Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 08:42
0,72 %
8.309,23
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11.10
-0,10 %
1.329,63
SI 11.10
-0,05 %
869,71
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 21295... najdena v temi Balkan - part II

Seznam forumov  >  Borza  >  Balkan - part II

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 21295... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 145   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja
#21268  04.12.07 10:17  _rok888odgovori / citiraj  |  shramba  

Pa sm vseen reku da je čas za Balkanske delnice!!
#21271 (odg: #21268 )  04.12.07 10:49  _EUGodgovori / citiraj  |  shramba  

cestitke! :-)

Balkan ima dolgorocno se kar nekaj prostora za rast, priblizevanje Evropi in razvoj je neizogiben, razen, ce ne bodo tezav resevali z orozjem...
#21273  04.12.07 11:36  _rok888odgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala, no jaz mislim , da tolk nespametni pa vseeno niso, če si želijo prit v EU. Po drugi strani gledamo pa neumne Hrvate, kako si hočejo lastit mejo in slovensko ozemlje, kot da bi nalašč provocirali, tik pred vstopom v EU. Ne vem kaj se jim plete po glavah. V glavnem jaz sem prejšnji teden opravil svoje nakupe in upam da se bo obrestovalo kot sem načrtoval. Ostalim pa enako želim čimveč sreče.
#21275 (odg: #21273 )  04.12.07 11:59  _EUGodgovori / citiraj  |  shramba  

ce ni skrivnost - za koliko casa kupujes in koliksen donos pricakujes? Meni se Balkan zdi zanimiv nekako v 10+letni perspektivi.
#21277 (odg: #21275 )  04.12.07 12:03  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Mene pa bolj mika špekulativno... HIT & RUN takrika... Ker je trg IZREDNO volatilen... Po naravi pa ne nameravam čakati 10 let (kar bi bilo verjetno bolj pametno)...vsaj do sedaj se nisem...

A mislte da je tale korekcija dosegla dno in se zacenja bikec?

Lp srečno!
#21285  04.12.07 13:11  _rok888odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz osebno vlagam na časovno obdobje od min. 5 do 10 let, nisem ravno špekulant,čeprav se da po mojem prepričanju tudi z špekulancijo lepo obrnit denar.
#21290  04.12.07 14:32  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  

Hm, kak rata (Publikum) Balkanu dans past za -1,6%, če je včeraj celotni Balkan kar prekipeval od zelenih številk?? Pa če je kje celo bil kakk minus, zagotovo ni bil -1,6%.

Napovedovanje premika VEPa je v takih primerih povsem neproduktivno. Cela regija gre v eno smer, nato naslednji dan (ko se ti premiki poznajo na VEPu) pa gre VEP v drugo smer (?!?).

Podnapisi, prosim.
#21291 (odg: #21277 roaddogg)  04.12.07 14:36  _EUGodgovori / citiraj  |  shramba  

Hmmm, volatilen je bil samo v tem kratkem obdobju ko je navalil slovenski denar na ta trg, prej je bil stabilen in skoraj ni bilo padcev - obdobja rasti (sicer manjše kot je bila ta zadnja) in stagnacije. Morda se bo sedaj spet stabiliziral in bo podoben slovenskemu 10 let nazaj (in bo imel tudi podobno dinamiko - pocasi bodo bolj mnozicno zaceli vlagati tudi domorodci v delnice prek skladov, pogoj je seveda, da se jim standard izboljsa).

Drugace me pa blazno moti Bajukov zakon (20 let preden si oproscen davka), zato nameravam drzat na dolgi rok in zato ker mislim, da imajo perspektivo. Ce se ne bodo uspeli pobiti, seveda. a se strinjate?
#21293 (odg: #21291 )  04.12.07 14:43  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  
Drugace me pa blazno moti Bajukov zakon (20 let preden si oproscen davka), zato nameravam drzat na dolgi rok
Beda, ta zakon. Prisiljeni smo gledat vzpone in padce ne glede na to, ali je še smiselno biti noter ali ne več.

in zato ker mislim, da imajo perspektivo. Ce se ne bodo uspeli pobiti, seveda. a se strinjate?
Se strinjam. In... ne bodo se več pobijali. Dovolj je bilo. Mislim, da Srbi 90-tih let ne bodo več ponavljali. Kar je preveč je preveč - in tega se Kosovo zaveda.
#21294  04.12.07 14:47  _vrenodgovori / citiraj  |  shramba  

Pomoje bo Balkan še negotov do 20. januarja. Potem pa (če ne bo vojne) bo pa šel pomoje balkan gor.

LP
#21295 (odg: #21293 unsen)  04.12.07 14:47  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[unsen]

:: Drugace me pa blazno moti Bajukov zakon (20 let preden si oproscen davka), zato nameravam drzat na dolgi rok

Beda, ta zakon. Prisiljeni smo gledat vzpone in padce ne glede na to, ali je še smiselno biti noter ali ne več.
--od kje te ideje? ta zakon je ena boljsih pogruntavscin. kapitalski dobicek je izlocen iz dohodnine in to je glavno. prisiljen nisi prav nic. naredis plus in petino das drzavi. dost boljs kot prej, ko si v takem primeru dal polovico drzavi
#21296 (odg: #21295 andrejcc)  04.12.07 14:55  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

To verjetno drži, vendar bi bil že skrajni čas, da bi lahko uvedli krovne sklade... čeprav kolikor sem sledil tudi tam ne bo glih nevem koliko bolje, ker bodo pod krovnimi skladi menda lahko samo sorodni skladi ( si predstavljam delniški razviti trgi, delniški emergingi itd).

Balkan pa pri meni ne bo presegal 5-10%!
#21297 (odg: #21296 Redstripe)  04.12.07 14:59  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

ker bodo pod krovnimi skladi menda lahko samo sorodni skladi
ha?
#21298 (odg: #21295 andrejcc)  04.12.07 15:03  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--od kje te ideje? ta zakon je ena boljsih pogruntavscin. naredis plus in petino das drzavi. dost boljs kot prej, ko si v takem primeru dal polovico drzavi
Tudi jaz se sprašujem enako: "od kod te ideje?"

Jaz nekako planiram držati vzajemce in delnice od 3-5 let. Po prejšnjem zakonu je bil davek 0% (in ne 50%, kot zmotno navajaš), sedaj je pa kar 20%. Kar je rahlo 2-much.
#21304 (odg: #21298 unsen)  04.12.07 15:17  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[unsen]

:: [andrejcc]

:: --od kje te ideje? ta zakon je ena boljsih pogruntavscin. naredis plus in petino das drzavi. dost boljs kot prej, ko si v takem primeru dal polovico drzavi

Tudi jaz se sprašujem enako: "od kod te ideje?"

Jaz nekako planiram držati vzajemce in delnice od 3-5 let. Po prejšnjem zakonu je bil davek 0% (in ne 50%, kot zmotno navajaš), sedaj je pa kar 20%. Kar je rahlo 2-much.
--ce si dolgorocni vlagatelj bodi, ce si trader pa tudi. ne glej samo s svojega vidika ampak sirse.

zmotno ne navajam nicesar. ce si prodal prej kot v treh letih je bil 50 ob neki normalni placi.
#21306 (odg: #21297 crt)  04.12.07 15:19  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj ha? :-)

Naj me admin flikne pod novo temo, če se mu zdi da smetim temo balkan!

Kot sem napisal bodo pod krovnimi skladi lahko po mojem spominu samo sorodni skladi, ki pa po mojem so:

Recimo eden krovni recimo za kd pokriva razvite trge drugi pa emerginge, tretji obvezniške sklade... to je pri kd mogoče smešno ker nima na razpolago zaenkrat eno morje skladov... če pa pogledam sgam ali pa spif pa je podobne solate veliko. Popravi me če se motim.

Kaj hočem rečt, če se umikam pred sranjem v ameriki in imam na razpolago umik na japonsko ali pa v zahodno evropo, je ta poteza verjetno nesmiselna, če pa mi krovni sklad dopušča, da se umaknem v MM sklad brez, da bi plačal davek mi pa krovni sklad lahko dobro služi!
#21314 (odg: #21306 Redstripe)  04.12.07 15:33  djuroodgovori / citiraj  |  shramba  

Tole s sorodnimi skladi je bolj tvoja pogruntavscina.

Navedi vir za te tvoje "sorodne krovne sklade", pa da razcistiomo??
#21315 (odg: #21304 andrejcc)  04.12.07 15:36  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  

Kot prvo, res je da sem sam dolgoročni vlagatelj. Tudi ljudje, s katerimi se pogovarjam, so dolgoročni vlagatelji (večinoma ljudje nad 35 let). In tudi po priporočilih, ki jih redno lansira črt, bi naj bili dolgoročni vlagatelji. Vas mojstrov dnevnih trejderjev je verjetno številčno manj, ste pa verjetno po obsegu poslov močnejši. Lepo. Na tem bazira moj odgovor.

[andrejcc]

--ce si dolgorocni vlagatelj bodi, ce si trader pa tudi. ne glej samo s svojega vidika ampak sirse.
Saj ne velja ta razlika (0%:20%) samo zame. In "lep del" ljudi ne trejda s skladi vsak mesec, ampak drži sklade/delnice vsaj 3 leta (pač navada iz prejšnjih časov), zato za "lep del" vlagateljev ne drži, da je ta zakon sedaj boljši.

"Lep del" ljudi pomeni predvem tiste, ki jim po glavi roji več vprašajev kot odgovorov glede vlaganja v vzajemce in druge naložbene oblike. In ti ljudje vlagajo v vzajemce ravno zato, ker nimajo znanja za redno trejdanje - in zato pač znesek držijo dlje, recimo 3, 5 ali celo kako leto več.

zmotno ne navajam nicesar. ce si prodal prej kot v treh letih je bil 50 ob neki normalni placi.
Se opravičujem. Ni zmotno. Je pa zavajajoče iz vidika, kot da večina vlagateljev drži vzajemce manj kot 3 leta.
#21316 (odg: #21314 djuro)  04.12.07 15:36  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem takoj napisal, da me popravite!

In če se že motim me/nas prosim poduči, da ne bom/bomo klobasali neumnosti naprej!
#21317  04.12.07 15:41  lukabodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj pa MP Balkan? Cas za vstop?

V tem obdobju negotovosti/nestabilnosti je MOCNO padel...

#21318 (odg: #21317 lukab)  04.12.07 15:42  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  
[lukab]

Cas za vstop?
Kontravprašanje: Čas za mirno rešitev na Kosovu?
#21319 (odg: #21316 Redstripe)  04.12.07 15:44  djuroodgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

Sem takoj napisal, da me popravite!

In če se že motim me/nas prosim poduči, da ne bom/bomo klobasali neumnosti naprej!
http://www.financna-tocka.si/text.php?id...
#21322 (odg: #21315 unsen)  04.12.07 15:45  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[unsen]

Saj ne velja ta razlika (0%:20%) samo zame. In "lep del" ljudi ne trejda s skladi vsak mesec, ampak drži sklade/delnice vsaj 3 leta (pač navada iz prejšnjih časov), zato za "lep del" vlagateljev ne drži, da je ta zakon sedaj boljši.
--kot ste se navadili drzati tri leta, se boste navadili drzati dlje. po treh letih prosto davkov je bila itak spet ena cudna pogruntavscina. al je obdavceno ali ni (oziroma po res dolgem obdobju). skladi pa seveda niso namenjeni za trgovanje.

"Lep del" ljudi pomeni predvem tiste, ki jim po glavi roji več vprašajev kot odgovorov glede vlaganja v vzajemce in druge naložbene oblike. In ti ljudje vlagajo v vzajemce ravno zato, ker nimajo znanja za redno trejdanje - in zato pač znesek držijo dlje, recimo 3, 5 ali celo kako leto več.
--ja pa ne bo nobenega vrag vzel, ce bo po 5 letih dal 15% drzavi ali pac. naj vse financirajo drugi. pa dalec od tega, da bi bil nek veliki trader. sam gledam z vseh vidikov in ne samo mojega

:: zmotno ne navajam nicesar. ce si prodal prej kot v treh letih je bil 50 ob neki normalni placi.

Se opravičujem. Ni zmotno. Je pa zavajajoče iz vidika, kot da večina vlagateljev drži vzajemce manj kot 3 leta.
--obdavcitev se nanasa tako na delnice kot sklade. jaz govorim bolj o delnicah (te se mi zdi hitreje menjajo lastnika) ti bolj o skladih.
#21324 (odg: #21319 djuro)  04.12.07 15:48  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala za to bom še enkrat prebral zdej pa letim... deca mora v hosto pa mama tudi!
#21326  04.12.07 15:59  diverodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi meni se zdi nova obdavčitev kapitalskih dohodkov ena boljših stvari. Stvar je popolnoma jasna in enostavna - 20% in to je to.

Glede krovnih skladov, si jih pa sam niti ne želim. Edina "prednost" bi bila, da ti kljub prenosom med skladi po 5. letih zniža davek na 15%. Če pa pri sedanji ureditvi npr. 2× letno menjaš sklad (kar nekaj upravljalcev nima provizije za interni prenos med skladi), si znižaš dobiček za 4%. Že samo da se izenačiš s tem, bi moral narediti kar 16% donos letno oz. 110% v 5. letih, da bi bil na istem z olajšavo!!

* zadnji popravek: 04.12.07 15:59
#21336  04.12.07 18:33  _snakesodgovori / citiraj  |  shramba  

pa je ne boš čakal 15 al pa 20 let samo zato, da bi se izognu davku. to je norost. prodaš, plačaš in greš dalje. taki, ki gledajo na to, da ne bodo davka plačal, majo po možnosti portfelj velik 5000 evrov. to pa se splača!!

obdavčitev, kot jo imamo - edino smiselno.
#21337  04.12.07 18:43  _snakesodgovori / citiraj  |  shramba  

mp balkan, kr kol drug balkan - leti notr, zdej je cajt. na borzi že skače.

glej širše: bosna je praktično rešena. vse so saniral.

razmerja na federalni ravni so zdej nekak poštimana. reforma policije bo, sporazum o stabilizaciji je parafiran, podpisan bo (naj bi bil) v prvi polovici naslednga leta. borza pali.

srbija - dobiva sredstva EU za stabilizacijo (miljarda ojrou pred par dnevi). na kosovu bodo streljal - s slepimi naboji.

ergo?

#21338  04.12.07 18:56  _shark311odgovori / citiraj  |  shramba  

za vse tiste ki se pritožujete na obdavčitvijo pri nas,si preberite kako imajo (oz.bodo imeli) v Nemčiji...pri nas smo lahko še veseli!

Sem pa nekje prebral da imajo tud v Avstriji podobno (če se prav spomnim je blo nekako v smislu da moraš plačevat davek ne glede ne to ali prodaš ali ne,in ne glede na to ali dosežeš donos ali ne).To je šele bedarija!

http://denarnisupermarket.vzajemci.com/f...

* zadnji popravek: 04.12.07 18:56
#21367 (odg: #21295 andrejcc)  04.12.07 22:33  _bremicodgovori / citiraj  |  shramba  

Cakaj od kje si to polovico potegnil? Prej je bila obdavcitev 25% do 3 let in po ptereku 3 let je bila prodaja neobdavcena. BTW: taka obdavcitev kapit. dobicka, kot jo imamo sedaj je ena najbolj rigoroznih v Evropi! Veliko drzav ima 1-3 letni rok po katerem je KD neobdavcen. Ali pa imajo flat rate davek, ki nima casovne koponente.
#21369 (odg: #21326 diver)  04.12.07 22:40  _bremicodgovori / citiraj  |  shramba  

No, ni tako enostavna a ne, ker se vsakih 5 let davek zniza za 5%. Drugace pa si poglej kako imajo obdavictev KD urejene druge evropske drzave. Slovenija je ena bolj oderuskih.

BTW: Tista obdavcitev ko je sel kapitalski dobicek v dohodnino (in res si moral imeti hudo dobro placo, da si placal 50%!)je veljala samo 1 leto, uvedel jo je Mramor. Prej je bilo 25% in 3 letni rok, po katerem je bilo neobdavceno.

* zadnji popravek: 04.12.07 22:40
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 145   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  Balkan - part II

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>