Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 04:50
-1,02 %
8.448,28
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15.11
0,87 %
1.449,42
SI 15.11
0,41 %
880,68
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 114104... najdena v temi Pregled novic - 28.11.12

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 28.11.12

Ta tema se nanaša na Pregled novic 28.11.12

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 114104... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12
#114094  28.11.12 09:01  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Psychology Uncovers Sex Appeal of Dark Personalities

http://www.scientificamerican.com/articl...
#114104  28.11.12 12:00  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
Protesti se nadaljujejo, vendar nikomur ni jasno, proti komu ali čemu bi najbolj protestirali. Kajti formalnih
Meni je jasno. Na transparentih so besede (zakaj) in v rokah imajo portrete (kdo). Od volilcev ne gre pričakovati da bomo predlagali rešitve, lahko pa opozarjamo kaj je narobe. In če nihče ne reagira na nizko volilno udeležbo in na mirne proteste ne preostane nič drugega kot sila.

“Violence is the language of the unheard”

― Martin Luther King Jr.
#114109 (odg: #114104 waterdrop)  28.11.12 12:06  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  

mimogrede, sam se nisem udeležil protestov, mi je pa jasno, da se potlačena jeza v ljudeh nabira že dalj časa. Odpreš časopis, TV...in iz tedna v teden nove zgodbe z isto tematiko. Davčne oaze, padli sodni procesi, tajkuni, kraja državnega premoženja in sprenevedanje glavnih akterjev... prišteješ še malo plačo poslušalca, ki je zaradi takih izgubil službo ali je do vratu zakreditiran za predrago stanovanje, visoke davke, kazni, visoke življenjske stroške in dobiš ulico.

pa še ena resnična...

When people have nothing left to lose, they lose it.

-- G. Celente
#114124 (odg: #114104 waterdrop)  28.11.12 22:53  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

če ne bi kangler postavil svojih radarjev, bi še danes kraljeval v totem mariboru. ne glede na 150 zakajev na transparentih in ne glede na volilno udeležbo ter vse ostalo - se še vedno ne bi zgodilo nič.

ne glede na tajkune, spodletele sodne procese, nižanje plač, rezanje sociale, izgube službe, itd. itd. - se še vedno ne bi zgodilo NIČ. slovenček (mariborčan, kdorkoli) še vedno ne bi storil NIČ. kangler, sešok in ostali lopovi bi harali dalje. AMPAK to, da dobiš 500 ali 1000 eur UPRAVIČENE kazni za prehitro vožnjo sredi mesta (kar je, pa kakorkoli že obračamo, čisto prvilno), to pa slovenca (mariborčana) vrže iz tira, da se je pripravljen celo stepst s policijo, če je potrebno.

predvsem tu se vidi zarukanost in nepoznavanje folka, ki ga odira, nekaterih najboljših slovenskih politikov (npr. kangler) in najboljših slovenskih gospodarstvenikov (npr. sešok). popolnoma nič ne znajo. in poma nimajo, kje je meja, do koder lahko gredo. slovence pač lahko odiraš v službi in trgovini, pa pri davkih in prispevkih, kolikor hočeš. še fajn se mu zdi, ko se napovedujejo novi, višji davki na dohodek, kapital, ddv, finančne transakcij, karkoli. sanja se mu ne, da bo on sam najbolj najebu. misli, da bodo to zgolj "bogataši". ne bo se upiral. AMPAK, da mu nekdo omejuje njegovo "pravico" divjanja po cesti in vsakodnevno serijsko kršenje CPP, to je pa kaplja čez rob. tu se pa ne bo pustil jebat.

#114129 (odg: #114124 Osojnik)  29.11.12 08:19  waterdropodgovori / citiraj  |  shramba  
če ne bi kangler postavil svojih radarjev, bi še danes kraljeval v totem mariboru
To se meni tudi zdi. Ne bi pa rekel, da so kazni upravičene. Tehnično gledano so, ker če pelješ nad omejitvijo pač kršiš cestno prometne predpise. Sem pa prepričan, da ga ni voznika, ki bi vedno in povsod peljal po predpisih in če gre za majhne prekrške na nenevarnih odsekih kazni niso potrebne ker ne gre za nobeno povečevanje varnosti ampak za čisto odiranje ljudi. Zakoni ne morejo obstajat za vsako situacijo. Več kot je zakonov večja je zmešnjava, več je lukenj in napak, več nepoštenosti in manj je svobode. Zakon mora bit okviren, dopolnjevat pa ga mora "zdrava pamet". Slepo sedenje zakonu za namen filanja proračuna je za moje pojme npr. tudi to da se policaj za grm postavi in čaka kdaj bo nekdo šel čez cesto 100m od prehoda za peščce.

Je pa preveč preprosto, da bi zvalil krivdo samo na radarje. Kaj pa prepoved vožnje po centru MB z avtomobili starejšimi nad 10 let? Če to ni diskriminacija potem ne vem kaj je. Ne pozabimo na njegove ovadbe in sfalirane projekte. Radarji so kaplja čez rob. Nekoga lahko 5 let jebeš v glavo pa bo čisto miren navzven, v sebi bo pa kopičil jezo. En dan ga boš pa grdo pogledal, pa ti bo faco predelal. Potem bi pa mediji pisali: "saj je bil tako prijazen, čisto miren. Le kaj je šlo narobe?".

* zadnji popravek: 29.11.12 08:19
#114134 (odg: #114129 waterdrop)  29.11.12 09:52  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Protesti so mešanica več stvari, in ko bo standard padel bolj, imamo vzorce, kako to zgleda, v Grčiji. Za proteste ni bistvena postavitev radarjev, to je samo sprožilec. Bistven je padec standarda in zavest naroda, ki je pač plemenska. Folk bi brez problema šel volit "dajte meni, vzemite pa nekomu drugemu, magari tam čez ulico". To je način življenja v sloveniji od pamtiveka, in tako smo vedno volili.

S padanjem standarda in sočasnimi demokratičnimi procedurami stanje teži proti SYRIZA, Zlata Zora, NSDAP, in podobno. Ali bodo to postale obstoječe stranke, ali pa bodo nastale nove. Kjer volitev ni, pa imamo arabske recepte. Standard pade, folk znori, enega diktatorja zamenja drugi, vmes se pobije par tisoč ljudi, stanadard pa pada še naprej.

Če se padanje standarda dovolj hitro konča, se scenariji ne zgodijo do konca. Če pa dovolj dolgo traja, pa zgodovina pravi, da je zelo malo politikov tako pametnih, da bi ljudi rešili pred lastno neumnostjo. Naši politiki in naš gospodarski sistem ni bil nič manj skorumpiran in neučinkovit leta 90, 95, 2002, niti ne bo čez deset ali dvajset let.

Veliko vprašanje je tudi, ali so Nemci 2012 bolj pametni kot Nemci 1933. Jaz sem precej prepričan, da niso. Zato njihova politična elita dela vse, kar je možno, da standard ne pade preveč, in ne pada predolgo, da se zgodba ne bi ponovila. Če je cena tega, da se zgodba ponovi v Italiji, Španiji, Grčiji - je to stvar, ki jo morajo rešiti Španske, Italijanske in Grške zainteresirane elite ali osebe.

Je pa dejstvo, da imajo nekatere države veliko več lufta tako pri padanju standarda kot pri mentaliteti ljudi, kot pa katere druge. V tej luči je zelo zanimiva Kitajska zaradi svoje velikosti.
#114139 (odg: #114134 milwal)  29.11.12 11:01  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

naš gospodarski sistem ni bil nič manj skorumpiran in neučinkovit leta 90, 95, 2002, niti ne bo čez deset ali dvajset let.

se pravi nimaš nič upanja v gospodarstvo?

npr. v luči razprodaje državnih podjetji, bank, mater to si res želim:)

* zadnji popravek: 29.11.12 11:01
#114144 (odg: #114139 matic7)  29.11.12 12:25  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz problem vidim v taki luči:

1. če se bo evropa pobrala, potem bomo tudi mi nekako furali - kakor smo v preteklosti, čeprav so bila podjetja državna. In ker bomo furali, podjetij ne bomo hoteli prodati. In se bomo pač po slovensko vlekli do naslednje krize - nižji standard od nemcev, ampak ipak višji od albancev.

2. Če bo evropa guznila, nam nič ne pomaga, če vsa podjetja dobijo privat lastnike. Guznili bomo tudi mi, in to precej bolj kot italijani ali španci. Ne bomo imeli kam izvažat, in nihče nam ne bo s tujine solil pameti, ker bo vsak imel s seboj dovolj dela. Veliko več podjetij bo propadlo, kot pa dočakalo privatizacijo. In čisto možno je, da bomo namesto privatizacije izvolili skrajneže in izvajali razne nacionalizacije in lustracije.
#114149 (odg: #114104 waterdrop)  29.11.12 17:56  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[waterdrop]

:: Protesti se nadaljujejo, vendar nikomur ni jasno, proti komu ali čemu bi najbolj protestirali. Kajti formalnih

Meni je jasno. Na transparentih so besede (zakaj) in v rokah imajo portrete (kdo).
No, zdaj imamo tudi materialni dokaz, proti komu protestirajo danes v Kranju:

vrzimo-1354207936.png

"Vrzimo s prestolov

1) pokvarjene politike

2) tajkunske gospodarstvenike in finančnike

3) lopovske odvetnike

4) neupravičeno preplačane svetovalce

5) bankirje

6) menedžerje

7) vse ostale skorumpirane, egoistične, nemoralne, kriminalne, pokvarjene posameznike."

Kar obsežna druščina... ;-)

* zadnji popravek: 29.11.12 17:56
#114179 (odg: #114134 milwal)  02.12.12 23:38  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

glede tega famoznega padanja standarda meni nekaj nikakor ni jasno.

prvo, ja strinajm se, da standard veliki večini folka pada. tudi jaz, in moja družina, imam letos prihodke nižje kot lani. tako v službi, kot izven službe. kot opazujem v okolici, je pri ostalih verjetno še slabše. torej ni stvar v tem, da ne bi verjel, da standard res pada.

ampak, kako je to mogoče, da grem z ženo to soboto dopoldan v nakupe (torej v petek, dan prej, so bile po vseh večjih mestih (tudi v tem, kjer sva nakupovala) ravno te demonstracije, ki naj bi jih povzročalo nezadržno (in baje močno) padanje standarda. nakupovanje pa izgleda tako - pridem v tuš, trgovina poln. pridem v lidl, problem parkirat, trgovina več kot nabito polna, nekaterih artiklov v akciji je ob cca. 10 h dopoldan že zmanjkalo. nato se zgolj peljem po cesti mimo novega mercator centra v velikosti letalonosilke (itak nisem imel namena iti tam, šel sem mimo v hofer) - zastoji na cesti, stoječa kolona pred semaforjem za zavijanje na nabito pol parkplac, naroda v trgovini kot mravelj. pridem v hofer, normalno parkiram, tudi v trgovini ni ravno nek dren. kljub temu, da je hofer še najbolj prazen, bo naslednji teden v tem istem mestu odprl še eno trgovino. na koncu še hiter obisk spara - tudi tam je gužva ter še hiter skok v trgovino s športno opremo - ja tudi tam je kar nekaj kupcev.

gantar je izjavil, da bo dno krize, ko bo v soboto dopoldan na avtocesti proti primorski na lep poletni dan se peljal brez gužve.

lahko dodam, da bo dno, ko bom lahko v soboto dopoldne pred lidlom normalno parkiral blizu vhoda.

še vedno čakam, da se bo kje kakšna trgovina v sloveniji zaprla (mislim kakšen velik supermarket seveda).

v glavnem, v petek popoldan v tej državi kakšnih 10 ali 20 tisoč ljudi demonstrira zaradi revščine, v soboto dopoldne pa jih več 100.000 noro nakupuje. meni to ni jasno. saj vem, da ta narod vse kar ima znosi v trgovino in zavarovalnice, zato le-te v sloveniji cvetijo. ampak daleč smo mi od revščine zaenkrat.
#114184 (odg: #114134 milwal)  03.12.12 00:28  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]
Veliko vprašanje je tudi, ali so Nemci 2012 bolj pametni kot Nemci 1933. Jaz sem precej prepričan, da niso. Zato njihova politična elita dela vse, kar je možno, da standard ne pade preveč, in ne pada predolgo, da se zgodba ne bi ponovila. Če je cena tega, da se zgodba ponovi v Italiji, Španiji, Grčiji - je to stvar, ki jo morajo rešiti Španske, Italijanske in Grške zainteresirane elite ali osebe.
pametni bolj verjtno niso, so pa okoliščine svetlobna leta (kar se nemčije tiče seveda) drugačne. v nemčiji danes živi milijone in miljine nemcev, ki nemci, razen državljanstva, sploh niso. drug še veliko bolj pomembnejš faktor je staranje prebivalstva. 20 letnega mladeniča se fizično in psihično zelo lahko usposobi in pridobi za "pravičen" boj. pri 50 letniku ne bo šlo. nemčija je konec 19. in še vso prvo polovico 20. stoletja imela eksplozijo števila prebivalstva. sploh v času nacizma je nataliteta galopirala. nemčija 2012 je že skoraj dom za ostarele. tretji faktor pa je, recimo temu tak čuden poraz v WWI. konec 1917 so skupaj z avstrijci prebili soško fronto, spomladi 1918 je kapitulirala rusija, spomladi 1918 so prebili zahodno fronot in dosegli bližino pariza, nemški cesar je že napovedoval, kako bodo predstavniki antante klečali pred njim v berlinu. no, vstop ZDA v vojno, ter 4 leta blokade na morju in kopnem, je za izčrpano nemčijo opravil svoje. v jeseni je bila država na meji lakote, vojska pa pred razsulom. komunisti so še kao hoteli izvest revolucijo, cesar je pobegnil iz države, generali so zaprosili za PREMIRJE (ne predajo) in vojne je bilo konec. nemška vojska je odložila orožje in svobodno odkorakal domov. čeprav je bila nemčija nedvomno poražena, pa ogromna večina nemcev tega občutka ni imelo. in ravno na tem je gradil adolf. kao nemčija je zmagala na vseh frontah, potem pa, tik pred končno zmago, so komunisti in židje izvedli revolucijo in zabili nož v hrbet domovini. seveda to ni bilo res, ampak to so leta 1933 v nemčiji verjeli vsi. leta 2012 v nemčiji verjetno nihče ne verjame, da nemčija ni izgubila WWII.

Je pa dejstvo, da imajo nekatere države veliko več lufta tako pri padanju standarda kot pri mentaliteti ljudi, kot pa katere druge. V tej luči je zelo zanimiva Kitajska zaradi svoje velikosti.
če se pa tam začne, da se zgodi ljudstvo (verjetno ne, ker jih bodo s tanki povozili, kar je tam praksa) ali kakšne mednarodne politično vojaške dogodivčine - potem pa sledijo tektonski premiki. dejstvo pa je, da se tudi kitajci zelo naglo starajo. to seveda vleče za sabo pluse in minuse.
#114189 (odg: #114184 Osojnik)  03.12.12 09:12  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Osojnik, se strinjam da je kriza za povprečnega slovenca zelo mala krizica - zaenkrat. Večinoma smo izgubili majhen delež svojega prihodka, in poglej kako se vsi puntajo in kako navijajo za revolucionarne in populistične predloge. Pravzato me skrbi, kako bo masa odreagirala, ko bo kriza stopila skozi velika vrata, in bo recimo polovica slovnecev morala znati živeti z 200 - 250 eur / osebo. Tak scenarij je zelo možen.

Kar se tiče nemcev, se tudi strinjam - začetna pozicija je zelo, zelo drugačna od 1933, in to velja za celo evropo - in hvala bogu, da je tako. To tudi daje upanje, da se sovražnosti ne bodo imele časa razplamteti, in bo padanja standarda prej konec. Ampak če bo trajalo dovolj dolgo, me je pa vseeno strah. Sploh za južno evropo, ki je totalitarizmom vendarle veliko bližje, kot Nemci, Francozi in severno od teh.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 28.11.12

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>