Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 08:37
-0,52 %
7.072,94
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 07:35
0,38 %
1.507,15
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 35867... najdena v temi Rusija

Seznam forumov  >  Borza  >  Rusija

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 35867... najdena na strani 2

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 42   stran:  prva | < | 1 | 2
#35867 (odg: #35856 Partizan)  16.05.08 21:32  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

ti že veš, Osojnik, ti že veš....

PS: Lepo rastemo danes v Rusiji...
Raslo je predvsem zaradi naftnih družb, Goldman Sachs je danes popravil svojo napoved za ceno nafte za drugo polovico 2008 na 141 Us-dolarjev !!!!

http://www.finanzen.net/nachricht/ANALYE...
Sedaj bi bilo pa že čas, da se Črt spet kaj oglasi in mi potrdi ali ovrže moje mnenje, da je ta divji skok nafte zelo nevaren za vse nas!

Ok, drži sedaj smo še v rallyu (od 1.4.) in izgleda, da bo trajal rally še nekako do takrat ko bo ca. sod nafte 140 dolarjev!!! In ravno od tega imajo rusi dosti koristi, torej bo Rts še rastel!

Potem pa samo še navzdol, kajti vsi vemo da pri tej ceni nafte ostala svetovna gospodarstva ne bodo zmogla izkazati kakšne fenomenalne bilance! In to je smrt za tečaje!!

No Črt, javi se, povej kaj, ne glej toliko Big Brother-ja!
#35902 (odg: #35867 oliver)  19.05.08 10:36  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

ja, to v rusiji je zgolj ogledalo nafte.

očitno so trenutno trgi zopet v transu, kajti optimistov, ki se veselijo vsakega dneva posebej, ne manjka.

meni to z nafto ta trenutek tudi ni jasno. vsak dan rekordi, hkrati pa raste tudi zahodna evropa, (pa indija, kitajska, marsikaj) kar mi ne gre skupaj. nekaj se bo v zelo bljižnji prihodnosti zlomilo. oboje hkrati ne more prosperirat. pa še maj je ....

fajn bi blo, da se malo oglasi črt ali kak drug realist.
#35903 (odg: #35867 oliver)  19.05.08 10:41  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[oliver]

Sedaj bi bilo pa že čas, da se Črt spet kaj oglasi in mi potrdi ali ovrže moje mnenje, da je ta divji skok nafte zelo nevaren za vse nas!

No Črt, javi se, povej kaj, ne glej toliko Big Brother-ja!
ha?
#35906  19.05.08 12:50  vilijemodgovori / citiraj  |  shramba  

Kako lepo je ko kolesarim v sluzbo :)

Vem da me bo tudi udarilo, ampak ne tako hudo...

#35908 (odg: #35856 Partizan)  19.05.08 12:57  winxxodgovori / citiraj  |  shramba  

jaz imam sicer bric

http://www.skladi.com/novice.php?novica=...
#35909 (odg: #35908 winxx)  19.05.08 13:25  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

http://www.skladi.com/novice.php?novica=...

kaj pa ta članek ? tega pa vsi spregledajo. :-)

sicer pa, tudi če bo rusija zrasla 20% v enem letu - ~15% je že zadnja dva meseca, torej ostane potemtakem zgolj še 5%. :-)

tudi nafta je zgolj tržno blago in ne more rasti v nedogled. korekcija je zelo blizu.
#35912 (odg: #35909 Osojnik)  19.05.08 13:34  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

tudi nafta je zgolj tržno blago in ne more rasti v nedogled. korekcija je zelo blizu.
Sure, zreduciraj porabo nafte v prometu ogrevanju in industriji. Alternativa je da pobiješ par milijard ljudi in cena bo kmalu nižja.
#35913 (odg: #35909 Osojnik)  19.05.08 13:34  sdspecyodgovori / citiraj  |  shramba  

Sej ko bereš vse te članke, se ti tak lahk zmeša od vseh različnih filozofij, idej... vedno polno argumentov oz. mnenj za in proti...

Zgleda bo letos res boljš mal manj vlagat, pa bolj "počivat", kot pravijo eni :P

Lp
#35915 (odg: #35913 sdspecy)  19.05.08 14:44  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[sdspecy]

Zgleda bo letos res boljš mal manj vlagat, pa bolj "počivat", kot pravijo eni
kasno marko na kosovo stize :)

p: eni
#35917 (odg: #35912 ajeraj)  19.05.08 15:08  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

:: [Osojnik]

::

::

:: tudi nafta je zgolj tržno blago in ne more rasti v nedogled. korekcija je zelo blizu.

Sure, zreduciraj porabo nafte v prometu ogrevanju in industriji. Alternativa je da pobiješ par milijard ljudi in cena bo kmalu nižja.

plača je koliko pač je (recimo v slo od 500 do 1000 eur zajameš verjetno več kot 80% zaposlenih)

vozil se ne boš manj kot se - torej za gorivo vedno več

hrana bo sledila nafti z faznim zamikom - torej za hrano vedno več

ogrevanje - so alternative in poraba se dolgoročno bo zmanjševala, če bo cena še naprej rasla

industrija - bo delala kvečjemu toliko, kot bo lahko prodala in nič več - torej potrošniki bodo pri istih plačah porabili precej več za gorivo in hrano - za nekaj, kar ni nujno bo zmanjkalo - tudi industrija bo ob še višjih cenah delala manj

meni se zdi precej logično brez pobijanja.

sicer pa je itak naredila neka ameriška univerza študijo, po kateri bo pri ceni suraove nafte ~140 dolarjev, industrija ki proizvaja etanol pokupila vso razpoložljivo žito na trgu za kurjenje etanola - kaj to pomeni za ceno hrane si lahko predstavljaš. Ni je več kmetijske proizvodnje, ki bi bila pri teh cenah nafte še konkurančna za hrano. In od 140 dolarjev nismo več daleč.

NE, ne more več dolgo cena nafte naraščati.

(drugo bo pa v evropi na bencinskih, če bo dolar rastel glede na evro - v tem primeru bo šele (sedaj zares) začela rasti cena goriva v evropi.

sicer je pa tisto s pobijanje res:

za en 50 litrov rezervoar goriva potrebuješ 235 kg koruze = hrana za 1 človeka za eno leto (vsaj v nerazvitem svetu, na zahodu je precej več)

in res, vsakič ko natankaš rezervoar pri teh cenah, nekoga ubiješ v afriki ali aziji. Pri teh cenah nafte bodo ljudje masovno umirali od lakote.

(hrana ima zgolj nekaj mesecev zamika za nafto - šele prihajajo visoke cene)
#35918 (odg: #35913 sdspecy)  19.05.08 15:13  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[sdspecy]

Sej ko bereš vse te članke, se ti tak lahk zmeša od vseh različnih filozofij, idej... vedno polno argumentov oz. mnenj za in proti...

Zgleda bo letos res boljš mal manj vlagat, pa bolj "počivat", kot pravijo eni :P

Lp

ampak zanimivo je to, da se opazi zgolj tiste rožnate. :-)

tiste ki so malo manj čudoviti - se jih spregleda.

tudi to je indikator, da se bo nekaj zgodilo .... kmalu.

sicer imam pa tudi jaz že od sredine januarja ~70% v denarju, ostalo v bolj mirnih vodah; in zadeve zgolj spremljam. in se mi nič ne mudi z investiranjem. priložnosti šele prihajajo.
#35956  20.05.08 03:08  _panterodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz mislm, da se mora vojna zda v aziji ustavit.

Pri teh vojnih razmerah se porabi še več denarja za nafto. Torej mora dolar znižati vrednost, da ne obremeni, ampak ga lahko tudi poviša BDP in da je (fed) več denarja za manipulacijo. Se pa strinjam z osojnikom, kaj bo z evrom in evro območju ??? ...ko začne rasti.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 42   stran:  prva | < | 1 | 2

Seznam forumov  >  Borza  >  Rusija

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>