Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 07:37
0,61 %
8.762,72
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11.11
-0,50 %
1.460,84
SI 11.11
0,73 %
871,10
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 25334... najdena v temi Hipotekarni kredit pri tuji banki

Seznam forumov  >  Banke  >  Hipotekarni kredit pri tuji banki

Bančno varčevanje, bančne storitve, obrestne mere, NSVS ...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 25334... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 14
#2663  04.01.07 11:45  _nushyodgovori / citiraj  |  shramba  

Slišala sem, da obstajajo tuje banke, pri katerih lahko vzameš kredit v višini 100% vrednosti nepremičnine, za odobritev pa dohodki niso pomembni. Torej enostavno: če ne odplačuješ, je stanovanje njihovo. Je kdo slišal kaj o tem oz. katere banke to omogočajo?
#2665 (odg: #2663 )  04.01.07 12:14  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nushy]

Slišala sem, da obstajajo tuje banke, pri katerih lahko vzameš kredit v višini 100% vrednosti nepremičnine, za odobritev pa dohodki niso pomembni. Torej enostavno: če ne odplačuješ, je stanovanje njihovo. Je kdo slišal kaj o tem oz. katere banke to omogočajo?
Za začetek povprašaj na:

http://www.zvezabank.at/_links/slo/podru...

http://www.bksbank.si/content/index.htm

http://www.sparkasse.si/
#2667 (odg: #2663 )  04.01.07 12:36  Jakobodgovori / citiraj  |  shramba  

Ma, slišal sem jaz tudi že marsikaj. Potem pa sem začel iskati in preverjati in v glavnem vsepovsod naletel na zelo podobne omejitve: delo za nedoločen čas, zastava nepremičnine, pri čemer samo gradbena parcela ni dovolj, mora biti najmanj zgradba,... In še mimogrede, za s.p. sploh ne želi nihče slišati in tako naprej.

No, to bolj pišem zato, da vidim, če ima kdo kakšno pozitivno novico, da se da kaj urediti. Nekaj sem slišal, da je za več potrebno iti v tujino. In sem šel. Ampak zgodba ista - razen, če bi gradil v Avstriji.

#2671 (odg: #2667 Jakob)  04.01.07 19:43  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Jakob]

No, to bolj pišem zato, da vidim, če ima kdo kakšno pozitivno novico, da se da kaj urediti. Nekaj sem slišal, da je za več potrebno iti v tujino. In sem šel. Ampak zgodba ista - razen, če bi gradil v Avstriji.
V mojem primeru se je dalo urediti. Pred nekaj leti, novogradnja, zgoraj omenjena Zveza bank. Ne vem pa, ali je to pravilo in kakšni so pogoji danes.
#25026  11.01.08 05:38  _Tikiodgovori / citiraj  |  shramba  

mene pa zanima ali se da pri tej zvezi bank dobit kakšen ugoden kredit,kakšne imajo pogoje in ali upoštevajo še kakšne prilive poleg neto plače,govorim o stanovanjskem kredizu.
#25027 (odg: #25026 )  11.01.08 06:47  _david15odgovori / citiraj  |  shramba  

Po mojem mnenju imajo najbolj simpatične pogoje pri Sparkasse. Posebnosti: Kredit ti odobrijo po fazah gradnje. Najprej dobiš nekaj denarja za prvo fazo. Ko jo dokončaš, dobiš denar za drugo fazo,,, itd. Ta način ima dve prednosti: Manjše nominalne obresti, ker jih plačuješ samo od že dobljenega dela kredita, pa še lažje ga dobijo osebe z nižjimi prihodki, ker se zneski kredita razporedijo čez daljši čas. Pomembna prednost je tudi v tem, da lahko poljubno brez stroškov plačuješ tudi višje obroke z namenom hitreje odplačati kredit. In tretja prednost: resnično individualna obravnava, saj se z vsako stranko dogovarjajo o pogojih in se ji poskušajo približati. Splača se povprašati na 080 1802. To je njihova brezplačna linija.
#25158  13.01.08 09:59  _Tikiodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne vem ali v Sparkasse imajo kredit v švicarskih frankih in ali je možen prenos na evre zanima me pa še to ali v kateri banki upoštevajo malic in prevoz,da bi lahko vzel kredit na manj let,ker bi po 5 letih poplačal kredit ali bi zmanjšal dobo odplačevanja.
#25281  14.01.08 16:10  _bosko0506odgovori / citiraj  |  shramba  

hypo ma v švicarjih ter možnost spremembe v eur če gre kaj narobe....vsake 3 mesce lahko spremeniš...in tako kot je že predhodnik reku...zaradi individualne obravnave vsake stranke se da tudi dogovoriti da se upošteva malica in prevoz...odvisno tudi od vrednosti hipoteke in podobno....
#25285 (odg: #25027 )  14.01.08 16:24  lsepecodgovori / citiraj  |  shramba  
[david15]

Po mojem mnenju imajo najbolj simpatične pogoje pri Sparkasse. Posebnosti: Kredit ti odobrijo po fazah gradnje. Najprej dobiš nekaj denarja za prvo fazo. Ko jo dokončaš, dobiš denar za drugo fazo,,, itd. Ta način ima dve prednosti: Manjše nominalne obresti, ker jih plačuješ samo od že dobljenega dela kredita, pa še lažje ga dobijo osebe z nižjimi prihodki, ker se zneski kredita razporedijo čez daljši čas. Pomembna prednost je tudi v tem, da lahko poljubno brez stroškov plačuješ tudi višje obroke z namenom hitreje odplačati kredit. In tretja prednost: resnično individualna obravnava, saj se z vsako stranko dogovarjajo o pogojih in se ji poskušajo približati. Splača se povprašati na 080 1802. To je njihova brezplačna linija.
in kaj narediš če ti po tretji fazi ne odobrijo več kredita?
#25302 (odg: #25285 lsepec)  14.01.08 20:13  _david15odgovori / citiraj  |  shramba  

To se lahko zgodi samo, če banka ugotovi nenamensko porabo denarja, ali kako drugo kršenje sprejetih medsebojnih dogovorov. Že na začetku so vse faze gradnje finančno ovrednotene in se postavijo v dogovorjene okvirje, ki jih je treba spoštovati. Take informacije imam od poleti 2007, ko sem na tej banki povpraševal o možnosti najema kredita za prihajajočo gradnjo. Mislim, da se vmes ni kaj bistveno spremenilo. Spraševal pa sem še na šestih drugih bankah, ki se omenjeni banki po inovativnosti niso kaj prida približale.
#25308  14.01.08 21:06  _Tikiodgovori / citiraj  |  shramba  

Danes sem bil na Hypo in imajo kar dobro ponudbo,kredite odobrijo v frankih in je možen prenos na evre,stroški prenosa so 40€,v kreditno sposobnost upoštevajo malico in prevoz odvisno od cene stanovanja,ki ga zastaviš.Na posojilnici zveze bank isto upoštevajo ostale dokazljive prilive in odobrijo kredit do 80% stanovanja,ki ga zastaviš to mi je povedala preko telefona.pri sparkasse pa sem se dogovoril za sestanek v sredo,načeloma pa veljajo isti pogoji.Pri vseh naštetih bankah pa pri kreditih v frankih upoštevajo srednje evropski tečaj,pri naših bankah pa ti isti denar prvo prodajo nato pa vsak mesec odkupijo po njihovem tečaju tako,da že tu izgubiš okoli 2%.
#25310 (odg: #25308 )  14.01.08 21:17  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tiki]

kredite odobrijo v frankih in je možen prenos na evre
Si razmišljal kako je z valutnim tveganjem, pred petimi leti si za en evro dobil približno 1,45 franka, danes dobiš za en evro 1,63 franka...

Kaj če se frank prične krepiti?
#25320  14.01.08 23:04  _Tikiodgovori / citiraj  |  shramba  

Frank se krepi v primeru terorističnega napada ali kakih večjih kriz za to pa imaš možnost prenosa,za 15 let nobeden ne ve kakšna bo situacija,trenutno je kredit v frankih ugodnejši za 15%.
#25334 (odg: #25320 )  15.01.08 08:53  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tiki]

Frank se krepi v primeru terorističnega napada ali kakih večjih kriz za to pa imaš možnost prenosa,za 15 let nobeden ne ve kakšna bo situacija,trenutno je kredit v frankih ugodnejši za 15%.
--frank je zadnje obdobje v evropi ugoden kot je jen po svetu. gre za carry trade. ne rabi vecje krize, da se to obrne. ko pa se bo pa bo marsikoga bolelo
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 14

Seznam forumov  >  Banke  >  Hipotekarni kredit pri tuji banki

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>