Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 21:33
-1,11 %
6.803,46
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 03.04
1,53 %
1.049,88
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 31299... najdena v temi Seminar G,Koželj

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Seminar G,Koželj

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 31299... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 40   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#31181  12.03.08 10:56  _egiptodgovori / citiraj  |  shramba  

V aprilu se bo v koloseju odvijal SEMINAR ONLINE TRGOVANJA ZA ZAČETNIKE.

Predavatelj bo g. Gregor Koželj. Kaj menite je obisk tega seminarja lahko zelo koristen?

Hvala

#31185 (odg: #31181 )  12.03.08 11:51  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  

Niti ne, kakor se vzame. Če mislis, da lahko od tega kaj zasluzis, se motis.
#31223 (odg: #31181 )  12.03.08 15:47  mta900odgovori / citiraj  |  shramba  

Če misliš,da te bo koželj kaj naučil se tudi motiš.1 pogoj bo,da imaš veliko denarja.In mogoče boš z počasnim vlaganjem preživel par mesecev....
#31261 (odg: #31223 mta900)  12.03.08 20:30  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ali je možno odgovoriti, v čem je skrivnost uspešnega vlagatelja oz. vlaganja?
#31264 (odg: #31261 roaddogg)  12.03.08 20:41  ivansodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Ali je možno odgovoriti, v čem je skrivnost uspešnega vlagatelja oz. vlaganja?
Enostavno, NE ZGUBLJAT, kot je rekel Warren.

* zadnji popravek: 12.03.08 20:41
#31265 (odg: #31264 ivans)  12.03.08 20:41  ivansodgovori / citiraj  |  shramba  

Enostavno, NE ZGUBLJAT, kot je že rekel Warren.
#31279 (odg: #31181 )  13.03.08 07:23  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj menite je obisk tega seminarja lahko zelo koristen?
Hvala

niti ne - to bo najbrž predstavitev Tradeporta, on-line trgovalne platforme BPH Poteza. Že izraz 'za začetnike' pove, da bo poudarek na formalnih stvareh, kot je opis same platforme in njenega delovanja in ne na kakšnih trikih ali strategijah. Pa tudi "nadaljevalni tečaj" je v bistvu isto, samo bolj napredne funkcije predstavijo. Vsaj tako je bilo pred dobrim letom in pol, ko sem bil jaz tam.
#31299 (odg: #31181 )  13.03.08 09:47  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

To je verjetno povezava do omenjenega seminarja - http://www.trader.si/,pa si preberite kaj točno naj bi ponudili. Za moje pojme je pa vse skupaj samo pridobivanje strank in masovna komercializacija online trgovanja.
#31365 (odg: #31299 creatin)  13.03.08 12:21  Aequitasodgovori / citiraj  |  shramba  

Gregor Kozelj

Areas of Expertise

Upravljal prvi “hedge sklad” v regiji.

A to je gospod, ki je zagemblal 30 % sredstev t.i. hedge sklada,

ki so ga potem zaprli in prenesli sredstva v nek drug sklad? In

potem si nekaj takega napise po Areas of Expertise?

To je sam pri nas mozno.
#31367 (odg: #31279 jurassic)  13.03.08 12:26  Aequitasodgovori / citiraj  |  shramba  
[jurassic]

niti ne - to bo najbrž predstavitev Tradeporta, on-line trgovalne platforme BPH Poteza.
Sem malo pogledal spletno stran.

To nima nic veze s Potezo, on sam trzi Saxotraderja.

Pobere 60 evrov za predstavitev, potem pa se kaksnih

100 evrov za vsakega novega clana od Sabo banke.

Eh, pa zakaj je mal v slovenscini mal v anglescini.

kao: Professional Experience

aja da izgleda bolj profesionalno (to je tudi samo

pri nas mogoce).. no za zacetek naj potem vsaj navede

izkusnje kronolosko, ne pa od najstarejse do najnovejse

#31373 (odg: #31367 Aequitas)  13.03.08 12:47  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  
aja da izgleda bolj profesionalno
Meni deluje kot čista reklama in me takoj odbija. Pa tistih navedb ima toliko, da se skoraj ponavljajo, samo da izgleda več.
#31379 (odg: #31365 Aequitas)  13.03.08 12:58  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Aequitas]

Gregor Kozelj

Areas of Expertise

Upravljal prvi “hedge sklad” v regiji.

A to je gospod, ki je zagemblal 30 % sredstev t.i. hedge sklada,

ki so ga potem zaprli in prenesli sredstva v nek drug sklad?
--exactly

In

potem si nekaj takega napise po Areas of Expertise?

To je sam pri nas mozno.
--in se enkrat tocno
#31383 (odg: #31379 andrejcc)  13.03.08 13:06  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  

To je lahko v podobnem duhu kot pri podjetništvu. Ponavadi venture capitalisti raje denarno podprejo nekoga, ki mu je prvi projekt spodletel, saj smatrajo, da si je tako nabral kar nekaj izkušenj in bo pri drugem projektu lahko to izkušnjo s pridom izkoristil.

Tako bi lahko bilo pri zavozitvi headge sklada:) Prvič jazebal, vendar sedaj sem bogatejši za izkušnjo in je ne mislim ponoviti.
#31393 (odg: #31383 spacetrip)  13.03.08 13:41  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

če je izgubil tudi lastni denar, potem se je nekaj naučil.

če je izgubil zgolj tuji denar, potem bo še ponavljal vajo.
#31410 (odg: #31383 spacetrip)  13.03.08 14:35  Aequitasodgovori / citiraj  |  shramba  
[spacetrip]

Ponavadi venture capitalisti raje denarno podprejo nekoga, ki mu je prvi projekt spodletel, saj smatrajo, da si je tako nabral kar nekaj izkušenj
Ce je podjetniku spodletelo v preteklosti bi rekel, da bo moral podpisati zanj

skrajno neugoden "Term sheet" oz. bo pretekli spodrslaj mocna pogajalno izhodisce

VC-ja... (sicer pa je tudi razlika v razmisljanju med ameriskimi in pa evropskimi VCji)

"Nothing in fine print is ever good news."

Prvič jazebal, vendar sedaj sem bogatejši za izkušnjo in je ne mislim ponoviti.
Heh, saj ves kako je s tem. Tudi tip od LTCM ima spet nov hedge sklad :)

Plus tole bogatejsi za kaksno izkusnjo? A vedenje, da so terminski trgi

nevarni ali kaj bolj prakticnega? :)

* zadnji popravek: 13.03.08 14:35
#31422 (odg: #31393 Osojnik)  13.03.08 15:11  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

če je izgubil tudi lastni denar, potem se je nekaj naučil.

če je izgubil zgolj tuji denar, potem bo še ponavljal vajo.
ko sem bil na njegovem seminarju (takrat je zastopal Potezo), je omenil, da je on že bogat. To je bilo že precej po tistih izgubi sklada. Torej če je bil takrat še vedno bogat, ni izgubil lastnega denarja, torej si lahko vsak misel nadaljuje sam :)
#31436 (odg: #31422 jurassic)  13.03.08 16:27  Aequitasodgovori / citiraj  |  shramba  

Ali hoces reci, da je privatno investiral kontra pozicijam sklada :)

Drugace pa tole sedaj nima veze z nicemer zgoraj omenjenim:

financni trgi so tak kraj, kjer gre tudi sicer zanesljiv osel veckrat

na led.

Tako, da jaz kaksnega podjetnistva z trejdanjem ne bi zamenjeval.

PS: dostikrat vidim, da se nekdo pridruzi neki temi, pa komentira

delo nekoga drugega, hkrati pa se skriva za svojim nickom.. kar pa

ni uredu, zato se je treba od casa do casa podpisati

Tine Verbole

http://enostavno.blogspot.com/
#31458 (odg: #31367 Aequitas)  14.03.08 09:05  _aladinodgovori / citiraj  |  shramba  

Morda bo omenil tudi Bulldozerja (nisem prebral pravil).

* zadnji popravek: 14.03.08 09:05
#31459 (odg: #31436 Aequitas)  13.03.08 19:43  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Pošteno, ostali se pa vsi s figo v žepu tle gor hvalisamo.

Ok seminar, tipa ne poznam, mogoče gre res za nabiranje strank, ampak začetnik mora nekje tudi začeti, če drugega ne odkrivati kaj mu trg ponuja. In na njemu je, da oceni a je zadeva zanj primerna ali ne.

Saj nihče nobenega v nič ne sili, pa je ravno tako veliko ljudi uletelo v jack pot, pa ne vem kam še.

Po mojem je vsako izobraževanje koristno, zdej pa jasno, da magister ne bo hodil več v prvi razred na lekcijo abecede.
#31461 (odg: #31383 spacetrip)  13.03.08 19:49  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  
[spacetrip]

Ponavadi venture capitalisti raje denarno podprejo nekoga, ki mu je prvi projekt spodletel, saj smatrajo, da si je tako nabral kar nekaj izkušenj in bo pri drugem projektu lahko to izkušnjo s pridom izkoristil.

Tako bi lahko bilo pri zavozitvi headge sklada:) Prvič jazebal, vendar sedaj sem bogatejši za izkušnjo in je ne mislim ponoviti.
Evo eno zgodbo na to temo, http://www.youtube.com/watch?v=D1R-jKKp3...

Spet pravim da ne vem kdo je ta Koželj, mogoče pa ima zato izkušnjo več!
#31467 (odg: #31461 Redstripe)  13.03.08 20:53  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  
Ja to sem pa skrajno čudno napisal, pa še črke so se malo premešale.

Nisem govoril o meni, ampak sem samo komentiral,da nekdo lako navede neko izgubo tudi zato, ker je vedno toliko govora, da itak vsak trader prej ali slej doživi en padec. Nekateri v člankih/knjigah gredo tudi tako daleč, da to omenjajo kot nekaj, kar traderju prinese zelo potrebno izkušnjo.

#31482 (odg: #31436 Aequitas)  14.03.08 07:32  jurassicodgovori / citiraj  |  shramba  
PS: dostikrat vidim, da se nekdo pridruzi neki temi, pa komentira

delo nekoga drugega, hkrati pa se skriva za svojim nickom.. kar pa

ni uredu, zato se je treba od casa do casa podpisati

Tine Verbole

http://enostavno.blogspot.com/
s svojim komentarjem nisem želel metati slabe luči na omenjenega gospoda. Povedal sem dejstva brez nepoštenih komentarjev. Hotel sem pač vsaj malo osvetliti zadevo nekomu, ki je še na začetku in ne pozna vseh možnih pasti, da bi se lažje odločil. Brez zamere :)

Jure Šešet
#31678 (odg: #31383 spacetrip)  17.03.08 09:14  sitraderodgovori / citiraj  |  shramba  
[spacetrip]

To je lahko v podobnem duhu kot pri podjetništvu. Ponavadi venture capitalisti raje denarno podprejo nekoga, ki mu je prvi projekt spodletel, saj smatrajo, da si je tako nabral kar nekaj izkušenj in bo pri drugem projektu lahko to izkušnjo s pridom izkoristil.

To je res. Tudi sam to preverjam pri upravljalcih preden sploh koga najamem. Vendar je potrebno upoštevati, da g. Koželj ni začetnik in ima več kot 5 let izkušenj s futuresi. Zato sem mnenja, da si takšnega spodrsljaja, čeprav ga zelo spoštujem, ne bi smel privoščiti. Sploh glede na velikost kapitala s katerim domnevno upravlja. To bi prej pričakoval od kakšnega začetnika, kateremu bi morda še lahko pogledali pod prste. Morda.

#31687 (odg: #31678 sitrader)  17.03.08 10:31  spacetripodgovori / citiraj  |  shramba  

Se popolnoma strinjam, da se tak kiks pri profesionalnem upravljanju premoženja drugih ne more šteti kot plus. Tudi nisem mnenja, da mora vsak trader kdaj zavoziti, da postane dober trader, pa čeprav nekateri komaj takrat spoznajo, kako je pomembno imeti dober risk management.

Tisto je bilo napisano bolj kot hec, kako bi lahko iz drugega zornega kota pogledali na situacijo. Sicer pa g. Koželja ne poznam osebno, pa tudi kaj se je točno dogajalo ne vem. Verjetno pa bo na omenjenem seminarju lahko začetnikom povedal marsikaj zanimivega, da bodo dobili neko predstavo.

#36009  20.05.08 21:55  _GregorK01odgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni!

1. Seminarji nimajo povezave s Potezo.

2. V skladu sem izgubil 27% premoženja zaradi tržne prodaje 400 mio USDJPY ob času odprtja borze v NY. Predvideval sem, da bo trg z lahkoto požrl to količino, vendar sem zbil z lastno količino USDJPY po celem svetu za 0,8% pipov. Poseldično sem sam pod sabo izpodbijal svetovni trg s preveliko količino. Rezultat je bila opazno nižja prodajna cena, kot bi bila, če bi "vedel" da je cca 0,5 mrd USD dejansko ogromna pozicija tudi za Forex. M mescu Marcu si na EURUSD lahko z 1 mrd EUR opazno zanihaš tečaje.
#36010  20.05.08 21:59  _GregorK01odgovori / citiraj  |  shramba  

Seveda ne čutim nobene potrebe po opravičevanju mojih dejanj neznancem in nepoznavalcev, vendar sem se vseeno odločil da pojasnim zadevo vsaj površinsko iz prve roke za razliko od medijev.

Kar se tiče mojih referenc, so vse na mestu. Trenutno upravljam 4 hedge skade, med njimi tudi enega za eno največjih bank na svetu. Mesečno zgeneriram okoli 10 mrd EUR prometa.

Upam, da je to razjasnilo medla ugibanja, ki se občasno s strani istih ljudi vsake toliko pojavljajo na forumih.
#36011  20.05.08 22:00  _GregorK01odgovori / citiraj  |  shramba  

lep dan vsem

Gregor Koželj
#36012 (odg: #36010 )  20.05.08 22:22  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  
[GregorK01]

::

Kar se tiče mojih referenc, so vse na mestu. Trenutno upravljam 4 hedge skade, med njimi tudi enega za eno največjih bank na svetu. Mesečno zgeneriram okoli 10 mrd EUR prometa.

Fascinantno.
#36015 (odg: #36011 )  21.05.08 08:20  Aequitasodgovori / citiraj  |  shramba  

Spletna stran v slovenščini se pa že lažje bere. No kakorkoli;

veliko uspeha s seminarji ter upravljanjem in čim manj tržnih

naročil.
#36016 (odg: #36010 )  21.05.08 08:40  optodgovori / citiraj  |  shramba  
[GregorK01]

Seveda ne čutim nobene potrebe po opravičevanju mojih dejanj neznancem in nepoznavalcev, vendar sem se vseeno odločil da pojasnim zadevo vsaj površinsko iz prve roke za razliko od medijev.

Upam, da je to razjasnilo medla ugibanja, ki se občasno s strani istih ljudi vsake toliko pojavljajo na forumih.
Ob takšnem uspehu pa še vedno potrebuješ denar od seminarjev!?

Koliko prometa generiraš nobenega ne zanima (no razen seveda tvojega brokerja), ker je to zelo relativen podatek, rajši povej koliko sredstev imaš v skladih!

Pa še nekaj, ne moreš napisati "za 0,8% pipov". Ali "%" ali pa "pipe", ne gre pa oboje skupaj!

* zadnji popravek: 21.05.08 08:40
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 40   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Seminar G,Koželj

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>