Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 02:41
-0,20 %
7.385,16
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 05.12
0,03 %
1.430,39
SI 05.12
0,61 %
904,48
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 131738... najdena v temi FT Quant

Seznam forumov  >  Skladi  >  FT Quant

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 131738... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 32   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#127621  15.05.14 23:24  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  

Finančni trgi bodo v sodelovanju z Numerica Partnerji DZU dali na trg nov vzajemni sklad, ki bo imel malo drugačno strategijo kupovanja naložb, z imenom FT Quant.

Kakšno je vaše mnenje o tem na novo nastalem produktu?

Ali je najboljše počakati kakšno leto in šele potem pristopiti z manjšimi zneski, ko se bodo videli prvi rezultati?

Hvala za informacije
#127626  15.05.14 23:36  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Stay away..
#127631 (odg: #127621 alno)  16.05.14 07:26  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Edini za stranko koristen produkt, ki ga je izumila finančna industrija v zadnjih trideset letih, je bankomat (mislim da je to povedal Paul Volcker).

Sicer pa pa mislim, da bo nov "produkt" pokazal podobne uspehe, kot so jih pokazali pretekli produkti ljudi, ki so v tem produktu vključeni. Tega pa ni težko preveriti, najbrž imamo tudi med forumaši mnoge, ki so jim zaupali svoj denar v upravljanje.
#127641 (odg: #127631 milwal)  16.05.14 09:54  emanuel goldsteinodgovori / citiraj  |  shramba  

Na trgu imamo že produkt take vrste, reče se mu Alta ABS. Rezultati vsekakor niso tako katastrofalni, da bi bile umestne cinične oazke, pa tudi ne tako dobri, da bi zastrigel z ušesi in rekel to je to. V kratkem - 2 leti +10%, od tega 1 leto bolj v minusu kot v plusu. Premaga banko in denarne sklade, mislim, da zahteva samo eno pozornost - ko zadiši po kakšni večji korekciji (kot je korekcija korekcij, ki se že dolgo napoveduje) bi se prej premaknil v MM, kot upravljavci, kajti oni so poklicni optimisti:)).

(ko bi samo vedeli koliko zaposlenih na bivšem M&P je ob zadnjem zlomu (97) na veliko izgubilo)
#127646  16.05.14 13:26  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Treba je lociti traderje od marketing freakov. Razmerje je verjetno 1:1000....casi ki prihajajo...no investing!
#127676 (odg: #127631 milwal)  16.05.14 16:39  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

Edini za stranko koristen produkt, ki ga je izumila finančna industrija v zadnjih trideset letih, je bankomat (mislim da je to povedal Paul Volcker).

Samo kaj ko inflacija skoz malica € in človek hoče vsaj nekaj imeti od denarja. Saj ne, da bi zdaj obogatel a, če mi že uspe nekaj privarčevati bi imel rad vsaj nekaj koristi od tega.

Ima še kdo kakšno mnenje o tem skladu?
#127681 (odg: #127641 emanuel goldstein)  16.05.14 18:56  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Kolegi forumaši, čeprav se sliši čudno, vam jaz in ostali na DS res želimo dobro - tudi tebi, goldštajn :-)

Malo si olepšal celotno sliko teh Altinih protiblokirnih zavor.

Alta ABS kot sklad obstaja od 1. januarja 2012 pa do danes - dve leti in pol. V tem času so prišli iz 1,0 na 1,09 eur vrednosti VEP točke, s tem da obračunajo vsaj 2% vstopne provizije - lahko pa celo 4% (rofl).

Torej je donos kumulativno 7% v dveh letih in pet mesecih. To je 3 odstotke na leto - kot pokaže naš investicijski kalkulator (dobra stvar, priporočam redno uporabo :-):

http://www.denarnisupermarket.com/invest...

Je pa res, da na banki ne morete dobiti več, medtem ko ABS v primeru dobre rasti trgov lahko zraste bistveno bolj... ampak čakaj malo... saj DAX in S&P 500 sta v tem obdobju zrasla za cca 50 odstotkov!!! boljše čase bi si težko zamislili!

Vzajemni sklad s povsem prostimi rokami pri upravljanju v časih divje borzne rasti dela toliko plusa kot malo boljše obresti... kaj bo šele delal, ko bodo trgi šli navzdol. Jim pa seveda čestitam in izražam podporo za učinkovit marketinški nastop. Prodajalci očitno še vedno imamo svojo vrednost.

------------

Sicer ALTA ABS za Benchmark uporablja FTSE World Series World EUR Index 60% + IBOXX EUR OA TR 40%, ampak tudi taka težko iznajdljiva kombinacija je delala več kot zgolj 3% - 4% na leto.
#127686 (odg: #127676 alno)  16.05.14 19:06  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Zgodba o strašni inflaciji je pravo mamilo za eksperimentiranje s težko prisluženim denarjem.

Če 10.000 evrov pustiš pet let na miru, ti jih inflacija nažre - recimo 2% na leto - in imaš v realni vrednosti čez pet let samo še današnjih 9039 eur.

http://www.denarnisupermarket.com/invest...

Če 10.000 evrov z uspešnim vlaganjem v pet letih oplemenitiš na 13.000 evrov (pridelaš 5,5% na leto), ti tudi ta znesek inflacija požre za podobno količino - in imaš v resnici okrog 12.000 evrov pretekle vrednosti.

Če 10.000 evrov poženeš v eksperimentalne projekte slovenskih finančnih gurujev, in ti ostane samo še 3.000 evrov, ti v petih letih tudi ta preostanek nažre inflacija - in imaš samo še kakih 2.700 evrov prvotne vrednosti.

Inflacija je vedno tukaj, dokler boš služil in trošil v denarju. Je pa res, da če svoje prihranke uspešno zapraviš, jih inflacija ne bo mogla nažirati.
#127701 (odg: #127686 milwal)  16.05.14 21:06  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

Inflacija je vedno tukaj, dokler boš služil in trošil v denarju. Je pa res, da če svoje prihranke uspešno zapraviš, jih inflacija ne bo mogla nažirati.
unbezahlbar :D
#127706 (odg: #127621 alno)  19.05.14 11:41  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[alno]

Finančni trgi bodo v sodelovanju z Numerica Partnerji DZU dali na trg nov vzajemni sklad, ki bo imel malo drugačno strategijo kupovanja naložb, z imenom FT Quant.

Kakšno je vaše mnenje o tem na novo nastalem produktu?

Ali je najboljše počakati kakšno leto in šele potem pristopiti z manjšimi zneski, ko se bodo videli prvi rezultati?

Hvala za informacije
Če ze zanima ohranjanje vrednosti in te skrbi inflacija, ima npr. Delavska hranilnica še vedno dokaj ugodne obrestne mere. Vzameš rentno varčevanje na 5 let z enkratnim pologom(dodatna vplačila niso potrebna) in imaš 3.5 %.. Raje ziher 3.5 % kot tako kot so ti ostali povedali s temi skladi, v dobrih letih 3.5 %, v slabih pa -20 %..

#127741 (odg: #127646 mta900)  20.05.14 09:14  soncniodgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

Treba je lociti traderje od marketing freakov. Razmerje je verjetno 1:1000....casi ki prihajajo...no investing!
mta, kaj pa pričakuješ oziroma kdaj pričakuješ tele "no investing" čase? Zadnjih nekaj let so centralne banke dobro podporo nudile borzam. Za junij se nakazuje, da bo še ECB pridrvela s konjenico, tko da vsaj v bližnji prihodnosti nekaj mesecev zgleda kot precej podpore.
#128256 (odg: #127741 soncni)  06.06.14 10:51  JureGodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja mislim da bo problem predsem tech bubble, pa corporate bond bubble....vsaj za naslednjih nekaj let. Potem pa pridemo v fazo malo višje inflacije, kjer bodo depoziti tisti ki bodo najslabša naložba. Kar se tiče FT quant mislim, da če so prišeli čez Erkerja pa lastnike Aquilo, bi mogla biti kar dobra zadeva...sem bil na predstavtvi in izgleda zelo zanimivo. Vem da je lastnik Aquila eden bolj nagrajenih upravljalcev v evropi...
#128566 (odg: #128256 JureG)  21.06.14 22:35  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  

Ali imate namen tudi na tej strani objavljati vrednost točke tega sklada?

Od upravljalca Aquila Capital tudi nisem opazil, da bi imeli v tečajnici njihove sklade, ki se tržijo v SLO (npr. AC-Risk Parity 12 Fund). Ali boste to kdaj uključili v svojo tečajnico?

* zadnji popravek: 21.06.14 22:35
#128581 (odg: #128566 alno)  23.06.14 12:52  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  

Ali še ne veste, ali se bo to objavljalo tudi na vaši strani?
#128681 (odg: #128581 alno)  27.06.14 11:32  MoPodgovori / citiraj  |  shramba  

Pojasnilo v zadevi objav podatkov skladov družbe Numerica Partners: konec maja smo vzpostavii kontakt z njimi in se dogovarjamo o tem, da njihove sklade vključimo v prikaz na naših strani (tečajnica in vse kar sodi zraven). Vprašanje časa....se potrudimo, da uredimo čez poletje do jeseni. V vsakem primeru boste o tem ustrezno obveščeni. Mojca Pavlišič, Denarni supermarket d.o.o.
#128686 (odg: #128681 MoP)  27.06.14 12:50  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala za pojasnilo, upam da boste lahko čim hitreje uredili.
#129026  09.07.14 22:55  Mzsp13odgovori / citiraj  |  shramba  

Nic sam bom tvegal in vlozil! bil sem zelo skepticen ker sem mislil da gre za se en forex sklad, samo z novo preobleko . a po danasnjem informativnem sestanku z upravljalcema sklada sem sklenil, da vlozim nekaj evrov v ft quant sklad, presenecen sem bil nad tem da sta mi sklad predstavila upravljalca in ne nek trznik, najprej sta mi razlozila tveganja sele potem donos kar mi je bilo vsec,,sklad regulira atvp tako da manipulacije nz mojim denarjem niso mozne.sicer pa iskreno .vse skupaj mi deluje kot hedge fund.

To je moje mnenje sedaj pa eno leto tudi pogledam ne kaj se dogaja z mojim denarjem potem jih testiram z izplacilom in donosom.

Caw!

* zadnji popravek: 09.07.14 22:55 - Besede
#129031 (odg: #129026 Mzsp13)  10.07.14 11:01  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mzsp13]

Nic sam bom tvegal in vlozil! bil sem zelo skepticen ker sem mislil da gre za se en forex sklad, samo z novo preobleko . a po danasnjem informativnem sestanku z upravljalcema sklada sem sklenil, da vlozim nekaj evrov v ft quant sklad, presenecen sem bil nad tem da sta mi sklad predstavila upravljalca in ne nek trznik, najprej sta mi razlozila tveganja sele potem donos kar mi je bilo vsec,,sklad regulira atvp tako da manipulacije nz mojim denarjem niso mozne.sicer pa iskreno .vse skupaj mi deluje kot hedge fund.

To je moje mnenje sedaj pa eno leto tudi pogledam ne kaj se dogaja z mojim denarjem potem jih testiram z izplacilom in donosom.

Caw!
Ful ti hvala da si nam prišel to povedat. A lahko še jaz? Jaz bi tudi!
#130101 (odg: #128681 MoP)  24.08.14 16:21  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  
[MoP]

Pojasnilo v zadevi objav podatkov skladov družbe Numerica Partners: konec maja smo vzpostavii kontakt z njimi in se dogovarjamo o tem, da njihove sklade vključimo v prikaz na naših strani (tečajnica in vse kar sodi zraven). Vprašanje časa....se potrudimo, da uredimo čez poletje do jeseni. V vsakem primeru boste o tem ustrezno obveščeni. Mojca Pavlišič, Denarni supermarket d.o.o.

Ni še kolendarske jeseni, dežja je pa že več, kot jeseni :).

Ali se že kaj ve, kdaj boste imeli to urejeno v svoji tečajnici, da bom lahko še to vključil v svoj potrfelj?
#131543 (odg: #128681 MoP)  19.10.14 22:56  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  
[MoP]

Zdaj je pa že jesen :).

A se bo dalo kmalu sklade družbe Numerica Partners vključiti v portfelj?
#131548 (odg: #131543 alno)  20.10.14 07:45  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

To so velika podjetja in velike pogodbe, pa malo traja da se zmenimo :-) :-)

Se bomo potrudili narediti čimveč. A trenutno imaš kje ažurno gibajoč vep tega sklada - na njihovi spletni strani ne najdem.
#131553 (odg: #131543 alno)  20.10.14 07:59  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Pa da ne bo izgledalo kot da samo spimo :-) tukaj polletno poročilo sklada:

http://www.numerica-fundselection.si/att...

Priporočam v branje, mislim da je to najboljši objavljen povzetek. Cca 300K v upravljanju.
#131563 (odg: #131553 milwal)  20.10.14 10:05  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

gospod Zlatikamen so nekoč omenili tako

Premaga banko in denarne sklade, mislim, da zahteva samo eno pozornost - ko zadiši po kakšni večji korekciji (kot je korekcija korekcij, ki se že dolgo napoveduje) bi se prej premaknil v MM, kot upravljavci, kajti oni so poklicni optimisti:)).
a za tele prehode med skladi (domnevam, da so tule mišljeni tisti strešniki) se ne plača nobene provizije in/ali davka? mislim, da je to nekoč bila ideja teh palubnih skladov, ker pa sam (verjamem, da) nisem skladatelj (morda kje s kakšnimi propiki, profemti čim podobnim), pa čisto informativno sprašujem, sicer raje izberem, da ostanem bedak v svoji brezimnosti, plav pa itak nisem kaj dosti.
#131568 (odg: #131563 kolega)  20.10.14 12:07  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Kolikor vem iz glave je premetavanje med podskladi neobdavčeno. Ampak ne dovoli vsaka hiša prostega premetavanja, ampak imaš vsake toliko (na mesec, na kvartal, na pol leta) možnost, da premečeš, potem pa moraš pustiti na miru.

Zdaj, ali si toliko pameten, da boš pravi čas prestopil iz delniškega v obvezniškega, nato v zlatega pa spet v denarnega... obenem pa še vedno potrebuješ slovenske sklade za to početje... to je pa že druga zgodba.
#131733 (odg: #131568 milwal)  22.10.14 10:22  emanuel goldsteinodgovori / citiraj  |  shramba  

Premetavanje med podskladi je neobdavčeno in brezplačno.
#131738  22.10.14 12:12  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Se enkrat, to je sklad brez traderjev.Bad Copy paste Nasdaqa.

* zadnji popravek: 22.10.14 12:12
#132413 (odg: #131548 milwal)  26.11.14 03:45  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

To so velika podjetja in velike pogodbe, pa malo traja da se zmenimo :-) :-)

Se bomo potrudili narediti čimveč. A trenutno imaš kje ažurno gibajoč vep tega sklada - na njihovi spletni strani ne najdem.
Na tej povezavi spodaj objavljajo dnevno VEP:

http://www.numerica-fundselection.si/ind...

Imajo pa pri vaši konkurenci "Vzajemci.com" tudi objavljeno tečajnico za vse skalde Numerica Fundselection, skupaj jih je 11. FT Quant in Emerging Frontiers oni upravljajo, ostalih 9 pa oni samo tržijo, DZU je pa Alceda.

Mogoče bi bilo še komu zanimivo, če bi lahko celoten nabor vključili v vašo tečajnico, če je to seveda izvedljivo?

#132488 (odg: #131568 milwal)  01.12.14 10:20  emanuel goldsteinodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

Kolikor vem iz glave je premetavanje med podskladi neobdavčeno. Ampak ne dovoli vsaka hiša prostega premetavanja, ampak imaš vsake toliko (na mesec, na kvartal, na pol leta) možnost, da premečeš, potem pa moraš pustiti na miru.

Zdaj, ali si toliko pameten, da boš pravi čas prestopil iz delniškega v obvezniškega, nato v zlatega pa spet v denarnega... obenem pa še vedno potrebuješ slovenske sklade za to početje... to je pa že druga zgodba.
Na KD in Alti lahlo premtavaš po mili volji. Drug problem pa je, če si uspešen. Izkazuje se namreč, da se kratkoročno premetavanje ne splača.
#132493 (odg: #132488 emanuel goldstein)  01.12.14 14:21  shamoodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj se smatra kot kratkoročno.. mesečno, kvartalno,..?

Kakšno premetavanje/prilagajanje pa je/naj bi bilo smiselno .. polletno,letno ..?
#135128 (odg: #132413 alno)  18.03.15 02:53  alnoodgovori / citiraj  |  shramba  
[alno]

:: [milwal]

:: To so velika podjetja in velike pogodbe, pa malo traja da se zmenimo :-) :-)

::

:: Se bomo potrudili narediti čimveč. A trenutno imaš kje ažurno gibajoč vep tega sklada - na njihovi spletni strani ne najdem.

Na tej povezavi spodaj objavljajo dnevno VEP:

http://www.numerica-fundselection.si/ind...

Imajo pa pri vaši konkurenci "Vzajemci.com" tudi objavljeno tečajnico za vse skalde Numerica Fundselection, skupaj jih je 11. FT Quant in Emerging Frontiers oni upravljajo, ostalih 9 pa oni samo tržijo, DZU je pa Alceda.

Mogoče bi bilo še komu zanimivo, če bi lahko celoten nabor vključili v vašo tečajnico, če je to seveda izvedljivo?

Ali se kaj dela na temu, da bi to končno vključili v tečajnico, ali za to ni interesa?

* zadnji popravek: 18.03.15 02:53
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 32   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Skladi  >  FT Quant

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>