Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 00:41
0,03 %
7.335,02
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 09.12
0,58 %
1.456,79
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 40894... najdena v temi Kdo vam je pa to delu

Seznam forumov  >  Periskop  RSS    >  Kdo vam je pa to delu

Blog - Sandi Kodrič

Sandi Kodrič

V tem blogu se avtor pretežno čudi in sprašuje o raznih temah - ki so ali pa niso povezane s financami.

Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani.

Rubrike
·banke (36)
·borza (35)
·certifikati (13)
·davki (9)
·ekonomija (36)
·hec (7)
·jezik (17)
·kekec (20)
·knjige (2)
·mediji (21)
·nadzorniki (20)
·nakupovanje (11)
·nepremičnine (52)
·oglaševanje (25)
·pokojnina (55)
·politika (50)
·potrošnik (15)
·psihologija (3)
·razno (8)
·skladi (93)
·sodstvo (5)
·svoboda (6)
·zakonodaja (19)
·zavarovanje (31)
·zdravstvo (11)
Arhiv
·nov 2015 (1)
·maj 2015 (1)
·feb 2015 (1)
·dec 2012 (1)
·nov 2012 (1)
·okt 2012 (4)
·jul 2012 (6)
·jun 2012 (1)
·maj 2012 (1)
·apr 2012 (5)
·mar 2012 (2)
·feb 2012 (3)
·jan 2012 (4)
·dec 2011 (3)
·nov 2011 (4)
·okt 2011 (7)
·sep 2011 (2)
·avg 2011 (6)
·jul 2011 (1)
·jun 2011 (4)
·maj 2011 (13)
·apr 2011 (8)
·mar 2011 (15)
·feb 2011 (4)
·jan 2011 (11)
·dec 2010 (9)
·nov 2010 (12)
·okt 2010 (10)
·sep 2010 (10)
·avg 2010 (11)
·jul 2010 (8)
·jun 2010 (9)
·maj 2010 (11)
·apr 2010 (11)
·mar 2010 (17)
·feb 2010 (6)
·jan 2010 (5)
·dec 2009 (7)
·nov 2009 (6)
·okt 2009 (9)
·sep 2009 (3)
·avg 2009 (8)
·jul 2009 (3)
·jun 2009 (2)
·maj 2009 (7)
·apr 2009 (5)
·mar 2009 (12)
·feb 2009 (7)
·jan 2009 (11)
·dec 2008 (6)
·nov 2008 (11)
·okt 2008 (10)
·sep 2008 (5)
·avg 2008 (8)
·jul 2008 (4)
·jun 2008 (12)
·maj 2008 (8)
·apr 2008 (7)
·mar 2008 (9)
·feb 2008 (6)
·jan 2008 (7)
·dec 2007 (5)
·nov 2007 (8)
·okt 2007 (6)
·sep 2007 (8)
·avg 2007 (8)
·jul 2007 (1)
·jun 2007 (8)
·maj 2007 (11)
·apr 2007 (12)
·mar 2007 (11)
·feb 2007 (6)

Kdo vam je pa to delu
Rubrika: politika, ekonomija
<  |  >  |  seznam
 25.08.08 13:52  sandi (admin) (DS) shramba  

V intervjuju za Sobotno prilogo je pretendent za položaj premierja Borut Pahor navrgel tudi nekaj idej, kako si predstavlja umik države iz gospodarstva:
Ne samo tako, da se ne kadruje politično v nadzorne svete, ampak tudi tako, da bi denimo v zasebnih podjetjih, kjer imata deleže Kad in Sod, navadne delnice spremenili v preferenčne, s tem iz nadzornih svetov umaknili nadzornike, ki jih postavlja vlada, z upravami pa bi v posebni pogodbi dosegli dogovor o donosnosti teh podjetij.

Če bi podjetja izpolnjevala donose, bi država torej tudi brez vtikanja v njihovo delo dobila to, kar hoče, svoj del dobička. Če pa bi ocenili, da donosnost ni velika, bi se odločili o morebitni prodaji. Če bi uprave rekle, da grozi sovražen prevzem, slovenska politika pa bi ocenila, da to s strateškega vidika ni dobro, bi preferenčne delnice spet spremenili v navadne.
S "preferenčnimi" delnicami verjetno misli na prednostne. A pri tej problematiki je bil zelo šlampast ali pa ima nekompetentne svetovalce. Kajti:

• Svojih navadnih delnic država v zasebnih podjetjih ne more kar tako spremeniti v prednostne, pač pa o tem odločajo skupščine delničarjev

• Dogovor o "donosnosti" prednostnih delnic (fiksni dividendi) se ne sklepa z upravo podjetja, pač pa s preostalimi delničarji.

• Pripisovati kakšno posebno težo težo mnenju uprave ciljne družbe o tem, ali je "grozeči" prevzem sovražen ali ne, je dokaj komično.

• Da bi prednostne delnice v primeru "takšne ocene slovenske politike" spremenili nazaj v redne, je spet stvar skupščine vsakokratnih delničarjev in statuta. Samo na željo vrhovnega štaba ne bo šlo.

Nekam čudno je to, glede na to, da gre za avtoriziran intervju. Mogoče bi bilo pametno, da bi se Pahorjevi svetovalci tudi pozanimali o izkušnjah s prednostnimi delnicami, na primer v Luki Koper in KD Holdingu.

* zadnji popravek: 25.08.08 13:52

Komentarji uporabnikov
Replika? Pripomba? Še kaj manjka?  (vseh: 17; zadnji: 26.08.08 22:24)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

25.08.08 14:15  RM28odgovori / citiraj

Ja pa sej je itak jasno, koliko se na te zadeve politiki razumejo. Izjave so populitstične, in večina ljudi tega ne opazi. Vidijo samo tisto, kar jim politika ponuja pred nosom. Politika pa se iz gospodarstva umika, ker so se nekje v preteklosti pojavile izjave, da se mora, ker bo za gospodarstvo tako boljše.

Izjave, ki so trenutno akutalne in jih je dal g Šircelj pokažejo isto sliko. VSI POLITIČNI VELJAKI ne delajo drugega, kot mešajo gospodarstvo. Preko svojih podjetij in podjetij ljudi okoli njih praznijo proračun (beri višajo gospodarsko rast). VELIKO POSLANCEV JE TUDI JEMALO KREDITE ZA NAKUP NKBM.

Toliko o ljudeh, ki so izvoljeni da pomagajo "malemu človeku"

Tega itak ne znajo.

PS: Se opravičujem, če se komu zdi komentar žaljiv, ni mišljeno kot žaljivo, ampak realno. Iščem predloge koga volit, da bo boljše!
 25.08.08 14:16  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

je kar natrosil nekih cudnih stvari, ki pa se nepoznavalcem zelo lepo slisijo

vazno pa da je poudaril na neki tocki: "(Tukaj je kanček dovoljene socialne demagogije, ki je sicer jaz ne maram.)"
 25.08.08 14:18  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[RM28]

Iščem predloge koga volit, da bo boljše!
--ni solidne opcije. vsi so ze pokazali, kar so lahko
 25.08.08 14:31  _cricekodgovori / citiraj

spet je rožce sadil, pa še jaz k mam narjen sam strokovn izpit za borzno tajnico (weh weh weh) lohk rečem da so to gautruže pa tulipani....kako hudiča naj kdo ve ali je prevzem res sovražn alpa ne v naprej?(ok Danni je napovedal pa še ena Fata k šloga iz šalce kofeta da se bo finančna kriza v drugi polovici leta 2008 umirila).....pa dokler je lastništvo povezano z državo tut če bi tako mrtvo črko na papirju skp spravl kot je "pogodba za doseganje donosa" je to nemogoče narest, kajti vpetost v mednarodno gospodarsko okolje prinese preveč neznank in "vladavino teorije kaosa" da bi se lohk šli "pogodbene donose" pol pa v primeru nedoseganja pa kr odprodaja....ker bebc je tale rdeči Pinoccio še večji bebec mu je pa tole reku naj se nauči na pamet.....če pogledaš zgodovinske izpiske donosov posameznih delnic vidš da so na letni ravni nihanja glede na prejšnje leto lahko zelo velika.....pol pa kva....bodo nardil 3% donos k ga bo pojedla 6% inflacija, pol bodo pa odprodal firmo nasledn let pa zarad različnih makroekonomskih trendov in recimo različnih mainstream potreb humanoidov gledal kako privat lastnih ustvarja 40% rast vrednosti delnce glede na 1.1.2010 recimo....
 25.08.08 14:33  _cricekodgovori / citiraj
[RM28]

Ja pa sej je itak jasno, koliko se na te zadeve politiki razumejo. Izjave so populitstične, in večina ljudi tega ne opazi. Vidijo samo tisto, kar jim politika ponuja pred nosom. Politika pa se iz gospodarstva umika, ker so se nekje v preteklosti pojavile izjave, da se mora, ker bo za gospodarstvo tako boljše.

Izjave, ki so trenutno akutalne in jih je dal g Šircelj pokažejo isto sliko. VSI POLITIČNI VELJAKI ne delajo drugega, kot mešajo gospodarstvo. Preko svojih podjetij in podjetij ljudi okoli njih praznijo proračun (beri višajo gospodarsko rast). VELIKO POSLANCEV JE TUDI JEMALO KREDITE ZA NAKUP NKBM.

Tega itak ne znajo.

PS: Se opravičujem, če se komu zdi komentar žaljiv, ni mišljeno kot žaljivo, ampak realno. Iščem predloge koga volit, da bo boljše!
mi politično neopredeljeni/neobremenjeni podpiramo ostre besede proti vladajoči kasti, tako opozicija kot koalicija, vsi so sam en velik burek z ajvarjem, ko enkrt probaš okus ga izpljuneš in preostanek vržeš v koš za smeti....
 25.08.08 14:36  MSTANK1odgovori / citiraj
[RM28]

Preko svojih podjetij in podjetij ljudi okoli njih praznijo proračun (beri višajo gospodarsko rast).
Točno o tem sem nekaj pisal v temi Šentviškega predora in drugih zgrešenih projektih v gradbeništvu.(razne desetletne gradnje...)

S tem da je drugo ime za to početje legalizirana kraja :)

Tega itak ne znajo.
Prvo je itak volilna puhlica.

Ne vem ali ne znajo ali pa tega niti nočejo delati, ker so preveč zaposleni drug z drugim (beri borba kdo bo pobral več)

oz. kako na čimlažji način čimhitreje prazniti državni proračun :)
 25.08.08 14:49  _cricekodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [RM28]

:: Preko svojih podjetij in podjetij ljudi okoli njih praznijo proračun (beri višajo gospodarsko rast).

Točno o tem sem nekaj pisal v temi Šentviškega predora in drugih zgrešenih projektih v gradbeništvu.(razne desetletne gradnje...)

S tem da je drugo ime za to početje legalizirana kraja :)

:: Toliko o ljudeh, ki so izvoljeni da pomagajo "malemu človeku"

:: Tega itak ne znajo.

Prvo je itak volilna puhlica.

Ne vem ali ne znajo ali pa tega niti nočejo delati, ker so preveč zaposleni drug z drugim (beri borba kdo bo pobral več)

oz. kako na čimlažji način čimhitreje prazniti državni proračun :)
če mene vprašaš je an trgu 1.5mio volilnih upravičencev izredno težko biti nekam izvoljen....tko da najboljš da edn druzga gor držijo...mal v koalicij mal v opozicij...pa vseskozi iste bebave face sam še mal stranke zamenjajo...si predstavlat kaj se zgodi z Obamo, če bi se recimo zvedl da je bil kot študent aktivist republikanske stranke? alpa da zdej pusti demokrate pa ustanovi svojo stranko? velik posmeh....
 25.08.08 14:53  _cricekodgovori / citiraj

aja pa seveda ne pozabt na to da so te leve desne sredinske pa vse kar je vmes med temi opcijami(poleg rdečih, modrih, rumenih, oranžnih, zelenih, črnih, pink) same sebi pisale zakonodajo v sloveniji....tako so v bistvu doživljenjsko na naših plečah in če hočeš spremeniti sistem je treba spremeniti zakonodajo, kar pa ima po zakonu samo DZ v svoji pristojnosti tko da prepričaj ti DZ da bo napisal nekaj v čimer bo ogrozil svojo "stalno sestavo"

Kahel Ehjavec Teflonski 4ever ..... jaz sem mislil da se bom zjokal od smeha...Mladina jih res nabija...

25.08.08 18:37  MSTANK1odgovori / citiraj
[cricek]

...tako so v bistvu doživljenjsko na naših plečah in če hočeš spremeniti sistem je treba spremeniti zakonodajo, kar pa ima po zakonu samo DZ v svoji pristojnosti tko da prepričaj ti DZ da bo napisal nekaj v čimer bo ogrozil svojo "stalno sestavo"
Sam def. nočem spremeniti sistema , (nimam ne volje ne živcev za tako utopijo) se pa ob vsem na srečo/žalost le dobro zabavam...

Ljudje so pač taki kot so in sistem je tak kot pač je in tako gre to z roda v rod :)
 26.08.08 11:56  bodajodgovori / citiraj
[sandi]
Nekam čudno je to, glede na to, da gre za avtoriziran intervju. Mogoče bi bilo pametno, da bi se Pahorjevi svetovalci tudi pozanimali o izkušnjah s prednostnimi delnicami, na primer v Luki Koper in KD Holdingu.
Žalostno.

Nekako sem se že sprijaznil, da bo Pahor naslednji predsednik vlade. Nekaj časa sem celo sanjal, da bi on lahko izvedel nekaj reform, ki jih je Janša nakazal. Zaradi programa SD in biserov kot je ta, so sanje izpuhtele. Zdaj molim za čudež, da bodo K+G+B dobili premalo glasov za sestavo vlade.
 26.08.08 12:24  Tomaz26odgovori / citiraj

Potrebujemo novo stranko in to takoj. Ampak ne v stilu spremembe imena, kot se to dogaja pri nas. En gre sem, drugi tja in imamo "novo" stranko. Jaz letos sploh vec ne vem kaj bi volil. Ceprav sem dolgoletni clan SDS so se mi letos z nekaj glupimi potezami res zamerli. Alternative pa ni. Bivsih komunistov sigurno ne mislim volit, barbike tudi ne, jelincic je malo prevec radikaln,... A gremo ustanovit kako stranko? :)
 26.08.08 12:36  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--nove stranke nimajo sans. prostor je razdeljen in ljudje volijo poznane obraze.

sele ob naslednji veliki temni zgodbi politike (kot je bilo v italiji za casa "cistih rok") pride do prostora za nove stranke. ali in kdaj bo do tega prisla je pa nebeska skrivnost :)
 26.08.08 12:53  MSTANK1odgovori / citiraj
[Tomaz26]

Potrebujemo novo stranko in to takoj.
To je tako kot da bi se proti kugi boril s črnimi kozami.

Drugače pa upam na možnost el.glasovanja, ker pol bom ziher (kot kontraindikator :) glasoval za stranko z najbolj trapastim imenom?!?

* zadnji popravek: 26.08.08 12:53
 26.08.08 14:54  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Tomaz26]

Potrebujemo novo stranko in to takoj.
jah, sem skusal nagovoriti drustvo za priznanje prazenega krompirja kot samostojne jedi, da bi ponovili poljsko zgodbo s partijo prijateljev piva, pa se ne dajo.
 26.08.08 20:06  Tomaz26odgovori / citiraj
[crt]

:: [Tomaz26]

:: Potrebujemo novo stranko in to takoj.

jah, sem skusal nagovoriti drustvo za priznanje prazenega krompirja kot samostojne jedi, da bi ponovili poljsko zgodbo s partijo prijateljev piva, pa se ne dajo.
e jebi ga, nisi bil dovolj vztrajn. Drugace pa je bilo to misljeno kot sala, nisem racunal na to da bi kdo sedaj res ustanovil kaksno stranko in celo uspel pobrati kaj glasov. Sicer pa sam resno razmisljam da letos prvic ne bi sel na volitve. Ceprav ko sem danes videl Pahorjevo listo novih ministrov mam obcutek da bom mogo ostat v stari stranki :)))
 26.08.08 21:55  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

ponavadi glasujem za margaret thatcher, tokrat pa sem mislil za marijo terezijo. vendar ko gledam ankete, me celo zacenja vleci, da bi po dolgem casu res za katero od strank in to za sds, ker nekako zgleda vse skupaj kot red tide rising :(
 26.08.08 22:24  Tomaz26odgovori / citiraj

to je pa vpliv kitajske :)

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>