Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 15:21
7,14 %
6.336,24
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 13:20
-0,09 %
954,51
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 23687... najdena v temi moj osebni portfelj- mnenje dobrodošlo

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  moj osebni portfelj- mnenje dobrodošlo

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 23687... najdena na strani 3

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 119   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | > | zadnja
#23393  24.12.07 13:13  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Se strinjam... vsaka šola nekaj stane :) pa naj stane tudi njega, da se poduči :( .Podobna situacija je bila tudi pri meni, ki sem nabijal kako dobre imam naložbe, čeprav sem od dolgoročno dobil 100+ donosnost z naložbam, sem se kratkoročno opekel za 20- donosnost. Torej če bi šel par mesecev kasneje, bi imel 140+. Torej treba razložit fantu, kaki so riziki, da je morda kratkoročno treba počakat, da ceneje prideš do VEP, zato se vlaga parkrat na leto, da prideš do nekega povprečja VEP. Se pa strinjam s fantom, če je pripravljen na dolgoročnost, bo nekega dne tudi zaslužil in se predvsem podučil. In z nekimi naložbami je pač treba začeti in ne obupati. Veliko bolje kot pa, da si kupi avto in bo cena samo še padala ali pa zapije denar. Je pa res da nemore govort vsepovprek o neumnih, sploh pa z ljudmi, ki so na borznem parketu več let.
#23401 (odg: #23393 )  24.12.07 13:40  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

ja velikokrat se pogovarjamo o naložbah takšnih in drugačnih trgih......

pomemben je pa profil vlagatelja, ker na drugi strani lahko preprosto nekdo pametuje ki ima vloženega zelo malo denarja. In potem reče ja si čudak ko imaš na banki in nimaš v ultra donosnem skladu, ima pa vloženih 3000 EUR v eurasien ali na balkanu in je ves vesel ker mu je poratalo, vprašanje pa je če bi večjo količino naložil v tako eksplozivne zadeve. Se strinjam da je lepo gledati te ultra donosne zadeve kadar rastejo.

Nekaterim se gre pač za ohranjanje vrednosti denarja ali kakorkoli že, kot pravim vlagatelji smo si med seboj različni, zato ne vidim smisla v tem da nekdo pametuje s tako ozkim pogledom.

Sem hotel še več napisati pa mi potem nastane cel roman, ko pa kasneje preberem post od crta, pa vidim da on kaj podobnega pojasni v enem stavku jaz pa v celem romanu, s tem da verjetno moj post niti ni razumljiv:)))

crt kako ti to rata?
#23403  24.12.07 13:58  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

tako je, 500€ je 1% ali pa 100%. Tudi zame je razumljivo, da je denar naložen v banki, v kolikor čakaš na potreben izdatek ali samo preventiva v "bojazni" pred padcem. Profil vlagatelja je pa bistvo. Nekateri kupujejo "stanovanje" jutri, nekateri čez 10 let, zato tudi drugačen profil...
#23405  24.12.07 14:44  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

Oprostite moram se še enkrat oglasiti,jaz pravim,da se vlaga denar,ki ga ne potrebujete za razne življenske cilje.Navedel sem primer iz katerega bi se lahko kaj naučili in te izkušnje izrabili v svojo korist ne pa da vas žene pohlep in panika.Sigurno vas je veliko takih,ki ste to doživeli zato pa držite denar v banki z raznimi izgovori,da ste tak profil vlagatelja ali ,da čakate, da bo padla cena mikrovalovke.ZAPOMNITE SI NEKAJ,ČE IMAŠ DENAR NA BANKI ŠE NISI VLAGATELJ!!!!!!!!!!Kar pa se tiče fantičkov iz FT,sama dajeta ven naslove iz katerih se lepo vidi,da imajo skladi novih trgov slovenske delnice in to take,ki še ne kotirajo na borzi potem pa trdita,da to ni res in se nato še hvalita,da sta nekoga utišala. Ne morem verjeti,da se je iz tega,ko sem nekomu svetoval,da se v današnjih časih ne izplača imeti denar na banki razvila taka debata.
#23406 (odg: #23405 )  24.12.07 14:51  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
ZAPOMNITE SI NEKAJ,ČE IMAŠ DENAR NA BANKI ŠE NISI VLAGATELJ!!!!!!!!!!::

Hmm sej nekateri imajo na banki samo DEL SREDSTVEV, ker se tako zavarujejo pred večjimi padci..

A če si prej 2 leti ali več aktivno vlagal in delal dobre rezultate, sedaj pa imas denar na banki, potem nisi vlagatelj?!!?

Za nekatere (tudi mene) je banka kot smo že omenili zgolj parkirišče denarja, da ga nimas ravno doma takrat ko ne ves kaksen bo tvoj naslednji korak...
#23408 (odg: #23405 )  24.12.07 15:00  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

Kar pa se tiče fantičkov iz FT,sama dajeta ven naslove iz katerih se lepo vidi,da imajo skladi novih trgov slovenske delnice in to take,ki še ne kotirajo na borzi potem pa trdita,da to ni res in se nato še hvalita,da sta nekoga utišala. Ne morem verjeti,da se je iz tega,ko sem nekomu svetoval,da se v današnjih časih ne izplača imeti denar na banki razvila taka debata.
ej, a si ti polpismen? znas pisati, ne pa tudi brati in cim nekaj napises, ze to pozabis in zivis v prepricanju, da si napisal nekaj povsem drugega?
#23409 (odg: #23405 )  24.12.07 15:05  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

Oprostite moram se še enkrat oglasiti,jaz pravim,da se vlaga denar,ki ga ne potrebujete za razne življenske cilje.Navedel sem primer iz katerega bi se lahko kaj naučili in te izkušnje izrabili v svojo korist ne pa da vas žene pohlep in panika.

--kaj pa ti ves kaj koga na forumu zene in kaksne portfelje imajo in kolko so aktivni. sploh pa kdo ima kaj na banki.

Kar pa se tiče fantičkov iz FT,sama dajeta ven naslove iz katerih se lepo vidi,da imajo skladi novih trgov slovenske delnice in to take,ki še ne kotirajo na borzi potem pa trdita,da to ni res in se nato še hvalita,da sta nekoga utišala.
--tebi res v glavi dela nekaj cudnega (pa brez zamere). noben se ni hvalil, da te je utisal ampak da ko smo ti dali stevilke namesto, da bi nanje odgovoril s stevilkami si zacel zmerjat (o tem kdo je primitivc bojo oz je ze vecina presodila). to je eno.

drugo dal sem spisek skladov, ker si TI razlagal, da je en pa najboljsi. v spisku so bili skladi ki so imeli 0 ali malo slovenije (vsekakor ne deleze ki bi bistveno vplivali na donose) in nekako vecina je presegala tvoj najjaci sklad. lazi in druga natolcevanja brez podlage zadrzi zase.

Ne morem verjeti,da se je iz tega,ko sem nekomu svetoval,da se v današnjih časih ne izplača imeti denar na banki razvila taka debata.
--daj preberi vse se enkrat pa se vprasaj na katere dele se je razvila debata. razsiri si obzorja. nisi edini na tem svetu, gotovo nisi najpametnejsi, se bolj pa ti manjka osnovne kulture komuniciranja.
#23410 (odg: #23405 )  24.12.07 15:05  GreenBlueodgovori / citiraj  |  shramba  
ZAPOMNITE SI NEKAJ,ČE IMAŠ DENAR NA BANKI ŠE NISI VLAGATELJ!!!!!!!!!!
Nekdo je že omenil profil vlagatelja:

Za 70-letnega upokojenca s skromno pokojnino in skromnimi prihranki je izbira najugodnejše banke ter določitev dobe vezave največ "gruntanja"/"tveganja", ki si ga lahko privošči. In če se je vsaj toliko potrudil, se temu človeku lahko reče vlagatelj in to pametni vlagatelj. Iz obresti na banki bo lahko kupil bicikel za vnučka, sicer pa mu mogoče ne bi uspelo (denar na TR ali pa v kakih noro tveganih skladih).
#23411 (odg: #23408 crt)  24.12.07 15:07  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [portir]

::Kar pa se tiče fantičkov iz FT,sama dajeta ven naslove iz katerih se lepo vidi,da imajo skladi novih trgov slovenske delnice in to take,ki še ne kotirajo na borzi potem pa trdita,da to ni res in se nato še hvalita,da sta nekoga utišala. Ne morem verjeti,da se je iz tega,ko sem nekomu svetoval,da se v današnjih časih ne izplača imeti denar na banki razvila taka debata.

ej, a si ti polpismen? znas pisati, ne pa tudi brati in cim nekaj napises, ze to pozabis in zivis v prepricanju, da si napisal nekaj povsem drugega?
--ja on je najjaci vlagatelj, ki ve vse in se vec. a ne ve niti kaj je sam zapisal in se huje ne ve kaj so drugi napisali in jih kljub temu skusa vseeno napadati. primer za raziskave vsekakor
#23413 (odg: #23320 )  24.12.07 15:15  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

Ljudje ne morete v današnjih časih držati denar v banki za 3-4%letno,če pa je inflacija 7%.Banke pa ga nato investirajo ali ni boljše,da to naredite kar sami.
Najvišja depozitna ponudba je trenutno LONova s 5,50%, novembrska inflacija pa 5,70%.

Kar naredi spread iz tvojih vsaj 3,0 odstotne točke na 0,2 odstotne točke. V

Verjamem, da si želel prikazat point: trenutno visoka inflacija napram depozitnim OM, ampak prikaži neke približno normalne podatke. Sicer se vsi sprašujemo o tem KAJ pišeš, namesto O ČEM pišeš.
#23422 (odg: #23405 )  24.12.07 15:56  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

oprosti ampak jaz vlagam denar z ciljem narediti dobiček, kateri je potem namenjen nadaljnim ciljem....

pohlep in panika nas niti pod razno ne žene, sploh če omenjamo banko:))

razloženo ti je bilo kaj pomeni banka:

- začasno parkirišče določenega dela portfelja, ki se sproti prilagaj razmeram na trgu in se razmerje med banko in borzo zmanjšuje ali povečuje, odvisno kako posameznik oceni trenutne razmere,

- varni del portfelja,

- če omenjamo banko ne pomeni da je vse v banki, je le en del, ki je lahko-beri prvo alinejo.

- jaz imam trenutno velik del na banki, vendar moraš gledati da je bil še letos ta del 100% v naložbah ki so vezane na borzo. Crt ti je tudi povedal da ima okrog 66% denarja na banki. Pa še eden je bil ki je pojasnil koliko dobička je že naredil letos.

Debata se je razvila zato, ker je tvoj nasvet neumen, ker mi ti ves čas plozamo KAJ NAM POMENI BANKA!!!
#23429  24.12.07 16:38  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

andrejcc naj ti še enkrat povem,da sem izpostavil krekov most,ker po moje dobro pokriva vse trge ne pa zaradi donosov,da pa imajo ostali skladi boljše donose,pa sem ti že stokrat povedal zakaj!!!! Lepo se vidi,da vas vodi televizija skozi življenje,kjer prikazujejo denar v štunfih in tlačijo televizorje v hladilnik. Ne povejo pa vam bistva,5.50% obresti je za vezavo nad 25 mesecev,glede inflacije v njen izračun uporabljajo stvari,ki jih mi navadni smrtniki ne kopujemo(gume za letala in podobne stvari,ki se po 5 let ne podražijo)Jaz vam bom povedal za izdelek,ki ga pije skoraj vsak zemljan,ALPSKO MLEKO,,ki ga jaz kopujem se je samo v novembru podražil iz 0.59€ na 0.79€,to zame ni 5.7% ampak 34%,sedaj pa vi bankirji računajte.Lepo,da ste v svoj mozaik izgovor dodali še ata starega 70 let,ki ni mogel celo življenje našparati za bicikel.Taka prihodnost čaka tudi vas,kaj pomaga,če so padle meje,ko pa imajo ljudje še zmeraj v glavi barikade.
#23430 (odg: #23429 )  24.12.07 16:52  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Lej prjatu....sej vse lepo in prav..

Če si rad investiran, bodi 100% investiran.

Če si bolje ziheraški pa si prilagajaj portfelj trenutnim potrebam..

Lepo prosim NE PA PROMOVIRAT ideje, da tisti, ki imajo del denarja na banki ne znajo delat z denarjem ker zamujajo bajne donose!!!

To se lahko ZELO hitro obrne... mal poglej BALKAN vse je zgrmelo na pamet receno 30-40% dol ( res na pamet receno)

Jaz osebno sem v roku 18 mesecev s Kitajsko naredil + 150% PA SE NE MISLIM HVALIT.... Fora pa je, da sem vanjo vložil recimo 10% portfelja, ker sem pač špekuliral da bi znalo it še gor... Lahko bi šel tudi s 100% vanjo vendar sem cvikal...

To pa ne pomeni da sem neumen ker nism vse dal v kitajsko...temu se reče prilagajanje investicijske politike osebnim potrebam...

Vsak dela kakor mu paše in to je to!!! Po bitki so pa itak vsi generali...

Srečno vsem in vesel božič!!

Pa brez zamere... LP
#23433 (odg: #23430 roaddogg)  24.12.07 17:24  _hudicek7odgovori / citiraj  |  shramba  

V glavnem jaz sem bil do sedajle nekaj let 100% v delnicah in v zadnjem letu sem naredil 40% donos (v bistvu ga je moj sklad). Ampak to mi ni bilo dovolj in sem potem 100% vložil v eno samo delnico v ZDA in potem v enem samem dnevu izgubil 5K € in spoznal, da je borza v bistvu zelo nevarna stvar. Hvala bogu sem del izgubljenega denarja dobil nazaj z NKBM. V glavnem sedaj sem 100% v denarju in ne vem v bistvu, kam z njim, ker ne vem, kako močan je še ameriški potrošnik. Počakal bom še do petka, ko bo objavljenih še nekaj ključnih podatkov o ameriškem gospodarstvu. rad pa bi vložil sedaj, ko so provizije v sklade zelo znižane. malo sem premišljeval da bi 50% vložil v Alfo, 30% do 40% v KD Bond (taradi padajočih obrestnih mer v letu 2008 pričakujem višji donos kot na banki), z 10% do 20% pa bi ostal v denarju in čakal na kako priložnost za ugoden nakup. Kaj vi menite?
#23444 (odg: #23433 )  24.12.07 17:47  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Še pred enim letom, bi razen za nakup ene delnice, ploskal od navdušanja in hitel pritrjevati, kako je pa to, tudi po moje in jaz seveda vedno vse vem (!!), tisto ultimativno.

Sedaj pa, nisem 100% v denarju ampak plačujem šolnino za tisti praktični del znanja o delniških trgih, ki sem ga do sedaj poznal zgolj iz literature. Izjemno zanimivo in poučno, toplo priporočam.

Kaj menim? Danes prav nič. Ko bom preštudiral še poglavje "Ali lahko vrednost točke vzajemnega sklada pada tudi več kot eno leto" in poglavje "Kako prepoznati dno; kako se kaže prvi trajen odboj od dna" bom začel vlagati; po drobtinicah.
#23447  24.12.07 17:58  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

Čakajte zdaj pa že mešate pojme,vsi imamo del sredstev v gotovini,jaz sempodal svoje mnenje,glede na to,da se je nekdo kolebal ali naj vstopi v sklade ali naj drži denar v banki,da mu ga nebi popapala neka teta recesija.Glede rizičnih trgov tudi vsi vemo,da se tam ne drži glavnina denarja.Vsi imate denar pripravljen za super nakupe,zakaj ga niste prelili v sklade sedaj,ko je bila velika korekcija ,kar tudi sami navajate Sam sem kupil KD NOVA ENERGIJA 26.11.2007 po 1.32,danes je 1.49,vi bankirji pa izračunajte koliko % je to.mislim,da morate imeti denar v banki skoraj 3 leta.Ne navajam teh podatkov,da boste lahko pisali kako sem pameten,ampak,da vam dokažem,da lažete sami sebi.Zakaj niste vstopili na trg,ko je bila vaša super priložnost na dlani.Razlaga je zelo preprosta 1.verjetno nimate denarja in tukaj samo sanjate svoje sanje 2.ne morete razdreti vaših depozitev,čeprav imate denar na banki samo parkiran za super nakupe 3.tako kot vsak otrok se bojite nečesa kar ne poznate ali pa verjetno čakate,da bodo šli tečaji v višave.kot sem že enkrat opisal.
#23451 (odg: #23447 )  24.12.07 18:59  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Se opravičujem, samo si pa postal že tečen. Če hočeš produktivno sodelovati, potem imaš možnost to početi v temi "Nakupi in prodaje", kjer bomo tvoje nasvete lahko upoštevali ali pa tudi ne. S svojimi argumentiranimi posli boš tako pomagal ostalim, ki nimamo dovolj znanja, časa,... Lahko bomo spremljali, tvojo uspešnost trgovanja in temu primerno zaupali tvojemu znanju; možnost vsekakor imaš, vendar ne posiljuj. To, kar si pa nazadnje napisal v treh točkah, mi pa jasno daje vedeti kakšen je tvoj ego.

Kar se pa tiče kregarije po forumu je pa ne podpiram in če imaš težave, jih rešuj prek zasebnih sporočil. Pa vesele praznike.
#23452  24.12.07 19:02  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Prjatu, si gost v njihovi hiši in lahko te vržejo ven iz njihove hiše. V tuji hiši se moraš ravnati po tujih navodilih in biti ponižen (naš župan Zoki je dolga leta samo molčal in poslušal, kaj imajo drugi za povedat, sedaj ko ve veliko, lahko tud naveliko steguje jezik...), če ti je prav ali ne. V svoji hiši si gospodar sam in lahko njih mečeš iz svoje hiše. Ne želim da obupaš, ampak včasih pametno zadržati mnenje zase(sploh če so že obdolževanja) :) Splet okoliščin je pripeljal do tega, ker si parkrat dal malo pomankljive izjave, pa so te prjel za jezik in te peljali scat z dejstvi. Vrnimo se v prejšne tirnice in se imejmo radi :))) Mir za narod, ki ga je z dneva v dan manj. Pokopite sikiro in ne se več sikirat :)))

p.s.:Moto življenja: bolje izpasti glup, nego z aviona. :)

p.s.2: kako bi ravnal z 1mio€? Bi vse vložil takoj? NE? Mogoče imajo pa oni preveč dnarja, pa treba v štunfe dajat! Mogoče pa se bojijo, da nebo njihov otrok jutri lačen, ko borza pade, treba za hude čase kej pršparat, ane!!!

Lep pozdrav, sem lastnik zakopane sekire, Alain :)))
#23454 (odg: #23429 )  24.12.07 20:15  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

andrejcc naj ti še enkrat povem,da sem izpostavil krekov most,ker po moje dobro pokriva vse trge ne pa zaradi donosov,da pa imajo ostali skladi boljše donose,pa sem ti že stokrat povedal zakaj!!!! Lepo se vidi,da vas vodi televizija skozi življenje,kjer prikazujejo denar v štunfih in tlačijo televizorje v hladilnik. Ne povejo pa vam bistva,5.50% obresti je za vezavo nad 25 mesecev,glede inflacije v njen izračun uporabljajo stvari,ki jih mi navadni smrtniki ne kopujemo(gume za letala in podobne stvari,ki se po 5 let ne podražijo)Jaz vam bom povedal za izdelek,ki ga pije skoraj vsak zemljan,ALPSKO MLEKO,,ki ga jaz kopujem se je samo v novembru podražil iz 0.59€ na 0.79€,to zame ni 5.7% ampak 34%,sedaj pa vi bankirji računajte.Lepo,da ste v svoj mozaik izgovor dodali še ata starega 70 let,ki ni mogel celo življenje našparati za bicikel.Taka prihodnost čaka tudi vas,kaj pomaga,če so padle meje,ko pa imajo ljudje še zmeraj v glavi barikade.
--tvoji argumenti so nikakvi, tvoje razlage vedno nove in drugacne. ob novih dejstvih, ki jim ne znas odgovoriti zacnes zmerjat in pametovat kako si edini ki ves. na drugi strani odkrivas toplo vodo in jo razglasas kot da si edini veleum, ki to dojema. se enkrat ti pravim, preberi si natancno kaj si pisal ti in kaj drugi (ce zmores seveda). jaz s tabo ne mislim vec debatirat, ker ne znas debatirat. ce pa bos v prihodnje se zmerjal in podobno pa bos v tem forumu utisan
#23456 (odg: #23447 )  24.12.07 21:30  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

Čakajte zdaj pa že mešate pojme
:))))

nalozbeni nasvet: nakup ogledala
#23478 (odg: #23456 crt)  25.12.07 19:47  Hevidiodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [portir]

:: Čakajte zdaj pa že mešate pojme

:))))

nalozbeni nasvet: nakup ogledala
hehehe, PWNage
#23479 (odg: #23447 )  25.12.07 22:23  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

Čakajte zdaj pa že mešate pojme,vsi imamo del sredstev v gotovini,jaz sempodal svoje mnenje,glede na to,da se je nekdo kolebal ali naj vstopi v sklade ali naj drži denar v banki,da mu ga nebi popapala neka teta recesija.Glede rizičnih trgov tudi vsi vemo,da se tam ne drži glavnina denarja.Vsi imate denar pripravljen za super nakupe,zakaj ga niste prelili v sklade sedaj,ko je bila velika korekcija ,kar tudi sami navajate Sam sem kupil KD NOVA ENERGIJA 26.11.2007 po 1.32,danes je 1.49,vi bankirji pa izračunajte koliko % je to.mislim,da morate imeti denar v banki skoraj 3 leta.Ne navajam teh podatkov,da boste lahko pisali kako sem pameten,ampak,da vam dokažem,da lažete sami sebi.Zakaj niste vstopili na trg,ko je bila vaša super priložnost na dlani.Razlaga je zelo preprosta 1.verjetno nimate denarja in tukaj samo sanjate svoje sanje 2.ne morete razdreti vaših depozitev,čeprav imate denar na banki samo parkiran za super nakupe 3.tako kot vsak otrok se bojite nečesa kar ne poznate ali pa verjetno čakate,da bodo šli tečaji v višave.kot sem že enkrat opisal.

Tele tvoje razlage sta pa TOTALNO blesave!!!!!

1. Kdo si ti da boš vedel koliko ima kdo denarja??? ( a mislis da je nemogoce, da se tukaj kak "tajkunov" sinček za hobi zadržuje??? Mene to nebi presenetilo niti malo...

2. Kadar govorim o banki kot o parkirišču denarja, nimam NIKOLI VEZANIH DEPOZITOV, ker vem da ga bom hotel nekoč takoj imet na voljo!!!

3.VELIKA RAZLIKA je med BOJEČNOSTJO in PREVIDNOSTJO!!!

Sej se lahko delaš da si vseved bomo videli kako te bo streznila prva korekcija..

Res pa je,kot so tukaj že povedali, da lahko je nekdo pameten ki obrača 10.000 €, za razliko od nekoga , ki obrača 1.000.000 €... ali več...

#23644  27.12.07 15:58  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

Zdravo fantička iz FT,lahko je prodajati ogledala in napenjati mišice,da bosta nekoga utišala preko foruma.Vidva sta tista,ki stalno žalita in napeljujeta na prepir,namesto,da bi odgovorila na vprašanja.Glede na to,da je panter navedel kakšen je vaš moto življenja vam je vse oproščeno.
#23647 (odg: #23644 )  27.12.07 16:02  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

res ti ni pomoci
#23650  27.12.07 16:15  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

Sedaj,ko sta se zaštrikala pa namesto konkretnih odgovorov iz področja financ,ponujata razne politične odgovore in zdravniška mnenja.
#23651 (odg: #23650 )  27.12.07 16:19  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

Sedaj,ko sta se zaštrikala pa namesto konkretnih odgovorov iz področja financ,ponujata razne politične odgovore in zdravniška mnenja.
--resnicno ti ni pomoci. clovek misli, da vseeno bos prej ali slej povedal kaj pametnega ampak ne. zastrikal si se sam. dane so ti bile moznosti da razlozis, kar razlagas in si vsakic znova napadal, ker nisi imel argumentov. in nadaljujes. ce nimas nic pametnega za povedat ne rabi smetit
#23658 (odg: #23349 GreenBlue)  27.12.07 17:59  Rosinantodgovori / citiraj  |  shramba  
[GreenBlue]

So samo delniški in hkrati morajo imet polnih (od 1. do zadnjega v mescu) 12 mesecev delovanja za sabo. A od teh tut manjkajo?
Od teh tudi (se mi zdi) manjkajo.
#23659  27.12.07 18:05  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Panter ni nič navaju njihov moto življenja, to bi lahko bilo vsakmu moto življenja, namesto da provuciramo in ..., dvakrat globok vzdihneš in jeza je mimo. Pravim, da je lažje in bolje biti bebček, kot pa, da zaradi tega, ker nisem bebček ,te 15 modelov natepe za brezveze. Panter je nevtralen kot švica. Poudart sm hotel profil vlagatelja. Tisti, ki dejansko ima malo, lahko reskira na 100%, ker tako ali tako nima nič kaj veliko za izgobiti. Tisti, ki ima pa veliko, lahko reskira le 5-10% portfelja. To se boš nauču takrat, ko boš imel vsaj 50k€, potem boš tudi lažje razumel njih. To kar je zate 100%, je za njih lahko 1%. Nekdo, ki ima 5-10 let izkušenj z borzo in analizam, si vseeno malo več spoštovanja zasluži. Ampak še na kraj pameti mi ne pride, da bi jih zajebavu, če imajo denar na banki. To je čist njihova stvar in najbrž vedo več, kot pa midva skupi ;)

Zakaj ne začneš iz njimi; kaj bi rad dosegu, kdaj bi rad dosegu, s kakim zneskom, ali je to ali ono dobro itd. Fantje vedo veliko, le če znaš poslušati (brati) in s takim tenpom, ki ga imate sedaj nebote nikamor pršl. Sej smo valda na finančni točki in ne v parlamentu, da bi se kregal!

p.s.:vsak je svoje sreče kovač.

Še vedno zakopana sekira.Lp,Alain ;)
#23673  27.12.07 19:45  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne morem si kaj, da se ne bi oglasil. Fantiček je pač začel en mesec nazaj vlagati v sklade in je v enem mesecu naredil 12,8% in je sedaj najpametnejši na svetu. Brez veze se z njim ukvarjati....samo moje mnenje. :-))
#23687 (odg: #23673 Bruc)  27.12.07 21:47  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

No, portir. Nate se obračam s konkretnim vprašanjem. Kam naj vložim del svojega denarja, prosim svetuj mi. Želim varno in donosno naložbo, obljubim, da te v primeru slabega nasveta ne bom spljuval in žalil po tem in ostalih forumih z enako tematiko. Hvala že vnaprej za tvoj trud.

P.S.: Smo pa lepo zasvinjali to temo. Se opravičujem za smetenje.
Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 119   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  moj osebni portfelj- mnenje dobrodošlo

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>