Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 12:13
-0,18 %
7.317,35
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 10:10
2,76 %
1.145,39
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 100219... najdena v temi Pregled novic - 28.04.11

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 28.04.11

Ta tema se nanaša na Pregled novic 28.04.11

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 100219... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 9
#100164  28.04.11 14:16  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

E.Leclerc, pa kaj se hecajo, kako lepo se vidi, kdo je kupil tale 'oglas' hihi, :)

tisti ki se gres novinarstvo naj razisce, kdo je najvecji laznjivec/manipulator od trgovcev,

najcenejsa trgovina obstaja, a je ni v sloveniji, :)

* zadnji popravek: 28.04.11 14:16
#100169  28.04.11 14:22  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Moder človek, tale Bine Kordež. Najbrž brez izkušenj ne bi bilo take modrosti...
#100174 (odg: #100169 Tujec)  28.04.11 14:31  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tujec]

Moder človek, tale Bine Kordež. Najbrž brez izkušenj ne bi bilo take modrosti...
Edin kr je pozabu povedat? - je da je njega že srečala pamet :) država pa še kr bluzi...

#100179 (odg: #100164 vilijem)  28.04.11 14:32  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

E.Leclerc, pa kaj se hecajo, kako lepo se vidi, kdo je kupil tale 'oglas' hihi, :)

tisti ki se gres novinarstvo naj razisce, kdo je najvecji laznjivec/manipulator od trgovcev,

najcenejsa trgovina obstaja, a je ni v sloveniji, :)
Ja veliko šare za malo denarja ponekod...
#100194 (odg: #100164 vilijem)  28.04.11 16:07  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

Definitivno sta najcnejša Lidl/Hofer, sam pač ne posegaš po "premium" znamkah, pa je hitr jasno... oz. po kmečki logiki, poln voziček v lidlu je 70€, v leclercu pa 100+ € :)
#100204 (odg: #100194 Hevidi)  28.04.11 17:51  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

meni se pa take primerjave zdijo (ta in vse ostale, ki sem jih kdarkoli videl) povsem mimo predvsem zaradi tega, ker je na spisku več deset artiklov - potem pa gledam, kaj jaz od tega sploh kdaj kupim - pa so to zgolj eden ali dva artikla. recimo v tem primeru konkretno čokolešnik in pralni prašek. pa recimo še enkrat na leto mehčaleč in detergent za pomivanje posode. ma jebeš tako primerjavo, pa kaj me briga cena neke gorčice, margarina, coca cole, neki geli za prhanje in podobnih zadev.

za neko realno primerjavo bi moralo biti notri vsaj npr. štruca kruha normalne kvalitete, liter mleka 3,5%, kg svinjine, kg govedine, kg rib, kg paradajzov, kg jabolk, pločevinka piva z normalnim % alkohola, ... itd. itd. še naslednjih 20 ali 30 artiklov, ki jih RABIŠ za vsakodnevno življenje.

jaz nisem nikoli računal oz. zapisoval, ampak zgolj po izkušnjah bom dal oceno:

hofer/lidl prva liga, mercator/spar druga liga, tuš tretja liga - tako po splošnem vtisu cena in KVALITETA. s tem, da pa imajo vsi tudi dobre in slabe točke. da ne bom delal popolne krivice - hodim tudi v tuš, ampak zgolj zaradi ribarnice - drugje tega ni ali pa je obupna izbira (vsaj kar se tiče nas juga slovenije).

za leclerc pa nimam pojma - grem bolj redko v lublano.
#100214 (odg: #100194 Hevidi)  28.04.11 19:37  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[Hevidi]

:: [vilijem]

:: E.Leclerc, pa kaj se hecajo, kako lepo se vidi, kdo je kupil tale 'oglas' hihi, :)

:

Definitivno sta najcnejša Lidl/Hofer, sam pač ne posegaš po "premium" znamkah, pa je hitr jasno... oz. po kmečki logiki, poln voziček v lidlu je 70€, v leclercu pa 100+ € :)
Tocno, ko bodo zaceli primerjati cokolado, kot cokolado, po ceni na kilogram in okusu in ne po znamki, potem bodo kredibilni, a tisto vzame toliko casa, kot si vzamemo mi potrosniki :)

s temi primerjavami izdelkov samo privabljajo ljudi v svoje trgovine, kjer so potem stvari, ki jih res kupujemo tudi dvakrat drzaje, ni tezko to potrditi, odprite oci :)

a si opazil da Premium sploh ni tako dober, ko pricnes primerjati z ne-premium :)

premium je ocitno samo dodatna premija na racunu :)

* zadnji popravek: 28.04.11 19:37
#100219 (odg: #100204 Osojnik)  28.04.11 20:00  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  

Hm. Moj spisek nujnih potrebščin je zelo drugačen od tvojega.

Objavljen seznam zelo dobro opravi zelo površinsko delo. Primerja iste izdelke, in slika je precej jasna. Še bolje bi bilo objaviti nekaj zaporednih dni, ne pa le enega izbranega. Žal nikjer ni omenjeno, ali so pri Leclercovih cenah šteti popusti, ki jih pripišejo na račun, ki ga naslednjič uporabiš.

Za tvoj osebni seznam lahko delaš računice le ti osebno, jebi ga. Če bi to poskušal novinar, bi takoj bil označen kot neobjektiven, posebej pri enakih izdelkih različnih proizvajalcev. Marketing pač.

V moji košarici je najboljši Hoffer + Leclerc za stvari, ki jih ni v Hofferju. Spara organsko ne prenašam, imam napad gneva, takoj ko vstopim. Še zdaj mi ni čist jasno, zakaj. (Freud?)

Ena zanimivost: v Hofferju imajo tri čajna masla:

Nemško: 1,2€, Avstrijsko in Slovensko pa mislim da obe 1.4€. Ista sestava. Pa še lepo se maže tisto nemško :-P

Druga zanimivost: bil sem v kafiču in se je vrtela reklama (yebi ga, doma nimam televizije):

V njej je družina v gostilni naročila postrv iz save bohinjke, krompir iz nekega dolenjskega sela, mislim da prleško vino, sladico iz pomurja itd... Kelner čudno gleda, nakar angelski glas pove, da so razvajeni iz mercatorja.

Ljudje dejansko so pripravljeni plačati več, če jih nategneš, da je slovensko. Kvaliteta nima veze, vem iz prvoosebnih prodajnih izkušenj. Ponujal sem robo, da ljudje poskusijo, in se prepričajo, da je dobrega okusa; sploh jih ni zanimalo.

1. najpomembnejše je, da je slovensko.

2. drugi faktor je, da sem jaz osebno to izdelal - da sem iz tiste kmetije, in da vem, kaj prodajam. Da nisem slučajno to kupil od kmeta, in zdaj služim samo iz tega, da dražje prodajam... prasec :-)

Najbolj bizaren štos je, ko folk bolj verjame incognito prodajalcu celo na črnem štantu, da je njegova roba neoporečna, kot pa velikim trgovinam, ki imajo vse izdelke preverjene in regulirane in etiketirane, in stojijo s svojo odgovornostjo za morebitno zastrupitvijo ipd. Folk je glup ko kurac.
#100224 (odg: #100174 MSTANK1)  28.04.11 20:11  Tujecodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Edin kr je pozabu povedat? - je da je njega že srečala pamet :) država pa še kr bluzi...

Njega je srečal margin call, ne pa pamet. Ker se margin call približuje tudi državi, se celo oblastniškim mladokomunistom, megalomanskim starokomunistom in opozicijskim polkomunistom prikazuje pamet.

Problem je le, da so vsi trojni ljudstvo tako vztrajno prepričevali, da je matematika kr neki, in da se ob dovolj močni želji vse lahko uresniči, da zdaj ljudstvo nikakor noče spregledati.

Proces je seveda vztrajno tekel tudi v obratni smeri... pamet je pogosto imela javne prebliske, vendar je ljudstvo ni upoštevalo, še posebej pa ji je žugalo na volitvah.

Mater sem plodovit danes... Brez kakršnega koli učinka, po stari dobri družboslovni navadi :-))
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 9

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 28.04.11

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>