Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 14:29
0,73 %
19.268,77
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 13:30
1,13 %
1.301,66
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 106999... najdena v temi stroški za trgovalni račun

Seznam forumov  >  Borza  >  stroški za trgovalni račun

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 106999... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 9
#106769  28.11.11 11:03  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  

Živjo,

danes sem od Alte dobil položnico za 6,51 EUR za "stroške" (tako piše v namenu UPN-ja) v zvezi z mojim trgovalnim računom, ki ga ne uporabljam že od junija leta 2009 (takrat sem prodal Krko preko MP-Pušnika, kjer sem jo tudi kupil leto prej) - sploh od takrat slovenske borze ne diram več. Od prodaje dalje nisem nikoli dobil nobene položnice od Pušnika in na forumu sem prebral en star post (mislim, da iz leta '07), da ti račun avtomatsko zaprejo, če ni nič gor oz. če ni prometa.

Zato me zdaj zanima:

1) a to oni mal probavajo kej zaslužit na naivnežih?

2) je prišlo do napake pri njih?

3) če ni napaka, kaj mi lahko naredijo (v obvestilu piše, da če ne bom plačal, da bodo ''postopali skladno z določili Splošnih pogojev ALTA in veljavne zakonodaje za tovrstne primere')?

Je še kdo dubu kaj takega? Hvala za odgovore.

#106779 (odg: #106769 jurassic)  28.11.11 11:14  xyz1962odgovori / citiraj  |  shramba  

Očitno!!! Jaz sem imel kar dva računa. Malo pred novim leto sem dobil obvestilo, da jih bodo zaprli, če jim do določenega datuma ne javim, da jih ne rabim-želim več. In jaz sem jim to celo javil a glej ga zlomka, spomladi dobim račun za plačilo stroškov trgovalnega računa.
#106784 (odg: #106769 jurassic)  28.11.11 12:37  srconodgovori / citiraj  |  shramba  

Načeloma moraš trgovalni račun zapreti, če ga ne misliš uporabljati. Samo od sebe se po moje ne zgodi, saj tudi, če nimaš nič gor in, če ni prometa, ni nujno, da bo tako tudi v prihodnje - imaš račun pripravljen za bodoče nakupe :)
#106789 (odg: #106769 jurassic)  28.11.11 16:25  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Poklici jih ali jim pisi na email, da bi zaprl racun, poravnaj tistih par evrov, in se ne sekiraj,

tako sem jaz naredil, in so bili prijazni in to uredili,
#106799 (odg: #106789 vilijem)  28.11.11 17:36  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

Poklici jih ali jim pisi na email, da bi zaprl racun, poravnaj tistih par evrov, in se ne sekiraj,

tako sem jaz naredil, in so bili prijazni in to uredili,
saj se ne sekiram (itaq gre le za drobiž), ampak mi pa iz principa ni všeč, da moram plačati nekaj, česar mi ni treba. Sem se po objavi vprašanja spomnil, da sem ob prodaji delnic bejbo na drugi strani telefona spraševal vse te zadeve o stroških in je rekla, da po prodaji nimam stroškov z vodenjem računa, če na računu ni nič več (ne vem pa, ali zato, ker da itaq račun sami zaprejo ali iz kakega drugega razloga). Je pa res, da ji takrat nisem izrecno rekel, naj račun zapre.

Moti me to, da lani nisem dubu nobene položnice (kot bi jo moral, ker tudi za 2010 nisem nič plačal), zdaj pa se kar naenkrat spomnijo, da sem pa dolžan, ampak ne za dve leti (2010 in 2011), ampak za eno. Matematika jim ne gre preveč ali pa probavajo.

Drugače pa sodeč po Altinih splošnih pogojih sploh niso upravičeni do zaračunanja vodenja računa, če na njem ni nič:

"Minimalno letno nadomestilo za vzdrževanje stanj vrednostnih papirjev se stranki, ki ima stanje vrednostnih papirjev na dan 01.01. večje od nič, zaračuna ob začetku leta, za tekoče koledarsko leto."

To jim bom tudi napisal, pol bomo pa vidl.
#106819 (odg: #106799 jurassic)  28.11.11 22:12  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi jaz sem imel podobna presenecenja z zaracunavanjem stroskov odkar so se 'zdruzili', tako da sem po hitrem postopku zakljucil, veliko uspehov :)
#106824 (odg: #106819 vilijem)  28.11.11 22:14  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

Tudi jaz sem imel podobna presenecenja z zaracunavanjem stroskov odkar so se 'zdruzili', tako da sem po hitrem postopku zakljucil, veliko uspehov :)
PS. Mogoce je tudi Ljubljanska borza kaj zakuhala, oni imajo tudi nekaksne nenavadne stroske vodenja, in to potem seveda placa stranka pri brokerju,
#106999 (odg: #106769 jurassic)  01.12.11 20:38  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da sem po združitvi vseh družb v Alta d.d. dobil neko položnico z "čudno" obrazložitvijo, da moram omenjeni znesek obvezno poravnati (mislim, da je bilo nekaj čez 100€, sem pozabil za kakšno storitev je šlo; vsekakor se mi je zdelo nesmiselno) + tisto za stroške vodenja računa (6€ in drobiž). Takrat sem kontaktiral borzno posrednico, ki sem jo pač poznal še od trgovanja preko telefona (Poteza) v času "cvetenja" naše borze. Očitno je pomagalo, ker so me potem z Alte samo še enkrat klicali, če bi se lahko dogovorili (sem rekel, da po vseh letih pri potezi ni bilo nobenih problemov s čimerkoli in da mi ni jasno zakaj kar naenkrat stroški). Plačal nisem in tudi kasneje o stroških ne duha ne sluha.
#107009 (odg: #106999 creatin)  01.12.11 21:49  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[creatin]

Mislim, da sem po združitvi vseh družb v Alta d.d. dobil neko položnico z "čudno" obrazložitvijo, da moram omenjeni znesek obvezno poravnati (mislim, da je bilo nekaj čez 100€, sem pozabil za kakšno storitev je šlo; vsekakor se mi je zdelo nesmiselno) + tisto za stroške vodenja računa (6€ in drobiž). Takrat sem kontaktiral borzno posrednico, ki sem jo pač poznal še od trgovanja preko telefona (Poteza) v času "cvetenja" naše borze. Očitno je pomagalo, ker so me potem z Alte samo še enkrat klicali, če bi se lahko dogovorili (sem rekel, da po vseh letih pri potezi ni bilo nobenih problemov s čimerkoli in da mi ni jasno zakaj kar naenkrat stroški). Plačal nisem in tudi kasneje o stroških ne duha ne sluha.
super, 100 evrov pa je ze nekaj :)

in se popravek, ko sem v prejsnji objavi omenjal ljubljansko borzo, sem mislil na KDD :)

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 9

Seznam forumov  >  Borza  >  stroški za trgovalni račun

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>