Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 16:40
-0,90 %
7.266,31
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:40
-0,17 %
1.454,28
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 24352... najdena v temi Nakupi in prodaje - januar 2008 - part I

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - januar 2008 - part I

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 24352... najdena na strani 9

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 285   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > | zadnja
#24342  05.01.08 14:51  _MP25odgovori / citiraj  |  shramba  

Na tukaj se vidi padajoči trikotnik pri Continentalu.

http://www.aktienboard.com/vb/showthread...
#24343  05.01.08 14:53  pipsodgovori / citiraj  |  shramba  

Katera ruska telekomunikacijska firma je še aktualna razen MBT?
#24344  05.01.08 14:58  JENKOplodgovori / citiraj  |  shramba  

mene tud tradeport jebe, ista napaka!

Zgleda majo tehnično težavo

#24345 (odg: #24343 pips)  05.01.08 15:25  _sidefiveodgovori / citiraj  |  shramba  

VIP (vimpel-communications)...sicer precenjen(no vsaj zame) ampak se zelo dobro drži
#24346 (odg: #24315 mta900)  05.01.08 15:30  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

-------

Ps.Ravnokar prodal še put na zlato(14%) in vzel call, ob preboju 859.5 grem ponovno na PUT.

-------

Kako si dobil cifro 859,5 ? S katero tehniko, samo me zanima. Ker to mejo zlato prestopa skoraj vedno zadnje čase in meni se zdi da ne kaže obrata, posebaj pa v aziji se vedno malo zniža.

Drugače pa je sedaj res malo kriza držat long na zlato ker se lahko marsikaj zgodi kakšna centralna banka proda rezerve ali pa drug večji player.

A maš mogoče še kašno boljšo cifro za put? in katere indikatorje uporabljaš, kazalce uporabljaš?

Drugače pa si nakoncu dal call na GDB/JPY, kar se mi zdi, da se praviloma ne dela če index dow pada nakoncu dneva, no čez vikend se verjetno lahko marsikaj zgodi.

* zadnji popravek: 05.01.08 15:30
#24348 (odg: #24346 )  05.01.08 16:13  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Glede golda saj sem dal graf včeraj.Še enrkat čisto brez kazalnikov se lahko greš takšno trgovanje:

gold -glej odebeljeno črto 859.5. Da ne boš rekel da je prekratno obdobje, tudi 15min in 30 min dasta isto sliko,

To je bil(je) intraday resistance/suport line, ki je bila 4 krat testirana, 2 je prebilo in v obeh primerih je sledil polet.In še vedno je aktualna ta meja 859.5.

Gbd/jpy trgujem intaday, tokrat pa sem odpru 1 tedensko call pozicijo(glej graf).

Prvič slišim, da ne bi odpiral forex pozicij ker je amerika padla.Saj jen ne izgublja na vrednosti zaradi padca Amerike.Visok jen sam ZBIJA tečaje po svetu.

Indikatorje za zlato skoraj vse.ODvisno od tega ali gledam samo zlato ali primerjave z indexi GDX, HUI.....ter potem še za vsako časovno območje druge.

Bolj konkretno povej za kakšno obdobje:)

Ps.Vsi indexi tako "GOLD", GDX in HUI pa so sodeč po WM%R(13), ADX(13),MACD(12,20,9), ROC(12), PPO(1,202,1), on balance VOL, ACCUM/DIST, BB(19,2,0), Slow STO K(12),D(3), CMF(20)na 1 LETNEM obdobju že zelo precenjeni.

Vse te "težave" lahko reši visok volume, oz 2% padec ZLATA,ki bi kazalnikom spet dal dihati.

* zadnji popravek: 05.01.08 16:13
#24350  05.01.08 19:58  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

Ekonomisti so obrnili kovanec, pa to ne moreš verjet, prej nekaj sedaj pa tako.

http://www.marketwatch.com/news/story/ec...

crt, enkrat si nekaj pisal o maju lata 2006, kaj si mislil s tem, če se ti da?

#24351 (odg: #24350 )  05.01.08 20:17  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

"Economists say 2008 will be a year to forget"

Boljše informacije za nakupe si težko želimo.

Ps.Že dolgo časa je znano da analitiki, podajajo mnenja za prihodnost tako, da samo opišejo stanje v sedanjosti....
#24352  05.01.08 20:50  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

no fajn, naj gre kapital iz USA kam drugam :)
#24353 (odg: #24350 )  05.01.08 21:24  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  
[cybermkk]

Ne bi želel crt-u postavljati spomenika, ampak mislim, da je prav on že pred časom govoril o možnosti "umiranja na obroke". Ampak seveda on (še) ni Nobelov nagrajenec ali pa vsaj profesor na kateri od članic Ivy league. Vendar to mi na forumu že nekaj časa vemo.
Naj živi zdrava pamet!

#24354 (odg: #24350 )  05.01.08 21:25  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  
[cybermkk]

Ne bi želel crt-u postavljati spomenika, ampak mislim, da je prav on že pred časom govoril o možnosti "umiranja na obroke". Ampak seveda on (še) ni Nobelov nagrajenec ali pa vsaj profesor na kateri od članic Ivy league. Vendar to mi na forumu že nekaj časa vemo.

Naj živi zdrava pamet!

#24355  05.01.08 21:48  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Emerging markets LET`S GO!!!!
#24357 (odg: #24354 skeptik)  05.01.08 23:13  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem samo komentiral članek, kater mi osebno samo kaže nesposobnost ekonomistov in tudi marketwatch-a, da bi kaj pametnega komentiral. Tako izpade, kot je celoten sistem korupten ali pa nesposoben vsaj zame. Za crt-a nevem točno kaj je napovedal.

Sedaj sem celo videl da so dali novico bolj dol, Toyota pa je nad tem, prej je bila Toyota na desni strani to pa v središču.

Drugače pa je na Dow-u sedaj že vse formirano triple bottom - zero redko, head and shoulders in za broken neck se še pa ne ve čisto, v ponedeljek bo zelo zanimivo in me zanima kakšna čarovnija bodo potegnili iz rokava.

Crt, je zadnjič samo rekel da naj pazimo se lahko enako zgodi kot maja 2006 (mislim da je se šlo za zlato), in me samo zanima kaj je mislil s tem?

* zadnji popravek: 05.01.08 23:13
#24358 (odg: #24357 )  05.01.08 23:22  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Sicer sem še "prešmrkav" (pa ne po letih), da bi vedel kaj se je takrat dogajalo na trgih (če bi se mi dalo, bi lahko tudi pobrskal), ampak zlato je naredilo lepo pot navzdol nekje v roku 33-ih dni od pribl. 725 do pribl. 550.
#24360 (odg: #24351 mta900)  06.01.08 08:06  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

"Economists say 2008 will be a year to forget"

Boljše informacije za nakupe si težko želimo.

Ps.Že dolgo časa je znano da analitiki, podajajo mnenja za prihodnost tako, da samo opišejo stanje v sedanjosti....
no jaz sem ravno snoci razmisljal, da bo za tistega, ki NI res redni in frekventni daytrader in vedno zraven, 2008 leto, za katerega bo lahko znacilno zelo slabo razmerje med vlozenim casom / zivci in izplenom.
#24361 (odg: #24357 )  06.01.08 08:10  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[cybermkk]

Crt, je zadnjič samo rekel da naj pazimo se lahko enako zgodi kot maja 2006 (mislim da je se šlo za zlato), in me samo zanima kaj je mislil s tem?
saj ni kaj posebej razlagat, poglej zgodovino gibanja in je vse na dlani. in danes se spet ponavlja tisto, ko nekaj (v tem primeru zlato) zraste, nakar iz raznih koncev nenadoma pridejo interesenti, ki jih tisto kao zanima sistemsko in dolgorocno (dejansko pa na podlagi tega, da je v svezi preteklosti zraslo).

vec kot je trgov, na katerih se neha pohod samo navzgor, vecja je histerija (mogoce se grdo slisi, ampak v praksi pogosto tako zgleda) iskanja, joj kaj bi pa lahko se raslo in vecji pritisk zelja, s tem pa vecja obcutljivost izbranega trga in ljudi na to, da mogoce pa prihodnost vseeno ni samo roznata.

* zadnji popravek: 06.01.08 08:10
#24362 (odg: #24357 )  06.01.08 08:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[cybermkk]

Za crt-a nevem točno kaj je napovedal.
napovedal nic, ta dejavnost me ne zanima.

se pa ze od poletnega izbruha tukaj menimo o tem oziroma jaz tezim o tem :), da se pazimo moznosti, da ponavljamo storijo iz let 2000-2003, kar pomeni prakticno naslednje:

- en segment trga (takrat tehnologija, danes gradbinci in financarji) gre v 3 pm

- preostali trg se en cas bolj ali manj uspesno dela, kot da se ga to ne tice

- potem se bolj opazno prekucnejo se glavni indeksi

- fed zacne s temeljitim rezanjem (leta 2001 z vec kot 5 na samo 1% letno !!)

- kar pomaga sele z zamikom (takrat je trg nasel dno sele eno leto po zakljucku celoletne kampanje spuscanja om)

skratka glej tu: http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

v slow motion pa si lahko isto dinamiko ogledate na japonskem, kjer sorodna zgodba traja ze cirka 15 let in je se ni cisto konec.

vsaka situacija je sicer po svoje unikat, vendar pa je za razumevanje vsake tudi dobro poznati preteklost in to, kako so takrat skupaj zleteli razni dejavniki.

za spoznavanje in razumevanje preteklosti pa imamo vsi - v nasprotju s tem, kar se morda zdajle zdi - goro casa. kajti glavni takticni-prakticni nauk teh velikih preteklih zgodb je ravno tole: ej stari, mogoce se pa NE mudi, mogoce pa NE bo ze jutri dno, mogoce ti pa NI treba ze danes kupovat, mogoce bi pa bilo boljse, da se malo usedes, nehas dajat narocila in malo glavo skupaj zlozis in pocivas.

en tak borzno-folklorni izrek s tem v zvezi je: bottoms are made over time, not over price. prevedeno: dno se ne oblikuje po kriteriju "ali je dovolj padlo", temvec se sile, ki tolcejo dol, prebavijo sele skozi cas.

stiri leta divjih rasti na vseh mogocih trgih pa so privedla do tega, da imamo danes na borzah v glavnem publiko, ki vsak padec vidi samo kot "se bolj bo raslo", je hiperaktivna, je stalno v mrzlicnem strahu, da ji ja ne bi kaj uslo, borzo dozivlja kot poligon za dokazovanje moskosti in zelo visoko ceni pojem jajc - kar je vse skupaj cisto nasprotje tistega, kar zahtevajo zgoraj opisane situacije.

preberi zgornji odstavek se enkrat.

pa se enkrat.

vsakdo pa bo sam pri sebi najboljse premslil (po moznosti veckrat), v koliksni meri to velja zanj. recimo jaz zase lahko recem, da me sicer verjetno drugi vidite kot skrajno dolgocasnega penzionista in ziherasa (kar sploh ne jemljem kot nekaj slabega), pa je se vedno vprasanje, ali sem dovolj uglasen na tisto, kar se lahko odvije.

in ce se zdaj vrnemo k tistemu uvodnemu "napovedal nic" - verjetno kdo prebere vso tole maso teksta in rece "ja kaj je pa vse tole drugega kot napoved, da bo tako in tako." no, ampak to ni res. to ni napoved. niti priblizno ne trdim, da se bo zgodba verbatim ponovila.

kajti po moje je to, da izberes en scenarij in se vanj zapicis in polijes z betonom in gres egotrip, cista neumnost. nasprotno, preprican sem, da moras biti cim boljse pripravljen na razlicne mozne razplete; do te mere, da noben ni unicujoc, da torej pri vsakem ostanes v igri. zato / hkrati pa sem velik pristas pravila "take care of your downside and the upside will take care of itself",

tako da pac bolj razmisljam o tem, kaksni so mozni minusi. in glavni od moznih negativnih scenarijev je ravno ponovitev SAMO troletne ameriske zgodbe, da o japonski niti ne govorimo. ker bi ta bil res zelo svoh, o njem precej razmisljam in ga precej upostevam. kar pa ne pomeni, da ne pocnem nic drugega in da bom grozno sokiran, ce se to NE odvije.

(ce pa kdo rabi se bolj krvav scenarij, brez problema nastrikam se tega, ker se komot da. recimo res obsezen proces krcenja zadolzenosti, ki je v zadnjih letih eksplodirala, lahko pobije za nekaj let kompletni nalozbeni univerzum s surovinami in zlatom vred. v taksnih razmerah bi osebno stavil samo se na kmetijske pridelke, pa se tam bi najprej morala ven uiti spekulativna komponenta, ki danes po moje vsekakor obstaja. in glavne posledice takega procesa niti ne bi bile nalozbene, temvec politicne; do te mere, da bi dobili v zivljenju povsem druge probleme kot pa to, ali nam je zaloga nalozbenega denarja zrasla ali padla.)
#24363 (odg: #24355 roaddogg)  06.01.08 08:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Emerging markets LET`S GO!!!!
ce bodo high beta zadeve crkovale (zaradi nizanja apetita do tveganja, zaradi znizevanja zadolzenosti v splosnem in tiste v jenu in particular), bodo crkovale na celi crti in ne bodo nic vprasale, a je trg emerging ali ne, ampak bo samo se submerging.
#24364 (odg: #24325 mta900)  06.01.08 08:33  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

"Money management will be the key to your success while trading . You must not make a trade before asking yourself how much am I willing to risk losing if I've made the wrong call. Then ask yourself is this trade worth the risk vs reward? Learn how to protect your capital not how to make a million dollars in a weekend. These thing that I'm suggesting make the difference between a successful trader vs. a gambler"

To je "vsa" umetnost trgovanja...:))
true
#24366 (odg: #24362 crt)  06.01.08 08:58  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

tako da pac bolj razmisljam o tem, kaksni so mozni minusi. in glavni od moznih negativnih scenarijev je ravno ponovitev SAMO troletne ameriske zgodbe, da o japonski niti ne govorimo. ker bi ta bil res zelo svoh, o njem precej razmisljam in ga precej upostevam. kar pa ne pomeni, da ne pocnem nic drugega in da bom grozno sokiran, ce se to NE odvije.
aja, in kaj pol to prakticno na portfelju pomeni.

ZAME (ne pa nujno za kogarkoli drugega, ker imamo razlicne lastnosti in potrebe) pomeni to:

osnova:

- 2/3 denarja v banki, kjer se pocuti dobro in ima glavno nalogo se upirati in mi podrzati ogledalo, ce slucajno pridem po njega (kdor bo pri tem rekel, da je 4% manj od inflacije, naj razmisli, ali je na primer -20% vec ali manj od inflacije)

- kmetijski pridelki (rogersov agriculture index, obstajajo certifikati nanj, lahko se gre tudi skozi etfje)

- izbrani pod-sektorji znotraj nafte - globokomorci in oprema ter kanadski trusti, zdaj ko smo druzno ugotovili, da je etrade nehal tezit s tistimi odtegljaji pri dividendah :)

- kosarica srednjih/manjsih podjetij, za katera mislim, da so bila prevec ali povrsno tepena - pri cemer je treba ZELO ZELO upostevati, da to, da nekaj vidis kot prevec, niti pod razno ne pomeni, da se to tam ustavi, ponavadi se ne in to pomeni, da vzames v zakup neko solidno cakalno dobo, -10% pa ni izredni dogodek, temvec normalna variacija

- kosarica podjetij, ki so high growth in zato naceloma rizicna, vendar je rast take narave (po dejavnosti ali geografiji), da je videti mogoce manj obcutljiva na gospodarski zastoj (recimo millicom in gigamedia)

kot nestalni dodatki pa:

- srebro in zlato

- short na s&p, ki sicer vecino casa kot hedge pokriva prej nasteto, vendar ga vcasih zaprem in to v bistvu pomeni trgovalno potezo

- devizna pozicija eur/usd, ki ni vedno 100% zaprta

* zadnji popravek: 06.01.08 08:58
#24369 (odg: #24366 crt)  06.01.08 12:12  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  
Katera ruska telekomunikacijska firma je še aktualna razen MBT?
Meni se poleg MTS zdita zanimiva še MegaFon in VimpelCom.

Trenutno 3 največji Ruski telekomi skupaj nadzirajo več kot 90% trga.Konkurenca telekomov znotraj Rusije pa je izjemna, zato podjetja hitro širijo svoje storitve tudi izven Rusije.Čeprav imajo tudi v Rusiji še kar precej rezerv.

3 zgoraj omenjene firme, so ene izmed prvih začele širiti svoje storitve v tujino.Tu imam v mislih predvsem Ukrajino, Belorusijo,tadžikistan,Kazahstan, Turkmenistan in Uzbekistan.Megafon in MTS leta 2001 in VimpelCom leta 2004.

Sedaj, ko nadzirajo že večino teh trgov pa se pripravljajo na širitev na zelo hitro rastoča trga telekomunikacij Indije in Kitajske(MTS že deluje na Kitajskem),kar obeta ogromne prilive novega denarja. Do sedaj so imeli nekatere probleme zaradi zakonodaje,sedaj pa FREE WAY to GO.

Poslovanja vseh so dobra,toda trenutno imajo skoraj neomejene potenciale rasti.

Zanimiv je še holding Svyazinvest.

http://eng.svyazinvest.ru/about/
#24370 (odg: #24166 mta900)  06.01.08 12:13  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[mta900]

Če kdo rabi knjigo The Bible od Options pa naj le pove:)...v pdf obliki seveda:) http://www.amazon.com/Bible-Options-Stra...
--tu je zdaj link na dokument
#24371 (odg: #24370 andrejcc)  06.01.08 14:30  kwiboodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj pa pravi kaj TA za Contija. Kje se bo tole padanje ustavilo? Nekako ne vem, a naj se znebim certifikata ali ne.
#24372 (odg: #24371 kwibo)  06.01.08 14:43  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

A imaš kakšen vzvod ali knock-out in kje?

#24373 (odg: #24372 )  06.01.08 14:50  kwiboodgovori / citiraj  |  shramba  
[cybermkk]

A imaš kakšen vzvod ali knock-out in kje?

Imam :-)

Tole je certifikat: http://www.finanztreff.de/ftreff/derivat...
Vzvod pa je bil ob nakupu 2,27
#24374 (odg: #24373 kwibo)  06.01.08 16:01  _pvcusaodgovori / citiraj  |  shramba  
[kwibo]

:: [cybermkk]

:: A imaš kakšen vzvod ali knock-out in kje?

::

Imam :-)

Tole je certifikat: http://www.finanztreff.de/ftreff/derivat...
Vzvod pa je bil ob nakupu 2,27
Če gledam graf, potem za Conti ne vidim rešitve. Tud mene je presenetil tale nenaden padec. Ne vem sicer kdaj je objava poslavnih rezultatov ? če kdo ve datum naj prosim napiše. Ampak tehnično gledano ne vidim podpore, kje bi se padanje sploh lahko končalo. Pa še promet je zelo velik, tako, da to ni hec. Mora biti nekaj velikega zadaj.

* zadnji popravek: 06.01.08 16:01
#24387 (odg: #24362 crt)  06.01.08 19:11  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

crt že piše članke, pa komaj sem ga spomnil:)))

Kot omenjeno sem skoraj vse prodal in čaka na banki, seveda ob tem še vedno govorim samo o borzi, ker imam preden se lotim nadaljnih vlaganj ( večjih ) namen prodati še stanovanja, ki mi predstavljajo popolnoma enako naložbo kot delnice. Stanovanja osebno prištevam k portfelju, vendar tu potem ne omenjam vedno, ker nima smisla, tako da če gledam komplet portfelj je še kar precej v naložbah in ni ravno na varnem:))

Prodati imam pa namen vsaj dva letos ostalo bom pa še videl. Vsi stalni uporabniki veste, da ne govorim le o svojem portfelju.

Tako da kakšna dva hektarčka gozda bi se še splačalo kupiti letos, sploh če nafta naraste:))
#24388 (odg: #24387 matic7)  06.01.08 19:16  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja meni v portfelju manjka samo še kako zemljišče:), je tisto od tvojega soseda še aktualno?
#24389 (odg: #24373 kwibo)  06.01.08 19:18  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

Če bo šlo tako naprej bi naj, šel nekje proti 60 EUR. Jutri bo verjetno padal.
#24394  06.01.08 21:49  _Tornado34odgovori / citiraj  |  shramba  

Po grafo sodeč je prva podpora Continentalu malo nad 70 Eur, druga pa okrog 65 Eur, tako da bi lahko probali na kratko z njim?????

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 285   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - januar 2008 - part I

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>