Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 17:52
-1,15 %
6.466,74
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:40
5,65 %
1.012,73
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 106599... najdena v temi Pregled novic - 06.10.11

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 06.10.11

Ta tema se nanaša na Pregled novic 06.10.11

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 106599... najdena na strani 3

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 69   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3
#106204 (odg: #106114 rava)  08.11.11 21:37  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]
kje je tu pravica/krivica? nikjer, ker pravičnost/nepravičnost s tem nima čist nobene zveze. bile so sklenjeni posli, vsaka stran ima pravice in obveznosti, nihče ni nobenega v nič prisiljeval, volja je svobodna itd...

pojmi pravično in nepravično nimajo pri pogodbenih razmerjih kaj počet - tle so pravice in obveznosti, volja in taki pojmi.
In kaj porečeš na tole:

http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474...
sami pravičneži....ko jih dobijo s prsti v marmeladi, se skrivajo po hodnikih in dvigalih.

Jah, pogledaj dom svoj, anđele...
#106214 (odg: #106094 ThomasT)  08.11.11 22:58  jaz2diodgovori / citiraj  |  shramba  
[ThomasT]

Kot drugo, očitno si spotomoma pozabil (upam, da ne namerno), da ne s tem odgovorom ne z linkom, ki si ga v odgovoru pripopal, ne dokazuješ tvoje prvotne trditve, da so plače delavcev vse nižje.
Si sploh pogledal link, predenj si razlozil kako je s tem?

Če ti je nerodno in je to razlog za nenadno ignoranco preprostega vprašanja, se ne trudi preveč - raje se pri sebi vprašaj, kdo ali kaj ti je uspel možgane tako oprati, da veselo veruješ v neko popolno izmišljotino in jo celo skušaš prodati drugim. :-)
Ignoranco katerega vprasanja? Sploh pa je debata na tak nacin brezveze..

* zadnji popravek: 08.11.11 22:58 - napacen prikaz
#106219 (odg: #106204 sejad)  08.11.11 23:22  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[sejad]

:: [rava]

:: kje je tu pravica/krivica? nikjer, ker pravičnost/nepravičnost s tem nima čist nobene zveze. bile so sklenjeni posli, vsaka stran ima pravice in obveznosti, nihče ni nobenega v nič prisiljeval, volja je svobodna itd...

:: pojmi pravično in nepravično nimajo pri pogodbenih razmerjih kaj počet - tle so pravice in obveznosti, volja in taki pojmi.

In kaj porečeš na tole:

http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474...
sami pravičneži....ko jih dobijo s prsti v marmeladi, se skrivajo po hodnikih in dvigalih.
aaaa??? kaj ma eu parlament veze z nagradami managementu? nč ne štekam, ampak ziher je kul :)

če pa že glih sprašuješ za mnenje ... nesmrtne besede pepce kardelj, da je folk dobil točno tisto, kar je hotel, veljajo tudi za ta primer. mali lopovi imajo precejšnjo toleranco do velikih. verjetno nisem edina, ki stalno poslušam "... saj bi ti tudi, če bi bila tam ...". redimo mlade družine, ki glumijo, da niso mlade družine ampak da je bejba samohranilka in si na ta račun pribori par jurjev bonusov letno, so v isti kategoriji in svojo sorto zelo zvesto podpirajo in zdaj je prišlo do situacije, ko rentniki fentujejo svoj plen, metode pa so vedno bolj krvoločne.

Jah, pogledaj dom svoj, anđele...
aaaaa???? kaj ma to veze z mojim domom???? nč ne štekam :O
#106224 (odg: #106114 rava)  08.11.11 23:27  jaz2diodgovori / citiraj  |  shramba  
[rava]

dajmo si malo razjasniti tele pravične in nepravične razlike na enem primeru.

...
Ja, brez potrebe sem uporabil tako mocno besedo - lahko jo crtas ali zamenjas z "velike". Respect za lep primer. Strinjam. Ampak tudi ce je nekaj povsem pravno brezhibno in povsem izvedljivo se ne pomeni da je povsem pravicno. Moj primer preskoka s 50-kratnika na 300-kratnik je bil misljen kot nepravicen v tem ohlapnem smislu. Lahko da je celo lastnik cist happy s tem. Pa se vedno je nekako nepravicno v smislu nagrajevanja dela in znanja. Sploh se ta obcutek poveca, ce se take razlike zgodijo v dovolj kratkem casu. In ljudem nam je to pomembno.

ker pa to tudi slučajno ni tak primer, dajmo zadevo že enkrat korektno opredelit. po eni strani gre za totalno GLUPOST lastnikov, ki so z managementom podpisali take pogodbe, po drugi strani pa čisto navadno proletarsko FOVŠARIJO.
Strinjam. Predvsem bi rekel da gre za slednje. In fovsarija je po moje cist logicna. Ce nekdo v mesecu zasluzi toliko kot bos ti v celem zivljenju, potem se vprasas kaj hudica mora poceti ali znati - oziroma ce ni vse skupaj malo nepravicno. In zadnje case je ta obcutek kar na mestu, posebno kadar se pokaze na veliko primerih hkrati, da za velikimi placami ni neke ultrasposobnosti in znanj ampak zgolj to, da je nekaj pac samo od sebe postalo norma.
#106229 (odg: #106224 jaz2di)  09.11.11 01:14  ravaodgovori / citiraj  |  shramba  
[jaz2di]

Ampak tudi ce je nekaj povsem pravno brezhibno in povsem izvedljivo se ne pomeni da je povsem pravicno.
bom še bolj direktno povedala tisto, kar je bilo zakamuflirano med vrsticami.

ne gre samo za pravne štose. če v špilu ni tvoj denar (ki ti ga nasilno izpuli država pod krinko servisiranja skupnih potreb), se ti nimaš kaj vtikat v razmerja med nekimi x lastniki in nekimi x managerji.

v sloveniji ljudje neverjetno veliko energije vložijo v vohljanje po tujih denarnicah, namesto da bi se ukvarjali s sabo in povečevanjem lastnega blagostanja.

Moj primer preskoka s 50-kratnika na 300-kratnik je bil misljen kot nepravicen v tem ohlapnem smislu. Lahko da je celo lastnik cist happy s tem. Pa se vedno je nekako nepravicno v smislu nagrajevanja dela in znanja. Sploh se ta obcutek poveca, ce se take razlike zgodijo v dovolj kratkem casu. In ljudem nam je to pomembno.
katerim ljudem vam je to pomembno? a vam ne bi bilo bolje, če bi se brigali zase in raje razmišljali, kako boste zaslužili / prijetno preživeli svoj čas / se ukvarjali s svojimi otroki .........?

In fovsarija je po moje cist logicna.
logična?

Ce nekdo v mesecu zasluzi toliko kot bos ti v celem zivljenju, potem se vprasas kaj hudica mora poceti ali znati - oziroma ce ni vse skupaj malo nepravicno. In zadnje case je ta obcutek kar na mestu, posebno kadar se pokaze na veliko primerih hkrati, da za velikimi placami ni neke ultrasposobnosti in znanj ampak zgolj to, da je nekaj pac samo od sebe postalo norma.
ravno v današnjem pregledu novic je odgovor na to :)))

http://www.guardian.co.uk/commentisfree/...
če nisi psiho al pa nimaš sreče, je to zelo slabo za denarnico :))))) life is a bitch. prej se boš sprijaznil s tem, bolje ti bo.
#106359 (odg: #106214 jaz2di)  10.11.11 14:30  ThomasTodgovori / citiraj  |  shramba  
[jaz2di]

:: [ThomasT]

:: Kot drugo, očitno si spotomoma pozabil (upam, da ne namerno), da ne s tem odgovorom ne z linkom, ki si ga v odgovoru pripopal, ne dokazuješ tvoje prvotne trditve, da so plače delavcev vse nižje.

Si sploh pogledal link, predenj si razlozil kako je s tem?

:: Če ti je nerodno in je to razlog za nenadno ignoranco preprostega vprašanja, se ne trudi preveč - raje se pri sebi vprašaj, kdo ali kaj ti je uspel možgane tako oprati, da veselo veruješ v neko popolno izmišljotino in jo celo skušaš prodati drugim. :-)

Ignoranco katerega vprasanja? Sploh pa je debata na tak nacin brezveze..
Ne nabijaj. Napisal si tole:

Ampak spet to ne pove nicesar o tem zakaj na splosno imajo delavci place vse manjse, direktorji pa vse vecje.
In ko sem te opozoril na nebulozo o "na splošno vedno manjših delavskih plačah", si gladko utihnil. Na nobenem linku, ki si jih pripopal, ne piše nič, kar bi tvojo trditev potrdilo.
#106599  21.11.11 16:37  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Uf, dobro ste se razpisali.

Od vsega tega sem ugotovil, da sva z Osojnikom isti "letnik", Tujec je pa verjetno imel posla z enim čikaškim prevarantom slovenske krvi??

Za vse ostalo nimam kaj dodajat oz. a ima kakšen smisel?

Je pa zame tole s sistemi en velik blef za množice na zemlji.....
#107229  07.12.11 08:22  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

Spravljanje britanskih bankirjev k pameti

Direktorji in vodilni člani uprav bank kljub slabim poslovnim izidom vztrajajo pri visokih nagradah, vlada pa grozi, da bo temu naredila konec

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dne...
#107249 (odg: #105204 ThomasT)  07.12.11 11:25  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  

Za vse ljubitelje duela Keynes vs Hayek, je tukaj video debata:

http://www.reuters.com/video/2011/11/09/...
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 69   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 06.10.11

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>