Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 07:46
0,08 %
8.857,59
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08.05
0,88 %
1.136,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 27565... najdena v temi Balkan III

Seznam forumov  >  Borza  >  Balkan III

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 27565... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 414   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | > | zadnja
#27553  03.02.08 20:32  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

P.S. Kot avtor izražam osebno mnenje in dejstvo je, da nisem jasnoviden.

Razlogi zakaj nakupujem?

1. Volitve v Srbiji se bližajo h koncu in Kosovo bo kmalu(6.2.) razglasilo neodvisnost, kar predstavlja možnost za rešitev političnih problemov.

2. Pesimističen scenarij pa je, da se politični problemi povečajo, najslabše bi bilo če bi se začeli vojaški spopadi, vendar menim, da tega ne bodo dopustili večji igralci(ZDA,EU,nato).

Veliko poznavalcev je tudi mnenja, da tečaji že vključujejo nadaljnje zaplete.

3. Bistvo besede tveganje, je da sledimo instinktu in ne čakamo, da je vse rožnato, temveč to predvidimo. Predvsem, če želimo ujeti vlak prvih dveh tednov ob pozitivnih rešitvah.

4. Cene delnic so na ugodnih nivojih in na ravneh iz prejšnjega leta(KD Balkan), države na Balkanu so dosegle zavidljivo gospodarsko rast in nekatera podjetja imajo odlične poslovne rezultate.

5. Kriza na globalnih trgih, je povečala pesimizem in zmanjšala višino tveganja pri neizkušenih vlagateljih, in bi lahko imela negativen vpliv na Balkan, poleg tega so trgi med seboj vedno bolj povezani. Po drugi strani pa bi se ravno ob minusih na razvitih trgih in rasti na balkanskih trgih več denarja vložilo v področje, ki se upira krizi.

Po mojem mnenju je za tiste, ki visoko tvegajo čas že primeren za vstop, saj je možnost za negativen scenarij majhna. Prav tako za tiste, ki vlagajo dolgoročno-zaradi ugodnih nivojev.

Sam izrecno tvegam in sem trenutno z 15% portfelja na Balkanu, z 10-15 sem delež povečal že v decembru, kar se mi ni obrestovalo(-10%), včeraj sem povečal vložek na 20%, v primeru pozitivnega razpleta pa imam pripravljenih še 5%. Skupaj 25%.

Zanimajo me vaša mnenja o trenutni situaciji in ali se kdo izmed vas že odloča za nakupe-razlogi za in proti, kakšen je vaš odnos do tveganja in kakšen del portfelja imate trenutno v Balkanu.

Prosim naredimo to temo zanimivo in spoštujmo mnenje drugih in s tem preprečimo izdivjalnico, kjer ni koristnih mnenj in informacij.

Hvala, Lp

Domen Granda

#27565  03.02.08 21:46  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Neuradno- Tadić zmagal.

Moj portfelj je trenutno okrog 25% v Srbiji.

Zdi se mi da se zadeve razvijajo v pravo smer. Ne vem zakaj je bila rast v četrtek in petek. Po moje sta možni dve varianti. Tvegani nakupi (špekulacija zmaga Tadića), dvig tečajev na malih volumnih, zato da padec ne bo tako hud.

No ja.
#27567  03.02.08 21:52  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi jaz sem v prejsnjem mesecu mocno povecal delez "Balkana" v mojem portfelju. Ce sem bolj natancen sem se usmeril na eno doloceno borzo, katera se mi zdi v tem casu najbolj zanimiva.

To je Banjaluska borza! www.blberza.com

Povecal sem delez v Telekomu srpske (TLKM).. trenutno eden najbolj podcenjenih telekomov v bljiznji in sirsi okolici.. BTW za 2007 se pricakuje dobicek cca 52M EUR. Trenutno ima P/E=14.. Prav tako se intenzivo kadrovsko reorganizira.. tako da bodo v bodoce rezultati se bolj sijajni.. To je sigurno ena najbolj vrocih priloznosti na Balkanu, Srednji Evropi,.. casa pa za nadaljni nakup kar zmanjkuje vsakodnevno se na nakupni strani veca povprasevanje..

Potem so tu zelo aktualni elektrodistributerji (EKBL, ELBJ, EDPL). Pri teh podjetij se prav tako iz leta v leto izboljsuje poslovanje, izboljsujejo kadrovsko organiziranost, manjsajo se izgube pri prenosu elektrike, veca se placljivost potrosnikov, napovedujejo se gradnje malih hidroelektrarn, ki bodo pod okriljem elektrodistribucij (EDPL),.. zelo obetavna nalozba, ki je trenutno na zelo nizkih cenovnih ravneh.. ceprav ponudbe zmanjkuje oziroma..(kupca Poteza, Abanka)

Tukaj so se zanimivi ZIFi (bivsi IFi) izpostavil bom dva zelo zanimiva (v mislih imam perspektiven portfelj) to sta BLB-profit (BLBP) in Euroinvestment fond (EINP), ki kotirata trenutno z velikim diskontoma cca. 46%.. kar pa se lahko v trenutku se poveca ko bo zacel market rast.. no takrat se verjetno ne bo vec dalo kupit oziroma bomo morali dajat nakupna narocila po +10%

Zelo zanimiv se je Birac Zvornik (BIRA), karei je eden najvecjih pridelovalcev aluminija.. cca. 1% svetovne proizvodnje aluminija.. Zal pa ima zelo mutno poslovanje.. vecinski lastnik (UKIO Group) nekontrolirano odvaja velikanske dobicke.. No, zadnje case prihaja do velikih medijskih pritiskov na vlado da se zadeve v Biracu uredijo. tudi nedavna odprodaja dela lastnistva UKIO Groupe morda nakazuje v to smer. Ena spekulativnejsih nalozb, ki pa bo v to verjamem obrodila velikanske dobicke.

Naj se izpostavim naftni sektor. Po mojem dalec najbolj zanimiva nalozba je Banjaluka Petrol (PTRL), katerega so postali lastniki Rusi.. ponudbe delnic prakticno ni.. cakajo se dolocene zadeve glede razpolovitve osnovnega kapitala.. potem pa se zacne za PTRL zelo svetla in dobickonostna prihodnost.. Kdor hoce postat solastnik Banjaluka petrola (PTRL) verjetno ne sme cakat na razpolovitev osnovnega kapitala.. ker po tem nevem kako bo sploh bilo se mozno kupit te delnice.

LP

#27570  03.02.08 22:02  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Na BLSE držim TLKM,PTRL,RNAF,ELDO in KRIP

Trenutne cene so ugodne. Upam da je to dno.

Zanima me kako bodo volitve v Srbiji vplivale na BLSE.
#27571 (odg: #27570 kobos)  03.02.08 22:10  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  
[kobos]

Na BLSE držim TLKM,PTRL,RNAF,ELDO in KRIP

Trenutne cene so ugodne. Upam da je to dno.

Zanima me kako bodo volitve v Srbiji vplivale na BLSE.
Sem prepican da je to dno.. Kot sem ze povedal sem prejsnji mesec se dokupil TLKM.

Si videl petkov promet? Cez 1M KM. Pa nobenega blok posla.. mislim da se stari casi vracajo.

Zdaj se mora Kosovo naznanit svojo odcepitev. To se bo po mojem zgodilo v prihajajocih tednih.. potem pa se formalna priznanja.. Zadeve se bodo umirile nic se ne bo zgodilo pretreslivega..

Potem pa boom investicije in svez kapital na borze ozemlja bivse YU.. and here we go again.
#27573 (odg: #27571 bibi)  03.02.08 22:21  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Bibi strokovnjak za balkan.:)Spremljaš mogoče tudi Fabriko Duhana Sarajevo?

PS.Tnx za tale pregled.Tut sam sestavljam nek portfelj za balkan,tko da vsak namig prov pride,kot temelj za nadaljno obdelavo:)
#27574 (odg: #27565 kobos)  03.02.08 22:30  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Podatki nevladnega Centra za svobodne in demokratične volitve (Cesid) kažejo na tesno zmago Tadića. Boris Tadić naj bi po podatkih vzporednih volitev prejel 50,5, Nikolić pa 47,9 odstotka glasov.

To bi znalo pognat borze navzgor predvsem zaradi pozitivnega koraka k rešitvi političnih problemov, ker je Tadić, za razliko od Nikolića bolj za EU in s tem veliko bolj naklonjen neodvisnosti Kosova, kot Nikolič, ki je držal Z Rusijo, ki ostro nasprotuje le tej.

P.S Hvala za dosedaj odlične odgovore.
#27596  04.02.08 09:11  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja vsi čakamo večje promete. Če se bodo začeli povečevat (skupaj z ugodnimi novicami) definitivno bom pojačal moj portfelj. Samo previdno!!!
#27599 (odg: #27596 kobos)  04.02.08 09:29  _hehodgovori / citiraj  |  shramba  

pozdravljeni!

zanima me kako, prek katerega posrednika kupujete delnice na balkanu, imate tam odprt kakšen račun? skratka katera je najugodnejša varianta, sam sem nekaj kupil prek naših posrednikov samo so kar velike te NAŠE provizije:)

hvala

l.p.
#27601  04.02.08 09:54  _lukasebekodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi sam sem v zadnjem času povečeval izpostavljenost n aBalkanu vendar še ne v polni meri kot jo nameravam v prihodnje. Izpostavljam se na način, ki je trenutno najhitrejše izvedljiv. Preko nakupa "delnic" VS MP-Balkan.si. Danes pozitivna reakcija na volitve +3%.

Zakaj pa se še ne izpostavljam v polni meri? Pričakujem še vseeno negativno reakcijo na tečaje na beoborzi v času razglasitve neodvisnosti Kosova, saj je težko pričakovati, da bodo določene srbske politične struje mirno gledale odcepitev. Nedvomno lahko pričakujemo glasne pozive k protireakciji. Vendar v nekem času - mednarodna priznanja kosovske neodvisnosti se bo situacija umirjala in predvidevam cvetoče tečaje. Prosim za komentarje...

Imam pa enako željo kot moj predhodni forumaš. Naj tisti, ki vlagajo napišejo kako so se izpostavili delnicam v Banja Luki saj sam ne najdem načina, ki bi bil bistveno cenejši kot 10% stroškov posameznega nakupa.

#27604  04.02.08 11:24  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem odprl račun direktno v Banja Luki. Trenutno imam dogovorjen 1% provizije. Do sedaj nisem imel nobenega problema, vse zelo korektno. Trgujem cca leto in pol.
#27606  04.02.08 11:54  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Malo bolj podrobno na temo odpiranja računa na BLSE.

Račun sem odprl pri Novi banki v Banjaluki. Vse sem poštimal preko faksa- mislim da je trajalo en teden.

Denar nakažem iz SLO preko moje banke. Denar je dol v 2-3 dneh, obratno prav tako. Pri Novi banki so mi dali brokerja s katerim sem v kontaktu preko emaila. Vsa naročila, komunikacija gre na ta način.

Kot že rečeno do sedaj v enem letu in pol še nisem imel nobene težave.
#27607  04.02.08 11:59  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Malo bolj podrobno na temo odpiranja računa na BLSE.

Račun sem odprl pri Novi banki v Banjaluki. Vse sem poštimal preko faksa- mislim da je trajalo en teden.

Denar nakažem iz SLO preko moje banke. Denar je dol v 2-3 dneh, obratno prav tako. Pri Novi banki so mi dali brokerja s katerim sem v kontaktu preko emaila. Vsa naročila, komunikacija gre na ta način.

Kot že rečeno do sedaj v enem letu in pol še nisem imel nobene težave.
#27610  04.02.08 12:46  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

No ker sem dobil kar ene par mailov na temo kako odpreti račun na BLSE.

Torej sam sem ga odprl pri Nova Banka v Banja Luki. To ni poslovalnica NLB.

Povezava:

http://www.novabanka.com/index.php?stran...

Na tej strani imate kontakte. Fizična prisotnost ni potrebna. Jaz sem moral poslati kopijo potnega lista, davčno in kopijo rojstnega lista.

Gor je objavljen tudi cenik, da se z njimi tudi pogajat, glede na to koliko prometa naredite.

V Banja Luki je še nekaj drugih BPH. Jaz sem se pač odločil za njih.

#27611 (odg: #27567 bibi)  04.02.08 12:53  gasilec99odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]
Bibi samo majhen popravek, pri naftnem sektorju ne gre za razpolovitev kapital ampak za zmanjšanje osnovnega kapitala s katerim bi novi lastnik pokril izgube prejšnjih let. Čeprav se je vlada RS zavezala v kupoprodajni pogodbi, da mora pokriti vse dolgove PTRL in RNAF. V prihajajočih mesecih bomo vidli kako se ta del zgodbe razpletel. Drugače pa najperspektivnejše točke blberze zame osebno naftna industrija in distribucije, telekom,....

* zadnji popravek: 04.02.08 12:53
#27613  04.02.08 13:01  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  

Kakšne pa se vam zdijo trenutne cene za vstop na BLSE. Recimo TLKM, ELDO,EKBL,EDPL,KRIP ...
#27620 (odg: #27553 BEG24)  04.02.08 14:58  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi jaz osebna mnenja in nisem jasnoviden. To je kot izmenjava mnenj in računam, da me ne bo ponovno kdo označil za omejenega. Nič nimam proti, če se nihče z mano ne strinja in nikomur nisem nevoščljiv. Nimam nič proti, da vsi obogatite, zgolj jaz ostanem reven.

moj komentar točk, ki si jih navedel:

ad 1.) Kosovo bo enkrat kmalu razglasilo neodvisnost in to ne bo pomenilo že kar rešitev političnih problemov. Dejansko obratno: kaj podobnega si bodo tudi zares v praksi zaželeli izpeljat še republika srbska v Bosni, Srbi na Kosovu (delitev Kosova), Albanci v Makedoniji. Kakšeni vojaški spopadi v čisto zaresni frontalni obliki VERJERTNO ne bodo sledili, kakšno posamezni incidenti pa precej bolj verjetno - kar bi indekse lahko precej zbilo. Zato se jaz zaenkrat ne upam odločiti za kakršenkoli nakup.

ad 2.) vsekakor bo sledil politični "spopad". In Srbija ima močnega zaveznika v Rusiji, ki ima več razlogov, da se angažira na strani Srbije: od tega, da se imajo morda res vsaj malo radi med sabo, da so jim zahodnjaki itak prevzeli že vse satelite v Evropi, in najbolj zaradi tega, ker imajo sami doma v hiši (Rusiji) in dvorišču (bivša SZ) veliko potencialnih kosovskih državic. Npr. Čečenija je (včasih bila) ena od teh. Je pa ša kakšnih 50 recimo. In ruska diplomacija je (bo bila) mnogo bolj dejavna, kot bodo EU filozofi (Rupel kot zunanji minister EU recimo - kdo ga bo upošteval ?) Že brez vsakega streljanja, bo politični spopad tudi zbil tečaje. Verjetno. Morda. In ne verjamem, da je to že vračunano. Ti isti poznavalci so bili veliki optimisti tudi pol leta nazaj, pa jih je trg povsem povozil.

ad 3.) se strinjam. Jaz bom vseeno počakal še razglasitev neodvisnosti. Nekdo bo zadel, nekdo se morda prenaglil, nekdo pač zamudil. To je Balkan. Vedno je bil in bo tvegan.

ad 4.) cene so vsekakor na mnogo bolj ugodnih nivojih, kot so bile pol leta nazaj, ampak kot nas Balkan uči, to tam ni bistveno. Ko raste, raste preko razumnih mej in ko pada, pada kot kamen. Večina tistih, ki kupuje/prodaja nima pojma, ali so nivoji ugodni ali ne. Večina kupuje/prodaja takrat, ko je že prepozno.

Zavidljiva gospodarska rast - ja, kar pa v zaostalih državah ni nič posebnega.

ad 5.) se strinjam. Še več, mislim da se Balkan giblje povsem neodvisno od globalnih zadev. Razen Slovenije in delno Hrvaške. In to je eden od njegovih adutov. Morda celo največji.

Jaz bom torej, kot rečeno, počakal do uradne odcepitve in nato, odvisno od razvoja dogodkov, ukrepal po presoji.

Delež Balkana pri meni je trenutno 0%. V primeru, da se odločim, da bom investiral, bom vsaj 10%. Morda tudi do 15%. Verjetno v MP Balkan ali/in v Probanka Index Balkan (ko se pojavi).

#27622 (odg: #27565 kobos)  04.02.08 15:00  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

špekulacija na zmago Tadiča. kar se sedaj nadaljuje. vsaj do uradne odcepitve se še bo. potem pa (moje mnenje) malo v obratni smeri.
#27623 (odg: #27574 BEG24)  04.02.08 15:01  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

Tadič niti 1% ni naklonjen neodvisnosti Kosova.
#27626 (odg: #27620 Osojnik)  04.02.08 15:21  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Veš kakšna je razlika med nama:

Jaz sem optimist, ti pa pesimist

Jaz izrecno tvegam, ti pa le tvegaš

Glede neodvisnosti Kosova je pa nekaj najtežjega napovedovat....in tudi če se vse izide pozitivno je največji problem nadaljna politična negotovost, ki bi znala nagativno vplivati na tečaje,

Vendar sam stavim na ravno to kar ti omenjaš, ko na blkanu raste, raste brez meja in na čredni nagon, ki se mu ogromno vlagateljov ni zmožno upreti, že samo dejstvo, da je Belex kar naenkrat zrastel za 5+2+7=približno 14% in se mu je povečala likvidnost, bo prebudila ogromno vlagateljev, ki bodo brezglavo nakupovali, tako kot panično prodajajo, ob parih dneh minusov, sprožil se bo občutek, ne zamudi, ko pa raste, kupi kupi in če ne bo večjih zapletov bomo spet v pravljici
#27627 (odg: #27626 BEG24)  04.02.08 15:24  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[BEG24]
da je Belex kar naenkrat zrastel za 5+2+7=približno 14% in se mu je povečala likvidnost, bo prebudila ogromno vlagateljev, ki bodo brezglavo nakupovali,
Ali pa bodo samo vnovčevali dobičke, ker tudi donos 14% v parih dneh ni kar tako :-)
#27630 (odg: #27626 BEG24)  04.02.08 15:40  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Po moje kakorkoli obrneš ali pesimista ali optimista.......v vsakem primeru je pomembno imeti vsaj takšno znanje, da veš v kaj se spuščaš. Ker tisti ki ne vedo pa mlatijo prazno slamo o večni rasti, to vsekakor ni dobro. Pomemben je tudi imeti pravi odnos do takšnih trgov kot je balkan.
#27638 (odg: #27620 Osojnik)  04.02.08 16:21  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Glej zadeva okrog Kosova je ze odlocena. Veliki so se ze vse zmenili.. Tukaj mislim Rusijo in Ameriko ter njene zaveznice Evropo..

Srbi in Albanci tukaj nimajo besede. Igro v ozadju vlecejo veliki igralci. Politiki ala Tadic, Nikolic in tisti novi kosovski premje (se ne spomnim imena) pa delajo kot jim povejo glavni reziserji (Rusi in Americani). Pa kaj mislite da bi se kaj spremenilo ce bi zmagal Nikolic?? Nic! Kosovo bi se odceplo. Srbija pa bi sla proti Evropskem clanstvu.. Nikolic bi kaj hitro oblazil svojo retoriko..

Kar se tice Srbske zaveznice Rusije. Rusiji itak pase da gre Srbija v EU. Zakaj?? Kot vemo je Rusija kupila Srbsko NIS..in kaj zdaj?? Z Srbijo dobi direkten vstop v Evropo.. Evropa pa postane odvisna od Ruske dobave nafte in plina, ki bo tekel prek Srbije v zahodno Evropo. To kar se grejo po televiziji so samo slepilni manevri za rajo.

Kosovo pa dobijo Albanski zavezniki Americani, kamor se bo masovno vlagalo.

Republika Srpska se ne bo pod nobenim pogojem odcepla, ker so tu prav tako Rusi kupili celotno naftno industrijo.. Dodik je tukaj samo nek lokalni serif, ki se trenutno nekaj napihuje.. ko pa pritisnejo na njega pa hitro ublazi svoje zahteve ali pa jih v celoti umakne..

Ali se splaca kupovat na Banjalucki berzi (www.blberza.com). Jaz bom rekel tako. Kaj se je v tem casu tako poslabsalo, da se vec ne bi?? Cene so na nivojih izpred enega leta ali pa celo vec.. Jaz pravim, da so nekatera podjetja se celo bolj uspesna kot takrat. Se je pravna podlaga drzave poslabsala. Tudi ne. Z razliko od predhodnjih let se ta izboljsuje.. Ljudje postajajo vse bolj osvesceni.. Ustanvljajo se vzajemni skladi, ki bodo vlagali na lokalne markete.. Se pravi bo dotok svezega denarja, povecala se bo likvidnost..

Vse to govori v prid vlaganju na Banjalucki berzi, ki je po mojem mnenju najbolj perspektivna v ex-YU regiji. Prav tako je tudi utrpela najvecji popravek v regiji..

LP

* zadnji popravek: 04.02.08 16:21
#27646 (odg: #27638 bibi)  04.02.08 16:34  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

Vse to govori v prid vlaganju na Banjalucki berzi, ki je po mojem mnenju najbolj perspektivna v ex-YU regiji. Prav tako je tudi utrpela najvecji popravek v regiji..
--ne bom se spuscal v to ali je ali ni najbolj perspektivna. dejstvo je, da jo je ravno ta tako opevana perspektiva lani pripeljala kamor jo je in je zaradi tega tudi tolko padla (50% odstotni padec ni popravek). je pa skoraj med bolj plitkimi borzami in tudi zaradi tega je tako enormno zrastla in morda spet bo
#27655  04.02.08 18:00  _lenuhodgovori / citiraj  |  shramba  

Balkan je delikatna stvar!!!

Je pa potrebno v nekih trenutkih delovati hitro, brez preveč razmišljanja kaj in če in iti hitro " noter".Kot general v bitki.Če slednji preveč razmišlja in omahuje, se mu to lahko maščuje.

Sam sem nagibam bolj k trditvam Bibija in menim,da so tisti,ki so vskočili v roku zadnjih 2 tednov po moji lastni presoji največ profitirali,obenem pa sem prepričan,da ni še vse zamujeno...
#27664  04.02.08 20:14  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Zadeve se zanimivo odvijajo.. v Banjaluki se je ponovno povecal promet na pram petkovem trgovanju.. Bil je tudi en blok posel v vrednosti 1756440 KM na ZIFu Aktiva Invest..

Pri ZIFu Euroinvest pa je danes zmanjkalo ponudbe..

Ponudbe prav tako zmanjkuje pri Elektrodistribucijah..

Kar se tice zamujenega vstopa na Banjaluski market bi tako rekel dve lastovki se ne prineseta pomladi.. cene so se vedno pod aprilsko razprodajo..

Pri stirih, petih lastovkah pa bomo ze pocasi zaceli verjet, da prihaja soncna pomlad.

Je pa res, da se je tukaj potrebno odlocat hitro.. je res da je BLSE manj likvidna borza kot naprimer Sarajevska.. Ampak hej, tukaj se delajo tudi vecji dobicki ce si ob pravem casu na pravem mestu.. Nezelim zamuditi veselice.:)

LP
#27693  05.02.08 00:33  _lukasebekodgovori / citiraj  |  shramba  

Odkrito zlato na Kosovem!!!

Sajber mit o kosmetskom ćupu zlata

Na Kosovu i Metohiji pronađene velike rezerve najplemenitijeg metala i drugih ruda, otkrivaju internet-sajtovi

Kosovo: mesto zlata - glavni je naslov vestiširene preko niza internet-sajtova specijalizovanih za zlato i geologiju od sredine decembra prošle godine. Sajber-prostorom je, u stvari, emitovan naziv dokumenta koji je u Prištini zgotovila tamošnja Nezavisna komisija za rude i minerale (ICMM).

Komisija je, makar i šturo, obavestila javnost da su na Kosovu i Metohiji otkrivena bogata nalazišta zlata, nikla i hroma, ali i da resursi aluminijuma, bakra, gvožđa i olovno-cinkane rude „predstavljaju ogroman potencijal za investicije”.

E naj se najde tisti, ki verjame, da bo Srbija zdaj izpustila Kosovo iz svojih rok...

#27694  05.02.08 01:03  _lukasebekodgovori / citiraj  |  shramba  

Povprečna vrednost vložka vlagateljev v pokojninske sklade v Srbiji je 30 eurov (mesečno predvidevam) - Dragan Marjanovič - Nova penzija (NLB)

Promet BEOBORZA 4.2.2008 - 8,4 MILIONA EURO

Aleksandar Antonijević, portfolio menadžer KD Ekskluziv investicijskega fonda ki posluje na Beograjski borzi od 27. decembra 2007 - zbrali so 250 vlagateljev - skupaj 26,6 mio rsd - 325.000 EUR sredstev. Mislim, da glede na promet sicer ne ravno ogromno pa vendar ne nezanemarljivo...

EU pošilja misijo na Kosovo. Kot najverjetnejši datum se sliši 18.2.2008.

V četrtek 7.2.2008 podpisovanje sporazuma z EU. Na testu vladajoča koalicija v Srbiji. Analitiki v prihodnosti omenjajo tudi možne predčasne volitve.
#27696 (odg: #27693 )  05.02.08 08:19  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[lukasebek]

Kosovo: mesto zlata - glavni je naslov vestiširene preko niza internet-sajtova specijalizovanih za zlato i geologiju od sredine decembra prošle godine. Sajber-prostorom je, u stvari, emitovan naziv dokumenta koji je u Prištini zgotovila tamošnja Nezavisna komisija za rude i minerale (ICMM).
icmm: http://www.kosovo-mining.org/
ce ga najdes tu, potem ok.

ah, ze vidim stampedo slovenskih vlagateljev :) balkan, pa se zlato :))

* zadnji popravek: 05.02.08 08:19
#27701 (odg: #27626 BEG24)  05.02.08 08:48  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

Se strinjam.

Kot je nedavno omenil Črt v neki od tem na tem forumu, v angleščini sicer, nekaj tekega:

So mladi in pogumni trejderji .... in so mladi in pogumni trejderji ..... in so stari trejderji.

pridevnik pogumni je skozi čas, v več letih v njihovem razvoju (dozorevanjem), nekje poniknil.

Dejstvo je, da glede reakcij na neodvisnost Kosova, ni človeka, ki bi bil sposoben dati realno oceno, kaj se bo zgodilo.

Moje mnenenje je (zase govorim seveda, nikomur ne solim pamet, ni me treba upoštevat), da je škoda moje zamude v primeru rasti, recimo en teden, malenkostna v primerjavi še enega poloma indexov, v primeru, če bodo reakcije na neodvisnost burne.

Dokler pa raja (mislim na glavnino, ki ne bere forumov) ugotovi, da se nekaj dogaja in navali, bo pa itak minilo nekaj tednov.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 414   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  Balkan III

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>