Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 12:09
-0,94 %
7.042,87
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 11:10
0,69 %
1.511,72
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 40928... najdena v temi Intervju KD Skladi

Seznam forumov  >  Skladi  >  Intervju KD Skladi

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 40928... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 30
#40864  25.08.08 11:45  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

s predsednikom uprave

#40869  25.08.08 12:15  140956odgovori / citiraj  |  shramba  

Velikost,skladov vas ne more uspavati,ker močno spite in ste neprilagodljivi trenutni situaciji na trgu.Tudi z novimi skladi,ki jih odpirate ostajate še vedno

neuspešni.
#40886 (odg: #40869 140956)  25.08.08 13:45  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Po velikosti skladov in vrsti (beri prevladujejo delniški) se da sklepati, da so močno neprilagodljivi tudi vlagatelji :)

Uspešnost/neuspešnost pa sta močno odvisni od dolžine/kratkosti čas. obdobja v katerem se ju ocenjuje.
#40888 (odg: #40886 MSTANK1)  25.08.08 13:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Po velikosti skladov in vrsti (beri prevladujejo delniški) se da sklepati, da so močno neprilagodljivi tudi vlagatelji :)
--to izhaja iz vseh moznih analiz :)

potrebno bo se dosti casa ocitno
#40890 (odg: #40886 MSTANK1)  25.08.08 13:57  TadejKodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

V znatni meri je to tudi posledica že podpisanih pogodb o gradnji dodatnega pokojninskega stebra, v katerih so se vlagatelji-stebraši v zadnjih letih, ko se jih je kar precej pustilo prepričati v podpis takšne pogodbe, odločili pretežno za delniške sklade.

Te pogodbe Triglav Stebru I in KDjevemu dvojcu Galileo&Rastko zagotavljajo redne sedemmestne mesečne injekcije in v precejšnji meri kompenzirajo beg vlagateljev-nestebrašev iz teh skladov (proti katerim so ostali vzajemci teh DZUjev zanemarljivo majhni). Pri Triglavu je učinek bolj izrazit, ampak tudi pri KDjevem dvojčku ni zanemarljiv.
#40928 (odg: #40864 andrejcc)  26.08.08 07:45  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--moram priznat, da sem pricakoval mnogo vec odzivov
#40933  26.08.08 09:53  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

se mi zdi da tukaj bolj malo ljudi vlaga v sklade, tako da jaz nad neodzivom nisem presenecen. Veliko vec odzivov bi bilo ce bi bil objavljen intervju z Fabrom :)))

#40938 (odg: #40928 andrejcc)  26.08.08 10:23  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--moram priznat, da sem pricakoval mnogo vec odzivov
KD skladi: mi smo največji, imamo največjega, največji strokovnjaki, največje šole, največji trgi, .... pred nami je bleščeča prihodnost !

Vsebina intervjuja se v bistvu ni spremenila zadnjih 10 let. Tudi če bi šel gledat intervju s predsednikom iz leta, recimo 1999, je zamenjan zgolj datum.

No ja, zamnejal se je tudi sam predsednik uprave in avtor intervjuja. :-)

To je pa tudi vse, kar se je spremenilo.

Za preteklost so imeli veliko (sadaj ALI uspeha ALI sreče), ker jih je slovenski finančni zeljnik kar sam potegnil v sam svetovni vrh.

Morda bo tako tudi v naslednjih 10 letih. Morda. Sam pa temu ne verjamem (več).

Sem namreč "ponosni" BIVŠI dolgoletni vlagatelj (od 1998 dalje) v sklade Rastko (prodal tam nekje še 2006), Balkan (prodal septembra 2007) in Galileo (januarja letos).

Razlog za prodajo Rastka in Balkan mi je bil očiten - preveč zraslo na preveč tveganem (omejenem) trgu. Pri Galileju pa sem pričakoval bistveno več (baje se celo imenuje nekako v stilu FLEKSIBILNIH naložb. Tudi (bivši) predsednik uprave je maja 2007 (torej v idealnem trenutku) napovedoval, da se na veliko umikajo iz slo trga takrat !! Namesto tega se je delež slovenije povečeval, moja potrpežljivost pa zmanjševala. Ko je trend letos januarja pospešeno kazal, kam gre, in največji strokovnjaki še vedno niso nič ukrenili, sem se, v tipičnem slovenskem stilu, preko noči odločil, da svojo daleč največjo, dolgoročno (do penzije) naložbo prodam, takoj in v celoti. Prav sem se odločil.

Tako, da bo kakšen komentar več.
#40940 (odg: #40890 TadejK)  26.08.08 10:27  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[TadejK]

V znatni meri je to tudi posledica že podpisanih pogodb o gradnji dodatnega pokojninskega stebra, v katerih so se vlagatelji-stebraši v zadnjih letih, ko se jih je kar precej pustilo prepričati v podpis takšne pogodbe, odločili pretežno za delniške sklade.

Te pogodbe Triglav Stebru I in KDjevemu dvojcu Galileo&Rastko zagotavljajo redne sedemmestne mesečne injekcije in v precejšnji meri kompenzirajo beg vlagateljev-nestebrašev iz teh skladov (proti katerim so ostali vzajemci teh DZUjev zanemarljivo majhni). Pri Triglavu je učinek bolj izrazit, ampak tudi pri KDjevem dvojčku ni zanemarljiv.

in tako se ponavlja zgodba novopečenih vlagateljev (na borzi ali pri naložbenih/kakršnihkoli zavarovanjih), ki sicer ne vedo niti pribljižno v kaj se podajajo, ampak saj je tako krasno vse, da nič ne delam in bom kar bogat ....

velikim dzu pa ravno to omogoča lagodno življenje in kaj bi se potem trudil, saj denar prihaja, plača je, ....
#40941 (odg: #40933 Tomaz26)  26.08.08 10:30  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

se mi zdi da tukaj bolj malo ljudi vlaga v sklade, tako da jaz nad neodzivom nisem presenecen. Veliko vec odzivov bi bilo ce bi bil objavljen intervju z Fabrom :)))

verjetno nas je pa mnogo takih, ki včasih smo vlagali v te sklade. :-)

malo je nerodno le to, da je to portal ravno te iste KD.....
#40942 (odg: #40941 Osojnik)  26.08.08 10:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

verjetno nas je pa mnogo takih, ki včasih smo vlagali v te sklade. :-)

malo je nerodno le to, da je to portal ravno te iste KD.....
to je cisto ok... to pomeni, da podjetje dobiva direkt na dom dostavo koristnega signala vlagateljev in je res samo stvar njegove pripravljenosti, ali in kako ga uporabi.
#40945 (odg: #40938 Osojnik)  26.08.08 10:40  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

Vsebina intervjuja se v bistvu ni spremenila zadnjih 10 let. Tudi če bi šel gledat intervju s predsednikom iz leta, recimo 1999, je zamenjan zgolj datum.

No ja, zamnejal se je tudi sam predsednik uprave in avtor intervjuja. :-)
--poleg avtorja so verjetno tudi vprasanja druga, samo odgovori so kot kaze isti :)

Pri Galileju pa sem pričakoval bistveno več (baje se celo imenuje nekako v stilu FLEKSIBILNIH naložb.
--ja vprasanje je bilo tudi k temu usmerjeno. odgovarjal pa nisem jaz

#40947 (odg: #40945 andrejcc)  26.08.08 10:44  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--poleg avtorja so verjetno tudi vprasanja druga, samo odgovori so kot kaze isti :)

sorry. glede na to, da so odgovori res cca. enaki, kot so bili preteklih 10 let, sem res v svoji površnosti spregledal, da so bila vprašanja pa res nekoliko drugačna. :-))))
#40949  26.08.08 10:56  djuroodgovori / citiraj  |  shramba  

Problem Galilea kot fleksibilnega sklada je ta da se je upravljalec predvsem podal na domac slovenski trg.

Ali je lahko nek tako velik sklad kot je Galileo sploh fleksibilen na slovenskem trgu??? Na plitkem in nelikvidnem trgu ne more biti fleksibilen.

Iz intervjuja:"Je pa tudi res, da tudi trg na vrhuncu ni dopuščal odprodati tako velikih naložb, zato to počnemo v manjših korakih."

Na ta problem bi moral DOBER upravljalec misliti prej ne pa potem.

Fleksibilnost in likvidnost sta dve strani ene in iste medalje.

#40951 (odg: #40938 Osojnik)  26.08.08 11:03  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

Pri Galileju pa sem pričakoval bistveno več (baje se celo imenuje nekako v stilu FLEKSIBILNIH naložb.
Ne vem če si opazil trend, ma v bistvu je za dzu najbolj nerodno (kar se tiče pričakovanj vlagateljev)da ima nek globalen/univerzalen sklad. (ker se pol mora kao več odločat, spreminjat naložbe, brat trg itd.

Zato pa prihaja kopica specializiranih, kjer takih problemov ni :)
#40952 (odg: #40949 djuro)  26.08.08 11:07  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[djuro]

Problem Galilea kot fleksibilnega sklada je ta da se je upravljalec predvsem podal na domac slovenski trg.

Ali je lahko nek tako velik sklad kot je Galileo sploh fleksibilen na slovenskem trgu??? Na plitkem in nelikvidnem trgu ne more biti fleksibilen.

Iz intervjuja:"Je pa tudi res, da tudi trg na vrhuncu ni dopuščal odprodati tako velikih naložb, zato to počnemo v manjših korakih."

Na ta problem bi moral DOBER upravljalec misliti prej ne pa potem.

Fleksibilnost in likvidnost sta dve strani ene in iste medalje.
--lepo povedano
#40953 (odg: #40951 MSTANK1)  26.08.08 11:08  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Ne vem če si opazil trend, ma v bistvu je za dzu najbolj nerodno (kar se tiče pričakovanj vlagateljev)da ima nek globalen/univerzalen sklad. (ker se pol mora kao več odločat, spreminjat naložbe, brat trg itd.
--uff ja, tezko je to. zakaj se ze placuje upravljalska provizija :)?

#40955 (odg: #40949 djuro)  26.08.08 11:14  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[djuro]

Problem Galilea je nekoliko širši. Večji del zadnjih 15 let je bil to največji domači vzajemni sklad. Šele leta 2000 je lahko začel sploh kupovati neslovenske papirje in to do meje 10%. ZISDU-1, ki je odpravil te omejitve, je začel veljati v začetku 2003, vendar so DZUji z različno hitrostjo pristopali k uskladitvi z zakonom (s čimer so dobili možnost vlagati ven v celoti) in Galileo je iz "posebnega VS" postal navadni VS med zadnjimi, cirka 2005. Takrat se je tudi okitil z zvenečo oznako "fleksibilne strukture naložb."

Ves čas odtlej smo (tudi na FT) pripominjali, da bo opevana fleksibilnost dejansko videna šele, ko se bodo zadeve obrnile navzdol. Glede na mesečna poročila s sestavo naložb je bilo fleksibilnosti izkoriščene zelo malo, če sploh.

Se pa strinjam glede tistega, da je o tem, kako boš izstopil z nelikvidnega trga, treba misliti prej, še posebej, če si velik igralec.

Vendar pa intervjujancu (sedanjemu predsedniku uprave), ki je to šele kratek čas, tega ni mogoče očitati.
#40957 (odg: #40953 andrejcc)  26.08.08 11:21  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--uff ja, tezko je to. zakaj se ze placuje upravljalska provizija :)?

Tega pa nisem razumel :)

Tukaj ciljaš na to, da to ni problem, ker je v ta namen itak upravljalska provizija ali

pa da raje nič ne spreminjajo (oz. čim manj), da jim potem ostane več od te provizije?
#40960 (odg: #40951 MSTANK1)  26.08.08 11:32  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: [Osojnik]

:: Pri Galileju pa sem pričakoval bistveno več (baje se celo imenuje nekako v stilu FLEKSIBILNIH naložb.

Zato pa prihaja kopica specializiranih, kjer takih problemov ni :)

no, to si pa verjetno malo mimo brcnil. je ravno obratno pri obeh trditvah.

za dzu je NAJMANJ nerodno ravno v primeru globalnega/univerzalnega sklada - ker pri tem ima skoraj neomejene možnosti za spreminjanje naložb le-tega.

kopica specializiranih skladov pa prihaja zaradi tega, ker si to publika želi - vroče zgodbe, ki bodo rasle od tu do večnosti. In rvno pri teh skladih je nato problem karkoli spreminjati pri naložbah, ker mu to pravila upravljanja NE dovoljujejo.

Vem pa, da si mislil drugače - bolj komot za upravljalca - da je "upravljanje" specializiranega sklada kot pa globalnega. Če je pa to res glavni poglavitni problem, potem naj se (kd ali katerakoli dzu že) takoj zaprejo, vrnejo denar in pošljejo svoje najboljše strokovnjake za visokogorske pastirje - kjer bodo lahko še naprej imeli možgane na off.
#40964 (odg: #40957 MSTANK1)  26.08.08 11:44  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

:: [andrejcc]

:: --uff ja, tezko je to. zakaj se ze placuje upravljalska provizija :)?

::

Tega pa nisem razumel :)

Tukaj ciljaš na to, da to ni problem, ker je v ta namen itak upravljalska provizija ali

pa da raje nič ne spreminjajo (oz. čim manj), da jim potem ostane več od te provizije?
--ne ne. ampak da pravilno ugotavljas da so splosni skladi za DZUje vedno vecji problem, "ker se pol mora kao več odločat, spreminjat naložbe, brat trg"

jaz se pa ob tem sprasujem, zakaj zaboga naj bi bili placani upravitelji, ce ne za to, da se odlocajo in spreminjajo nalozbe.
#40969 (odg: #40960 Osojnik)  26.08.08 12:08  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

no, to si pa verjetno malo mimo brcnil. je ravno obratno pri obeh trditvah.
Kaj morem, mogoče sem pa po srcu slo nogometaš?
za dzu je NAJMANJ nerodno ravno v primeru globalnega/univerzalnega sklada - ker pri tem ima skoraj neomejene možnosti za spreminjanje naložb le-tega.
Če to drži zakaj pa misliš, da smo se ravno o takem največ razpisali oz. zakaj te je prav tak kao najbolj razočaral?
kopica specializiranih skladov pa prihaja zaradi tega, ker si to publika želi - vroče zgodbe, ki bodo rasle od tu do večnosti. In rvno pri teh skladih je nato problem karkoli spreminjati pri naložbah, ker mu to pravila upravljanja NE dovoljujejo.
A ni to fino, daš folku tist kr hoče, če/ko gre pa stvar narobe so pa kriva pravila upravljanja :)
Vem pa, da si mislil drugače - bolj komot za upravljalca - da je "upravljanje" specializiranega sklada kot pa globalnega. Če je pa to res glavni poglavitni problem, potem naj se (kd ali katerakoli dzu že) takoj zaprejo, vrnejo denar in pošljejo svoje najboljše strokovnjake za visokogorske pastirje - kjer bodo lahko še naprej imeli možgane na off.
Ni se treba tako razburjat :) sej nočem odkrivat tople vode.

To ti je služba kot vsaka druga.(beri prehuda uporaba možgan zna biti napačna taktika)

Btw če bi bili za borzo potrebni (ne vem kakšni) možgani, bi reva bolj samevala.
#40973 (odg: #40969 MSTANK1)  26.08.08 12:21  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Če to drži zakaj pa misliš, da smo se ravno o takem največ razpisali oz. zakaj te je prav tak kao najbolj razočaral?
morda zaradi tega, ker je naslov teme : intervju KD skladi - ??

razočaral me je, sem povedal, ker je njegovo poimenovanje nekaj povsem drugega kot njegovo delovanje (morda bi celo lahko zapisal, da ima "hinavsko" ime.) :-)

je cca. enako razočaral kot velika večina slo skladov, jaz sem se pa z njim bolj podrobno ukvarjal, ker mi je bil to dolgo let največja posamezna postavka v sestavi premoženja - ne zgolj borznega portfelja.

A ni to fino, daš folku tist kr hoče, če/ko gre pa stvar narobe so pa kriva pravila upravljanja :)
je fino. dokler ne folk popizdi in napade. kot npr. borzo v Pakistanu.

Ni se treba tako razburjat :) sej nočem odkrivat tople vode.
od kod ti ideja, da se razburjam. poklic visokogorskega pastiraj je pa ja tak brez stresa - podobno kot upravitelj slo skladov. :-)

To ti je služba kot vsaka druga.(beri prehuda uporaba možgan zna biti napačna taktika)
res je.

Btw če bi bili za borzo potrebni (ne vem kakšni) možgani, bi reva bolj samevala.
to se pa ponovno s tabo absolutno strinajl NE bi. Borza vedno znova dokazuje, da so potrebni možgani. Morda res ne toliko po količini, kot po tem, da ti pravočasno umirijo apetite.

In res, po vsaki streznitvi, torej borznem polomu, potem borza absolutno sameva. Trenutno so to primer balkanske borze. Delno tudi že slovenska. Ostale še sledijo.
#40979 (odg: #40973 Osojnik)  26.08.08 12:41  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

:: [MSTANK1]

:: Btw če bi bili za borzo potrebni (ne vem kakšni) možgani, bi reva bolj samevala.

to se pa ponovno s tabo absolutno strinajl NE bi. Borza vedno znova dokazuje, da so potrebni možgani. Morda res ne toliko po količini, kot po tem, da ti pravočasno umirijo apetite.
Sem že prej študiral, da bi moral napisat drugače :) da bi to razumel.

Pa naj ti bo :) se popravljam: Če bi bila za borzo potrebna (ne vem kakšna) uporaba možgan, vsaj mene ne bi bilo zraven.
In res, po vsaki streznitvi, torej borznem polomu, potem borza absolutno sameva.
To ravno dokazuje mojo trditev :)

Možgane začnejo (malo) uporabljati, ko je za to žal že prepozno...
#40981 (odg: #40979 MSTANK1)  26.08.08 12:52  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

no, pa smo izluščili bistvo. tema: intervju KD skladi in zaključna misel od MSTANK1.

je to zgolj slučaj ? se nanaša bolj na vlagatelje ali na upravljalce ?
#40982 (odg: #40979 MSTANK1)  26.08.08 12:54  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

To ravno dokazuje mojo trditev :)

-- :))
#40983 (odg: #40973 Osojnik)  26.08.08 13:03  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Osojnik]

--It is the markets' job to reallocate money from the ignorant to the intelligent, from the lazy to the hard working and studious; from the naive to the educated, and from the speculator to the investor.

http://bigpicture.typepad.com/comments/2...
#44307 (odg: #40942 crt)  02.10.08 14:31  _sinkoGodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Osojnik]

:: verjetno nas je pa mnogo takih, ki včasih smo vlagali v te sklade. :-)

::

:: malo je nerodno le to, da je to portal ravno te iste KD.....

to je cisto ok... to pomeni, da podjetje dobiva direkt na dom dostavo koristnega signala vlagateljev in je res samo stvar njegove pripravljenosti, ali in kako ga uporabi.
lepo da maš (balls) pogum direktno to povedat.... se strinjam z OSOJNIKOM in mislim da je problem da lahko uspeh malo USPAVA in zmanjša previdnost in racionalno presojo, pol pa po prstih mi tamali prdeci dobimo zaradi tega
#103754  26.08.11 13:27  hulkodgovori / citiraj  |  shramba  

Glede na današnji članek v Financah me zanima vaše mnenje o KD Skladih.

Kljub zakonodaji, da so sredstva KD-ja ločena od sredstev v skladih (MM,Nova energija,...) bi rad vprašal, če lahko KD v primeru sesutja (stečaja, likvidacije,...) pride do tega denarja???

Ali je to nemogoče in posamezne sklade prevzame druga družba za upravljanje, točke in VEP pa se spreminjajo samo s spremembo na trgih, kamor ti skladi vlagajo?

Bi bilo smiselno, kjub plačilu davka, prodati točke sklada in jih naložiti v sklade s podobno nal. politiko pri drugem DZU-ju?
#103769 (odg: #103754 hulk)  26.08.11 15:52  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[hulk]

Glede na današnji članek v Financah me zanima vaše mnenje o KD Skladih.
Evo, odgovarjajo kar s KD Skladov kako je s temi zadevami:

Kot ste pravilno zapisali glede varnosti premoženja v skladih, je vlaganje v sklade zakonsko zelo strogo urejeno. Premoženje sklada je ločeno od premoženja družbe za upravljanje, ki upravlja sklad, tako da premoženje vlagateljev ni odvisno od poslovanja družbe. Tako da niti družba KD Skladi niti nobena druga družba iz Skupine KD Group v nobenem primeru (niti stečaja, likvidacije) ne more priti do tega denarja. Nad poslovanjem skladov pa skrbno bdita še ATVP in banka skrbnica.

V primeru prodaje družbe ali prenosa skladov v upravljanje na drug DZU to nima vpliva na število točk (enot premoženja) v imetju posameznega vlagatelja niti na samo vrednost enote premoženja (VEP) posameznega sklada. Gibanje VEP je odvisno od dogajanja na trgih, kamor ta sklad vlaga. Vlagatelj ob zahtevi za izplačilo vedno dobi izplačano število enot premoženja na investicijskem kuponu, katerega imetnik je. In vedno se izplačilo opravi po VEP, ki se izračuna pred izplačilom.

Tako da je v primeru vaše naložbe relevantno razmisliti o tem, kakšen je vaš namen varčevanja, kratkoročen ali dolgoročen, kdaj boste predvidoma potrebovali sredstva. Načeloma so hitre reakcije na tako izrazite premike pogosto napačne in nas postavijo v izhodišče, da razmišljamo zelo kratkoročno, čeprav je namen varčevanja dolgoročen. Če vaš spanec kratijo preveč tvegane naložbe, potem je morda rešitev selitev prihrankov v manj tvegane oziroma netvegane sklade, kot je sklad denarnega trga KD MM. V obdobju negotovosti ponuja varen pristan vašim prihrankom, poleg tega pa vam v primeru prenosa ne uniči davčnega ščita, ki ga omogoča KD Krovni sklad, prav tako za prilagoditev naložbe trenutnim razmeram nimate nobenih stroškov. Če pa je vaš namen varčevanja dolgoročen in verjamete v zgodbo vašega sklada, potem ni smiselno odstopati od zastavljenih investicijskih ciljev, niti stroškovno učinkovito prenašati sredstev v podoben sklad na drug DZU.

Več v članku http://www.kd-skladi.si/?subpageid=24&co...

KD Skladi, d.o.o.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 30

Seznam forumov  >  Skladi  >  Intervju KD Skladi

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>