Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 20:10
0,12 %
10.734,16
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 25.09
-2,04 %
1.164,68
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 35970... najdena v temi Jutranji pregled - ponedeljek, 19.5.08

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - ponedeljek, 19.5.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - ponedeljek, 19.5.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 19.05.08 08:25  andrejcc (DS) shramba  

Komentarji uporabnikov  (vseh: 21; zadnji: 20.05.08 18:08)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

19.05.08 16:55  matic7odgovori / citiraj

http://www.zurnal24.si/cms/novice/svet/i...

Malo o kmetijah:)

Na primorskem opažajo zviševanje cen kmetijskih površin, itak če tam nekateri prodajajo kmetijsko zemljišče za petkrat višjo ceno, kot je pri nas vredna zazidljiva zemlja. Očitno nekateri tudi prodajo, ker njim na občini povejo da bo slej kot prej zazidljivo.....:))

Seveda na primorskem ni problema tam, ko so baje zelo strogi njim bodo dali zazidljivost, tukaj pri nas bogu za hrbtom, pa še slišati nočejo, da bi mi spremenil 7.000 m2 v zazidljivo parcelo, pa bi imel lepo celoto, tako me pa omejuje travnik, ki je registriran pod gozd ostalo imam pa tako vse zazidljivo, vendar so leta 1995 kar potegnili črto malo po svoje in rekli da je gozd. Pa ni gozd, pa če bi vedel da mi bodo kdaj spremenili namembnost npr. v 15 letih, bi še par 1000m2 gozda posekal, pa bi imel takoj še 1 ha zraven.

Ampak ne, vsi viri so rekli da upanje, da bo kdaj zazidljivo zelo majhno:)

ampak ja na primorskem bo pa kar naenkrat vse zazidljivo, ja ja potem se bodo pa zbudili.
 19.05.08 17:03  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

ampak ja na primorskem bo pa kar naenkrat vse zazidljivo
--ziher ja. vsi kupci zivijo s tem upanjem in zeljo ampak zal za kupce ne bo tako. tako bo morda in res samo morda za posvecene. to pa niso tisti, ki zdaj kupujejo
 19.05.08 17:17  matic7odgovori / citiraj

ajd OK imaš malo viška denarja, pa kupiš malo kmetijske zemlje, po možnosti kjer že živiš ali pa kakorkoli že saj ni tako drago...

samo da bi pa plačeval nenormalne v vesolje nebite cene, z upanjem ki je zelo zelo majhno, da bo kdaj zazidljivo, to je pa absurd.
 19.05.08 18:10  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

si pozabil se ene par zelo zelo zelo majhno. ljudem se sploh ne sanja kaksen je postopek in koliko naceloma traja, da do tega pride na ekonomsko zanimivih obmocjih
 19.05.08 18:28  Redstripeodgovori / citiraj

andrejcc

Kot praviš so to zajebane stvari, postopki trajajo in trajajo. Sicer pa to urejajo tako imenovani pup-i prostorsko ureditveni plani. Postopek je dolgotrajen lahko tudi par let, najprej lokalna skupnost potem ministrstvo tako da... na to karto bolj igrajo insajderji, da bi pa kr en kupoval zaradi spremembe namembnosti se bo pa verjetno načakal.

Sploh pa zna biti primorska za en čas v riti na tem področju, zaradi vsespolšnega povpraševanja po zazidljivi zemlji. Zemlja se abnormalno prodaja pokrajina se spreminja, kapacitete ne dohajajo povpraševanju zato bo po mojem tukaj en čas rdeča luč na izdaji novozazidljivih parcel!
 20.05.08 01:13  _MM1411odgovori / citiraj

Na primorskem da bo vse pozidano??? Ma daj no, so cene visoke, zelo visoke, ampak samo iz enega samega razloga in ta je veliko povpraševanje a ponudba zaradi občinskih birokratov majhna. V piranski občini naprimer ljudje samo za spremembo namembnosti zemljišča čakajo že tudi 10 letne, posvečenim pa se prodaja vsako leto par gradbenih zemljišč na licitacijah, s tem pa se cene dviga v nebo.
 20.05.08 12:26  matic7odgovori / citiraj

Če dobro prebereš boš videl, da jaz nisem pisal v smislu da bo, govorim kaj se dogaja...

Zaradi občinskih birokratov, hm a ti bi rad da dajo kar vso zemljo, ki je na primorskem v zazidljivost, pa gremo vse pozidati, to na srečo ne more biti, kako bi pa izgledalo.

Ok razumem, da čakajo za spremembo namembnosti zemljišča, ali bodo dobili ali ne ne vem, ampak ljudje si po navadi te stvari popolnoma narobe predstavljajo, ker mislijo da ko dajo vlogo, da je to vse in samo še počakajo. Med drugim zadnje čase opažam tudi ljudi ki dajo oglas na nepremičnine.net, kjer piše nezazidljiva parcela, kjer poteka postopek o spremembi namembnosti. WTF poteka postopek, potem pa napišejo ceno 80 eur/m2, pa čakaj malo toliko ni vredna zazidljiva parcela, to ne govorim za primorsko...

Ne govorim da so vsi takšni, da mislijo da bodo kar dobili zazidljivost, so pa verjemi in ni jih malo:)))

Spet ne razumem ko omenjaš, da se posvečenim prodaja gradbene parcele, pa saj takšne parcele lahko kupi vsak in ti ni potrebno biti posvečen. Se pa strinjam, da obstajajo posli, kjer navaden smrtnik ne more priti zraven, pa za kar lepe cene, ampak jebat ga to je vedno tako.

Poznam oziroma bom drugače rekel, vem za tri osebe ki trenutno kupujejo v portorožu bajto in so pripravljeni odšteti lepe denarje....

Je pa tudi prednost dragih zemljišč oziroma več jih je omenil bom eno, ker mi je všeč da je okolica urejena, sem zadnje čase na primorskem zasledil napredek. Pri nas smo imeli na koncu zemlje sosedovo grmovje, kjer se je vsa golazen notri zadrževala in se je nekega dne odločil da bo brižino saniral, res je lepe denarje vložil v sanacijo, ampak sedaj ima vrhunsko posest z lepo hišo in precej velikim bazenom....Nikoli si nisem mislil da bo tam lahko kaj zgrajenega, vendar če imaš denar lahko marsikaj poštimaš...Pa tudi drugod v okolici sem opazi da precej vlagajo..
 20.05.08 14:53  _MM1411odgovori / citiraj

Glej ne vem od kod si, morda ti gledaš na te stvari malo drugače, morda si na Obali samo med vikendi in poleti, kar me ne moti, toda jaz sem tu domačin in stvari kar dobro poznam. Se mi pa ne zdi prav, da če zaprosiš za neko stvar, zase in ne za neki business, da imaš velike težave in dolga čakanja medtem pa se drugod dvigajo stavbe lastnikov ki so okolici popolni neznanci. Kako, kaj, od kod ne bom razpredal, glede na tvoja pisanja mislim da veš o čem govorim. Nisem za totalno pozidavo, sam pa za enakopravno možnost pridobitve pravic. Da naj bi bila okolica čim bolje urejena se absolutno strinjam s teboj. In da ima vsak na licitaciji možnost kupit parcelo po tam 1000€/m2 se tudi strinjam s teboj, toda skisalo se mi še ni in vprašam se zakaj bi to kupoval in gledal Grand hotel v hrbet, če imam drugje že 2000m svoje zemlje. A naj jo prodam po 50€ in kupim sekret za Grandom? Tudi meni je znano da imajo nekateri tudi po več takih vlog in pričakujejo milje€ od prodaje. lp
 20.05.08 15:10  matic7odgovori / citiraj

Nisem domačin v vašem kraju imamo pa v ožjem krogu družine hišo v portorožu..

Veze na teh področjih seveda malo pomagajo, ampak glede na to da smo razmišljali da bi eno hišo še dvignili eno nadstropje, so že s tem problemi, ker so zajebani saj za portorož to vem in se ne da kar tako malo zidati v nasprotju ko govorim za naš kraj je vseeno drugače tukaj malo zidamo pa nihče ne opazi na primorskem bi bilo pa takoj nekaj prijav.

Tudi z gradbeništvom imam malo stika in tudi ni vse tako rožnato kot se sliši, ker imamo tudi v ožjem krogu firmo ki ima zemljišča in se gradijo hiše ter bloki.

Greš delati hiše, pa mora biti za naselje vse v nulo narejeno kot piše v papirjih, v nasprotju s tem če gre posameznik delati je vseeno malo drugače oziroma kar precej. Plus tega te po navadi še domačini jebejo v glavo in vsaka pritožba ti lahko zadevo malo ustavi, tukaj investitorju če jo hoče najboljše odnesti ne preostane drugega kot da domačine mastno plača oziroma podkupi ali kako se že temu reče.

Tako da jaz še vedno stojim za tem, da tudi če je posel gradnja so veliki problemi pri teh stvareh, saj pri teh gradnjah ki jih jaz vidim.

Seveda kar omenjaš ni prav in mogoče se dogajajo stvari kot si omenil ampak tako je to bilo in še vedno je in še vedno bo:))
 20.05.08 15:15  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MM1411]

Glej ne vem od kod si, morda ti gledaš na te stvari malo drugače, morda si na Obali samo med vikendi in poleti, kar me ne moti, toda jaz sem tu domačin in stvari kar dobro poznam.
--in ker ni tako kot bi ti zelel je tebi storjena krivica. objektivnost clovek. tudi sam sem z obale preden mi bos obesil kaksno oznako

Se mi pa ne zdi prav, da če zaprosiš za neko stvar, zase in ne za neki business, da imaš velike težave in dolga čakanja medtem pa se drugod dvigajo stavbe lastnikov ki so okolici popolni neznanci.
--kaj ima veze za koga zaprosis ali zase ali za biznis. ce dolocen del ozemlja ni predviden za pozidavo pac ni. cas bi bil da gredo buldozerji malo po obali in posekajo vse crne gradnje kot so tisto v strunjanu. in zato ker je nekdo nov v okolici je zato drugorazreden? te prosim. lokalna omejenost.

Kako, kaj, od kod ne bom razpredal, glede na tvoja pisanja mislim da veš o čem govorim. Nisem za totalno pozidavo, sam pa za enakopravno možnost pridobitve pravic. Da naj bi bila okolica čim bolje urejena se absolutno strinjam s teboj. In da ima vsak na licitaciji možnost kupit parcelo po tam 1000€/m2 se tudi strinjam s teboj, toda skisalo se mi še ni in vprašam se zakaj bi to kupoval in gledal Grand hotel v hrbet, če imam drugje že 2000m svoje zemlje. A naj jo prodam po 50€ in kupim sekret za Grandom? Tudi meni je znano da imajo nekateri tudi po več takih vlog in pričakujejo milje€ od prodaje. lp
--ti pa pricakujes cente.
 20.05.08 15:20  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Greš delati hiše, pa mora biti za naselje vse v nulo narejeno kot piše v papirjih...
No ja, primerov, ko to ne drži, je kolikor hočeš. Recimo, ko se je ZIL inženiring "zmotil" in v Črnučah pomotoma v bloku naredil eno nadstropje preveč in ga proglasil za "drugo mansardo" (Boj za dobiček)
 20.05.08 15:38  matic7odgovori / citiraj

ja sandi vem da so primeri, ampak vseeno ni vse skupaj kar tako:)
 20.05.08 15:48  _MM1411odgovori / citiraj

Andrejcc nič ti ne bom obesil, vem da si iz obale, samo si malo površno uskočil v debato. Nisem jaz z ničemer omejen, ne lokalno ne drugače, beri bolje, sem za enakost! Dokler nekdo čaka 10 let da nekaj na svojem zrihta, si nekdo ki je prisklednik beri VIP osebek, v bližnji okolici gradi, pa ni jih malo da ne bo pomote. Mislim da razen Strunjana poznaš še veliko črnih stavbic :)))

Jaz ne pričakujem nobenih centov, saj ne prodajam, mislim pa da bi komu to zalo odgovarjalo, to ne ciljam nate.
 20.05.08 16:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[MM1411]

Andrejcc nič ti ne bom obesil, vem da si iz obale, samo si malo površno uskočil v debato.
--sem bil ze prej v debati

Nisem jaz z ničemer omejen, ne lokalno ne drugače, beri bolje, sem za enakost! Dokler nekdo čaka 10 let da nekaj na svojem zrihta, si nekdo ki je prisklednik beri VIP osebek, v bližnji okolici gradi, pa ni jih malo da ne bo pomote.
--ni pomembno ali je na svojem ozemlju ali ne ampak kaksna je namembnost obmocja. namembnost se doloca tako na lokalni kot na drzavni ravni. da VIP pomaga je zal vedno blo in vedno bo (ceprav je postopek tako dolg, da morajo tudi oni cakati). drugo pa je, ko zidajo brez dovoljenj, ker pricakujejo le te v prihodnje - take samo rusit.

Mislim da razen Strunjana poznaš še veliko črnih stavbic :)))
--seveda poznam sam pravim pa, da je to edina kjer je bilo narejeno nekaj kar bi moglo biti z vsemi. strunjan je skoraj cel nekaj naravovarstveno zasciten in vsak pezde s par vezami zida in sankcij ni. pa da se razumemo, ce je obmocje tako, da se ne gradi je ni kazni, ki zdrzi ampak sledi samo rusitev. v dragonji je tudi kar nekaj takega. slogan, ki je v sloveniji vedno od neke reklame bil nadvse aktualen je "nemogoce je mogoce"

Jaz ne pričakujem nobenih centov, saj ne prodajam, mislim pa da bi komu to zalo odgovarjalo, to ne ciljam nate.
--prodajas ali ne. trzno postane mnogo bolj vredno. ne more in ne sme se kar vsepovprek v zazidljivo spreminjat ampak le obmocja, ki so za to primerna.

na primer, ce da cerkev vlogo za spremembo namembnosti za vse gozdove, ker bo kao samo ona gor zase mela in po tej logiki samo da pocaka nekaj let (ni ji problem cakati tudi tisocletja) in ji po tvoje morajo odobrit.

20.05.08 16:34  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

Poznam oziroma bom drugače rekel, vem za tri osebe ki trenutno kupujejo v portorožu bajto in so pripravljeni odšteti lepe denarje....
--ce se zadovoljijo s stanovanji je teh vrh glave :). po absurdnih cenah se namrec nic ne proda. semedelski razgledi, super istrabenz nalozba, je prodaja nikakva in se kar je prodano so kompenzacije. isto zgodba park lucija. verjetno ne bo dosti drugace na primeru bivse feral restavracije, kjer so ponovno na kup zbili enormno stevilo stanovanj in vseeno pricakujejo absurdne cene. kot kaze bo se dolgo veljalo, da se stanovanja na obali drago prodajajo, ker prodajo se ne. zadnje case nepremicninarje zezajo dovrsni glagoli

20.05.08 16:39  _MM1411odgovori / citiraj

...s tem kar si sedaj napisal se pa strinjam, trdim pa da je v piranski občini še vedno en velik kaos, ker ni volje da se uredijo prostorski načrti-plani, zakaj je tako pa sam veš.

So pa lokacije tudi po Seči ki je kao zelena oaza pa boš videl sam kaj bo tam čez par let-tajknsko leglo :))

20.05.08 16:49  matic7odgovori / citiraj

ne hiše bi radi pa po možnosti s parcelo:)

No saj stanovanja bi se že prodala ampak cena, ko pa nabijajo cene ne vem kam, no saj če gre v promet dobro. Čeprav mi je lansko leto od očeta kolega rekel za koliko je kupil stanovanje v piranu, sicer se ne spomnim koliko je rekel, vem pa da precej ceneje kot so pa cene v oglasih.
 20.05.08 17:08  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

ne hiše bi radi pa po možnosti s parcelo:)
--od vrat do vrat tezit. mogoce se bo kdo ob pravi ponudbi pripravljen selit. ceprav je nemobilnost seniorjev, ki imajo vse v lasti taka, da je polz kot raketa

No saj stanovanja bi se že prodala ampak cena, ko pa nabijajo cene ne vem kam, no saj če gre v promet dobro.
--ne gre v promet, tu je catch. puno price malo mesa. oziroma kar gre, gre po normalnih cenah in kvadraturah.
 20.05.08 17:28  Redstripeodgovori / citiraj
[andrejcc]

--ne gre v promet, tu je catch. puno price malo mesa. oziroma kar gre, gre po normalnih cenah in kvadraturah.
Pravim, da se na obali zaenkrat prodajajo lokacije ostalo pa ne gre v promet, mogoče kaj malega za študenteraj vendar:

semedelski razgledi za garsonjero 175k wtf

park lucija ene 280k za 65m, pogled na 30 let stare bloke ali breg in take solate je verjetno še precej.

Kaj mi nuca stanovanje na obali, če pa imam 100x lepši ambient in razgled doma, mogoče za imidž...

Evo pa sem šel malce v inozemstvo krk, umag, novigrad! Mi je znanec povedal da jim je padla prodaja v 2007 za 30%.

Saj lokacije so zanimive ampak kvaliteta dosega naše standarde nekje 80ih let, da ne govorim da je to investicija v državi za katero sploh nisem prepričan, da je država!

Startna cena za nove garsonjere 2500k/m2 naprej ena lepa zadeva na nivoju pa 3600k/m2. Zanimivo je, da je umag z okolico praktično že naš, pa da ni denarja!

Zgleda da z mojo nepremičnino na obali ne bo nič, bo moral kakšen credit crunch tudi pri nas udariti.
 20.05.08 17:55  matic7odgovori / citiraj

Mi smo kupili na cresu no ne na cresu malo naprej v naselju miholaščica, če kaj poznaš, kakšnih 5 let nazaj in je z obnovo ( nova kuhinja, ploščice, ureditev sten, oprema ) prišlo okrog bivših 10 mio. tolarjev.

Se pravi če poznaš tam tisto naselje, to je itak naselje slovenskih firm, imamo dvonadstropno stanovanje, to pomeni da je na vrhu prostora da štirje prespijo, drugače pa stanovanje ni veliko spodaj je kuhinja in dnevna skupaj in WC ter balkon. Na drugi strani pa velika terasa z lopo spodaj. In kar je res super, imamo čisto zadnjo ( zgornjo etažo-ker je grajeno v hrib ) tako da smo še zadaj zasedli parcelo in jo uredili:)))

Sicer otok je otok to vsakemu ne paše, je bolj mir..drugače pa za takšno stanovnje tudi stroški niso veliki. No cena ki smo jo plačali se mi ne zdi velika, saj bi toliko stala prikolica:)
 20.05.08 18:08  Redstripeodgovori / citiraj

Jebi ga Cres, ko pa rabiš trajekt ali pa mogoče amfibijsko vozilo ;-)

Ma klinc je nepremičnina ob morju zasedenost mogoče 10%, ostalo so pa stroški, verjetno obstaja še kaj bolj zanimivega za nabaviti, pol sem malo gledal v hribih pa so angleži zjebal trg, nekje pa še italijani, tako, da ostane samo še recimo krkg :-)))))))))

No sem malo vprašal za hipotekarni puf:

40k eur na 10 let bi preplačal nekje 13k, om 6,5% se ne spomnim točno (eribor +1,3 menda).

Zaključek? hiša na kolesih, ah tam bom moral pa drek pucat, tako, da naj tisti drobiž tam dela kar pač dela, pa bo!

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>