Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 20:37
2,98 %
10.726,61
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
0,62 %
1.247,53
SI 15:30
0,17 %
864,63
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 37008... najdena v temi Indija - letos že 40% minusa

Seznam forumov  >  Skladi  >  Indija - letos že 40% minusa

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 37008... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 54   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#36890  06.06.08 15:45  ThomasTodgovori / citiraj  |  shramba  

Letos sta 2 indijska sklada ustvarila pribl. 40% minusa. A kdo kaj bolj podrobno spremlja Indijo, bi znal komentirati tak padec? Gre še vedno za korekcijo ali splošne težave področja in pa, če so kazalci za boljše izglede v naslednjih mesecih?

Hvala!
#36892 (odg: #36890 ThomasT)  06.06.08 16:04  pipsodgovori / citiraj  |  shramba  

Debilni upravljalci, ker Index je padu le okoli 25%
#36893 (odg: #36890 ThomasT)  06.06.08 16:06  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Minus sta ustvarila zaradi splošne pregretosti, zaradi krize v globalnem gospodarstvu in vedno višje inflacije, ki je trenutno glavni problem.

Če amerika zaide v recesijo se bo tam znižala potrošnja in to bi znal biti problem v prihodnosti.

Gospodarstvo je še vedno stabilno in take padce na borznih trgih se z dolgoročnega vidika splača izkoristiti, saj v omenjena sklada vlagaš po nižjih vrednostih.

Nihče ti ne bo sposoben napovedati prihodnosti, vendar sam menim da se bo v naslednjih letih nadaljevala visoka gospodarska rast, ki bo spodbudna tudi za borzo.
#36894 (odg: #36893 BEG24)  06.06.08 16:17  _Matic01odgovori / citiraj  |  shramba  

Se strinjam z BEG24 glede izkoristka padcev za nove vložke. Tudi jaz sem pred letom dni vstopil v MP-India z namenom varčevanja vsaj 10 let. Naj te trenutna razburkanost trgov in padci indijskih skladov ne skrbijo, ker Indija nedvomno je potencial na dolgi rok.
#36895 (odg: #36893 BEG24)  06.06.08 16:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[BEG24]

Minus sta ustvarila zaradi splošne pregretosti, zaradi krize v globalnem gospodarstvu in vedno višje inflacije, ki je trenutno glavni problem.
ce pogledamo kompleks BRIC... indija in kitajska zaostajata, rusija in brazilija prosperirata. kar pa je ravno delitev med surovinarje in potrosnike. kar ima smisel.

http://seekingalpha.com/article/80191-un...
#36896 (odg: #36890 ThomasT)  06.06.08 16:18  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[ThomasT]

Letos sta 2 indijska sklada ustvarila pribl. 40% minusa. A kdo kaj bolj podrobno spremlja Indijo, bi znal komentirati tak padec? Gre še vedno za korekcijo ali splošne težave področja in pa, če so kazalci za boljše izglede v naslednjih mesecih?
--na temo indije je bilo spisanih kar nekaj stvari. malo poisci (tudi clanek bi se kaksen nasel).

drugace pa ljudje treba se navadit, da

1. stvari ni da samo rastejo

2. korekcija je padec, ki mu sledi spet rast. 40% minusa se meni ne zdi korekcija

3. nikoli ni tako dobro, da ne more biti bolje in nikoli tako slabo, da ne bi moglo biti slabse

kaj bo v prihodnje, tu je vprasanje kaj je prihodnost zate (par tednov, mesecev, let) bomo vsi vidli

kar se tice vlaganje na to podrocje pa gotovo je zanimivo. kdaj in s kaksnimi pricakovanimi donosi pa se mi ne sanja. zaradi tega obstaja diverzifikacija in za tvoje dobro upam, da nimas vecino ali vse tukaj. zadeti pravi trg v pravem obdobju in iti potem se ven je umetnost.
#36934 (odg: #36896 andrejcc)  06.06.08 22:38  ThomasTodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [ThomasT]

:: Letos sta 2 indijska sklada ustvarila pribl. 40% minusa. A kdo kaj bolj podrobno spremlja Indijo, bi znal komentirati tak padec? Gre še vedno za korekcijo ali splošne težave področja in pa, če so kazalci za boljše izglede v naslednjih mesecih?

--na temo indije je bilo spisanih kar nekaj stvari. malo poisci (tudi clanek bi se kaksen nasel).

drugace pa ljudje treba se navadit, da

1. stvari ni da samo rastejo

2. korekcija je padec, ki mu sledi spet rast. 40% minusa se meni ne zdi korekcija

3. nikoli ni tako dobro, da ne more biti bolje in nikoli tako slabo, da ne bi moglo biti slabse

kaj bo v prihodnje, tu je vprasanje kaj je prihodnost zate (par tednov, mesecev, let) bomo vsi vidli

kar se tice vlaganje na to podrocje pa gotovo je zanimivo. kdaj in s kaksnimi pricakovanimi donosi pa se mi ne sanja. zaradi tega obstaja diverzifikacija in za tvoje dobro upam, da nimas vecino ali vse tukaj. zadeti pravi trg v pravem obdobju in iti potem se ven je umetnost.
Hvala, pa tudi vsem ostalim. Nimam sicer nič notri, razmišljam pa počasi o vstopu, vendar ne bi rad to storil le na osnovi letošnjih minusov, ampak me zanima tudi pogled na gospodarske in politične izglede Indije. Odtod firbec. :-)
#36941 (odg: #36934 ThomasT)  07.06.08 00:05  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Tut sam gledam Indijo... Sem že bil not in nameravam spet..

Glede rasti bi pa reku tko... Dokler bo taka inflacija lahko pozabimo na rast indije.. Glede politike pa ne vem kako je tam.. Bomo vidl kako se bo obnesla v ponedeljek... računam na soliden minus..
#36942 (odg: #36941 roaddogg)  07.06.08 00:54  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

ali ne mislite, da bodo šli vsi EM dol zaradi recesije v zda + nafte??

jst bom še počakal nekaj mesecev ...
#36943 (odg: #36942 longtime)  07.06.08 03:10  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Sej so ŽE šli... Poglej mal donose letos..

Bi reku, da ene EM trenutna situacija manj prizadane kot druge.. Recimo Rusija, Brazilija sta kot je že mislim da Andrejc odgovoril pretežno surovinski državi, katerima visoke cene surovin prej koristijo kot škodijo.. Je pa res, da bi recesija v USA zmanjšala povpraševanje po drugih proizvodih in bi zavirala rast trgov.. Kar se tiče trenutne situacije bi reku, da neto izvoznicam nafte trenutna cena nafta prej odgovarja kot škodi...Problem pa je inflacija, ki jo nafta prenese na ostale dobrine.. Mislim na hrano, plastične izdelke in nasplošno draženje vsega zaradi dražjega transporta dobrin po svetu..

Je pa očitno, da se EM (borze) gibajo zelo podobno kot Wall Street...samo, da je zraven še vzvod.. Skratka..Amerika dol, vse ostalo ji slepo sledi :((

* zadnji popravek: 07.06.08 03:10
#36955 (odg: #36943 roaddogg)  07.06.08 12:06  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Sej so ŽE šli... Poglej mal donose letos.. ::
drži, samo če primerjaš s padci, ki so bili pri prejšnji recesiji, potem bi sklepal da mi moglo še dol? p/e sem gledal za HK je cca 15, prejšnjič pa je bil cca 10 ali celo malo manj...

surovinski državi, katerima visoke cene surovin prej koristijo kot škodijo.. ::
-- samo če logično pomisliš, potem proizvejalce stanejo izdelki ravno tako več, kot v drugih nesurovinskih državah? - kar vpliva na izvoz.

...Problem pa je inflacija, ki jo nafta prenese na ostale dobrine.. ::
ja logično :)) se popolnoma strinjam

Je pa očitno, da se EM (borze) gibajo zelo podobno kot Wall Street...samo, da je zraven še vzvod.. Skratka..Amerika dol, vse ostalo ji slepo sledi :((::
se popolnoma strinjam, in stanje v USA ni rožnato, in glede na nafto in hrano + kriza ki jo že tako ali tako imajo bi lahko sklepal, da lahko padejo v hudo recesijo, ki se bo odražala na EM pa neglede kako bodo oni OK (če takrat še bodo , res pa je da so na mp pisal da izvoz ni problem za gospodarsko rast HK)
#36975 (odg: #36955 longtime)  08.06.08 09:07  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

glede surovin oz konkretno nafte worst case scenario

http://edition.cnn.com/2008/WORLD/meast/...
http://www.rgemonitor.com/blog/roubini/2...
#36978 (odg: #36955 longtime)  08.06.08 10:47  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja Ameriki po moje ne kaže nič na izboljšanje... Na cesto morajo pometat še par milijinov ljudi, ko bodo banke zaplenile hiše pod hipotekami. Že sedaj pa so zaloge hiš, ki so na voljo kupcem na 30 letnih vrhovih. Torej, če bodo pometali na cesto še toliko ljudi, se bo ponudba hiš še povečala in bi morale cene še dodatno pasti... Jaz tuki še ne vidim, da bi v housing marketu dosegli dno. Baje pa je ravno housing market pomemben dejavnik US gospodarstva.

Kar se tiče surovin. A ni tako, da lahko država tudi malo vpljiva na cene ( venezuela ima smešno nizko ceno nafte, Arabija podobno). Vem da to ni značilno za tržna gospodarstva ampak vseeno.

Amerika lahko pade tudi v recesijo, se strinjam. To se BO poznalo na EM. Že sedaj se, pa menda še ni recesije, tudi gospodarska rast EM je zelo lepa, ampak na delniših tečajih se padec pozna 3x toliko kot na ameriških indeksih.

PS: Četudi je izvoz EM OK, to še ne pomeni, da bodo investitorji prešerno nakupovali delnice.. Če bodo gledali fundamente, ki so zaenkrat OK, potem bi lahko bilo tako, če pa bodo plašni zaradi krize v USA, potem pa se ne obeta nič extra nakupovanja. Z nakupi pa osebno ne mislim hitet. Ravno ta teden sem pogledal par filmčkov analitikov, ki so mnenja, da najhuje še pride. (menda so EU banke še v večjih težavah kot ameriške, ker so američani veliko teh slabih terjatev prodali v Europo.) Menda se nam v 2009 v US obeta gospodarska rast samo 1%. Tako so povedali iz Merrill Lynch. Koliko pa oni manipulirajo pa ne bi vedel :)

* zadnji popravek: 08.06.08 10:47
#36979 (odg: #36978 roaddogg)  08.06.08 10:52  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

(menda so EU banke še v večjih težavah kot ameriške, ker so američani veliko teh slabih terjatev prodali v Europo.)
pa to je znano ze uh... poleg tega, da je cista klasika :) - v zda so doma boljsi prodajalci, oblastno/regulativni splet pa je hitreje odziven. tako da se ni cuditi, ce se bo v evropi preklinjalo se dolgo po tistem, ko bodo v zda zakljucili lekcijo.
#36980 (odg: #36979 crt)  08.06.08 11:02  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

A pol bomo shortal Eurostoxx? :))

* zadnji popravek: 08.06.08 11:02
#36982 (odg: #36980 roaddogg)  08.06.08 11:13  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

A pol bomo shortal Eurostoxx? :))
druga plat zgodbe so mocna prizadevanja bogov za to, da stvari ne bi sle nominalno v maloro, tako da si potem na vlakcu smrti med programiranim napihovanjem in gravitacijo... za moje pojme se vedno velja: krasno leto za pocitek. (lahko se pa zgodi, da bo podaljsano.)

#36983  08.06.08 11:30  andreyodgovori / citiraj  |  shramba  

Poleg indeksa je tudi rupija proti evru izgubila veliko, 15-20 %.
#36984 (odg: #36975 andrejcc)  08.06.08 12:36  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

glede surovin oz konkretno nafte worst case scenario

http://edition.cnn.com/2008/WORLD/meast/...
http://www.rgemonitor.com/blog/roubini/2...
UF, če bomo res priča napadu bo treba začet alternativce kupovat za srednjeročno obdobje, po bojo pa počas sledile avtomobilske firme k majo najboljš razvito tehnologijo za izkoriščanje alternativnih goriv.
#36986 (odg: #36984 BEG24)  08.06.08 13:50  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[BEG24]

:: [andrejcc]

:: glede surovin oz konkretno nafte worst case scenario

::

:: http://edition.cnn.com/2008/WORLD/meast/...
:: http://www.rgemonitor.com/blog/roubini/2...

UF, če bomo res priča napadu bo treba začet alternativce kupovat za srednjeročno obdobje, po bojo pa počas sledile avtomobilske firme k majo najboljš razvito tehnologijo za izkoriščanje alternativnih goriv.::
če bo tole res, potem je najbolje da prodam večino skladov :))
#37008 (odg: #36986 longtime)  08.06.08 22:34  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  

če bo tole res, potem je najbolje da prodam večino skladov :))

Kaj jih še nisi!!!! :) :)

Jaz sem že "clean"- prodal pred 5 dnevi moj zadnji sklad! Imel sem jih vse skupaj 18!!! Prvega, Kd DeLux Cese so mi sami zaprli, ostale sem pa začel prodajati aprila! Zadnji je bil Sgam India, ker sem do konca verjel, da bo še kaj iz njega, pa sem skoraj nič zaslužil!! Prav mi je, kaj pa nisem ubogal Črt-a že konec novembra, seadj bi se vozil že z novim rumenim Fiatom 500!

* zadnji popravek: 08.06.08 22:34
#37010 (odg: #37008 oliver)  08.06.08 23:04  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

Kaj jih še nisi!!!! :) :)

nekaj je ostalo, in sedaj bi najraj še večino teh prodal :(

pojma nimam kaj naj nardim, samo če se bodo spravli na Iran je pa res najbol, da sem tud jest clean :)

p.s.

potem naj pa človek kupuje ob korekcijah :)))

* zadnji popravek: 08.06.08 23:04
#37011 (odg: #37010 longtime)  09.06.08 00:14  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ob korekciji, stagnaciji, stagflaciji, receflaciji al recesiji? Kdo ve kje sploh smo??

Kdaj naj dokupujem? :)

* zadnji popravek: 09.06.08 00:14
#37012 (odg: #37011 roaddogg)  09.06.08 00:27  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Ob korekciji, stagnaciji, stagflaciji, receflaciji al recesiji? Kdo ve kje sploh smo??

ni čudno da se je črt raje umaknil :))

to pomen, da je pomoje tudi za nas bolje...bolje zamuditi neki % plusa, kot pa narest lukno v portfelju.......... ne?
#37013 (odg: #37012 longtime)  09.06.08 00:36  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja samo analitiki pravijo, da je treba vstopati ob padcih...pa sm v dilemi ane :)

* zadnji popravek: 09.06.08 00:36
#37014 (odg: #37013 roaddogg)  09.06.08 00:46  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Ja samo analitiki pravijo, da je treba vstopati ob padcih...pa sm v dilemi ane :)::
:))

verjetno si imel v mislih razne "svetovalce" :))))))
#37015 (odg: #37014 longtime)  09.06.08 00:55  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Tko nekak ja.. :)

Spomnim se oglasa... Imamo dobro novico... "borze so padle, sedaj lahk okupujete poceni"... a bo čez eno leto spet " imamo fenomenalno novico, borze so še bolj padle, tisti ki ste na novo pridelali izgube imate senzacionalno priložnost, da jih povečate" :))

* zadnji popravek: 09.06.08 00:55
#37016 (odg: #37015 roaddogg)  09.06.08 00:58  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

ja težko je vedt kaj narest, če bi vedl, bi bli vsi bogat, zato je pa tko fajn komaš 50 - 100 % na let, pa še garantiranih -- lol

btw. sva off topic

pa fajn spi!
#37017 (odg: #37015 roaddogg)  09.06.08 01:00  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]::

... "borze so padle, sedaj lahk dokupujete poceni"... a bo čez eno leto spet " :))::
to je tko kot balkan, vedno je ta prav cajt za vložit, več ko maš, tem prej dej not :)))))))
#37018 (odg: #37017 longtime)  09.06.08 01:04  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Da se mallo vrnem k topic-u. Indije nikakor nebi primerjal z Balkanom, saj je to dežela z veliko gospodarsko rastjo in relativno umirjeno politiko ( za razliko do balkana).. Poleg tega ima Indija tudi lep delež mladih ljudi, ki so izobraženi in tehnološko napredni. Ima veliko programerjev itd.. Nenazadnje ima celo svoj vesoljski program, za razliko od balkana :) Namreč streljanje s kalašnikom v zrak NI vesoljski program! Tako, da jaz še vedno računam na Indijo, ker jo dejansko poganja gospodarska rast (seveda ima tudi probleme, recimo inflacija...) , fundametni balkana pa se vsaj meni zdijo vprašljivi.. Tam so rast tečajev poganjale predvsem špekulacije in čredni nagon..

Nisem stručko, tko da me lahko komot dopolnite ali popravite..
#37019 (odg: #37018 roaddogg)  09.06.08 01:24  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

ja, itak.....se moram strinjat:)))

moje izjave so letele na oglaševanje, kjer je bistvo da jim daš denar, ostalo, kam, kdaj in koliko pa ni važno, čimveč, čimprej tem bolje....

tud jest nisem nisem stručko, mi da pa misliti nafta nad 200 USD, to pomoje zavre še tako gospodarsko rast,.... poleg črednega nagona prodajanja vsega, ker podajo razviti (USA) trgi.

zdi se mi da sem bral, da so bile nekoč brazilske delnice blue chipov smešno vrednotene P/E 4 -- to naredi čredni nagon :)))))

plis, ne me vikat...
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 54   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Skladi  >  Indija - letos že 40% minusa

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>