Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 20:23
-0,39 %
9.220,00
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
0,91 %
1.245,65
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 16374... najdena v temi Nakupi in prodaje - november 2007

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - november 2007

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 16374... najdena na strani 8

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 628   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | > | zadnja
#16314 (odg: #16312 matic7)  05.11.07 14:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

Kar se je zgodilo v ZDA se bo verjetno zgodilo še kdaj, vendar mogoče takrat nas ne bo več med živimi. Kaj pa če se kaj takšnega zgodi na razvijajočih se trgih, tam je že tako ali tako vse prenapihnjeno plus še ta udarec, si ne predstavljam takšne razprodaje.
ah saj bo se prilika :))

na emerging se je v marsicem podobna zgodba dogajala pred 10 leti.
#16322 (odg: #16312 matic7)  05.11.07 14:47  _gorancarodgovori / citiraj  |  shramba  

Mah veš kuga je! Dokler majo konzumerji dnar je v redu preprečujejo hud kolpas na borzi! Ampak če bo pršli do propadov še kakih drugih sektorjev pa jebela kdo bo kupoval pol delnice če nima noben dnarja! Kvečjemu bojo vse prodajal da bojo mel saj za burek! Pol bojim se TUD da je v večjih bankah preveč korupcije! Citigroup, JP morgan, Credit Suisse, Deutsche Bank to so vse sodeloval pr Enronu in so delal nečedne posle. Pa js sm po karakterju bol Pesimist in bojim se da se ne bo spet zgodil kak črni pondeljek ali četrtek.

Pa glede podatkov k jih objavljajo američani so tok neuporabni da glava boli. PA MATER 75% SO SAME ANKETE

Pa ni mi ušeč da odstopajo direktorji! Tm kjer je ogenj je tudi dim ;)

* zadnji popravek: 05.11.07 14:47
#16323 (odg: #16314 crt)  05.11.07 14:49  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

prilika bo seveda, bo vedno kaj novega kar bo udarilo negativno:))

nikjer ne more biti vse rožnato, karkoli udari nekje verjetno negativno vpliva na borzo, meni se to ne zdi nič slabega, sicer sam imam en del portfelja v ZDA in ga bom držal, pač zastavljeno je bilo dolgoročno dobiček mi je še vedno zadovoljiv kljub padcu dolarja, trenutno sem mnenja da se mi ne splača prodati, pa tudi če borza v enem letu ne naredi nič, če bo pa dolar v nekem obdobju recimo tri ali štiri leta dobil nazaj kakšnih 15 % vrednosti, bom pa prodal. Edina ovira mi je ker imamo neko predkupno pravico za apartma in ta predkupna pravica pomeni da mora solastnik prodati po tisti ceni po kateri je bilo kupljeno, ta cena je pa zelo nizka glede na trenutne tržne cene in če se solastnik v tem trenutku odloči prodati bomo morali del tega portfelja prodati, vendar to je v tem trenutku čez kakšno leto zna biti slika precej drugačna.
#16332 (odg: #16322 )  05.11.07 15:16  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[gorancar]

Mah veš kuga je! Dokler majo konzumerji dnar je v redu preprečujejo hud kolpas na borzi! Ampak če bo pršli do propadov še kakih drugih sektorjev pa jebela kdo bo kupoval pol delnice če nima noben dnarja! Kvečjemu bojo vse prodajal da bojo mel saj za burek! Pol bojim se TUD da je v večjih bankah preveč korupcije! Citigroup, JP morgan, Credit Suisse, Deutsche Bank to so vse sodeloval pr Enronu in so delal nečedne posle. Pa js sm po karakterju bol Pesimist in bojim se da se ne bo spet zgodil kak črni pondeljek ali četrtek.

Pa glede podatkov k jih objavljajo američani so tok neuporabni da glava boli. PA MATER 75% SO SAME ANKETE

Pa ni mi ušeč da odstopajo direktorji! Tm kjer je ogenj je tudi dim ;)

Ja mater če te pa VSE moti, pol pa hitro na vrt rože sadit pa pust borzo pri miru. Pa še takih komentarjev mi ne bo treba več brat. :-))
#16333 (odg: #16269 spacetrip)  05.11.07 15:17  GreenBlueodgovori / citiraj  |  shramba  
[spacetrip]

Je pa tako s tem value investingom. Meni se se vedno zdi, da vecina ljudi ki trdi, da vlaga po tem principu, se vedno spekulira.
Ali pa se preobrazi v špekulanta, če kaka delnica iz "value" pušeljca divje potegne.

No, zame je problem čas pa to, da nimam možnosti biti ves čas pri računalniku. Tako da odpade iskanje in spremljanje vročih zgodb. Pa ne rečem, da to ne more biti dobičkonosno-sam imam izkušnjo z valutnimi križi, ko sem na začetku klikal kot zmešan vse, kar je imelo kratkoročni potencial, in prišel na +100%, uau, kako je to enostavno, naslednji teden pa bankrotiral (demo račun:-p).

Ker tak divji način zame dolgoročno ne bi bil uspešen, se bom pač poskusil naučiti se iti na "varnejši" način. Vsaj da vidim, če imam kaj filinga za to-če se splača iti s "tapravim" denarjem.
#16334 (odg: #16332 Perse1)  05.11.07 15:20  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Perse1]

Ja mater če te pa VSE moti, pol pa hitro na vrt rože sadit pa pust borzo pri miru
ves kaj, to je pa cist lepo zdruzljivo :)
#16335 (odg: #16261 )  05.11.07 16:03  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  
Ce bi jaz bil Bernanke in bi poslusal tele klovne, bi samo zato, da me vzamejo resno, enkrat za 0.25 dvignil obrestne mere za en mesec. In uzival, kako razni cramerji cvilijo kot zaklani pujsi.
Eh tale Cramer ja, zdej ma celo en DAILY SHOW, na CNBC, kjer vsak dan napove nekaj zanimivih delnic, seveda so vse ravno na 52-week high, in v 90% primerih po njegovem priporočilu talebnejo.,Jap he's a noodle.

spacetrip:Problem pa nastane, ker proizvodnja silicija naj ne bi dosegala povprasevanja. Tako da spekulacija je, da tovarne za proizvodnjo soncnih celic naj bi imele problem z dobavo surovine, podjetja za proizvodnjo silicija in sam silicij pa naj bi se drazila.
Vodilna podjetja na tem področju imajo pogodbe tudi z temi dobavitelji.

Tukaj pa zelo dvomim da so avtorji tistih knjig o value investingu in ti imeli enako definicijo dolgorocnosti, ko so razlagali ovrednotenja podjetij.
Hvala bogu:)

Seveda je bila vecja verjetnost, da si naredil lep plus pri podjetjih z velikim p/e, ce si jih kupil ravno takrat, ko se je masa ljudi prerivala za jih kupiti in ce je to trajalo nekaj let. Vendar ali imas se te delnice in se jih upas drzati se naslednjih 10-20 let. Ce ja, potem je to bila res dolgorocna investicija in bos videl takrat primerjavo s kaksnim podjetjem, ki se sedaj ustreza value investingu.
Poglej, saj sem navedel samo kot zanimivost:),NOBENEGA PODJETJA si pa trenitno ne bi upal držati niti več kot 5 let, pa naj ima še tako super vizijo, rezultate, panogo....

mta900]
Crt:"e pa sad :)"
Da razložim.Recimo za dolgoročno investicijo trenutno najdem super firmo, kjer vse "štima" in jo kupim.Z prvotnim planom za 1 leto.Po enem letu ponovno pregledaš poslovanje firme, tečaj(ter vse ostale zadeve, ki spadajo zraven), ter se ponovno odločiš ali je firma še tako perspektivna kot je bila pred 1 letom, ali so prišli kakšni novi zakoni, ki bi ovirali poslovanje(ki jih takrat še ni bilo), ali se je spremenila celotna gospodarska slika ter sama panoga ni več primerna za vlaganje.Torej če je vse oky pač obdržiš pozicijo(podaljšaš rok trajanja:).), drugače pa kot se zgodi pri meni v večini primerov, pač prodaš.

Kdor pa bi si upal kupiti delnico za 15 let , ter pogledati tečaj zdaj in potem, je pa za moje pojme enostavno crazy.Vemo kakšni so trgi, kakšna volatilnost, nesigurnost, in kdor misli da lahko napove vse pomembne dejavnike, ki bodo pomembno vplivali an firmo(prevzemi, dokapitalizacije, spremembe v vodstvu in načrti) se PAČ MOTI.

Torej 1 leto prvotni plan, nato pa možnost PODALJŠANJA:))

Pa se kup je takih stvari, ki se mi porajajo v glavi, da pravega ovrednotenja firme nismo sposobni narediti tako na daljavo preko interneta. Pa se na razlicne panoge se spoznamo iz clankov, ki jih preberemo pa mislimo, da se spoznamo. Resnica je dalec od tega.

O tem bi se dalo še na veliko pogovarjat, se strinjam.Toda dandanes so te zadeve veliko boolj jasne kot so bile pred leti(vsaj v večini primerov)

A,ja pa še to, vse analize vsi fa in ta se podrejo, ko eden od velikih možev izjavi nekaj nepričakovanega, ne vem ali recesija ali to o kitajcih ali je gospodarska rast ali je to om, ali je to nezaposlenost, zmeri je pač neki kar ni vkalkulirano!
Logično:)), btw:EM, rabijo manjšo korekcijo, preden lahko nadaljujejo samo rast(še 3 take dneve kot so danes, gledano TA)

Kako se vam zdi kaj relacija eur/jen? Razmišljam, da je čas da bi šortal par k eur, ima mogoče kdo kakšno mnenje? Ali kdo že kupuje jene?
JSt jih kupujem oz imam dokaj veliko pozicijo na križ USD/JPY short.

Samo to z recesijo mi pa tudi ni jasno, zadnje case vsi govorijo o prikriti in nevem kaksni recesiji, rast bdp je pa 3,9 %. A ni za recesijo potrebno met 2 cetrtletji negativni bdp oz. nekaj v tem stilu. Zaenkrat se mi glede na rezultate US družb ne zdi ravno vse tako slabo, če pač izključimo housing in pa mogoče financarje, ki so itak povezani s housing. Celotna slika pa mi ne deluje ravno recesivno, but who am I to speak,.
Zaradi prihajajočih volitev se prikrivajo REALNI PODATKI, ki bodo "izbruhnili" leta 2009/10 takrat pa bo že prepozno.Saj veš nejlažje se ugotovi če je gospodarstvo v recesiji, tako da greš direktno na ulico ter se pogovarjaš z ljudmi, same številke so bolj *******)

To kar se je zgodilo se lahko zgodi kjerkoli, kjer seveda imajo drugorazredne kredite.
LAhko, toda veliko težje.Drugod bonitetne hiše vsaj nebi obveznic označile z AAA, čeprav gre za hudičevo tvegano zadevo.(No tuki so sevede še EU banke, ki ne znajo razmišlat z svojo glavo, recimo nobena V-evropska banka ni imela težav zaradi teh kreditov, tam jim "dol visi" za mnenja US analitikov in ravno to jih rešuje.

Pol bojim se TUD da je v večjih bankah preveč korupcije! Citigroup, JP morgan, Credit Suisse, Deutsche Bank to so vse sodeloval pr Enronu in so delal nečedne posle. Pa js sm po karakterju bol Pesimist in bojim se da se ne bo spet zgodil kak črni pondeljek ali četrtek.
Pomoje ne gre toliko za korupcijo KOT ZA NESPOSOBNOST Voditeljev(z izjemo novega direktora pri UBS:), dokler trg sveti, zaupanje potrošnikov na višku, "ni" težko voditi takšne priznane banke, razlike v samih sposobnostih se pokažejo o krizah kot je bila tale zadnja.(ALL FAILED)

Aja danes mam 95% kritje.Z nakupom CONERGY bom še mal počaku.

V Evropi neki shortov:Vimpelcom, renault,tomtom, sanofi..... Long na BASF, CONTI, SIEMENS,MOBILE TELESYSTEMS,vodafone, VESTAS WIND,še polno nekih manjših pozicij, xstrata mi je pa butnla 2.5% trailing stop(+300%)

V Ameriki me "jebe" MER:), sej bo ,sej bo..če ne drugače mam pa izgovor da je dolgoročna naložba:), ostalo je zaenkrat solidno.

Short na usd/jpy in GBP/jpy.

No mogoče je čas za kak short na zlato(sam držim LONG), super za nadaljno rast bi bil padec vsaj do 800-802

JA vedno se razpišete ,ko me ni doma, zdej pa mate roman:))

* zadnji popravek: 05.11.07 16:03
#16341  05.11.07 17:41  _gorancarodgovori / citiraj  |  shramba  

Ma kdo kak dobr predlog za forexa! Js nč ne najdm heheheh
#16343 (odg: #16341 )  05.11.07 17:43  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Čiči pa čaki....najslabše kar lahko storiš na forexu je nakup na "silo".
#16345 (odg: #16343 mta900)  05.11.07 17:55  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

A kdo kj spremlja kaj se je dons zgodil z PETROCHINA?Mene je kr na rit vrgel:)

http://www.businessweek.com/globalbiz/co...
http://www.chron.com/disp/story.mpl/ap/f...

ZAnimivo je še da je WARREN BUFFET nedavno prodal delnice te družbe kar je pomenilo 64% rast dobička v Q3 v njegovi firmi Berkshire Hathaway(brez te prodaje bi firma beležila MINUS, če sm prov računu).Zgleda, da le ni tako pameten(pol hec, pol resnica:)

* zadnji popravek: 05.11.07 17:55
#16346 (odg: #16345 mta900)  05.11.07 17:55  _gorancarodgovori / citiraj  |  shramba  

VIRC 12.85 +1.35 (11.74%) 185.41M

Pa ne morm vrjet! hehehehe! Uproabljite msn deluxe screner the best je ! Hehehehe!
#16348 (odg: #16345 mta900)  05.11.07 18:09  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

je bila v jutranjem pregledu - tu gre za start trgovanja v sanghaju.

na isti dan so v hk padle za 8% :)
#16349 (odg: #16301 Tomaz26)  05.11.07 18:09  _s8esw3paodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Samo to z recesijo mi pa tudi ni jasno, zadnje case vsi govorijo o prikriti in nevem kaksni recesiji, rast bdp je pa 3,9 %. A ni za recesijo potrebno met 2 cetrtletji negativni bdp oz. nekaj v tem stilu.
Tebi se odpustim, ker novinarji trosijo iste klamfe...

Rast bdp je vedno normirana na inflacijo z "deflatorjem bdp". Ta deflator, oziroma inflacija, je po ameriskih izracunih znasal najmanj v zadnjih 40 letih (0.8%!). Bullshit, oziroma garbage in, garbage out.

V zda se precej stvari drazi, se posebej tiste v povezavi s hrano in energijo, in nekateri trdijo da je realna stopnja inflacije nekajkrat visja. Sam bog ve kako so prisli na cifro 0.8.

Pomisli, kako zgleda recimo 3.9% rast ob tem da je recimo realna inflacija 5%? Recesija ze zdavnaj, ne samo en ali dva kvartala, edino kar daje vtis da je ni je cvetoc borzni trg. Ki ga poganjajo podobni inflacijski pritiski.

Podobno gre pri drugih statistikah. V strasno opevanem job reportu iz petka, ki je bil baje strasno navdusujoc, je namrec pod povrsino naslednje:

- 2/3 novih zaposlitev je prispevak "birth/death model", torej matematicna metoda, ki bi naj stevilke malenkost popravila zaradi neazurnosti pri zajemanju podatkov iz novih ali umrlih podjetij. Sedaj je ta vpliv tega modela tako mocen, da je cela nonfarm payrolls statistika v bistvu en velik model, namesto statistike.

- ZDA dobi vsako leto 3 miljone novih prebivalcev, vecinoma v delovni dobi, zato je potrebna vzdrzna ras zaposlitev veliko vecja kot teh "krasnih" 150.000 na mesec.

Sicer pa, vec:

http://bigpicture.typepad.com/comments/f...

http://www.minyanville.com/articles/crud...
#16351 (odg: #16312 matic7)  05.11.07 18:14  _s8esw3paodgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

Ne gre za kreditno krizo ali subprime nepremicninsko krizo.

Gre za pok velikanskega kreditnega balona: nepremicninski baloni, equity baloni, dragokovinski baloni (in pok nekaterih, npr. nepremicninskega) so samo simptom prevec poceni denarja predolgo casa.
#16352 (odg: #16345 mta900)  05.11.07 18:17  _s8esw3paodgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

http://www.businessweek.com/globalbiz/co...
http://www.chron.com/disp/story.mpl/ap/f...

ZAnimivo je še da je WARREN BUFFET nedavno prodal delnice te družbe kar je pomenilo 64% rast dobička v Q3 v njegovi firmi Berkshire Hathaway(brez te prodaje bi firma beležila MINUS, če sm prov računu).Zgleda, da le ni tako pameten(pol hec, pol resnica:)
He, ocitno JE pameten, saj ni bilo minusa zaradi petrochine, mar ne?
#16353 (odg: #16352 )  05.11.07 18:32  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

No pa naj bo:)..(čeprav sama firma posluje slabo, ta posel jih je rešil "pogube")

Evo sej sm vedu, en dnevni pregled spustim pa sm že uzadi:)

Ps.Prodal shorta na usd/jpy(+54%) in gbp/jpy(+52%) + nakup ABK po 22(preden sem šel na kolo-ko je strežnik šteknu), bom graf nalimu.+ povečanje pozicije pri MER,manjši short na BIG, short na AAPL, (če ne rata bo pa pač dolgoročna pozicija) in long na CVS, da ne zaidemo preveč z samo temo:)

Gold in silver pa še kar meljeta!

* zadnji popravek: 05.11.07 18:32
#16356 (odg: #16353 mta900)  05.11.07 18:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

No pa naj bo:)..(čeprav sama firma posluje slabo, ta posel jih je rešil "pogube")
berkshire je holding, ima obvladujoce deleze v par firmah, ki predstavljajo bazo in po drugi strani pol bilance v kesu in nalozbah. report po podrocjih poslovanja za Q3 imas tu: http://www.berkshirehathaway.com/qtrly/3...... nekak ne zgleda pogubljeno...

#16357 (odg: #16353 mta900)  05.11.07 18:48  _s8esw3paodgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

PS. Ne bi te rad spominjal, pa te vseeno bom, na drek ki je po buffetu letel v casu dot-com balona. Da je zastarel, hopeless, brick & mortar focused, blabla...

potem so pa to kar naenkrat postale hude prednosti :)
#16358 (odg: #16353 mta900)  05.11.07 18:49  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

Gold in silver pa še kar meljeta!
kaj je s temle skokom ravnokar (zadnja ura)? clovek gre vecerjo narest, pa ze cela stala :)

v zadnjih dneh vzel nekaj srebra (kot samega srebra, certifikat z nekaj vzvoda).
#16359 (odg: #16358 crt)  05.11.07 18:53  _kolesarcekodgovori / citiraj  |  shramba  

Kot kaže ga je nafta gor potegnila, pa malo so se stopi sprožil
#16360 (odg: #16356 crt)  05.11.07 18:58  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja toda tudi sama firma se deli na več " sektorjev"(insurence earnings so precej padli v primerjavi z lanskim letom, in glede na to da ta del poslovanja predstavlja največji del firme nism ravno navdušen) in brez teh naložb(spet imajo tudi nekaj krepko negativnih vse skupaj rešuje PETROCHINA pa še tukaj ima največ zaslug "pomožna" oz prevzeta firma z strani Berkshire -Iscar Metalworking)brez vse teh naložb(pomožnih družb) bi samo podjetje poslovalo z skoraj 1.5% nižjim dobičkom..PRiznal sem malo zakompliciral, seveda stanje ni ravno pogubno zato tudi"", ni pa ravno navdušajoče.

* zadnji popravek: 05.11.07 18:58
#16361 (odg: #16360 mta900)  05.11.07 19:08  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

pa jebote :)

se enkrat: berkshire hathaway je HOLDING... njena "dejavnost" je ravno to, da ima deleze (obvladujoce ali ne) v drugih... tisto, cemur ti reces pomozne druzbe, je ravno del osnovne dejavnosti.

splosno se pa strinjam, da ce z dovolj prizadevnosti vzamemo iz bilance vse tisto, kar je v nekem obdobju naredilo dobicek, da potem ostane tisto, kar je naredilo izgubo :)

kar se tice zavarovalnega dela, med drugim firme v okviru bh zavarujejo za velike katastrofe in tam (ce prav vem) cene hudo nihajo glede na to, kako se stranke "pocutijo varne" (frekventnost oziroma svezina spomina na take primere). in valjda ZATO pa imas razlicne dejavnosti.

ali ce greva naredit primerjavo s fabriko... delajo delajo... se mal trg nasici... razvijejo nov produkt, siba dalje...

in potem ti uletis in reces: ja AMPAK ce pa ne bi razvili novega produkta!!!

odgovor pa je: e?

* zadnji popravek: 05.11.07 19:08
#16363 (odg: #16360 mta900)  05.11.07 19:04  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Maja srebro je celo prebilo raven iz februarja letos(14.71) z novim vrhom pri 14.8, glede na to da sta te 2 točki dokaj skupaj, bi jst reku da je kratkoročno tole novi vrh- resistance in pričakujem manjšo korekcijo ali pa vsaj zadrževanje okrog 14.7(sevede ostajam v long poziciji, glede na velikost pozicije mi vsak posel samo z spreadom pobere tok dnara da se rajš ne igram:), vglavnem short.
#16364 (odg: #16361 crt)  05.11.07 19:12  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Ma jebote spet maš prov:), še vedno brez naložbe v petrochina bi bila firma sila povprečna- veliko ostalih naložb je v kar lepem minusu.

Tule mi res ni vse jasno, grem še enkrat gledat vse od začetka....Ni lepšega kot ugotoviti da po parih urah dela veš manj kot na začetku...screw it.:)

* zadnji popravek: 05.11.07 19:12
#16368 (odg: #16358 crt)  05.11.07 19:13  noweverodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja enako, me ni nekaj casa za compam, pridem nazaj bum ,ista zgodba kot v petek.Ce danes zakljucimo nad 808 mislim da smo z testiranji 800-tke za nekaj casa opravili,kao eno TA sem naredil,ne me resno jemat:),mta upam da nisi jemal shortov na zlato,ja pa spet ne me resno jemat:)

Imam tudi jaz nekaj certifikatov na srebro z res malo vzvoda (se bojim srebra)pa nekaj na zlato dokupil v petek z malo vec vzvoda.Moram rect da z vzvodi zdaj nekak prvic delam pa me je malo strah, k sreci imam plan za izstop ze vnaprej narejen.

#16370 (odg: #16368 nowever)  05.11.07 19:24  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Evo srebro že pada, še par % pa gremo lahko nazaj gor:), he, he

Po resnici povedano bi jst zdele križe na zlato in srebro pustil na miru(kratkoročno torej short-ob preboju 14.52), DOLGOROČNO pa še vedno STRONG STRONG BUY.

Eur/usd sem pa vzel manjši short.

* zadnji popravek: 05.11.07 19:24
#16371 (odg: #16348 crt)  05.11.07 19:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

evo tole sem hotel povedat o petrochini, pa dokler sem lepo sestavil, sem ze iz drugih ust nasel :)

"My immediate reaction to this news, and I have seen the same elsewhere, was to think of Cisco when it was the largest company in the world with a $500 billion cap for about ten minutes in 2000."
#16372 (odg: #16371 crt)  05.11.07 19:30  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

:)),sam kaj ko imajo tu Kitajci prste vmes.Se pa strinjam tole ni NORMALNA RAST.

* zadnji popravek: 05.11.07 19:30
#16374 (odg: #16346 )  05.11.07 19:33  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[gorancar]

VIRC 12.85 +1.35 (11.74%) 185.41M

Pa ne morm vrjet! hehehehe! Uproabljite msn deluxe screner the best je ! Hehehehe!
In s kaksnimi nastavitvami so jo dobil? Value, growth,.. S katerimi od prednastavljenih al si sam vpisoval zahteve. ČE sam, katere, če z prednstavljenimi

pa povej s katerimi. Zdaj se nisi kaj dosti povedal :). Pa btw mislim da ima yahoo cisto isti screener tak da verjetno bi s katerim drugim isto dobil :).

Ti samo povej kaj si dal za ene omejitve,.
#16375 (odg: #16374 Tomaz26)  05.11.07 19:52  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

An ban....:), ne ni kej za rečt lepo si ga trofu.

Jst prodal ABK + 87% samo kaj ko več kot polovico tega izniči - 27% na MER, vzel long na CFC.(spet se dogaja nekaj čudnega na trgih..enostavno jih ne štekam več)

Ps.Evo ravnokar zmeru vročino 37.2(, posledaica včerajšne vožnje "live or die",to razloži zgoraj napisane neumnosti o Berkshire, he, he :Valda da drugač ne bi tega pisu ane, mislm mal logike:))))

* zadnji popravek: 05.11.07 19:52
Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 628   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - november 2007

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>