Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 20:18
0,19 %
10.741,84
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 25.09
-2,04 %
1.164,68
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 35849... najdena v temi ATVP opozarja

Seznam forumov  >  Periskop  RSS    >  ATVP opozarja

Blog - Sandi Kodrič

Sandi Kodrič

V tem blogu se avtor pretežno čudi in sprašuje o raznih temah - ki so ali pa niso povezane s financami.

Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani.

Rubrike
·banke (36)
·borza (35)
·certifikati (13)
·davki (9)
·ekonomija (36)
·hec (7)
·jezik (17)
·kekec (20)
·knjige (2)
·mediji (21)
·nadzorniki (20)
·nakupovanje (11)
·nepremičnine (52)
·oglaševanje (25)
·pokojnina (55)
·politika (50)
·potrošnik (15)
·psihologija (3)
·razno (8)
·skladi (93)
·sodstvo (5)
·svoboda (6)
·zakonodaja (19)
·zavarovanje (31)
·zdravstvo (11)
Arhiv
·nov 2015 (1)
·maj 2015 (1)
·feb 2015 (1)
·dec 2012 (1)
·nov 2012 (1)
·okt 2012 (4)
·jul 2012 (6)
·jun 2012 (1)
·maj 2012 (1)
·apr 2012 (5)
·mar 2012 (2)
·feb 2012 (3)
·jan 2012 (4)
·dec 2011 (3)
·nov 2011 (4)
·okt 2011 (7)
·sep 2011 (2)
·avg 2011 (6)
·jul 2011 (1)
·jun 2011 (4)
·maj 2011 (13)
·apr 2011 (8)
·mar 2011 (15)
·feb 2011 (4)
·jan 2011 (11)
·dec 2010 (9)
·nov 2010 (12)
·okt 2010 (10)
·sep 2010 (10)
·avg 2010 (11)
·jul 2010 (8)
·jun 2010 (9)
·maj 2010 (11)
·apr 2010 (11)
·mar 2010 (17)
·feb 2010 (6)
·jan 2010 (5)
·dec 2009 (7)
·nov 2009 (6)
·okt 2009 (9)
·sep 2009 (3)
·avg 2009 (8)
·jul 2009 (3)
·jun 2009 (2)
·maj 2009 (7)
·apr 2009 (5)
·mar 2009 (12)
·feb 2009 (7)
·jan 2009 (11)
·dec 2008 (6)
·nov 2008 (11)
·okt 2008 (10)
·sep 2008 (5)
·avg 2008 (8)
·jul 2008 (4)
·jun 2008 (12)
·maj 2008 (8)
·apr 2008 (7)
·mar 2008 (9)
·feb 2008 (6)
·jan 2008 (7)
·dec 2007 (5)
·nov 2007 (8)
·okt 2007 (6)
·sep 2007 (8)
·avg 2007 (8)
·jul 2007 (1)
·jun 2007 (8)
·maj 2007 (11)
·apr 2007 (12)
·mar 2007 (11)
·feb 2007 (6)

ATVP opozarja
Rubrika: nadzorniki
<  |  >  |  seznam
 15.05.08 13:33  sandi (admin) (DS) shramba  

ATVP je danes, po daljšem času premora, spet objavila opozorilo potencialnim vlagateljem. Tokrat svari pred nasedanjem posrednikom oziroma "upravljavcem" denarja na forex trgih.

Pravilno. Če bi bilo tovrstnih opozoril in preventivnih ter izobraževalnih aktivnosti Agencije še več, ne bi bilo čisto nič narobe.

* zadnji popravek: 15.05.08 13:33

Komentarji uporabnikov
Replika? Pripomba? Še kaj manjka?  (vseh: 41; zadnji: 28.10.15 19:14)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

15.05.08 13:45  Osojnikodgovori / citiraj

opozorilo je povsem na mestu, vprašanje pa je, koliko teh "potencialnih vlagateljev" ga bo prebralo.

(ATVP, DZU, BPH, in vsi ostali so zgolj nevoščljivi, ker jim forex "upravljalci" odžirajo dobičke) :-)
 15.05.08 14:05  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

"Če bi bilo tovrstnih opozoril in preventivnih ter izobraževalnih aktivnosti Agencije še več, ne bi bilo čisto nič narobe."

za izobrazevalne bi bilo solidno ze to, da bi jih bilo vec kot nic. doslej ni bilo v celotnem casu obstoja atvp mislim da se niti ene.
 15.05.08 14:22  _deaistoodgovori / citiraj

Nisem našel nič kaj bolj primernega, pa bi vprašal če lahko tukaj postavim en oglas za Forex varčevanje, ko že ravno govorite o tem?! Zagotovljen donos, RES!

15.05.08 14:37  matic7odgovori / citiraj

Deaisto lahko, povej koliko je zagotovljenega dobička:))

Saj enkrat sem že menda omenjal od ene starejše kolegice ki je vse svoje prihranke vložila v tovrstne zadeve. Sicer ni veliko ampak vseeno ne moreš imeti takšen odnos do denarja. No potem sem ji malo razjasnil pojme, ko mi je po parih dneh uspela povedati, kam je dejansko vložila denar in na koncu je prišlo do tega da sem ji rekel da je usekana totalno.

No sedaj ko pride na obisk ne govorimo več o tem:)

15.05.08 14:52  _deaistoodgovori / citiraj

No, podoben primer tule... Od punce stric je bil pred enim letom strokovnjak za Balkan + SLO... danes kaksnih posebnih financnih debat ni vec zaslediti, razen tiste o inflaciji in slabih placah... LANI JE BLO PA VSEGA DOVOLJ!!!

Aja, FX-MORON ima zagotovljen donos med 76,9648% do 106,6874%... mesecno seveda... vlozite na TRR: 056 7541 3547 2122

Pogodbe niso obvezne, prav tako tudi ne moja prava identiteta (saj veste razni zapleti zaradi zakonodaje, drugace so vasa sredstva varna)... Pod namen ob prvi transakciji vpišite "ZA NAKUP TRAKTORJA", ob vseh naslednjih pa recimo kaksen verz Marlene Dietrich kot recimo "Where did all the flowers gone"

lp

in kar pogumno
 15.05.08 14:57  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

nekdo je že našel tržno nišo:

www.prevarant.si

15.05.08 17:01  _luk33odgovori / citiraj

tudi kaksen KDjevec v prostem času prodaja forex

le kje dobi osebne podatke...!!!
 15.05.08 17:24  gorazdrebaodgovori / citiraj

A je to kaj povezano z avstrijo. Namreč zadnje čase nekam veliko ljudi prepričuje druge in jih vabi nekam v avstrijo?
 15.05.08 18:04  matic7odgovori / citiraj

Z avstrijo so povezane različne stvari:)

Ena je tista, ki je bila razkrita na financah in smo tudi v forumu naredili cel roman na to temo.

Druga je pa tista, kjer greš na predavanje in vplačaš par jurjev v sklad, potem pa vsakega ki pripelješ in vplača, dobiš nekaj odstotkov. Ta vplačila so hodili opravljati čez mejo, to vem ker mi je sošolec razlagal in ko se jih nekaj nabere, se usedejo v avto in gredo čez mejo:))

Verjetno je še kaj, za te stvari pa vem, s tem da pri prvi omenjeni je mogoče malo problem za ljudi ki vabijo kolege, ker s tem znajo izgubiti prijatelje, pa še na gobec jih lahko dobijo.

Druga je pa pač neka komercialna zadeva, ker ljudje ne znajo sami poiskati, so pač zadovoljni s predavanji in vplačajo, po videnem vendar pri majhnem številu ljudi, se mi zdi da vplačujejo bolj v agresivne sklade.
 16.05.08 08:56  _dolgorodgovori / citiraj
[Osojnik]

opozorilo je povsem na mestu, vprašanje pa je, koliko teh "potencialnih vlagateljev" ga bo prebralo.

(ATVP, DZU, BPH, in vsi ostali so zgolj nevoščljivi, ker jim forex "upravljalci" odžirajo dobičke) :-)

No, in katerim lahko zaupamo ?? !!

16.05.08 12:28  Osojnikodgovori / citiraj

a si ziher, da si razumel mojo navedbo ?

oklepaji, smeško na koncu - ?
 16.05.08 13:31  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[gorazdreba]

A je to kaj povezano z avstrijo. Namreč zadnje čase nekam veliko ljudi prepričuje druge in jih vabi nekam v avstrijo?
Mogoče tole:

Euro Success
 16.05.08 14:02  matic7odgovori / citiraj

verjetno:)
 16.05.08 14:06  gorazdrebaodgovori / citiraj

Verjetno bo tole ja. Lokacija, katero mi omenjajo se ujema, znesek pristopnine tud, ostalo pa sem predvideval da je to to. Se pa velik o tem menijo, in kažejo na par primerov, npr. ko tip cca 30 let odkarta preko 1M€ v kešu za gostilno, pa vsi vedo da niti pametne službe ali posla nikol ni mel.
 16.05.08 14:09  sejadodgovori / citiraj

pa tudi kaj takega se najde:

http://www.visokdonos.si/borza.php

16.05.08 14:21  _deaistoodgovori / citiraj
[sejad]

Kaj te pa moti na moji strani... a ni lepa?

lp
 16.05.08 14:28  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sejad]

Ali pa tole:

http://www.zlata-jama.com

16.05.08 14:54  matic7odgovori / citiraj

Jao vedno znova ko preberem te zadeve me nasmejijo:)

No v glavnem ta zadeva v gradcu, mene je sošolec iz srednje šole srečal na ulici in me povabil na pijačo, seveda z namenom da mi pove za biznis tisočletja. Bil je vesel, razrajcan, mislil sem da mu bo prišlo, vendar nič mi ni povedal za kaj konkretno gre. Imel sem ga tudi za precej pametnega človeka, tako da skoraj nisem mogel sprva verjeti, da gre za neko pizdarijo.

Potem sem skušal malo razmisliti, ja pa kaj za boga je to, plača je ogromna, za skoraj nič dela. Ja res je nič drugega mi ni prišlo na pamet kot to, da verjetno švercajo kokain ali heroin čez mejo. Vendar tudi to sem moral križati, ker mene ne bi skušal v to vpeljati. Kmalu sem spoznal, da je zadeva resna, ker je rekel da pride njegov šef na pijačo in je kar skril cigarete in uredil mizo v lokalu.

Jao jao in pride tip, star nekje toliko kot jaz, res je imel znamke oblečene in bil pošlihtan, vendar škoda se mi je zdelo ker je imel ravno svojega SL AMG na servisu, kaj pa vem mogoče bi mi pa dal za kakšen krog. Povedal je da je bil uspešen privatnik in je zaprl firmo in šel v biznis. Seveda mi nista uspela povedati zakaj gre...

No kaj naj rečem po eni strani sem se zabaval, po drugi strani pa škoda časa:)

No mojega bivšega sošolca nihče več ne mara, prej je imel avto golf 4, želje v parih mesecih so bile mercedes, sedaj pa nima avtomobila. Ne vem kje se mu je zalomilo.

Verjamem pa da če bi bil na tem predavanju v gradcu bi se mi pa totalno zmešalo, razen če bi bil zraven mene kakšen komik, da bi se zabaval, vendar vseeno je predavanje predolgo, saj tako je omenil človek na linku ki ga je podal sandi.
 17.05.08 11:13  vilijemodgovori / citiraj
[matic7]

Jao vedno znova ko preberem te zadeve me nasmejijo:)

No v glavnem ta zadeva v gradcu, mene je sošolec iz srednje šole srečal na ulici in me povabil na pijačo, seveda z namenom da mi pove za biznis tisočletja. Bil je vesel, razrajcan, mislil sem da mu bo prišlo, vendar nič mi ni povedal za kaj konkretno gre. Imel sem ga tudi za precej pametnega človeka, tako da skoraj nisem mogel sprva verjeti, da gre za neko pizdarijo.

Potem sem skušal malo razmisliti, ja pa kaj za boga je to, plača je ogromna, za skoraj nič dela. Ja res je nič drugega mi ni prišlo na pamet kot to, da verjetno švercajo kokain ali heroin čez mejo. Vendar tudi to sem moral križati, ker mene ne bi skušal v to vpeljati. Kmalu sem spoznal, da je zadeva resna, ker je rekel da pride njegov šef na pijačo in je kar skril cigarete in uredil mizo v lokalu.

Jao jao in pride tip, star nekje toliko kot jaz, res je imel znamke oblečene in bil pošlihtan, vendar škoda se mi je zdelo ker je imel ravno svojega SL AMG na servisu, kaj pa vem mogoče bi mi pa dal za kakšen krog. Povedal je da je bil uspešen privatnik in je zaprl firmo in šel v biznis. Seveda mi nista uspela povedati zakaj gre...

No kaj naj rečem po eni strani sem se zabaval, po drugi strani pa škoda časa:)

No mojega bivšega sošolca nihče več ne mara, prej je imel avto golf 4, želje v parih mesecih so bile mercedes, sedaj pa nima avtomobila. Ne vem kje se mu je zalomilo.

Verjamem pa da če bi bil na tem predavanju v gradcu bi se mi pa totalno zmešalo, razen če bi bil zraven mene kakšen komik, da bi se zabaval, vendar vseeno je predavanje predolgo, saj tako je omenil človek na linku ki ga je podal sandi.
No si pa vsaj nekaj iztržil, free drink. Upam da si naročil finančno nekaj primerno pogovoru :)

Joj, iz biznisa je šel v.... kaj :)
 17.05.08 12:57  skeptikodgovori / citiraj
[vilijem]

:: [matic7]

:: Jao vedno znova ko preberem te zadeve me nasmejijo:)

::

:: No v glavnem ta zadeva v gradcu, mene je sošolec iz srednje šole srečal na ulici in me povabil na pijačo, seveda z namenom da mi pove za biznis tisočletja. Bil je vesel, razrajcan, mislil sem da mu bo prišlo, vendar nič mi ni povedal za kaj konkretno gre. Imel sem ga tudi za precej pametnega človeka, tako da skoraj nisem mogel sprva verjeti, da gre za neko pizdarijo.

:: Potem sem skušal malo razmisliti, ja pa kaj za boga je to, plača je ogromna, za skoraj nič dela. Ja res je nič drugega mi ni prišlo na pamet kot to, da verjetno švercajo kokain ali heroin čez mejo. Vendar tudi to sem moral križati, ker mene ne bi skušal v to vpeljati. Kmalu sem spoznal, da je zadeva resna, ker je rekel da pride njegov šef na pijačo in je kar skril cigarete in uredil mizo v lokalu.

:: Jao jao in pride tip, star nekje toliko kot jaz, res je imel znamke oblečene in bil pošlihtan, vendar škoda se mi je zdelo ker je imel ravno svojega SL AMG na servisu, kaj pa vem mogoče bi mi pa dal za kakšen krog. Povedal je da je bil uspešen privatnik in je zaprl firmo in šel v biznis. Seveda mi nista uspela povedati zakaj gre...

:: No kaj naj rečem po eni strani sem se zabaval, po drugi strani pa škoda časa:)

:: No mojega bivšega sošolca nihče več ne mara, prej je imel avto golf 4, želje v parih mesecih so bile mercedes, sedaj pa nima avtomobila. Ne vem kje se mu je zalomilo.

:: Verjamem pa da če bi bil na tem predavanju v gradcu bi se mi pa totalno zmešalo, razen če bi bil zraven mene kakšen komik, da bi se zabaval, vendar vseeno je predavanje predolgo, saj tako je omenil človek na linku ki ga je podal sandi.

No si pa vsaj nekaj iztržil, free drink. Upam da si naročil finančno nekaj primerno pogovoru :)

Joj, iz biznisa je šel v.... kaj :)

Hja, iz dežja pod kap.

Prej je bil uspešen podjetnik, sedaj je pa uspešen podjetnik.

Tako je to. Če si uspešen si pač uspešen.
 17.05.08 15:11  matic7odgovori / citiraj

Sedaj uspešen podjetnik z velikim kreditom:))

Avto je izgleda pri teh zadevah nuja.

No saj ni tako hudo, pač v glavah si folk takoj izračuna koliko ljudi mora vplačati, da bodo bogati oziroma na vrhu piramide.

Čeprav na linku ki ga je podal sandi piše nek leonardo, da bodo nekoga naučili kako je v resničnem svetu financ, meni je pa tisti, ki ima AMG-ja rekel, da se z delnicami ne ukvarjajo, ker je to baje bolj dolgoročna naložba.

Razen če leonardo kako drugače misli kako je v resničnem svetu financ, pa neke rolexe omenjajo, ha ha ha po moje dalje kot od ponarejenih še niso prišli, oziroma tudi dober ponaredek višjega modela stane precej denarja, vendar se ugotovi šele takrat ko ga odprejo da ni pravi.

Sem imel pa v preteklosti tudi stika z amwejevci, jao jao, kašen folk je noter vstopal in puzal za stranke, tudi takšni pri starosti okrog 50 let, ki so bili kdaj na kakšnem direktorskem položaju večjega podjetja, oziroma imajo precej bogate starše......sramota, potem pa mene po cesti prosijo naj grem na predavanje.

Bil enkrat na predavanju v smislu, da sploh nisem vedel kam grem, potem pa vstopim v dvorano so se mi pa oči zasovzile, ko sem izvedel kam sem prišel (ob pavzi pobegnil). Hala tivoli na noge in začeli so vsi ploskati, bolje bi bilo da bi vsak od tistih dal 10 eur v dobrodelne namene:)

To me je tudi en "znanec" prepričal, imel je plan da se v dveh letih preseli na otok, kjer bo v miru kadil hašiš:))) se ne šalim tako mi je govoril.

Pa ene kasete poslušajo, kao od nekega pastirja ki je obogatel....samo menda moraš kasete kupiti:)

Pa ljudje si že tako izmišljujejo domišljiske zgodbice, potem jim dajo pa še kasete poslušati..

Pa še tole je omembe vredno, ta človek mi je na dom hodil težit, naj nekaj naredim iz sebe, če sem ob 9 zjutraj še spal, mi je rekel če sem bil slučajno pijan prejšnji dan, da tako dolgo spim:)

No dovolj zgodbic, lep vikend vsem še naprej:)

* zadnji popravek: 17.05.08 15:11
 17.05.08 20:43  creatinodgovori / citiraj

No,no,no. Amway pa ni bla tko slaba izkušnja :)) Sem delal kakšno leto (preko Ita), ko zadeve še ni blo v Slo. Sta bli dve sosedi kar pogosti odjemalki produktov :D
 28.05.08 09:00  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
:: [gorazdreba]

:: A je to kaj povezano z avstrijo. Namreč zadnje čase nekam veliko ljudi prepričuje druge in jih vabi nekam v avstrijo?

Mogoče tole:

Euro Success
Prispevek o tem iz oddaje Preverjeno:

Znova denarna piramida
 28.05.08 09:17  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

te od hudih avtov pred vrati pri slovencih 100% vzgejo
 28.05.08 09:44  Osojnikodgovori / citiraj

to je ena od zadev, ki so meni nedoumljive.

sem mislil, da bo nekaj let mir, pa vedno znova in znova.

je to zgolj pri slovencih, da so toliko naivni, ali je pri ostalih plemenih enako ?

men se tako na pamet zdi, da so slovenci glede naivnosti "izzy bogatenja" res sam poden na svetu.
 28.05.08 09:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

ziher je povsod, vendar prednjacimo pa gotovo
 28.05.08 10:08  matic7odgovori / citiraj

Super prispevek sandi, sem si ga v celoti ogledal:)
 02.06.08 10:10  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

Super prispevek sandi, sem si ga v celoti ogledal:)
Zanimivo, da se zdaj reklame za forex v medijih pojavljajo pod krinko opozarjanja: Previdnost pri vlaganju na valutni trg ni odveč!.

Morda je tam omenjeno podjetje Valutne opcije d.o.o. našlo zakonsko luknjo, kako ne pasti v doseg Zakona o trgu finančnih inštrumentov.
 16.06.08 13:09  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[crt]

za izobrazevalne bi bilo solidno ze to, da bi jih bilo vec kot nic. doslej ni bilo v celotnem casu obstoja atvp mislim da se niti ene.
A tole novo sporočilo za javnost priznaš za rudimentarno obliko izobraževanja? :)

"Zaradi številnih zlorab, katerim smo v zadnjem času priča na slovenskem kapitalskem trgu, in zaradi vse pogostejših vprašanj v zvezi z valutnimi oz. forex posli, Agencija za trg vrednostnih papirjev ponovno..."

* zadnji popravek: 16.06.08 13:09
 16.06.08 13:17  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

so se kar potrudili. problem je, da vecina folka, ki jim je to namenjeno tega ne bo prebrala
 16.06.08 13:32  Aequitasodgovori / citiraj
[sandi]

Znova denarna piramida
Za obisk seminarja: hlace na rob + obvezni cevlji s trdim podplatom :)))
 16.06.08 13:41  matic7odgovori / citiraj
[andrejcc]

so se kar potrudili. problem je, da vecina folka, ki jim je to namenjeno tega ne bo prebrala
Se strinjam, mogoče če bi to opozarjali po TV, takrat bi verjetno komu prišlo na ušesa, mogoče celo v oddaji svet na kanalu A, za to oddajo imam občutek da gledajo takšni...

pa še takrat bi verjetno rekli da njim ATVP ne privošči dobička.
 16.06.08 14:03  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

pa še takrat bi verjetno rekli da njim ATVP ne privošči dobička.
--to sem zelel napisati pa sem se vzdrzal :)
 21.04.10 16:00  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Obvestilo javnosti o telefonskem nagovarjanju k nakupu ali prodaji delnic

(gre verjetno za slovito Delnico d.o.o., ki je podpogodbenik Argonosa BPH)

Zanimivo, da telefonska prodaja zavarovalničarjev ni moteča za njihovega nadzornika.
 21.10.11 07:47  sejadodgovori / citiraj
[sandi]

:: :: [gorazdreba]

:: :: A je to kaj povezano z avstrijo. Namreč zadnje čase nekam veliko ljudi prepričuje druge in jih vabi nekam v avstrijo?

:: Mogoče tole:

:: Euro Success

Znova denarna piramida
V piramidni igri izpuhteli milijoni evrov

"Bili smo, kot da bi bili hipnotizirani. Sploh nisem vedela, v kaj se spuščam," se je predstavitvenega seminarja, ki se je oktobra 2009 odvil na graškem letališču, spominjala upokojenka Ana Š. s celjskega območja. Tja jo je zvabila Pavla P. Njen samozavestni nastop je Ano toliko prepričal, da je šla nemudoma najeti bančno posojilo za plačilo pristopnine.

http://www.dnevnik.si/novice/kronika/104...
 21.10.11 09:38  vilijemodgovori / citiraj

ATVP bi si lahko omislila opozarjanje vsak vecer pred dnevnikom, pred reklamo za jogurt na te nepridiprave (ker so to javna podjetja, stroski zakupa ne bi smeli biti problem, sploh nekaj res koristnega za tisti denar ki dobijo od prisilne clanarine, denar bi krozil, ljudje bi bili obvesceni :)

Ali pa ze v osnovni soli, osnove ekonomije in goljufije,

* zadnji popravek: 21.10.11 09:38
 21.10.11 10:04  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[vilijem]

ATVP bi si lahko omislila opozarjanje vsak vecer pred dnevnikom ...
Ali ATVP s svojimi opozorili sploh lahko kaj dosti doseže? (Pa ne me narobe razumet, se mi zdi zelo smiseno, da opozarja).

Namreč zdi se mi, da so ATVP opozorila koristna le za peščico ljudi, pri večini tistih, ki so potencialne stranke za razne catch the forex variante, pa so opozorila ATVP povsem neučinkovita. Najprej zato, ker večina teh ljudi niti ne ve, kaj je to ATVP, potem pa še zato, ker v svojem brezglavem pohlepu seveda verjamejo tisto, kar si želijo verjeti. In ponudniki takih in drugačnih nategov jim ponavadi itak že servirajo, da je opozorilo ATVP recimo zato, ker se bodo s tem super sistemom izoginili davkom, kar pa naši državi ni všeč in zato opozarja, ali pa, kolikor slišim zadnje čase, preprosto rečejo, da ATVP opozarja, ker je naša zakonodaja preveč zastarela in teh novih sitemov sploh še ne ureja, zato pa ATVP raje za vsak slučaj opozori.

Imam znanko, ki kar leti od enega catch the forex ponudnika do drugega, ne glede na to, kaj ji kdo reče (jaz se sploh ne trudim več pretirano). In evo, en teden po tem, ko je jamrala zaradi enega takega natega, je zdaj našla Zlati procent in jim nesla denar. Sem rekel, če je prej kaj poguglala o njih in če je prebrala opozorilo ATVP, pa je mirno povedala, da so ji tudi glede opozorila že vse razložili na srečanju in da ni razloga za skrb.
 21.10.11 10:56  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[KlemenK]

:: [vilijem]

:: ATVP bi si lahko omislila opozarjanje vsak vecer pred dnevnikom ...

Ali ATVP s svojimi opozorili sploh lahko kaj dosti doseže? (Pa ne me narobe razumet, se mi zdi zelo smiseno, da opozarja).
Po moje lahko doseže, posredno. Prej ali slej njena opozorila povzamejo mediji, v končni fazi pride FFX v Nedeljski dnevnik in v Preverjeno, kjer doseže vsaj del ciljne publike (običajno sicer prepozno za tekočo nategancijo, ampak mogoče vseeno koga odvrne od tega, da gre v naslednjo).
 21.10.11 18:56  Osojnikodgovori / citiraj
[KlemenK]

:: [vilijem]

:: ATVP bi si lahko omislila opozarjanje vsak vecer pred dnevnikom ...

vsak večer pred dnevnikom se lahko opozarja, da:

hitrost ubija - pa bodo nekateri (mnogi ali celo večina) že zjutraj divjala zadnjo minuto v službo na cesti

kajenje ubija - pa zato kadilci ne bodo prenehali

alkohol uniči jetra - kroniki bodo pili dalje na vso moč in nemoč

kokain zelo škodi - pa je vseeno vedno bolj prisoten, tudi v (slovenski) vladi :-) in ostalih vladah očitno

da je nezdrava hrana škodljiva - pa bo mkdonalds in ostala sranja vseeno polna

itd. itd.

ma lahko ti (kdorkoli) po tv opozarjaš kar hočeš - če razmišljamo pozitivno - verjetno kakšnega razmišljujočega posameznika že morda premakneš, to je pa tudi vse. tista, ki pade že brez opozoril noter, bo itak.
 28.10.15 18:35  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

ATVP je septembra 2015 objavila dokument PREGLED ZAKONODAJE S PODROČJA PREPOVEDANIH ZLORAB TRGA S POJASNILI IZ PRAKSE

(http://www.a-tvp.si/Documents/Pregled_zakonodaje_s_podrocja_prepovedanih_zlorab_trga_september_2015.pdf)

Zadeva se na trenutke bere kot katalog dejanj, ki so jih razni akterji na LJSE vršili v obdobju med 2000 in 2010. Kot vemo, so nekaterim stopili na prste, drugim ne (o tem smo svoje čase precej razglabljali v forumu na DS in prej na FT).

Dokument je koristno - sicer nekoliko zapoznelo - svarilo (glede na to, da je LJSE bolj ali manj klinično mrtva).

* zadnji popravek: 28.10.15 18:35
 28.10.15 19:14  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

priblizno tako koristno je kot tisto, ko so banke sklenile kartelni sporazum o fiksiranju obrestnih mer, nakar je protimonopolni urad sprozil postopek prakticno na dan izteka :)

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>