Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 09:45
0,77 %
9.513,00
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 07:45
-1,76 %
1.219,92
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 121211... najdena v temi Zemljiškoknjižni dolg

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Zemljiškoknjižni dolg

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 121211... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 7
#120401  14.06.13 11:42  shamoodgovori / citiraj  |  shramba  

.. je popularna zadeva v Sloveniji

http://www.24ur.com/novice/slovenija/tud...

Ampak, a ni tako, da če ni fiktiven dolg in je nekdo prejel ta denar, je bil to prihodek al pa premoženje, ki gotovo bi zanimal DURS. Če tam tega ni, potem grejo ti primeri lahko po poti Al Capone-a ali pač ne?
#120411 (odg: #120401 shamo)  16.06.13 10:07  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim da ne. Če ti jaz posodim 100K€, bi ti to težko štel v čisti prihodek...ahm ok, razen če že v osnovi nimaš namena vrniti posojila :)))

V tem primeru pa, da je popolnoma po predpisih, imaš najbrž pravico zmanjšati osnovo 100K za vse stroške, ki si jih imel s pridobivanjem tega posojila :)
#120431 (odg: #120411 Jadralec)  17.06.13 08:45  shamoodgovori / citiraj  |  shramba  

mislil sem, da če mi jih posodiš, morajo nekje biti. Izkazane transakcije, ki nekje končajo.

V štumfu, na TRR ali v stvari, ki sem jo kupil s tem.. Oboje pa zapade pod tak ali drugačen način obdavčenja in te lahko tam privija DURS.

mislim, če kdo prijavi ZK dolg, bi moral znati (ne meni, ampak upnikom) izkazati, kaj je prejel ob nastanku tega dolga zanj (seveda, da se mu tja usedejo, če ne morejo na nepremičnino) ali pač ne?

#120741 (odg: #120431 shamo)  03.07.13 06:59  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  
[shamo]

mislil sem, da če mi jih posodiš, morajo nekje biti. Izkazane transakcije, ki nekje končajo.

V štumfu, na TRR ali v stvari, ki sem jo kupil s tem.. Oboje pa zapade pod tak ali drugačen način obdavčenja in te lahko tam privija DURS.

mislim, če kdo prijavi ZK dolg, bi moral znati (ne meni, ampak upnikom) izkazati, kaj je prejel ob nastanku tega dolga zanj (seveda, da se mu tja usedejo, če ne morejo na nepremičnino) ali pač ne?

Zanimivo izhodišče, sledenje denarnega toka.

Lahko je storitev. Recimo, znajdeš se v hudi depresiji, hočeš narediti samomor in ko stojiš na robu prepada, pridem jaz mimo, te prepričam, da je vse v najlepšem redu, da je življenje lepo in sončno, žena pa res, da se je malce naokoli, vendar pri tem ni doživljala orgazmov.

To tebe toliko razveseli, da mi obljubiš 300K nagrade. Ker trenutno nimaš tega denarja, evo zemljiški dolg brez sledljivega toka denarja.

Lahko gre za obveznosti, ki izhajajo iz dediščin ali kakršna koli oblika, katera lahko vzpostavi neko obveznost do nekoga in jo ta priznava.

Torej jaz mislim, da zemljiški dolg ne bi smel biti povezan z dokazljivim denarnim tokom. Ostal naj bi deskrecijska pravica posameznika, da nekomu tak dolg pripoznava in ga ni dolžan nikomur kasneje po dogodku dokazovati.

Navsezadnje bi lahko že ob nastopu odgovorne funkcije v podjetju obvestil delodajalce, ali bi to preverili sami, da je tvoje premoženje ustrezno zavarovano, že obremenjeno, v primeru kasnejše materialne odgovornosti.

#120746 (odg: #120741 Jadralec)  03.07.13 08:21  shamoodgovori / citiraj  |  shramba  

Hm,

mogoče nisem bil precizen, nisem imel v mislih zgolj denarnega toka.. bolj, kje preveriti resničnost ZK dolga. Recimo, kje nastane davčna obveznost ob nastanku dolga.

Nagrada ali darilo je obdavčeno, če prijavljeno DURS kot prejemek (denarni ali stvarni).

Dediščina je tudi davčno obravnavana, ne nujno obdavčena.

(Vsaj) ta dva navedena primera nakazujeta, da nastanek ZK dolga na strani lastnika dolga bi moral imeti pokritje v DURSovih evidencah (če je lastnik dolga Slovenec). Sicer je izmišljen ali pa ni bil obdavčen.

Ne vem pa kam paše "obljuba o nagradi", kar verjetno najbližje "ZK dolgu kot nagradi" iz tvojega primera.

Delodajalci lahko preverijo zavarovanje (premoženje, dolgove,ipd) ob nastopu funkcije, ne pomaga pa to, če nastane kasneje.

#121211 (odg: #120746 shamo)  28.07.13 17:34  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Meni se zemljiškoknjižni dolg zdi res dober inštrument, ravno zaradi te celotne neopredeljenosti, kdo je upnik in nič zakaj. Na ta način tudi prenosljivosti inštrumenta..

Enostaven instrument, katerega izročim prijatelju in me potem kreditira ali pač ne. Izročim ga banki, pa me kreditira ali pa ne. Lahko ga uporabim kot garancijo nekega posla. Neke obveznosti ali obveznosti v prihodnosti. Fora je, kdor ga drži v rokah ima v rokah tudi popolno razpolaganje z nepremičnino, sploh če je dolg večji od vrednosti nepremičnine.

Prav tako mi je všeč, da dokument nastane prej kot dogodek ali denarni tok ali karkoli je že vzrok. Prosto po presoji lastnika. Ga uporabiš ali pa ne. Ga vročiš ali pa ne. Saj navsezadnje tako tudi mora biti. Ne bo banka prvo dala denarja, potem pa bo lastnik zemljiškoknjižni dolg vpisal ali pa ne.

V nadaljevanju tak dokument lahko pokriva tudi materialno odgovornost lastnika nepremičnine. Časi so čudni, lahko se nam pripeti marsikaj in marsikaj lahko potegne za sabo veliko materialno odgovornost. Recimo prometna nesreča, katero lahko zakrivimo, recimo odgovornost v službi, recimo odgovornost pri napačni sklenitivi posla ali hoje po robu zakonitosti, če smo s.p. ali lastniki d.o.o. Morda se zaletimo z blazino na morju v drago jahto in jo potopimo.

Osebno bi skoraj zavestno stopil na stališče, da je zemljiškoknjižni dolg treba vpisati kar tisti trenutek, ko postanemo lastniki neke nepremičnine. Za vsak slučaj, "zlu ne trebalo" imajo nek tak fajn pregovor naši bivši bratranci. Preventivno.

#121411  08.08.13 11:28  shamoodgovori / citiraj  |  shramba  

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospred...
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 7

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Zemljiškoknjižni dolg

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>