Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:58
0,49 %
6.764,83
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 03.04
1,53 %
1.049,88
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 23765... najdena v temi moj osebni portfelj- mnenje dobrodošlo

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  moj osebni portfelj- mnenje dobrodošlo

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 23765... najdena na strani 4

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 119   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4
#23738  28.12.07 10:58  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

No creatin jaz ti bom povedal kam sem jaz vložil polovico svojega denarja,najprej pa bi rad še nekaj pojasnil.Denar,ki ga jaz vlagam je namenjen samo za vlaganje in od njega niso odvisne osnovne življenske potrebščine,oprostite to navajam zato,ker razni panterji navajajo,da če borza pade so otroci lačni,žalostno.Glede na povedano vlagam zelo dinamično,zato sem vložil v Rusijo,ki ima velike zaloge nafte in plina,politična situacija se je stabilizirala in drugo leto bo Rusija sprejeta v svetovno trgovinsko organizacijo.Kar se pa tiče tebe Bruc,ko sem jaz vlagal si se ti še igral v peskovniku.
#23739 (odg: #23738 )  28.12.07 11:03  Perse1odgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

Kar se pa tiče tebe Bruc,ko sem jaz vlagal si se ti še igral v peskovniku.

Pa ti si res en težki frajer. Kolk ti obvladaš!! Svaka ti čast. Rese je malo takih kot si ti :-))
#23741 (odg: #23738 )  28.12.07 11:13  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Samo moje mnenje če smem... Napisal si, da je denar ki ga vlagas namenjen samo za vlaganje... Iz zdravega razuma bi rekel da je to nekje 10% - 30% tvojega premoženja (tuki špekuliram, koliko je to me sploh ne zanima...govorim na splošno) torej se s temi sredstvi lahko ZELO IGRAŠ in na polno špekuliraš?

Za razliko od mene.... jaz imam za investicije cca. 70% - 90% denarja... To je pa malo drugače... S tako velikim deležem pa vseeno moraš biti malo bolj previden ( tako kot ne 100% vse na eno številko na ruleti)..

Vlagam pa podobno kot ti... Rusija, pred kratkim sem še povečal Indijo... Zmanjšal pa sem Kitajsko...vendar se nisem umaknil v celoti...

To je moje mnenje...ne obtožujem nikogar... Lep pozdrav...
#23742 (odg: #23738 )  28.12.07 11:14  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Vložil si v Rusijo, ampak jaz še vedno nič ne vem kam konkretno naj vložim. Vzajemni skladi, delnice,..., kratkoročno ali dolgoročno, nimam pojma. Če ni skrivnost, kako zgleda tvoj portfelj?
#23746  28.12.07 12:12  Brucodgovori / citiraj  |  shramba  

Portir: moj nickname še ne pomeni moje starosti ;-)
#23748 (odg: #23742 creatin)  28.12.07 12:13  xyz1962odgovori / citiraj  |  shramba  

Zakaj pa ne odprete teme MOJE NALOŽBE, kot je bila na forumu vzajemci, dokler je še deloval. Drugače pa na FT za oceno portfelja obstaja DRUGO MNEJE, kjer dobiš dokaj korektno oceno svojega portfelja.

Mislim, da je forum namenjen izmenjavi mnenj in izkušenj, ne pa podij za prepiranje.

Sam imam tudi nekaj denarja isključno v skladih in nisem nekakšen strokovnjak, čeprav v sklade vlagam nekje cca 4 leta.

Rad preberem kakšen dober komentar ali mnenje, vendar je tu debata ušla povsem v napačno smer.

LP

Vojko

PS

Moj riskantni portfelj

MP-GLOBAL 32,5%

MP-BALKAN 15,0%

Probanka BETA 11,5%

Infond BRIC 11,5%

Publikum BALKAN 10,5%

Abančna DELNIŠKI AKTIVNI 9,5%

KD Nova energija 9,5%
#23749 (odg: #23748 xyz1962)  28.12.07 12:17  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Am zakaj pa 2x Balkan?
#23755  28.12.07 12:54  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Postavil sem se v bran tako tebi kot njim, ker moraš pogledati z večih stališč. Supr da imaš izkušnje in upam da ti bo Rusija zrasla. Ko sem se z enim rusom pogovarju je reku, da je glavni problem, podkupovanje, ampak do olimpiskih iger upamo, da bodo rešil to. Sam imam 2% rusije. Počasi mislim tudi dokupovati. :)
#23760  28.12.07 13:17  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

Glej creatin,moje mnenje je,da je bolje vlagati v sklade katere upravljajo strokovnjaki,ko informacije pricurljajo do nas je to že prišteto v tečaj.dolgoročno lahko po moje samo vlagaš v globalni sklad,ostali,ki pa so geografsko in panožno omejeni pa se je treba odzivati glede na situacijo in trende,ki so trenutno prisotni.
#23763 (odg: #23749 roaddogg)  28.12.07 13:34  xyz1962odgovori / citiraj  |  shramba  

Ker mislim, da bi lahko tukaj nekaj zaslužil. Dva pa zato, ker ime vsaka hiša drugo politiko, druge naložbe, brokerje, to se tudi vidi po tem koliko % dobička je posamezen sklad ustvaril v istem obdobju kot drugi. Recimo temu v šali zmanjšanje tveganja s porazdelitvijo naložb.

MP hiši dokaj zaupam in sem se odločil za nakup takoj ob odprtju sklada in s tem prihranil stroške vstopa ali nakupa(do kotacije na borzi je bil brez vstopnih stroškov)-imel do korekcije 85%, sedaj nekje 55%.

Za Publikum pa sem se odločil, ker so bili takrat najdalj na tem področju (recimo izkušnje)pa tudi ostali skladi se mi zdijo solidno upravljani, tako, da ne delam nobenih posebnih analiz.

Po drugi strani pa, ko gledaš portfelje skladov vidiš, da vlagajo v dokaj solidne naložbe-banke,energetiko,telekome itd., tako da enkrat, ko se razmere umirijo se bodo tudi oni morali odpreti za tuj kapital in začeli razvijati. Kdaj pa bo to pa še Danny(vedeževalec) ne ve točno.

Sedaj sem nekje v srednjih letih in bolj hazardiram, saj od tega denarja ni nihče odvisen, čeprav mi ne bo nihče rekel, da mu je vseeno, če ima izgubo. Ko enkrat ustvariš dobiček, ti je še težje gledati kako dobiček kopni.

Vsaj jaz sem tak. Veliko lažje mi je, če mi pri dobitku davek odbijejo takoj, kot pa, da ga moram plačati čez eno leto.

Upam, da ne bo kdo to razumel kot reklamo borznim hišam, to je pač moje osebno mnenje.

Z Globalom in Beto sem začel in sem zadovoljen, Bric se mi je zdel najprimernejši, da pokrijem trge v razvoju, Abanka za kanček Slovenije, pri KD pa mislim, da sem našel malo začimbe. Iskal sem nek sklad z majhno vrednostjo VEP in možno potencialno rastjo v prihodnje.

Čas bo pokazal, če imam prav ali ne, drugače bo odšel tiho, kakor je tudi prišel.
#23765 (odg: #23760 )  28.12.07 13:42  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Dobro, nisem izvedel nič novega od tebe. Gremo dalje.
#23766  28.12.07 14:04  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

creatin glej lepo sem ti odgovoril kam se po moje splača vložiti,glede na to,da ste tukaj vlagatelji osnovnih pravil ne ponavljamo,pa sem jih še enkrat napisal,če pa še vedno ne razumeš pusti denar na banki.
#23770 (odg: #23765 creatin)  28.12.07 14:48  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[creatin]

Dobro, nisem izvedel nič novega od tebe. Gremo dalje.

Prjatu raje obupaj :))

Jaz nisem med bolje obveščenimi, zato se raje ne igram z ruskimi delnicami...

Sej skladi so tut perspektivni... (eurasien, osteuropa, KD russia & viele mehr...) ;)

Srečno in uspešno ti želim..
#23774 (odg: #23770 roaddogg)  28.12.07 15:28  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Niti nisem upal ;)

Bolj sem želel izvedeti kaj žene človeka v tako globoko in samozavestno prepričanje kot ga ima portir (upam samo, da ta njegova naložba ni edina in ima zadeve vsaj malo razpršene, ker drugače se lahko zgodi tudi, da bi bila banka boljša naložba). Čeprav kot sem razumel ima naložena samo sredstva, ki ne ogrožajo njegovega obstoja (ostali del pa ima verjetno na banki ali pa v štumfu).

Kar se tiče skladov (manjši del naložb), pa vlagam tja kamor sem vsaj malenkost poučen in informiran - zaenkrat se lahko pohvalim, da uspešno (trenutno še samo v enem).

Srečno in uspešno tudi tebi, ter vsem ostalim seveda.

#23779  28.12.07 15:50  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

creatin,jaz sem že enkrat napisal,da ste tukaj tudi taki kot si ti,ki sanjate svoje sanje.Za moje investicije se ti ni treba bati,ko boš drugič rabil konkretni odgovor pojdi vprašaj mamo,zakaj si tak. Pa še nekaj,kar te bo sigurno zanimalo,danes so objavili v kateri banki so najboljše obresti,izkoristi informacijo in zamenjaj banko,da boš imel večji donos-LOLEK.
#23783 (odg: #23779 )  28.12.07 16:14  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Preklapljam na zasebna sporočila.
#23787 (odg: #23779 )  28.12.07 16:30  lojzekodgovori / citiraj  |  shramba  

Tole debato sem si prebral v celoti. :) Sem občasen obiskovalec foruma, večinoma le bralec (Se še učim :)) ), vendar mi je nepojemljivo da nekdo napada stalne goste roaddog-a creatin-a, ter celo administratorja črta in andrejca. Predlagam da se na forumu doda nekakšen Osebni profil, kjer bi bila jasno razvidna aktivnost forumašev (Finančne točke in ne Foruma 21). Precej dober podatek bi bilo že število objav na forumu, povprečno število objav dnevno, ter datum prve prijave na forum.

Konstruktivna rešitev podobnih pripetljajev v prihodnje.

:)
#23791 (odg: #23787 lojzek)  28.12.07 16:43  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Se strinjam v celoti. Tudi sam sem BOLEK in resničnost mojih izjav ni enakovredna Vam (čeprav imam že 4 leta branja (časopisa in spleta) za seboj, se šele začenjam resnično učiti). ;)))
#23793  28.12.07 16:58  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

lojzek ta debata se je razvila zato,ker nekaj govorijo drugo pa delajo kot vaš minister za finance,jaz sem vrgel kost,da vidim koliko teličkov ima še denar na banki in takoj so se pojavili super miški,ki varčujejo za bicikel in imajo lačne otroke,glede tebe lojzek,pa če se boš učil njihovega mišljenja boš umrl neumen.HVALA VSEM ZA SODELOVANJE,KER SEM MISLIL,DA JE TA FORUM ZA VLAGATELJE.NE PA ZA MAMINE SINČKE SE POSLAVLJAM.ŽELIM VAM SREČNO NOVO LETO,ZA VAŠE NALOŽBE PA VAM GARANTIRA BANKA SLOVENIJE DO 22.000€,ZATO SREČE NE POTREBUJEJO!!!!
#23794 (odg: #23793 )  28.12.07 17:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

SE POSLAVLJAM
no da vidimo to cudo...

#23803 (odg: #23794 crt)  28.12.07 18:29  lojzekodgovori / citiraj  |  shramba  

Stil pisanja me spominja na MM.

#23808 (odg: #23803 lojzek)  28.12.07 20:30  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

MM?

Am... sej ne vem kako bi sploh povedu... "Gospod" portir - nebi kej preveč o lolekih in bolekih ker sm definitivno prepričan, da te lepo število tukajsnjih ( po tvoje LOLEKOV) mirno povedano POŠČIJE tako po donosnosti kot po denarnih tokovih njihovih investicij, tko da jz nebi bil tako zelo glasen in pameten..

K si že tooooook pameten...zakaj pa 100% vsega denarja ki ga imaš ne daš med svoje SUPER NALOŽBE A??? Al pa še boljše... ZAKAJ NE VZAMEŠ PUFA NA HIŠO (če jo maš) pa nam zares pokažeš kaj pomeni bit investitor? AAA???

A veš eni boleki tuki mamo raje "malo manjši" donos, kot pa miren spanec POD MOSTOM!!!

A veš da samohvala je najslabša hvala... in izkušenim mačkom se ni treba dokazovat...

#23867  29.12.07 22:26  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

roaddogg,mirno povedano POŠČIJEM SE TI NA MAMICO.
#23868 (odg: #23867 )  29.12.07 22:32  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

pa kakšen fetiš imate??? ajde
#23869 (odg: #23867 )  29.12.07 22:49  srconodgovori / citiraj  |  shramba  

ej, vratar, če bi bili zdejle v kafani, bi ga pa "zaplesal"...

p: pacifist

p.s. Andrej, kick it!
#23870  29.12.07 22:56  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

srcon še za tebe ena,vratar ti je na mami ležal.
#23872 (odg: #23870 )  29.12.07 23:41  unsenodgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

Glej, človek - to najbrž že si - svoje travme iz otroštva lahko rešuješ na bolj izvirne načine, kot je poudarjanje svojih šibkih točk na kakovostnem forumu.

* zadnji popravek: 29.12.07 23:41
#23874  29.12.07 23:49  _portirodgovori / citiraj  |  shramba  

PO KATERIH KRITERIJIH PA JE TO KAKOVOSTEN FORUM,KO VAM NEKDO POVE RESNICO JE VSE ŽIVO SAMO ČLOVEK NE.TI UNSEN VIDIM,DA SI STROKOVNO PODKOVAN PA MI POVEJ KAKO SI TI REŠEVAL SVOJE TRAVME.
#23875 (odg: #23870 )  30.12.07 00:47  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[portir]

roaddogg,mirno povedano POŠČIJEM SE TI NA MAMICO.

portir (ki seveda ni zdrzal pri "poslavljam se", tako kot vsi podobni primeri v forumih sirom po svetu) zaklenjen, tema zaklenjena.

mozno je, da bo uveden moderirani vnos v forum za nove uporabnike - sporocilo gre v cakalnico in caka na moderatorjev pregled. sedanji direktni nacin vpisa pa novinec pridobi potem, ko moderator oceni, da ne gre za razgrajaca.

seveda pojav taksnih primerov lahko vzamemo tudi kot kompliment -- ft ima ze tako velik krog uporabnikov, da postaja populacija podobna celotni (think vojska :).

* zadnji popravek: 30.12.07 00:47
Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 119   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  moj osebni portfelj- mnenje dobrodošlo

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>