Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 04:25
0,19 %
8.867,26
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08.05
0,88 %
1.136,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 113934... najdena v temi KatastrofaIno individualno upravljanje pri ALTI

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  KatastrofaIno individualno upravljanje pri ALTI

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 113934... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 75   stran:  1 | 2 | 3 | > | zadnja
#110389  19.04.12 17:24  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Pred tremi leti sem se odločil za individualno upravljanje premoženja pri ALTI INVEST, ker sem bil mnenja, da bodo kljub višji proviziji in slabšemu davčnemu vidiku strokovnjaki vsaj toliko dobri, kot povprečen portfelj skladov, ki bi ga sam sestavil in morda občasno prehajal v okviru krovnih skladov. Izkazalo se je vse prej kot to. Po skoraj treh letih so "strokovnjaki" iz vloženih 33.000 € pridelali 6.000 € izgube, za nameček pa so mi za dve rahlo pozitivni leti, ko so dosegli komaj pol toliko donosa kot Benchmark, odtegnili še nagrado za udeležbo pri delitvi dobička v višini 1.000 €, plačal sem tudi 1.000 € davka . Razumel bi izgubo, če bi bila izguba v tem času tudi pri primerljivem indeksu in povprečnem donosu skladov. Ker pa je bil v tem času donos indeksa in skladov preko 20 % dobička, sem prekinil pogodbo z njimi in zahteval odškodnino zaradi zelo malomarnega upravljanja in vračilo udeležbe pri dobičku, vendar sem od njih dobil odgovor, da oni niso krivi za nastalo izgubo, da je trgovanje z delnicami tveganeje in je taka pogodba tvegana odločitev stranke, ki lahko prinaša tudi izgube.

Ko sem bolj podrobno pogledal izvedene posle, sem ugotovil, da so zelo neprofesionalno upravljali s portfeljem (skoraj po pravilu vedno kupovali prenapihnjene balone in jih prodajali, ko so opazili, da so ti spustili). V najboljšem zadnjem kvartalu leta, ko je vse krepko raslo, pa so imeli v delnicah konstantno samo dobro tretjino portfelja, seveda pa provizijo obračunavali od celotnih sredstev.

Zelo odsvetujem vsem, da sklenete z ALTO INVEST pogodbo o upravljanju premoženja oziroma

v kolikor imate sklenjeno, da jo čim prej prekinete, da se ne opečete tako, kot sem se jaz, ali pa vsaj spremenite pogodbo in vežete odgovornost upravljalca na Benchmark (da v primeru slabega upravljanja izplača npr. donos v višini 70 % Benchmark donosa).

Ugotovil sem, da individualno upravljanje premoženja nikakor ne more konkurirati portfelju skladov, vsaj pri tako slabih upravljalcih ne, kot jih premore ALTA INVEST.

* zadnji popravek: 19.04.12 17:24
#110614 (odg: #110389 Tomaz)  30.04.12 09:52  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Točno tako. Moja izkušnja je zelo podobna vendar z GBD. V letu 2008 sem vložil 30.000€, v 2012 pa sem z njimi prekinil pogodbo in ven dobil 10.000€ in š enekaj drobiža. V vmesnem času smo se vlekli glede tega kaj in kako (kateri) indeks se upošteva,...

Delujejo na podoben način saj predvsem skrbijo za promet od katerega si obračunavajo provizijo (v tem primeru jim je pač vseeno ali se s tvojim potrefeljem dela izguba ali plus). Prav tako pa seveda v primeru napihnjenih cen svoje riti rešujejo tako, da si v bistvu ti (oz. tvoj denar) njihov kupec.

V tem obdobju sem z drugim delom portfelja naredil samo 2% izgube (in je sestavljen od vred papirjev do zlata,...) in sem ga upravljal neprofesinalno "ampak samo s kmečko pametjo".

Moj nasvet bi bil, da se vsaj GBDja izogibajte v vsakem priemru, ker vas bodo ostrigli kot ovce.

Naredil sem tudi prijavo na ATVP, kjer pa proti njim niso ukrepali.

Bi pa bilo dobro, če bi mogoče kdo vzel pravico v svoje roke in komu poslal kakšen metek v glavo! Če nas ne more zaščititi država bi se morali sami! Saj bi se obnašanje po prvi 5-10 ustreljenih posrednikih obnašanje ostalih bistveno spremenilo.

#110619 (odg: #110614 A123)  30.04.12 13:05  crossodgovori / citiraj  |  shramba  

Če sem se kaj naučil v teh ,,kriznih,, časih, potem to, da sedaj dejansko berem drobni tisk.
#110624 (odg: #110619 cross)  30.04.12 21:26  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[cross]

Če sem se kaj naučil v teh ,,kriznih,, časih, potem to, da sedaj dejansko berem drobni tisk.
Naslednji korak, pa je sploh se ne ukvarjati s tistimi, ki imajo drobni tisk, gremo naprej k drugemu ponudniku ki brez zavajanj in ovinkarenj pove kaj nudi in kaj hoce v zameno, :)

To poizkusam sedaj jaz in zaenkrat gre, metoda privarcuje kar nekaj casa, sploh pa izbira je lahka, saj ni veliko taksnih ponudb,

PS. Spomninjam se na kupon, ki ga je promoter koval v zvezde o Zastonj prigrizku v baru. In ta 'zastonj' seveda pogoji v drobnem tisku, kar dva pogoja: pripeljati vsaj enega 'prijatelja' in obvezno narocilo pijace. Torej, placamo za prigrizek, in se sami postanemo nekaksni agenti za stranke, narobe svet, ko pomislim koliko stvari lahko gre narobe ze ob nic hudega slutecem obisku nekoga ki je videl besedo 'Zastonj' :)

* zadnji popravek: 30.04.12 21:26
#110629 (odg: #110624 vilijem)  01.05.12 08:40  crossodgovori / citiraj  |  shramba  

seveda so ideje tržnikov neusahljive. Velika večina ljudi pač še vedno nasede na razne AKCIJE, POSEBNE PONUDBE itd.

Ampak da ne odtavam preveč od teme na forumu. Najprej bi bilo potrebno dvigniti raven znanja o osebnih financah pri ljudeh. Osebno mi je nerazumljivo, da v šolah ne obstaja predmet, ki bi to področje pokrival ( se opravičujem vsem šolnikom, če moja trditev ne velja, je že nekaj časa preteklo, odkar sem sam tam sedel). Pa to ne bi bilo potrebno neko teoretično nakladanje o mikroekonomiji. Zelo osnovne stvari:

- kaj je dohodnina in kako se jo izračuna?

- kreditne in leasing pogodbe ( dvomim, da bo tu kakšen ponudnik brez drobnega tiska :) )

- obrestne mere ( predvsem kaj je to EOM )

- plača ( bruto - neto )

- inflacija

- ...
#110634 (odg: #110629 cross)  01.05.12 10:13  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi jaz sem razmisljal o tem, in je res strasno kaj se uci in kaj ne. Neverjetno kako se otroke obremeni za marsikatero nepomembno rec, otroci so magneti, in to dobro vedo tisti ki se odlocajo namesto starsev, s cim polniti otroske glave. Napolniti glave z nepomembnim znanjem ni problem, izziv je nauciti glavo kako razmisljati. Edino upanje zaenkrat je da si vzamejo cas in z starsi ali kom drugim preucijo to se kako pomembno poglavje.

Sploh v sistemu, kot smo sedaj, mladi drvijo po poteh ko trosijo sposojeni denar, krediti za solanje, avtomobile, precenjene tehnoloske igracke, ne privoscim taksne izkusnje nikomur, to je zivljenje ki ga lahko zivi robot, ki ne razmislja, za katerega razmislja nekdo drug (racunalnik, kontroler,....) in smo pri upravljanju premozenja, ko damo nekomu drugemu nas denar v roke. Treba je biti previden, saj ni veliko takih, ki bi to delali iz veselja in motivom, da najprej naredijo dobicek, in ne razmisljajo kako bodo zasluzili.

* zadnji popravek: 01.05.12 10:13
#110639  01.05.12 12:54  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi sam sem veliko razmišljal o tem, da bi dal prihranke v individualno upravljanje ... ... ...

Pa sem na svojo srečo še pred odločitvijo prebral in premislil teme, ki govorijo o času investiranja, o razpršitvi premoženja, o stroških z upravljanjem premoženja in predvsem o izkušnjah z upravljanjem premoženja. In sem ugotovil, da bom s prihranki upravljal sam.

Zakaj?

Ker po vsem kar se dogaja zadnjih nekaj let točno vem, zakaj nisem naredil nobenega dobička in zakaj je bil dobiček (le) tak kot je bil in ne višji. In ob tem celo nisem pridelal izgube. In se z ničemer od tega ne mislim hvaliti. Le preživel sem. In upam, da sem se iz vsega kaj naučil.

In vsekakor ne mislim nič pametovati. Navkljub vsemu mislim, da je individualno upravljanje premoženja smiselno, ampak ne za nekaj sto tisoč € in za nekaj let. In še potem z izredno skrbnim pregledom reference upravljalca.

* zadnji popravek: 01.05.12 12:54
#110659  02.05.12 19:10  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  

Moje mnenje (pastam iz foruma financ); upravljanje premoženja - ne hvala.

---

Mar ni upravljanje premoženja že v osnovi zgrešen koncept za stranko? Tipični pogoji BPH so:

- delitev dobička recimo 20:80

- dodatno upravljalska provizija 1,5%-2% (+DDV) letno od vrednosti portfelja

- ponavadi minimalna posredniška provizija pri poslih 0,3%

- običajni stroški vodenja trgovalnega računa, ležarnina..

Od 10 enot dobička (bruto - pred vsemi provizijami!), ki ga ustvari upravljalec, gre torej:

- cca 1,5 - 2 enoti za davek (tole je odvisno od količine poslov oz. skupne višine normiranih stroškov)

- 1,8 - 2,4 enote za upravljalsko provizijo

- cca 2 enoti za za delitev dobička

- nekaj pa še za ostale stroške

Skupno torej (upravljalcu in državi) odštejemo nekje med 50 in 65% vsega ustvarjenega dobička (odvisno od višine dobička in frekvence trgovanja).

Seveda upravljalska provizija navadno (ne vedno) ostaja tudi ko upravljalec naredi izgubo.

Pri vzajemnem skladu je ta števika (ob povprečnem 10% donosu pred upravljalsko provizijo) nekje do 40%, pri nakupu ETF pa blizu 20% (ob držanju > 5 let pa še manj).

Sklep: tudi če je upravljalec hudo hudo dober bo izredno težko dosegal donos produktov z nižjimi stroški. Močno dvomim, da gre pri izbiri individualnega upravljanja za racionalno odločitev stranke (vsaj ob tipičnih pogojih naših BPH).

In če je tako - kateremu upravljalcu pri nas bi pod takimi pogoji zaupali svoj denar?
#110664 (odg: #110389 Tomaz)  02.05.12 22:17  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz]

Ko sem bolj podrobno pogledal izvedene posle, sem ugotovil, da so zelo neprofesionalno upravljali s portfeljem (skoraj po pravilu vedno kupovali prenapihnjene balone in jih prodajali, ko so opazili, da so ti spustili). V najboljšem zadnjem kvartalu leta, ko je vse krepko raslo, pa so imeli v delnicah konstantno samo dobro tretjino portfelja, seveda pa provizijo obračunavali od celotnih sredstev.
Ja se strinjam, da bi isto lohk tud sam počel :)

Mi je pa zabavno kva si se glih nanje spravil - - - ker v SLO je pri ostalih verjetno podobna maša...

Drugač po komur ne paše pać naj tega nima...

#110669 (odg: #110664 MSTANK1)  03.05.12 12:08  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Verjamem, da je pri ostalih upravljalcih v SLO podobna maša, kot pri ALTI, pridobil sem podatke tudi o nekaterih drugih upravljalcih in ugotovil, da tako ekstremno slabih rezultatov kot ALTA INVEST z vročim upravljanjem, ni dosegel noben drug upravljalec (razen Certius, ki mu je ATVP odvzela licenco). Ostali so v lanskem letu tudi pridelali nekaj izgube, vendar so bili vsaj v prejšnjih letih precej boljši ali primerljivi z Benchmark indeksom, ALTA INVEST pa s svojim zgrešenim pristopom konstantno dosega krepko slabši rezultat kot Benchmark indeks. Ker imajo pri ALTI zelo agresivno oglaševanje vabljenja novih ovc na striženje, se čutim dolžan, da opozorim potencialne nove vlagatelje na svojo izkušnjo, da imajo možnost premisliti, ali se splača iti k ALTI na striženje.
#110674 (odg: #110669 Tomaz)  03.05.12 12:29  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Ovce so zato da se strižejo - - zdej pa če je izbira frizerja neki bistvenega pri tem - - pa jz tega ne vem :)
#110679 (odg: #110674 MSTANK1)  03.05.12 12:43  urkostarodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Ovce so zato da se strižejo - - zdej pa če je izbira frizerja neki bistvenega pri tem - - pa jz tega ne vem :)
A se spomniš tistega udarnega naslova (iz časa pred združitvijo v Alta): Imamo odlično novico, borze so padle.

:))
#110684 (odg: #110679 urkostar)  03.05.12 13:25  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

No, če še sam dodam mnenje.

Rezultati pri nekaterih upravljanjih premoženja so slabi in stroški visoki. So pa tudi upravljalci ljudje in zadnjih 5 let je bilo težkih in zato me ne preseneča, da niso premagali indeksov. Se pa pojavi vprašanje, če potem gre res za profesionalno upravljanje, če dela upravljalec klasične napake?

Drug problem pa so želje investitorjev. Upravljalec je previden gre pred vrhom balona v denar. Balon pa se še napihuj in napihuje in investitor pritiska na upravljalca zakaj je ta v obveznicah in denarju, če pa delnice rastejo.

Svoje premoženje upravljam sam, deloma tudi zaradi ekonomske izobrazbe. Menim pa, da samoupravljanje premoženja ni za vsakega, saj zahteva veliko znanja in tako bo večina storila vse možne napake: recimo prodala na dnu in kupila blizu vrha. Preveč ali pa premalo skakala med naložbami.

Glavni problem pa je, da dobro upravljanje premoženja zahteva veliko časa in če to ni del stroke potem preprosto ni racionalno toliko in toliko časa namenjati upravljanju manšega kapital, saj bi recimo z opravljanjem kakšnega drugega dela zaslužil več.

Recimo, da dobro upravljamo 20.000€ in naredimo za 10% več kot z bančno vlogo. To znaša 2000€ v katerem se skriva za cca 100ur dela in vprašanje je če z dvema urama na teden res lahko dobro upravljamo svoje premoženje.

#110689 (odg: #110679 urkostar)  03.05.12 13:31  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Analogno mamo zdej za vas še boljšo novico, borze so zrasle :)
#110694 (odg: #110684 BEG24)  03.05.12 14:08  urkostarodgovori / citiraj  |  shramba  

BEG 24, se strinjam z vsem napisanim... Se mi pa vseeno zdi smiselno, če nekdo (vsaj) del portfelja upravlja sam. Pod pogojem seveda, da ga te stvari veselijo in da ne gleda tako striktno na čas, ki ga zato porabi vs. denar, ki ga zato zasluži. Mišljeno kot hobi, kjer se lahko marsikaj naučiš, lahko pa dosežeš tudi boljši rezultat od DZU-jev. Kako pa je z le-temi, pa je iz te teme razvidno.

* zadnji popravek: 03.05.12 14:08
#110699 (odg: #110689 MSTANK1)  03.05.12 14:09  urkostarodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Analogno mamo zdej za vas še boljšo novico, borze so zrasle :)
...ampak slučajno smo v šortu ;)
#110704 (odg: #110699 urkostar)  03.05.12 15:13  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[urkostar]

:: [MSTANK1]

:: Analogno mamo zdej za vas še boljšo novico, borze so zrasle :)

...ampak slučajno smo v šortu ;)
Eh zdej pa jebat ga :)

Btw ma ta tema lohk kak drug naslov npr.

Ena od DZU :) prevaža ovce v AKI-j-U.
#110709 (odg: #110684 BEG24)  03.05.12 15:58  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Preveč ljudi in kekcev se ukvarja z upravljanjem. Zapravte denar in ne boste imeli skrbi kdo in kako vam upravlja. Tko boste najbolj to meglo razpršil, pa tud denar bo spet v obtoku in bo počas poganjal voz naprej, sam upam da ne v prepad.

Hec pr tem upravljanju, ker se stranke dejansko tretira kot ovce za strižt, samo še vec hec je pa da je nekdo tud frizerje ostrigel, pa so ti goli bosi.
#110729 (odg: #110684 BEG24)  04.05.12 18:29  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Upravljalec ALTA INVEST je pri upravljanju mojega portfelja delal klasične napake. Previdno je okleval in šel v 80 % primerov tik pred vrhom balona v nakupe, ko je balon spustil, pa je šel v denar in poskusil pri drugem balonu z enako taktiko, s katero je v treh letih v povprečju naredil letno za 10 % manjši donos (izgubo), kot z bančno vlogo. Pri nekaterih poslih je dosegel celo preko 90 % izgubo. V tem obdobju sta bili dve leti neponovljivo dobri in zadnje leto nekoliko negativno, tako da so v tem obdobju tudi indeksi dosegli krepko več, kot bančna vloga.

Sedaj svoje premoženje upravljam sam in z mnogo bolj premišljenim in preudarnimi odločitvami (nakupi po močnejših korekcijah in prodaje, ko slutim, da je balon že dovolj napihnjen) dosegam bistveno boljše rezultate.
#110834  15.05.12 08:50  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Če bi GBD d.d. upravljal profesionalno bi zaupan denar v upravljanje razpršil tako - tudi z depoziti,... tako, da bi vsaj približno bil primerljiv z v pogodbi določeno mero donosnosti. Ker pa Agencija ne izvaja nadzora in niti nihče drug ne se pač lahko grejo kar se hočejo in se pri tem sklicujejo češ saj smo vam povedali, da je tvegano. Tako pa po štirih letih dosežejo rezultat ko iz 30K€ nastane 10K€.
#111479 (odg: #110834 A123)  26.06.12 23:05  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

V majski številki Mojih financ sem ponovno opazil Tržno sporočilo ALTE, kjer omenjajo, kako je ABS za Vas na ALTI vedno v polni pripravljenosti,...in da samo aktivno trgovanje prinaša rezultate. V isti številki je tudi članek z naslovom: Komu zaupati kupčkanje z vašimi tisočaki, kjer je med drugim razpredelnica lanskega povprečnega donosa upravljalcev in kjer je večina upravljalcev navedla NP (ni podatka), samo dva od štirinajstih sta navedla številčni podatek, trije pa opisni v primerjavi z benchmarkom. Tudi pri ALTI INVEST sem opazil, da ni podatka, zato ga lahko sporočim jaz iz poročila, ki so mi ga posredovali konec leta in ko so še imeli podatek. Ta pri aktivnem delniškem upravljanju znaša - 22 %, kar je skoraj štirikrat slabše, kot primerjalni indeks in tudi okrog 35 % slabše, kot primerjalni indeks v zadnjih treh letih (indeks 20 % donosa, ALTA portfelj 15 % izgube).

Mislim, da imajo vsi upravljalci podatek in ga niso objavili predvsem tisti, ki so imeli rezultate krepko slabše kot benchmark.
#111499 (odg: #111479 Tomaz)  27.06.12 09:16  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

In tudi če so bili slabši od primerjalnega indeksa (tudi GBD v mojem primeru) se jim nič ne zgodi,...
#111509  27.06.12 12:53  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Če na daljujem svoje razpredanje na to temo:

upam, da se vsi strinjamo, da investiramo v gospodarskem in finančnem obdobju, ko iz vseh omar padajo okostnjaki preteklih napačnih odločitev. Ti okostnjaki padajo že kar nekaj časa in nič ne kaže, da bo kmalu kaj bolje.

In če je to res, bo vsak investiral previdno. Pobereš tisto kar je najbolj verjetno in paziš da ne izgubiš denar, ki ga imaš vezanega v posamezni investiciji.
#113909 (odg: #111499 A123)  22.11.12 20:52  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Individualno upravljanje pri nas je povsem zgrešeno. Upravljalci nimajo prav nobene odgovornosti, saj dobijo poleg oderuške provizije še nagrado iz naslova delitve najvišjega doseženega dobička, ki je dokončna, ne glede na to, da se na koncu ugotovi izguba. Tako sem moral jaz kljub katastrofalno slabemu upravljanju ALTE in krepke končne izgube, plačati ALTI oz. mi je sama odtegnila od portfelja, kar 1000 € nagrade, ki mi jo niso hoteli vrniti. Korektno bi bilo, da bi se nagrada štela kot akontacija, ki bi jo upravljalec ob prekinitvi upravljanja obračunal glede na končno stanje portfelja (jo vrnil v celoti v primeru izgube).
#113914 (odg: #113909 Tomaz)  22.11.12 21:01  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz]

Individualno upravljanje pri nas je povsem zgrešeno.

ostalega ne bom komentarial, ampak se spomnim, ko sem imel kar nekja že let nazaj pri eni hiši v SLO odprt račun. Na izpisku pogledam kakšne papirje kaj imajo pa sem imeli kaj vem koliko kakšnih 50 ali še krepko več firm v portfelju. Sicer saj so prodajali pa kaj drugega kupovali ampak toliko delnic nametat v portfelj za denar enega avta malo večje vrednosti clia pa po moje ni smiselno in je bedarija, potem je bolje kakšen ETF itd... to pač zame ni upravljanje razen če upravljalci upravljanje drugače razumejo:)

seveda se upravljalci med seboj razlikujejo:)

#113919 (odg: #111509 skeptik)  22.11.12 21:11  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[skeptik]

Če na daljujem svoje razpredanje na to temo:

upam, da se vsi strinjamo, da investiramo v gospodarskem in finančnem obdobju, ko iz vseh omar padajo okostnjaki preteklih napačnih odločitev. Ti okostnjaki padajo že kar nekaj časa in nič ne kaže, da bo kmalu kaj bolje.

he he si me spomnil na že tako potolčen hp: http://www.finance.si/8326512/Hewlett-Pa...
#113934 (odg: #113919 matic7)  23.11.12 08:35  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

... ... ... in ne bom dal še dodatnega povoda za smeh, ker:

če se je to zgodilo HPju, z vsemi goldmani, morgani, kajjazvem kakšnimi računovodskimi in odvetniškimi podjetji in agencijami, top-gan meneđerji, ameriškim fokusom za realizacijo projekta, ... ... ..., po vsem tem res ne vem kaj nas čaka še kje drugje. Novo leto 2008?

Ali pa se je to zgodilo ravno zato ker se to dogaja v Ameriki?
#113939 (odg: #113934 skeptik)  23.11.12 09:28  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Če obstaja tona ljudi, ki bi rada nekomu dala par tisočakov, da jih upravlja, se bo tak človek našel.

In če tak človek ponudi pogodbo, da ob rasti pobira 20% dobička, ob padcu pa 2% portfelja - in masa ljudi navdušena ponuja svoj denar v tako upravljanje... no, potem se pač najde še več upravljalcev.

To ni glih selitev denarja iz pametnih v neumne roke. To je bolj selitev denarja od tistih, ki so ga prelahko zaslužili, k tistim, ki si ga dovolj želijo.
#113979 (odg: #113909 Tomaz)  24.11.12 19:44  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Enaki cigani so pri GBD d.d.!

Kar naredijo je, da te ogoljufajo za denar.
#117256 (odg: #113939 milwal)  16.03.13 11:36  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Sedaj opažam, kako ALTA oglašuje "nov" produkt, ki se imenuje upravljanje med skladi. Pri tem produktu naj bi "izkušeni" strokovnjaki ALTE poskrbeli, da bi pravočasno premikali sredstva vlagatelja med skladi, seveda za dodatno provizijo. Kolikor sem imel izkušnje z upravljalci ALTE, pa je bolj verjetno, da bodo prenašali iz skladov trenutnih poražencev v sklade, ki so že napihnjeni in na daljši rok dosegli slabše, kot če bi pustili portfelj pri miru. Tako je bilo pri meni pri upravljanju premoženja, ko so se izkazali lahko rečem za vedeževalce za ustvarjanje izgube, saj pri večini alokacij skorajda ne bi mogli najti bolj neposrečene poteze, kot so jo izvedli, kar je rezultiralo k mnogo slabšemu rezultatu, kot če portfelja ne bi aktivno upravljali.

S to novo storitvijo ALTE INVEST ob istih "mojstrih" tako po mojem ni pričakovati nič drugače.

* zadnji popravek: 16.03.13 11:36
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 75   stran:  1 | 2 | 3 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  KatastrofaIno individualno upravljanje pri ALTI

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>