Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 19:06
-1,28 %
8.783,11
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08.05
0,88 %
1.136,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 118361... najdena v temi KatastrofaIno individualno upravljanje pri ALTI

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  KatastrofaIno individualno upravljanje pri ALTI

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 118361... najdena na strani 2

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 75   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | > | zadnja
#118111 (odg: #110389 Tomaz)  02.04.13 13:41  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Si jih uspel prijaviti ATVP? Kakšen odgovor? Si se morebiti odločil za tožbo? Kakšen učinek? Se je sploh kateri odvetnik upal prevzeti zadevo?
#118191 (odg: #118111 A123)  02.04.13 21:33  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Prijavil sem jih ATVP, ki je pri njih opravila nadzor, vendar, kolikor sem kontaktiral z ATVP, so mi že vnaprej telefonsko povedali, da verjetno ne bodo mogli ničesar storiti, da sicer vejo, da so šalabajzerji, ki uporabijo vedno kakšne nove trike, da zvabijo ovce na striženje. Pojasnili so mi, da so prejeli že vrsto pritožb zoper njih v zvezi s tem in kako, da nisem že prej prekinil pogodbe z ALTO. Čez nekaj časa sem dobil od ATVP uraden odgovor, da v postopku nadzora v zvezi z mojo prijavo niso ugotovili kršitev pogodbe. Ta je bila namreč tako napisana, da jih ni zavezovala k nikakršni odgovornosti, ki jo je ALTA keč kot spretno izigravala. ALTA mi je ponudila nekaj 100 evrov v zameno za molk, da ne bi v kakšnih medijih objavil, kako katastrofalni so rezultati njihove storitve. (v tem primeru bi verjetno od mene zahtevali izjavo, da sem bil zadovoljen z njihovo storitvijo individualnega upravljanja premoženja).
#118221 (odg: #118191 Tomaz)  03.04.13 08:20  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz]

ALTA mi je ponudila nekaj 100 evrov v zameno za molk
ne da bi se tu opredelil, bi te vseeno opozoril na eno stvar...

ce bos nadaljeval s takimi mocnimi izjavami, kot je ta zgoraj (nimam pojma, ali je tocna ali ne, vsekakor pa je zelo "tezka"), lahko en dan pride do tega, da bo denarni supermarket dobil poziv s strani "organov" o predaji podatkov o uporabniku, ker bo prislo do tozbe s strani tega, o katerem govoris.

in ko bo do tega prislo, bo zanj po moje bistveno bolj enostavno, da jih preda, kot pa da se z organi bode. sploh v okviru slovenske zakonodaje in sodisc, kakrsna so.

to ti omenjam zgolj na podlagi meni znane prakse na splosno in kilometrine pri tem, niti nima zveze konkretno z alto. prav tako ne govorim v imenu DS, ker sem ze en cas bolj zunanji satelit. vendarle pa ti priporocam, da razmislis o tem.

(in ce se zdaj preselis z enako artilerijo npr. na finance, ti bom tam napisal enako :)

* zadnji popravek: 03.04.13 08:20
#118246 (odg: #118221 crt)  03.04.13 19:19  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala za vaša opozorila, vendar vam lahko rečem, da se niti najmanj ne bojim, da bi me zaradi te ali kakšne druge popolnoma resnične obtožbe, organi pregona ali ALTA tako ali drugače preganjala. Se povsem zavedam, da lahko na zahtevo organov pregona posredujete podatke o piscu sporočila, zato zelo pazim, da v forumu ne pišem nobenih neresničnih zadev, ki jih ne bi mogel dokazati. Za konkretno po vašem mnenju težko obtožbo se tako niti najmanj ne bojim, ker je popolnoma resnična in za katero obstaja več prič, dve zaposleni na ALTI Invest, ena bivša zaposlena, jaz in še moja soproga. Vse je povsem dokazljivo, tako z datumi, kot s pričami in deloma tudi s pisno korespondenco. Ker predstavniki ALTE invest vedo, da je vse kar napišem popolna in dokazljiva resnica, ki jo lahko tako vam, kot komurkoli drugemu vsak trenutek dokažem, ni bojazni pred kakšnimi posledicami od organov pregona.

* zadnji popravek: 03.04.13 19:19
#118261 (odg: #118246 Tomaz)  03.04.13 22:11  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Tomaz, poanta tvoje zgodbe je čisto drugje.

Poznaš folk, ki hodi k vedeževalkam? Ali koga takega, ki jih kliče na 090 linije, da mu svetujejo?

#118266 (odg: #118246 Tomaz)  04.04.13 04:21  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

prav. moja pripomba je v celoti dobronamerna. se zlasti v okolju, kjer je v zvezi s sodisci najbolj pametno to, da te sploh ni tam, ne glede na to, kaj je objektivno res.
#118326 (odg: #118261 milwal)  06.04.13 10:06  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne poznam nikogar, ki hodi k vedeževalki, niti nikogar, ki bi klical na linije 090, da mu svetujejo, sem pa glede na nesorazmerno izjemno veliko število zgrešenih potez upravljalcev ALTE INVEST, pomislil, da je bilo njihovo upravljanje tako, kot da bi bili vedeževalci za ustvarjanje izgube. To je prav nekaj neverjetnega, s kakšno preciznostjo so ustvarjali kar po vrsti zgrešene poteze. Da ne bo zgledalo kot klevetanje, bom kar postregel s konkretnimi podatki, tako, da vsak lahko na Bloombergu ugotovi, da je temu tako. Npr. nakup CCME po ceni 20,63 $ 14.1.2011 in prodaja tega 25.5.2011 za zgolj 1,54 $, potem nakup CROX po ceni 27,42 $ dne 14.10.2011 pri P/E preko 22, ki je čez 3 dni postal top looser in padel pod 16 $. Za obe te so bile na Bloombergu pred nakupom informacije, ki niso govorile v prid nakupu. Mimogrede je bilo to obdobje, ko je večina delnic pridobila 10 ali več % in je bilo izjemno težko najti delnico, ki bi ustvarila tako izgubo, za upravljalce ALTE invest, kot izjemne mojstre za ustvarjanje izgube to ni bil nikakršen problem. Potem nakup CAT dne 21.7.2011 po ceni 111,74 $ in prodaja tega dne 4.8.2011 po ceni 91,79 $, potem nakup NVDA dne 14.10.2011 po 15,73, prodaja tega 3.11.2011 po 13,97 $ in nato 1.12.2011 ponoven nakup NVDA po ceni 15,78 $. Po tej potezi sem poklical upravljalca in ga vprašal, kaj mu je, ali namerno ustvarja izgubo, da je šel kupiti NVDA po ponovno napihnjeni ceni, pa je dejal, da so dali pri ALTI celo priporočilo za nakup te delnice. Seveda je kaj kmalu padla zopet pod 14 $. Lahko bi naštel še celo vrsto potez podobno zgrešenih potez, ki so tako natančno zgrešene, da jih niti vedeževalka ne bi mogla bolj. Za protiutež, pa je bilo izjemno malo zadetih potez, na 5 zgrešenih zgolj ena in še to v povprečju v skromnejšem dobičku, kot so bile povprečne izgube. Zgolj toliko o vedeževalkah.

* zadnji popravek: 06.04.13 10:06
#118331 (odg: #118326 Tomaz)  06.04.13 12:46  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Ko si že toliko podatkov objavil, bi bilo morda za koga zanimivo, da objaviš celoten excel vsega kar so ti ti junaki kupovali in prodajali v določenem obdobju (magari brez absolutnih zneskov), tako da se lahko vsakdo prepriča o uspešnosti njihovih odločitev.

Če te seveda s kako pogodbo niso zavezali, da je upravljanje TVOJEGA denarja NJIHOVA poslovna skrivnost.

Cifre so cifre in niso vrednostna sodba ali obrekovanje ali žaljiva obdolžitev. Tvoje frustracije ob tem pa verjetno večina ljudi dobro razume.
#118336 (odg: #118331 sandi)  06.04.13 18:26  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  

Da, pridružujem se temu mnenju. Očitno je, da si svoje celotno objavljanje na tem forumu posvetil izključno kritiki ALTE, kar kaže na to, da so te res razpizdili. Tudi na forumu financ je en tak uporabnik, ki piše skoraj izključno o tem (morda si tudi to ti).

Tako da če se ti da, potem res objavi vse poteze, ki so jih naredili v okviru upravljanja (seveda vključno z onimi, ki so prinesle dobiček, če je takih kaj bilo).
#118361 (odg: #118336 ZZZ)  08.04.13 06:28  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Mene bi predvsem zanimalo, kdaj si prejemal obvestila o nakupih, oziroma prodajah, ker ne vem kako deluje sistem pri njih.

Npr. nakup CCME po ceni 20,63 $ 14.1.2011. Kdaj si ti izvedel, da so ti kupili to pozicijo? 2 dni po poslu ali kasneje. Prav tako me zanima, kdaj si bil obveščen o prodaji te pozicije? Je bilo tako obveščanje tekoče v najkrajšem možnem času za vsak premik posebej?
#118386 (odg: #118361 Jadralec)  08.04.13 12:41  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem imel v upravljanjeu pri GBD d.d., zadeva je zelo podobna. Obvestila sem dobival tromesečno. Lahko jih tudi nekaj objavim.
#118401 (odg: #118386 A123)  08.04.13 13:47  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Individualno upravljanje je zelo vabljivo. Osebno sem vedno želel, da bi mi nekdo individualno upravljal naložbe in na ta način ustvarjal boljši donos, kot sem ga (bil in bom) sposoben sam.

Še bolj od tega, pa sem si vedno želel, da bi ljudje dajali denar v upravljanje meni, vendar mi je prirojena lenoba vedno preprečevala, da bi resneje posegel na to veliko polje in žel njega sadove, istočasno pa pomagal ljudem pri plemenitenju premoženja.

Osebno na svojem portfelju v glavnem ustvarjam negativni donos. Kako se to lepo sliši...negativni donos, po domače izgubo. Te izgube ni veliko, se jo pa nabere. Ta izguba pomeni, da je malo večji del od polovice mojih naložb slabo izbran, pozicije so odprte prezgodaj, ali prepozno in zaprte ob nepravem času, tudi prezgodaj ali prepozno.

Del naložb, kateri pa je na žalost manjši od polovice naložb je ravno obraten. Ta del prinaša dobiček, odprt je v pravem času in tudi zaprt je dokaj optimalno (vedno pa bi bilo lahko še bolje).

Sedaj pa sledijo sladke sanje.

Če bi jaz upravljal poleg svojega, še recimo 15 individualnih pogodb, bi tudi z njimi ustvarjal približno enako nesrečen donos (izgubo). Moje frustracije pri sedaj kar s 15 pomnoženemu neuspehu, bi naraščale, dokler se ne bi odločil približno takole:

Na koncu tromesečnega obdobja, (še raje bi si izbral 6mesečnega), tik pred poročanjem stanja in pozicij porfeljev strank, bi s pomočjo excela, ali kakšnega še malo bolj sofisticiranega orodja malce premetal nakupe, prodaje in zadržane papirje:

Dobre nakupe in prodaje, bi prestavil v portflej 1, 2 in 3

Malce slabše nakupe v portfelj 4 ,5 in 6

Nakupe, kateri niso prinesli ne izgube, ne dobička, so pa kot vsi ostali prinesli zaslužek od upravljanja, bi prestavil v portfelje 7,8 in 9

Upravljanje, ki je prineslo manjšo izgubo v portfelje 10,11 in 12

In najslabše odločitve gredo v portfelje 13, 14 in 15.

Pri tem bi pazil tudi na finančno velikost pogodb, istočasno bi mi bila v veliko pomoč ocena stranke, stopnja rizika, katero bi opredelili pogodbeno pred začetkom upravljanja, izkušenost stranke z borznim trgom (samo nekdo, ki je že sam ustvaril izgubo, polno razume svojega upravljalca, ki se mu je prepetilo enako), čas trajanja pogodbe, morebitne pripombe klienta med obdobjem...itd..

Na koncu bi še določil lastnike portfeljev (ali sredstev v upravljanju :)) stiskal in poslal v lepih kuvertah. Nobene cenenosti tukaj, prosim.

.

Razen seveda portfeljev 1,2,3,4,5 in 6..kajti tem vročim osebno, saj so tako člani družin, prijatelji, soustanovitelji, povezane osebe itd....

Ampak, kot že rečeno, jaz ne upravljam premoženja, razen svojega in na ta način mi najbrž tudi nikoli ne bi pustili upravljati, niti se ljudje ne bi odločali zame :)

#118406 (odg: #118401 Jadralec)  08.04.13 14:18  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Jadralec]

Ampak, kot že rečeno, jaz ne upravljam premoženja, razen svojega in na ta način mi najbrž tudi nikoli ne bi pustili upravljati, niti se ljudje ne bi odločali zame :)
Če bi, denimo, upravljal še PID, iz katerega vlagatelji itak ne morejo pobegniti, pa si sploh zmagal :-)
#118411 (odg: #118401 Jadralec)  08.04.13 15:36  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  
[Jadralec]

Razen seveda portfeljev 1,2,3,4,5 in 6..kajti tem vročim osebno, saj so tako člani družin, prijatelji, soustanovitelji, povezane osebe itd....

Jaz bi se mogoče odločil, seveda pod pogojem da prej postanem tvoj član družine, prijatelj, soustanovitelj, povezana oseba... :)
#118426 (odg: #118361 Jadralec)  08.04.13 17:27  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Prejemal sem mesečna obvestila o stanju portfelja, okrog 15. v mesecu za pretekli mesec, kjer je bilo v obvestilu stanje portfelja v primerjavi z indeksom in izpis vseh transakcij v mesecu. Čez čas sem dobil geslo, kjer sem lahko vpogledoval tekoče v portfelj in si naredil preko filtra tak ali drugačen izpis. Sprva se teh izpisov nisem posluževal, pozneje, ko sem preko mesečnih obveščanj opazil, kako moj portelj tone v primerjavi s primerjalnim indeksom, pa sem začel raziskovati vzroke za tak razkorak, kjer sem prišel do presenetljivih ugotovitev, da so nakupovali kot po pravilu napihnjene balone, kot bi bili vedeževalci za ustvarjanje izgube in te prodajali, ko so padli običajno na najnižjo točko. Bom predstavil čez čas še ostale pozicije, tudi redke pozitivno zaprte, če mi bo uspelo kako dodati excelovo datoteko.
#120046 (odg: #118426 Tomaz)  30.05.13 09:17  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Poizkusi v SLO doseči kaj takega

http://www.dnevnik.si/poslovni/novice/bo...
#122326  05.09.13 15:03  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Slovenski Madoff, Marconi je dobil 12 let:

http://www.dnevnik.si/kronika/marconiju-...
Kdaj bodo kaj podobnega dobili pri GBD d.d. ali Alti, način dela pri upravljanju je zelo podoben kot pri Marconiju (tu so " vlagatelji imeli samo 40% izgube) pai upravljanju pa je marsikdo imel precej bolj grenko izkušnjo.

#122341 (odg: #122326 A123)  05.09.13 20:21  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi jaz sem v Žurnalu 24 bral članek o Marconiju in se je tudi meni porodila prav enaka asociacija na ALTO INVEST, s tem, da so uspeli Marconija obsoditi na 12 let zapora, ko pa sem ATVP-ju ovadil primer upravljanja pri ALTI INVEST, je ta pri njih opravila sicer nadzor, oziroma razgovor in mi poslala odgovor, da je pri ravnanju te niso odkrili nobenih nepravilnosti ali kršitev zakona. Kljub temu je moje mnenje, da je bilo ravnanje tako Marconija, kot ALTE INVEST zelo podobno, le da je on to opravljal brez licence ATVP-ja, ALTA INVEST pa z njihovim dovoljenjem, s to razliko, da so morale stranke ALTE INVEST poleg velikanske izgube in provizije, plačati ALTI INVEST še nagrado za razliko med vplačanimi sredstvi in najvišje doseženim stanjem portfelja (vmesni namišljeni dobiček), kljub visoki izgubi ob zaključku upravljanja.
#122346 (odg: #122341 Tomaz)  06.09.13 07:39  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Enak odgovor sem dobil, ko sem GBD d.d. prijavil na ATVP.
#122401  09.09.13 10:39  emanuel goldsteinodgovori / citiraj  |  shramba  

Zamisliti se je potrebno le nad temi dejstvi:

cena upravljanja je 1,5 - 2% na denar v upravljanju + 10 - 20% na dobiček., Davek je 25% na dobiček. Do obdavčenja zaradi alociranja sredstev gotovo prihaja.

Končni rezultat je takšen:

ZELO dober zaslužek (do takšnih redko pride) 10%

Davek (25%) - 2,5%

Delitev dobička (10 - 20%) -1 do 2%

Stroški upravljanja 1,5 - 2% -1,5 - 2%

OSTANE 3,5 - 5%

Toliko dobiš na banki
#123476 (odg: #122346 A123)  15.10.13 12:00  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

http://www.dnevnik.si/poslovni/novice/gr...
Upam, da bodo naredili red tudi pri GBD d.d.
#123566  22.10.13 09:12  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Največja poravnava na svetu: JP Morgan bo plačala 13 milijard dolarjev [washingtonpost.com], [bloomberg.com]

Kar pomeni pol leta dobička banke. Del poravnave bo tudi to, da skoraj nihče ni nič kriv. Pravna država pa take fore... Šef banke, Jamie Dimon dobiva celo kultni status za svoje spretnosti.

Ali bo v SLO katera od firm, ki so tekom upravljanja s sredstvi naivnih ljudi komu kaj povrnila???
#123571 (odg: #123566 A123)  22.10.13 10:13  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Najbrž nobena - ampak po drugi strani, slovenske firme imajo v glavnem tudi same izgube, ne pa dobiček :-)))
#123596 (odg: #123571 milwal)  23.10.13 10:43  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

In so zato boge in bi jim (in jim nekaterim tudi bomo) morali še kaj dati (dokapitalizirati, olajšati,...)
#123651 (odg: #123566 A123)  25.10.13 13:49  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospred...
Tudi s takšnim kalkulatorjem se da poračunati.
#123716  05.11.13 02:02  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Risk/return -Slovenski upravljalci vs loterija je mocno v prid slednji...Iz prve roke, z znanjem, ki ga imajo(brez izjeme..) je statisticno nemogoce dolgorocno doseganje donosov...Nizka korelacija z benchmarkom, nizek Downsite capture in drawdown, low standard deviation v kombinaciji v VaR- nihce v Slo in okolici niti priblizno ne izpoljuje teh pogojev, kar pomeni da je investiranje v vse te sklade/produkte gambling.

Lp!
#123726 (odg: #123716 mta900)  05.11.13 13:31  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Ooooooooo...!!!

Kje si ti, da te nič ni?

In pomembno vprašanje: še vedno premetavaš svoj vložek, ali si že presedlal v bolje plačano premetavanje vlagateljskih investicij?
#125896 (odg: #123726 milwal)  10.02.14 19:08  Tomazodgovori / citiraj  |  shramba  

Pred nekaj tedni sem na ALTO INVEST poslal vprašanje, da se zanimam za individualno upravljanje premoženja. (v njihovih oglasnih sporočilih namreč piše, da prepustite upravljanje premoženja vrhunskih strokovnjakom, ki bodo poskrbeli za brezskrbno plemenitenje premoženja). Da pa želim, da mi pošljejo rezultate po posameznih strategijah, da bi se morda laže odločil, če bi se slučajno odločil, da jim zaupam del premoženja v upravljanje. Kljub dvakratnemu pošiljanju podatkov nisem dobil, kar si ne morem razlagati drugače, kot da so rezultati tako porazni, da mi jih niso hoteli zaupati.
#126331 (odg: #125896 Tomaz)  10.03.14 14:27  A123odgovori / citiraj  |  shramba  

Točno takšni nategači so tudi pri GBD d.d.
#126341 (odg: #126331 A123)  10.03.14 21:32  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

To z nategači je tko...

A ste kdaj videli sledeče oglase:

1. vedeževanje iz kart, zvezd itd: kliči 090 xyz, in povedali ti bomo prihodnost

2. čaj/tabletka/prašek za hujšanje

3. prehranska dopolnila za rast moškega spolnega uda

Vse te stvari so dnevno v zastonjskih "časopisih" pa tudi v kakih plačljivih, in še kje. Zadeve so pravno formalno tako zavarovane, da čeprav zagotovo ne prinašajo rezultata, ne morete ničesar iztožiti.

Vprašanje za zaskrbljene in jezne: zakaj oglase za vedeževanje nasploh tolerirate, oglase za vedeževalstvo na borznih trgih pa obsojate?

Ta pristranskost vas lahko stane zelo veliko denarja. In krivi niso vedeževalci.

Je pa treba finančnim vedeževalcem čestitati za dober marketing, s katerim so veliko večino prepričali, da je to kar počnejo neka realna analiza s preverljivimi rezultati, in ne vedeževanje.

Najljubši približek so mi prodajalke na kozmetičnih štantih v supermarketih, ki so oblečene v bele, "zdravniške" halje. Nič ne rečejo, nič ne trdijo, samo belo haljo imajo oblečeno. Ponavadi so študentke družboslovja :-)
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 75   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  KatastrofaIno individualno upravljanje pri ALTI

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>