Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 08:17
0,95 %
8.327,83
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11.10
-0,10 %
1.329,63
SI 11.10
-0,05 %
869,71
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 22708... najdena v temi Jutranji pregled - ponedeljek, 17.12.07

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - ponedeljek, 17.12.07

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - ponedeljek, 17.12.07
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 17.12.07 08:42  andrejcc (DS) shramba  

• Politiki se še vedno prerekajo o načinu prodaje NKBM. Analitiki pa so si edini, da ni bilo usodnih napak. Se pa da vedno še kaj izboljšati.

• Boj proti tajkunom oziroma kako hitro lahko nadzorne inštitucije ukrepajo, če so zamere v igri, smo lahko videli z začasno odločbo varuha konkurence. Urad za varovanje konkurence je Pivovarni Laško in družbam okoli njega očital opustitev priglasitve koncentracije v Mercatorju. Tečaji delnic bi lahko zaradi tega upadli.

• Nadzorni svet NLB bo danes obravnaval predlog nove dokapitalizacije NLB. Ta utegne biti izvedena v dveh fazah: do 300 milijonov evrov bodo prispevali lastniki NLB. Dodatni kapital pa bi lahko vpisali po pozitivni izkušnji z NKBM prek IPO.

• Premika se tudi v predlogu zakona o finančni participaciji delavcev. Davčne olajšave za družbe in delavce naj bi bile bolj stimulativne. Rok pri denarni shemi naj bi se skrajšal s treh na eno leto, davčno stimulacijo pa naj bi za družbe in delavce povišali s 50 na 70 odstotkov. Pri triletnem odlogu izplačila dobička pa naj bi olajšava za družbo in delavce bila 100-odstotna.

• O delovanju pokojniskih skladov in njihovi transparentnosti je bilo že marsikaj napisanega. Zakon o pokojninskem in invalidskem zavarovanju namreč natančno določa redno obveščanje članov in zavarovancev, med katerim pa ni obveščanja o donosnosti. Nadzora nad omenjenimi podatki ne opravljajo ne na ministrstvu ne na Agenciji za zavarovalni nadzor.

• Pregled tedna na Balkanu razkriva, da je v ospredju še vedno reševanje kosovske krize. Vse bolj očitno postaja, da bo Priština po novem letu razglasila samostojnost in šele dogodki po tem dejanju bodo odločili, kako se bodo gibali tečaji borz v regiji v prihodnjem letu. O vplivu kosovske krize piše tudi Žiga Peljko v Dnevniku.

Dogajanje v petek pa je bilo kot običajno pospremljano z nizkimi prometi in padanjem tečajev. Indeks Belex15 je upadel za dober odstotek. Najprometnejša Energomontaža se je pocenila za dva odstotka. K manjši vrednosti indeksa pa je največ pripomogel 3,2-odstotni padec Energoprojekt holdinga.

Makedonski indeksa MBI-10 je zrasel za 0,6 odstotka. Banjaluški delniški indeks BIRS se je povzpel za 0,2 odstotka. Medtem ko so skladi izgubili odstotek. V Sarajevu je indeks Sasx zgubil desetino odstotka. Najprometnejša Hidrogradnja je zgubila 4,6 odstotka. Indeks Crobex je upadel za pol odstotka, ravno toliko pa tudi najprometnejši hrvaški telekom T-HT.

Komentarji uporabnikov  (vseh: 59; zadnji: 18.12.07 14:09)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

17.12.07 09:29  mersaultodgovori / citiraj
Analitiki pa so si edini, da ni bilo usodnih napak. Se pa da vedno še kaj izboljšati.
Tole je pa dokaj mil in "Janševsko-Bajukovski" povzetek članka...
 17.12.07 09:54  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

gre za pregled in ne povzetek clanka. cel clanek je v linku. drugace pa je o tem bilo ze in se bo dosti govora. o "jansevsko bajukovskem" povzetku pa si preberi vse moje komentarje (povem kar mislim, tako v pozitivni smeri kot v negativni).

ps: nikoli apriori zagovarjal nobene politike ampak samo posamezna dejanja.
 17.12.07 10:23  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[mersault]

kaksnega bi pa ti napisal?
 17.12.07 10:41  mersaultodgovori / citiraj
[crt]

:: [mersault]

:: Tole je pa dokaj mil in "Janševsko-Bajukovski" povzetek članka...

kaksnega bi pa ti napisal?
Gled na to, da gre za pregled in ne komentar, bi najbrž zgolj dal povezavo...naj si bralci sami ustvarijo vtis o izrečenem...
 17.12.07 10:50  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[mersault]

Gled na to, da gre za pregled in ne komentar, bi najbrž zgolj dal povezavo...naj si bralci sami ustvarijo vtis o izrečenem...
Tu se motiš. Vsak izbor člankov je subjektiven in ker je zraven še spremno besedilo, je žanrsko zadeva bolj komentar kot mehansko naštevanje linkov. Jasno je, da je moč iz vsebine pogosto opaziti tudi, kaj si avtor pregleda o čem misli. Pregled ravno zato ni anonimen, ampak podpisan. To ni slučajno, ampak namenoma.

In če kdaj kakšna formulacija bralca zbode v toliko, da nekaj označi za "bajukovsko-janševsko" s tem ni nič narobe, dokler je pisanje v mejah normale. Še bolje bi sicer bilo, da bi replicirajoči tudi pojasnil, zakaj je podal tako oznako...

Ampak izkušnje v forumih kažejo, da je to (pojasnilo) že prehud napor za tričetrt udeležencev.

* zadnji popravek: 17.12.07 10:50
 17.12.07 11:00  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

mersault, poglej, jaz sem eden od sogovornikov v clanku. povedal sem, da ima prodaja sicer tudi slabe plati, da pa ni katastrofa in da po moje ni podlaga za ugotavljanje politicne odgovornosti. pa me zanima, ali to pomeni, da sem po tvojem jansevsko-bajukovski. ker potem moram spet azurirati seznam, "cigav sem" po slovenski ljudski pameti - samo zato, ker nisem na ves glas orto proti njemu. (praksa pac zal kaze, da je slovenska pamet pogosto sposobna dojemati samo dva atributa, crno in belo.)

* zadnji popravek: 17.12.07 11:00
 17.12.07 12:00  mersaultodgovori / citiraj
[crt]

mersault, poglej, jaz sem eden od sogovornikov v clanku. povedal sem, da ima prodaja sicer tudi slabe plati, da pa ni katastrofa in da po moje ni podlaga za ugotavljanje politicne odgovornosti. pa me zanima, ali to pomeni, da sem po tvojem jansevsko-bajukovski. ker potem moram spet azurirati seznam, "cigav sem" po slovenski ljudski pameti - samo zato, ker nisem na ves glas orto proti njemu. (praksa pac zal kaze, da je slovenska pamet pogosto sposobna dojemati samo dva atributa, crno in belo.)
Poglejta, sandi bi lahko brez težav napisal: Analitiki so si bili edini, da prodaja ni potekala brez napak. In strokovnjaki si ne bi smeli privoščiti takih napak.

Važen je drugi stavek. Prvi je v obeh primerih (mojem in sandijevem resničen). Drugi pa izraža neko mnenje...dejstvo, da je zapisal "se pa da vedno še kaj izboljšati", pač govori o tem, da priznava napake, ampak jih prijateljsko spregleda. V smislu "se zgodi tudi najboljšim", pač pozabimo na te napake.

Ne vem no. Jaz sem sandije stavek ocenil kot "janševsko-bajukovsko", ta moj bi bil pa "cviklovsko-lahovniški" npr. V obeh primerih je objektivnost vprašljiva.

Samo moje mnenje...

* zadnji popravek: 17.12.07 12:00
 17.12.07 12:25  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[mersault]

In strokovnjaki si ne bi smeli privoščiti takih napak.
tole pa po tvoje ni vrednostna sodba?
 17.12.07 12:27  mersaultodgovori / citiraj

Saj sem napisal, da gre v obeh primerih za mnenje in da je objektivnost pri obeh primerih vprašljiva...

* zadnji popravek: 17.12.07 12:27
 17.12.07 12:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

sandi ti je lepo razlozil, v kaksnem kontekstu stvar poteka. jutranji pregled avtomaticno *je* komentarske narave.

se vedno pa ostaja odprto vprasanje, zakaj hudica naj bi ocena, da prodaja ni bila katastrofa in da ne zahteva politicnih posledic, bila "jansevsko-bajukovsko". mi lahko to razlozis?

ali pa gre enostavno zato, da ti ves svet razpade na pikcaste in progaste in izven tega ne obstaja nic?

* zadnji popravek: 17.12.07 12:34
 17.12.07 12:34  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[mersault]

Poglejta, sandi bi lahko brez težav napisal: Analitiki so si bili edini, da prodaja ni potekala brez napak. In strokovnjaki si ne bi smeli privoščiti takih napak.
Pozor, zmotil si se. Današnji domači pregled je pisal Andrej (andrejcc), ki ti je tudi prvi odgovarjal. Jaz sem dodal tisto, da je pregled avtomatsko že neke sorte komentar.

* zadnji popravek: 17.12.07 12:34
 17.12.07 12:44  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

Pozor, zmotil si se. Današnji domači pregled je pisal Andrej (andrejcc), ki ti je tudi prvi odgovarjal. Jaz sem dodal tisto, da je pregled avtomatsko že neke sorte komentar.
Se pa tudi jaz strinjam, da je postopek glede NKBM sicer imel nekaj napak, vendar DALEČ od tega, da bi bil katastrofa.

In ko sem danes po par dneh odsotnost malo gledal, kakšen cirkus zganjajo politiki glede tega, sem se že navsezgodaj fajn nasmejal. Zmagovalna pa je tista iz oddaje Trenja, ko je Zdolšek povedal, da je on "dobro poučeni vlagatelj" samo zato, ker mu je denar drugih vlagateljev poverila borzna hiša, da bi on v njihovem imenu kupil te delnice, navidez zase, dejansko pa za druge.

Kolonel-izacija je torej napredovala od pravnih oseb-parkirišč-poštnih nabiralnikov do fizičnih oseb-parkirišč.
 17.12.07 13:01  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[mersault]

:: [crt]

:: mersault, poglej, jaz sem eden od sogovornikov v clanku. povedal sem, da ima prodaja sicer tudi slabe plati, da pa ni katastrofa in da po moje ni podlaga za ugotavljanje politicne odgovornosti. pa me zanima, ali to pomeni, da sem po tvojem jansevsko-bajukovski. ker potem moram spet azurirati seznam, "cigav sem" po slovenski ljudski pameti - samo zato, ker nisem na ves glas orto proti njemu. (praksa pac zal kaze, da je slovenska pamet pogosto sposobna dojemati samo dva atributa, crno in belo.)

Važen je drugi stavek. Prvi je v obeh primerih (mojem in sandijevem resničen). Drugi pa izraža neko mnenje...dejstvo, da je zapisal "se pa da vedno še kaj izboljšati", pač govori o tem, da priznava napake, ampak jih prijateljsko spregleda. V smislu "se zgodi tudi najboljšim", pač pozabimo na te napake.

Ne vem no. Jaz sem sandije stavek ocenil kot "janševsko-bajukovsko", ta moj bi bil pa "cviklovsko-lahovniški" npr. V obeh primerih je objektivnost vprašljiva.

Samo moje mnenje...
--popolne objekitvnosti nikoli ne bo. vsak ima neke svoje poglede na stvari. slo je za prvo javno prodajo in mene osebno moti (da zdajsnja opozicija, ki tega ni hotela, znala izpeljati ko je bila na oblasti) zdaj na veliko pametuje. pa to ne pomeni, da zdaj pa sem jansev (ceprav ti to tako vidis)
 17.12.07 13:19  diverodgovori / citiraj
Zgleda da je stresanje gnojnice po vsem in vsakomur (ki ni "naš") pri nas ratalo že božja zapoved. In če je dosledno ne spoštuješ si že "janšist" ali pa še kaj hujšega.

In potem se čudimo, odkod kompleksi "majhnost" in nizka povprečna samozavest Slovencev. A je res tako težko pohvalit in priznat dobre stvari in s tem stimulirat tiste, ki se trudijo in dobro delajo (ja tudi taki so!)? Ker če pljuvamo tudi po takih, jih pač preprosto destimuliramo. Ljudje se potem vprašajo, v čem je smisel, truda in neprespanih noči, če pa ne glede na to, kaj narediš, zlivajo gnojnico po tebi. Očitno se ne zavedamo, da s tem sami sebi delamo dolgoročno škodo. Ali pa je nekaterim pomembnejše načelo kolikor slabše, toliko boljše? In ja, absolutno je treba opozarjati na napake in razkrivati lumparije, a hkrati tudi znati pohvaliti in spodbujati dobre poteze.

Sori za tale izpad, ampak preprosto mam že poln kufr negativizma in nergačev, ki ne znajo, ne zmorejo ali preprosto nočejo v nobeni stvari prepoznati kaj pozitivnega.

Pa še moje mnenje: Glede na to, da so bili pogoji jasni vnaprej, da je bil to prvi IPO pri nas in nihče ni zagotovo vedel kaj bo (sedaj so pa seveda vsi pametni), je bila po moje zadeva dokaj dobro izpeljana, (tudi za ugled banke in nadaljno prodaja državnih NKBM in novih IPO). Napako glede NFD pa so priznali in pokazali pripravljenost, da jo popravijo... V primerjavi z vsemi prejšnjimi privatizacijami, je bila ta daleč najbolj pregledna in tudi korektna do malih vlagateljev!
 17.12.07 13:35  _addaam78odgovori / citiraj
[mersault]

Mislim, da avtorji na tem forumu niso tako politično profilirani in tudi ne povzemajo člankov tako, da bi jih lahko označeval za "janševsko-bajukovske".

Pravzaprav takšne oznake ne sodijo na forum, kjer pišemo, komentiramo ljudje, predvsem z namenom, da bi si razčiščevali naložbene priložnosti. Politični govor in pleskanje ljudi povprek je nevarno početje, ker se s tem na nek način "diskvalificira" stroko tega foruma, za katero dosedaj res nisem imel občutka, da bi silila bolj v levo ali desno.

Cel plaz pisanja o eni taki označbi "janševko bajukovski" kaže na to, da se je takih označb smiselno vzdržati, ker ne peljejo nikamor. Iz neke ekonomsko-finančne teme foruma, s takimi označbami pademo v sfero političnega in ker je politika... meglena stvar, ki sproža najrazličnejša čustva... mislim, da raba "janšistične", "bajukovske", "cviklovske", "lahkovnikove" terminologije ne sodi sem.

Vsaj, če si hočemo vsaj malo dobro.

lp

A.
 17.12.07 13:37  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[crt]

ali pa gre enostavno zato, da ti ves svet razpade na pikcaste in progaste in izven tega ne obstaja nic?
Tole je v SLO res problem. Tričetrt ljudi vse vidi samo v teh dveh vzorcih. In najbolj čudno je, če nisi ne eno, ne drugo. Mene imajo pikčasti za progastega, progasti pa za pikčastega. Nekako večina ljudi ne more dojeti, da nimaš enih za svoje in drugih za njihove, ampak pač pri vsakih ocenjuješ vsao dejanje sproti.
 17.12.07 13:43  matic7odgovori / citiraj

Tako dejanja so pomembna!!!

Osebno nisem pristaš ali x ali y, pomembno je tisto kar name naredi pozitiven vtis, je pa res da nimam časa da bi cel dan spremljal kaj je kdo naredil, velike stvari se pa tako vidijo.

osebno tudi upam da LDS še kmalu ne bo več na oblasti, vendar to ne pomeni da sem pristaš sploh katere stranke!!!

na tem forumu se ravno ne pogovarjamo o politiki, kar je zelo pozitivno, ker kot opažam pri politiki ima vsak svoje mnenje, ki izvira iz popolnoma različnih stvari.
 17.12.07 13:46  unsenodgovori / citiraj

Ob dveh predpredslednjih postih se mi je od srca odvalil kamen. Ljudje, s takšnim zdravim razmišljanjem bomo vendarle nekam prišli. Vsaj ta nova generacija, ki prihaja. Thanks, diver in adam.

* zadnji popravek: 17.12.07 13:46
 17.12.07 13:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Mojster]

Tole je v SLO res problem. Tričetrt ljudi vse vidi samo v teh dveh vzorcih. In najbolj čudno je, če nisi ne eno, ne drugo.
tako ja... ce nisi izrecno za progaste, te ne marajo progasti, ce nisi izrecno za pikcaste, te ne marajo pikcasti, ce pa nisi nic od tega, te ne mara ziv bog :))
 17.12.07 14:44  urkostarodgovori / citiraj
[crt]

:: [Mojster]

:: Tole je v SLO res problem. Tričetrt ljudi vse vidi samo v teh dveh vzorcih. In najbolj čudno je, če nisi ne eno, ne drugo.

tako ja... ce nisi izrecno za progaste, te ne marajo progasti, ce nisi izrecno za pikcaste, te ne marajo pikcasti, ce pa nisi nic od tega, te ne mara ziv bog :))
Admini na FT - vi niste ne pikčasti ne progasti - urkostar ma vas rad :) Btw - hvala za kakovostno vsebino na FT
 17.12.07 15:10  mersaultodgovori / citiraj

Se opravičujem za svoje komentarje...
 17.12.07 15:20  unsenodgovori / citiraj
[mersault]

... in živeli so srečno do konca svojih dni.
 17.12.07 15:33  _Wobewtodgovori / citiraj

Nimaš se kaj opravičevati.

Pred kakšnim tednom je bila na tem forumu ideja samega socializma poistovetena s puškami in nasiljem (komentiranje neuspelega referenduma Chaveza). Mislim, da od istega avtorja/admina, ki je komentiral tudi tale članek tukaj, ob katerega si se obregnil ti.

Dovolj, da se vidi, v katero smer piha veter. In ne vem, zakaj je potrebno naknadno skrivanje za neko objektivnost in nepristranskost. Navaden larifari, dajte raje ljudem naliti čistega vina, tole palamudenje mi rahlo kravžlja nerve...

Over & out
 17.12.07 15:36  Osojnikodgovori / citiraj
[mersault]

:: Analitiki pa so si edini, da ni bilo usodnih napak. Se pa da vedno še kaj izboljšati.

Tole je pa zelo od političnega sovraštva zasleplejna NEUMESTNA izjava ....

In to zelo korektne ocene - je OK, seveda pa ni idealno.

(In to zadeva, ki jo je recimo LDS imel priložnost za izvest 12 let, sedaj pa kritizira - malo se zamislit.)

Da ne kritiziram/hvalim zgolj ene:

Ravno tako mi je šlo včeraj "na kozlanje", ko sem slišal, da je mladinka iz NSi iz našega kraja na lokalni televiziji se drla, da so štipendije danes dovolj velike in jih ni potrebno povečevat - doma pa komplet družina živi od socialnih podpor, njen oče že leta uradno brezposeln in dela na črno, mama brezposelna, štiri otroci, stanovanje plača občina, itd. In taka bi sedaj vsem študentom/dijakom znižala štipendije.

Ko bo prišel čas za obračun (volitve) bo ravno privatizacija NKBM eden od asov v rokavu JJ. Težka figura na šahovnici. (Pa ne glede na to, če bo nato zmagal ali izpadel iz parlamenta.)

Si predstavljaš, da bi bilo obratno ? Da bi bila cena sedaj namesto ~40eur recimo 18eur (torej da bi procentualno toliko padlo namesto, da je zraslo) ?

Kakšni bi bili v tem primeru komentarji o Janši ?

Tudi sam sodim v tisto skupino, ki npr. zagovarja JJ pred takimi, kot si ti, in ga kritiziram, pred npr. nekom, ki je član njegove strnke in mi razlaga, da je vse v zvezi z njim "idealno".

Nekako podobno, kot včasih (straejšim običajno) moram ponovno dopevedovat, da socializem niti slučajno ni bil tako super, kot to oni sedaj razlagajo nam mlajšim in nekomu drugemu zopet, da so pa le bila nekatera področja življenja mnogo bolj - recimo vsaj lagodna, če že ne urejena.

Itd. pri družbeno političnih temah.

Vedno je v vsakih skupinah določen procent ljudi dobrih in slabih; pri narejenih delih oz. odločitvah so zopet plusi in minusi, itd. itd.

Dajmo realno ocenit zadeve, kaj in kako so izvedene, ne pa dajat nekomu brez razmišljanja negativne oznake v stilu za zavoženo, pokradeno, fašištično, itd. v stilu Janše, Lahovnika, Šrota, Kresalove, Pahorja, Kučana, itd.itd.

Sicer je pa res 100krat boljše da takih spolzkih tem (aktualna dnevna politka, vera, ipd.) pretirano ne razvijamo na FT.
 17.12.07 15:51  Redstripeodgovori / citiraj

Ja nalijmo si čistega vina...

Pa koji q se gremo in admine predalčkamo po politični pripadnosti...

Js tuki gor nisem dobil občutka, da bi nekdo za nekoga navijal. Mislim, da je vsem nam skupno to, da dobimo informacijo iz prve roke in pomožnosti pridelamo profit. To je namen ft-ja in fantje se trudijo po najboljših močeh. (da nas informirajo)

Kakšne barve jajca ma pa admin me pa en drek briga, če ma cajt ga povabim na kofe pa naj bo karkoli že.

Pismo, pa sej to je demokracija, zdele zaradi parih postov neki sklepat je pa brez veze forum naj zato ostane čist takih oslarij, kot doslej!
 17.12.07 15:52  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[mersault]

--zakaj? imas svoje mnenje in ga izrazis.
 17.12.07 16:06  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[Wobewt]

Pred kakšnim tednom je bila na tem forumu ideja samega socializma poistovetena s puškami in nasiljem (komentiranje neuspelega referenduma Chaveza). Mislim, da od istega avtorja/admina, ki je komentiral tudi tale članek tukaj, ob katerega si se obregnil ti.
--avtor ni bil isti (ker sem ta pregled delal jaz, tistega pa sandi), seveda pa je lazje pavsalno ocenit nekaj kot pogledat dejstva in potem govorit.
 17.12.07 16:28  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Wobewt]

skrivanje za neko objektivnost in nepristranskost. Navaden larifari, dajte raje ljudem naliti čistega vina, tole palamudenje mi rahlo kravžlja nerve...
ce imas na voljo samo dva miselna registra, je povsem razumljivo, da ti realnost kravzlja nerve. kar pa ni problem realnosti, temvec tega skromnega stevila.
 17.12.07 16:45  _Wobewtodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: [Wobewt]

:: Pred kakšnim tednom je bila na tem forumu ideja samega socializma poistovetena s puškami in nasiljem (komentiranje neuspelega referenduma Chaveza). Mislim, da od istega avtorja/admina, ki je komentiral tudi tale članek tukaj, ob katerega si se obregnil ti.

--avtor ni bil isti (ker sem ta pregled delal jaz, tistega pa sandi), seveda pa je lazje pavsalno ocenit nekaj kot pogledat dejstva in potem govorit.

Ja, sem poiskal, se opravičujem za napako.

Dejstvo pa je, da so bile Sandijeve pripombe na temo refernduma Chaveza cinične. Kakor, da bi bil razočaran, ker ni prišlo do potrditve njegovih lastnih pogledov na socializem, torej, da bi za spremembo referendumskih rezultatov v svoj prid H. Chavez uporabil vse, tudi silo. Seveda, saj tako se v socializmu & komunizmu dela.

Me zanima, kako na stvar gledajo goreči zagovorniki/desni fundamentalisti kapitala in izkoriščanja, ko brcajo, sekajo in bruhajo po levo usmerjenih državah (vsaj na papirju), istočasno pa na veliko vlagajo denar ravno v taiste države (Rusija, Kitajska, Latinska Amerika...) in si zraven hinavsko manejo roke.

Mislim, da bo treba kmalu nazaj v hosto. :)

Brez zamere, samo moj pogled, ni nujno, da je pravi.

Lep pozdrav

17.12.07 16:52  _Wobewtodgovori / citiraj
[crt]

::skrivanje za neko objektivnost in nepristranskost. Navaden larifari, dajte raje ljudem naliti čistega vina, tole palamudenje mi rahlo kravžlja nerve...

ce imas na voljo samo dva miselna registra, je povsem razumljivo, da ti realnost kravzlja nerve. kar pa ni problem realnosti, temvec tega skromnega stevila.
Ne bi razpredal o miselnih registrih, se pač ne spuščam na osebni nivo kakor ti. Žal tako vidiš skozi svoja umetno obarvana očala.

Ne veš s čim se ukvarjam, ne sodi na pamet. Samo povedal sem svoj pogled na stvar. Je kaj narobe s tem?

17.12.07 17:00  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Wobewt]

Ne bi razpredal o miselnih registrih, se pač ne spuščam na osebni nivo kakor ti. Žal tako vidiš skozi svoja umetno obarvana očala.

Ne veš s čim se ukvarjam, ne sodi na pamet. Samo povedal sem svoj pogled na stvar. Je kaj narobe s tem?
si se ze spustil. verjamem pa, da ti je neprijetno, ce dobis temu primeren odgovor.

to, s cim se ukvarjas, ni pri tem nikakrsna okoliscina - za sabo pustis samo tisto, kar si napisal.

tudi jaz sem povedal svoj pogled. ocitno sta pac razlicna, se zgodi.
 17.12.07 17:14  _Wobewtodgovori / citiraj
[crt]

::Ne bi razpredal o miselnih registrih, se pač ne spuščam na osebni nivo kakor ti. Žal tako vidiš skozi svoja umetno obarvana očala.

:: Ne veš s čim se ukvarjam, ne sodi na pamet. Samo povedal sem svoj pogled na stvar. Je kaj narobe s tem?

si se ze spustil. verjamem pa, da ti je neprijetno, ce dobis temu primeren odgovor.

to, s cim se ukvarjas, ni pri tem nikakrsna okoliscina - za sabo pustis samo tisto, kar si napisal.

tudi jaz sem povedal svoj pogled. ocitno sta pac razlicna, se zgodi.
Oprosti, sem slučajno kje omenjal inteligenco oz. domet miselnih registrov dotične osebe/admina? Ne lepi mi stvari, ki jih nisem napisal.

Smo si pač različni v pogledih, noben problem. Še prav je tako.

Forum mora imeti različne tokove miselnosti, da sploh lahko o čem teče debata. Če bi vam (adminom) vsi pritrjevali na veliko, verjemi, da bi se teme zbanalizirale do onemoglosti.

Se zgodi.
 17.12.07 18:12  _beljajodgovori / citiraj

Wobewt,

nikjer nisi omenjal inteligenco oz. domet miselnih registrov dotične osebe/admina. Ampak nihče tudi tega ne trdi. Si pa omenjal umetno obarvana očala, kar je spuščanje na osebni nivo, čeprav v prejšnjem stavku trdiš, da ti tega ne počneš. Kar pomeni, da imaš težave z razpravljanjem in argumentacijo.
 17.12.07 18:47  _Wobewtodgovori / citiraj
[beljaj]

Wobewt,

nikjer nisi omenjal inteligenco oz. domet miselnih registrov dotične osebe/admina. Ampak nihče tudi tega ne trdi. Si pa omenjal umetno obarvana očala, kar je spuščanje na osebni nivo, čeprav v prejšnjem stavku trdiš, da ti tega ne počneš. Kar pomeni, da imaš težave z razpravljanjem in argumentacijo.
Poglej in preberi si še enkrat Črtov stavek. Omenjal je koliko, da naj bi imel miselnih registrov. Jaz, kot persona. Kaj ima vse to veze s tematiko? In kaj naj na to odgovorim? Ali ni to kao osebna "diskvalifikacija"? Običajno se take reči počne, ko zmanjka argumentov za karkoli. Ne vem, kdo je začel s tem...

Pa bodi brez skrbi, nimam problemov z razpravljanjem. Nasprotno, še celo zelo rad malce razpredam, če je nuja... :)

Saj pravim, ni nujno, da imam prav (najbrž nimam), vendar malce transparentnosti ne bi nikomur škodilo. In doslednosti tudi.

Lp, Robi

17.12.07 18:56  kolegaodgovori / citiraj

Jaz sem mislil, da tole o osebnem nivoju bolj cilja, da je avtor Jansevik ali nekaj v tem smislu...
 17.12.07 19:09  matic7odgovori / citiraj

najbolje da se nehate prepirati, pa jaz vsakemu eno nalogo naložim pa bo?:)))
 17.12.07 19:19  _lenuhodgovori / citiraj

"Politiki se še vedno prerekajo o načinu prodaje NKBM.ANALITIKI pa so si edini, da ni bilo usodnih napak."

ANALITIKI pa so si edini, da ni bilo usodnih napak.

ANALITIKI.

Ha, analitiki.
 17.12.07 19:36  _beljajodgovori / citiraj

Še enkrat sem si pogledal in enkrat prebral Črtov stavek. In kaj ima - to, da imaš ti, kot persona, dva miselna registra - veze s tematiko? Kar veliko. Ker se v tej temi razpravlja o črno-belem gledanju na svet. Kot sem jaz razumel, ti je Črt želel povedati, da gledaš spadaš med tiste, ki vse gledajo ali le z črnim registrom ali pa le z belim. In če sešteješ sta to le dva registra, kar je kot ugotavljamo vsi - problem, posebej v Sloveniji. Tudi ne vem, če je to osebna diskvalifikacija. Bolj se mi zdi, da je to preprosto dejstvo in to lahko ugotovi vsak, ki bere tvoje žolčne komentarje.

In kaj naj ti na to odgovoriš, praviš? Ne vem, lahko bi se sprijaznil s tem, da - kot sam ugotavljaš - najbrž nimaš prav. In lahko bi se kot "mersault" opravičiš, ker ljudi žališ z frazami kot so "naknadno skrivanje za neko objektivnost in nepristranskost", kot da so vsi kupljeni in sodelujejo v neki zaroti in za "palamudenje", ki pejorativna oznaka za govorjenje. Toliko o tem kdo je začel...

17.12.07 20:00  _Wobewtodgovori / citiraj
[beljaj]

Še enkrat sem si pogledal in enkrat prebral Črtov stavek. In kaj ima - to, da imaš ti, kot persona, dva miselna registra - veze s tematiko? Kar veliko. Ker se v tej temi razpravlja o črno-belem gledanju na svet. Kot sem jaz razumel, ti je Črt želel povedati, da gledaš spadaš med tiste, ki vse gledajo ali le z črnim registrom ali pa le z belim. In če sešteješ sta to le dva registra, kar je kot ugotavljamo vsi - problem, posebej v Sloveniji. Tudi ne vem, če je to osebna diskvalifikacija. Bolj se mi zdi, da je to preprosto dejstvo in to lahko ugotovi vsak, ki bere tvoje žolčne komentarje.

In kaj naj ti na to odgovoriš, praviš? Ne vem, lahko bi se sprijaznil s tem, da - kot sam ugotavljaš - najbrž nimaš prav. In lahko bi se kot "mersault" opravičiš, ker ljudi žališ z frazami kot so "naknadno skrivanje za neko objektivnost in nepristranskost", kot da so vsi kupljeni in sodelujejo v neki zaroti in za "palamudenje", ki pejorativna oznaka za govorjenje. Toliko o tem kdo je začel...

Obljubim, ne bom se več oglašal. Vse skupaj je postalo rahlo bolno.

Črno-belo (odloči se, katero) sliko o meni si ustvarjaj še naprej, če tako misliš, da je prav. Mogoče zapolne vrzeli, ki jih nekje pogrešaš.

In tudi ta forum, vidim, da je ustvarjen bolj za ritolizniške komentarje. Žolčnost gor-dol, napisal sem, kaj sem opazil. In tudi napisal, zakaj.

Pač, še naprej si veselo podajajte roke in se kislo nasmihajte drug drugemu.
 17.12.07 20:28  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[lenuh]

ANALITIKI.

Ha, analitiki.
no jaz ti kot eden od v clanku navedenih sporocam, da ne vem, zakaj sem bil tako imenovan :)
 17.12.07 20:28  tomaz3odgovori / citiraj
[Wobewt]

Dovolj, da se vidi, v katero smer piha veter. In ne vem, zakaj je potrebno naknadno skrivanje za neko objektivnost in nepristranskost. Navaden larifari, dajte raje ljudem naliti čistega vina, tole palamudenje mi rahlo kravžlja nerve...
tale ba je bosa. Chavez in ideja samega socializma. Svašta.

17.12.07 20:32  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Wobewt]

In tudi ta forum, vidim, da je ustvarjen bolj za ritolizniške komentarje.
:)) stari, tebi se pa na polno dogaja.

to ze malo spominja na tisto:

(nekdo vstopi v sobo in...)

- uh kako tu smrdi.

(dotlej prisotni se spogledajo in...)

- doslej ni.

* zadnji popravek: 17.12.07 20:32
 17.12.07 20:33  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[Wobewt]

Obljubim, ne bom se več oglašal. Vse skupaj je postalo rahlo bolno.
--in s tem bos dosegel kaj. ker se doloceni ljudje ne strinjajo s tabo, tega ne toleriras in vse vrzes v isti kos. res pravi nacin komunikacije in posplosevanja. pravi demokrat

In tudi ta forum, vidim, da je ustvarjen bolj za ritolizniške komentarje.
--povsod imas vse mozne uporabnike. ti pa isces ocitno taksne, ki bojo potrdili samo tvoje razmisljanje, ki je edino pravilno. tako namrec izpade.

17.12.07 20:33  _Wobewtodgovori / citiraj
[crt]

:: In tudi ta forum, vidim, da je ustvarjen bolj za ritolizniške komentarje.

:)) stari, tebi se pa na polno dogaja.

to ze malo spominja na tisto:

(nekdo vstopi v sobo in...)

- uh kako tu smrdi.

(dotlej prisotni se spogledajo in...)

- doslej ni.
Jasno. Če dolgo stojiš v smradu, ga ne vohaš več. :)
 17.12.07 20:36  _Wobewtodgovori / citiraj
[andrejcc]

::

:: Obljubim, ne bom se več oglašal. Vse skupaj je postalo rahlo bolno.

--in s tem bos dosegel kaj. ker se doloceni ljudje ne strinjajo s tabo, tega ne toleriras in vse vrzes v isti kos. res pravi nacin komunikacije in posplosevanja. pravi demokrat

:: In tudi ta forum, vidim, da je ustvarjen bolj za ritolizniške komentarje.

--povsod imas vse mozne uporabnike. ti pa isces ocitno taksne, ki bojo potrdili samo tvoje razmisljanje, ki je edino pravilno. tako namrec izpade.

No, ni take sile. :)

Vsakemu svoje, prav pa je, da se določene stvari malce izkrastilizirajo.

Lp, Robi

P.S. Ja, pojedel sem svojo besedo, da se ne bom več oglašal. Hm... :)
 17.12.07 20:46  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[Wobewt]

--ne vem kaj se je izkristaliziralo? zacelo se je z mojim pregledom in komentarjem, ki ga je nekdo videl kot hvalnico jansi, samo zato ker ga nisem napadal. kdor je veckrat prebral moje preglede ali poste v forumu ve, da sem dalec od nekega strankarskega fanatika ampak prej nasprotno. pac vsakemu svoje veselje
 17.12.07 20:52  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Wobewt]

ja, ze drugic, ze zacel si z over & out...

zdaj bos morda se kaj povedal o tem, da so drugi tisti, ki da imajo prevelik ego... :))
 17.12.07 20:56  _beljajodgovori / citiraj

No, ni take sile. :)

Lp, Robi

Robi, ne vem če si poročen ali ne, ampak bojim se, da boš imel težave v zakonu (če se sploh odločiš za ta projekt). Preprosto, potrebno je le, da poveš, da je bil tvoj komentar povsem neumesten in nas prosiš odpuščanja. Mogoče ti bomo celo oprostili.
 17.12.07 21:01  andreyodgovori / citiraj

Tale tema pa je dala adminom nekaj dela z odgovori. Ste že dva šihta oddelali danes. Robi, ti pivo plačuje konkurenca? :D
 17.12.07 21:04  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

zongliram danes dva serverja, pa sem stalno na standbyu in pride prav za vmes...
 17.12.07 21:05  matic7odgovori / citiraj

ja fantje se s takimi stvarmi ukvarjajo, namesto da bi nam kaj novega svetovali:))))))

če bi se vsi trije skupaj kaj zmenili, bi sigurno kaj pametnega ugotovili.

šala fantje je tako lep dan danes.
 18.12.07 09:26  Osojnikodgovori / citiraj
[Wobewt]

Over & out
v nobeni državi ni nikoli bilo socializma, ne da bi ga vzpostavile in vzdrževale puške in bajoneti !

socializem na papirju je lepa pravljica, v realnosti pa je vedno bil (in verjetno bo) grda grozljivka.

To je tista izjava, KI SEM JO JAZ PODAL in ne noben administrator.

To je zgodovinsko dejstvo !

Če se s tem ne strinjaš navedi vsaj eno izjemo - ?

V vsaki državi je bil socializem vsiljen in nato vzdrževan z vojsko. Ni je države na svetu, v kateri bi si socializem zaželelo in ohranjalo ljudstvo, vsepovsod jim je bilo vsiljeno.

Tudi Chavez ni nobena izjema - ali veš kaj je po poklicu ?

Moraš biti pa hud romantik, da po toliko propadlih "projektih" v tako številnih državah še vedno slepo verjameš, da je to vsaj dobro, če že ne najboljše.

Katere so danes še socialistične države in kakšno je tam stanje delovnega ljudstva ?
 18.12.07 10:04  Osojnikodgovori / citiraj
[Wobewt]

Ja, sem poiskal, se opravičujem za napako.

Dejstvo pa je, da so bile Sandijeve pripombe na temo refernduma Chaveza cinične. Kakor, da bi bil razočaran, ker ni prišlo do potrditve njegovih lastnih pogledov na socializem, torej, da bi za spremembo referendumskih rezultatov v svoj prid H. Chavez uporabil vse, tudi silo. Seveda, saj tako se v socializmu & komunizmu dela.

Me zanima, kako na stvar gledajo goreči zagovorniki/desni fundamentalisti kapitala in izkoriščanja, ko brcajo, sekajo in bruhajo po levo usmerjenih državah (vsaj na papirju), istočasno pa na veliko vlagajo denar ravno v taiste države (Rusija, Kitajska, Latinska Amerika...) in si zraven hinavsko manejo roke.

Mislim, da bo treba kmalu nazaj v hosto. :)

Brez zamere, samo moj pogled, ni nujno, da je pravi.

Lep pozdrav

Marsikaj si pomešal.

To, kar počne Cavez, in njegovi pristaši, je smešno, so nasilni in stalno grozijo z uporabo sile - domačinom, tujcem, tujim podjetjem, novinarjem, itd.

Zakaj ni prišlo na referendumu do potrditve ? Pa tako krasen je ta socializem, ampak ljudstvo je tako neumno, da tega ne sprejme (Kako je to mogoče ?) - zato bo slej ko prej sledilo nadaljevanje nasilja (ki se je že večkrat izvajalo pod Cavezom), izginjanje opozicijskih predstavnikov, itd. V glavnem, ljudstvo bo treba disciplinirat, da ideje sprejme, kajti to je zanj najboljše - za to bo poskrbela vojska z bajoneti, če slučajno policija z gumijevkami ne bo zmogla.

Seveda, saj tako se v socializmu & komunizmu dela.

Prav si ugotovil.

Me zanima, kako na stvar gledajo goreči zagovorniki/desni fundamentalisti kapitala in izkoriščanja, ko brcajo, sekajo in bruhajo po levo usmerjenih

Si bil ti v šoli v Kumrovcu ?

Daj naštej države, ki so DANES levo usmirjene !

Lahko napišeš kar vse, ni jih veliko.

Zelo malo ali nič se tam vlaga in standard (svoboda) delovnega ljudstva, ki jih v socializmu seveda nihče ne izkorišča, je temu primerna.

Rusija to že davno ni več, Kitajska zgolj na papirju, v praksi je gospodarstvo povsem kapitalistično, v Latinski Ameriki zgolj Kuba, in v zadnnjem času nekaj poskušajo Chavez in tisti Indijanec v Boliviji.

Pozabil si omeniti najsvetlejši primer - Severna Koreja. Daj malo pohvali še njihove dosežke. Je kakšen ?

Hinavec je nekdo tukaj ja. In če slučajno smatraš, da to nisi ti, boš še danes vzel v roke puško (glej da bo proizvedena v socialistični državi, kapitalistične ne smeš uporabljati, če nisi hinavec - bojim se, da niti puške ne bo) in krenil v hosto, kamor tudi sodiš s takimi idejami.

Če ne bi bil hinavec, bi to že davno tudi storil - ne vem kaj čakaš.

Če vas bo večina v hosti, potem je tvoj pogled pravi. Če ne, potem ni.
 18.12.07 10:20  _Wobewtodgovori / citiraj

Ok,samo na kratko:

@andrejcc: ni me toliko zmotil tvoj članek oz. povzetek prodaje NKBM, kakor me je že dva tedna prej v kontekstu zbodel članek o (spet) krvavem socializmu. Po pomoti sem povezal članka (domneval sem, da sta avtorja ista) in sem se za to že opravičil avtorju, konkretno tebi. :)

Okoli prodaje sigurno veste več kot jaz in se nisem spuščal v strokovnost nobenega admina. Gledal sem predvsem celotno sliko in ta slika postaja podobna kot na forumu Financ. Kar je žalostno.

Dejstvo je, da ne hodim na volitve in tako posledično nisem volil ne ogabno-nadute LDS-ovske "bande", niti nove klerokatoliške SDS ne....

@crt: evo me ponovno, ego je senca, ki me spremlja vsepovsod... :):)

@beljaj: Nisem še poročen, trenutno živim na koruzi. No, v bistvu, že kar nekaj časa...Kot Antikrist pa ne bom prosil odpuščanja, se ne bi spodobilo. Naj vas vse preveva "radost & sreča"... :)

@andrey: piva mi ne plačuje konkurenca, si ga sam postrežem. In to v baru "Lev Trocki", kjer debatiramo o anarho-liberalizmu :) :)

@Osojnik: O tej tematiki bi lahko debatirala po dolgem & počez, pa mislim, da ni ne interesa, ne časa...Vsaka tema po določenem času izzveni.

Pa socializem ni moja idealna ureditev tega abstraktnega pojma, kot je Država.

No, fantje, brez zamere, nasvidenje v naslednji vojni... :D
 18.12.07 10:40  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[Wobewt]

No, fantje, brez zamere, nasvidenje v naslednji vojni... :D
--zmenjeno :)
 18.12.07 11:16  maj1125odgovori / citiraj

prav luštno je bilo brati nekaj "kreganja" o političnih sistemih. Vendar je nakaj res-komunizem in socializem sta se razvila zaradi napak kapitalizma in dejstvo je, da je bila velika večina ljudi za spremembo. Če nebi bili, bi bila še naprej krvava vsa evropa in azija, in ta del sveta bi bil najredkeje naseljen. Torej kapitalizem ni najboljša možna rešitev. In če bi bil sedaj referendum, ne verjamem, da bi za socializem glasovali samo nostalgični stari, pač pa tudi mnogi razočarani mladci, ki delajo z univerzitetno izobrazbo za minimalca ali malo čez. Ko pa se doseže kritična masa, potem pa so spremembe, mirne, kot so bile na severu, ali pa krvave, kot so bile drugje. Kakšne bodo naslednje spremembe - bomo videli in doživeli, upam!

meni osebno v prejšnjem sistemu večina stvari ni bila jasna, skregano je bilo z vso logiko, sedaj pa marsikaj razumem.

mogoče bodo pa moji vnuki na istem, jaz sem sita tega, da že celo življenje živim v državi v tranziciji!!

Kar se pa agresivnosti tiče - večino vojn se začne zaradi denarja, večina agresorjev je iz kapitalističnih držav-poglejte svetovnega policaja in njegovo ureditev!
 18.12.07 12:24  Osojnikodgovori / citiraj

da je socializem bil odgovor na napake kapitalizma - je absolutno res, niso se te ideje pojavile slučajno - ampak pojavile so se v 18. stoletju, danes pa smo v 21. in to po seriji propadov vseh socialističnih poizkusov;

ne zgolj velika - ogromna večina ljudi, je bila sicer res za spremembo, ampak niti pribljižno ne v tej obliki, kot se je zgodila. V vseh državah, ki se jim je zgodil socialzem, je bilo takrat, recimo ~90% prebivalstva kmečkega in ti si socializma niti pribljižno niso želeli (bili so povsem razlaščeni (v bistvu v Sloveniji niti ne povsem) in nagnani v mesta, kjer so delali v skupno dobro in ne v svoje; delavstvo je takrat predstavljalo zgolj nekaj % in iz tega so se razvili revolucionarji - ti so si take spremembe želeli - kar je povsem razumljivo;

v bistvu ravno obratno - ravno zaradi boja za in proti socializmu je bila nato vsa Evropa in Azija krvava (danes, ko je propadel, pa je ravno zaradi tega razmeroma mirno); če se 1917 ne bi v Rusiji zgodil socializem, potem ne bi bilo nacizma, druge svetovne vojne, upora in osvoboditve kolonij - kar je povzročilo zopet ogromno vojn (vietnam npr.), ne bi bilo holokausta, izraelsko-arabskih vojn, jugoslovanskih vojn, itd. V glavnem, vse so to posredno "čreva", ki se vlečejo od oktobrske revolucije (ki to sploh ni bila) dalje.

Kapitalizem absolutno ni najboljša rešitev, pravzaprav je precej slaba. Je pa zgolj (vsaj zaenkrta) nekoliko boljša od ostalih - bo pa potrebna neka evolucija (ne revolucija), da se zgodi nekaj boljšega.

Referendum je bil 1990 in nato za EU in obakrat se je 90% odločilo za kapitalizem (res pa je, da se jim to verjetno sploh sanjalo ni). Zakaj sklepaš, da bi bilo danes drugače ?

V kateri državi (bivšega socializma) bi sedaj večina glasovala za spremembo na staro ?

S spremembo na socializem bi največ izgubili ravno izobraženi mladci. Plača za vse enaka, možnosti napredovanja ni. V socializmu so bili šefi/direktorji zgolj člani partije, ne glede na izobrazbo (primeri celo nepismenih direktorjev po drugi vojni). Kdo je že bežal ven iz socialističnih držav ? Neizobraženi starci ?

Kritična masa ? Ali obstaja v zgodovini vsaj en primer uspešne revolucije (upora delavcev, kmečkega upora, karkoli), ki je zares uspel ? In so potem vladali delavci/podložniki ?

Koliko jaz poznam te zadeve (sem amater, zato nič nabsolutno trdim) so se, recimo nekako delno uspešne revolucije dogajale v državah, ki so izgubile vojno (torej da je nekdo od zunaj uničil vojsko in so nato revolucionarji = teroristi z poboji, mučenjem, preganjanjem, ustrahovanjem, itd. spremenili urejenost države).

Vse vojne se začnejo zaradi ozemlja in virov - v osnovi delovanja/razmišljanja človeška družba niti ni veliko drugačna, kot je družba levov v afriški savani.

Jasno je, da je bila večina agresorjev iz kapitalističnih držav - teh držav je bilo vedno veliko več kot socialističnih in bile so (praviloma) močnejše.

Bistvo je, da tisti, ki se čuti močnejšega, napade šibkejšega - ne glede na ideologijo. To se ne bo verjetno v človeški družbi nikoli zares spremenilo.
 18.12.07 12:34  Tomaz26odgovori / citiraj

JJ forever!
 18.12.07 14:09  andreyodgovori / citiraj

...wherever but here.

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>