Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 17:00
0,71 %
9.585,65
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:00
1,47 %
1.296,67
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 39098... najdena v temi Kam z denarjem?

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Kam z denarjem?

Forum "Kam naj vlagam" je namenjen odzivu uporabnikov na vprašanja vrste "kam naj vložim", "ali je moj portfelj OK" in podobno. Temu pa je namenjena tudi storitev Drugo mnenje.

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 39098... najdena na strani 2

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 123   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja
#39062 (odg: #39060 Osojnik)  10.07.08 15:07  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Ma v bistvu je hec, da noben ne more tako dobro/slabo upravljati premoženja kot ti sam.

To si vedel itak že prej, a se ob krizah to še bolje vidi :)
#39063 (odg: #39060 Osojnik)  10.07.08 15:16  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

so prodajalci, ki sami sebe imenujejo upravljalci.
Točno to in na vsak način hočejo, da ti to(čimprej in čimveč) kupiš, ker je njihov namen izključno profit :)

#39064 (odg: #39061 Osojnik)  10.07.08 15:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

http://www.finance.si/forumi/?m=279151#2...
#39065 (odg: #39064 crt)  10.07.08 15:26  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Ze na splosno se samo smejem donosom osebnih upravljalcev. Se v casu bika niso imeli nic visjih oz. po vecini celo nizje donose od kaksnega splosnega ETF-ja. Res me zanima kaj ti upravljalci pocnejo. Vsak, ki ima 10 minut casa na dan za trge ve, da je situacija ze 1 leto v pi.. in da bi bilo boljse svojim klientom svetovat 100 % v denarju oz. vezava 5.5 %,. Sam se s tem ukvarjam ljubiteljsko popoldan in mi je ocitno vec jasno od teh, ki se s tem ukvarjajo profesionalno.

Sploh pa ko odšteješ še mastne provizije ugotoviš, da bodo težko bolj uspešni od pasivnega indeksnega ETF-ja, kjer imaš letno 0.30 % stroškov,.
#39066 (odg: #39064 crt)  10.07.08 15:42  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

vidim, da nisem kaj dosti slabši od Warren Buffett-a. :-))
#39068 (odg: #39065 Tomaz26)  10.07.08 15:44  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

ti osebni upravljalci so verjetno svoj denar zaupali oz. vložili v ETF-je. :-)
#39070  10.07.08 15:50  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

ja, s tem da si potem poberejo še visoke provizije itd in da verjetno težijo k 100 % investiranosti. Tako da se mi zdi da je vsak, ki ima vsaj malo časa lahko bolj uspešen.
#39071 (odg: #39065 Tomaz26)  10.07.08 16:03  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

... in da bi bilo boljse svojim klientom svetovat 100 % v denarju oz. vezava 5.5 %
Zato pač ne rabiš osebnega upravljalca ampak zgolj (staromodno) banko. Beri pol bi zgubil kokoš, ki nese zlata jajca :)

Včasih se pač pojavijo obdobja, ko tvoj pohlep ne koristi obema, ampak le tvojemu upravljalcu.

#39072  10.07.08 16:04  _Wileyodgovori / citiraj  |  shramba  

Meni ni jasno zakaj upravljalci, ko je ociten bear market, kar drzijo in drzijo long pozicije na bluechipih ter farbajo vlagatelje, da bo zdaj zdaj preobrat. Pri tej kolicini sredstev v upravljanju, lahko na razvitih borzah, s klikom miske v sekundi "spucajo" portfelje vseh strank in se na novo pozicionirajo v short. Danes to sploh ni vec problem, ker je na trgu kolikor hoces inverznih ETFjev, ce je ze problem, da se ne sme direktno shortat. Ni mi tudi jasno zakaj ne upravljajo long-short portfeljev, long na momentum sektorjih, short z inverznimi ETFji na celoten market in slabe sektorje. Tako bi tudi ob splosnem zlomu gladko outperformali market... No ja, mogoce je to za "strokovnjake za vas denar" ze prezahtevna strategija... :)
#39073 (odg: #39072 )  10.07.08 16:11  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Wiley]

Danes to sploh ni vec problem, ker je na trgu kolikor hoces inverznih ETFjev, ce je ze problem, da se ne sme direktno shortat. Ni mi tudi jasno zakaj ne upravljajo long-short portfeljev, long na momentum sektorjih, short z inverznimi ETFji na celoten market in slabe sektorje.
ce govoris o upravljalcih slovenskih skladov, potem to dejansko je problem, ker morajo etfji, da so lahko mocno zastopani, po veljavnih predpisih biti recimo temu evropsko usklajeni, kar pa mnogi niso (sploh ameriski).
#39075 (odg: #39073 crt)  10.07.08 16:22  _Wileyodgovori / citiraj  |  shramba  

Aha, no potem je to nekako razumljivo...
#39078 (odg: #39071 MSTANK1)  10.07.08 17:05  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Seveda, ampak govorimo o situaciji, ko imaš denar v upravljanju. Če si sam toliko pameten da veš, da v takšnih obdobjih držiš denar, potem upravljalca verjetno sploh ne potrebuješ. Govoril sem o primerih, ko imajo ljudje denar v upravljanju že 5 let in ne od zacetka medveda. V takšnih primerih bi upravljalci lahko mirno svojim strankam povedali po pravici, da je vse s p.. in jim svetovali kaj takšnega. Bi pa s tem izgubili del svoje pogače in tako nori pa tudi niso. Sicer pa namesto vezave ostane še marsikaj drugega, denarni sklad, obveznice, itd. Tudi s tem bi dosegli veliko boljši rezultat kot -13 %, pa še vseeno bi jim denar ostal v upravljanju.

[MSTANK1]

:: [Tomaz26]

::... in da bi bilo boljse svojim klientom svetovat 100 % v denarju oz. vezava 5.5 %

Zato pač ne rabiš osebnega upravljalca ampak zgolj (staromodno) banko. Beri pol bi zgubil kokoš, ki nese zlata jajca :)

Včasih se pač pojavijo obdobja, ko tvoj pohlep ne koristi obema, ampak le tvojemu upravljalcu.

#39081 (odg: #39078 Tomaz26)  10.07.08 17:54  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Sicer pa namesto vezave ostane še marsikaj drugega...
Npr. Če sediš na nafti (beri Arabci) lahko (rel.poceni)kupiš tisto kar je šlo najbolj v maloro: nepremičnine. (kupili Chrislerjev skyscraper v New Yorku)

Sem poslušal neko teto z ulice: "Sramota(it is a disgrease...), s cashem ki so ga potegnili iz Amerike, sedaj kopujejo tisto kar smo mi z našimi žulji zgradili".

Op.ni ta Amerika nič kej dost drugačna od Slovenije, če (ko) zagusti :)
#39084 (odg: #39078 Tomaz26)  10.07.08 21:21  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

Jah, jaz sem eno upravljanje prekinil v lepih časih in je šlo gladko ko sem po telefonu poklical, me ni nič spraševal in sva se takoj dogovorila.

Drugič pa prekinil mislim da decembra tam okrog nekje, je bilo pa govora pa saj bo, trg se pobira so znižali obrestno mero...

V glavnem takrat ko bi bilo primerno, da mi rečejo da je to verjetno pametna poteza niso. Aja saj tisti ki ima stik s stranko sploh ni upravljalec, ampak le kontaktna oseba, koliko ima pa znanja pa ne vem in me tudi ne zanima:)))
#39085 (odg: #39075 )  10.07.08 21:52  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Wiley]

Aha, no potem je to nekako razumljivo...
Res pa je, da je pri malo bolj gajstnih dzujih v EU že cel kup long-short skladov 130/30, ki so čisto lepo UCITS usklajeni. (kar sicer ne pove nič o smiselnosti tovrstnih skladov :)

Pri nas pa je že vsebovanost običajnih derivatov hud logistični problem (in ne, že dolgo ni ovira slovenska zakonodaja).
#39086 (odg: #39084 matic7)  10.07.08 21:57  _lemonfaceodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem pa bil pri njih v zacetku maja in sem malo povprasal kaksno je njihovo mnenje o primernosti vlaganja v tistem trenutku v balkan, indijo, azijo. Za prvo, so do volitev, ki so bile 11. maja odsvetovali. za MP-Asia in MP-Indija so pa rekli, da je ze primeren trenutek za pocasen vstop. Nic mi ni zal, da nisem poslusal. So mi pa rekli, da lahko gre gor, lahko pa tudi dol namesto. Slabse kot vremenarji, res.
#39093 (odg: #39086 )  10.07.08 23:52  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

jaz ne govorim o družbi MP, ampak eni drugi:)
#39098 (odg: #39086 )  11.07.08 09:15  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[lemonface]

Jaz sem pa bil pri njih v zacetku maja in sem malo povprasal kaksno je njihovo mnenje o primernosti vlaganja v tistem trenutku v balkan, indijo, azijo. Za prvo, so do volitev, ki so bile 11. maja odsvetovali. za MP-Asia in MP-Indija so pa rekli, da je ze primeren trenutek za pocasen vstop. Nic mi ni zal, da nisem poslusal. So mi pa rekli, da lahko gre gor, lahko pa tudi dol namesto. Slabse kot vremenarji, res.
--tako kot vremenarji tudi drugi nimajo kristalne krogle. vsak se postavi na pozicijo za katero misli da je prava in nosi tudi posledice (v donosih oz sredstvih v upravljanju). zato pa imajo vlagatelji, ki z nekom niso zadovoljni, vsak dan moznost denar vzeti iz sklada in iti v drugi sklad ali dzu ali pa ga preprosto sami upravljati naprej (seveda tega vecina ne stori, ker ne ve kje zaceti). po bitki pa je lahko vsak general

* zadnji popravek: 11.07.08 09:15
#39103 (odg: #39098 andrejcc)  11.07.08 10:15  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [lemonface]

:: Jaz sem pa bil pri njih v zacetku maja in sem malo povprasal kaksno je njihovo mnenje o primernosti vlaganja v tistem trenutku v balkan, indijo, azijo. Za prvo, so do volitev, ki so bile 11. maja odsvetovali. za MP-Asia in MP-Indija so pa rekli, da je ze primeren trenutek za pocasen vstop. Nic mi ni zal, da nisem poslusal. So mi pa rekli, da lahko gre gor, lahko pa tudi dol namesto. Slabse kot vremenarji, res.

--tako kot vremenarji tudi drugi nimajo kristalne krogle. vsak se postavi na pozicijo za katero misli da je prava in nosi tudi posledice (v donosih oz sredstvih v upravljanju). zato pa imajo vlagatelji, ki z nekom niso zadovoljni, vsak dan moznost denar vzeti iz sklada in iti v drugi sklad ali dzu ali pa ga preprosto sami upravljati naprej (seveda tega vecina ne stori, ker ne ve kje zaceti). po bitki pa je lahko vsak general

To je res da nihče ne ve kam in kako, ampak pri njih se resnicno ne morem znebiti obcutka da so pretirano pasivni...
#39117 (odg: #39064 crt)  12.07.08 09:07  ana386odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

http://www.finance.si/forumi/?m=279151#2...
12mes +13%

6mes -13%
#39120 (odg: #39040 sandi)  12.07.08 16:37  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

- izjemno tvegana sestava portfelja MP-Balkan, kot jo je sestavljal nekdanji upravitelj tega sklada
A Železnik ni več upravljalec MP Balkana? Kdaj se je pa to zgodilo (ne vem, ali se je zgodilo zelo potihem, ali pa sem jaz prespal)? Kdo pa je zdaj upravljalec tega sklada?
#39121  12.07.08 17:13  Mekiodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja kot vlagatelj v MB-BALKAN me res zanima kako, da nič ne vem o tem?!

Sicer kar se MPja tiče se mi zdi MP-GLOBAL dokaj v redu sklad.
#39122 (odg: #39121 Meki)  12.07.08 17:28  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Meki]

Ja kot vlagatelj v MB-BALKAN me res zanima kako, da nič ne vem o tem?!

Sicer kar se MPja tiče se mi zdi MP-GLOBAL dokaj v redu sklad.
V redu? letos je padel za 25 %, indeksi razvitih trgov pa za malo manj. Če računaš še to, da v dani situaciji pred enim letom nikakor ne bi smeli imeti več kot 50 % sredstev v delnicah, potem bi moral sklad pasti za kvečjemu 10 %, če bi upravljavec vedel kaj dela.

Se ti 25 % minusa zdi še vedno dokaj v redu?
#39123 (odg: #39122 )  12.07.08 17:33  _poldeodgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem imel pred padci 20 % svojega premoženja v delnicah, pa še to samo v evropskih blue chipih. Sedaj sem delež delnic dvignil na 30 %. In skladno s padci bom ta delež povečeval. Če bo pa rastlo pa tudi ne bom pretirano jezen, samo ljubši so mi vsekakor padci.

Že 3 leta pišem v tem forumu da je pri investiranju daleč najbolj pomemben % izpostavljenosti v delnicah. Ampak kakor izgleda naši vrli upravljavci tega še niso dojeli. Morda pa bodo sčasoma.
#39124 (odg: #39122 )  12.07.08 17:54  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[polde]

V redu? letos je padel za 25 %, indeksi razvitih trgov pa za malo manj. Če računaš še to, da v dani situaciji pred enim letom nikakor ne bi smeli imeti več kot 50 % sredstev v delnicah,
--ljudje dajte govorit smiselne stvari. ne more delniski sklad, ki ima po prospektu dolocen minimalni delez delnic (75%) imeti manj delnic. bo treba zacet brat prospekte ali vsaj izvlecke prospektov ne pa kar v prazno streljat

#39128 (odg: #39120 KlemenK)  12.07.08 19:52  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

A Železnik ni več upravljalec MP Balkana? Kdaj se je pa to zgodilo (ne vem, ali se je zgodilo zelo potihem, ali pa sem jaz prespal)? Kdo pa je zdaj upravljalec tega sklada?
Naj bi bil novi: Peter Jenčič za sklad MP-BALKAN.SI, kar se da videti tukaj:

http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

[sandi]::- izjemno tvegana sestava portfelja MP-Balkan, kot jo je sestavljal nekdanji upravitelj tega sklada
MP-Balkan je bil itak že od samega začetka bil hazarderski, kar mu je tudi prineslo takratni uspeh (julija 2006 je bil 90% v balkanskih delnicah + dovolj majhen sklad,

medtem ko je imela konkurenca precej več sredstev, a manj delnic, pa še med njimi so bile tudi delnice avstrijskih bank)

In ostal(razen po velikosti)je takšen: trenutno je največji hazard(beri ga tlači dol) "politično nekorekten" visok delež Makedonije (problemi s Grčijo)in visok delež v BIH

(Banja luka in Sarajevo sta šla najbolj v PM, kar niti ni presenetljivo, saj gre za zelo majhna=butična trga)

Skratka za drugačne razmere na trgih, se je pokazal za (trenutno)boljšo izbiro Publikum Balkan. (ki mu uspeva najbolje hibernirati v tem

sušnem obdobju, nenazadnje tudi zato, ker ima že zaradi svoje velikosti (skoraj 100M), dovolj sredstev tudi v denarju)

#39142 (odg: #39128 MSTANK1)  13.07.08 15:36  blinkodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: [Mojster]

:: A Železnik ni več upravljalec MP Balkana? Kdaj se je pa to zgodilo (ne vem, ali se je zgodilo zelo potihem, ali pa sem jaz prespal)? Kdo pa je zdaj upravljalec tega sklada?

Naj bi bil novi: Peter Jenčič za sklad MP-BALKAN.SI, kar se da videti tukaj:

http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

::[sandi]::- izjemno tvegana sestava portfelja MP-Balkan, kot jo je sestavljal nekdanji upravitelj tega sklada

MP-Balkan je bil itak že od samega začetka bil hazarderski, kar mu je tudi prineslo takratni uspeh (julija 2006 je bil 90% v balkanskih delnicah + dovolj majhen sklad,

medtem ko je imela konkurenca precej več sredstev, a manj delnic, pa še med njimi so bile tudi delnice avstrijskih bank)

In ostal(razen po velikosti)je takšen: trenutno je največji hazard(beri ga tlači dol) "politično nekorekten" visok delež Makedonije (problemi s Grčijo)in visok delež v BIH

(Banja luka in Sarajevo sta šla najbolj v PM, kar niti ni presenetljivo, saj gre za zelo majhna=butična trga)

Skratka za drugačne razmere na trgih, se je pokazal za (trenutno)boljšo izbiro Publikum Balkan. (ki mu uspeva najbolje hibernirati v tem

sušnem obdobju, nenazadnje tudi zato, ker ima že zaradi svoje velikosti (skoraj 100M), dovolj sredstev tudi v denarju)

Peter Jenčič - diplomiral maja 2007 na EF http://www.cek.ef.uni-lj.si/u_diplome/je...

A tale MP res ne more boljšega kadra najti? Vsaj take, ki so že dali en bear market skozi in imajo dober personal track record zadnjih ..hm...10 let na globalnih trgih. Ups...kaj mi pa je :) taki kalibri bodo raje upravljali kar svoj keš. MP je na Balkanu s strategijo bigger fool, postal GREATEST FOOL.
#39144 (odg: #39142 blink)  13.07.08 16:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

nekatere pa res zuli MP. imajo svoj pogled in ga predstavijo, ce se strinjas z njim jim zaupas denar, ce ne ne. bi se dalo koga drugega se dosti bolj kritizirat. ni malo DZUjev brez strategije, ki vse delajo ad hoc, ki ne vejo kaj povedat,...

tak track rekord kot ga isces med slo upravitelji skladov ne bos nasel

kar se tice balkana pa http://www.financna-tocka.si/text.php?id...
#39145  13.07.08 16:17  140956odgovori / citiraj  |  shramba  

Tolažba KD-Balkan je še slabši kot MP-Balkan,

pa tudi Kd skladi so letos še večja polomija kot MP skladi

PRIMER:Lani ko so vse borze cvetele so imeli v KD-Galileo cca 72% v delnicah

letos ko so vse borze v krepkih minusih pa imajo v delnicah nad 80%

zelo pametni in sposobni so ni kaj.
#39146 (odg: #39142 blink)  13.07.08 16:22  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[blink]

MP je na Balkanu s strategijo bigger fool, postal GREATEST FOOL.
Če smem malo parafrizirati frazo:

The greatest fool on Balkans is a guy with Bollocks in his hands.(probably thinking that he is holding something or somebody elses)
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 123   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Kam naj vlagam  >  Kam z denarjem?

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>