Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 03:16
0,51 %
10.303,83
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 23.09
0,23 %
1.195,77
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 40347... najdena v temi Russia

Seznam forumov  >  Skladi  >  Russia

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 40347... najdena na strani 1

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 61   stran:  1 | 2 | 3 | > | zadnja
#40209  08.08.08 12:58  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Gruzijski vojaki so zavzeli južnoosetijsko prestolnico. Napetost iz ure v uro narašča, saj se je v spor znova vmešala Rusija, ki naj bi že bombardirala gruzijska mesta.

A je tole razlog za padanje Ruske borze ali padanje cene nafte (ali kombinacija obojega)...

Upam, da se nam ne obeta nova vojna...
#40212 (odg: #40209 roaddogg)  08.08.08 13:14  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Gruzijski vojaki so zavzeli južnoosetijsko prestolnico. Napetost iz ure v uro narašča, saj se je v spor znova vmešala Rusija, ki naj bi že bombardirala gruzijska mesta.

A je tole razlog za padanje Ruske borze ali padanje cene nafte (ali kombinacija obojega)...

nam sigurno ne, mogoce njim :))). Ma tecni so s temi vojnami vsi, se najbolj pa svetovni policaj USA. Napadejo vsakega ki jim ni povseci, edini predpogoj pa je, da je drzava bogata z nafto ali cem drugim, kar potrebujejo. Hmm le zakaj niso nikoli napadli severne koreje oz. zakaj se ne grejo svetovnih policajev v darfurju. Aja tocno, tam ni nic uporabnega,... Grrr
#40213 (odg: #40209 roaddogg)  08.08.08 13:16  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi to je eden od razlogov za padanje Ruske borze...
#40214  08.08.08 13:17  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

No sej pri nas tut tolče , le da je toča dans na urniku...

PS: Dons pa vse pada... EURO!!!! NAFTA !!!
#40215 (odg: #40209 roaddogg)  08.08.08 13:18  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

pa niti olimpijskega miru se vec ne drzijo. al so zato danes pohiteli :)

napetost k padanju borze gotovo pripomore. negotovost vlagatelji ne marajo
#40220 (odg: #40209 roaddogg)  08.08.08 13:24  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

padanje ruske borze : da

padanje cene nafte : ne - ravno obratno, zrasti bi morala

zastonj upaš, vojna je tu. za razliko od EU, ki je zgolj zelo zaskrbljena in poziva k miru (kar je tudi vse, kar je v njeni moči), ipd.

Rusija ne poziva k miru. zgolj odgovor bo silovit.
#40221 (odg: #40215 andrejcc)  08.08.08 13:26  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

pa niti olimpijskega miru se vec ne drzijo. al so zato danes pohiteli :)

Ne vem če bojo mel Kitajci tud točo?

Če pa že te ne, pa "upam" vsaj kakšen dober tajfun, da jim malo spiha smog :)

* zadnji popravek: 08.08.08 13:26
#40227 (odg: #40220 Osojnik)  08.08.08 13:59  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

http://www.debka.com/article.php?aid=135...
#40230 (odg: #40227 crt)  08.08.08 14:20  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

zanimivo. meni se vseeno zdi, da proti rusom nimajo nobenih možnosti. v vojnem spopadu sama po sebi kvaliteta sil ne zadostuje, nujna je tudi kvantiteta. in tukaj je premoč rusije enormnih razsežnosti. enostavno si velesile tipa Rusije ali ZDA ne morejo privoščiti poraza, v kakršnemkoli smislu že, proti nekim tretjerazrednim državam. predvsem zaradi svojega ega ne.

sicer pa, če je to res, kar piše ta članek, je ta igra Izraela zelo kratkovidna in nespametna. tako so si v precej verjetnem (bljižnjem) spopadu z Iranom, namesto nevtralne rusije, nakopali rusijo, ki bo z orožjem in inštruktorji na terenu (npr. protiletalska obramba - lahko jo dejansko izvajajo rusi namesto irancev, ne da bi to lahko kdo dokazal) nakpali veliko močnejšega sovražnika, kot si ga verjetno lahko privoščijo. zelo nespametno.
#40236  08.08.08 14:36  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

osojnik:

on je mislil ce je slucajno padec nafte kriv za padec ruskega trga in ne obratno, kot si ti razumel. Ni mu bilo jasno ali je za padanje krivo padanje nafte ali ta vojaskih spodad,..

Drugace pa bi moralo biti kontra ja.
#40237 (odg: #40236 Tomaz26)  08.08.08 14:39  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

ja res. sedaj vidim tisti ALI.
#40241 (odg: #40236 Tomaz26)  08.08.08 15:42  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Po moje je krivo kar oboje (pdanje nafte + spopadi + padec USA včeraj + še kaj kar nisem napisal)..
#40264  08.08.08 20:49  longtimeodgovori / citiraj  |  shramba  

koliko mislite da lahko rusija pade?

kdaj, če sploh, načrtujete vlaganje pač v enega od skladov,ki vlaga v rusijo?

ali kdo kaj ve o vrednotenjih, trenutnem stanju v gosp.? črt, mta ?

lp
#40279  09.08.08 18:03  _dejan75odgovori / citiraj  |  shramba  

Pozdrav vsem.

Jaz sem redkokdaj zajadram, pa čeprav imam kar nekaj denarja v skladih. Ker imam itak veliko premalo pojma, se mi niti ne zdi preveč ubadati s tem in potem sekirati.

Zdaj sem pa malo pogledal zaradi tega st(r)anja v Gruziji in moram reči, da me je kar presenetilo, kako so vsi skladi (ne samo Rusija) v minusu. Vedel sem, da so, ne pa, da so toliko. Bo prav zanimivo gledati, koliko let bo trajalo za "normalizacijo", če sploh bo prišlo do nje.

Kar nekaj imam tudi v Rusiji.

Tako kot nisem dvigoval iz naših skladov in npr. balkanskih kljub slabi situaciji pri nas (pa zelo izgubljam zaradi tega), bi morda zdaj razmislil o drugačni strategiji pri Rusiji.

Takrat sem poslušal nasvete (za balkan, in naše sklade, naj pustim notri, da se bo stvar popravila).

Za Rusijo pa mi nihče nič več ne svetuje.

Jaz bi zdaj tudi poslušal kakega Crta npr. Se mi zdi, da je še najbolj realno zmeraj ocenjeval situacijo. Nisem zasledil, kaj pravi za Rusijo.

Sicer bi me pa tudi zanimalo, kakšni so trendi v ostalih skladih. Je tu kak "insajder" - a narod še kar beži ven ali je začel kupovati ipd.?

Srečno v koncu poletja in čim manj toče želim.
#40280 (odg: #40279 )  09.08.08 20:10  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[dejan75]

:: Zdaj sem pa malo pogledal zaradi tega st(r)anja v Gruziji in moram reči, da me je kar presenetilo, kako so vsi skladi (ne samo Rusija) v minusu.
Najbrž veš da ni "sranje" samo v Gruziji ampak povsod po svetu... V Ameriki je kreditna kriza, nepremičninska kriza & nenazadnje najbrž tudi recesija, čeprav tehnično menda recesije še ni ( 2 kvartala negativne gospodarske rasti).

Tako kot nisem dvigoval iz naših skladov in npr. balkanskih kljub slabi situaciji pri nas (pa zelo izgubljam zaradi tega), bi morda zdaj razmislil o drugačni strategiji pri Rusiji.
Ja razmislek vsekakor NE ŠKODI...

Takrat sem poslušal nasvete (za balkan, in naše sklade, naj pustim notri, da se bo stvar popravila).
Vse nasvete VEDNO jemli z rezervo... Odločaj pa se po svojem občutku, ker za tvoj denar nihče ne bo skrbel tako dobro kot ti sam...

Za Rusijo pa mi nihče nič več ne svetuje.
Najbrž so tisti, ki so glede Balkana, Slovenije.... udarili mimo sedaj tiho :))

Jaz bi zdaj tudi poslušal kakega Crta npr. Se mi zdi, da je še najbolj realno zmeraj ocenjeval situacijo. Nisem zasledil, kaj pravi za Rusijo.
Ja se strinjam, ČRT je dost realen, zato včasih ne dobimo odgovorov, ki bi si jih želeli slišat :)))

#40284 (odg: #40264 longtime)  10.08.08 11:06  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[longtime]

koliko mislite da lahko rusija pade?
Teoretično do nič. (mišljeno je kot pri temp. 0 kelvinov, ki se ji lahko le čimbolj približaš, realno pa je nikoli ne moreš doseči...)

Praktično pa bo Rusija končala nekje vmes :)

(medtem kjer je sedaj in to "neulovljivo"ničlo)

kdaj, če sploh, načrtujete vlaganje pač v enega od skladov,ki vlaga v rusijo?
Trenutno (raje)še zbiram cash (in pogum) za scanje proti vetru. (beri proti toku denarja)
ali kdo kaj ve o vrednotenjih, trenutnem stanju v gosp.? črt, mta ?
Vrednotenja so kao ugodna. Hec je le, da bodo glede na gibanje odgovora na tvoje prvo vprašanje postajala vedno bolj in bolj ugodna :)

Nekaj o vrednotenjih je tudi v tem (za nakup) propagandnem članku: http://www.financna-tocka.si/text.php?id...
Tu med drugim piše: "Rusija je še en trg, ki ima izredno privlačna vrednotenja, indeks RTS trguje pri razmerju cena/dobiček samo 12."

(glede na starost članka/padanje indeksa RTS je razmerje cena/dobiček zdaj verjetno okoli 10 - toliko o ugodnih vrednotenjih :)

#40293 (odg: #40279 )  11.08.08 08:30  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[dejan75]

Jaz bi zdaj tudi poslušal kakega Crta npr.
rusija je za moje pojme sistemsko rizicna destinacija na enak nacin, kot je to balkan, torej - vprasanje fizicne in pravne varnosti nalozb. kjer to vprasanje obstaja, tam me trg ne zanima.

(razen ce bi prislo do vrednotenj a la p/e 3 in to ob normalnem rednem poslovanju podjetij. (ja, tudi take situacije dejansko se zgodijo.)

seveda nic od tega ne pomeni, da ne more zrasti, ampak tega ne vem in tudi ne grem ugibat, najprej zato, ker tkoaltko mislim, da je napovedovanje prihodnosti za golobe, drugic pa zato, ker glej prvi odstavek.

* zadnji popravek: 11.08.08 08:30
#40294 (odg: #40279 )  11.08.08 08:28  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[dejan75]

ves kako recejo: if you're going to panic, panic first (in ne sele potem, ko so drugi ze in ze gledas lepe padce).

kako se izognemo velikim izgubam?

tako, da skesiramo male.
#40302 (odg: #40294 crt)  11.08.08 14:24  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Mene pa preseneca dejstvo da kriza na Ruski meji ne dviguje nafte... Predvidevam torej da toliko špekulantov izstopa iz naftnega balona da tudi bombe na putinovem dvorišče ne zmorejo več dvigniti že kar močno precenjene nafte...

lp
#40317 (odg: #40302 )  11.08.08 15:33  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  

pri nafti gre verjetno za isto zgodbo, kot je šlo nedavno pri sloveniji, balkanu, kitajski, indiji, itd.

ko raste, raste vedno bolj noro, ne glede na dobre/slabe novice, kakršnakoli vrednotenja, ukrepe vlad, padanja bomb, itd.

in ko enkrat začne padat, potem pretežno pada, ne glede na vse te naštete faktorje. vmes so postanki in lokalni odboji, ampak trend ostaja.

saj smo nedavno brali, prav na tem portalu, napovedi o nafti pri 50-60 dolarjev drugo leto v tem času kot o realni ceni.

nekatera od mnenj so bila taka.

in seveda istočasno napovedi o 200 dolrjih kot "pošteni" ceni tudi ....
#40319 (odg: #40317 Osojnik)  11.08.08 15:38  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Na bloombergu je takoj na začetku graf Key comodies 1 year... Zanimivo kako se corn, wheat, oil ter gold počasi približujejo isti točki nekje med +25 ter +50%... mislim da ko nafta doseže to območje se bo umirila...

lp

#40323 (odg: #40317 Osojnik)  11.08.08 15:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

saj smo nedavno brali, prav na tem portalu, napovedi o nafti pri 50-60 dolarjev drugo leto v tem času kot o realni ceni.

nekatera od mnenj so bila taka.

in seveda istočasno napovedi o 200 dolrjih kot "pošteni" ceni tudi ....
--razlicna mnenja so sestavni del trga. bistvo je zbrati dovolj siroko paleto teh mnenj in si ustvari svojo sliko. vecina ponavadi poslusa in bere samo tisto kar potrjuje njihovo pozicijo in potem sledi zalost oz iskanje krivca.

se nikoli pa se niso eksponentni grafi (cesarkoli ze) izkazali kot vzdrzni ampak vedno znova potrjujejo le neko ekstremno evforijo, ki ji je tezko dolociti vrh, lazje pa neko dalj casa vzdrzno ceno kamor se po evforiji tudi vrnejo
#40338 (odg: #40302 )  11.08.08 19:30  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[deaisto]

Mene pa preseneca dejstvo da kriza na Ruski meji ne dviguje nafte... Predvidevam torej da toliko špekulantov izstopa iz naftnega balona da tudi bombe na putinovem dvorišče ne zmorejo več dvigniti že kar močno precenjene nafte...

lp
S tem bi se jaz strinjal... Zdej ko PADA je po moje tut kak orkan v Mexico Gulfu nebi uspel dvignit za dlje kok kak dan/dva..
#40341 (odg: #40317 Osojnik)  11.08.08 19:58  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

ko raste, raste vedno bolj noro, ne glede na dobre/slabe novice, kakršnakoli vrednotenja, ukrepe vlad, padanja bomb, itd.

in ko enkrat začne padat, potem pretežno pada, ne glede na vse te naštete faktorje. vmes so postanki in lokalni odboji, ampak trend ostaja.
tako ja
#40346  11.08.08 22:16  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Vojna med Rusijo in Gruzijo je po mojem ena med zelo zelo velikimi zadevami v moderni zgodovini clovestva.. .. bi jo lahko primerjal z atentatom na austrogerskega prestolo-naslednika, ali pa Nemski napad na Polsko..

Konflikt sele dobiva mednarodne razseznosti.. in ga ne bi smeli podcenjevat.. morda se bo izkazalo da bi bilo boljse ves denar porabit in od njega imet v danem trenutku vsaj nekaj..

sicer nisem po naravi pesimist.. ampak ta zadeva me zelo skrbi.. v najboljsem primeru smo pred novo hladno vojno.. bi bilo dobro zacet vlagat v vojno industrijo? Generiki so se vedno dobra opcija..

LP

* zadnji popravek: 11.08.08 22:16
#40347 (odg: #40346 bibi)  11.08.08 22:23  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Se zna zadeva zakomplicirat, v kolikor bi v konflikt aktivno posegla še Ukrajina, kot zaveznica Gruzije. Tudi Ukrajino čaka rešitev Krimskega polotoka, ki ga na določen območju uporablja (najem) Ruska vojska za bazo svojega črnomorskega ladjevja. Ukrajina (cca 50milionov) pa seveda ni ena mala Gruzija (cca 4.5M), poleg tega čeznjo potekajo naftovodi v Evropo. In seveda gre Rusiji v nos, da se vse te države prozahodno in proNATO usmerjene in bodo v kratkem Rusiji lahko predstavljale večjo grožnjo.

Sicer pa.. ko človek gleda te posnetke vojne v Gruziji, tale ruski orožarski arzenal, mi gre kar na smeh... v primerjavi z američani so Rusi prav obupno oboroženi, skoraj nobena vodena bomba pa ne zadene pravega cilja. Kaj za enga boga uporabljajo npr Tu-22 (enega so Gruzijci sestrelili) za taktične napade na prvo bojno linijo .. letalo je staro 50 let in obupno zastarelo. Tistih nekaj modernih ruskih eskadrilj, ki jih imajo, pa očitno ne uporabljajo.. se bojijo kake blamaže.

Ena, dve ameriški letalonosilki, pa popuca tole žalost z neba....
#40348 (odg: #40346 bibi)  11.08.08 22:29  Machiavellodgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]
sicer nisem po naravi pesimist.. ampak ta zadeva me zelo skrbi.. v najboljsem primeru smo pred novo hladno vojno.. bi bilo dobro zacet vlagat v vojno industrijo? Generiki so se vedno dobra opcija..

LP
nisi ravno pesimist, kaj?:) no, po mojem mnenju (bog daj, da mam prav) se kaj takega ne bo zgodilo, res se dogaja zadnje dni veliko sr**** na kavkazu pa se rusi nekaj preser*****, samo po mojem iz tega ne bo nastalo kaj hujšega (upam!). osetija pa una druga pokrajina se bota odcepili od gruzije, mogoče bojo še v gruziji spremenili vlado, samo posledice, kot sem jih danes prebral nekje, ko so že omenjali jedrsko vojno in kdo ve kaj še vse pač ne verjamem da so realne. na koncu se in putin in medved in bushek in ostali le zavedajo kaj bi to prineslo svetu in premorejo toliko razuma (še enkrat: upam!). pa kolikor me spomin ne vara, je pri ruskih predsednikih tradicija, da ko zavzamejo položaj, da se znesejo nad neko bivšo SZ-državico, in "preizkusijo" delovanje vojske, in da pokažejo svetu da jih ne gre ignorirat (tut putin je prve mesece napadal tam nekje v njihovi okolici).

kar se pa tiče carpe diem pa ja - najbolje da porabiš denar ki ga maš odveč za kako potovanje, vikend na morju (EPP (neplačan, bi pa bil vesel če mi kdo ponudi kakšno nočitev): konec septembra bi naj odprli prenovljeni palace, pa prodajajo sobe od 320€ za dve noči naprej), boš mel več od tega kot pa če zaslužiš 10% v naslednjih dveh letih z borzo, pa ti bo polovico tega zaslužka pobrala inflacija, še 20% pa država. babici pa že dolgo govorim: "denarja itak ne moreš odnesti na oni svet, pogreb bodo pa že plačali svojci!"

over and out:D
#40349  11.08.08 22:33  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

No sej te ameriske vodene bombe in rakete so tudi bolj zalost. V srbiji so zgresile polovico ciljev, v Iraku enako, v Afganistanu tudi. Se mi zdi da so bli bolj natancni prej ko niso imeli vodenih bomb in so samo preko racunalnikov racunali kdaj spustit kot zdaj. Zato so pa pobili tolko svojih in Britancev. Sicer pa je Americanom tako ali tako vseeno, pade kam pade. 100.000 mrtvih civilistov v Iraku jih niti najmanj ne skrbi. Ah ja, vojne,..
#40351 (odg: #40349 Tomaz26)  11.08.08 22:58  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Glej, tole kar pišeš so neumnosti... demagogija za male otroke... čisto na kratko... natančnost zdajšnjih GPS vodenih bomb je veliko nad 95%, je pa res, da so Iračani v letu 2003 imeli GPS motilce in je kar nekaj bomb zašlo zaradi motenja GPS signala.

Leta 1999 Američani niso totalno razturili npr Beograda (praktično vsi cilji v Beogradu so bili zadeti izjemno natančno, vključno s kitajskim veleposlaništvom; na žalost), medtem ko vemo vsi kaj so naredili Rusi leta 1999 z Groznem v Čečeniji. Dobesedno so ga zravnali z zemljo. Žalost na tri kubike.

Sedaj se piše leto 2008 (svetlobnih 9 let v razvoju orožja)

Podobno se dogaja z Rusi sedaj v Gruziji.. enostavno nimajo dovolj modernega orožja za kirurške napade... To je standardna ruska taktika že od 2. svetovne vojne naprej. Razrušit vse pred sabo.

Prav jadni so... v eni bogi Gruziji kažejo neko svojo nadmoč, ki je pol kurca vredna. Na severu jim pa na odprtem razpadajo jedrske podmornice, ker nimajo denarja, da bi jih vsaj razmontirali na prafaktorje, če nič drugega.

In koliko vojn si lahko ena Rusija prvošči? Čečenija, Gruzija, Ukrajina, Azerbajdžan... pajade.. ne bo dolgo trajalo... Ti interni ruski konflikti očitno nimajo nobenega vpliva na ceno nafte. In ko/če bo cena nafte še nadaljevala s spuščanjem na normalne nivoje (daleč izpod 100USD), se bodo tudi ruski vojaški apetiti umirili.
#40352 (odg: #40346 bibi)  11.08.08 23:27  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[bibi]

Vojna med Rusijo in Gruzijo je po mojem ena med zelo zelo velikimi zadevami v moderni zgodovini clovestva.. .. bi jo lahko primerjal z atentatom na austrogerskega prestolo-naslednika, ali pa Nemski napad na Polsko..

Bah tu se le vidi kako se od padca Berlinskega zidu ni nič spremenilo.

Rusi še vedno kao kontrolirajo svoj (ok malo manjši) imperij.

Američani pa serjejo po Iraku in Afganistanu... (vsaka velesila drugi pušča da dela kar hoče v svoji interesni coni)

"Vojna med Rusijo in Gruzijo je po mojem ena med zelo zelo velikimi zadevami v moderni zgodovini clovestva"...ne vem kaj je zate tu velikega, medsebojno pobijanje pa je že od nekdaj v modi v zgodovine človeštva. (kakšen cinik bi rekel da človeška zgodovina itak ni drugo kot zgodovina vojn)

"bi jo lahko primerjal z atentatom na austrogerskega prestolo-naslednika, ali pa Nemski napad na Polsko."...če se že sklicuješ na kao velike dogodke v zgodovini, se zavedaj, da takrat ko se zgodili, ziher niso bili veliki. Da so postali veliki , je bil potreben čas, ki je pokazal, kaj se je (iz takih neumnosti) potem dejansko izcimilo.

Drugače pa je atentat na Ferdinanda... v bistvu le povod za I.svet.vojno ne pa razlog zanjo. (razlog tiči kao v borbi za bolj pravično :) razdelitev kolonij)

Nemška vojna s Poljsko je (vsaj zame) še bolj cinična štorija...od tega kako sta zaradi pakta s Poljsko takrat stopili v vojno VB in Francija, ki pa razen vojne napovedi nista takrat vojaško ničesar storili proti Nemčiji.

Do tega da sta si Rusija in Nemčija (s paktom Molotov-Ribentrop) Poljsko že vnaprej razdelili. (btw meja (Belo)Rusije je še vedno na tej črti razdelitve, VB in ZDA pa sta v Jalti tudi veselo prepustila Poljsko na (ne)milost takrat komunistične (vedno pa imperialistične) Rusije)

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 61   stran:  1 | 2 | 3 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Skladi  >  Russia

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>