Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 07:21
0,20 %
7.347,62
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 09.12
0,58 %
1.456,79
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 32392... najdena v temi LJSE - kdaj po nakupih

Seznam forumov  >  Borza  >  LJSE - kdaj po nakupih

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 32392... najdena na strani 4

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 256   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > | zadnja
#32391 (odg: #32183 Osojnik)  24.03.08 02:15  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

meni bi ali bo LJ borza zanimiva, ko bo sbi nekje 7000 točk.

za gorenje tudi ne kaj dosti več kot 20 eur, morda 23,5 eur
A bomo zadel 7000 pik? Kam pa ti gledaš? Leto 2008 ali 2011? ;)

Od Gorenja franko prav da v Evropi je 188 mil. izdelkov energetsko zelo porabnih! In te je treba zamenjat! Pravi, da z menjavo teh aparatov se letna emisija plina zmanjša za 20 mil. ton.

Jaz dam vodenju Gorenja čisto petico, ekologija! Bodo lahko še nekaj denarja

prispeval iz ekološkega sklada, ki ima vedno večji povdarek (od predsedovanja nemčije v evropski uniji). Jaz sam z delnico nameravam: držim-dokupujem počasi

Energisko varčen aparat nekaj več stane, pa po drugi strani pa pršparaš energijo! Gorenje ima po moje kar lepo prihodnost. Čakamo lahko samo, da trend rasti surovin začne padat (to bo v xy? letih), imajo kar lepo tržno ime, ki je tudi nekaj vredno.
#32392 (odg: #32391 )  24.03.08 06:54  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Če bi bili konurenčni še pri cenah..... samo enkrat sem se odločil za izdelek iz gorenja (in še to je bil znižan z strani prodajalca)

* zadnji popravek: 24.03.08 06:54
#32402 (odg: #32391 )  24.03.08 13:18  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

ljse je danes na opazno vec kot pol poti od svojega vrha pa do 7000. samo tolko, da ne pademo iz perspektive.
#32406 (odg: #32402 crt)  24.03.08 14:49  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [panter]

:: A bomo zadel 7000 pik? Kam pa ti gledaš? Leto 2008 ali 2011? ;)

ljse je danes na opazno vec kot pol poti od svojega vrha pa do 7000. samo tolko, da ne pademo iz perspektive.
Ne razumem, kaj si hotel povedati? Da gremo, po tvojem, proti tem cilju (SBI=7000)

A ni to malo preveč "realistično"- da ne bom spet napisal- preveč pesimistično!
#32411 (odg: #32406 oliver)  24.03.08 15:16  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

hotel sem povedati, da je malo smesno predstavljati 7.000 kot nekaj nemogocega po tistem, ko smo ze na vec kot pol poti od vrha pa do tega.

zakaj: ker verjetno tudi sam poznas kaksne ljudi, ki so ti pri sbi20 na 12000 povedali, da nikoli vec ne bo nizje, pri 11, da ziher ne bo 10 in pri 10, da ziher ne bo 9...

nekaj takega, kot frajerji, ki so se pri 450 glasno smejali, kako da bo telekom 600 in da gre samo za majhen zalet po dosezenem vrhu 500; pri 350 se vedno prisegali, da 250 pa totalno ne more biti in da bi to bilo res pretiravanje, danes pa je... tocno tam in s tem -50% z vrha. instant geniji, ki so v svojih oceh taksni postali zato, ker so v neki tocki imeli sreco zajahati rastoci val, so pa izgnili neznano kam.

gledano cisto po vrednotenju podjetij bi bilo 7.000 na sbi20 se povsem znotraj normalnega.

(telekom se pa tudi pocasi bliza neki normalnosti.)

ali res tam bo in kdaj, ne vem in me to ne sekira prevec glede na vse ostalo, kar obstaja. ne sme pa biti nikakrsno presenecenje, ce se zgodi.

in ja, so psiho razlogi, da ne bi toliko padlo -- ker je pac slovensko povprasevanje v veliki meri koncentrirano prav na domaci trg in ljudje ne poznajo nic drugega kot slovenijo in preostalo exyu - niti kaj drugega zelijo poznati. ponosni so na svojo totalno nerazgledanost in zaprtost.

hkrati pa ravno ta zaprtost in slepota mnozice toliko lazje privedeta do resne panike, ko naenkrat "vsi vejo", da bo sbi20 sel na nic. to "na nic" se ti morda zdi smesno, ampak ni nic bolj smesno kot pa prepricanje, da lahko samo raste.

in se enkrat -- po vsem, kar se je ze zgodilo, sploh omenjati pojem "prevec pesimisticno" - to za moj okus odraza zanikanje realnosti.

* zadnji popravek: 24.03.08 15:16
#32416 (odg: #32411 crt)  24.03.08 15:28  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

aja, pa ne glede na vse to bi bilo prav presenecenje, ce ne bi "zdrave sile" uprizorile protinapada v torek.

(kar seveda za nadaljevanje ne pomeni cisto nic in bo treba videti se vse kaj vec od tega... tako kot se bodo morali vlagatelji nauciti tudi prodajati, ne samo kupovati.)

* zadnji popravek: 24.03.08 15:28
#32422 (odg: #32411 crt)  24.03.08 16:45  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

hotel sem povedati, da je malo smesno predstavljati 7.000 kot nekaj nemogocega po tistem, ko smo ze na vec kot pol poti od vrha pa do tega.

zakaj: ker verjetno tudi sam poznas kaksne ljudi, ki so ti pri sbi20 na 12000 povedali, da nikoli vec ne bo nizje, pri 11, da ziher ne bo 10 in pri 10, da ziher ne bo 9...

nekaj takega, kot frajerji, ki so se pri 450 glasno smejali, kako da bo telekom 600 in da gre samo za majhen zalet po dosezenem vrhu 500; pri 350 se vedno prisegali, da 250 pa totalno ne more biti in da bi to bilo res pretiravanje, danes pa je... tocno tam in s tem -50% z vrha. instant geniji, ki so v svojih oceh taksni postali zato, ker so v neki tocki imeli sreco zajahati rastoci val, so pa izgnili neznano kam.

gledano cisto po vrednotenju podjetij bi bilo 7.000 na sbi20 se povsem znotraj normalnega.

(telekom se pa tudi pocasi bliza neki normalnosti.)

ali res tam bo in kdaj, ne vem in me to ne sekira prevec glede na vse ostalo, kar obstaja. ne sme pa biti nikakrsno presenecenje, ce se zgodi.

in ja, so psiho razlogi, da ne bi toliko padlo -- ker je pac slovensko povprasevanje v veliki meri koncentrirano prav na domaci trg in ljudje ne poznajo nic drugega kot slovenijo in preostalo exyu - niti kaj drugega zelijo poznati. ponosni so na svojo totalno nerazgledanost in zaprtost.

hkrati pa ravno ta zaprtost in slepota mnozice toliko lazje privedeta do resne panike, ko naenkrat "vsi vejo", da bo sbi20 sel na nic. to "na nic" se ti morda zdi smesno, ampak ni nic bolj smesno kot pa prepricanje, da lahko samo raste.

in se enkrat -- po vsem, kar se je ze zgodilo, sploh omenjati pojem "prevec pesimisticno" - to za moj okus odraza zanikanje realnosti.

Hvala Črt za obširno razlago! A se spomniš, verjetno ne (drugač bi bil pa genij :)), da si mi sredi novembra 2007, odgovoril, če gledam sploh kaj "številke" ,ko smo se razpisali o takratnih vrhovih večinoma svetovnih Indexov! Takrat si Ti omenjal in opozarjal, da smo na vrhu in naj se počasi pripravimo na to kar imamo sedaj! Nisem te vzel preveč resno, danes glede SBI pa Te!

Seveda je to samo moje mišljenje, vsak naj si svojega ustvari, ampak bom tvoj "realizem" preštudiral in še enkrat prespal in verjetno bom ta teden prodal Galileo, Rastko,Triglav Steber 1, in mogoče še Sgam Gold Mines, čeprav ta nima nič veze s SBI, ga bom tudi "fental", ker mi gre na Ku..., Zlato prebije mejo 1000 Dollarjev, sklad pa dol! Ja vsaj vem, da nima ta sklad tolk veze z samim fizičnim Zlatom, da so to Rudniki, in da vpliva bolj cena Nafte na ta Sklad kot samo Zlato,vsaj,od vrha, (v maju 2006), je tako!

Amen !!!
#32427 (odg: #32422 oliver)  24.03.08 18:40  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[oliver]

verjetno bom ta teden prodal Galileo, Rastko,Triglav Steber 1, in mogoče še Sgam Gold Mines, čeprav ta nima nič veze s SBI, ga bom tudi "fental", ker mi gre na Ku..., Zlato prebije mejo 1000 Dollarjev, sklad pa dol! Ja vsaj vem, da nima ta sklad tolk veze z samim fizičnim Zlatom, da so to Rudniki, in da vpliva bolj cena Nafte na ta Sklad kot samo Zlato,vsaj,od vrha, (v maju 2006), je tako!
hja no... razumeti moras VSAJ se naslednje...

- pri 12.000 je bil sbi20 za popizdit precenjen. precenjen, zelo precenjen in svinjsko precenjen je bil ze prej. :)

- pri mickeno manj kot 9.000 stvar seveda zdalec ni vec tako grozna. je pa se vedno dalec od poceni (!). vendar je hkrati ze znotraj zelo sirokega (!!) razpona, ki je recimo temu "znosen". kako dalec se naprej dol bo stvar sla znotraj tega (nic ali pa se 1000 ali pa se 2000 etc), je neprimerno bolj mehka znanost kot pa to, da je bilo pri 12.000 za kozlat.

kaj hocem s tem povedati... so situacije, ko je zelo jasno "prodaj" (ceprav ni nujno, da bos zadel cisto tocno vrh, so sanse vendarle ogromno na tvoji strani), potem so situacije, ko je zelo jasno "kupi" (glej prejsnji oklepaj in smiselno obrni) - no in potem je se vsa zelo debela siva cona vmes.

recimo da smo zdaj z zgornjega konca vstopili v sivo cono. lahko ji recemo tudi "prepozno za prodat, prezgodaj za kupit". pri tem "prepozno za prodat" NE pomeni, da ziher ne bo slo vec dol (to ti je jasno, ce si do sem pozorno prebral). pac pa pomeni, da pac karte niso vec tako zelo ocitno zlozene v tvoj prid in da se je tezje "varno" odlociti.

upam, da se da karkoli od tega kolkor tolko jasno prebrati :)

- kar se tice zlata... ne vem, kolko spremljas, ampak zlato in kolegi so v zadnjih par delovnih dneh fino zgrmeli (kot posledica splosne likvidacije jurisnih pozicij, verjetno pri razpadu kaksnega vecjega igralca). tolko v skladov recimo temu "zagovor", ceprav prav zelo hud zagovor to ni, dejansko so mocno zaostali, ni dileme. v vsakem primeru velja tisto, kar sem tudi ze velikokrat omenil -- ce mislis staviti na rast X, potem stavi na rast X in ne na delnice, povezane z X in hkrati se z znj drugimi faktorji.
#32429 (odg: #32427 crt)  24.03.08 19:31  _JanezTKodgovori / citiraj  |  shramba  

Na kratko, za čisti izstop si zajebal, zj pa lohk spet, pač po sistemu, ki je opisan tukaj:

http://www.financna-tocka.si/files/ucna-...

aja, je razumljivo napisano, pa še malo zabavno za povrh :D

* zadnji popravek: 24.03.08 19:31
#32434 (odg: #32429 )  24.03.08 22:13  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala za učno uro. pa še prav imaš! sedaj smo nekje na točki 8 ali 9 (glej skico) Točka 12 je pa SBI 7000!!! Če rabim letos denar, bo treba kar ven! Drugače bo treba pa verjetno spet nov cikel počakat! Vmes se pa lahko ženi posvetim! :)
#32440  25.03.08 03:47  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

;) No zdej sm pa slišu kakšen frajer sm, še sam nism tega vedu :).

Vrjamem, da ni več daleč dno, pa tud če je dno na 5000, mislm da so za zdajšno ceno že neke delnice dobro in pošteno ovrednotene. Sploh nevem, kok časa bo treba počakat na nasledni uspon, sicer predvidevam, da do leta 2011. 2010 bo država dodatno znižala za 2% nekaj kar bo namesto državi potem pripadlo podetju ( :) sorči sm preveč blond, da bi si zapomnu kaj točno(morda kakšne marže), morda kak admin ve), letna poročila pa bodo pokazali 2011 v pozitivnem trendu.

Drugi pozitivni trend, ki ga vidim je, da če bodo pokojninski skladi (oz. vsak posameznik preko pok. sklada) lahko vlagal v delnice, nekaj takega imajo v tujini. Prišlo bi do prekomernih naročil na tako majhem trgu. Kot sem povedal ko bodo in če bodo!

Sicer pa tisti vrh pri 12000 točk, bi lahko šel še gor (čeprav je bilo precenjeno itd), če bi bil prodan telekom, holding(železnice, interevropa, luka)... pa je propadu, torej se špekulacije niso obnesle. Sicer pa bolj ko punpaš gor index bolj grmi dol ob negativnem izidu. :(
#32441 (odg: #32440 )  25.03.08 06:53  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

;) No zdej sm pa slišu kakšen frajer sm, še sam nism tega vedu :).
saj v tem je velik del problema :)

Vrjamem, da ni več daleč dno, pa tud če je dno na 5000
no, ce je dno na 5000, potem je to nadaljnih -43%, temu bi jaz rekel kar dalec.

Drugi pozitivni trend, ki ga vidim je, da če bodo pokojninski skladi (oz. vsak posameznik preko pok. sklada) lahko vlagal v delnice, nekaj takega imajo v tujini. Prišlo bi do prekomernih naročil na tako majhem trgu. Kot sem povedal ko bodo in če bodo!
ce bodo posamezniki lahko imeli individualne pokojninske racune, pa jih bodo izkoristili tako, da bodo vlagali pretezno ali samo v slovenske delnice, potem so osli deluxe in si zasluzijo vse, kar bo iz tega izhajalo.
#32445 (odg: #32427 crt)  25.03.08 08:22  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

recimo da smo zdaj z zgornjega konca vstopili v sivo cono. lahko ji recemo tudi "prepozno za prodat, prezgodaj za kupit". pri tem "prepozno za prodat" NE pomeni, da ziher ne bo slo vec dol (to ti je jasno, ce si do sem pozorno prebral). pac pa pomeni, da pac karte niso vec tako zelo ocitno zlozene v tvoj prid in da se je tezje "varno" odlociti.
Dobro Jutro realist Črt, hvala za nasvete, samo to bi še dodal, če razumem prav to "Sivo cono", naj bi bil to donos nekje od 5% do 8% na letni ravni! Bistvo toliko da infacijo pokriješ, bolj pa kot minus! In tudi tukaj sem nekje sedaj z mojimi slovenskimi skladi! 7%letni donos po 4letih vlaganja!

Ker pa rabim do polletja denar, bo potrebno kar ven iti! Do polletja skoraj sigurno ne bo velikih popravkov navzgor!

A se bo ta teden nadaljeval potop na Lj-borzi! Kako kaže za ta Teden? Pričakuješ odpor?

#32447 (odg: #32445 oliver)  25.03.08 08:42  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[oliver]

Dobro Jutro realist Črt, hvala za nasvete, samo to bi še dodal, če razumem prav to "Sivo cono", naj bi bil to donos nekje od 5% do 8% na letni ravni!
ne razumes je prav, siva cona govori izkljucno o prostoru, znotraj katerega karte niso totalno zlozene v eno ali drugo smer - in nima nikakrsne zveze s tem, kaksne donose naj bi dosegal. ne razumem, od kod si jih potegnil.

Ker pa rabim do polletja denar, bo potrebno kar ven iti!
no, ce zdajle ze ves, da bos denar rabil v nekaj mesecih, potem ta denar dejansko ne spada v borzne nalozbe, pa naj bo na borzi krasno ali slabo. v skladu z osnovno previdnostjo bi jih moral zapustiti ze prej. (to, da bi si s tem tudi prihranil nekaj luknje, bi bila samo ekstra ugodnost.)

Do polletja skoraj sigurno ne bo velikih popravkov navzgor!
tega ne vem, ampak glej zgoraj.

A se bo ta teden nadaljeval potop na Lj-borzi! Kako kaže za ta Teden? Pričakuješ odpor?
za teden se mi sanja ne, za danasnji dan bi bilo pa kar presenecenje, ce ne bi zmagala fronta domorodcev-braniteljev.

v kolikor danes ne bi zmagala... so ga po moje optimisti resno najebali (se bolj kot ze).

* zadnji popravek: 25.03.08 08:42
#32451 (odg: #32391 )  25.03.08 09:50  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[panter]

:: [Osojnik]

:: meni bi ali bo LJ borza zanimiva, ko bo sbi nekje 7000 točk.

::

:: za gorenje tudi ne kaj dosti več kot 20 eur, morda 23,5 eur

Od Gorenja franko prav da v Evropi je 188 mil. izdelkov energetsko zelo porabnih! In te je treba zamenjat! Pravi, da z menjavo teh aparatov se letna emisija plina zmanjša za 20 mil. ton.

Jaz dam vodenju Gorenja čisto petico, ekologija! Bodo lahko še nekaj denarja

prispeval iz ekološkega sklada, ki ima vedno večji povdarek (od predsedovanja nemčije v evropski uniji). Jaz sam z delnico nameravam: držim-dokupujem počasi

Energisko varčen aparat nekaj več stane, pa po drugi strani pa pršparaš energijo! Gorenje ima po moje kar lepo prihodnost. Čakamo lahko samo, da trend rasti surovin začne padat (to bo v xy? letih), imajo kar lepo tržno ime, ki je tudi nekaj vredno.
Lov na dno je opravilo norcev. :-)

Napisal sem (tudi) da mi je vseeno, da se s tem ne obremenjujem.

Cifre so tiste, ki bi bile meni zanimive za nakup in ne vem, katerega leta se to bo ali ne bo zgodilo.

Ne spremljam posebej Gorenja (pravzaprav edino kar malenkost spremljam zadnje dneve na LJ borzi so idi) in ti verjamem vse, kar si napisal.

Dejstvo pa je, da če bo še naprej padalo v LJ, bo padalo vse. Tudi Gorenje. Na tej osnovi sem na palec ocenil, koliko naj bi bilo Gorenje pri SBI 7000 - to je povsem subjektivno, po moji intuiciji (kar smo moški itak antitalenti).

Moje mnenje je, da bo čez nekaj mesecev LJ borza nižje, kot je sedaj. Kaj bo vmes, ne vem. Kdaj bo najnižje pojma nimam.
#32458 (odg: #32445 oliver)  25.03.08 10:21  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

poglej če si dolgoročen ne moreš dosegati takšnih donosov, kot bi jih mogoče lahko če bi ob tistih dokaj očitnih vrhovih prodal in potem kasneje spet vstopil.

kaj bo do poletja ne vemo, vidimo pa lahko da so danes borze lepo zelene, kar se bo poznalo tudi tvojim skladom, tako da imaš možnost izstopiti s kakšnim odstotkom donosa več, čeprav omenjeni skladi zatsopajo polovico ali več slovenije.

moje mnenje je, da če poleti rabiš denar izstopi in ne razmišljaj sploh kam bo šlo v tako kratkem času.
#32462 (odg: #32458 matic7)  25.03.08 10:37  _darreodgovori / citiraj  |  shramba  

če imaš dosti denarja v skladih, lahko tudi malo prodaš, mal pa čakaš.
#32469 (odg: #32447 crt)  25.03.08 11:50  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

za teden se mi sanja ne, za danasnji dan bi bilo pa kar presenecenje, ce ne bi zmagala fronta domorodcev-braniteljev.

v kolikor danes ne bi zmagala... so ga po moje optimisti resno najebali (se bolj kot ze).
zaenkrat kaze, da je obramba pustila kosti na jutranji akciji "juris navsezgodaj" ... SPET... (kolikokrat lahko clovek pade na eno in isto finto?)
#32471 (odg: #32469 crt)  25.03.08 11:56  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

(kolikokrat lahko clovek pade na eno in isto finto?)
Očitno enkrat na dan/petkrat na teden. :-)
#32473 (odg: #32471 KlemenK)  25.03.08 12:15  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

upam, da bo članek ki je danes objavljen o precenjenosti trga prišel tudi v roke nekaterih, ki so ga potrebni prebrati.

drugače pa vas moram malo pohvaliti za lepo ponudbo branja v zadnjem času:)
#32479 (odg: #32462 )  25.03.08 14:52  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[darre]

če imaš dosti denarja v skladih, lahko tudi malo prodaš, mal pa čakaš.
Nič več ne bom čakal!! Prodal Galileo in Rastko, VEP bo od četrtka!

Aleluja!!!
#32486 (odg: #32479 oliver)  25.03.08 15:40  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

:))

pa saj imaš dobro 7% letni donos, bolje išta nego ništa.

škoda le ker nisi par mesecev prej prodal:)
#32488 (odg: #32447 crt)  25.03.08 16:21  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  

Kako je pa današnji dan na Lj-Borzi minil?

Krka rahlo navzgor! Sbi rahlo navdol! Kdo je dobil današnjo bitko? A je bilo to bolj ogledovanje nasprotnika-koliko ima kateri municije! Zatišje pred nevihto?

* zadnji popravek: 25.03.08 16:21
#32489 (odg: #32479 oliver)  25.03.08 16:31  mirantodgovori / citiraj  |  shramba  
[oliver]

:: [darre]

:: če imaš dosti denarja v skladih, lahko tudi malo prodaš, mal pa čakaš.

Nič več ne bom čakal!! Prodal Galileo in Rastko, VEP bo od četrtka!

Aleluja!!!
Po moje bi bil boljsi danasnji VEP. Sicer pa razlika verjetno ne bo velika.

#32490 (odg: #32488 oliver)  25.03.08 16:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[oliver]

Kako je pa današnji dan na Lj-Borzi minil?
v duhu oklepaja zgoraj

Krka rahlo navzgor!
to, da je enotni tecaj krke visji, je izkljucno posledica samomorilske akcije krkoljubcev s trznimi narocili takoj zjutraj na odprtju... to fantje pocnejo ze mesec dva in je cisti mazohizem. kajti potem cez dan cene ves dan drsijo samo se dol in tudi danes se je tako dogajalo.

tu poglej: http://www.finance.si/borza.php?mode=zoo...
#32546 (odg: #32163 KlemenK)  26.03.08 13:11  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

Pri kakšnih cenah bi kupovali na LJSE? ... Evo, "moj cenik":

KRKG: 85-90 €

TLSG: 240-250 €

GRVG: 30 €

JTKG: 90 €
No, dva od teh pogojev sta že izpolnjena, zato počasi vstopam na LJSE. Nakupil sem nekaj KRKG danes (zadnjič sem malo zabluzil, pa sem kupoval že po 95€), počasi sem začel tudi s kupovanje TLSG. Zaenkrat sem porabil cirka 8% keša, ki je namenjen LJSE, glavnina še čaka. Sem sem pa za JTKG že odločil, da ga ne bom kupoval, ker je res premalo likviden. Se je kdo od ostalih tudi že odločil za KRKG in TLSG po teh cenah?
#32548 (odg: #32546 KlemenK)  26.03.08 13:26  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

jaz nič, mogoče krko, vendar bi morala še kar lepo zgmeti, recimo nekje okrog p/e 17, bi kupil.
#32549 (odg: #32548 matic7)  26.03.08 13:29  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[matic7]

jaz nič, mogoče krko, vendar bi morala še kar lepo zgmeti, recimo nekje okrog p/e 17, bi kupil.
Ja, do tja nam še nekaj manjka. Trenutno smo nekje pri P/E 22.
#32550 (odg: #32549 KlemenK)  26.03.08 13:39  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

potem je pa še zukaj p/s, ki pri krki tudi precej izstopa, bi mogel pogledati, trenutno gledam dva tedna stare podatke, no saj vse po vrsti izstopa iz družbe..

sicer pa karkoli bi kupil bi kupil za malo denarja, toliko da je kakšna najemnina zraven.

sicer me bolj vleče amerika vendar tam je toliko vsega, da sploh ne vem zakaj se gre imam pa trenuto premalo denarja na zalogi, da bi se mi splačalo ogromno časa vložiti v raziskovanje:)))
#32552  26.03.08 14:36  karmenodgovori / citiraj  |  shramba  

Danes sem kupila krko po 91 eur za cca 20000eur, ker mislim da je že/bo dosegla dno, ker krke se ne da preprosto primerjati s kazalniki povprečja P/E,P/B,.. z drugimi firmami npr. trgovci (melr,...)Če bi se dalo tako vse enostavno primerjati bi sedaj npr.nekdo vse prodal kar ima visoke kazalnike in npr. kupil delnice na Irskem ali pa v Veliki Britaniji, ki imajo zelo nizke kazalnike. Pa tudi drugače Krka še vedno dobro in stabilno deluje in ker je malo zakreditirana ne bo toliko čutila finančne krize.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 256   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  LJSE - kdaj po nakupih

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>