Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 15:40
0,58 %
10.104,65
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 13:40
0,38 %
1.285,10
SI 15:25
0,17 %
864,56
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 37009... najdena v temi SGAM CHINA

Seznam forumov  >  Skladi  >  SGAM CHINA

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 37009... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 23
#36985  08.06.08 12:56  _atasmrkodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem že dalj časa lastnik točk omenjenega sklada in mam lep plus,me pa mika,da

bi prodal kaj menite?

Kakšne so napovedi za Kitajsko in ali bodo olimpijske igre vplivale na rast delnic.

Hvala za odgovore lep dan vsem
#36989 (odg: #36985 )  08.06.08 17:35  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

sem pa verjel, da so olimpijske igre res ze izpeta tema in milijonkrat vkalkulirana.

poisci malo po forumu je bilo ze marsikaj povedanega

(verjamem, da je najenostavneje samo vprasat in niti malo pobrskat)
#36990 (odg: #36985 )  08.06.08 18:33  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Te olimpijske igre so res že zlajnana tema... Odkar so razglasili da bodo v Pekingu olimpijske igre poslušamo o tem...

Za Kitajsko pa berem razno razne napovedi... Od tega, da ima še vedno super izvoz, čeprav se povečuje počasneje kot se je prej in da imajo super trgovnski presežek pa vse do tega, da bo Amerika potegnila Kitajsko s sabo navzdol v vsej svoji lepoti...

Kako bo pa noben ne ve... Vsak ma svojo teorijo... Sam se kr držim teorije, da če USA spet padejo ji bo Kitajska sledila, tako kot smo bili priča konec prejsnjega leta.. In tudi danes je tako, vsakemu slabemu dnevu v USA Kitajska bolj ali manj sledi.. Poleg tega ima Kitajska tut velike probleme z inflacijo...

Ali investirati v Kitajsko? JA ampak jaz trenutno NE... Bom počakal, verjamem, da bodo še veliko lepše vstopne točke zaenkrat pa je zame preveč volatilnosti..
#36993 (odg: #36985 )  08.06.08 18:51  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

če si zadovoljen in si dosegel cilj, potem ne vidim razloga, da ne bi prodal...

lahko bo šlo gor lahko dol, tega noben ne ve, če pa hočeš zmanjšati tveganje, a ne boš prodal ravno na dnu, pa lahko prodaš vsak mesec npr. 10 % in to je to.

tako ne boš največ iztržil, pa tudi ne najmanj.

p.s.

pozabi na OI
#36995 (odg: #36993 longtime)  08.06.08 18:59  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Lepo povedano... Lovljenje dna in vrha je fantazija :)
#37000  08.06.08 21:30  _atasmrkodgovori / citiraj  |  shramba  

Hvala za odgovore 50% sklada sem prodal prejšno leto,ko je bila vep veliko več

sedaj pa premišljujem če naj prodam še ostalo.

Edin opcija je prodat vse,ker ostalo vlagam v delnice in bi to porabil za

njihov nakup.

Pa še to je zadnji od 6ih skladov,ki sem jih imel.

#37001 (odg: #37000 )  08.06.08 21:38  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[atasmrk]
Edin opcija je prodat vse,ker ostalo vlagam v delnice in bi to porabil za

njihov nakup.::
glede na vprašanja ti nebi svetoval nakup delnic............. s tem ne mislim nič žaljivega...dobronamerno

del sredstev je piporočljiovo imeti kot rezervo..... ala banka scena....
Pa še to je zadnji od 6ih skladov,ki sem jih imel.::
v sklade vlagamo praviloma zato, da razpršimo tveganje....

#37002 (odg: #37001 longtime)  08.06.08 21:43  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Men se tut zdi, da je prehod iz skladov v delnice.. prehod iz zmernega rizika v večji rizik... Tut jaz mislim dobronamerno..

Če imaš rad adrenalin pa je to to :)

Nič ni narobe met denar na banki.. aneda Črt? ;)

* zadnji popravek: 08.06.08 21:43
#37009 (odg: #36985 )  08.06.08 22:40  oliverodgovori / citiraj  |  shramba  
[atasmrk]

Kakšne so napovedi za Kitajsko
Jutri bo sigurno rdeče! Sploh bo cel Teden čuden (Bush pa v Slo, namesto da bi doma red delal)
#37021 (odg: #36985 )  09.06.08 07:20  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[atasmrk]

Sem že dalj časa lastnik točk omenjenega sklada in mam lep plus,me pa mika,da

bi prodal kaj menite?

Kakšne so napovedi za Kitajsko in ali bodo olimpijske igre vplivale na rast delnic.
da malo pozno sprasujes (sgchi cca -1/3 z evrskega vrha) in da so olimpijske igre skrajno zlizana tema - kar so imele vplivat, so ze zdavnaj vplivale, pa tudi nadaljevanje se je ze zgodilo.
#37088  09.06.08 17:02  _atasmrkodgovori / citiraj  |  shramba  

Sem si naredu lep globalni portfelj in mi ni nič žal,da sem šel v delnice

prav nasprotno.

V slo ne vlagam.

Pa še dividende dobim.

Da o stroških ne govorim.

Je pa en lepo napisal,da tud v slabih cajtih se najdejo dobre firme,ki rastejo.

V mojem primeru je že tko.

Velik sreče vsem pa lep dan
#37089 (odg: #37088 )  09.06.08 17:20  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

vso sreco (upam, da cimmanj teh nalozb sloni na idejah kot so olimpijske igre za kitajsko)

#37096 (odg: #37089 andrejcc)  09.06.08 19:53  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Sej zdej je tuki Euro 2008, WORLD CUP 2010, LODON 2012... :)
#37100 (odg: #37096 roaddogg)  09.06.08 20:58  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

aja. silly me :)
#39480  21.07.08 11:11  _Tinemoodgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdravljeni!

Že dolgo nameravam vložiti v ta sklad, a sem čakal na pravi trenutek. Sedaj, ko se je nafta močno pocenila, banke objavljajo rezultate boljše od pričakovanj in se indexi pobirajo razmišljam, če smo dosegli dno.

Po drugi strani pa cene nepremičnin v ZDA in ponekod v Evropi še vedno padajo, inflacija je na visokih ravneh in nekateri ostali kazatelji so negativni.

Razmišljam tudi o postopnem vlaganju, vsak mesec recimo 50€, da se izognem prevelikem tveganju.

Kakšna so vaša mnenja?

lp
#39483  21.07.08 11:46  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Če bi res postopno vlagal, potem ideja ni slaba.. Smo že veliko nižje od vrhov, vendar nihče ne ve, če smo že dosegli dno (jaz mislim, da ga še nismo)

V Sgam chini sem že bil in se bom najbrž nekega dne spet vrnil. Zaenkrat tega dne še ne vidim..

LP
#39487 (odg: #39480 )  21.07.08 12:48  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tinemo]

Kakšna so vaša mnenja?
slika, v koliksni meri se kitajske zadeve upocasnjujejo, se sele oblikuje (je pa jasno, da se). verjetno bi olimpijske igre lahko bile glede tega psiholoska prelomnica (tako kot so bile dolgo na poti navzgor), kar tudi fundamentalno ni cisto brez veze, ker takrat se preneha divji tempo namenske izgradnje in lepoticenja.

glede na to, kaj je borza tam ze opravila, verjetno to glede postopnosti ni slaba ideja. racunaj pa z nihanjem +/- 30%.
#39559  23.07.08 21:35  _Tinemoodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da je ta kriza daleč najbolj prizadela zahodne države, predvsem ZDA in VB in so jo ostali trgi veliko bolje odnesli. Sedaj, ko se nekatere surovine močno cenijo (nafta, zlato, koruza, si bodo ostali trgi verjetno kar hitro opomogli. Se strinjate? =)
#39561 (odg: #39559 )  23.07.08 21:50  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ne :) (bodo pa en cas dajali vtis, da so si)
#39564 (odg: #39559 )  23.07.08 21:55  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Surovine se cenijo ampak so še vseeno na visokih nivojih, po moje če je neka zadeva, sploh takšna kot so surovine nekaj časa na visokih nivojih pusti posledice, ki se pokažejo skozi naslednja obdobja.

Trg si po moje trenutno bo opomogel, ker je vse na hitro porukalo navzdol, ampak le trenutno...

Sedaj ob padcih surovin bo verjetno precej na tapeti gospodarsko ohlajanje, pa podatki bodo verjetno pestri, tako da bomo videli, tudi zame je vse to prvič:)

China je pa sploh poglavje zase, vroči denar.

#39573 (odg: #39564 matic7)  23.07.08 22:21  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Se strijam da bodo podatki pestri. Presneečenja v pozitivno in negativno smer. Zdaj spet odvisno kako bodo postavljali napovedi. Najbrž bodo precej nizko, da si bo folk rekel " pa saj ni tako slabo , smo mislili da bo hujše"

EM sem tut jaz pričakoval, da se bodo divje odbili, saj so še vedno baza vročega denarja. In ko USA raste, EM rastejo z vzvodom (odkar spremljam je tako).. INDIJA je letos tooook padla da me teli +6% dnevi niti ne presenečajo.. Za USA pa mislim, da bi sčasoma lahko šli še niže ampak trenutno smo res ujeli moment, ko fajn raste (normalno glede na divje padanje preteklih tednov)... Kako vzdržljiva bo ta rast pa nimam pojma.. Sam sicer še vedno držim short pozicije na Ameriške indexe.. Kar bo pa bo..

Je pa administracija v USA zelo zaposlena z blaženjem slabih novic, tut politika posega v razmere, kar naenkrat bi radi neki spreminjali pravila trgovanja ( glede šortanja)... skratka za moje pojme kr exkluzivni ukrepi, da bi obdržali indexe pred nadaljnjim padanjem.. Nadaljuje se tut tista taktika (objavi odpise in hkrati objavi dokapitalizacijo ali zmanjševanje stroškov in investitorji bodo pograbili kost ter dvignili tečaje). Zadnji dnevi so kar mikavni da bi spet vstopil v sklade vendar loviti takle vlak me skrbi, da je prehitro... Normalno pa me tudi mika, da bi probal ampak zaenkrat stojim ob strani..

* zadnji popravek: 23.07.08 22:21
#39576 (odg: #39573 roaddogg)  23.07.08 22:33  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Se strijam da bodo podatki pestri. Presneečenja v pozitivno in negativno smer. Zdaj spet odvisno kako bodo postavljali napovedi. Najbrž bodo precej nizko, da si bo folk rekel " pa saj ni tako slabo , smo mislili da bo hujše"
Možno vendar to po moje ne bi smelo biti dolgoročnega značaja:)

EM sem tut jaz pričakoval, da se bodo divje odbili, saj so še vedno baza vročega denarja. In ko USA raste, EM rastejo z vzvodom (odkar spremljam je tako).. INDIJA je letos tooook padla da me teli +6% dnevi niti ne presenečajo.. Za USA pa mislim, da bi sčasoma lahko šli še niže ampak trenutno smo res ujeli moment, ko fajn raste (normalno glede na divje padanje preteklih tednov)... Kako vzdržljiva bo ta rast pa nimam pojma.. Sam sicer še vedno držim short pozicije na Ameriške indexe.. Kar bo pa bo..

Je pa administracija v USA zelo zaposlena z blaženjem slabih novic, tut politika posega v razmere, kar naenkrat bi radi neki spreminjali pravila trgovanja ( glede šortanja)... skratka za moje pojme kr exkluzivni ukrepi, da bi obdržali indexe pred nadaljnjim padanjem.. Nadaljuje se tut tista taktika (objavi odpise in hkrati objavi dokapitalizacijo ali zmanjševanje stroškov in investitorji bodo pograbili kost ter dvignili tečaje). Zadnji dnevi so kar mikavni da bi spet vstopil v sklade vendar loviti takle vlak me skrbi, da je prehitro... Normalno pa me tudi mika, da bi probal ampak zaenkrat stojim ob strani..
Jah če te žuli vstopi za malo denarja pa je, če zraste imaš za eno večje družinsko kosilo, če pa pade boš pa dolgoročen:))

A nimaš na platformi etf-je na indekse, zakaj potem rabiš sklade?

* zadnji popravek: 23.07.08 22:33
#39578 (odg: #39576 matic7)  23.07.08 23:46  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja da bi postopno vstopal je varianta vendar zaenkrat opazujem.. Tut tisti aprilski rally me je mikalo pa sem raje ostal zunaj..

Glede ETF mi je pa rahlo neprijetno, da bi večje vsote nakazoval na trgovalne platforme... Čeprav je najbrž povsem enako, se mi zdijo skladi bolj "varni".

Pri skladih podpišeš tiste pristopne izjave in vsaj imaš neke papirje, pri platformah pa samo nakažeš sredstva.. Ne vem, mal mi je neprijetno (itak samo psihološki učinek).

Čeprav so ETF-ji najbrž stroškovno bolj ugodni...

Na platformi imam pa bolj ma denarja, tolk da se mal sproti učim kako kaj gre :)

* zadnji popravek: 23.07.08 23:46
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 23

Seznam forumov  >  Skladi  >  SGAM CHINA

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>