Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 17:03
0,56 %
9.571,06
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:00
1,47 %
1.296,67
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 39099... najdena v temi Rusija

Seznam forumov  >  Skladi  >  Rusija

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 39099... najdena na strani 2

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 57   stran:  prva | < | 1 | 2
#38676 (odg: #38661 Osojnik)  02.07.08 17:04  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

- daj si ti najprej poglej izbiro na naslednjih volitvah. In hvaležn ti bom za namig, kdo je optimalna izbira - ??

Mar res misliš da bi folk, če bi imel možnost izbire, izbral optimalno možnost?

Folk izbira take kot je sam (povprečneže) in to je za njih optimalna izbira.

In potem je vedno razočaran, ker vsakič verjame(prej) nekim nerealnim obljubam in koliko in kako se (potem) to uresniči v praksi(to je kratek spomin...)

Analogija z masami vlagateljev in njihovimi upravljalci je zgolj zlobno naključje :)

Kar pa se tiče mojih namigov kdo bi bil zate najboljši: Probaj najti nekoga, ki govori in razmišlja podobno kot ti :)

* zadnji popravek: 02.07.08 17:04
#38682  02.07.08 18:12  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

a bi se lahko nehal kregat.........prosim!
#38684 (odg: #38663 Partizan)  02.07.08 19:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ker sta zgleda spraznila municije se komentar :)

torej. ce nimas casa, da si dost zraven in aktiven, je dejansko major trend v vsem tem casu bil dol in je bilo bolje ne biti investiran

seveda pa se v vsakem padajocem trendu pojavijo tudi mocni skoki navzgor. seveda se da tudi tu zasluziti, vendar ob predpostavki timinga in dosti ukvarjanja, kar naceloma ni za vlagatalje v vzajemne sklade. tudi drugace je v vecini primerov (seveda so svetle izjeme, ki jim gredo vse pohvale) izplen bolj reven, sploh glede na kolicino vlozenega truda in zivcev, ker je pac tezko iti notri blizu dna in ven blizu vrha (kot vedno)

* zadnji popravek: 02.07.08 19:27
#38691 (odg: #38684 andrejcc)  02.07.08 20:25  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

seveda pa se v vsakem padajocem trendu pojavijo tudi mocni skoki navzgor. seveda se da tudi tu zasluziti, vendar ob predpostavki timinga in dosti ukvarjanja...
Včasih si bil z enakim ukvarjanjem hiter za 10% v plusu.

Podobno je danes: enaka taktika in si lohk hiter za 10% v minusu.

In potem se začneš tolažit, da si vendar dolgoročen investitor :)
#38754 (odg: #38666 Partizan)  03.07.08 15:29  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

tvoja posta:

#38625 (odg: #38558 Partizan) 02.07.08 12:18 Osojnik

kaj zdaj to ? ko teče (prva) voda v grlo je pa takoj konec patriotizma in bratske ljubezni ? si tako hitro pozabil na to, da bo rusija letos hit s +20% ?

Kaj bo šele na balkanu....

#38628 (odg: #38626 MSTANK1) 02.07.08 12:48 Osojnik

napoved Partizana kakšen mesec ali dva nazaj za ruske delnice, ko se je kot majhen otrok vsak dan posebej veselil kako rusija raste, da bo balkan vsak čas eksplodiral (na borzi za spremembo) in da je to zato, ker jih ima on rad, pa se ne moram sedaj spomniti, koga že ?

------

1. nisem majhen otrok

2. nisem razvajen otrok (kar imam sem si sam zaslužil, pa še staršem pomagal)

3. na borzi so priložnosti tudi v takih obdobjih kot je zdaj, ki jih ti pač nisi sposoben najti... čudno, da se ne lotiš mta900, ki s stvojim prepričanjem nima nič, pa te z izkušnjami 100x pelje scat.

Partizan: Osojnik, ti si pač kot moja mama.. večen pesimist starejšega datuma (verjetno sta oba približno enakih let, čeprav praviš da spadaš v mlajšo polovico.. huh), ker kaj drugega zaradi svoje starostne neagilnosti tudi ne moreš bit.

1.) jaz ne poznam tvoje mame, ampak ti bom verjel na besedo : je torej stara neagilna pesimistka, ki klobasa, nobene koristi od nje, itd. Ti si (zgolj) po tvojem mnenju drugačen.

Odloči se sam: smo torej jaz in tvoja mami problematična in ti OK, ali obratno.

tipično za majhnega otroka je, da se sklicuje na svojo mami. Ni pa tipično, da jo enači z najslabšim.

2.) prav.

3.) ponavljaš kot papiga, in enako kot papiga ne razumeš pomena besed. nihče ti ne oporeka, da se da v vsakem trenutku z nečim zaslužiti. Problem je zgolj v tem, da je od tistih, ki se to gredo v tem času, le peščica tistih, ki bodo na koncu pozitivni. Ti s svojimi stavami (balkan, rusija) prav gotovo nisi med njimi. Mene primerjati pa je brezpredmetno - sem več kot 2/3 v denarujo že od januarja in se ne spuščam v dnevne premike, kar je opravilo hazardejev.

Z mta900 sem že nekajkrat izmenjal kak stavek, pa ni bilo nobenega konflikta (smo pač lovca na povsem različen plen in dejansko ne vidim možnosti za to), za razliko od tebe, kjer je konflikt konstanta.

tebe lahko s svojimi izkušnjami pelje scat vsak začetnik.
#38756 (odg: #38665 kolega)  03.07.08 15:34  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[alexd]

::ki v enem mesecu 100% spremeni svoje DOLGOROČNO mnenje.

Poznas izraz Edina stalnica je spremenljivost?

Moram pa priznati, da tudi jaz nimam dobrih izkusenj s teboj glede debat. No, dovolj bodi zaenkrat, ne mislim izgubljati casa :)
ni problem v tem, da je spremenil mnenje, kar sem tudi sam napisal - v pohvalnem smislu.

problem je v tem, da se tip krega z mano na temo balkana in rusije, kak mesec nazaj, in potem po nekja dnevni (odstotni) rasti tukaj razlaga svojo "zmago" v smislu, da ima on prav in jaz narobe.

čez en mesec pa to svojo "zmagoslavno" pozicijo proda - in to ne višje, kot sem jo prodal jaz.
#38757 (odg: #38670 Partizan)  03.07.08 15:37  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

:: [Osojnik]

:: smešni so tisi partizani (v tonah), ki ste npovedovali rast, in ne tisti, ki smo se strinjali glede padcev (v kilah - manjšina).

lol.. kile, tone... ti kot pesimist si povzel pesimistične napovedi tistega obdobja. Comprende?

ti pameten, pa si optimist, ki si trobil skupaj s čredo. oboje je res. in zakaj bi bilo to narobe ?
#38760 (odg: #38684 andrejcc)  03.07.08 15:42  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

ker sta zgleda spraznila municije se komentar :)

torej. ce nimas casa, da si dost zraven in aktiven, je dejansko major trend v vsem tem casu bil dol in je bilo bolje ne biti investiran

seveda pa se v vsakem padajocem trendu pojavijo tudi mocni skoki navzgor. seveda se da tudi tu zasluziti, vendar ob predpostavki timinga in dosti ukvarjanja, kar naceloma ni za vlagatalje v vzajemne sklade. tudi drugace je v vecini primerov (seveda so svetle izjeme, ki jim gredo vse pohvale) izplen bolj reven, sploh glede na kolicino vlozenega truda in zivcev, ker je pac tezko iti notri blizu dna in ven blizu vrha (kot vedno)

pa saj to je moja pozicija in mnenje.

problem pa je, ker bi nekdo, ki se počuti Uber alles, in se je z mojim mnenjem glede trenda razlikoval - sedaj pa škeširal in šel na "moje" - ta mi sedaj očita, da mu ne znam dati napovedi kaj bo zraslo jutri, 4.7.2008.
#38761 (odg: #38757 Osojnik)  03.07.08 15:43  _borisvodgovori / citiraj  |  shramba  

Lepo prosim pošljajte si kakršnakoli besna sporočila na privat. Že tako nimam časa in zanimajo me izključno konstruktivne debate/mnenja, ne pa da se prebijam skozi smeti....

Hvala za razmevanje.

b
#38766 (odg: #38761 )  03.07.08 15:50  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

za ostale ne vem, ampak jaz nisem niti najmanj besen.

saj te ni nihče vabil sem.

kar se mene tiče, lahko to temo administratorji zbrišejo.
#38770 (odg: #38760 Osojnik)  03.07.08 16:14  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Če se ne motim je tema Rusija in ne neka vojna??? (npr. kdo ima več/manj zaslug, da so stvari take, kot so zdaj)

Npr. moje mnenje je, da ima Rusija še velik potencial.(vse možnosti za dober gospodarski razvoj in povečanje domače porabe, saj ima poleg nafte še druge surovine za samostojen gospodarski razvoj in strateško lego zraven Kitajske in Indije)

Upam da se ob tem razume( je rekel in se nasmejal v ogledalo), da s tem ne napovedujem kakšne (takojšnje) borzne rasti, ker je ta vezana predvsem na dobro likvidnost in pohlep vlagateljev, ki pa je v sedanjih razmerah ni pričakovati :)
#38782 (odg: #38754 Osojnik)  03.07.08 17:50  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Če si malo sposobim tvojo intonacijo, bi lahko rekel, da kar si misli človek s srbskim delovnikom, mi čisto dol visi. Prvi si ti omenil mene v svojih odgovori

h, ne jaz tebe.

O Rusiji sva midva zelo malo diskutirala in ker sem tudi sam malo drugačen lovec kot ti, sem pač pozicijo prodal. S plusom. So what? Očitno te je to tako hudo zmotilo, da si me moral omeniti s svojim značilnim cinizmom in pokroviteljstvom.

Sam sem zelo malo trobil tukaj o optimizmu... nimam toliko časa med delovnikom kot ti.

#38783 (odg: #38754 Osojnik)  03.07.08 17:51  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Če si malo sposobim tvojo intonacijo, bi lahko rekel, da kar si misli človek s srbskim delovnikom, mi čisto dol visi. Prvi si ti omenil mene v svojih odgovori

h, ne jaz tebe.

O Rusiji sva midva zelo malo diskutirala in ker sem tudi sam malo drugačen lovec kot ti, sem pač pozicijo prodal. S plusom. So what? Očitno te je to tako hudo zmotilo, da si me moral omeniti s svojim značilnim cinizmom in pokroviteljstvom.

Sam sem zelo malo trobil tukaj o optimizmu... nimam toliko časa med delovnikom kot ti.

#38787  03.07.08 18:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

kako je andrejcc potrpezljiv :)
#38788 (odg: #38787 crt)  03.07.08 18:08  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

kako je andrejcc potrpezljiv :)
Se mi zdi, da nanj ugodno vpliva primorsko poletje, ker pozimi je bil takoj razdražen:)
#38923 (odg: #38783 Partizan)  08.07.08 16:00  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

h, ne jaz tebe.

edino kar šteje med delavnikom so za podjetje rezultati in za zaposlenega plača. in tukaj so med mano in srbi (tukaj si se zadnjič sam uvrstil zato je sedaj taka užaljenost - verjetno) svetlobna leta razlike. prav danes mi je bila ponujena individualna pogodba, zato mi za napade partizanov, ki kličejo na pomoč svojo mami, dol visi.

ja priznam, tokrat sem te res jaz prvi omenil, ampak zgolj zato, ker si pred enim mesecem ti mene poimensko napadal - iz ene teme v drugo in tako naprej. sedaj pa 100% obrnil svoje mnenje (na moje) - kar ni (ponavljam) samo po sebi nič narobe, če me ne bi prej ravno zaradi različnega mnenja napadal - to me je zelo zmotilo, ne pa to, kako si prodal.

seveda, zgolj brezposelni ljudje so pri nas polno zasedeni. :-)

in pa upokojenci.
#38938 (odg: #38923 Osojnik)  08.07.08 18:16  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Uf indivudalno pogodbo so ti dal za podpisat... oh... heh.. jo mam že cca 8 let.

#38941  08.07.08 19:14  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

bi prosim nehala tlele off topic blebetat !!!!!!!!!

#38945 (odg: #38923 Osojnik)  08.07.08 20:40  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Si v Severnem morju in lovis one rake? Tam so rezultati za podjetje in za zaposlenega placa res na optimumu. Saj, malenkost je nevarno, da pades v morje in zmrznes, ampak to v resnici ni pomembno :)
#38946 (odg: #38945 kolega)  08.07.08 20:55  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Kakšna je razlika med zaporom in naftno ploščadjo?

V rezultatih podjetja?

Na naftni ploščadi ne rabijo paznikov :(

* zadnji popravek: 08.07.08 20:55
#39022 (odg: #38938 Partizan)  10.07.08 10:21  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

Uf indivudalno pogodbo so ti dal za podpisat... oh... heh.. jo mam že cca 8 let.

sorry direktor, ker sem te podcenjeval. glede na to, da si "preživel" različne vlade, moraš biti zelo sposoben. ali pa pozabljen. :-)
#39023 (odg: #38945 kolega)  10.07.08 10:23  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[alexd]

Si v Severnem morju in lovis one rake? Tam so rezultati za podjetje in za zaposlenega placa res na optimumu. Saj, malenkost je nevarno, da pades v morje in zmrznes, ampak to v resnici ni pomembno :)

mrhovinarji se vedno pojavite v skupini. en sam bi bil kaj ? nebogljen ?
#39026  10.07.08 10:38  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

glede na to, da je ta tema že povsem mimo, in da noben administrator začuda še ni ukrepal z zaprtjem/izbrisom in s tem, da da akterje na hladno, pa če bi bilo komu še zanimivo za obnovo prave izvirne teme Rusije, bi lahko kaj o tem kmalu napisal kaj tudi s "terena", glede na to, da bom kmalu obiskal ta del sveta. običajno to, da vidiš stanje v živo, pomeni več kot vse tehnične analize in podobne zadeve. vsaj po mojem lanskem obisku balkana "v zaledju" je bilo tako - kljub nevrjetnemu razcvetu na borzi sem pravilno sklepal, da pravih gospodarskih premikov tam ne bo še desetletja. Kar sem tudi opisal nekaj tukaj. In še pravočasno prodal naložbe tam dol.

po pregledu stanja na "terenu" lahko kaj napišem tudi o tem delu sveta - seveda če to sploh še koga zanima. tema je sedaj ostala zgolj na tem, da se nekateri, ki jim je to ne vem iz katerega razloga zanimivo, ukvarjajo s službah drugih ljudi, ki jih ne poznajo in te ljudi ne marajo, z denarjem, ki ga nimajo, z nakupovanjem/prodajanjem nekaj kar ne rabijo, itd. itd.

vprašanje, če to temo sedaj še kdo bere, in predvsem, zakaj sploh bi bral - ?
#39030 (odg: #39026 Osojnik)  10.07.08 10:50  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

glede na to, da je ta tema že povsem mimo, in da noben administrator začuda še ni ukrepal z zaprtjem/izbrisom in s tem, da da akterje na hladno
jaz nocem skakat andrejccu v zelje, obcudujem pa njegovo potrpezljivost :)

pa če bi bilo komu še zanimivo za obnovo prave izvirne teme Rusije, bi lahko kaj o tem kmalu napisal kaj tudi s "terena", glede na to, da bom kmalu obiskal ta del sveta. običajno to, da vidiš stanje v živo, pomeni več kot vse tehnične analize in podobne zadeve.
to bi bilo odlicno.
#39077 (odg: #39026 Osojnik)  10.07.08 16:58  matic7odgovori / citiraj  |  shramba  

ti kar napiši, kam pa greš?

bil kakšne dve leti ali pa tri nazaj, ampak le v enem kraju.

Rad bi šel pa enkrat v moskvo, vendar nisem bil tam.
#39082 (odg: #39023 Osojnik)  10.07.08 18:43  kolegaodgovori / citiraj  |  shramba  

Imas prav, Osojnik, naj bo tvoja beseda zadnja. Kot vedno :)
#39099 (odg: #39026 Osojnik)  11.07.08 09:19  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

glede na to, da je ta tema že povsem mimo, in da noben administrator začuda še ni ukrepal z zaprtjem/izbrisom in s tem, da da akterje na hladno,
--poleti imam nadpovprecno mero tolerance :) in upam, da so komu le kaksni vrocinski vali udarili v glavo in da bo po ohladitvi cisto v redu

pa če bi bilo komu še zanimivo za obnovo prave izvirne teme Rusije, bi lahko kaj o tem kmalu napisal kaj tudi s "terena", glede na to, da bom kmalu obiskal ta del sveta. običajno to, da vidiš stanje v živo, pomeni več kot vse tehnične analize in podobne zadeve.

vprašanje, če to temo sedaj še kdo bere, in predvsem, zakaj sploh bi bral - ?
--seveda bere. samo šum se je nekoliko povecal. zdaj pa zapiram to temo in se ob priliki odpre nova (bolj vsebine polna)
Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 57   stran:  prva | < | 1 | 2

Seznam forumov  >  Skladi  >  Rusija

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>