Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 05:12
-0,83 %
8.028,13
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 22.10
1,65 %
1.387,68
SI 22.10
-0,30 %
871,23
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 135728... najdena v temi ETFji - oz. Bogleheads strategije v SLO?

Seznam forumov  >  Borza  >  ETFji - oz. Bogleheads strategije v SLO?

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 135728... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 31   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#135418  02.04.15 10:27  cablerodgovori / citiraj  |  shramba  

Živjo,

odločam se, da bi kaj naredila s prihranki, ki trenutno samo sedijo na banki (z obrestmi, ki počasi gredo proti ničli, če se nadaljuje dosedanji trend....) Stanovanjski problem imam rešen, večjih nakupov ne planiram, torej si lahko privoščim malo eksperimentiranja. Nimam izkušenj z delnicami in trgovanjem (na temu področju sem čisti začetnik in sem vso znanje nabrala z branjem blogov in raznih strani v zadnjih nekaj tednih), in si tudi ne želim preveč aktivno ukvarjati s tem, po drugi strani pa se mi naši skladi zdijo preveč dragi za donose, ki jih imajo.

Standardni nasvet Američanom je: daj prihranke v indeksni sklad z najnižjimi stroški (tipično Vanguard) in pozabi nanje za naslednjih 10+ let. Pri nas so stroški za sklade precej višji, in zato je naslednji nasvet: kupi ETFje, ki sledijo borznim indeksom.

Ok, sem pripravljena ukvarjati se z nakupom ETFjev. Tukaj vas prosim za pomoč in nasvete. Če prav razumem, so moji naslednji koraki:

1. odloči se, katere ETF bi kupil:

- nekaj s čim manjšimi stroški/TER,

- valuta v EUR (ker se mi ne da ubadati s konverzijami),

- sledi MSCI World ali S&P 500 indeksu (nočem staviti na euro/emerging markets trge)

Kolikor sem videla, so iShares, Lyxor in Amundi precej popularni. Kaj pa vi priporočate?

Kaj je boljše, da izplačujejo dividende ali ne? (capitalising/distributing)

2. najdi brokerja preko katerega lahko kupiš ETFje:

- nekaj s čim manjšim minimalnim zneskom (zaenkrat sem pripravljena vložiti 1K naenkrat in potem vsak mesec 100, 200€),

- čim nižji stroški trgovanja,

- po možnosti brez fiksnih stroškov (če se recimo par mesecev ne ukvarjam s tem, da me ne presenetijo nabrani stroški),

- dokumentacija in interface v anleščini (nemško ne sploh :)) ali slovenščini oz. katerem od "bivših bratskih" jezikov,

- ne preveč zakompliciran interface,

- če se da, nekaj bazirano v EU (ker se raje ne bi ukvarjala še z ameriško birokracijo)

InteractiveBrokers imajo minimalni vložek 10K, to mi je preveč. Našla sam KeytradeBank - https://www.keytradebank.be/, ki so zgleda odprti za vse državljane EU in ti odprejo TRR, varčevalni in trgovalni račun (edino kartice ne moreš dobit, če nisi Belgijc). Brokerjet tud zgleda zanimivo - https://www.brokerjet.at/de/english_vers...- a mi kaj pomaga, če imam račun pri slovenski Sparkasse?

3. po korakih 1 in 2, kupi ETFje in jih pusti pri miru čim dlje. :)

Kaj menite? Kaj bi mi svetovali? Hvaležna bom za vse informacije in nasvete!

#135423 (odg: #135418 cabler)  02.04.15 11:11  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

nekolko se nagibam k temu, da bi lahko bila super ideja 6 do 12 mescev (ali dokler se ideja ne potrdi, karkoli pride prej) dati cim bolj mir (ie. ne kupovati)

(v bistvu se sam po sebi zelo nagibam k temu, vendar se trudim upostevati moc ecb in predvideno zmanjsanje ostrine feda, kar potem zmanjsa signal)

kar se tice izplacil, je po moje glede na veljavno zakonodajo bolj prakticno, da jih nimas in je vse kapitalski dobicek.

however, zdaj je minister mramor, tako da je vsako naslednjo sekundo mogoce karkoli :)

se dodatek, ker se verjetno ne poznava - moji pogled na situacijo "denar samo lezi" je zelo easygoing.

* zadnji popravek: 02.04.15 11:11
#135428 (odg: #135418 cabler)  02.04.15 12:56  ahabodgovori / citiraj  |  shramba  

Zdravo

Jaz imam precej podobno razmišljanje. Moje izkušnje:

- Z online brokerji se mi ne da ubadati, zato sem odprl najcenejši trgovalni račun brez asistence pri GBD, ko želim vložiti v nek ETF nakažem na GBDjev račun in pokličem oz. pošljem mail brokerju, ki izvrši naročilo (imam par nakupov/prodaj na leto, pa so stroški obvladljivi - 1% pod 5 000EUR, 0,5% nad 50 000EUR (vmes padajoče), minimalno 12,5EUR (http://www.gbd.si/Cenik.aspx?l1=1&l2=50&l3=10)) - če imaš redna nizka vplačila se mogoče res splača odpreti online račun

- vsako izplačilo dividend se obrestuje po 25%, če se dividende reinvestirajo in prodaš po 5 letih so obresti 20%, po 10letih 15%,... znebiš se tudi papirologije

- jaz sem tudi vedno pazil da sem kupoval ETFje denominirane v EUR, pa so me enkrat na GBD opozorili, da se konverzija izvede zelo poceni (obstaja nek spread, ki pa ni pretiran - sem pozabil številke, šlo pa je za ETF, s katerim so trgovali v Frankfurtu pa še nekje drugje - in če jih ne bi spomnil, bi ga kupili v $ - ampak bi bila razlika minimalna)

- jaz kupujem samo zelo široke indekse (S&P, DAX,...) - nikoli še nisem uporabljal vzvodov, shortanja,... trenutno imam samo 5% naložb v ETF (obveznice ZDA), ostalo čaka na banki, ne upam pa biti pameten in svetovat drugim, povem pa svoje izkušnje - lahko se tolažiš da je pri deflaciji tudi denar, ki samo leži vedno več vreden

* zadnji popravek: 02.04.15 12:56
#135433 (odg: #135423 crt)  02.04.15 14:47  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

3. VIŠJA OBDAVČITEV DIVIDEND IN DOBIČKOV IZ KAPITALA

Razmišljalo naj bi se, da bi se omenjeni zaslužki iz kapitala spet obdavčili po dohodninski lestvici. Torej - nekaterim tudi po 50-odstotni stopnji, drugim denimo po 16, 27 ali 41 odstotkov, odvisno od tega, v kateri dohodninski razred padete).

http://www.finance.si/8819807/Kak%C5%A1n...

hja, tole ne bo ravno dobro zame, če ne bo ostalo samo pri razmišljanju :)

ko sem že nekaj časa nazaj nekaj sanjal o tem, da pa izgleda se bo res nekaj naredilo na nižji obdavčitvi dela, sem bil res naklonjen temu in še vedno sem.

ampak ej, če bo zgornje razmišljanje obveljalo me bodo pa udarili. Sej ne, da iz tega naslova toliko dobivam, ampak kar je preveč je pa preveč.
#135453 (odg: #135433 matic7)  02.04.15 19:21  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

bebci pač
#135458 (odg: #135453 kolega)  02.04.15 19:59  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

mramor pac... taksen kot vedno.
#135478 (odg: #135423 crt)  02.04.15 21:54  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

nekolko se nagibam k temu, da bi lahko bila super ideja 6 do 12 mescev (ali dokler se ideja ne potrdi, karkoli pride prej) dati cim bolj mir (ie. ne kupovati)

Ja res že diši po eni globji korekciji...
#135523 (odg: #135433 matic7)  03.04.15 12:23  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

ampak ej, če bo zgornje razmišljanje obveljalo me bodo pa udarili. Sej ne, da iz tega naslova toliko dobivam, ampak kar je preveč je pa preveč.

Obdavčitev dobičkov sem jaz elegantno rešil s KD MM: denar je stalno na razpolago (ok, traja nekaj dni za izplačilo, vendar še vedno bolje kot vezava na banki). 1% vsakega izplačila in vplačila v sklad se šteje kot znižanje osnove za obdavčenje kapitalskih dobičkov. Paziti moraš samo, da je med vsako transakcijo preteklo več kot 1 mesec. Primer: 10.000 EUR z razmakom več kot 1 mesec vplačuješ in izplačuješ iz sklada in si tako na tak način osnovo za obdavčitev znižaš za vsaj 1100 EUR. Simpl ku pasulj (oz. tko se reče, ne bi vedel, če je pasulj simpl za skuhat, ker ga ponavadi samo iz konzerve pogrejem :-))))
#135528 (odg: #135523 Bruc)  03.04.15 12:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ja, lej... to je simpl tolko casa, dokler se mramor dobro ne ogreje in postavi neko cisto drugo vsebino obdavcitve kapdob :)
#135533 (odg: #135528 crt)  03.04.15 14:35  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  

Vem, pri Marmorju (ja, prav sem napisal ;-)) nikoli ne veš, kaj te čaka.
#135538 (odg: #135418 cabler)  03.04.15 17:25  mačekodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja, teorija je jasna, Slovenc se pa more kar precej pomatrat pri tem.

1. Tu imaš polno izbire, jaz bi rekel, da se ne zafrkavaj s kakimi manjšimi nelikvidnimi skladi. Recimo združitve in ukinitve manjših ETF so kar pogoste, ko se to zgodi denarja ne izgubiš, je pa to isto kot prodaja. Iz izkušenj zna bit kar štala pri konverziji.

Dividend nikakor ne izplačuj, ker boš plačevala davek in morala ponovno investirati. Kar pomeni, da ti praktično odpadejo skoraj vsi ameriški ETFji.

2. Ker imaš manjše zneske, si omejena na Evropo zaradi poceni nakazil, potem še angleški jezik in je izbire dosti manj. Recimo Saxo bank je ok za ETF, s tem da imajo od letos pavšal 6 eur, ki ga trgajo vsak mesec. Ena varianta, ki mi je zanimiva je Captrader, to so v bistvu nemški posredniki za Interactive brokers. Brokerjet izgleda tudi ok, preveri stroške. GBD kašča je nekaj podobnega, samo meni ni všeč, ker ni navedeno kam vlagajo.

Vsi imajo prezapletene vmesnike v ta namen, se pač navadiš tistih par funkcij, ki jih rabiš.

#135548 (odg: #135538 maček)  03.04.15 18:58  emanuel goldsteinodgovori / citiraj  |  shramba  

Ko sem bil sam pred podobno dilemo, sem kot favorita izbral alta ABS. sedaj sem opazil še 2 pametna sklada RFSN Wachtum in Sichereite (tako nekako). Vstopni stroški so res, ampak, če nisi dovolj pameten (in ko se dovolj dolgo ukvarjaš s to borzno čorbo, slejkoprej ugotoviš, da nisi), te pri ABS in ziherajtu ne bo bolela glava, pri vahtumu, pa dosegajo častitljive dobobičke.

Ne vem pa, če ima rajfajzen že sklade pod krovnim skladom. To je zelo fajn institucija, ker ne rabiš dvigati denarja ob čudnih trendih (npr. sedaj;)), ampak preložiš na MM- brez stroškov, brez davkov.

Svarim pa pred pogostim prelaganjem, ker ubija dobičke (lastne izkušnje). To je dober institut samo za zavoro v sili, sicer dela samo škodo.

PS - res ne vem, če so stroški delovanja skladov tisti, ki so pravi problem. Tako kot višji DDV, se nikjer ne poznajo;)
#135558 (odg: #135538 maček)  03.04.15 21:38  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[maček]

Ja, teorija je jasna, Slovenc se pa more kar precej pomatrat pri tem.

1. Tu imaš polno izbire, jaz bi rekel, da se ne zafrkavaj s kakimi manjšimi nelikvidnimi skladi. Recimo združitve in ukinitve manjših ETF so kar pogoste, ko se to zgodi denarja ne izgubiš, je pa to isto kot prodaja. Iz izkušenj zna bit kar štala pri konverziji.

Dividend nikakor ne izplačuj, ker boš plačevala davek in morala ponovno investirati. Kar pomeni, da ti praktično odpadejo skoraj vsi ameriški ETFji.

2. Ker imaš manjše zneske, si omejena na Evropo zaradi poceni nakazil, potem še angleški jezik in je izbire dosti manj. Recimo Saxo bank je ok za ETF, s tem da imajo od letos pavšal 6 eur, ki ga trgajo vsak mesec. Ena varianta, ki mi je zanimiva je Captrader, to so v bistvu nemški posredniki za Interactive brokers. Brokerjet izgleda tudi ok, preveri stroške. GBD kašča je nekaj podobnega, samo meni ni všeč, ker ni navedeno kam vlagajo.

Vsi imajo prezapletene vmesnike v ta namen, se pač navadiš tistih par funkcij, ki jih rabiš.

tile so pa tudi nekako preko nemčije, oni pa od Interactive brokers.

sem videl, da je en dan že en promoviral tukaj :)

https://www.optimtrader.com/paketi

GBD sem enkrat spraševal, pa vem da je bilo ful drago za ZDA
#135568  06.04.15 12:03  Machiavellodgovori / citiraj  |  shramba  

živijo!

Zadnje čase opažam čedalje več somišljenikov, ki mislimo, da trenutno ni najbolj pametno vlagati nekih večjih vsot na borzo. Čeprav neke pametne alternative tut ni, hkrati pa s trenutnim tempom tiskanja denarja nekih realnih možnosti za večjo korekcijo tudi ni (vsaj po mojem). Tako da sem zaenkrat na hold, miško pa držim nad "sell" gumbom :)

Mimogrede: zanimivo se je malo poigrati z donosnostmi, če spreminjate valute - zaradi apreciacije dolarja so donosi evropskih delnic v USD zelo nizki... ;) Moja najboljša naložba ta hip: 12-mesečni depozit v USD ki sem ga naredil pred 9 meseci (škoda da nisem dal več) :P

Kar se pa tiče vlaganja v ETF bi pa bil tudi jaz vesel kakšnega dobrega nasveta v čigave sklade in preko katere platforme bi se to izplačalo. Mene tu poleg stroškov skrbi še malo tveganje - in sicer kaj se zgodi če nek upravljavec (če vzameš en malo xy sklad) "zapre vrata" (pri slovenskih vzajemcih je to zelo dobro rešeno) in kako je z lastništvom vrednostnih papirjev, če platforma kjer imaš vse gor preneha delovati (na primer: pri BrokerJet nisi lastnik delnic ki jih kupiš).

Jaz sicer uporabljam BrokerJet (s slovensko Sparkasse nima več nobene povezave), ampak mi ni najbolj všeč in ga ne bi priporočal...

Ali morda kdo pozna Optimtrader (http://www.optimtrader.com/za-stranke#5)? Kakšne izkušnje mogoče?

Lep pozdrav,
#135623  09.04.15 06:37  igorligorlodgovori / citiraj  |  shramba  

Zdravo,

tvoja Bogleheads strategija se mi zdi OK, predlagam pa ti, da pozorno preberes Crtov zgornji komentar o morebitnem odlogu vstopa na trge, pa ceprav bi ti Bogle rekel, da "Never try to time the market." :)

Sam uporabljam

http://www.just2trade.com

ki ima zelo nizke provizije (2,5 usd per trade) in nobenih stroskov vodenja racuna. Res pa je, da valuta ni EUR in da je v USA: 4% stroska za menjav EUR --> USD --> EUR. In se 2x strosek nakazila v tretje drzave ti ne gine, a pri visjih zneskih je ta strosek majhen.

#135628 (odg: #135623 igorligorl)  09.04.15 08:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[igorligorl]

tvoja Bogleheads strategija se mi zdi OK, predlagam pa ti, da pozorno preberes Crtov zgornji komentar o morebitnem odlogu vstopa na trge, pa ceprav bi ti Bogle rekel, da "Never try to time the market." :)
zato tista pripomba, da so moji pogledi na "denar, ki samo lezi" precej lezerni... kogar bo frslok, ker je dal mir, trg je pa potem sel se za vec 10 odstotkov gor, preden se je prekucnil, pac nisva iste sorte.

#135638  09.04.15 08:45  cablerodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala vsem za nasvete. Sem si pozorno prebrala crtovo mnenje o 6 do 12 mesecev počivanja in pregooglala QE. Bom počakala, da vidim, kaj bo tiskanje milijard evrov naredilo z globalno ekonomijo... Torej imam čas do 2016 za izbiranje brokerja in konkretnih ETFjev. Še vedno bom vesela vseh informacij na to temo, le da si bom pustila malo več časa za odločitev kot sem prvotno planirala.

#135648 (odg: #135628 crt)  09.04.15 10:07  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

zato tista pripomba, da so moji pogledi na "denar, ki samo lezi" precej lezerni... kogar bo frslok, ker je dal mir, trg je pa potem sel se za vec 10 odstotkov gor, preden se je prekucnil, pac nisva iste sorte.
Očitno ne gre za eksaktno znanost, ampak za upoštevanje verjetnosti in prilagajanje izpostavljenosti. Kako je že rekel tisti Marko iz Volka - noben ne ve, kam bo šla cena; ali gor ali dol ali v krog, glavno, da oni služijo na provizijah in da se filajo z... https://www.youtube.com/watch?v=pJyQpAiM...
#135668 (odg: #135628 crt)  13.04.15 13:39  mesialbodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [igorligorl]

:: tvoja Bogleheads strategija se mi zdi OK, predlagam pa ti, da pozorno preberes Crtov zgornji komentar o morebitnem odlogu vstopa na trge, pa ceprav bi ti Bogle rekel, da "Never try to time the market." :)

kateri so pa pa verjetni mehanizmi / povodi za naslednjo "krizo"? 2008/9 so bili CDO-ji, 2015/6 bo pa kaj? Pregreta Kitajska?
#135683  14.04.15 09:03  emanuel goldsteinodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja, čakamo samo povod, ki bo obelodanil, da naj bi bila trenutna vrednotenja posledica takšne in drugačne manipulacije, ne pa cikličnega pohlepa zrelih borz. Brez povoda namreč do zloma nikakor ne pride, in na zlom se pripravlja, kot da "gre bolan srat":)). Brez povoda prihaja samo do korekcij.
#135693 (odg: #135683 emanuel goldstein)  14.04.15 14:07  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[emanuel goldstein]

Ja, čakamo samo povod, ki bo obelodanil, da naj bi bila trenutna vrednotenja posledica takšne in drugačne manipulacije, ne pa cikličnega pohlepa zrelih borz. Brez povoda namreč do zloma nikakor ne pride, in na zlom se pripravlja, kot da "gre bolan srat":)). Brez povoda prihaja samo do korekcij.
Ja, če ni povoda, so res samo korekcije, se pa spreminja donosnost po posameznih regijah in panogah.

Nisem pa prepričan, da bo zlom že v 15/16.
#135703 (odg: #135693 Frencis)  14.04.15 22:18  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

situacija, ko je eksperiment z brezplacnim denarjem gledano po velikosti valutnih prostorov in gdp v bistvu vecinsko stanje, nima prave zgodovinske primerjave. moj odgovor na to ze vsi poznate, primerno je ukvarjati se z drugimi stvarmi :)

* zadnji popravek: 14.04.15 22:18
#135713 (odg: #135703 crt)  15.04.15 10:14  emanuel goldsteinodgovori / citiraj  |  shramba  

V bistvu je stvar krasna. Ko se balon napihuje se da služiti na borzah in ko kaže, da bo počil, greš ven. In enim to prav lepo uspeva. Če nebi bilo balonov, nebi bilo zlomov in se nebi dalo nič zaslužiti.

Ne vem samo ali je stanje posledica človeške neumnosti ali pa gre za lepo programirano igro v kateri se denar steka od enih k drugim, kot tudi sicer (eni delajo, drugi si delijo velike plače itd.)
#135728 (odg: #135713 emanuel goldstein)  15.04.15 13:11  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[emanuel goldstein]

V bistvu je stvar krasna. Ko se balon napihuje se da služiti na borzah in ko kaže, da bo počil, greš ven. In enim to prav lepo uspeva. Če nebi bilo balonov, nebi bilo zlomov in se nebi dalo nič zaslužiti.
Problem je velikokrat iti ven, ker je pohlep pač prevelik...
#135733 (odg: #135713 emanuel goldstein)  15.04.15 13:12  Frencisodgovori / citiraj  |  shramba  
[emanuel goldstein]

Problem je velikokrat iti ven, ker je pohlep pač prevelik...
#135873 (odg: #135423 crt)  23.04.15 17:41  MrModgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

se dodatek, ker se verjetno ne poznava - moji pogled na situacijo "denar samo lezi" je zelo easygoing.
Mogoče je zanimivo vprašanje tudi ali "ležijo" USD, EUR ali kaj tretjega.

Lp,

M
#135878 (odg: #135873 MrM)  23.04.15 20:02  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ja, ze to lahko pomeni, da je pravzaprav lezanje lahko ne samo good enough za dolocen psiholoski profil, temvec sploh cist zmaga :)

#135883 (odg: #135878 crt)  23.04.15 20:47  MrModgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

ja, ze to lahko pomeni, da je pravzaprav lezanje lahko ne samo good enough za dolocen psiholoski profil, temvec sploh cist zmaga :)

Samo ne hodi nam jokat, ko bo Euro zrasel za 30% (when hell freezes over press) :)

Lp,

M
#135943 (odg: #135883 MrM)  29.04.15 17:09  MrModgovori / citiraj  |  shramba  

Še malo, pa bo pekel zmrznil :

http://finance.yahoo.com/echarts?s=EURUS...
#142985 (odg: #135943 MrM)  25.02.16 14:12  cablerodgovori / citiraj  |  shramba  

Ha, skoraj eno leto je mimo, očitno vsako leto ob istem času razmišljam o istih stvareh. ;)

Torej, kakšen je vaš pogled na trenutno situacijo? Kakšni novi nasveti glede online brokerjev (v ANG/SLO jeziku), skladov in ETFjev?

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 31   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  ETFji - oz. Bogleheads strategije v SLO?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>