Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 04:18
-0,97 %
6.478,59
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 30.03
0,33 %
958,54
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 23878... najdena v temi Triglav steber 1

Seznam forumov  >  Skladi  >  Triglav steber 1

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 23878... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 37   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#23862  29.12.07 21:32  mark23odgovori / citiraj  |  shramba  

Lep pozdrav!

Leta 2005 (01.04.2005) sem sklenil naložbeno življensko zavarovanje Triglav Steber 1 za dobo 15 let in sicer:

- za naložbeno življensko zavarovanje 40 eur/mesečno

- priključena dodatna zavarovanja 14,85 eur/mesečno

Torej vlagal sem 33 mesecev po 40 eur, kar znese skupaj 1320 eur. In ko preverim na spletni strani triglava izračun, mi izpiše da imam trenutne naložbe v vrednosti 49,6063 enote oz 1377,57 eur, KAR JE SAMO 57 EUR VEČ OD TEGA KAR SEM VPLAČAL IN TO V SKORAJ TREH LETIH.

Zanima me kako je možno, glede na to da je bila donosnost samo v zadnjem letu 37,60%, leto prej 24,72%,leta 2005 pa 6,34%, moj zaslužek pa je v treh letih samo približno 57 eur?

p.s. Razdelitev zavarovalne premije naložbenega življenskega zavarovanja pa je 100% samo v Triglav steber 1.

Res mi ni jasno.... Mi kdo lahko razloži?
#23871 (odg: #23862 mark23)  29.12.07 23:26  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  
[mark23]

Lep pozdrav!

Leta 2005 (01.04.2005) sem sklenil naložbeno življensko zavarovanje Triglav Steber 1 za dobo 15 let in sicer:
Zaradi življenskega zavarovanja. Od 100% ki jo plačaš, se ti 6-15% (odvisno od podetja/kd/triglav/mp...) plačuje za življensko zavarovanje v višini škode x€ v primeru smrti. Ker plačuješ 40 € se ti trga od zneska okol 4€, tako da v sklad plačaš samo 36€. Morda pa zaradi preoblikovanja ida v sklad se nisi vpisale točke avtomatično. Vsekakor kontakt z zavarovalnico, da spremenite pogodbo, če je le mogoče, tako kakor želite!

- za naložbeno življensko zavarovanje 40 eur/mesečno

- priključena dodatna zavarovanja 14,85 eur/mesečno
priključena dodatna zavarovanja pa je dnevna in bolnišnična odškodnina...+ zlomi..., kar pa je prekrito življensko zavarovanje iz naložbenega zavarovanja torej: 40€-4€ccaživljensko zavarovanje=36€ vsak mesec*33mesecev=1188€ vplačila. Torej ti je naredil več 10% plusa. Tudi počasi se daleč pride :)

Torej vlagal sem 33 mesecev po 40 eur, kar znese skupaj 1320 eur. In ko preverim na spletni strani triglava izračun, mi izpiše da imam trenutne naložbe v vrednosti 49,6063 enote oz 1377,57 eur, KAR JE SAMO 57 EUR VEČ OD TEGA KAR SEM VPLAČAL IN TO V SKORAJ TREH LETIH.
Pomoje lahko pogodbeno spremeniš tudi ceno, na 20€ ali pa zamrznit polico, če je opcija. Vzdig denarja se skoraj ne splača zaradi stroškov... Lahko pa varčuješ drugje, če ti donosi niso zadostni. 20€ pa začneš drugam investirati, tako bo v 15 letih kar nekaj denarčka.

Zanima me kako je možno, glede na to da je bila donosnost samo v zadnjem letu 37,60% od vsakega zneska in vplačila odštej življensko zavarovanje, leto prej 24,72%...
#23878 (odg: #23871 )  30.12.07 12:59  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Evo en dejanski podatek kaj je nastalo iz moje prve naložbe, in zakaj ne zagovarjam življenjskega zavarovanja kot naložbo (tvoj primer), jaz pač to pojmujem kot zavarovanje in ne kot naložbo.

Kupil pred preoblikovanjem v sklad po 2300sit ~ 9,6€ (kdaj točno nevem, bi moral poiskati, mislim pa da nekje proti koncu l.2002) in prodal letos po 27,5€ polovico (od tega donosa bi še moral odšteti koliko mi je pobrala inflacija; me pa ne briga). Res je pa tudi, da jaz nisem mesečno vlagal v sklad, ampak sem vložil enkraten znesek. Toliko o tem za primerjavo, da vidiš kaj dobiš ven, če zadevo zastaviš drugače. Ni pa nujno, da bi pridelal dobiček in v tem primeru bi bila tvoja "naložba" boljša saj bi ti imel vsaj življenjsko zavarovanje, jaz pa minus na računu.

* zadnji popravek: 30.12.07 12:59
#23880  30.12.07 13:43  mark23odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja hvala za enkrat.

Ampak ker u bistvu nimam skoraj nič pojma o teh stvareh bi najraje vzel denar ven in ga vložil v kakšen sklad pa še mal bi dodal pa bi blo verjetno precej bolje, ker vidim da imajo določeni skladi kar precejšno donosnost, in da se z mojim denarjem vsaj kaj dogaja kot pa da čakam 15 let na tistih nekaj fičenkov v tem času pa zavarovalnica moj denar lepo obrača.

#23882 (odg: #23880 mark23)  30.12.07 14:01  srconodgovori / citiraj  |  shramba  

A v to naložbeno zavarovanje si se pa spustil zgolj z vidika naložbe ali ti zavarovanje tudi kaj pomeni - ga sploh rabiš (rekel bi, da ne)? Mogoče bi bilo smotrno kapitalizirati zavarovanje, mogoče... Ali pa vzet ven, samo verjetno dosti izgubiš...
#23883  30.12.07 14:06  mark23odgovori / citiraj  |  shramba  

Ne ubistvu takrat ko sem začel delati sem sklenil bolj zaradi nezgodnega zavarovanja pol so mi pa še to porinil zraven pa sem reku saj je vseeno bom pa še neki prišparu, ampak glede na to če bi imel od takrat denar v kakšnem skladu bi kar nekaj več dobil, no mogoče tudi izgubu ampak vseeno.
#23887  30.12.07 15:20  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Prvo se sploh pozanimaj, kako je z izstopom, odbitkom premije in kapitalskim dobičkom na zavarovalnici, ki ti bodo dali točnejše podatke. Sklad se mi zdi dobr, zato ga sam nebi zmenjal. Menim da je bolj primerno polico zamrzniti in denar pustiti da se plemeniti, še teh 12 let, da se kapitalski dobiček ne izplača, ali spremeniti pogodbo, da ne plačuješ več življenskega zavarovanja( ponavadi živ. zav. naredijo, če kupiš hišo na kredo, imaš samo en dohodek v družini, da otroke in ženo ne zapostiš v pufih za odplačevanje dolgol v primeru tvoje smrti, ampak se nekaj denarja prelije iz življenskega zavarovanja) ali zmanjšaš obrok plačila. Če nimaš otrok je morda res nesmiselno živ. zav., kar se pa tiče dodatnega zavarovanja, je samo protiutež, če izgubiš redni dohodek med normalno plačo in bolniško v primeru poškodbe. Vsekakor pa je vse odvisno od tebe. Namesto da naglo prenašaš točke iz enega sklada v drug (ponavadi ravno te izgobijo voljo in donos, ker neznajo biti potrpežljivi, ker jih mami višji donos), zamrzni polico in s sedanjim viška denarjem vloži kam drugam. S tem se boš dodatno naučil razpršenosti naložb in smisel teh.

Lp, :)

#23902 (odg: #23887 )  30.12.07 20:59  damjansodgovori / citiraj  |  shramba  

Glede na to da si sklenil NŽZ zaradi zavarovanja, ne vem kaj se pritožuješ?! še nobeno zavarovanje ni bilo nikoli zastonj!! kot ti je že panter lepo razložil, od nezgodnega dela zavarovanja ni nič varčevanja. od življenskega dela pa so en del stroški (nobeden ne dela zastonj),nekaj gre za riziko smrti, ostalo gre pa v sklade.je pa res da imaš sorazmerno veliko nezgode glede na življenski del, pa se ti zdi da je mal dobička. steber 1 je dober sklad, z lepo donostnostjo!! moje mnenje je, da kar lepo plačuj še naprej, ker si že večino stroškov plačal in se kaka kapitalizacija ali predujem ne splača (takrat boš šele videl dejansko stanje na računu, ker so stroški obračunani na začetku prikazujejo jih pa skozi celotno dobo zavarovanja), drugače ti tudi negodni del ne bo veljal. glede na to da si sklenil za 15 let, lepo vztrajaj celo dobo pa boš lepo presenečen z izkupičkom. je pa res da ne gre enačit NŽZ z direktnim vlaganjem v sklade, toda če res misliš dolgoročno, se stvar Po odbitku davkov kar lepo izenači, pa še zavarovan si. edina kar bi jaz naredil na tvojem mestu je da bi premijo razdeli pol/pol še na triglav rastoči trgi.
#23914 (odg: #23862 mark23)  31.12.07 00:07  _zavodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj ti ni jasno, stroški ali namen zaradi katerega se sklepa takšno zavarovanje?

Kaj sploh je naložbeno življenjsko zavarovanje si poglej tukaj: http://www.zavarovanje-on.net/%C5%BDivlj...
nekaj o stroških pa tukaj: http://www.zavarovanje-on.net/%C5%BDivlj...
še nekaj o spremembi pogodbe je tukaj: http://www.zavarovanje-on.net/%C5%BDivlj...o prekinitvi pa tukaj: http://www.zavarovanje-on.net/%C5%BDivlj...
#23917  31.12.07 00:35  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

tud jaz bi jo razdelil na pol, a nevem s katerim :). Lahko pa izbiraš tudi med KD in MP (morda še kakšnim) naložbenim zavarovanjem, plačevanje na dobo 10 let, tako razdeliš znesk na 2x20€. psspss raspršenost, morda bi blo zarad stroškov smiselno 2x30(40)€
#23960 (odg: #23862 mark23)  01.01.08 22:01  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[mark23]
: ojoj,pa še za 15 let si vzel, dovolj bi bilo 10 let dolgo zavarovanje!

Moj predlog: zamrzni polico do konca in poskušaj-zahtevaj dobiti avans od vplačanega zneska! Verjetno pa to tvojem zav.posredniku ne bo všeč!

#23961 (odg: #23862 mark23)  01.01.08 22:27  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  

: ...še nekaj me zanima!

Nisi napisal koliko je tvoja Zajamčena zavarovalna osnova v primeru smrti(poglej na tvojo zav. polico), kajti zavarovalnica ti poračuna nevarnostno premijo mesečno z zmanjšanjem števila enot premoženja v protivrednosti te premije. Obračuna se samo, če zajamčena zavarovalna vsota presega vrednost premoženja na naložbenem računu zavarovalca.

Osnova za obračun nevarnostne premije predstavlja riziko zavarovalna vsota, ki je enaka razliki med zajamčeno zavarovalno vsoto in vrednostjo premoženja na naložbenem računu na dan obračuna!

Po domače povedano:...dokler nimaš na svojem računu toliko kolikor znaša Zajamčena zavarovalna vsota, smatra zavarovalnica to za njen riziko. Ta njen riziko pa seveda ti plačaš! Zavarovalnica seveda ne bo tvegala, v primeru če ti preje umreš,da oni krijejo, preden oni od tebe pocuzajo tvojo zajamčeno zavarovalno vsoto v primeru smrti!
#23971 (odg: #23961 oliver)  02.01.08 09:42  damjansodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanimivo kako se samo v Sloveniji bojimo zavarovanj daljših od 10 let. v tujini je nekaj čisto normalnega za 20, 30, 40 let, če začneš dosti mlad, ker mlajši ko si, cenejše je zavarovanje (manjši riziko), daljša doba kot je, večja vsot za smrt je. (premije so pri nas itak mizerne). torej mark, imaš možnost polico kapitalizirat, dvigniti predujem, razlika pa te čaka da mine 15 let. glede na to da pa si je zavaovalnica vzela vse svoje stroške, je bolje da plačuješ naprej, edino vsoto za smrt si znižaj na minimum, če ne rabiš zavarovanja (kasneje lahko povečaš če rabiš). min vsota za smrt pa je 30%*premija*12*leta (pri tebi 40*12*15*0,3=2160eur)
#24224 (odg: #23961 oliver)  04.01.08 16:20  mark23odgovori / citiraj  |  shramba  

Za smrt je 15,000,00 eur, za invalidnost pa 30,000,00.Dnevno nadomestilo pa 15eur

[oliver]

: ...še nekaj me zanima!

Nisi napisal koliko je tvoja Zajamčena zavarovalna osnova v primeru smrti(poglej na tvojo zav. polico), kajti zavarovalnica ti poračuna nevarnostno premijo mesečno z zmanjšanjem števila enot premoženja v protivrednosti te premije.
#24270 (odg: #24224 mark23)  04.01.08 19:30  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  

To kar si napisal verjetno velja za nezgodno smrt (tistih 15.000 euro)!

Poglej še enkrat na polico, nekje mora biti omenjena tudi:

Zajamčena zavarovalna vsota!!! Ta bi morala biti okoli 6.000-7.000 euro v tvojem primeru! Poglej še enkrat!
#24378 (odg: #24270 oliver)  06.01.08 17:54  mark23odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja res je tako, zajamčena zav. vsota je 8.000 eur.

To kar si napisal verjetno velja za nezgodno smrt (tistih 15.000 euro)!

Poglej še enkrat na polico, nekje mora biti omenjena tudi:

Zajamčena zavarovalna vsota!!! Ta bi morala biti okoli 6.000-7.000 euro v tvojem primeru! Poglej še enkrat!
#24431 (odg: #24378 mark23)  07.01.08 14:13  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[mark23]

Ja res je tako, zajamčena zav. vsota je 8.000 eur.

No, in ko bos dosegel ta znesek na svojem nalozbenem racunu, ti zavarovalnica ne bo vec odbijala od tvojih mesecnih vplacil!

Predlog, ce imas kaj prostega denarja (!?!), ti predlagam, da vplacas v enkratnem znesku do Zajamčene zavarovalne vsote!

Drugace si pa poizkusi izracunati, kdaj (cez koliko let)bos dosegel ta prag!

Je pa res skoda, da si zamudil ravno "ta lepa leta"(2 leti) Triglav Stebra1! No, Steber 1 je zelo dober sklad, letos ga caka se prihod ZVTG (Delnice Zavarovalnica Triglav) na borzo! Skoda bi bilo, da se to zamudis? A kdo ve, koliksen delez ima Steber1 v ZVTG?

* zadnji popravek: 07.01.08 14:13
#24432 (odg: #24431 oliver)  07.01.08 14:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[oliver]

No, Steber 1 je zelo dober sklad,
steber 1 je sklad slovenskih delnic, ki se po nalozbeni politiki pretvarja, da to ni, v praksi pa je. (pa ni edini taksen.)

letos ga caka se prihod ZVTG (Delnice Zavarovalnica Triglav) na borzo! Skoda bi bilo, da se to zamudis? A kdo ve, koliksen delez ima Steber1 v ZVTG?
po zadnjem mesecnem porocilu ima triglav steber v portfelju gotovo manj kot 1,62% zavarovalnice triglav (toliko je namrec bila meja za top 10 in med top 10 zavarovalnice ni).,
#25517  16.01.08 14:05  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  

Sredi decembra sem, kot je sedaj ze jasno, storil napako in vstopil v sklad. Ko se je zacelo padanje, je sledilo tisto- se mal pocakam, saj bo. In sedaj smo tu, kjer smo. Da ne bi storil se ene vecje napake, sprasujem za mnenje. Ali je pametno pogoltniti cmok in bezati, ali je bolj smiselno cakati boljse case, ki lahko pridejo cez 10 let,kot je bilo danes na forumu ze omenjeno. Za mnenja se vam zahvaljujem.
#25523 (odg: #25517 BSE)  16.01.08 14:49  _GorDolodgovori / citiraj  |  shramba  

sem v enaki situaciji z Galileom. Odgovora ne vem, bi bil pravtako vesel za kak namig.
#25551 (odg: #25517 BSE)  16.01.08 17:14  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Mogoče bi veljalo kot namig: Če ostaneta v teh naložbah lahko ob morebitnem visokem donosu pri kakšni drugi naložbi realizirata izgubo in šele takrat izstopita, do takrat pa sta dolgoročna vlgatelja in lahko se zgodi da izgube ne bo.

Mislim pa da upravljalci tudi delajo nekaj na tem, da zmanjšajo izgubo.

Res sta na malo visokih tečajih vstopila.
#25565 (odg: #25517 BSE)  16.01.08 17:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

Sredi decembra sem, kot je sedaj ze jasno, storil napako in vstopil v sklad. Ko se je zacelo padanje, je sledilo tisto- se mal pocakam, saj bo. In sedaj smo tu, kjer smo. Da ne bi storil se ene vecje napake, sprasujem za mnenje. Ali je pametno pogoltniti cmok in bezati, ali je bolj smiselno cakati boljse case, ki lahko pridejo cez 10 let,kot je bilo danes na forumu ze omenjeno. Za mnenja se vam zahvaljujem.
ce si kupil sredi decembra, potem (na uc, nisem gledal vepa) niti se nisi imel prilike naredit neke hude luknje. je pa dejstvo, da je negativno pozicijo (pa naj bo velik ali majhen minus) ponavadi psiholosko tezko prenasat. razmere niso prav ultra krasne na nobenem od trgov in mirno se lahko zgodi, da te bo recimo eno leto grizel ta minus (ali manj, ali vec, kaj pa vem, pravim samo, da je to cisto mogoce).

zdaj se pa odloci, kako to vrednotis. in po drugi strani razmisli, kako bi ravnal, ce bi pa potem sklad brez tebe sel nazaj gor. ker ne mores imeti obojega hkrati - realtime varnosti pred izgubo in udelezbe pri poti gor.

osebno bi v situaciji, kot si jo opisal, sel ven, ampak to sem pac jaz glede na to, kako osebno tehtam zadeve. kar se zdalec ne pomeni samo ocene stanja trgov; pomeni predvsem to, kako osebno vrednotim dejansko izgubo proti "izgubi" neudelezbe na poti gor.
#25566 (odg: #25565 crt)  16.01.08 17:37  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  

Po drugi strani poglej nekatere naložbe (npr. Zav. Triglav, Abanka) ki so cenjene nižje kot bodo ob morebitni bližnji kotaciji v roku enega leta baje in verjetno. Tko da če težko spiš hitro ven, če lahko preneseš kratkoročno -20% potem bi jaz vztrajal.
#25567 (odg: #25566 ajeraj)  16.01.08 17:45  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

Po drugi strani poglej nekatere naložbe (npr. Zav. Triglav, Abanka) ki so cenjene nižje kot bodo ob morebitni bližnji kotaciji v roku enega leta baje in verjetno. Tko da če težko spiš hitro ven, če lahko preneseš kratkoročno -20% potem bi jaz vztrajal.
ce bo cel trg sel spat, potem bosta po moje tezko triglav in abanka cudezno na roke voz iz blata potegnili... plus seveda vprasanje, kaksno tezo to sploh ima za sklad - glej zgoraj eno mickeno starejse sporocilo glede tega, kolko je pravzaprav zvtg v skladu.

* zadnji popravek: 16.01.08 17:45
#25569 (odg: #25565 crt)  16.01.08 18:18  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  

Crt, najlepsa hvala. Kar nekajkrat sem prebral tvoj odgovor in ga se premlevam. Pravzaprav sem upal, da bos kaj napisal. Iz vsega, kar sem do sedaj prebral od tebe, sem dobil obcutek, da podobno gledava na izgube (realizirane in nerealizirane). Tvoje nasvete jemljem resno in sem lani oktobra prodal bolj ali manj vse sklade. Potem pa trenutek slabosti (najtezje je delati nic, dati mir) in sem tu, kjer sem. Pri nas zelencih bi bilo zelo dobro, ce bi imel poleg nekoga, ki bi vsake toliko casa rekel "mir daj".

Stanje je trenutno sledece

-5,48%, od tega danes -1,55 (nic strasnega, ce bi bil trg v vsponu)

Ce se lotim izstopiti, bi pri takem "tempu" VP-a verjetno izstopil nekje pri -10%.

Verjetno ti dobro ves kaj me muci (verjetno ne samo mene - upam, da bo tole koristilo komu, ki se odloca o vstopanju).

Ali smo ze videli 10 letni vrh SBI20?

Koliko casa bi to utegnilo se padati in kako globoko?

Kaksna je verjetnost, da se se pobere ?

Ce se pobere, do kje?

Ko sem si ogledoval razne grafe padcev, sem opazil, da se ne tako poredko zgodi, da zacetnemu padcu sledi en kratek in manjsi vspon in nato ponovcno padanje. Ob ogledu grafa stebra1, pa opazam, da smo ravnokar presli en "kucelj", ki bi lahko bil tisti drugi omenjeni.

Vprasanja so bolj kot ne retoricna. Vem, da se bom moral sam odlociti. Toda, ce mi imas se kaj povedati, ne oklevaj. Vabljeni tudi ostali. Mogoce Andrejcc?

Andrejcc, se mi zdi da imas zelooooo nastudiran SLO trg.

Da ne nastane roman... LP vsem sotrpinom
#25571 (odg: #25569 BSE)  16.01.08 18:24  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

Potem pa trenutek slabosti (najtezje je delati nic, dati mir) in sem tu, kjer sem. Pri nas zelencih bi bilo zelo dobro, ce bi imel poleg nekoga, ki bi vsake toliko casa rekel "mir daj".
zacni biciklirat na mojem terenu in ti uredim to storitev brezplacno ;)
Ali smo ze videli 10 letni vrh SBI20?
za 10-letnega pojma nimam (vendar najbrz ne), ce pa bi absolutno moral nekaj povedati v taksni obliki, bi rekel, da so dobre sanse, da 2-letni je pa ze sel. (za to, ali tudi kaj vec kot 2, nimam tako mocnega obcutka in seveda tudi za 2 ne dajem nobene garancije.)

Kaksna je verjetnost, da se se pobere ?

Ce se pobere, do kje?
jah... mislim... :)

ali pa kar tako vprasaj: dragi xyz, posljite mi kar kes, da se ne mucimo z dopisovanjem, jaz bom pa to stel kot nalozbeni dobicek, ces da ste mi dobro svetovali :)

napovedovanje prihodnosti je za golobe.

tipicno za slovenski trg je sicer v preteklosti bilo, da se je stanja precenjenosti otresel ne s kaksnim vecjim padanjem, temvec s stopicanjem na mestu. trg je dovolj majhen, da se da to tudi "prisilno" urediti, torej - par velikih frajerjev se zmeni in drzijo gor tecaje. glej storijo o nfd v forumu financ.

na dovolj majhnem trgu z dovolj malo obcutka za higieno se da to poceti kar dolgo. je pa, ce racunas na to, to seveda stava na nekaj, cemur pravzaprav ne mores reci trg in se lahko vprasas, kaj pravzaprav tu pocnes - pravzaprav vlagas v dobro voljo lokalnih drmatorjev.

* zadnji popravek: 16.01.08 18:24
#25573 (odg: #25565 crt)  16.01.08 18:27  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
osebno bi v situaciji, kot si jo opisal, sel ven, ampak to sem pac jaz glede na to, kako osebno tehtam zadeve. kar se zdalec ne pomeni samo ocene stanja trgov; pomeni predvsem to, kako osebno vrednotim dejansko izgubo proti "izgubi" neudelezbe na poti gor.::
Glede na to, da si literat, bi mi(nam) verjetno lahko opisal, kako ti "postavis parametre" oz na kaksni osnovi in kako hitro ugotovis, da "tole je pa zgresena nalozba" (predvidevam, da se tudi tebi to zgodi). In kako ukrepas, ko ugotovis, da si se "zaljubil v napacno"?
#25574 (odg: #25573 BSE)  16.01.08 18:39  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

Glede na to, da si literat, bi mi(nam) verjetno lahko opisal, kako ti "postavis parametre" oz na kaksni osnovi in kako hitro ugotovis, da "tole je pa zgresena nalozba" (predvidevam, da se tudi tebi to zgodi). In kako ukrepas, ko ugotovis, da si se "zaljubil v napacno"?
ko slabo spis, prodas. je dovolj drugih moznosti na svetu, vkljucno s tem, da ne vlagas.

plus seveda vnaprej postavljeni pragovi:

- koliko zelim zasluzit

- koliko casa zelim najvec bit v nalozbi

- koliko dovolim najvec izgubit

in gres ven, ko se sprozi kaj od tega. kaksne tocno so vrednosti za to, je stvar posameznika in uporabno samo za taistega. dalec bolj od tega, kaksne tocno so mejne vrednosti, je to, da vzdrzujes disciplino in se jih dejansko drzis.

seveda je res, da pa spet ni treba postati spomenik samemu sebi in da lahko iskreno pride do situacije, ko je treba zastavljene zadeve malo na novo pretresti.

tako lahko imas v sebi dva hudicka, en sebi rece, da je preudaren in umirjen in drugega zmerja, da je norec, hazarder in se obraca po vetru, drugi pa mu nazaj odgovarja, da je brezvezni penzionist in okostenel, o sebi pa rece, da je podjeten in dinamicen. prasca, oportunista in laznivca sta oba.

kako bos ta dva ukrotil, je tvoja in samo tvoja stvar. (v splosnem pa najbolj pomagajo ravno izgube oziroma ce te ne pomagajo, potem ne pomaga nic.)

* zadnji popravek: 16.01.08 18:39
#25575 (odg: #25571 crt)  16.01.08 18:49  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  

zacni biciklirat na mojem terenu in ti uredim to storitev brezplacno ;)::
Z biciklom se vozim v sluzbo, ce ni vreme "nemogoce". Na zalost ravno na nasprotnem koncu LJ, kot ti. Pravzaprav se cudim, kaj se ti pritozujes nad vremenom, ker takega januarja za bicikliranje si lahko le zelis ( ni ti treba ravno v delavski dez).

:: Kaksna je verjetnost, da se se pobere ?

:: Ce se pobere, do kje?

jah... mislim... :)::
Saj sem "rekel", da so vprasanja prej kot ne retoricna. Seveda pa so mneja dobrodosla.

ali pa kar tako vprasaj: dragi xyz, posljite mi kar kes, da se ne mucimo z dopisovanjem, jaz bom pa to stel kot nalozbeni dobicek, ces da ste mi dobro svetovali :)::
Tole jemljem kot "placilo" za tezenje. Vsaka stvar je za nekaj dobra. Samo vcasih je tezko ugotoviti za kaj je nekaj "slabega"dobro.

napovedovanje prihodnosti je za golobe.::
Ze dalj casa privzeto; je pa vseeno cisto nekaj drugega tvoje mnenje, kot pa moje. Tudi, ko berem napovedi prihodnosti, te jemljem kot mnenje.

Naj na koncu se ugotovim, da ti hitreje odgovarjas, kot jaz sprasujem, pa je mogoce se zaradi tega malo "zmede".

#25576 (odg: #25575 BSE)  16.01.08 18:54  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

Tole jemljem kot "placilo" za tezenje. Vsaka stvar je za nekaj dobra. Samo vcasih je tezko ugotoviti za kaj je nekaj "slabega"dobro.
predvsem se moras zavedati, da enih stvari enostavno ne ves, ne mores zanesljivo vedeti in vedno sprejemas odlocitve na podlagi nepopolnih podatkov in v negotovosti - in da je to normalno.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 37   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Skladi  >  Triglav steber 1

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>