Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 05:17
-0,87 %
8.024,79
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 22.10
1,65 %
1.387,68
SI 22.10
-0,30 %
871,23
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 134253... najdena v temi Obdavčitev depozitov v Avstriji

Seznam forumov  >  Davki  >  Obdavčitev depozitov v Avstriji

Davčne posledice različnih naložb, zakonodaja, prva pomoč (v mejah možnosti).

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 134253... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12
#118066  01.04.13 21:50  jk3bearodgovori / citiraj  |  shramba  

Kako so po novem obdavčene obresti od depozitov tujcev v Avstriji?

Če prav razumem zadeve, imam na izbiro te možnosti:

1. prijavim avstrijski račun DURS-u, v Avstriji ne plačam davka, v Sloveniji pa prijavim obresti in plačam 25%

2. računa ne prijavim, v Avstriji plačam 35% Quellensteuer, od katerega 75% Avstrija anonimno nakaže Sloveniji

3. račun prijavim DURS-u (ker ga sicer itak sami dobijo od Avstrije), v Avstriji plačam 35%, v Sloveniji napovem obresti, kjer mi upoštevajo v Avstriji že plačane obresti, zato v Sloveniji ne plačam nič (ali dobim celo razliko 10% nazaj?)

4. ???

Katera od teh variant odraža dejansko stanje? Ali bančna tajnost v Avstriji sploh še obstaja v kakšni obliki?

Pa še nekaj me zanima. Ali so podružnice tujih bank (Zveza bank, BKS) v Sloveniji kaj bolj varne pred "ciprskimi" ukrepi države kot domače in tuje banke? Ena prednost je, da so vključene v avstrijsko jamstveno shemo bančnih vlog, po drugi strani pa še vedno zapadejo pod regulativo Banke Slovenije in države in so torej prepuščene na njuno milost in nemilost. Ali se motim?

Katere avsrijske banke priporočate? Kriteriji bi bili varnost in priročnost, pa po možnosti seveda donosnost (če lahko v Avstriji sploh govorimo o tem).

#118071  02.04.13 07:35  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  

3. Nisem siguren da avstrijske banke avtomatsko posredujejo podatke slovenskemu Dursu. Definitivno pa od Dursa ne dobiš vrnjene preveč plačane dohodnine
#118096 (odg: #118066 jk3bear)  02.04.13 13:04  gulboodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi mene zanimajo zgornja vprašanja.

Imam račun na diba.si (Zveza bank), kjer piše, da spadajo pod avstrijsko jamstveno shemo.

Ali morda kdo ve še kako so obdavčene obresti v Švici?
#118101  02.04.13 13:28  IgorMujdricaodgovori / citiraj  |  shramba  

DURS BROŠURA – MEDNARODNA OBDAVČITEV

http://www.durs.gov.si/si/delovna_podroc...
#118106  02.04.13 13:29  IgorMujdricaodgovori / citiraj  |  shramba  

JAVNI POZIV FIZIČNIM OSEBAM, DA PRISTOJNEMU DAVČNEMU URADU POSREDUJEJO PODATKE O RAČUNIH, ODPRTIH PRI BANKAH ALI HRANILNICAH ZUNAJ REPUBLIKE SLOVENIJE – POGOSTO ZASTAVLJENA VPRAŠANJA IN ODGOVORI

http://www.durs.gov.si/si/storitve/vpis_...
#118206 (odg: #118071 ciciban)  02.04.13 23:00  jk3bearodgovori / citiraj  |  shramba  

Ciciban, imaš konkretne izkušnje s tem? Bi lahko opisal postopek, kako vse poteka. Ali pa kdo drug, ki je to že dal skozi.

Prebiram te linke od Igorja in še nekatere druge in me mede, ker vsak pravi drugače. Problem je, ker so vsi ti dokumenti že stari, za Avstrijo pa je veljalo neko prehodno obdobje, za katerega ne vem, če še velja.

Če prav razumem, banke že same odvedejo davek. Ne vem samo, kako določijo, ali ti vzamejo 25% ali 35%.

Se da kako z banko zmeniti, da me obdavči samo Slovenija, ali pa je normalno, da si že država gostiteljica vzame davek? Na spodnjem linku je omenjeno neko tako potrdilo.

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi...
Hvala vsem za odgovore.
#119376  30.04.13 21:19  jk3bearodgovori / citiraj  |  shramba  

No, pozanimal sem se še drugje, tudi pri avstrijskih bankah, in ugotovil, kako je s tem.

Obstajata dve možnosti:

- Avstrija avtomatsko in že ob izplačilu obresti odtegne 35% Quellensteuer, 75% tega anonimno nakaže Sloveniji; dohodek od obresti in že plačan davek napoveš v davčni napovedi, Slovenija ti (baje) povrne preveč plačan davek

- Avstrijski banki dostaviš potrdilo DURS-a, da si rezident Slovenije in da boš davek plačal tu, banka v tem primeru ne odtegne davka, ki ga moraš napovedati in plačati v Sloveniji

#134213  11.02.15 18:02  matjazodgovori / citiraj  |  shramba  

Nevem če sem v pravi temi ampak vseen..

1. Ali kdo ve zakaj je treba oddati napoved za odmero dohodnine od obresti na denarne depozite, če pa ima te podatke že DURS, ali se morda motim? Če teh podatkov nima, nevem kako te lahko potem denarno kaznujejo če slučajno vlogo pozabiš oddati.

2. Zelo pa me moti , ker sem dobil obvestilo od banke da sem prejel1356 eur obresti, dejansko pa nikoli izplačanih ker serm imel tudi premostitveni kredit, vse skupaj sem dobil cca 800 eur.

Kaj storiti. Meni se to zdi neumno, plačati 90 eur davka , če teh obresti sploh nisem prejel. Ima kdo kakšen nasvet?
#134233 (odg: #134213 matjaz)  12.02.15 06:15  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

1. ker je pac smotana (durs in/ali zakonodaja), dejansko podatke v primeru, ko obresti obracuna banka v sloveniji, durs podatke ima in bi jih lahko upostevala sama, vendar ima perverzno veselje gledati, kako se ti jebes s tem.

ni edini tak primer. so pa tudi protiprimeri, bolj prijazni davkoplacevalcu. na primer: fizicna oseba oddaja nepremicnino, najemnik je slovenska pravna oseba. najemnik pri placilu najemnine ze sam odvede akontacijo (tako kot banka) in obvesti furs (tako kot banka). furs to uposteva in najemodajalcu ni treba se posebej oddajati napovedi.

2. to, da si imel obresti od depozita, vendar si imel tudi stroske s kreditom in ti je banka izplacala samo razliko, po mojem branju zakonodaje v primeru fizicne osebe, ki ni s.p., ne zanima - dohodnina gleda samo prihodke, ne tudi stroskov in kot obdavcljiv prihodek se steje ze to, da so bile obresti depozita obracunane, cetudi je potem banka naredila pobot in ti izplacala neto razliko med obrestmi depozita in obrestmi kredita.

* zadnji popravek: 12.02.15 06:15
#134243 (odg: #134213 matjaz)  12.02.15 06:12  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

1. obresti lahko dobiš na mnogo načinov - tudi z varčevanjem denarja na kajmaskih otokih. Dolžan si prijaviti tudi stvari, ki jih durs ne more ali ne zna najti. Pozabiti je kaznivo. Če ugotovijo da si pozabil, kazen je, če ne ugotovijo, pa je pač ni - tako kot pri prehitri vožnji.

2. Davek na obresti se šteje kot davek od dohodka od kapitala, ne kot davek na kapital sam. Vezava kredita na ta depozit in poravnava z banko ne šteje.

Mislim da je celo tako, da če bi imel depozit pri dveh bankah, in bi ti enega "postrigli" zaradi propada banke, bi od drugega bil vseeno obdavčen :-)
#134248 (odg: #134243 milwal)  12.02.15 06:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ce si od enega depozita dobil vec kot 1.000 obresti, drugi depozit pa je zaradi cesarkoli v celoti sel v 3pm z glavnico vred, dohodnino zanima samo tisti prvi.

ceprav tako obresti kot kapitalski dobicek (iz papirjev ali prodaje nepremicnin) spadata pod obdavcitev kapitala, se pri obrestih ne gleda to, kaj se je dogajalo s samo vlogo, temvec samo to, koliko je bilo obresti.

* zadnji popravek: 12.02.15 06:17
#134253 (odg: #134213 matjaz)  12.02.15 08:56  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[matjaz]

1. Ali kdo ve zakaj je treba oddati napoved za odmero dohodnine od obresti na denarne depozite, če pa ima te podatke že DURS, ali se morda motim? Če teh podatkov nima, nevem kako te lahko potem denarno kaznujejo če slučajno vlogo pozabiš oddati.
Sem prodal točke enega sklada, dobil sem izpisek od DZU, vsi podatki so bili že vnešeni v e-davkih. Tako sem podatke preveril in potrdil oddajo napovedi.

Verjetno so podatki na e-davkih vnaprej pripravljeni tudi za obresti na depozite.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12

Seznam forumov  >  Davki  >  Obdavčitev depozitov v Avstriji

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>