Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 08:03
-0,51 %
7.517,03
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 07:00
0,10 %
1.449,80
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 42338... najdena v temi Russia, Que Vadis

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Russia, Que Vadis

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 42338... najdena na strani 2

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 186   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | zadnja
#42120  10.09.08 21:53  _dejan75odgovori / citiraj  |  shramba  

Saj zdaj je že slepemu jasno, da tistega optimizma ni več in ga ne more biti.

Je pa nekaj drugega. Tisti, ki so "pravi čas" odšli in malo izgubili, jim je OK.

Dilema ostaja za tiste, ki so do zdaj vztrajali, pridelali veliko minusa - če gredo, so izgubili veliko, če ostanejo, lahko še več ali pa tudi ne. Jaz osebno sem se sprijaznil in pač gledam te minuse, kaj pa čem:)

Upam lahko samo, da ne bom na koncu še komu dolžen, jebemu mast:):):)
#42122 (odg: #42120 )  10.09.08 22:05  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

AUA če si vzel kredit in je sedaj ogrožen :(.. to res ni lepo slišat..

Drugače pa prvi del posta si kar zadel...
#42124 (odg: #42119 Partizan)  10.09.08 23:10  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

ah jebeš to. pol ne bo nobene off-topic debate :D
Hej če hočeš mal off-topica:

SLO: SLK = 2:1

Kr sam dokazuje da se vse stvari vrtijo v krogu :) Po nekaj sušnih letih smo začel spet neki nogometu podobnega? igrat...
#42248 (odg: #42105 crt)  11.09.08 23:17  Osojnikodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Partizan]

:: ok.. pravjo, da gre v tretje rado...

:: namreč, v prvih dveh temah smo zajadrali v popolnoma druge vode.

ja bomo sprogramirali, da ti ne vidis postov od osojnika in obratno :)

saj ni treba ....

da se kot "samooklicani" stokovnjak za vzhodno evropo malo oglasim.

to, kar se sedaj dogaja z rusijo (govorim o borzi, drugo ne bom niti načenjal) je v bistvu povsem "običajno" dogajanje. smo v recesiji, taki zelo močni o katerih se bo pisalo tudi v bodoče, in ves svet in vsi sektorji padajo. zelo. in še bodo.

rusija je pač izraziti predstavnik novih trgov (torej država v gospodarskem razvoju, izrazit primer pa je zaradi svoje enormne zemljepisne velikosti, preko 50% indexa je surovinski sektor, je drugi največji politični akter v svetu in s tem je njena borza še toliko bolj ranljiva (ker je življensko odvisan od razpoloženja - denarja - tujcev), itd. da ne naštevam predolgo.

v glavnem, izraziti predstavnik novih trgov, in kot tak gre v lepih časih 3 do 5 krat hitreje v smeri vesolja, ter v grdih časih 3 do 5 krat hitreje v smeri pekla - kot gredo razviti trgi.

ker pa razviti trgi že kar nekja časa občutno padajo, faktor 3 do 5 krat več pa se še ni realiziral, se sedaj dogaja ravno to - pospešeno dohiteva zamujene padce.

seveda ji pri tem zadeve ranga gruzija, ladje v karibih, norčije bratov dvojčkov Lolek in Bolek iz kraljevine J. K., ki bi rada z rusijo poračunala za nazaj; vse to pri tem padanju pomaga - ampak to so kvečjemu majhni povodi, ki dogajanje pospešijo, nikakor pa to, nobeno od tega, ni razlog za karkoli resnega na borzi. morda kakšen dodaten posamezni %.

sicer se pa tudi jaz lahko zahvalim črtu in ostalim za, z današnjega vidika, pravočasno prodajo januarja glavnine naložb. polivanja z vodo ob trenutnih prebliskih o idejah o nakupih zlata.

v glavnem, nekaj dni nazaj sem prodal še zadnji sklad - Alfo, iz istega razloga kot še nekaj dni prej Beto - sem opazil, da sem zajadral v minus, davek za naslednjo leto pa je še vedno velik, tako ga nekoliko zmanjšam. bom kupil nazaj čez nekaj časa.

lep pozdrav vsem.
#42251 (odg: #42248 Osojnik)  12.09.08 00:18  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Sem se že bal, da si jo popihu v Sibirijo :)

Kva ne morš spat :) in si začel oglašat po policijski uri?

Da ne bo čist off-topic : po moje gre pri teh padcih zato, da gre tu za kapitalsko majhen in slabo pretočen trg + kao svet.kriza + čez 10 let vse prav pride, pa bojo na podobno foro kot 1998 probal še enkrat mal obrat novince/ke na kapit.sceni.

Stvar je počas že zrela za nakupe , ker pa nisem car Nikolaj :) bom počakal, da še mal tujga denarja popiha čez mejo oz. da se odliv iz eastern europe founds še mal poveča, kar bo gorivo za nadaljnje padce...
#42333  12.09.08 15:35  _dejan75odgovori / citiraj  |  shramba  

Jao jao, jebemu mast zahojeno!

http://www.siol.net/svet/volitve_predsed...

#42335 (odg: #42333 )  12.09.08 15:40  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

Adijo, lahko gremo res samo molit:

http://www.youtube.com/watch?v=3ALsjhDDd...

#42337  12.09.08 16:16  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Ta pička ni normalna...
#42338 (odg: #42335 )  12.09.08 16:38  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Imejte v mislih, da Rusijo nad ostalimi dejansko postavlja samo in le nuklearni arzenal.

V konvencionalni oborožitvi, Rusi nimajo v primerjavi z Američani kaj praskat.

Ogromen konvencionalen vojaški arzenal (v obliki bojnih ladij, tankov, (zastarelih) letal, podmornic) pade na pleča države s 140 milioni ljudmi (ta številka strmo pada)in BDPjem dveh Nizozemsk.

gibanje populacije Rusije:

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Popul...

Kako lahko to vojno mašinerijo sploh vzdržujejo mi ni čisto jasno.

Kamoli, da bi jo še nadgrajevali.

Za kakršnakoli obsežnejšo modernizacijo vojske denarja enostavno ni in ga še zlepa ne bo. Lahko seveda še močneje zmolzemo gospodarstvo, samo kakšen je vpliv tega na gospodarstvo in borzo pa že vemo).

Tako da.. nekih obsežnejših eskalacij s strani Rusije ne pričakujem. Bodo še malo napenjali mišice, ampak preprečili Gruziji in Ukrajini v NATO pakt ne morejo.

mimogrede še demografija Ukraine l.2001:

http://www.ukrcensus.gov.ua/eng/results/...
78% Ukraincev

17% Rusov (ta odstotek še pada)

#42339 (odg: #42338 Partizan)  12.09.08 17:02  _cybermkkodgovori / citiraj  |  shramba  

Ko da pa si amerika lahko privošči novo vojno kakršnokoli že? Niti na jugu Amerike si ne more privoščiti vojne ne da bi Iran ali pa celo Rusijo napadla (madness!! in adijo dolar!!) in s katerimi zavezniki že?

Bo verjetno bolj odločalo gdo je bolj fuknjeni oz. je sploh gdo dovolj, to pa je itak zgodovina tak že velikokrat pokazala, kater bi to lahko bil!

#42340 (odg: #42337 roaddogg)  12.09.08 17:07  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

To je vse predvolilni mambo-jambo, Evropejci tega ne razumemo, ker je to zapakiran za Američane.

Ne se preveč sekirat :) tud Reagan je v 80tih že kot predsednik večkrat omenjal"Destruction of evil empire"?-CCCR, pa pol ni tok švoh izpadel. Ta je pa itak zgolj vice (ali za v vice).
#42348  12.09.08 18:53  _dejan75odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz nič več ne dam na to, da je vse napenjanje mišic, čeprav upam tako.

Politika je zmeraj bolj zmešana - že pri nas je vse bolano, pa nas je tako malo, kaj šele tam, kjer jih v manjšem mestu živi toliko kot v celi Sloveniji.

Če je procent pacientov tam in pri nas enak, to pomeni tam čez hudo veliko številko bebcev in veliko večje število manijakov v politiki.

Ne vem, svet je kar lepo pritegnjen, če smo čisto iskreni.
#42349  12.09.08 19:06  djurisodgovori / citiraj  |  shramba  

že nekaj časa spremljam finančno točko in več ko berem bolj sem zmeden zato sm se odloču predn 20 denevi da dam 500 evrov v kd indija-kitajska in 150 v dinamični naložbeni paket skladi so čista loterija jst oesbno po novem gledam samo sklade ki so v akciji brez vstopne in da se m ne prekrivajo ko sem prebiral ta fori+um sem se odločil dda dam 500 evrov vkd rusija ko bio brez vstopne la pa bo polovična finačni trg je čosta loterija noben ne ve kaj bo samo upaš lahko da ujameš pravi vlak
#42350 (odg: #42349 djuris)  12.09.08 20:08  Skullodgovori / citiraj  |  shramba  
[djuris]

že nekaj časa spremljam finančno točko in več ko berem bolj sem zmeden zato sm se odloču predn 20 denevi da dam 500 evrov v kd indija-kitajska in 150 v dinamični naložbeni paket skladi so čista loterija jst oesbno po novem gledam samo sklade ki so v akciji brez vstopne in da se m ne prekrivajo ko sem prebiral ta fori+um sem se odločil dda dam 500 evrov vkd rusija ko bio brez vstopne la pa bo polovična finačni trg je čosta loterija noben ne ve kaj bo samo upaš lahko da ujameš pravi vlak
če se odločiš da moraš nek dan (ko morda dobiš malo presežka denarja) nujno nekam takoj vložiti, neglede na situacijo, se zna zgoditi, da bo res vseskupaj ena loterija, oz. je.

glede odločanja za sklade glede na akcije pa je moje mnenje takšno: najprej se moraš odločiti kolikšen del vseh sredstev boš v nekem trenutku investiral v sklade, nato je pomembna odločitev ali obvezniški/mešani/delniški ter področje ki ga sklad pokriva (razviti svet, globalni vsepovprek, em,..) nato začneš izbirati določen sklad, pogledaš kako so se do sedaj odrezali glede na konkurenco v raznih neprevidljivih situacijah in predvsem bolj točno sestavo portfelja.. šele nato pridejo kakšne akcije..

(verjetno sem kaj pozabil, ampak sem hotel samo poudariti, da se mi akcije glede provizije ne zdijo primerne kot prvi kriterij odločanja kam naj gre denar, lahko le prevagajo v določeno smer, ko je po drugih kriterijih precej vseeno kaj izbereš)

* zadnji popravek: 12.09.08 20:08
#42354  12.09.08 22:09  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

http://business.hr/Default2.aspx?Article...

#42358  12.09.08 22:45  _dejan75odgovori / citiraj  |  shramba  

Upoštevajoč "Medveda" je treba vlagati.

Hm, koliko še naj vložim? 2, 3 tisoč? Hm, morda pa vzamem kredit.
#42359 (odg: #42354 Partizan)  12.09.08 22:48  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

A zdej bomo moral pa še hr-finance brat, men so že te naše prerumene :)

Čakam da naši stručkoti zdej to prevedejo- za primerjavo obeh scen nekaj zabavnih komentarjev na nivoju naših lokalnih :) doktorjev:

Mislis da sad necesve rasti u rusiji!?!?

To ti je samo ruska parodija na burzovne igre i nastimavanja...mozes to gledat ovako, kada real m slabi tada barcelona jaca;)

tako ti je sa amerikom i rusijom...rusi ne priznaju pojam GLOBALNA KRIZA jer to zapravo i ne postoji, to je cista imaginacija!!!

A mi se igramo igre, burza ti je tu negdje sa poker aparatom 30% da ces dobiti a 70% da ces izgubiti:)

Ako nema razloga da izgubis onda se oni izmisle, negdje izbije pozar, negdje neko nekob ubije na kraju svijeta i eto ti odma globalne krize, pa nas koji se igramo opale po dzepu:)

Rekao meni moj zvile diži dok ti je vrime , a ja ka pravi dalmatinski tovar viruj kome ne tribaš. A rekla mi je za Božić 2007 vadi lovu(za nesriću onu šta mi je uzajmila).

I sad san joj dužan puste kkune...

Ajme ti se meni---:(

* zadnji popravek: 12.09.08 22:48
#42362 (odg: #42349 djuris)  13.09.08 00:50  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[djuris]

--vec kot ves, bolj se zavedas koliko je se tistega kar ne ves.

ni loterija, samo dolocene stvari preracunat, spremljati psihologijo vlagateljev in kontrolirati samega sebe (to je najtežji del)

glede vstopov v sklade samo zaradi akcije pa "Akcije naj ne bodo edini kriterij za izbiro!" pise na http://www.financna-tocka.si/prod.php?sr...
#42363 (odg: #42362 andrejcc)  13.09.08 01:36  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

:: [djuris]

:: že nekaj časa spremljam finančno točko in več ko berem bolj sem zmeden zato sm se odloču predn 20 denevi da dam 500 evrov v kd indija-kitajska in 150 v dinamični naložbeni paket skladi so čista loterija jst oesbno po novem gledam samo sklade ki so v akciji brez vstopne in da se m ne prekrivajo ko sem prebiral ta fori+um sem se odločil dda dam 500 evrov vkd rusija ko bio brez vstopne la pa bo polovična finačni trg je čosta loterija noben ne ve kaj bo samo upaš lahko da ujameš pravi vlak

heh da se za nek sklad odločiš samo zato, ker nima vstopne provizije?!?! :) Ta je pa res bosa.. Ok če imaš več podobnih skladov s podobno naložbeno politiko in regionalno usmerjenostjo, potem je to lahko dejavnik, ki vpljiva na to, katerega mad njimi boš izbral... Če pa že gledaš na vstopne provizije, potem ti svetujem, da si še mal poglej tut upravljalske prozivije in kombinacijo vseh provizij, da dobiš realno sliko...

To, da bi šel zdej v nek sklad zaradi tega, ker bi prišparal tistih nekaj % (največ 5%) in to v časih kot so danes, ko lahko mirno tečaji zanihajo še za 20% v obe smeri.... Ne vem no.. Vseeno si malo poglej kako se gibajo točke vzajemnih skladov današnje dni ... tut po 5% ali več V ENEM DNEVU... Tko da ti tisto vstopno provizijo lahko "odpihne" že prvi dan :) Vsekakor vredno razmisleka... Razen, če seveda iščeš adrenalin in se tkole igraš s tako malimi zneski, da ti pač ni dolgčas ker se neki dogaja ! :))

Če si pa zmeden, tko kot si napisal, da si, potem bi bil pa mogoče koristen že večkrat omenjen pogovor z ogledalom - da ugotoviš kaj sploh hočeš in če si pripravljen nositi breme tveganja.. Bolje tko kot pa da potem ne boš ponoči spal in se divje v zraku obračal nad posteljo (verjemi, poznam ta občutek :)) )

* zadnji popravek: 13.09.08 01:36
#42366 (odg: #42349 djuris)  13.09.08 09:23  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[djuris]

že nekaj časa spremljam finančno točko in
po novem gledam samo sklade ki so v akciji brez vstopne
e jebiga sad

mislim, 10+ let nabijam slovenski publiki, kaj bi mogoce bilo pametno pocet in predvsem kaj NE pocet... pa nekako povecini imam vtisa, da bi kaj nucalo.

* zadnji popravek: 13.09.08 09:23
#42374 (odg: #42366 crt)  13.09.08 11:09  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

mislim, 10+ let nabijam slovenski publiki, kaj bi mogoce bilo pametno pocet in predvsem kaj NE pocet... pa nekako povecini imam vtisa, da bi kaj nucalo.
Tak mamo :) da se tu še vedno finančne produkte najbolje prodaja takrat (po sistemu pralnega praška) V AKCIJI, ker folk to pričakuje, zahteva, takrat najbolj kupuje itd., saj mislit preveč (s svojo glavo) zna bit problem? zguba časa, ekscentričnost , skratka ni nikoli in :)

Kr se pa ne/nucanja pridiganja drugačnosti tiče: a nisi neki pisu, da se rad ukvarjaš z rastlinami?

#42375 (odg: #42366 crt)  13.09.08 11:24  creatinodgovori / citiraj  |  shramba  

Nuca, nuca. Črt, "ne se sekirat" za slovensko publiko, lahko verjameš, da tvoji nasveti padejo tudi na plodna tla, kar si verjetno tudi že opazil.
#42376 (odg: #42374 MSTANK1)  13.09.08 11:36  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Kr se pa ne/nucanja pridiganja drugačnosti tiče: a nisi neki pisu, da se rad ukvarjaš z rastlinami?
saj to je eden od razlogov pospesenega preusmerjanja na rastline :)
#42380 (odg: #42376 crt)  13.09.08 19:33  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Priporočam rastlino " Krasula" al "Krasola" ne vem točno kako se imenuje.. Ampak baje je to rastlina "ki prinaša denar" :)

Meni so jo mati dali pretekli ponedeljek... Pa zdej vidmo kaj je z LEHMANOM ! :)

No ok, dost reklame.. Roža ne zgleda nič posebnega, če ji pa rata preživet v moji sobi pa Vsaka ji čast - Tut če mi ne prinese bogastva :))
#42385 (odg: #42380 roaddogg)  13.09.08 20:54  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Priporočam rastlino " Krasula" al "Krasola" ne vem točno kako se imenuje.. Ampak baje je to rastlina "ki prinaša denar" :)
a... ja, ji recejo money plant v anglo svetu.

in ja, je kar trpezna. skoraj bi lahko rekli, da manj kot se ukvarjas z njo, bolj ji pase. mogoce se v tem skriva nek splosni portfeljski namig :)

* zadnji popravek: 13.09.08 20:54
#42388 (odg: #42385 crt)  13.09.08 21:11  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  

Pol pa to ni roža za day-treaderje...

ALEXX, TOM, MTA, CINK & Druščina.. roke stran !!! :))

#42662  16.09.08 16:53  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

cela stala tale rusija danes

en indeks je naredil svoj zgodovinski rekord, drugi se je razpolovil z vrha... jaz sem sicer resno mislil s tistim, da me pri p/e 3-4 zanima... kot kaze, se je realnost odpravila me potipat, a to samo na jeziku ali tudi v $...

#42665 (odg: #42662 crt)  16.09.08 17:09  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Zgleda da si pri tej temi zgubil sogovornike :)

Tu misliš npr. na RSX ?
#42666 (odg: #42665 MSTANK1)  16.09.08 17:10  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

malo gledam, kaj bi sploh prislo v postev... pa zaenkrat nisem ravno na tem, da skocim.
#42668 (odg: #42662 crt)  16.09.08 17:33  alexxodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

cela stala tale rusija danes

en indeks je naredil svoj zgodovinski rekord, drugi se je razpolovil z vrha... jaz sem sicer resno mislil s tistim, da me pri p/e 3-4 zanima... kot kaze, se je realnost odpravila me potipat, a to samo na jeziku ali tudi v $...

jaz ravno danes z eno manjšo trenšo zahteval prestop iz SGAM Bonds Euro A v SGAM Equities Eastern Europe
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 186   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Russia, Que Vadis

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>