Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 08:18
0,96 %
8.328,93
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11.10
-0,10 %
1.329,63
SI 11.10
-0,05 %
869,71
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 22709... najdena v temi Varnost delnic in denarja pri brokerju

Seznam forumov  >  Borza  >  Varnost delnic in denarja pri brokerju

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 22709... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 13
#21146  02.12.07 19:21  _xanthicodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanima me, če kdo ve kako se zagotovi varnost mojih delnic in denarja na računu pri brokerju pri večjih vsotah v primeru da broker bankrotira?

Ker sem bral recimo na strani od saxo bank za njihovo trgovalno platformo (tradeport od poteze), da imajo nek sklad, ki ti povrne do 20k eur delnic in 40k eur denarja, če grejo oni bust..

Kako se potem lahko počutiš varnega, če imaš recimo portfelj 1mio eur ali 10 mio eur+ oni pa ti dajo recimo max 60k eur če se njm kaj zalomi?
#21147  02.12.07 19:39  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

ko mas tolko denarja mas druge probleme :). Dvomim da ti bo kdo tukaj znal odgovorit kak se pocutis z 10 mio EUR pri brokeru, sicer pa imas brokerje, ki jamcijo veliko vec,. Mislim da so ravno za E-trade v Nemciji rekli, da je jamstvo celo do 1 mio eur al nekaj takega,.. Drugace pa pac razprsis na 5 brokerjev pa je,.. Sicer pa ti bom povedal ko bom mel take probleme kam dat 10 mio eur,..

Zakaj te pa to sploh zanima? ker namrec dvomim da imas 10 mio eur nevem zakaj bi se ukvarjal s takimi vprasanji,..
#21152  03.12.07 01:05  _xanthicodgovori / citiraj  |  shramba  

Ta z več brokerji je možna ampak pomoje ni v uporabi, ker kaj potem naredi vlagatelj, ki ima še občutno več denarja, razprši na 13000 brokerjev?

Rad bi vedel kako je to poštimano pri velikih vlagateljih (fizičnih osebah) in podjetjih, ki imajo velike pozicije v delnicah (npr brk..), tam si nemorjo privoščit da jih kaj takega zjebe in sem prepričan da majo 100% vse poštiman.
#21153 (odg: #21146 )  03.12.07 01:16  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz bi tak znesek porazdelil...

Če se bojiš, da gre nekaj cugrund...pol se z razpršitvijo zaščitiš...

Neki na banki (več bankah, ker niti one ne jamcijo za vse)

Neki v delnicah, skladih, valutah, nepremičninah... Vsaj jaz bi tako naredil..

Pametno je imeti plan a,b,c,d... če se SLUČAJNO kaj zalomi...V skrajni sili tut kaksno zlato palico v fizični lasti...

Tako sem odgovoril na vprasanje, ki se nanaša na znesek, ki si ga navedel...
#21157 (odg: #21153 roaddogg)  03.12.07 07:51  optodgovori / citiraj  |  shramba  

Institucionalci in drugi veliki vlagatelji imajo denar ne pri brokerju ampak pri clearing firm, ki pa so veliko večji in je precej manjša verjetnost, da propadejo, vendar je mogoče (primer Refco). Potem pa razdelijo na več clearing firm. Ampak, je pa res da tveganje vedno ostane.
#21175 (odg: #21146 )  03.12.07 10:20  blinkodgovori / citiraj  |  shramba  
[xanthic]

Zanima me, če kdo ve kako se zagotovi varnost mojih delnic in denarja na računu pri brokerju pri večjih vsotah v primeru da broker bankrotira?

Ker sem bral recimo na strani od saxo bank za njihovo trgovalno platformo (tradeport od poteze), da imajo nek sklad, ki ti povrne do 20k eur delnic in 40k eur denarja, če grejo oni bust..

Kako se potem lahko počutiš varnega, če imaš recimo portfelj 1mio eur ali 10 mio eur+ oni pa ti dajo recimo max 60k eur če se njm kaj zalomi?
Zagotoviš si tako da odpreš račun pri brokerju, ki tvoje delnice vpiše pri centralnem depozitarju v posamezni državi na tvoj ime npr. v Sloveniji je to pri KDD, v ZDA je SEC..itd. Saxo tega nima, ima interni register in pri vseh depozitarjih so oni vpisani kot lastniki papirjev.
#21188  03.12.07 13:02  _xanthicodgovori / citiraj  |  shramba  

Aha, pa ve mogoče kdo kako bi to naredil en slovenec za ameriške in evropske trge?

Za slo štekam, da delnice takoj ko jih kupiš preneseš na kdd, ampak za tujino pa nevem točno kakšen je postopek, ker tam je več depotnih družb (tudi znotraj ene države) v večih državah.

Zanima me kako to narediti pri kakšni trgovalni platformi (gledal sem tradeport, e-trade mi ni, ker je en del v nemščini, pa še probleme majo zdej..) in da potem mirno spiš.
#21195 (odg: #21188 )  03.12.07 14:14  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[xanthic]

Aha, pa ve mogoče kdo kako bi to naredil en slovenec za ameriške in evropske trge?

Za slo štekam, da delnice takoj ko jih kupiš preneseš na kdd, ampak za tujino pa nevem točno kakšen je postopek, ker tam je več depotnih družb (tudi znotraj ene države) v večih državah.

Zanima me kako to narediti pri kakšni trgovalni platformi (gledal sem tradeport, e-trade mi ni, ker je en del v nemščini, pa še probleme majo zdej..) in da potem mirno spiš.
Jaz mam 15 mio EUR kr na E-trade v Nemciji. Vsaj nazadnje ko sem pogledal so bli se tam,... Ostalo mam pa na razlicnih bankah, vecino na Kajmanskih otokih,..
#21201  03.12.07 14:42  _xanthicodgovori / citiraj  |  shramba  

Glej, ne sprasujem zase, niti ne za koga drugega, ampak tudi če bi, se ti nebi bilo treba oglašat s takimi nepotrebnimi in primitivnimi pripomami, ok?

* zadnji popravek: 03.12.07 14:42
#21206 (odg: #21175 blink)  03.12.07 14:53  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[blink]

:: [xanthic]

:: Zanima me, če kdo ve kako se zagotovi varnost mojih delnic in denarja na računu pri brokerju pri večjih vsotah v primeru da broker bankrotira?

:: Ker sem bral recimo na strani od saxo bank za njihovo trgovalno platformo (tradeport od poteze), da imajo nek sklad, ki ti povrne do 20k eur delnic in 40k eur denarja, če grejo oni bust..

:: Kako se potem lahko počutiš varnega, če imaš recimo portfelj 1mio eur ali 10 mio eur+ oni pa ti dajo recimo max 60k eur če se njm kaj zalomi?

Zagotoviš si tako da odpreš račun pri brokerju, ki tvoje delnice vpiše pri centralnem depozitarju v posamezni državi na tvoj ime npr. v Sloveniji je to pri KDD, v ZDA je SEC..itd. Saxo tega nima, ima interni register in pri vseh depozitarjih so oni vpisani kot lastniki papirjev.
SEC v ZDA je regulator tako kot ATVP pri nas ne pa centralni register. In ti nobeden retail broker tega ne bo zagotovil, pa tudi če bo, bo strošek previsok.
#21225 (odg: #21201 )  03.12.07 18:56  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Se strinjam... Če maš sm vesel zate, če pa nimaš, si pa verjetno iz istih razlogov tuki kot vsi... (da bi nekoč imel..) :)

#22686  16.12.07 19:46  _luka18odgovori / citiraj  |  shramba  

a prek teh računov GBD online npr. si sam svoj broker (vse poteka prek računalnika kot pri elektronskem računu za banko) ali pa je zadaj vseeno še nek broker?
#22709 (odg: #22686 )  17.12.07 08:43  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[luka18]

a prek teh računov GBD online npr. si sam svoj broker (vse poteka prek računalnika kot pri elektronskem računu za banko) ali pa je zadaj vseeno še nek broker?
--vedno je zadaj še broker, ki vnese narocilo v sistem (zaradi tega prihaja vcasih do dolocenih zamikov)
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 13

Seznam forumov  >  Borza  >  Varnost delnic in denarja pri brokerju

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>