Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 21:48
-2,12 %
8.464,81
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:50
0,87 %
1.449,42
SI 15:30
0,41 %
880,68
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 126511... najdena v temi Suspended papirji - Prenos iz Brokerjet za prodajo

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Suspended papirji - Prenos iz Brokerjet za prodajo

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 126511... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 3
#126476  19.03.14 20:44  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Imam sledece papirje, nekateri so ta mesec aktivni, moj broker - Brokerjet pa ne more izvrsiti prodaje ker partner ne omogoca trgovanje. Ali mogoce kdo ve, oz. ce se mu da in preveri na svojem ponudniku za te papirje ali je mogoc prenos teh papirjev na njihovo platformo in nato prodajo.

BIOCENTRIC EN. HLDGS US09060S1069 order za prodajo

ELECTRIC CAR CO.DL-,01 US28486A1016 order za prodajo

QUEST OIL CORP.DL- 01 US74836C1080

So pa to Grey market, OTC, ocitno Amerikanci so zaceli sparat, naj bi to bili papirji ki se trgujejo papirnato. Bedarija po moje, ker sem odprl online broker racun in me ni noben opozoril da so pa tudi papirji fizicni ki jih lahko kupim,....

Najbolj smesno pa je ko so mi napisali pri Brokerjetu, da so onemogocili poslovanje s temi papirji zaradi moje varnosti. Joj kaksna varnost (izgleda prevod iz original USA teksta). To je kakor da mi prodajalec proda avto, se zaletim naredim totalko, nato pa mi gre in ponudi Airbage, potem ko sem si vrat ze zlomil in sem mrtev, preventiva na visoki ravni ;)

PS. A je mogoce, da mi po zakonu morajo le ti kjer sem kupil omogociti prodajo oz. oddajo narocila? Sklicujejo se na pogodbo da ne ponujajo prodaje fizicnih papirjev, a potem mi ne bi smeli niti omogociti nakup, je kar nekaj denarja v igri in mogoce so slabe nakljucne okoliscine, ali pa je to namerno, mogoce ne iz strani Brokerjet, ampak od USA trade partnerja, ki pa je bogve kdo, ima kdo izkusnje z temi pinki?

* zadnji popravek: 19.03.14 20:44
#126481 (odg: #126476 vilijem)  20.03.14 06:56  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Zdravo,

za prvo delnico sem našel neke stvari, stare dve leti:

http://agoracom.com/ir/BiocentricEnergy

http://agoracom.com/ir/BiocentricEnergy/...

Mislim da je problem v tem, da je broker svoje stranke dolžan obveščati o mnogih stvareh glede delnic ki jih držijo, pa tudi razne obračune za davke mora delati itd...

Pri ekstremno divjih delnicah je to zelo težko, ker tudi s strani podjetja ni pravih podatkov, zato se utegnejo odločiti, da se s tem ne bodo mučili - za to odločitev pa se imajo (pomoje) vso pravico odločiti, čeprav je nekdo kupil delnico prek njih.

Tako se lahko odloči velika večina ali celo vsi brokerji - in potem se z delnico trguje predinternetno - najdeš kupca, se zmenita za prodajo, in jo fizično s papirji overita pri ustanovi, ki je za tako overjanje pooblaščena (V ameriki).

Enako kot da v sloveniji prodaš/kupiš manjši družinski d.d., ki ga pač ni na borzi.

-------

Stvar zelo, zelo, zelo izgleda kot prevara (pa ne s strani brokerja, ampak s strani ustanoviteljev podjetja):

http://marketplayground.com/?p=3677

http://investorshub.advfn.com/boards/rea...

http://www.marketwatch.com/investing/sto...

Ustanoviš d.d., se pretvarjaš, da nekaj počneš, in potem izdajaš in prodajaš nove delnice. Denar, ki ga dobiš noter, porabiš za stroške podjetja (nakup poslovnih prostorov - torej vikend na morju), nakup voznega parka, morda tudi pomorskega, in tako naprej. Dokler nekdo verjame, da lahko tvoja poslovna ideja raztura, ampak potrebuje njihovih nekaj tisočakov, ki jo bodo omogočili, to super deluje.

---------

Opozarjam, da je to zgoraj vse samo razmišljanje, ker točnih podatkov nikjer nisem mogel dobiti. Gotovo pa broker stranki ni dolžan omogočati trgovanja s katero koli delnico. On je samo posrednik.
#126511 (odg: #126481 milwal)  20.03.14 12:05  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]
Se strinjam z vsem kar si napisal, tudi sam se spremljal te delnice, in je res, da so to prave goljufije, sicer ni problem, se odpovedati papirju, samo toliko da vem cim vec opcij, najlazje pa bo to se znebiti in uporabiti kot olajsavo pri dohodnini. Je pa skoda, ker enim podjetjem pa uspe, tezko bo sedaj najti kaksen startup in ga podpreti z majhnim vlozkom :)

Je pa zanimivo, kako so pred leti ko sem se zezal z temi pink delnicami lepo na brokerjetu zapirali trgovanje z tistimi, ki sem jih kupoval in tako onemogocali dodatne nakupe z temi delnicami, sele potem ko sem jaz ze opravil nakupe je bilo malce pozno, no vsaj prodajal sem jih lahko do zdaj, ko pa bo res konec 14.4.2014, kot da sem jih jaz spomnil ob vsakem nakupu,

Se dobro da sem vecino ze prodal,
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 3

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>