Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:21
0,40 %
10.178,20
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 22.08
0,19 %
1.282,63
SI 22.08
0,17 %
864,56
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 142925... najdena v temi OptimTrader

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  OptimTrader

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 142925... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 16
#142920  08.01.16 22:08  markotarodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni!

Kar nekaj mnenj in debat najde google o slovenskih ponudnikih online brokerjev. Če strnim na kratko alta tradeport - nesramno dragi, plus500 - barabce ki ne nakažjo denarja nazaj, brokerjet katerega vsi objokujejo zakaj se je zaprl.

Rad pa bi slišal kaj mnenj o OptimTrade-u iz prve roke, če je že kdo probal, izkušnje z platformo, težave, odnos podjetja?

Moje mnenje do sedaj prebranih informacjiah je, da delujejo zelo ugodni. Mislim da je na slovenskem trgu in nasploh zelo ugoden za vlagatelje ki so bolj tipa buy&hold. Če pogledaš druge ameriške online brokerje, so tukaj tukaj z optimtrade oziroma je nekje optimtrade tudi cenejši. Edina prednost, ki jo jaz vidim, če bi račun odprl direktno pri IB, je nižje provizije pri trgovanju, ampak imajo pa 10$ na mesec provizije, če trguješ ali ne. Tako da zame, ki sem bolj dividendni vlagatelj to ne pride v poštev.

Cenovno gledano me optimtrade zelo spominja na v ameriki priljubljen Scottrade (za dolgoročne vlagatelje).

lp

* zadnji popravek: 08.01.16 22:08
#142925  10.01.16 14:58  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  

Imam Optimtrader (sem kolebal med tem in IB), zanj sem se odločil ravno zaradi tega, ker se bolj držim strategije buy&hold. Aplikacije niti nisem šel študirat ''v nulo'', je pa user-friendly. Bil sem navajen na Tradeport, ki je precej drugačen.

Support imajo slovenski, tako da se lahko za vsako stvar na njih obrneš. Zaenkrat sem z njimi zadovoljen.
#142926  11.01.16 15:51  bojanboyodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi sam sem naredil prehod iz Brokerjeta na Optimtrader.

So nekako v podobnem cenovnem rangu (kašen euro celo prišparaš)tudi vse ostalo glede nakazil,podpore in same platforme deluje brez problemov v glavnem,ko sem prejel obvestilo o prenehanju Brokerjeta sem bil kar slabe volje sedaj pa jih prav nič več ne pogrešam,ker Optimtrader deluje profesionalno.

Je pa pri njih potrebno narediti določeno število poslov na leto,drugače ti zaračunajo nek pavšal za neaktivnost.Če sem jih prav razumel je tam okoli 30 euro če nebi napravil nobenega posla.

#142927  11.01.16 15:55  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz glede tega pavšala glede neaktivnosti v ceniku nikjer ne najdem, lahko daš kak link?
#142928  11.01.16 16:33  bojanboyodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi jaz ne.Mi je pa bilo tako rečeno ,ko sem odpiral račun v njihovih prostorih v Ljubljani.

Lahko pa jih pokličeš ali pošlješ mail pa se potem točno tu objavi kako je s tem.
#142929  12.01.16 19:46  markotarodgovori / citiraj  |  shramba  

hvala za informacije, bom tudi jaz v bljižnji prihodnosti odprl pri optitraderju in poročam.
#143086  02.08.16 13:10  pseodgovori / citiraj  |  shramba  

Je že malo stara tema, ampak zame še vedno aktualna, saj se zanimam za zamenjavo Ilirike kot ponudnika trgovanja v tujini. Tudi jaz sem našel Optimtrader, in se zdaj odločam, če je to pravo zame. Upam,d a dobim tukaj kakšen nasvet. Sem dolgoročni vlagatelj, vlagal bom pa v ETF (buy & hold).

Kakšne so vaše izkušnje s platformo, cenami, korektnostjo, odzivnostjo,...?

Zanima me tudi, če morate za prodaje in dividende sami oddajati davčno napoved? Ilirika to namreč naredi v mojem imenu.

Hvala!

Glede stroška neaktivnosti imajo pa v pdf ceniku, ki je dosegljiv tukaj: https://www.optimtrader.com/paketiin sicer piše:

"Strošek neaktivnosti se zaračuna na letni ravni sorazmerno glede na število transakcij. V kolikor v koledarskem letu ne opravite nobenega posla se Vam strošek

neaktivnosti zaračuna v celotnem znesku 30€. Če je število transakcij med 0 in 15, se Vam od zneska neaktivnosti odštejejo provizije transakcij, ki ste jih v

koledarskem letu opravili. Če je število Vaših transakcij v koledarskem letu 15 ali več, stroška neaktivnosti ni."
#143087 (odg: #143086 pse)  02.08.16 13:52  milos6odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem pri njih od lani.

Delam malo poslov, zato mi cena ni bila na prvem mestu.

S podporo sem zadovoljen, obljubljajo tudi generiranje xml za FURS, česar ti tujci prav gotovo ne bodo delali.

Kar se mene tiče, jih priporočam, nimam pa izkušenj z drugimi ponudniki.
#143088  02.08.16 18:04  pseodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala Miloš.

Tudi jaz ne bom imel veliko transakcij - razen če šteješ prejem dividend. Ilirika mi računa za vsak prejem dividende, pa še vodenje računa vsake tri mesece.

Ampak saj Optimtrader so tudi tujci, a niso? Firma je registrirana v Nemčiji?
#143089 (odg: #143086 pse)  03.08.16 08:51  bojanboyodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi sam sem z njimi zadovoljen.Ker sem sicer že dolgo nazaj bil tudi pri Iliriki lahko povem ,da je to glede cen in podpore povsem drug svet.Imajo sedaj tudi neko akcijo če bi te jaz pripeljal bi dobil še ugodnejšo provizijo ampak tega ne bom storil da ne bo izgledalo kot da jih zato hvalim.

Nakratko jaz sem zadovoljen.
#143090  03.08.16 11:05  pseodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala Bojan!

Sem se tudi jaz že skoraj odločil, da grem k njim.

Če si šel iz Ilirike k njim, kakšen je bil postopek? Si vse prodal in kupil na novo ali se da narediti prenos?

#143091 (odg: #143090 pse)  03.08.16 17:54  bojanboyodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem prenos opravil na takrat še v Sloveniji delujoči Brokerjet.Ti so tudi plačali Iliriki stroške prenosa oziroma so mi jih vrnili se ne spomnim več točno.Ko se je potem Brokerjet poslovil iz Slovenije in kasneje končal še v Avstriji sem tam vse prodal in začel na novo pri Optimtraderju.

Ne vem sicer kakšne so cene sedaj pri Iliriki ampak pomoje se boš (tako kot jaz)prijel za glavo,ko boš videl koliko si tam plačeval za razne provizije, ležarine,provizije tujih in domačih posrednikov,vodenja.....

Jaz bi najbrž vse prodal in začel na novo,lahko pa pokličeš na Optimtrader kako je z prenosom in če je sploh možen.

#143093  03.08.16 21:01  pseodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem se kar odločil za Optimtrader.

Sem jih tudi poklical in s prenosom baje ni problema.

Hvala za vse odgovore!

#143107  19.08.16 10:59  markotarodgovori / citiraj  |  shramba  

@pse, jaz sem pri njih in sem načeloma zadovoljen. Pač vedno bo treba vzeti v zakup, da smo slovenija majhna dežela in nekega popolnega sistema najbrž ne bomo imeli, ker smo premajhna riba. Je pa interactive brokers gigant v svetovnem merilu, tako da po mojem mnenju je fajn da imamo tudi Slovenci možnost odpreti račun pri njih kar v Ljubljani.

Glede davčnih napovedi boš moral poročati sam, ima IB platforma generator poročil, kjer ti vse lepo piše po koliko si kupil/ prodal in koliko dividend si dobil, ter koliko od tega si davka že plačal v tujini.

Je pa potrebno tudi pohvalit slovensko davčno oziroma eDavki, saj zdaj samo enkrat na leto vneseš dividende notri in je to to, ne več 4x na leto, si tipkal kot norec :)
#143108  19.08.16 11:02  pseodgovori / citiraj  |  shramba  

@markotar, zdaj sem tudi jaz pri njih in sem zaenkrat zadovoljen. Je pa platforma kar kompleksna za uporabo, tako da se še učim.

Glede davkov pa zdaj ponujajo plačljivo storitev, da ti konec leta pripravijo podatke v xml, ki jih potem lahko samo uvoziš v eDavke in se izogneš tipkanju. In ja, država je res prijazna, da nimamo tega več vsake tri mesece :)
#143110  23.08.16 16:57  markotarodgovori / citiraj  |  shramba  

@pse ja se strinjam to bi bil nekako minus ki bi ga izpostavil da je platforma pri optimtraderju oziroma interactive brokers kar kompleksna za uporabo.

Pač škoda da ne obstaja kakšna "basic" verzija platforme, kjer bi lahko povprečni uporabnik samo kupil (in prodal) delnice na dolgi rok, brez ostale navlake: forex, opcije, vzvodi itd.

Upam da bo kdaj Scottrade odprl registracijo računa za slovence :)
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 16

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  OptimTrader

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>