Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 19:35
0,80 %
8.532,01
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15.11
0,87 %
1.449,42
SI 15.11
0,41 %
880,68
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 21946... najdena v temi Dohodnina 2008

Seznam forumov  >  Davki  >  Dohodnina 2008

Davčne posledice različnih naložb, zakonodaja, prva pomoč (v mejah možnosti).

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 21946... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 48   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#21944  10.12.07 09:32  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni!

Leto gre tudi tokrat h koncu in veseli december se že veselo vrti, miklavž je za nami...

Počasi bo potrebno potegniti črto in pogledati svojo davčno sliko.

V glavnem lani/letos so nam zadevo malo obrnili na glavo, a bi lahko kdo kaj več napisal na temo davčne olajšave...katere so še veljavne...

- pokojninski skladi

- obveznice

- enotna davčna olajšava? lekarna, obvezno zdrav. zav....?

- stanovanjski kredit

Hvala!

#21946 (odg: #21944 Redstripe)  10.12.07 09:39  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

po spominu bi rekel samo pokojninska. je pa povecana splosna olajsava
#21947 (odg: #21944 Redstripe)  10.12.07 09:42  miljonarodgovori / citiraj  |  shramba  

kako hitro pride novi obračun dohodnine...

Olajšave za otroke, zdravstvo in pokojninske načrte so edine, ki so uporabne.

#21951 (odg: #21947 miljonar)  10.12.07 09:54  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ja dodatno zavarovanje sem pozabil. otroci pa so itak vedno
#25300 (odg: #21951 andrejcc)  14.01.08 19:36  kocevarrodgovori / citiraj  |  shramba  

Živio, A se že da kje dobito program za izračun dohodnine.

lp,Robert
#25336 (odg: #25300 kocevarr)  15.01.08 08:57  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[kocevarr]

Živio, A se že da kje dobito program za izračun dohodnine.

lp,Robert
--na to temo je na financni tocki nova stran (vidna na prvi strani)

http://www.financna-tocka.si/doh2007.php

med povezavami je tudi ta http://www.financna-tocka.si/hop.php?url...
ki vodi do informativnega izracuna
#25339 (odg: #25336 andrejcc)  15.01.08 09:51  kocevarrodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [kocevarr]

:: Živio, A se že da kje dobito program za izračun dohodnine.

:: lp,Robert

--na to temo je na financni tocki nova stran (vidna na prvi strani)

http://www.financna-tocka.si/doh2007.php

med povezavami je tudi ta http://www.financna-tocka.si/hop.php?url...
ki vodi do informativnega izracuna
Hvala
#33629  11.04.08 06:18  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Iz pravilnika o določitvi davčnih olajšav za letos 2008

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?u...

sem pod 8 točko prebral, da je olajšava za prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje 2.526,23 eura.

-Ali je to mišljeno, največja možna upoštevana olajšava če bom vplačal v dodatno pokojninsko zavarovanje?

-Npr. letos sem za leto 2007 moral doplačat X, in sem študiral, da bi okoli X letos vplačal v dodatno pokojninsko da ne rabim naslednje leto doplačevat oz. še kaj nazaj dobim

- vplačani znesek se najbrž celoten upošteva in ne v procentih?

Če je že kdo kaj študiral kaj okoli tega ga prosim naj napiše kaj o tem.

Lep dan, danes bo spet čas za kolo :)
#33633 (odg: #33629 vilijem)  11.04.08 07:23  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Predno greš res na ful noter dobro preštudiraj!

http://www.finance.si/skladi.php?mode=po...

http://www.finance.si/show.php?id=201539

Pravzaprav na ful verjetno ne moreš iti oz menda greš lahko do 5,84% bruto plače . Zdej, če pa imaš cca 43k bruto pa to uveljavljaj ;-)

#33698 (odg: #33633 Redstripe)  11.04.08 14:03  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

Pravzaprav na ful verjetno ne moreš iti oz menda greš lahko do 5,84% bruto plače . Zdej, če pa imaš cca 43k bruto pa to uveljavljaj ;-)

Hvala si bom prebral,

Aja saj res sem mislu da bom lahko za 2800 eurov dol zbil :) pa vidm da bom ravno eno doplacilo profitiru, no se se oglasim kak se odlocim, heh :)

Sem pa za firbec vprasal na firmi, ce bi lahko cez leto dobival tudi tist del ki gre v dohodnino, in na koncu leta vse poravnal, kot sem prebral da to lahko delajo S.P.-ji

* zadnji popravek: 11.04.08 14:03
#33741  12.04.08 18:11  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

je ze kdo dobil obvestilo o placilu kapitalskega dobicka od davcnega urada za leto 2007??

Do kdaj, bi naj razposlali poloznice?

havala za odgovor.

LP
#33743  12.04.08 19:19  alexxodgovori / citiraj  |  shramba  

ne še in upam da ne bo prav kmalu.
#33750 (odg: #33743 alexx)  13.04.08 10:28  RM28odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz tudi še ne, glede na to, da sem letos prvič izpolnjeval to, me malo skrbi, kajti za dohodnino imam položnico že doma!
#33752 (odg: #33750 RM28)  13.04.08 11:15  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

nic bat. kapitalci pridejo vedno skoraj zadnji mozen datum ali pa celo po datumu, ki je naveden kot zadnji mozni
#33765 (odg: #33752 andrejcc)  13.04.08 19:35  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

nic bat. kapitalci pridejo vedno skoraj zadnji mozen datum ali pa celo po datumu, ki je naveden kot zadnji mozni
to je konec junija ce se ne motim?
#34307 (odg: #33698 vilijem)  19.04.08 02:29  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  
[vilijem]

:: [Redstripe]

:: Predno greš res na ful noter dobro preštudiraj!

::

:: http://www.finance.si/skladi.php?mode=po...

:: http://www.finance.si/show.php?id=201539

:: Pravzaprav na ful verjetno ne moreš iti oz menda greš lahko do 5,84% bruto plače . Zdej, če pa imaš cca 43k bruto pa to uveljavljaj ;-)

Hvala si bom prebral,

Aja saj res sem mislu da bom lahko za 2800 eurov dol zbil :) pa vidm da bom ravno eno doplacilo profitiru, no se se oglasim kak se odlocim, heh :)

Sem pa za firbec vprasal na firmi, ce bi lahko cez leto dobival tudi tist del ki gre v dohodnino, in na koncu leta vse poravnal, kot sem prebral da to lahko delajo S.P.-ji
Dohodnina na placo se mora cez leto odtegovati v vrednosti povprecne place v sloveniji, tako da ne gre. Najverjetneje bi drzavna blagajna dobila veliko crno luknjo :)

Glede dodatnega pokojninskega zavarovanja, pa sem si tudi izracunal, in ugotovil da ce dajem denar na stran (npr na banko)

v primerjavi z dodatnim pokojninskim zavarovanjem, da v moji varijanti da samo na stran dajej ob upokojitvi obdrzim svojo glavnico, medtem ko pri dodatnem pokojninskem imam samo mesecno premijo.

Tako da Dalec Stran kar se da, dokler dacarji kaksne boljse stimulacije ne ponudijo ;P

* zadnji popravek: 19.04.08 02:29
#35022 (odg: #33633 Redstripe)  30.04.08 11:24  _poledoodgovori / citiraj  |  shramba  
[Redstripe]

Davčna olajšava za dodatno pokojninsko zavarovanje je do 5,84% bruto oz največ tistih 2526 eur. Vplačuješ lahko tudi več, samo presežek ni več davčna olajšava. Jaz sem si npr. lani vplačevala, ko sem bila na porodniški in sem dobila dohodnino nazaj.

Moraš pa pri donosnosti upoštevat tudi, da imajo pokojninci predpisane zajamčene donose. Torej tud, če so donosi v tvojem varčevalnem obdobju nižji, ti v vsakem primeru morajo izplačat zajamčen donos, pač iz svojih sredstev. Tako da negativnih donosov v nobenem primeru ne boš imel. Čeprav ga tolk šimfate, se men zdi čist fajn kot eden izmed načinov varčevanja - dajem pa v več šparovčkov.
#35562 (odg: #35022 )  13.05.08 09:15  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

In kakšen je ta zajamčen donos? Nikakvi!!

Ta lopovski Bajuk in vlada. Kje se je kaj poenostavilo kar se tiče dohodnine? Meni se je vse bolj zakompliciralo. Prej sem rabil 10 min, da sem oddal dohodninsko napoved preko inetrneta. Letos so mi narobe izračunali olajšavo za otroke. Cel popoldan sem rabil, da sem ugotovil, kje je napaka. Sedaj moram pisati pritožbo, iti na Davčni urad... Torej iz 10 min na en dan. Po drugi strani so me še bolj oskubili. Davčna osnova približno enaka lanski, dohodnina pa po 3% višji stopnji. Klinc pa taka poenostavitev, ki mi vzame več časa kot prej, pa še 500 EUR višja dohodnina kot prej.

Vedno, ko ta vlda kaj poenostavi, se za nas vse bolj zakomplicira ali udari po žepu. Jezen sem, jezen.

#35578 (odg: #33741 bibi)  13.05.08 11:56  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

je ze kdo dobil obvestilo o placilu kapitalskega dobicka od davcnega urada za leto 2007??

Do kdaj, bi naj razposlali poloznice?

havala za odgovor.

LP
Dobil v soboto 11.5. položnico za kapitalski dobiček. Rok plačila 27.6.... tako da kot kaže so že začeli pošiljati. Barabe.

lp
#35580  13.05.08 11:58  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

dobil v soboto, oce tudi. Posiljali so v cetrtek prejsnji teden. Jaz sem ze placal hehe. Pomoje si drzava zeli se vec takih obcanov, ki jim kar takoj nakažejo denar :)).

#35596 (odg: #35580 Tomaz26)  13.05.08 14:05  _pit2007odgovori / citiraj  |  shramba  

Dobil Poloznico vceraj ko sem opazzil znesek mi je vroce postalo.Pricakoval 3-5 k,dobil 10 k.Danes temeljito vse preveril in odstopa za 20 eur-ov.Moram priznati da za neljubo presenecenje sem si sam kriv,vcasih so mi rekli da sem slampast.Danes jo tudi poravnal.Dobra sola za naprej ker opstajajo tudi ostale neobdavcene opcije sam kaj ko sem do zdaj 2 k v minusu(CFD-ji).LP
#35598 (odg: #35596 )  13.05.08 14:28  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

ja, boljše davek kot minus - kaj misliš ?

sicer pa pri meni identična zgodba, le v manjši količini:

včeraj položnica - znesek - (malo manj) postalo vroče.

pričakoval ~50 eur, dobil 750. danes računam natančno, zgolj 66,3 eur izgube niso upoštevali kot tako, ki ne zmanjšuje dobiček - ne vem zakaj, moram vprašat. po datumih (meni) vse štima in je več kot 30 dni. Če so se kaj zmotili, so se kvečjemu za celih 13 eur davka. :-)

jaz pa za celih 700 eur. :-(

sem nekaj premetal ravno s tem namenom, da zmanjšam davek, ampak računal zgolj malo na grobo na pamet - preveč poenostavil in z napačnega konca.

letos računam bolj "poglobljeno".
#35624  13.05.08 18:06  sitraderodgovori / citiraj  |  shramba  

Meni vse štima in se ujema do centa (kot po mojem izračunu). Tako dohodnina, kot kapitalski dobiček.

Pravzaprav, še nikoli ni odstopalo kaj več kot za kak tolar (zaradi zaokrožitve). Enako velja za vse člane moje družine. Ne vem kje imate vsi neke probleme. Poglejte si natančno kako je treba kaj izračunat.

Je pa letos tale dohodnina tako poenostavljena, da je čisto vseen drek če bi bila avtomatska ali ročna.

Še največ časa porabiš za klinčev kapitalski dobiček, ker moraš rabiš pol ure da izpolneš vse rubrike, ki so v končni fazi povsem nepomembne. Pa 150x računat zalogo, pa datume, pa kdaj se je kakšna zadeva cepila in po kakšnem razmerju, pretvarjat valute itd itd.... Saj ni težko, ampak porabiš preveč časa za moje pojme. Na koncu se pa itak konča samo pri dobiček - izguba je osnova. Brezveze toliko polj. Hvala za računalnike da to sami računajo.

Še najboljša stvar je letos, da je obdavčitev občutno nižja. Olajšav pa dobiš še več kot prej ko si moral zbirat idiotske listke, potem pa hodit na davčno ko so jih hoteli preverit...

Še boljš pa bi bila enotna davčna stopnja. Potem pol tega sranja ne bi bilo.
#35625  13.05.08 18:11  sitraderodgovori / citiraj  |  shramba  

uhh skoraj sem pozabil...

nekaj pa me je razpizdilo.

Izračun je pokazal da bom nekaj dobil nazaj (enako je ugotovil tudi durs), vendar so klinci zapisali, da mi bodo nakazali sredstva na nek račun, ki ga že več kot 10 let sploh ne uporabljam. Računalnik je pač avtomatsko vzel iz registra odprtih TR računov kar taprvega. Nisem si mislil da še obstaja...

Ampak tudi to bom rešil. Nekako hehe :)

#35639 (odg: #35624 sitrader)  13.05.08 21:34  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

Pa kje ti živiš? Kake olajšave neki? Splošna olajšava 2800 E in olajšave za otroke. Kaj še? Za izračun dohodnine ni treba biti preveč pameten, zlahka izračunaš lansko in letošnjo osnovo in ugotoviš, da je letošnja obdavčitev (vsaj pri meni) pač za po 3% višji stopnji kot lani. Manj so obdavčene samo višje plače in pa tiste nižje. Srednji sloj je gotovo na slabšem. Sploh katastrofalno je, če imaš zraven redne plače še kakšno plačilo avtorskega honorarja. Nekateri moji sodelavci doplačujejo 1000 do 1600 E dohodnine, lani so pa dobili nazaj. Računovodkinja je ista in je odtegovala akontacije tako kot lani. Kje je sedaj problem?
#35642  13.05.08 22:31  sitraderodgovori / citiraj  |  shramba  

Očitno nisi dobro pogledal številk.

Kaj drugega takole napamet niti ni kaj za razlagat. Tudi primer "moji kolegi pa tako pa tako" mi čisto nič ne pove, ker ne poznam njihove situacije.

Če bi jaz takole na pamet nekaj posplošeno trobezljal, bi lahko samo preprosto omenil še svojo izkušnjo in izkušnjo nekaj mojih sodelavcev. Nobeden od nas v zadnjih 5 letih ni nobil nič nazaj. Letos pa je slika obratna. Pa ne da bi se tega veselil. Rajši sem jaz dolžen državi, kot ona meni. Ampak takšno posploševanje ne pripelje nikamor.

Edino kar bi lahko sklepal je, da so se, v kolikor držijo tvoje informacije, torej povečale dajatve iz avtorskih honorarjev. Tega področja ne poznam več tako dobro, saj sem ga nehal uporabljat ko je izginila olajšava za 40% normiranih stroškov (leta 2005). Tako da če ti tako praviš, potem bo najbrž držalo.

Ne govori, da so pri istih izplačilih enako trgali akontacije, ker ni res. Če ne verjameš si vzemi letošnjo, lansko in pa predlansko tabelco pa si pejd sam računat koliko se trga delavcu akontacije pri plači in koliko se je prejšnja leta. Tukaj ti ne morem pritrditi.

Bi ti pa pritrdil, da je mogoče še največja razlika pri olajšavah za gradnje. Ki jih sedaj pač več ni. Sranje.

Čuvaj se. In šparaj živce. Jaz jih še tako premalo.

lp

#35643  13.05.08 22:35  sitraderodgovori / citiraj  |  shramba  

A je mogoče kdo naredil simulacijo čez malo večji razpon dohodkov ki nekako sodijo v srednji sloj?

Ker zgleda da prihaja do nesporazumov ravno zaradi tega ker vsak pač vidi bolj ali manj samo svojo situacijo. Zdaj me pa prav zanima če drži to kar je Lesar rekel (da se je njemu 3% povečalo)...

Hecno... pred dvema letoma so bile še demonstracije proti znižanju davkov... a ni to paradox

mejte se

lp

#35644 (odg: #35580 Tomaz26)  13.05.08 23:45  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

LOL ne hvala... denar bom molzel do poslednjega dne!!!
#35648 (odg: #35642 sitrader)  14.05.08 07:48  Lesarodgovori / citiraj  |  shramba  

Za odtegovanje akontacij dohodnine sem mislil relativno, ne absolutnih zneskov, da ne bo pomote. Je pa res, da sem prejšnja leta uveljavljal stanovanjsko olajšavo, vendar sem to vedno dobil vrnjeno na koncu. Pri akontacijah mi je odtegovala, kot da te olajšave nisem imel.
#35704  14.05.08 17:26  sitraderodgovori / citiraj  |  shramba  

Aha, mogoče sem našel vzrok.

Danes sem malo povprašal pri sodelavcih in izkazalo se je, da so vsi tisti, katerih je prihodek bolj ali manj samo plača, dobili vrnjeno dohodnino. Eden je vložil sicer ugovor, ker je pozabil davčni javiti da ima enega vzdrževanega družinskega člana (čeprav to pomeni, da mu tudi pri plači niso tega upoštevali). Eden je sicer dobil kar zajetno doplačilo. Razlog pa je bil v tem, da lani en njegov otrok ni bil več vzdrževan član. Gospod pa je "pozabil" omeniti to v računovodstvu in so mu najbrž upoštevali preveč olajšav.

Vsi tisti sodelavci, ki pa so imeli še kakšne druge dohodke (avtorske, najemnine ipd...) pa so vsi povrsti dobili doplačilo. Pri nekaterih niti ni tako zanemarljivo majhno (odvisno od tega kako visok znesek je iz teh rubrik). Ker mi je to dalo misliti, sem šel za hec gledat kaj je tako drugačno. In ugotovil, da je najbrž glavna razlika v tem, da DURS v teh rubrikah preprosto trga premalo akontacije (pri plačah pa preveč). V povprečju se ti odvaja 25% davek (ok upoštevat je treba še normirane stroške, pa odvisno od rubrike itd...), kar pa je bistveno premalo, če človek malce več zasluži in takoj prileti v 41% razred. Takoj kasiraš kakega jurja eur na koncu dodatka.

Mogoče to ni edino, ampak tole smo nekak uspeli na hitro ugotoviti. Razlogi pa so najbrž še kje. O čemer je bilo že govora.

Meni načeloma bolj paše, da plačam na koncu. Za mnoge je pa to prevelika šok terapija. Kakor komu paše bi rekel. Jaz raje na koncu hehe.

LP

* zadnji popravek: 14.05.08 17:26
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 48   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Davki  >  Dohodnina 2008

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>