Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 16:34
-7,18 %
10.017,69
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 14:35
1,08 %
1.278,19
SI 15:30
-0,39 %
863,13
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 143149... najdena v temi Pregled novic - 10.12.15

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 10.12.15

Ta tema se nanaša na Pregled novic 10.12.15

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 143149... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 23
#142638  10.12.15 09:52  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

srednješolke, ma kaj srednješolke tudi osnovnošolke so p...

nasilne, vulgarne, negativne do sovrstnic, ki jih ne marajo. Verjamem, da je ta aplikacija odličen poligon, da vse kar se jim blede po zmešani glavi obelodanijo. Ko sem lansko leto nekaj bral na to temo v SLO niti ni bilo potrebno, da je zadeva skrita za širšo javnost oziroma vidna samo v aplikaciji. Punce so kar javno pisale takšne negativne komentarje o sovrstnicah, da res ne veš ali so to normalne deklice ali neki negativni prizadetkoti.

Seveda niso vse takšne, ampak jih je pa očitno dovolj. Jah internet in aplikacije, vse kar se ti suče po glavi lahko v trenutku izraziš.
#142643 (odg: #142638 matic7)  10.12.15 10:22  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  

Po moje je to zato, ker se ne smejo tepst. Fantje se lahko mikastijo, pa se večina tam do konca osnovne nauči, da ni pametno, in še posebej s kom ni pametno. Preostali ratajo fuzbal navijači :-)

Punce pa se ne smejo tepst in pol je treba spletkarit, kar ima hujše posledice od bušk in plavih očes.

V bistvu so otroci eno tako naravno stanje, ki se rado vzpostavi tudi med državami, če ni velikega policaja...
#142648  10.12.15 10:30  MrModgovori / citiraj  |  shramba  

>Najprej družba brez fizičnega denarja, potem negativne obresti. Morda je na Švedskem najbolje nič imeti, v vsakem primeru pa prebivalce silijo v to smer.

Enkrat sem špekuliral, da je to edini način za preprečitev sive ekonomije. Nisem si mislil, da bo šlo v to smer tako hitro.

M
#142653 (odg: #142648 MrM)  10.12.15 10:53  milwal (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MrM]

>Najprej družba brez fizičnega denarja, potem negativne obresti. Morda je na Švedskem najbolje nič imeti, v vsakem primeru pa prebivalce silijo v to smer.

Enkrat sem špekuliral, da je to edini način za preprečitev sive ekonomije. Nisem si mislil, da bo šlo v to smer tako hitro.

M
Jap. Je pa vprašanje, kaj imamo kolektivno od tega, da miniaturno sivo ekonomijo zajezimo. Skupna blaginja države se ne bo nič spremenila, samo več bo kontrolirala država z usmerjenim prerazporejanjem, kot pa mali sivoekonomisti s svojo potrošnjo.

Velika siva ekonomija, ki v bistvu ni siva, ampak ima legalno odprto firmo na cipru in nizozemski, se nam pa smeje v faco - če bi njene dobičke obdavčili doma, bi to imelo precej več učinka.
#142658  10.12.15 11:30  Odzinodgovori / citiraj  |  shramba  

"Najbolj nasilen, izkoriščevalski, oblastiželjen, tiranski del ameriške družbe: srednješolke."

Louis C.K. na to temo: (0.20 - 1.00)

https://www.youtube.com/watch?v=5HbYSclt...
#142663  10.12.15 12:53  Simonitiodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni,

mene pa zanima vaše mnenje o minerjih (Glencore, Anglo American, Kinder Morgan,... še bi lahko našteval). Je to nekaj česa se je/bo potrebno bati?

http://www.bloomberg.com/news/articles/2...

Pa še eno vprašanje za znalce? Moram si najti cenejšo varianto za Bloomberg terminal.

Stric google je pokazal na tole: https://www.money.net/

info ali izkušnje?
#142668 (odg: #142663 Simoniti)  10.12.15 13:32  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[Simoniti]

Pozdravljeni,

mene pa zanima vaše mnenje o minerjih (Glencore, Anglo American, Kinder Morgan,... še bi lahko našteval). Je to nekaj česa se je/bo potrebno bati?

http://www.bloomberg.com/news/articles/2...

Pa še eno vprašanje za znalce? Moram si najti cenejšo varianto za Bloomberg terminal.

Stric google je pokazal na tole: https://www.money.net/

info ali izkušnje?
KMI ni miner:

http://finance.yahoo.com/q/pr?s=KMI+Prof...

jaz imam nekaj BHP, ja trenutno se je za bati :)

če si želiš KMI in podobno, je to trenutno prav tako v prostem padu, kot z nafto in surovinami povezni papirji v prejšnjih mesecih, mogoče se splača premisliti o kakšnem ETF-ju ali ETN-ju na MLP-je v prihodnosti. Vem, da so pri teh ETF-jih neki davčni hakeljci, ampak še nisem uspel preštudirat.

#142673 (odg: #142663 Simoniti)  10.12.15 18:32  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Simoniti]

kratkorocno vsekakor, ker je cel sektor out of favor in je trgu cist vseeno, a nekaj oceni kot zelo v riti ali zelo zelo v riti, vredno je pa to 30% takoj.

konkretno za minerje gledamo potop zgodbe "kakorli izklopljemo, vse bo kitajska pokupila, just dig" -- ker pac kitajska stopnja gopodarske rasti upada, prihajajo na svetlo neki japan style gospodarsko-monetarni pojavi etc. dokler trg ne refokusira tega, kaksna da je zdaj nova zgodba (po tistem, ko sta evforija in panika obe odpeljali svoje), bo kot pise zgoraj.

mene od poletja ocasno zasrbi in odpeljem kaksen krog v glavnem v energiji (a la en mesec not, drug mesec ven etc). neto rezultat doslej je, da imam evrsko blag plus, h kateremu pa je veliko prispeval dolar :) hvalabogu me ne srbi bolj, ker nimam niti casa niti veselja se bolj ukvarjat, razen tistih lokalnih skusnjav, kar je lahko zelo zoprna kombinacija.

lahko pa ti seveda reces ves kaj, jaz sem mid/long term in bom vzel kosarico firm in racunal, da ene bodo do naslednjega kroga ze sle v 3pm, ene pa potem na X-kratnik. nimam pripomb glede tega. razen da mogoce poglej tudi prednostne delnice in obveznice.

seveda ne zdaj navalit ravno na najbolj zadolzene... v bistvu lahko to (kateri so najmanj, pa vseeno vrzeni skoz okno) uporabljas kot kriterij, po moje.

mogoce se to: razmisli, a ti pase takale varianta... namesto kao mesane high risk / low risk kosarice, za katero se pri hudem eventu izkaze, da lahko gre cela -50%, vzames 85% banka, 15% crazy shit in si dosti bolj ziher, da je max downside 15% (ali spremeni mesanico po okusu).

moja trenutna crazy shit kosarica: aa, atw, cnx, gdx, chk. s tem da chk mi je implodiral (polovico sem sutiral ven po nabavni, na drugi pa zaspal in je zdaj cetrtina :). vmes sem naredil par lepih krogov na ne, hp, geos.

* zadnji popravek: 10.12.15 18:32
#142678 (odg: #142673 crt)  11.12.15 02:28  igorligorlodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

lahko pa ti seveda reces ves kaj, jaz sem mid/long term in bom vzel kosarico firm in racunal, da ene bodo do naslednjega kroga ze sle v 3pm, ene pa potem na X-kratnik.

seveda ne zdaj navalit ravno na najbolj zadolzene... v bistvu lahko to (kateri so najmanj, pa vseeno vrzeni skoz okno) uporabljas kot kriterij, po moje.

moja trenutna crazy shit kosarica: aa, atw, cnx, gdx, chk. s tem da chk mi je implodiral (polovico sem sutiral ven po nabavni, na drugi pa zaspal in je zdaj cetrtina :). vmes sem naredil par lepih krogov na ne, hp, geos.

Crt, a morda ze tvoja "crazy shit" kosarica (plus morda se omenjene ne, hp, geos) primer kosarice, ki v grobem ustreza tudi predlaganim kriterijem za mid/long term in ne samo za "krozenje"?

* zadnji popravek: 11.12.15 02:28
#142683 (odg: #142678 igorligorl)  11.12.15 07:29  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

po moje ja. tsks pa je zato, ker nikoli ne vem, kdaj me bo naslednjic prijelo kaj opravit okoli nje, torej jo moram jemati kot tako, ki se jo da tudi en cas pustiti pri miru. pa oni prej omenjeni tudi spadajo not, sicer ne bi niti vstopali.

moras pa racunati, da ce bo nafta res sla v 20's, kot goldman sachs zdaj ze en cas razlaga, potem je -30% se najmanj, kar se lahko sektorju zgodi. in potem je se toliko bolj izrazena nizka zadolzenost, nizek cash burn,etc.

(po drugi strani je tudi kadarkoli +30%, ker je cela grupa tako brutalno potolcena na borzi, sentiment v malori, kapital masovno bezi / opusca nove projekte etc)

mala nerodnost :) je v tem, da se taka slika v tem sektorju dogaja ob tem, da "trg kot celota" (kar sicer tipicno pomeni samo gibanje vodilnih, ki pa potem statisticno prevzemajo celo sliko) je pa cisto druga zgodba in kvecjemu napihnjen, ne spestan. pol se pa pejd.

http://seekingalpha.com/article/3737756-...

* zadnji popravek: 11.12.15 07:29
#142688 (odg: #142673 crt)  11.12.15 08:32  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Simoniti]

mogoce se to: razmisli, a ti pase takale varianta... namesto kao mesane high risk / low risk kosarice, za katero se pri hudem eventu izkaze, da lahko gre cela -50%, vzames 85% banka, 15% crazy shit in si dosti bolj ziher, da je max downside 15% (ali spremeni mesanico po okusu).

hm:)

na tem sem jaz trenutno, s tem, da še nisem notri 15%, bom pa v naslednjih mesecih. Potem dam pa mir z nakupi na borzi.
#142693 (odg: #142653 milwal)  11.12.15 11:33  MrModgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

Velika siva ekonomija, ki v bistvu ni siva, ampak ima legalno odprto firmo na cipru in nizozemski, se nam pa smeje v faco - če bi njene dobičke obdavčili doma, bi to imelo precej več učinka.
Se strinjam

M

* zadnji popravek: 11.12.15 11:33
#142723 (odg: #142683 crt)  11.12.15 20:01  igorligorlodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

mala nerodnost :) je v tem, da se taka slika v tem sektorju dogaja ob tem, da "trg kot celota" (kar sicer tipicno pomeni samo gibanje vodilnih, ki pa potem statisticno prevzemajo celo sliko) je pa cisto druga zgodba in kvecjemu napihnjen, ne spestan. pol se pa pejd.

mala nerodnost :) pol se pa pejd :) good one, poudarek na "mala" :))

hvala za clanek, na seekingalpha je vse zivo in zlahka cesa ne opazis.

nafta na 20 bi gotovo se bolj spastala sektor. kaj pa ce se sesede "trg kot celota" (morda je ta scenarij bolj verjeten, kot nafta na 20). a bi razblinjen mehurcek res bistveno vplival na sektor, ki je itak ze potolcen?

meni se zdi 85/15 pristop dobra strategija tudi za te "dont fight the fed" ali "fight the fed" case. tudi ce se trg sesede oziroma ce bo puscalo dolgo in pocasi.

a slucajno ves, kaj se dogaja s CHK v zadnjih 2 mesecih? iz 6 na 9, pa globoko na 4. precej divje.
#142728 (odg: #142723 igorligorl)  12.12.15 08:54  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[igorligorl]

nafta na 20 bi gotovo se bolj spastala sektor. kaj pa ce se sesede "trg kot celota" (morda je ta scenarij bolj verjeten, kot nafta na 20). a bi razblinjen mehurcek res bistveno vplival na sektor, ki je itak ze potolcen?
sumim, da ne prav zelo, ker je ze "prodan" -- kdor je imel robo na zalogi portfeljsko, je v veliki meri ze zmetal skoz okno. vseeno taksen sentiment celega trga ne bi bil ravno veter v hrbet. (lahko pa tudi, odvisno od sprozilca.)

a slucajno ves, kaj se dogaja s CHK v zadnjih 2 mesecih? iz 6 na 9, pa globoko na 4. precej divje.
zaceli so izvajati spremembe pri dolgu, ki so ceteris paribus lahko za firmo ok, za obstojece lastnike dolga, ne ravno, za lastnike delnic pa anyone's guess, kaj bo ratalo iz tega, jemlji kot srecko. glej tudi: http://seekingalpha.com/article/3730516-...

(ce hoces nekaj res divjega v tem sektorju, pa poglej cnx)

* zadnji popravek: 12.12.15 08:54
#142733 (odg: #142653 milwal)  12.12.15 09:47  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  
[milwal]

Jap. Je pa vprašanje, kaj imamo kolektivno od tega, da miniaturno sivo ekonomijo zajezimo. Skupna blaginja države se ne bo nič spremenila, samo več bo kontrolirala država z usmerjenim prerazporejanjem, kot pa mali sivoekonomisti s svojo potrošnjo.

kar je najhuje, je to, da če imaš prihranke - ti usihajo, če imaš investicije so obdavčene, kar je efektivno isto. torej je treba vse skupaj zapraviti in to je še najhuje - če bo šlo tako bomo živeli iz dneva v dan, avtomobili in telefoni bojo na mesečni lizing, nič ne bo naše in bomo sužnji, ki se jim bo podrl sistem, če jutri slučajno ne bi šli v službo in dobili plače ki nas pripelje do konca meseca. to bi bil pretkan načrt še večjega zasužnjevanja ljudi poleg kontrole preko smartphoneov, ki smo jo večkrat omenili.

phja...
#142738 (odg: #142733 ciciban)  14.12.15 22:30  MrModgovori / citiraj  |  shramba  
[ciciban]

kar je najhuje, je to, da če imaš prihranke - ti usihajo, če imaš investicije so obdavčene, kar je efektivno isto. torej je treba vse skupaj zapraviti in to je še najhuje - če bo šlo tako bomo živeli iz dneva v dan, avtomobili in telefoni bojo na mesečni lizing, nič ne bo naše in bomo sužnji, ki se jim bo podrl sistem, če jutri slučajno ne bi šli v službo in dobili plače ki nas pripelje do konca meseca. to bi bil pretkan načrt še večjega zasužnjevanja ljudi poleg kontrole preko smartphoneov, ki smo jo večkrat omenili.
Nekdo je dejal "Vlagaj vase, v svoje znanje", 3 leta kasneje je prišel Alzheimer...

M
#142743 (odg: #142673 crt)  15.12.15 09:09  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

hvalabogu me ne srbi bolj, ker nimam niti casa niti veselja se bolj ukvarjat, razen tistih lokalnih skusnjav, kar je lahko zelo zoprna kombinacija.
Kaj maš pa lokalno zaene skušnjave?
#142748 (odg: #142743 KlemenK)  15.12.15 10:04  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

lokalnih = ne pojavljajo se stalno, temvec kakor je vlaga in pritisk

#142753 (odg: #142748 crt)  15.12.15 10:07  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

lokalnih = ne pojavljajo se stalno, temvec kakor je vlaga in pritisk

A, sem se že čudil, da imaš geografsko gledano lokalno kakšne skušnjave, zato me je pa zanimalo. :-)
#142921 (odg: #142728 crt)  09.01.16 14:08  igorligorlodgovori / citiraj  |  shramba  

Speaking of "crazy shit košarica" na dolgi rok: torej brez aktivnega spremljanja in kroženja ven/not, pristop 15% + 85%, 15% = comodity + nizka zadolženost in nizek cash burn.

Crt, kaj menis o obveznicah Chesapeake? Npr. tale članek

http://seekingalpha.com/article/3794066-...

in npr. ta komentar

"Jim, why not look at the 6.5% Aug 17s instead? ... $10,000 will buy you $20,000 worth of bonds. You would earn $650 x 3 = $1950 in interest. ... Avoiding default, in August of 2017 you would get paid the par value of the bonds, $20,000, netting you a total of $12,000 on a $10,000 investment in about a year and a half."

Glavno tveganje v tej računici verjetno predstavlja "eno leto in pol" - to je dolga doba za chk, saj trg očitno meni, da chk ne bo preživel. ampak, saj govorimo o košarici za dolgoročno investicijo, a ne?

si kaj premetal tvojo košarico? jest sem od prej imel nekaj chk, ne in gdx, dodal sem še malo chk + cnx, aa, atw, geoss, hp.

#142931 (odg: #142921 igorligorl)  12.01.16 21:18  cicibanodgovori / citiraj  |  shramba  

za farmerje ;)

http://qz.com/591457/drought-and-unrest-...
#143149 (odg: #142668 matic7)  10.11.16 15:54  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

skoraj bo že eno leto od te debate.

Kako ste kaj prisotni v naftno/surovinskem sektorju?

KMI je kmalu po naši debati dosegel dno.

V lasti imam trenutno:

BHP, RIO, KMI, MT, RDS, RIG, CHK.

Vmes sem kakšne pozicije, ki so odletele navzgor prodal. V RIG sem pa potonil, ostalo OK.
#143329  29.06.18 18:34  posojila386odgovori / citiraj  |  shramba  

priložnosti za vaše projekte

Za vse vaše posojilo zahteva za oživitev svoje dejavnosti, bodisi za izvedbo projekta ali za nakup stanovanja ali pa potrebujete denar iz drugih razlogov preveč. Strinjam se, da vam pomagam z zneskom od 5000 € do 10.000.000 € s stopnjo 3% na leto in s trajanjem od 1 do 30 let. Prosim, prosimo, da me kontaktirate za več informacij. prosim kontaktirajte me.

E-pošta: posojila386@gmail.com

Viber: +22 995608568

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 23

Seznam forumov  >  Pregled novic  >  Pregled novic - 10.12.15

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>