Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 01:55
-0,48 %
7.364,59
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 05.12
0,03 %
1.430,39
SI 05.12
0,61 %
904,48
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 36237... najdena v temi izterjava dolga

Seznam forumov  >  Razno  >  izterjava dolga

Druge naložbene teme.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 36237... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 28
#36227  26.05.08 13:38  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni,

Potrebujem vašo pomoč/nasvet glede izterjave dolga...

Kratka zgodovina:

Pred sedmimi leti smo se znašli na sodišču (kot tožnik), kjer nam je pred dnevi dodeljena sodba - dvojna ara (šlo je za nepremičninski posel, ki ni bil sklenjen korektno), deloma vrnjena provizija, sodni stroški in pripadajoče nam obresti.

S sodbo, ki je pravnomočna in dokončna smo (SEVEDA) zadovoljni a sedaj je problem izterjava. Saj, če ne bi bili problemi že v začetku, bi ne prišli do sodišča...

Skratka, več kot upravičeno dvomimo, da se bosta stranki, ki nam dolgujeta denar (fizična in pravna oseba) izmikali... In po sedmih letih žolčnih razprav in podlih igric si res ne želimo ukvarjati še z izterjavo... Zatorej me zanima, če ima kdo od vas kake osebne izkušnje ali nasvet, kako naj se tega lotimo. Razmišljali smo o ti. "agencijah za izterjavo" - ima kdo z njimi kake izkušnje, reference...

Hvala in lp!

#36231 (odg: #36227 nadina)  26.05.08 14:15  sdspecyodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem že slišu, da so ble dobre izkušnje z eno od teh firm; daš tistih par %, pa maš mir ...nevem če ni bla tale "odskodnina.si" (nism ziher)

Sam pa še nimam izkušenj, hvalabogu :P

lp,

D
#36234 (odg: #36231 sdspecy)  26.05.08 14:22  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Imaš prav če imajo denar da vrnejo je najbolje po normalni poti.

Drugače poznam pa mnogo primerov na to temo in zneski segajo visoko.

Bom opisal enega normalnega. Ker nam nekaj časa niso plačevali najemnine za poslovni prostor, se je primer na sodišču po nekem času zaključil in temu človeku so se avtomatsko usedli na plačo, vrnjeno je bilo vse z obrestmi...

Drugi primer tudi za nekaj podobnega denarja pa ne bo nikoli izplačan, ker človek ki je denar dolžan nima nase nič pisanega niti v službo ne hodi in tako ti uradni iztirjevalec nič ne more pomagati. Lahko si pomagaš le z drugačnimi "neuradnimi" iztirjevalci, to je pa spet stvar človeka če se bo spustil v takšno zadevo.
#36236 (odg: #36234 matic7)  26.05.08 14:53  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja, verjamem da so zneski astronomski...

No, upam, da ne bo to samo Pirova zmaga, kajti fizična oseba je upokojenec (no, pokojnina je dobra iztočnica za izterjavo), pravna pa ima blokiran račun... :(

#36237 (odg: #36231 sdspecy)  26.05.08 14:55  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[sdspecy]

Sem že slišu, da so ble dobre izkušnje z eno od teh firm; daš tistih par %, pa maš mir ...nevem če ni bla tale "odskodnina.si" (nism ziher)

Sam pa še nimam izkušenj, hvalabogu :P

lp,

D
Hehehe, ja res HVALA BOGU!!!!! :)) Bi bila jaz tudi nadvse vesela, če do tega nikoli ne bi prišlo... :(

Bom pa malo preverila tole "odškodnina.si"...
#36238 (odg: #36236 nadina)  26.05.08 15:14  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Samo v primeru ki ga jaz navajam, se mi zdi, da ni bilo potrebno nič izterjave, da so se kar avtomatsko usedli na plačo, nisem pa popolnoma prepričan, če malo premislim je pa bil ves denar, ki je bil prejet iz prvega primera plačan za postopke drugega:))))
#36250 (odg: #36238 matic7)  26.05.08 22:26  franceodgovori / citiraj  |  shramba  

Če imaš enkrat pravnomočno sodbo zoper dolžnika, ki je zaposlen (upokojen) ali/in ima kaj premoženja (nepremičnine, vrednostni papirji ipd.), je najbolje stopiti do odvetnika. Ta bo najprej opravil poizvedbe o dolžnikovem premoženju (če teh podatkov še nimaš), nato pa vložil predlog za izvršbo. Nekaj časa bo trajalo, ampak bo vse "po predpisih". Pri "močnih fantih", ki gredo včasih tudi čez rob, si pa hitro lahko v kazenskem postopku zaradi izsiljevanja ali napeljevanja k temu dejanju.
#36251 (odg: #36236 nadina)  26.05.08 23:03  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  
[Nadina]

Ja, verjamem da so zneski astronomski...

No, upam, da ne bo to samo Pirova zmaga, kajti fizična oseba je upokojenec (no, pokojnina je dobra iztočnica za izterjavo), pravna pa ima blokiran račun... :(

Heh, če je zadeva takšna, zelo verjetno niste edini ki bi od te osebe kaj imeli, za premoženje je pa verjetno tudi poskrbela tako da če nima orto visoke penzije si sodbo lahko zatakneš za klobuk... ne pozabi, z oktobrom gre lahko v osebni stečaj, kar se bo v tvojem primeru zelo verjetno zgodilo, posebno če niste edini upnik....
#36258 (odg: #36251 ajeraj)  27.05.08 13:43  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

Heh, če je zadeva takšna, zelo verjetno niste edini ki bi od te osebe kaj imeli, za premoženje je pa verjetno tudi poskrbela tako da če nima orto visoke penzije si sodbo lahko zatakneš za klobuk... ne pozabi, z oktobrom gre lahko v osebni stečaj, kar se bo v tvojem primeru zelo verjetno zgodilo, posebno če niste edini upnik....
Zakaj pa mora biti orto visoka? Vem, da obstaja zakonski minimum, ki naj bi ga vsak upokojenec prejemal... a vse kar je več je (po moji logiki, ker pač nimam pravne podlage) lahko obremenjeno... Pri plači tudi - že pri kreditu ti ne grejo v zakonski minimum... Da pa ima pravna oseba še kakega upnika - ne dvomim...

Zanima me, če kdo ve, kaj je s prepisom premoženja na npr. ženo, otroke... In če se ta prepis zgodi v času dolgotvezenja sodišča? Torej, ko smo ga/ju tožili sta bila oba "dobrostoječa"... Sedaj pa upokojenec nima premoženja (razen pokojnine), pravna oseba pa z naknadno blokiranim računom... Prvi dve leti tožbe pa sta bila še oba aktivna in imela premoženje na katerega bi se lahko usedli...
#36260 (odg: #36258 nadina)  27.05.08 15:10  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  

A to ste delali preko odvetnika ali kar tako po domače?
#36261 (odg: #36258 nadina)  27.05.08 15:29  mersaultodgovori / citiraj  |  shramba  

Tako kot so že pred mano svetovali - čimprej v izvršbo...na pokojnino, račune fizične in pravne osebe, nepremičnine (če so), v končni fazi na premičnine (izvršitelji so kar dragi in dokler kaj ne izterjajo gre vse na račun upnika)...

Omejitve izvršbe so določene v 102. čl. ZIZ:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?u...

Pokojnino lahko rubite do 2/3, vendar tako da mu ostane znesek neto minimalne plače (tam okoli 400 eur)...

Če je dolžnik prepisal premoženje neodplačno na 3. osebe, da bi se izognil vam, ga lahko tožite na podlagi 255. - 260. čl. OZ:

* zadnji popravek: 27.05.08 15:29
#36262 (odg: #36260 ajeraj)  27.05.08 15:34  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

A to ste delali preko odvetnika ali kar tako po domače?

Delali smo preko odvetnika, ki pa se je v tem času preselil v Novo mesto (mi smo iz okolice Ljubljane) in za vsak njegov prihod plačevali enormno visoke stroške... Seveda nam to niti ni pomembno, saj je v končni sodbi zapisano da nam morata tožeči straniki vrniti pravdne stroške...

Morda ni neumno ostati pri istem odvetniku, konkretneje odvetnici in terjati zadevo dalje, ker je že seznanjena z zadevo...
#36263 (odg: #36261 mersault)  27.05.08 15:37  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[mersault]

Tako kot so že pred mano svetovali - čimprej v izvršbo...na pokojnino, račune fizične in pravne osebe, nepremičnine (če so), v končni fazi na premičnine (izvršitelji so kar dragi in dokler kaj ne izterjajo gre vse na račun upnika)...

Omejitve izvršbe so določene v 102. čl. ZIZ:

Pokojnino lahko rubite do 2/3, vendar tako da mu ostane znesek neto minimalne plače (tam okoli 400 eur)...

Če je dolžnik prepisal premoženje neodplačno na 3. osebe, da bi se izognil vam, ga lahko tožite na podlagi 255. - 260. čl. OZ:

Hvala, samo to je pa verjetno težko dokazljivo, da je prepisal premoženje v izogib plačilu... Saj je lahko razlogov milion - npr. njegova hči je dopolnila 18 let, ali pa se je poročila ali pa... in je zato prepisal...

V vsakem primeru pa verjetno ostaja najbole ostati pri isti odvetnici, ki zadevo pozna...

#36266 (odg: #36263 nadina)  27.05.08 16:17  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  

Izvršbe v zavarovanje pa ta odvetnica ni predlagala? Ker vas je v tem primeru zajebala ona in če je premoženje pravi čas odsvojeno npr. prek pogodb o dosmrtnem preživljanju, fiktivne prodajne pogodbe idr. in če mu nimate kaj rubit so še stroški vaši.... Pa ne pozabite se pred predlaganjem rubeža dobro pozanimat kaj sploh ima dolžnik ker sicer so še stroški izvršbe vaši in ne samo stroški sodišča. odvetnika....
#36290 (odg: #36263 nadina)  28.05.08 09:40  mersaultodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala, samo to je pa verjetno težko dokazljivo, da je prepisal premoženje v izogib plačilu... Saj je lahko razlogov milion - npr. njegova hči je dopolnila 18 let, ali pa se je poročila ali pa... in je zato prepisal...

V vsakem primeru pa verjetno ostaja najbole ostati pri isti odvetnici, ki zadevo pozna...

OZ loči dva primera:

a) upnike je prikrajšal z odplačnim razpolaganjem (v tem primeru morate dokazati, da sta dolžnik + 3. oseba vedela, da s tem škodujeta upnikom...če je 3. oseba bližnji sorodnik, potem za njega to ni potrebno dokazati)

b) upnike je prikrajšal z neodplačnim razpolaganjem (ni potrebno dokazati niti za upnika niti za 3. osebo)

Če 3. oseba prenese korist naprej, potem je možno izpodbijati tudi proti novemu pridobitelju, vendar je spet potrebno dokazati, da je vedel za škodovanje upnikom...

Ja, v primeru odplačnih poslov je najbrž kar težko dokazati, če gre pa za neodplačne je pa lažja situacija...

Glede menjave odvetnika bi vam pa težko svetoval...
#36296  28.05.08 10:04  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

iz vsega skupaj se lahko naučimo:

NE POSOJAJ DENARJA NIKOLI IN NIKOMUR.

naj gre na banko. če mu banka ne da, mu ne da upravičeno.

denar nalagaj v sklade in delnice. boljše celo na balkan kot nekomu posoditi. :-)

poznam primer, ko je tip zadel sedmico na lotu (stanuje ~4 km od mene, sosed od strica), kupil zgolj nov renault 19 in izgradil zgolj podstrešno stanovanje, še to ne do konca, ostalo posodil "prijatelju", ki ni vrnil verjetno nič.

žena se ločila, on dela sedaj v tovarni v nočni izmeni. sedmica je zelo zelo kratko trajala.

poznam še drug primer, sošolec iz sš, zadel na lotu, pustil službo, kupil audi tt in nič več. danes ima baje hude dolgove.

vse kar zlahka pride, tudi zlahka gre.
#36300 (odg: #36296 Osojnik)  28.05.08 10:14  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

To glede sedmice oziroma kaj podobnega ki prileti iz zraka je spet odvisno od človeka kaj naredi z denarjem..

Jaz bi bil dober gospodar:)))

Sicer pa ne igram lota, punca pa igra kadar so večji zneski, tast tudi igra in kadar so veliki zneski vplača za par tisočakov in če bi zadel bi dal v dobrodelne namene.
#36308 (odg: #36290 mersault)  28.05.08 11:00  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[mersault]

OZ loči dva primera:

a) upnike je prikrajšal z odplačnim razpolaganjem (v tem primeru morate dokazati, da sta dolžnik + 3. oseba vedela, da s tem škodujeta upnikom...če je 3. oseba bližnji sorodnik, potem za njega to ni potrebno dokazati)

b) upnike je prikrajšal z neodplačnim razpolaganjem (ni potrebno dokazati niti za upnika niti za 3. osebo)

Če 3. oseba prenese korist naprej, potem je možno izpodbijati tudi proti novemu pridobitelju, vendar je spet potrebno dokazati, da je vedel za škodovanje upnikom...

Ja, v primeru odplačnih poslov je najbrž kar težko dokazati, če gre pa za neodplačne je pa lažja situacija...

Glede menjave odvetnika bi vam pa težko svetoval...
Hvala za iztočnice :) (se bomo pogovorili z odvetnikom...)
#36309 (odg: #36266 ajeraj)  28.05.08 11:03  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

Izvršbe v zavarovanje pa ta odvetnica ni predlagala? Ker vas je v tem primeru zajebala ona in če je premoženje pravi čas odsvojeno npr. prek pogodb o dosmrtnem preživljanju, fiktivne prodajne pogodbe idr. in če mu nimate kaj rubit so še stroški vaši.... Pa ne pozabite se pred predlaganjem rubeža dobro pozanimat kaj sploh ima dolžnik ker sicer so še stroški izvršbe vaši in ne samo stroški sodišča. odvetnika....
?? Ne, ni predlagala... Mi pa itak ne vemo, da to obstaja... do sedaj :(

Ojoj, tale tvoj post pa je bil - hmmm - u iber pesimističen... Že tako je s to celotno zadevo ena sama "štala", zdaj pa še to... No, bomo videli, kaj na to pravi odvetnik. (sporočim)
#36310 (odg: #36296 Osojnik)  28.05.08 11:14  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

iz vsega skupaj se lahko naučimo:

NE POSOJAJ DENARJA NIKOLI IN NIKOMUR.

Saj tu ne gre za "posojanje" - gre za neuspešno sklenitev posla... In če bi se ljudje držali zakonov, bi mi dobili vrnjeno aro in provizijo, ker se to ni zgodilo smo po zakonu upravičeni do dvojne are, provizije in pravdnih stroškov. A kot sem že napisala, bo to očitno zmaga "na papirju"...

Glede posojanja denarja pa - no, ja - odvisno od osebe, ki mu posojaš in tudi zneska, ki ga posojaš ter način, kako oz. pod kakimi pogoji ga posojaš :). Pred časom je bil v Mojih financah zanimiv prispevek na to temu - komu posoditi denar... al' nekaj takega...

denar nalagaj v sklade in delnice. boljše celo na balkan kot nekomu posoditi. :-)
Hehehe, ja hmmm, sklepam, da imaš negativne izkušnje :P

vse kar zlahka pride, tudi zlahka gre.
Pa še kako res je :)
#36313 (odg: #36309 nadina)  28.05.08 11:33  ajerajodgovori / citiraj  |  shramba  
[Nadina]

:: [ajeraj]

:: Izvršbe v zavarovanje pa ta odvetnica ni predlagala? Ker vas je v tem primeru zajebala ona in če je premoženje pravi čas odsvojeno npr. prek pogodb o dosmrtnem preživljanju, fiktivne prodajne pogodbe idr. in če mu nimate kaj rubit so še stroški vaši.... Pa ne pozabite se pred predlaganjem rubeža dobro pozanimat kaj sploh ima dolžnik ker sicer so še stroški izvršbe vaši in ne samo stroški sodišča. odvetnika....

?? Ne, ni predlagala... Mi pa itak ne vemo, da to obstaja... do sedaj :(

Ojoj, tale tvoj post pa je bil - hmmm - u iber pesimističen... Že tako je s to celotno zadevo ena sama "štala", zdaj pa še to... No, bomo videli, kaj na to pravi odvetnik. (sporočim)
Hja pesimističen... če vas je fotr hotel nategnit in če je več upnikov, kot pravim si ne delat pretiranih utvar da boste kaj dobili brez pojočih bejzbolk in 20%+ provizije. Jest vas samo poizkušam opozorit, da si ne nakopljite dodatnih stroškov z izvršitelji, detektivi idr. če mu nimate kaj odvzet oz. bo jeseni razglasil osebni bankrot in boste dobili po 20€ na mesec, kar objektivno ne bo niti za obresti. Dobro preglejte tudi roke oz. datume kdaj je bilo premoženje odsvojeno in komu ter na kakšen način, to je pomembno, da ni izpodbijanje že zastaralo...

Moje mnenje: imate povprečno zanič odvetnico, takih je vsaj 50% v Sloveniji.
#36316 (odg: #36313 ajeraj)  28.05.08 11:46  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Glede odvetnika se strinjam, saj te postopke bi moral odvetnik jasno vedeti in tudi svojo stranko z vsem seznaniti.
#36317 (odg: #36313 ajeraj)  28.05.08 11:48  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[ajeraj]

Hja pesimističen... če vas je fotr hotel nategnit
No, da ne bo pomote... Niso družinski člani v "igri" - torej, ne tožimo se med seboj. Mi smo se kot družina spravili v nakup - hišo smo želeli - in izbrali zanič agencijo (to je ta pravna oseba) - hišo pa želeli kupiti od, sedaj, upokojenca (fizična oseba). Z nobenim od omenjenih dveh pa, HVALA BOGU, nismo v sorodu.

in če je več upnikov, kot pravim si ne delat pretiranih utvar da boste kaj dobili brez pojočih bejzbolk in 20%+ provizije. Jest vas samo poizkušam opozorit, da si ne nakopljite dodatnih stroškov z izvršitelji, detektivi idr. če mu nimate kaj odvzet oz. bo jeseni razglasil osebni bankrot in boste dobili po 20€ na mesec, kar objektivno ne bo niti za obresti. Dobro preglejte tudi roke oz. datume kdaj je bilo premoženje odsvojeno in komu ter na kakšen način, to je pomembno, da ni izpodbijanje že zastaralo...
No, opozorilo je na mestu... Se strinjam... Sam zato pa ponavadi najemamo odvetnike, nepremičninske posrednike, svetovalce... Smola se pa zgodi, ko... No, beri moj primer... :(

Moje mnenje: imate povprečno zanič odvetnico, takih je vsaj 50% v Sloveniji.
Ja, se strinjam, da ni "baš nešto", je pa res, da smo na nasprotni strani imeli Čeferinovo odv. pisarno (pravno osebo je zagovarjal odvetnik iz njihove pisarne)... Joooj, se spomnim, kako so se mami odrezale noge, ko je slišala priimek odvetnika, ki je zagovarjal pravno osebo... :) Je hotela takoj prekiniti postopek in odpisati zneske, ki ji dolgujeta oba... :) Psihološki vpliv, pač... Meni pa še en razlog več, da se je z "lopovi" potrebno spopasti - pa četudi z bejzbolkami :))
#36318 (odg: #36317 nadina)  28.05.08 11:52  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[Nadina]

Ja, se strinjam, da ni "baš nešto", je pa res, da smo na nasprotni strani imeli Čeferinovo odv. pisarno (pravno osebo je zagovarjal odvetnik iz njihove pisarne)... Joooj, se spomnim, kako so se mami odrezale noge, ko je slišala priimek odvetnika, ki je zagovarjal pravno osebo... :) Je hotela takoj prekiniti postopek in odpisati zneske, ki ji dolgujeta oba... :) Psihološki vpliv, pač... Meni pa še en razlog več, da se je z "lopovi" potrebno spopasti - pa četudi z bejzbolkami :))
Potem je zdaj pravi čas za nadaljevanje postopka - Alex Jr. je na svetovnem prvenstvu pravnikov v nogometu...Naj bo faktor presenečenja na vaši strani!:)
#36319 (odg: #36310 nadina)  28.05.08 12:01  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[Nadina]

::

Hehehe, ja hmmm, sklepam, da imaš negativne izkušnje :P

sploh ne. nimam problemov s tem. kadarkoli me je kdo prosil za posojo denarja, sem "izklopil čustva" in katgorično zavrnil prošnjo. vedno imajo potem (vsaj ti ki so mene prosili in si potem nekje drugje sposodili) probleme z vračanjem, če sploh kdaj vrnejo.

zgolj enkrat sem posodil denar, ko sem bil še v srednji šoli, in to sestri 1000 dem, pa so bile že precej težave z rokom vračila. :-)

torej tudi v najožjem sorodstvu ne gre.

z balkanom imam pa sploh najlepše možne vlagateljske izkušnje. vložil ob otvoritvi balkan skladov in prodal vse lani septembra, praktično na vrhu.

::

:: vse kar zlahka pride, tudi zlahka gre.

Pa še kako res je :)
čeprav, ko je oseba že malo bolj zrela, bi pa verjtno že šlo.

strinjam se z Maticem. tudi jaz mislim, da če bi dobil sedmico (kar je seveda nemogoče glede na to, da ne igram lota :-))

da bi vseeno z denarjem delal "pametno". mislim vsaj - ?

zrelost ni premo sorazmerno enako letom. možakar ki je posodil svoj loto dobitek, sploh ni bil mlad.
#36691 (odg: #36318 sejad)  04.06.08 17:44  nadinaodgovori / citiraj  |  shramba  
[sejad]
Potem je zdaj pravi čas za nadaljevanje postopka - Alex Jr. je na svetovnem prvenstvu pravnikov v nogometu...Naj bo faktor presenečenja na vaši strani!:)
Hehehe, sem slišala, da je pred kratkim Alex dal odličen gol... samo ne vem točno ali proti Italijanom ali Izraelcem... :)

#36696 (odg: #36691 nadina)  04.06.08 20:52  sejadodgovori / citiraj  |  shramba  
[Nadina]

Hehehe, sem slišala, da je pred kratkim Alex dal odličen gol... samo ne vem točno ali proti Italijanom ali Izraelcem... :)

Ja, res je!

Alex Čeferin ni očitno le dober za zeleno mizo, ampak se dobro znajde tudi na nogmetnih zelenicah.

Na svetovnem nogometnem prvenstvu pravnikov (http://www.mundiavocat.com/GB/tournoi.php), ki te dni poteka v španskem Alicanteju, je za slovensko ekipo dal zmagoviti (evro)gol proti Izraelcem (iz prostega strela > čeprav je baje ciljal drugo štango od tiste kamor je žoga zletela:)

V slovenski skupini so poleg Izraelcev tudi Italijani (tekma se je končala brez golov) ter ekipa iz kanadskega Quebeca (2:0 za naše). Ljubljanski pravniki so se tako uvrstili v šestnajstino finala.

V času pisanja tega posta Slovenija igra tekmo proti Rusiji...upajmo, da jim uspe streti zbornajo komando:)
#36697  04.06.08 20:55  _luk33odgovori / citiraj  |  shramba  

še moj nasvet: najprej poizvedbe na podlagi sodbe s klavzulo pravnomočnosti (izvršilni naslov):

- o trr pri banki slovenije

- o nepremičninah pri geodetski upravi

- o zaposlitvi pri zzzs

- o VP pri KDD

če ni nič, poiskat detektiva, bi se pa jaz izogibal "mišičnjakov", tako z vidika kaznivosti (napeljevanje pri kaznivem dejanju) kot z vidika morebitne verižne reakcije; pa tud etažna lastnina večinoma še ni v ZK

lp L

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 28

Seznam forumov  >  Razno  >  izterjava dolga

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>