Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 12:08
0,13 %
7.342,08
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11:05
-0,45 %
1.450,17
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 38865... najdena v temi Prve lastovke

Seznam forumov  >  Periskop  RSS    >  Prve lastovke

Blog - Sandi Kodrič

Sandi Kodrič

V tem blogu se avtor pretežno čudi in sprašuje o raznih temah - ki so ali pa niso povezane s financami.

Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani.

Rubrike
·banke (36)
·borza (35)
·certifikati (13)
·davki (9)
·ekonomija (36)
·hec (7)
·jezik (17)
·kekec (20)
·knjige (2)
·mediji (21)
·nadzorniki (20)
·nakupovanje (11)
·nepremičnine (52)
·oglaševanje (25)
·pokojnina (55)
·politika (50)
·potrošnik (15)
·psihologija (3)
·razno (8)
·skladi (93)
·sodstvo (5)
·svoboda (6)
·zakonodaja (19)
·zavarovanje (31)
·zdravstvo (11)
Arhiv
·nov 2015 (1)
·maj 2015 (1)
·feb 2015 (1)
·dec 2012 (1)
·nov 2012 (1)
·okt 2012 (4)
·jul 2012 (6)
·jun 2012 (1)
·maj 2012 (1)
·apr 2012 (5)
·mar 2012 (2)
·feb 2012 (3)
·jan 2012 (4)
·dec 2011 (3)
·nov 2011 (4)
·okt 2011 (7)
·sep 2011 (2)
·avg 2011 (6)
·jul 2011 (1)
·jun 2011 (4)
·maj 2011 (13)
·apr 2011 (8)
·mar 2011 (15)
·feb 2011 (4)
·jan 2011 (11)
·dec 2010 (9)
·nov 2010 (12)
·okt 2010 (10)
·sep 2010 (10)
·avg 2010 (11)
·jul 2010 (8)
·jun 2010 (9)
·maj 2010 (11)
·apr 2010 (11)
·mar 2010 (17)
·feb 2010 (6)
·jan 2010 (5)
·dec 2009 (7)
·nov 2009 (6)
·okt 2009 (9)
·sep 2009 (3)
·avg 2009 (8)
·jul 2009 (3)
·jun 2009 (2)
·maj 2009 (7)
·apr 2009 (5)
·mar 2009 (12)
·feb 2009 (7)
·jan 2009 (11)
·dec 2008 (6)
·nov 2008 (11)
·okt 2008 (10)
·sep 2008 (5)
·avg 2008 (8)
·jul 2008 (4)
·jun 2008 (12)
·maj 2008 (8)
·apr 2008 (7)
·mar 2008 (9)
·feb 2008 (6)
·jan 2008 (7)
·dec 2007 (5)
·nov 2007 (8)
·okt 2007 (6)
·sep 2007 (8)
·avg 2007 (8)
·jul 2007 (1)
·jun 2007 (8)
·maj 2007 (11)
·apr 2007 (12)
·mar 2007 (11)
·feb 2007 (6)

Prve lastovke
Rubrika: skladi
<  |  >  |  seznam
 12.06.08 13:28  sandi (admin) (DS) shramba  

Ilirika na spletnih straneh že predstavlja storitev e-skladi, ki bo omogočala spletni pristop k njihovim skladom brez osebne identifikacije na okencu. Kot sporočajo, bo storitev zaživela predvidoma čez mesec dni.

V zadnjih dneh je to, poleg spletne banke DIBA, že drugi signal, da se letos malo bolj premika v smeri poenostavljanja finančnih storitev za uporabnike.

Za jesen pa štart napoveduje še nizozemska DSB Bank. To je sicer treba jemati z rezervo, kajti prihod so za "jesen" napovedovali tudi lani, ravno ob takem času.

* zadnji popravek: 12.06.08 13:28

Komentarji uporabnikov
Replika? Pripomba? Še kaj manjka?  (vseh: 49; zadnji: 07.10.08 09:11)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

12.06.08 13:30  KlemenK (admin) odgovori / citiraj

Lepo, lepo ... Vsaj nekaj gre na bolje.
 12.06.08 13:30  ajerajodgovori / citiraj

Iiriki orenk škripa očitno, zato so se vrgli v nove prijeme.
 12.06.08 13:44  matic7odgovori / citiraj

To je po moje super zadeva, ker meni se ravno teh stvari ne da, da moram nekam npr. dvigniti iz sklada 2000 eur.

Se pravi iz računalnika se bo dalo opraviti nakup točk, ko bodo vse uštimali za krovne sklade, se bo dalo s tem načinom že početi pravo trgovanje:))
 12.06.08 13:45  Osojnikodgovori / citiraj

gregor grmek je vendar pravi guru pri svojih napovedih. :-)

kadar berem kakšno njegovo izjavo, me čudi, da mu sploh še kdo zaupa denar.

(no, saj povprečje slo upravljalce ni veliko boljše)
 12.06.08 22:41  vilijemodgovori / citiraj

DIBA DIBA, sem se prehitro veselil.

Pa kaj veste da tista DIBA banka je samo en navaden depozit, nakazujes lahko samo na svoj osnovni bancni racun, ki si ga na pogodbi navedel

Transakcijski racun - ma kaki, nema.

Aja pa tista lepa obrestna mera velja samo za tiste, ki bodo imeli od 1000 eur dalje na racunu.

Povejte mi eno dobro lastnost oz. prednost... :)

Pa ne prednosti za ponudnika te storitve kerizgleda da bodo lepo nabrali denar od tistih, ki ne bodo prebrali pogodbe.
 12.06.08 22:49  roaddoggodgovori / citiraj
[matic7]

To je po moje super zadeva, ker meni se ravno teh stvari ne da, da moram nekam npr. dvigniti iz sklada 2000 eur.

Se pravi iz računalnika se bo dalo opraviti nakup točk, ko bodo vse uštimali za krovne sklade, se bo dalo s tem načinom že početi pravo trgovanje:))
Pazi pol padeš med špekulante in te bodo obdavčli po 40% !! :)
 13.06.08 07:09  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[vilijem]

Povejte mi eno dobro lastnost oz. prednost... :)
3,8% na avista sredstva brez roka odlezanja.

Pa ne prednosti za ponudnika te storitve kerizgleda da bodo lepo nabrali denar od tistih, ki ne bodo prebrali pogodbe.
kaj jim bodo pa zaracunali?
 13.06.08 10:57  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[matic7]

Katere operacije bo omogočala Ilirika, ne vem. Meni bi se zdelo smiselno omogočiti najmanj naslednje:

- pristop k skladu

- menjavo sklada

- zahtevek za izplačilo

- spremembo podatkov (naslovi ipd.)

- vpogled v pretekle transakcije in trenutno stanje

- vpogled v trenutno davčno stanje (glede na dosedanje transakcije v koledarskem letu)
 13.06.08 17:22  vilijemodgovori / citiraj
[crt]

:: [vilijem]

:: Povejte mi eno dobro lastnost oz. prednost... :)

3,8% na avista sredstva brez roka odlezanja.

:: Pa ne prednosti za ponudnika te storitve kerizgleda da bodo lepo nabrali denar od tistih, ki ne bodo prebrali pogodbe.

kaj jim bodo pa zaracunali?
No ce ze sprasujes :) po enem letu bodo dobili racun za certifikat pri Posti.

to je 4,17 € na leto.

Zmotilo me je predvsem to, ko pise "spletna banka" primerneje bi bilo "spletni depozit" :)

13.06.08 18:13  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[vilijem]

No ce ze sprasujes :) po enem letu bodo dobili racun za certifikat pri Posti.

to je 4,17 € na leto.
u mater, cela groza, pa to je cela polovica enega solidnega kosila :)

no jaz sem bil vceraj na posti za identifikacijo ob odprtju, certifikat imam pa ze od prej (sigov).
 13.06.08 18:34  Attractionodgovori / citiraj
[crt]

:: No ce ze sprasujes :) po enem letu bodo dobili racun za certifikat pri Posti.

:: to je 4,17 € na leto.

kje dobis ti solidno kosilo za 8.34 € ?

13.06.08 18:48  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

zadnje case sem precej v prekmurju :)
 13.06.08 19:51  vilijemodgovori / citiraj
[crt]

:: No ce ze sprasujes :) po enem letu bodo dobili racun za certifikat pri Posti.

:: to je 4,17 € na leto.

no jaz sem bil vceraj na posti za identifikacijo ob odprtju, certifikat imam pa ze od prej (sigov).
Saj res da je to malo hecno, ampak v primeru 1000 Eur in obrestnamera 3.8% ti s pomocjo tehle 4.17 eura pride na 3.5% :)

To je ze ena dobra lasnost, da si lahko uporabil obstojeci certifikat od sigov, ki je zaenkrat gratis. :)

Lepo poslovanje z banko ti zelim, ce bos lahko delal se kaj drugega kot nakazoval denar sem in tja med diba racunom in tvojim racunom pri osnovni banki se oglasi, ce ti ni odvec :=)

Na straneh sem razbral da je ta depozit zaenkrat edina funkcija.

* zadnji popravek: 13.06.08 19:51
 13.06.08 22:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[vilijem]
Saj res da je to malo hecno, ampak v primeru 1000 Eur in obrestnamera 3.8% ti s pomocjo tehle 4.17 eura pride na 3.5% :)
gre za nekoliko vec.

Lepo poslovanje z banko ti zelim, ce bos lahko delal se kaj drugega kot nakazoval denar sem in tja med diba racunom in tvojim racunom pri osnovni banki se oglasi, ce ti ni odvec :=)
zaenkrat je to vse, kar me zanima, nakazila pocnem drugje.
 14.06.08 13:25  matejosodgovori / citiraj

Kaj pa nakazilo recimo iz NLB na diba račun, kolk to pobere? Če vemo da ima mesečni depozit pri NLB letno OM 3,55% .
 14.06.08 13:43  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

tu so sredstva na razpolago takoj pri vezavi pa ne. tako da lahko dibo primerjas s tem koliko dobis ce denar lezi na racunu pri drugi banki. in potem sploh ni debat.
 14.06.08 21:33  alonsoodgovori / citiraj

Vseeno je pri Sparkasse bolje,imam vezan depozit (varnostni sklad) mesečno OM 3,9%,avtomatsko podaljšanje, sredstva na razpolago takoj.

Lp
 15.06.08 00:02  roaddoggodgovori / citiraj

ABANKA mesečna vezava z avtomatskim podaljševanjem 3,65 % letno..

Raiffeisen vezava za 1 leto... 5% letna obrestna mera..

Seveda nas na koncu udari davek na obresti iz naslova depozitov, ki je če se ne motim za leto 2008 že 20 % na dobiček dosežen nad 1000 neobdavčenih €.... Črt popravime če sm napisal nabobe..

* zadnji popravek: 15.06.08 00:02
 16.06.08 08:51  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[alonso]

Vseeno je pri Sparkasse bolje,imam vezan depozit (varnostni sklad) mesečno OM 3,9%,avtomatsko podaljšanje, sredstva na razpolago takoj.
imas vezan depozit, sredstva pa so na razpolago takoj? kako spravis skupaj to dvoje?
 16.06.08 08:55  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[roaddogg]

ABANKA mesečna vezava z avtomatskim podaljševanjem 3,65 % letno..

Raiffeisen vezava za 1 leto... 5% letna obrestna mera..

Seveda nas na koncu udari davek na obresti iz naslova depozitov, ki je če se ne motim za leto 2008 že 20 % na dobiček dosežen nad 1000 neobdavčenih €.... Črt popravime če sm napisal nabobe..
davcno si prav napisal.

kar se tice obresti... ljudje, dajte no locit, kaj je vpogledna vloga, kaj pa vezava.

to, kar nudi diba, je za vpogledno vlogo. edina stvar, ki se jo da s tem kolikor toliko primerjati, so tiste variante, ko denar polozis in mora odlezati 30 dni, nakar je kadarkoli na voljo.

NE mores pa s tem primerjati vezav, ker te pomenijo NErazpolozljivost denarja, pa naj bo to za mesec ali za leto.

seveda imas lahko osebno situacijo, da ti je vseeno, ce imas dostopni cas en mesec. komur pa ni, brez skrbi, da je taksna OM na povsem vpogledna sredstva zanimiva.

in ja, lahko, da se bo samo malo ljudi odlocilo... to bi bilo super, ker to zame kot stranko pomeni, da ne bo prihajalo do preobremenjenosti serverja :)
 16.06.08 09:14  ventoodgovori / citiraj
[crt]

:: [alonso]

:: Vseeno je pri Sparkasse bolje,imam vezan depozit (varnostni sklad) mesečno OM 3,9%,avtomatsko podaljšanje, sredstva na razpolago takoj.

imas vezan depozit, sredstva pa so na razpolago takoj? kako spravis skupaj to dvoje?
Tudi sam imam depozit pri Sparkasse. Sredstva so na voljo najkasneje naslednji dan po prekinitvi vezave (prekine se lahko kadarkoli). Seveda pa ni obresti za dneve od zadnjega podaljšanja. Aja, min. vezava je 1500€.

16.06.08 09:16  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[crt]

in ja, lahko, da se bo samo malo ljudi odlocilo... to bi bilo super, ker to zame kot stranko pomeni, da ne bo prihajalo do preobremenjenosti serverja :)
Ali je znano, kako pride do te obrestne mere?

- ali jo diba določi čisto poljubno, ali pa je vezana na kaj drugega

- ali jo lahko spremenijo kadarkoli, ali morda samo ob določenih obdobjih (recimo vsakega 1. v mesecu)
 16.06.08 09:20  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[vento]

Seveda pa ni obresti za dneve od zadnjega podaljšanja.
potem to seveda ni primerljivo.
 16.06.08 09:20  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[sandi]

Ali je znano, kako pride do te obrestne mere?

- ali jo diba določi čisto poljubno, ali pa je vezana na kaj drugega

- ali jo lahko spremenijo kadarkoli, ali morda samo ob določenih obdobjih (recimo vsakega 1. v mesecu)
bom praskal se naprej, zaenrkat sem prisel do tega, da imajo mesecni pripis obresti (splosni pogoji namrec niso bili jasni glede tega).
 16.06.08 10:13  Skullodgovori / citiraj

Tudi jaz ne razumem, kako nekateri to primerjate z raznimi vezavami, ko je pa ravno nevezanost denarja poglavitna prednost dibe.. Bolša je primarjava z denarnimi skladi, npr kd mm, kjer so sredstva ravnotako prosta, vendar pa je razlika pri obdavčitvi, ki je v prid dibi. Razlika je še v enostavnosti nakazila na račun in iz računa, v primerjavi z nakazilom denarja iz sklada, vendar se zna ta razlika v prihodnosti izničiti, zaradi morebitnega elektroneskega poslovanja s skladi, čeprav vprašanje kdaj.. Trenutno pa ima diba tudi višje obresti.

Glavno vprašanje pa je res, kako se ta obrestna mera oblikuje...
 16.06.08 10:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Skull]

Bolša je primarjava z denarnimi skladi, npr kd mm, kjer so sredstva ravnotako prosta, vendar pa je razlika pri obdavčitvi, ki je v prid dibi.
kombiniranje denarnih skladov ti omogoca manevre, katerih rezultat je obdavcitev nula. resda pa tam a) ni izrecne garancije za vlozena sredstva in b) donosnost ni vnaprej znana in ni receno, da sploh obstaja.

(tocka b) ni samo akademska glede na vse, kar se je zgodilo od lanskega poletja.)
 16.06.08 11:37  alonsoodgovori / citiraj
[crt]

:: [alonso]

:: Vseeno je pri Sparkasse bolje,imam vezan depozit (varnostni sklad) mesečno OM 3,9%,avtomatsko podaljšanje, sredstva na razpolago takoj.

16.06.08 11:42  alonsoodgovori / citiraj

tko kot je povedal vento
 16.06.08 11:48  Skullodgovori / citiraj
[crt]

kombiniranje denarnih skladov ti omogoca manevre, katerih rezultat je obdavcitev nula.
O izvajanju teh manevrov sem že sam razmišljal, vendar se mi glede na trenutno količino sredstev, ki jih vlagam in glede na malce narodno poslovanje s skladi, kjer moraš fizično nekam, ne splača.. Če ne bi bilo 30 dnevne omejitve, bi se pa seveda vsakič ko bi imel čas ustavil v finančni točki =) Se pa malo bojim, da bi mi tisti ki delajo tam prepovedali vstop, ker bi imeli z mano samo delo, pa nič koristi =)
 16.06.08 12:02  _Wileyodgovori / citiraj

Ker smo ze pri MM skladih... Zanima me, koliko casa traja "round trip" pri teh skladih? Ali enako cakas po knjizenju 1 teden, da ti nakazejo na osebni racun, ali gre to takoj? Sam razmisljam o "trejdanju" KD MM, Abancna denarni in vmes za en mesec DIBA. To bi letos prislo okoli cca 4-5 krat in bi se kar lep prihranek pri davku naredil...
 16.06.08 13:00  Skullodgovori / citiraj

je treba kar počakat par dni na žalost.. Vsaj za kd mm, pri abančna denarnem skladu nimam izkušenj..
 16.06.08 15:09  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

nekaj vtisov z diba.si... tako se trudijo glede stopenj varnosti, da je stvar ze ovirajoca za normalno rabo. dobil mail s potrditvenim linkom, po kliku geslo na mobitel, po vnosu gesla se dodatno kodo na mobitel... pri tej dodatni kodi se je zataknilo (prijava vztraja, da ni prava) in po par potezah -- uporabnik blokiran zaradi prevec napacnih prijav. sem poklical po telefonu (zame neobicajna pot :), se bodo javili, bom porocal... upam, da gre potem, ko das enkrat zacetno prijavo skoz, bolj gladko.
 16.06.08 15:56  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

urejeno... tudi uspesno privezal obstojeci (sigenov) certifikat na zadevo. telefonski support lepo deluje. po instalaciji certifikata se uporablja kombinacija geslo + certifikat (v bistvu overkill, ampak ok) in gre gladko.

* zadnji popravek: 16.06.08 15:56
 16.06.08 18:22  pgregorcodgovori / citiraj
[Skull]

:: [crt]

:: kombiniranje denarnih skladov ti omogoca manevre, katerih rezultat je obdavcitev nula.

O izvajanju teh manevrov sem že sam razmišljal, vendar se mi glede na trenutno količino sredstev, ki jih vlagam in glede na malce narodno poslovanje s skladi, kjer moraš fizično nekam, ne splača.. Če ne bi bilo 30 dnevne omejitve, bi se pa seveda vsakič ko bi imel čas ustavil v finančni točki =) Se pa malo bojim, da bi mi tisti ki delajo tam prepovedali vstop, ker bi imeli z mano samo delo, pa nič koristi =)
Cisto nic ni dela. Jaz imam vse "avtomatizirano". V pdfju imam izpolnjene obrazce za izplacilo, sprintam, prilepim znamko in dam na posto. Nakazila uredim preko interneta. Ce pride zahteva v ponedeljek, je nakazilo obicajno v cetrtek popoldan tako pri kdmm kot pri aeuro.
 16.06.08 18:51  Skullodgovori / citiraj

no na to pa nisem pomislil =) hvala za idejo, mogoče se bom pa še sam lotil tega.. =)
 18.06.08 12:10  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj

Diba, kdo vam je pa to delal...

http://www.finance.si/216215

(Elizabeta in Alojzij)
 18.06.08 14:07  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[sandi]

(Elizabeta in Alojzij)
Haha, hudo!

Prav tako pa sta se za diba račun odločila tudi mladi poslovnež Ruper in njegova zaročenka - manekenka Leopoldina. :-)
 18.06.08 14:11  mbrorodgovori / citiraj

Je imel kdo težave pri nakazilu denarja na dibin račun. Imam net-stik (sparkasse) in ko sem vnesel svoj dibin trr mi je javilo, da je to napačen trr - sem pa preveril večkrat številke. Mogoče še ni čisto aktivirano - čeprav že lahko preko spleta dostopam do dibinega računa. Kake informacije?
 18.06.08 14:18  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[Mojster]

Prav tako pa sta se za diba račun odločila tudi mladi poslovnež Ruper in njegova zaročenka - manekenka Leopoldina. :-)
Bemti, sem hotu napisat Rupert!
 18.06.08 14:19  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Mojster]

:: (Elizabeta in Alojzij)

Haha, hudo!

Naslednji par bosta pa Werner in Helga.

18.06.08 15:04  MSTANK1odgovori / citiraj

Kot reklama za prašek za pranje dnarja (oh saj ta ni umazan, če je iz štunfov)...likvidnost bank mora bit že preklet nizka in/ali kako preživeti v IT dobi.
 18.06.08 17:41  mbrorodgovori / citiraj
[mbror]

Je imel kdo težave pri nakazilu denarja na dibin račun. Imam net-stik (sparkasse) in ko sem vnesel svoj dibin trr mi je javilo, da je to napačen trr - sem pa preveril večkrat številke. Mogoče še ni čisto aktivirano - čeprav že lahko preko spleta dostopam do dibinega računa. Kake informacije?
Sem dobil njihov prijazen odgovor:

Pozdravljeni!

Vaš Diba račun je bil aktiviran danes, posamezna banka pa podatke o transakcijskih računih iz registra Banke Slovenije prevzema vsako jutro.

Nakazilo na vaš transakcijski račun bo po vsej verjetnosti možno z jutrišnjim dnem.

S prijaznimi pozdravi,

Vaša Diba

Zgleda sem bil preveč neučakan :).
 03.07.08 16:57  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
Katere operacije bo omogočala Ilirika, ne vem. Meni bi se zdelo smiselno omogočiti najmanj naslednje:

- pristop k skladu

- menjavo sklada

- zahtevek za izplačilo

- spremembo podatkov (naslovi ipd.)

- vpogled v pretekle transakcije in trenutno stanje

- vpogled v trenutno davčno stanje (glede na dosedanje transakcije v koledarskem letu)
Dejansko prvi pa je kot kaže štartal MedvešekPušnik z enako poimenovano zadevo MP e-skladi

http://www.medvesekpusnik.si/mp.asp?Path...

Iz teksta na njihovem sajtu bi lahko sklepali, da gre za oskubljeno verzijo, ki ne vključuje nobene dejanske transakcije, ampak samo vpoglede.

----

Kaj je MP e-SKLADI?

Brezplačna elektronska storitev, ki Vam omogoča:

* vpogled v Vaše dejansko stanje v izbranih MP-skladih,

* vpogled v vse opravljene transakcije,

* dostop do arhiva preteklih VEP-ov za posamezne MP-sklade,

* izris grafov posameznih MP-skladov za poljubno obdobje,

* dostop do najnovejših člankov in arhiva člankov o kapitalskih trgih strokovnjakov družbe Medvešek Pušnik,

* dostop do svežih informacij o naših storitvah;

* dostop do vseh dokumentov (Pravila upravljanja, Prospekti in Izvlečki prospektov, Pristopne izjave, Zahteve za izplačilo)
 06.07.08 13:35  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

svojo razlicico pripravlja tudi NFD z MojNFD, ki naj bi nudil:

-vpogled v tekoče stanje vlagateljevega portfelja, sestavljenega iz vzajemnih skladov NFD,

-grafični in tabelarični prikaz geografske in panožne razpršitve naložb po posameznem skladu in po vlagateljevem portfelju,

-vsako jutro dnevni povzetek borznega dogajanja iz ameriških, evropskih in azijskih trgov s kratkim komentarjem,

-vsak mesec povzetek dogajanja posameznega sklada z napovedjo upravljavca za naslednje obdobje,

-povzetki analiz posameznih naložb skladov, ki jih pripravlja analitsko - upravljavska ekipa NFD,

-povzetki panožnih in makroekonomskih raziskav, ki jih pripravlja analitsko - upravljavska ekipa NFD ter tuji pogodbeni partnerji,

-dnevnik upravljavca, popularno "blog", na temo aktualnih dogodkov in odprtih stališč vlagateljske skupnosti z možnostjo komentiranja in urednikom

06.07.08 14:18  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[andrejcc]

Obe tile zadevi sta sicer boljše kot nič, vendar samo za vpoglede bi to lahko naredili ŽE ZDAVNAJ in ni bilo treba čakati na zakonodajo o preprečevanju pranja denarja.

Res pa je, da če bi se DZUji zganili prej, Finančna točka ne bi bila, kar je danes (in Vzajemci.com svoje čase ne bi bili, kar so bili).

Zakaj lahko takole pametujem? Ker ne vidim bistvenega napredka od prve spletne strani kakega slovenskega DZUja z vzajemnimi skladi, ki sem jo vsebinsko postavil jaz osebno leta 1999 na naslovu www.kmecka-dzu.si - za silo se jo da še videti v arhivu...

Še leta 2001, ko so štartali Vzajemci (arhivska spletna stran) mislim, da so bili le cca trije dzuji, ki so sploh imeli spletno stran.

Skratka, podcenjevanje interneta v teh krogih je že tradicionalno.
 06.07.08 21:28  MSTANK1odgovori / citiraj
[sandi]

Res pa je, da če bi se DZUji zganili prej, Finančna točka ne bi bila, kar je danes (in Vzajemci.com svoje čase ne bi bili, kar so bili).
Finančna točka ima pred stranmi DZU-jov prednost, da je tukaj vse na enem mestu. (npr. če maš neki od MP-ja in neki od NFD-ja moraš skakat na 2 strani, ker oni pač ne kažejo podatkov od "konkurence")

Na straneh DZU-jev defin. manjka možnost prodaje točk ali prestopa v drug vs. (prek digit.potrdila, to je brez izgube časa z (analogno) papirologijo)

Dokler mi tega ne omogočijo (upam da bo to vsaj po ustanovitvi krovnih skladov), res niso pokazali ničesar novega.

* zadnji popravek: 06.07.08 21:28
 06.07.08 22:35  MSTANK1odgovori / citiraj
[andrejcc]

-vsako jutro dnevni povzetek borznega dogajanja iz ameriških, evropskih in azijskih trgov s kratkim komentarjem,

-vsak mesec povzetek dogajanja posameznega sklada z napovedjo upravljavca za naslednje obdobje,
To bo "zabava" za vlagatelje z dolgim spominom, ki jih nikjer ne manjka: beri (dnevni) včerajšnji in mesečni horoskop.

Pol bo treba pa spet "nove teme" odpirat, ker se vsaka izpeljanka pričakovanja(beri različni vlagatelji-različna (subjektivna) pričakovanja)

temelječa na različnih interpretacijah splošnih(ala horoskopskih) stavkov (ala ta stavek), že iz verjetnosti ne bodo mogla uresničiti.
 07.10.08 09:00  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

Na straneh DZU-jev defin. manjka možnost prodaje točk ali prestopa v drug vs. (prek digit.potrdila, to je brez izgube časa z (analogno) papirologijo)

Dokler mi tega ne omogočijo (upam da bo to vsaj po ustanovitvi krovnih skladov), res niso pokazali ničesar novega.
Iz Banke Koper so sporočili, da se v Banki IN:

- lahko pristopa v sklade Eurizon Easyfund elektronsko z elektronskim podpisom pristopne izjave,

- elektronsko izvaja vplačila v sklade in prodaja točk

- v istem okolju prejema komitent Banke IN tudi potrdila o izvršenih transakcijah ter ima možnost spremljanja VEP-a in gibanja VEP-a.

Sklepamo lahko, da bo v prihodnje isto veljalo tudi za Templetone. Logično bi bilo, da bo urejena tudi neobdavčena menjava sklada znotraj krovnega sklada Easyfund.

* zadnji popravek: 07.10.08 09:00
 07.10.08 09:12  _zavodgovori / citiraj

-vpogled v tekoče stanje vlagateljevega portfelja, sestavljenega iz vzajemnih skladov NFD,

-grafični in tabelarični prikaz geografske in panožne razpršitve naložb po posameznem skladu in po vlagateljevem portfelju,

-povzetki analiz posameznih naložb skladov, ki jih pripravlja analitsko - upravljavska ekipa NFD,

-povzetki panožnih in makroekonomskih raziskav, ki jih pripravlja analitsko - upravljavska ekipa NFD ter tuji pogodbeni partnerji,

-dnevnik upravljavca, popularno "blog", na temo aktualnih dogodkov in odprtih stališč vlagateljske skupnosti z možnostjo komentiranja in urednikom

Glede na njihovo razmišljanje in mentaliteto, kdo in kako tam dela, bo do navedenega preteklo še ogromno časa (ga je tudi že).

* zadnji popravek: 07.10.08 09:12

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>