Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 07:47
0,93 %
8.326,52
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11.10
-0,10 %
1.329,63
SI 11.10
-0,05 %
869,71
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 22867... najdena v temi Češka krona

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Češka krona

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 22867... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12
#22785  17.12.07 15:56  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

Baje da vsako leto poraste glede na euro nekako 7-8% in do leta 2012, ko naj bi uvedli euro, ji imajo namen povečati vrednost najman za 25%.

(OK, matematika pravi 7% na leto bo 2012 ratalo najmanj 31%.)

Razlog je v tem, da bi bile plače ob menjavi čim višje, da ne bi imeli še večjih problemov z delovno silo, kot jih imajo že sedaj, ko že imajo "uvoženih" več 100.000 tujcev.

Kje lahko preverim zgodovino tečaja krona/euro ?

Kako bi to lahko najboljše izkoristil ?

Vaša mnenja na splošno ?
#22788 (odg: #22785 Osojnik)  17.12.07 16:13  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Zgodovina

Usd/CZK

http://devisen.t-online.de/index.php?nod...

EUR/CZK.

http://tool.boerse.de/index.php?WKN=0001...

Ps.Češkega gospodarstva ne poznam tok dobro, da bi lahko sodu o valuti.

#22800  17.12.07 16:53  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanimivo, nekaj podobnega se dogaja tudi z SKK, ko sem računal. Mam exel datoteko z analizo 10 valut napram tolarju in euru, pa jo neznam vstavt noter v forum, da bi delil zvami (dej admin kako informacijo za vstavljanje fajlov).

Zanimal bi me tudi mnenje za obveznico vezano na valuto, je v določenih primerih konkretno več donosna kakor 4% napram euru, kar bi se videlo iz datoteke (kako vstavt fajl).thx
#22803 (odg: #22800 )  17.12.07 17:13  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

kako vstaviti file. gres na forum/shrambe izberes datoteke in vstavis. potem pa link na forum. simple as that.

#22808  17.12.07 17:43  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

ne dela, skoz se odpera nek folder, zvečer se znova vrnem k forumu, hvala vseeno

* zadnji popravek: 17.12.07 17:43
#22809 (odg: #22808 )  17.12.07 17:49  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

ne dela, skoz se odpera nek folder, zvečer se znova vrnem k forumu, hvala vseeno
--dela dela. poskusi z drugim browserjem. oz prav je da se ti odpre folder, tam poisci file in je. al se komu ne dela?
#22862  18.12.07 02:53  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Se opravičujem (vmes je bla služba) http://www.financna-tocka.si/forum.php?o...in res je browsver kriv :)

Tečaji so kopirani iz banke slovenije na dan datuma od a5 do a131 vrstice in prikazuje procente (rastlo ali padalo) med letom 1999 (vrstica a133) do konca leta 2006, od l.2000 (a134) konca leta 2006... tako dalje do vrstice a140 od začetka do konca leta 2006. Zanimalo me je koliko vrednost valut niha v evrih napram valutam 3(chf) in 4(USD), ker sem imel plan naložiti tako švicarski kot ameriški sklad in prišel do spoznanja, da sta se najbolj odrezala 6(czk) ter 9(skk), pa tud kuna me presenetla... Sicer nevem kako pride do tega (czk, skk bolše od €), morda prejšna teorija le drži od osojnika.

Tudi KD Rusija ima v Skk in me zanima: ko enkrat prodaš točke in obenem valuta zraste, vrednost točke ostane ista. Če prikažeš na kapitalski napovedi, da si prodal točke brez dobička, ali ti dejanska valuta, ki imaš pozitiven donos z njo, mora iti v obrazev kot dobiček ali ne, kajti razvidno je, da sem plačal tako v € kot v SKK, ali lahko to prirediš malo sebi v prid? Imam tudi sgam indija, ki je v USD. Upam, da nisem preveč zbrkav uprašanja.

Z malo spretnosti lahko namesto do l.2006 naredite do l.2007, da se vam pokaže realna sedanja vrednost.

Upam da še kdo doda kako misel, kajti zdi se mi, da lahko z obveznico prideš tudi ob bok delniškim skladom (10%)...

* zadnji popravek: 18.12.07 02:53
#22867 (odg: #22862 )  18.12.07 08:47  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

Tudi KD Rusija ima v Skk in me zanima: ko enkrat prodaš točke in obenem valuta zraste, vrednost točke ostane ista. Če prikažeš na kapitalski napovedi, da si prodal točke brez dobička, ali ti dejanska valuta, ki imaš pozitiven donos z njo, mora iti v obrazev kot dobiček ali ne, kajti razvidno je, da sem plačal tako v € kot v SKK, ali lahko to prirediš malo sebi v prid? Imam tudi sgam indija, ki je v USD. Upam, da nisem preveč zbrkav uprašanja.
--vse nakupe in prodaje pretvoris v napovedi v evre po srednjem tecaju banke slovenije. uposteva se vedno samo donos v evrih

#23176 (odg: #22862 )  21.12.07 10:55  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

Se pravi, ponujajo se sledeče možnosti:

- kupiš krone v kešu in čakaš na 2012 in pretvoriš v eur: 7-8% letno ni ravno nekaj (vsaj pri obiskovalcih FT ne), še vedno pa več od vsake slo banke

- naložiš krone v česko banko - ? To bi že moralo zadostovati za krepkih 10+ % letno (zgolj predvidevam).

- kupiš češke obveznice - predvidoma še malenkost več (vendar pojma nimam, kako je v resnici). Katere ?

- kupiš eno ali več čeških delnic. Katerih ? Ne vem, kakšno je trenutno stanje češke borze, vendar če ni toliko pregreto kot slovenska, bi moral biti v 4 leta soliden + in še vsaj +25% na račun valute

- sklad: Kateri ? Prosperita je pretežno balkanski in, vsaj zame, še najmanj nekaj mesecev gotovo ne pride v poštev. KD Rusija se mi zdi zgolj malenkost bolj umirjena verzija divje R. Osteuropa (ki že imam precej). Pa tudi valuta v tem primeru ni ravno v pretirano pomoč (slovaška krona je pa itak ista zadeva kot češka v tem primeru).

Bolj bi prišel v poštev kak prav češki sklad, ki nalaga pretežno v češki trg - Kateri ? (v sloveniji se očitno ne trži noben, vendar to ne bi smela biti ovira za naložbo).

Kot se vidi, ne vem skoraj nič, imam pa idejo, da bi nekako izkoristil očitno rast krone.

Kakšni komentarji ?
#23178 (odg: #23176 Osojnik)  21.12.07 11:21  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

- kupiš krone v kešu in čakaš na 2012 in pretvoriš v eur: 7-8% letno ni ravno nekaj (vsaj pri obiskovalcih FT ne), še vedno pa več od vsake slo banke
to je tvoja pricakovana letna rast valute z obrestmi vred ali pridejo povrh se obresti? ker ce pridejo zraven se neke obresti, potem mi ni jasno, zakaj si sploh v dilemi.

seveda vse skupaj pod pogojem, da gibanje valute dejansko BO taksno, kot nanj racunas...

kar se tice variante prek ceske borze, razmisli o tem, kaj visoka domaca valuta pomeni za (izvozne) firme - razen ce si mislil igrati samo na tiste, ki prodajajo 99% na domaci trg.

* zadnji popravek: 21.12.07 11:21
#23187 (odg: #23178 crt)  21.12.07 12:52  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

povrhu pridejo še obresti - ki pa so, vsaj kaj sem na hitro preveril na portalu ene od njihovih bank, precej skromne - 2,45%.

ja, se zavedam, valuta v večletnem obdobju pridobiva, lahko se pa zgodi, da bo kakšno leto padala (ali recimo 2 leti) - vsekakor je za razmisliti (bi bilo verjetno prelepo, da bi jaz prvi odkril tako možnost, le kje so zaspali vsi finančniki).

Izvoznikom ne more biti lahko življenje, če že proti evru toliko raste, kaj šele proti ostalim valutam. Je pa super za njihov turizem, ki trenutno več kot cveti (mora biti podobno oz. še bolj izrazito kot na Hrvaškem z njihovo močno kuno).
#23215  21.12.07 17:39  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Sm malo po bankah spraševal, kako je z vezanimi vlogami ali varčevanjem... Nobena nima tega, vse banke se otepajo :( Kako vraga dati vezati, ker sama valuta v štunfu "mi" nekoristi kaj dosti. Obstajajo kakšne obveznice, depoziti ali sklad, morda bond, ki je v tej valuti???
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 12

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Češka krona

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>