Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 03:46
0,01 %
9.387,69
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 29.05
-1,77 %
1.219,76
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 117381... najdena v temi Plemenitenje

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Plemenitenje

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 117381... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 13
#117326  17.03.13 20:36  kerinur2odgovori / citiraj  |  shramba  

Zivijo,

imam kratko vprašanje velikega pomena.

Imam črni fond v gotovini ca. 13k€. Tako je že kakšno leto. Fondu ne dodajam in ne odvzemam.

Ker se mi zdi, da to ni najbolj smiselno razmišljam bodisi o vezani vlogi (e.g. Banka Celje 4.2% za dve leti) ali vlogi v sklad.

Vložil bi ves ali le del sredstev. V primeru vloge celotne vsote začnem znova z gradnjo črnega fonda.

Recimo tale (https://www.fvsag.com/) je v D ocenjen kot eden izmed boljših (Wirtschaftswoche, Kapital, etc).

Poleč črnega fonda imam kapital namenjen vlaganju (ca. 20k€) že razpršen v skladih (Azija, Evropa) in Au. Imam tudi še "rjavi" fond vrednosti ca. 2k€ za tekoče stvari.

Morda kakšno generalno mnenje ali vsaj usmeritev razmišljanja?

LP

#117331 (odg: #117326 kerinur2)  17.03.13 21:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[kerinur2]

imam kratko vprašanje velikega pomena.
uvod je odlicen :)

Ker se mi zdi, da to ni najbolj smiselno razmišljam bodisi o vezani vlogi (e.g. Banka Celje 4.2% za dve leti) ali vlogi v sklad.
nikar nobenih vezav. ne zato, ker so v banki, temvec zato, ker so vezave. zadnja stvar, ki jo v danasnjih razmerah rabis, je kakrsnakoli ne-takojsnja-dostopnost.

kar ne pomeni, da zato pa daj v sklad. bolj pomeni tisto klasicno - ce ne ves, kaj bi, daj mir (in bos mogoce v retrospektivi prijetno presenecen nad to ne-odlocitvijo).

#117336 (odg: #117331 crt)  17.03.13 22:30  MarkoDodgovori / citiraj  |  shramba  
nikar nobenih vezav. ne zato, ker so v banki, temvec zato, ker so vezave. zadnja stvar, ki jo v danasnjih razmerah rabis, je kakrsnakoli ne-takojsnja-dostopnost.
Črt, ti si pa resno zagrabil tole s Ciprom :-))

Mislim, v bistvu bi bilo smešno, če ne bi bilo res.

Jaz se sicer ob takšnih zadevah ponavadi zamislim nekako takole "če res pride do takšne pizdarije, mi bo tisti denar še najmanjši problem".

Kaj je pa namen tvojega črnega fonda?
#117341 (odg: #117336 MarkoD)  17.03.13 23:48  kerinur2odgovori / citiraj  |  shramba  
Kaj je pa namen tvojega črnega fonda?
Osnovna ideja je bila imeti hrbtenico v primeru izgube/menjave službe oziroma za primer nepredvidenih stroškov (kakršnikoli že so). S tem namenom ga pustim pri miru (verjetno bi bilo najbolje tako tudi v prihodnosti).

Sedaj sem začel graditi rjavi fond, zopet na gotovinski osnovi. Računam nekje priliva 0.5-1k€ mesečno. Ko se bo dosti nabralo bom nato iz rjave kuverte prestavil v črno ali pa nekam dolgoročno vložil; in zopet začel z gradnjo.

Do sedaj se mi je zdelo vse ok. Vse bolj pa mi ob prebiranju raznih v ekonomijo usmerjenih revij v ospredje rine mnenje, da je čas za preselitev sredstev v kaj z donosom.

osnova za mojo dilemo:

- v zadnji izdaji Focus Money je raziskava o pričakovanih cenah Au (khm.. tudi do 15k$ na unčo - primeren čas za nakup?).

- v izdaji revije Kapital upravljalci skladov, ki so imeli zavidljive rezultate tudi v času krize pravijo da počasi prihaja do selitve kapitala v delnice (primeren čas za vstop?);

- podobno z ostalimi revijami in to že od novega leta.

Nekaj časa sem divje naslove jemal kot pospeševalce prodaje, sedaj pa se me verjetno zaradi preveč branja loteva "plebejska evforija" :)

Se bom zjutraj z mrzlo vodo pa bo....

* zadnji popravek: 17.03.13 23:48
#117346 (odg: #117341 kerinur2)  18.03.13 00:13  IgorMujdricaodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi v dolini Šentflorjanski bo še zanimivo spremljati, kako bodo množice reagirale, zagotovo. Bojim pa se, da je vse preveč idealen čas, da v ospredje zopet prikorakajo hitrozaslužkarske "poncij pilat" sheme.

Sicer pa zaenkrat tole:

ATVP - Mesečni pregled gibanj na trgu finančnih instrumentov (5.3.2013)

http://www.a-tvp.si/Documents/DocLists/M...

#117351 (odg: #117346 IgorMujdrica)  18.03.13 00:27  IgorMujdricaodgovori / citiraj  |  shramba  

Ob tem že pomladne siničke žvrgolijo, da se v dolini na "finančno-izobraževalnih" seminarjih javno ponuja eToro in podobni trgovalni sistemi spletnih družabnih omrežij.
#117356 (odg: #117351 IgorMujdrica)  18.03.13 06:21  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Meni je eToro kar všeč. Ima tudi nekaj zelo praktičnih in zanimivih rešitev. Za samo trgovanje pa je cenejši Plus500.

Prihranke pa...menjati v CHF in USD, bolje danes kot jutri, konec tedna pa bo najbrž to še dražje.

Mislim...a bi bilo možno vzeti tudi par % vrednostim, ki so shranjene v raznih bančnih predalih?

Recimo banka komisijsko odpre tvoj predal, pregleda in oceni vrednost, durs pa ti pošlje položnico?

Ideja ni slaba. Boljša kot trojka :) Kako jo lahko avtorsko zavarujem...

#117361 (odg: #117336 MarkoD)  18.03.13 07:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MarkoD]

:: nikar nobenih vezav. ne zato, ker so v banki, temvec zato, ker so vezave. zadnja stvar, ki jo v danasnjih razmerah rabis, je kakrsnakoli ne-takojsnja-dostopnost.

Črt, ti si pa resno zagrabil tole s Ciprom :-))
ne, jaz to pisem ze nekaj let, zdaj je razlika samo v tem, da nenadoma tudi kdo prebere.

#117366 (odg: #117341 kerinur2)  18.03.13 07:09  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[kerinur2]

:: Kaj je pa namen tvojega črnega fonda?

Osnovna ideja je bila imeti hrbtenico v primeru izgube/menjave službe oziroma za primer nepredvidenih stroškov (kakršnikoli že so). S tem namenom ga pustim pri miru (verjetno bi bilo najbolje tako tudi v prihodnosti).
glede na opis namena se toliko bolj velja, kar sem ti ze napisal.

#117371 (odg: #117356 Jadralec)  18.03.13 07:10  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Jadralec]

Mislim...a bi bilo možno vzeti tudi par % vrednostim, ki so shranjene v raznih bančnih predalih?

Recimo banka komisijsko odpre tvoj predal, pregleda in oceni vrednost, durs pa ti pošlje položnico?

Ideja ni slaba. Boljša kot trojka :) Kako jo lahko avtorsko zavarujem...
mozno? mozno je vse sorte. cimprej se navadit, kaj vse je mozno. zadosca pa ze to, da nenadoma nimas dostopa do sefa. zato je meni zelo smesno, ko kdo rece, da bo denar resil tako, da ga bo z bancnega racuna premaknil v bancni sef.
#117376 (odg: #117331 crt)  18.03.13 07:51  razlog001odgovori / citiraj  |  shramba  

wtf?

Kam pa, zaboga? Morn priznati da me je presenetilo tole.

#117381 (odg: #117371 crt)  18.03.13 07:52  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem vmes celo malce razdelov idejo, kako bi to lahko potekalo v praksi:

Ustanoviš komisijo treh članov (nova delovna mesta), katera ocenjuje imetje po bančnih sefih.

Ko naletijo na problem ocenitve vrednosti (recimo babična proteza z tremi zlatimi zobmi) vsak član komisije posebej sam določi vrednost. Nato pogledajo rezultate, črtajo najvišjo, črtajo najnižjo (to sem povzel po smučarskih skokih) in vala, vrednost babične proteze je tu. Durs in položnica je potem samo še gola formalnost.

#117426 (odg: #117361 crt)  18.03.13 16:43  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [MarkoD]

:: :: nikar nobenih vezav. ne zato, ker so v banki, temvec zato, ker so vezave. zadnja stvar, ki jo v danasnjih razmerah rabis, je kakrsnakoli ne-takojsnja-dostopnost.

::

:: Črt, ti si pa resno zagrabil tole s Ciprom :-))

ne, jaz to pisem ze nekaj let, zdaj je razlika samo v tem, da nenadoma tudi kdo prebere.

sej pa te redno spremljamo, ti kr tako naprej
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 13

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Plemenitenje

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>