Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 04:50
-1,57 %
7.411,33
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 06.12
1,25 %
1.448,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 37833... najdena v temi Naftni balon

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Naftni balon

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 37833... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 100   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | > | zadnja
#36171  23.05.08 13:57  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Cene nafte so v zadnjem leto poletele v nebo. Cena nafte se je podvojila. Vedno več investitosrjev se odloča za naložbe v surovine in če pogledam na nafto z borznega vidika smo priča napihvanju balona.

Res je povpraševanje po nafti je vedno večje, vendar ali se je res v zadnjem letu povečalo za 100%? Nemogoče. Po mojem mnenju bomo kaj kmalu priča popravku, ker rast cene, ni nič več kot dobra stara evforija.

Tako, da edino vprašanje je le kdai se bo balon razpočil.

Mnenja, komentarji?

#36173  23.05.08 14:14  _donodgovori / citiraj  |  shramba  

Popolnoma se strinjam z tvojo ugotovitvijo in upam, da balon kmalu poči, ker

trpijo delniški trgi!
#36174 (odg: #36171 BEG24)  23.05.08 14:17  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

mnenje imam identično.

vprašanje KDAJ pa je nemogoče odgovoriti. lahko je že v ponedeljek, lahko pa šele drugo leto v tem času.

po mojem ugibanju, maj/junij se na borzi tradicionalno dogajajo polomi, morda bo to letos nafta/surovine. ne bom pa stavil svojega denarja na to, rajši ostaja pretežno v rezervi - gotovina.

tisto, kar meni ne gre skupaj, je to, da so z nafto vsak dan rekordi, istočasno pa delnice na zahodu (in v indiji, kitajski, ....celo sloveniji) kar veselo rastejo, kot da gre nafta proti 40 dolarjev, ne pa 140.

tako da smatram, da bo (pametnejši -?) popustil, nekaj se bo vsak čas zlomilio. če se bodo prej delnice, potem nafta sledi (po moje) čez nekaj mesecev. Če najprej nafta, potem delnice kratkoročno poletijo - na dolgi rok pa tudi sledi padec.

Seveda ugibam, nihče ne ve, ampak maj/junij, se po mojem nekaj bo zlomilo. Z denarjem pa zgolj pretežno čakam. kar bo pa bo.
#36175 (odg: #36174 Osojnik)  23.05.08 14:44  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Po moje se pa nafta še nima namena ohladiti.

Zlomilo, ja po moje kakšnega hujšega zloma ne bo, sem pa globalno usmerjen navzdol, s&p:

http://finance.google.com/finance?cid=62...

Gledano na letni ravni, sicer to nekaj je ni pa ne vem koliko, je pa že toliko da se denar bolj izplača imeti v banki, seveda sem ob vsem tem zanemaril dejstvo, da za evrskega vlagatelja je slika precej drugačna. Ko govorim o banki se omejujem med banko in indeksi kot so dow, nasdaq...
#36180 (odg: #36173 )  23.05.08 14:57  BEG24odgovori / citiraj  |  shramba  

Se meni samo zdi ali ima nafta obojesmeren vpliv na delnice.

Prvotno sem menil da kadar nafta raste, rastejo tudi delnice in da je neka povezava in da je nafta dokaz, da je potrošnja močna in da se veča kupna moč prebivalstva in njihov življenjski standard.

Sedaj pa smo priča strahu pred visoko inflacijo, ki jo spodbuja rast cen surovin in smo v skrbeh, da bomo priča stagflaciji in da zaradi visoke inflacije ne bo prostora za rezanje obrestnih mer in bomo priča nadaljevanju težav v gospodarstvu...

Zanima me kaj mislite, kakšen bo vpliv padca cen nafte in mogoče celo nekaterih drugih surovin na gospodarstvo. Zakaj?
#36181 (odg: #36180 BEG24)  23.05.08 15:06  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Padec cen nafte bi imel po moje vsekakor pozitiven vpliv na poslovanje podjetja prav tako druge surovine..

Zakaj?

Verjetno zato ker podjetja manj plačujejo za te stvari.

Plus tega se morajo pa dražje surovine in nafta poznati še v tem, da ljudje več plačujejo za te stvari in se to potem pozna pri manjši kupni moči, kar naj bi znižalo potrošnjo ljudi. In krog je sklenjen:)

* zadnji popravek: 23.05.08 15:06
#36193 (odg: #36181 matic7)  24.05.08 19:51  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz mislim, da bi nafta lahko dosegla $150 ali več... Samo da Bush začne čivkat proti Iranu pa je prosta pot navzgor.. Kar se tiče dolgega roka se mi pa zdi realno da bi se nafta ustalila nad $100. Res se Amerika baje pripravlja na zmanjšanje odvisnosti od nafte ampak do tega je še DALEČ... Kitajska, Indija bosta čedalje več uvažali nafto, Kitajska je menda ta teden z Medvedjevim podpisala sporazum o izgraditvi naftovoda Rusija-Kitajska, ne vem pa od koga bo uvažala Indija...

Glede vpliva cene nafte na gospodarstvo bi pa kot laik, kar sem, tko reku.. Za države v razvoju verjetno visoka cena nafte NI DOBRA (razen, če si država izvoznica), kajti tako kot je že MATIC7 rekel, visoka cena nafte predstavlja za podjetja strošek in tako gre več denarja za nafto, namesto za reinvestiranje, posledično se tudi kupna moč zniža in ljudje imajo manj denarja za zapravljanje na drugih izdelkih... Države v razvoju, ki imajo slabo kupno moč bi utegnile zaradi tega najbolj trpeti.. Zdaj kaksen udarec bi to lahko bil, bog ve?!

Verjetno imamo res naftni balonček, ker se je nafta v zadnjem času abnormalno podražila... Dolar v tem kratkem času ni ne vem koliko izgubil in tudi poraba nafte se verjetno ni mogla v tako kratkem času tako silovito povečati..

Cena je verjetno kombinacija vsega skupaj.. povpraševanja + politike + kriznih žarišč + špekulacij + nizek dolar... pa verjetno bi se še kaj našlo.. Kdaj bo počil balonček? Pojma nimam :) zaenkrat mislim da bo šlo še malo gor.

* zadnji popravek: 24.05.08 19:51
#36196 (odg: #36193 roaddogg)  24.05.08 22:32  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da je Mauldin sedaj nekaj pisal o nafti, sem danes prejel na mail vendar še nisem prebral imam malo čudno glavo danes, sem zaenkrat le naslove prebral:)

http://www.2000wave.com/gateway.asp
#36211  26.05.08 01:43  dudeodgovori / citiraj  |  shramba  

V ZDA in Evropi poraba naftnih derivatov stagnira. Cena nafta se pomoje že bliža točki, ko se bo zmanjšala rast porabe v Aziji in J. Ameriki. Hitro naraščanje porabe v Aziji je namreč osnovni vzrok za visoke cene. Zaenkrat visokih cen še ne bi imenoval balon, smo pa blizu temu, pomoje.
#36216 (odg: #36211 dude)  26.05.08 08:36  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

trenutna visoka cena je posledica spekulativnega denarja, ki je zajahal ta val. ko se umakne bo bolelo. kdaj bo to? sanja se mi ne. bomo pa takrat verjetno na hitro zgrmeli do 100 in mogoce se nizje
#37777 (odg: #36216 andrejcc)  17.06.08 13:38  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

zadnji teden pa je precej razgibano med 130 in 140. tista meja ki prva pade naznani po mojem nov ruker v taisto smer
#37784 (odg: #36216 andrejcc)  17.06.08 14:33  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

ali misliš. da bi lahko padec nafte posledično povzročil tudi padec Rusije, (Brazilije)?
#37785 (odg: #37784 longtime)  17.06.08 14:35  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  

Hjha, KD Rusija pleše tako kot igra nafta...
#37790 (odg: #37777 andrejcc)  17.06.08 14:51  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

zadnji teden pa je precej razgibano med 130 in 140. tista meja ki prva pade naznani po mojem nov ruker v taisto smer

pred borznimi zlomi tečaj (vedno) pivotira.
#37791 (odg: #37784 longtime)  17.06.08 14:53  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[longtime]

ali misliš. da bi lahko padec nafte posledično povzročil tudi padec Rusije, (Brazilije)?
to je vsekakor isti "avtobus", ki vozi te potnike.
#37796 (odg: #37791 Osojnik)  17.06.08 15:11  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

to je vsekakor isti "avtobus", ki vozi te potnike.::
tega sem se bal, ja :)))
#37812 (odg: #37796 longtime)  17.06.08 19:32  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

No ampak se mi zdi da Rusija ni tako zelo rasla, kot je rasla nafta zadnji čas... Se mi zdi da je Rusija do volitev bolj ko ne Pezdela... Poleg tega je na začetku leta padala skupaj z ostalim svetom..

Sem pa mnenja, da je Nafta, energenti bolj ko ne edina stvar, ki drži Rusijo višje od ostalega sveta... Se mi zdi da nekako zanemarjajo probleme ostalega sveta... Če pa še nafta pade pa bodo v isti kaši..

* zadnji popravek: 17.06.08 19:32
#37818 (odg: #36216 andrejcc)  17.06.08 19:55  _addaam78odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

trenutna visoka cena je posledica spekulativnega denarja, ki je zajahal ta val. ko se umakne bo bolelo. kdaj bo to? sanja se mi ne. bomo pa takrat verjetno na hitro zgrmeli do 100 in mogoce se nizje
Se strinjam. Nisem gledal, ampak fajn bi bilo videt koliko % skurijo posamezne države v razvoju v milijonih sodčkov in koliko ta poraba narašča v primerjavi z razvitim Zahodom.

Da je rast nafte 100%+ posledica realnega povpraševanja po nafti s strani Kitajske in Indije... to je po moje absurdno.

40% te cene nafte danes je finančna špekulacija. Milijarde in milijarde poceni dolarjev, ki frčijo naokrog in se skrivajo v "otipljivih surovinah" v strahu pred inflacijo (poceni dolarjem).

Po moje se bo prvi dokaz finančne špekulacije zgodil, ko bo Bernanke začel počet tisto, kar je napovedal: krepit dolar. Prvi simptom te mrzlice bo dvig obrestne mere, ki bo iznenada šokiral pol špekulantov, ker so vsi prepričani, da si FED tega pri padajočih cenah nepremičnin ne more privoščiti.

Ampak kako izbiro sploh ima FED? Naj pusti te obrestne mere, da se vgradijo inflacijska pričakovanja v sistem? TO so že poskusili v 70-ih letih in totalka zafurali zadeve.

To kar rabijo surovinski špekulanti je šok terapija, ker tu gre navsezadnje tudi za verodostojnost FED-a. Če zdaj dopustijo, da gre dolar še nižje, potem lahko samo zaprejo vse skupaj in odpeketajo veselo v sončni zahod.

Sem pa skoraj prepričan, da se bodo začele delat tudi operacije na odprtem trgu za krepitev dolarja.

Ne pravim, da se bo dolar okrepil bistveno proti eur, recimo za 10%, ker ZDA še rabijo rešilno bilko izvoza, ampak FED tukaj mora dati neizpodbiten dokaz, da je padanje dolarja končano.

Po moje je to zadnja obrambna linija FED-a. Ni več umika tu.

* zadnji popravek: 17.06.08 19:55
#37819 (odg: #36216 andrejcc)  17.06.08 20:23  _dexterslabodgovori / citiraj  |  shramba  

Se strinjam s Sorosom, ki pravi, da ima trend močno podporo v naraščanju povpraševanja, na katerega se je obesil napihajoč balonček špekulantov. Tudi sam sem špekulant in sem short na nafti od takrat, ko je bila 127. Imam 10% izgube in razmišljam o stop loss-u. Mislim, da se bo ta balonček še napihoval.

Obstaja -0,93 povezava med dolarjem in nafto (vir bloomberg). ECB je v res nerodnem položaju. Ko je 6 junija namigovala, da bo povišala obrestne mere se je zgodilo naslednje: dolar je poletel, nafta je zabeležila 10 dolarski poskok (največji v zgodovini). Torej ECB bo sama težko ukrotila inflacijo, ki je v največji meri posledica visoke cene nafte. Edino FED lahko reši evropo s politiko močnega dolarja, kar pa mu spet ne paše.
#37823 (odg: #37812 roaddogg)  17.06.08 21:37  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

kar imam v Rusiji je moja dolgoročna naložba in ne mislim prodajat, če bo fejt padla bom mogoče kaj dokupil, vsekakor pa še ne kmalu.....
#37824 (odg: #37823 longtime)  17.06.08 21:49  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Sej na volatilnost Emerging marketov te posebej opozorijo pri podpisovanju pristopne izjave..

Drugače pa sej Rusija ni izrecno samo Naftna jama, je tudi emerging market, ki raste.. Standar prebivalstva se povečuje, plače rastejo.. Je pa trenutno problem visoka inflacija, korupcija....itd... Ma jz mislm, da če gledaš na Rusijo za 10 let naprej bo gotovo šla v plus...
#37829 (odg: #37824 roaddogg)  17.06.08 23:07  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Sej na volatilnost Emerging marketov te posebej opozorijo pri podpisovanju pristopne izjave..

Drugače pa sej Rusija ni izrecno samo Naftna jama, je tudi emerging market, ki raste.. Standar prebivalstva se povečuje, plače rastejo.. Je pa trenutno problem visoka inflacija, korupcija....itd... Ma jz mislm, da če gledaš na Rusijo za 10 let naprej bo gotovo šla v plus... ::
10 let - ja to je ponavad +, ....... zato me tud ne skrbi + tega tega denarja ne potrebujem........ je pa brez pomena opravičevati svojo neumnost s tem da rečeš čez 10 let bo ok.....vlagati moraš s toliko razuma, da se zavedaš tudi vrednotenj (ki so trenutno kr ok) + kar si ti že napisal+ še marsikaj :))

moti me pa, da nikoli nihče ne napiše ničesar o značaju ljudi, ker to bi znalo biti pomembno........ tu ima rusija (+ seveda korupcija) velik minus
#37832 (odg: #37829 longtime)  17.06.08 23:12  tomazbaodgovori / citiraj  |  shramba  

tisti rusi ki imajo denar so zelo potratni in razsipni (nek se visi raskoš). Po mojem bo prodaja luksuznih izdelkov v rusiji še naraščala. (trgovina nasploh)

toliko o rusih in lahko noč!
#37833 (odg: #37818 )  17.06.08 23:15  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[addaam78]

Sem pa skoraj prepričan, da se bodo začele delat tudi operacije na odprtem trgu za krepitev dolarja.

Ne pravim, da se bo dolar okrepil bistveno proti eur, recimo za 10%, ker ZDA še rabijo rešilno bilko izvoza, ampak FED tukaj mora dati neizpodbiten dokaz, da je padanje dolarja končano.
--meni se zdi, da se od srecanja g7 to ze dogaja. nekako preko 1,6 proti evru se ne pusti. vsaj tako zgleda zaenkrat. od takrat smo namrec skoraj zasidrani pod 1,55

#37834 (odg: #37819 )  17.06.08 23:17  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[dexterslab]

Se strinjam s Sorosom, ki pravi, da ima trend močno podporo v naraščanju povpraševanja, na katerega se je obesil napihajoč balonček špekulantov.
--ja ta izjava tudi po moje lepo predstavi celotno sliko.
#37836 (odg: #37833 andrejcc)  17.06.08 23:28  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Fuck, stari, 10% okrepitev je razlika med bogastvo in revscino.
#37844 (odg: #37836 kolega)  18.06.08 08:50  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

?!?
#37897 (odg: #37844 andrejcc)  18.06.08 13:58  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

400 x 10% ?

ali pa vsaj

100 x 10% ?
#37901 (odg: #37897 kolega)  18.06.08 14:08  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

razlagas o tvojem vzvodu al kaj? ni mi ravno jasno kaj so stevilke, ki jih podajas
#37903 (odg: #37901 andrejcc)  18.06.08 14:16  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Ma nekaj haluciniram, saj ste navajeni ze.

Ampak vsaka GOTOVOST je res zakon.

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 100   stran:  1 | 2 | 3 | 4 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Naftni balon

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>