Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 09:44
-1,24 %
7.461,53
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08:45
-0,14 %
1.446,28
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 44630... najdena v temi Nova spletna banka v SLO

Seznam forumov  >  Banke  >  Nova spletna banka v SLO

Bančno varčevanje, bančne storitve, obrestne mere, NSVS ...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 44630... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 52   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#44299  02.10.08 13:28  _emsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Evo smo dočakali novo spletno banko. Konkurenca za DIBO.

Članek iz Dela

http://www.delo.si/clanek/68289

Imam odprt račun pri DIBI, kjer dobim lepe obresti, ampak je to žal vse kar trenutno premore DIBA.

Je že kdo član, so kakšni komentarji?
#44308 (odg: #44299 )  02.10.08 14:31  _plutoodgovori / citiraj  |  shramba  

Kolikor mi je znano, pa moraš imeti nek minimalni znesek na računu.
#44316 (odg: #44308 )  02.10.08 14:50  _emsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Kolikor sem prečital do sedaj, obljubljajo da lahko sklepaš skoraj vse posle. Torej bi moral imeti na tekočem računu tudi limit, kar pomeni da greš lahko v minus.

Na DIBI pa moraš imeti vsaj 1000 EUR da dobiš 3.8% obresti. Če imaš manj mislim da dobiš obresti kot za navaden tekoči račun.

Evo še link:

https://www.bankain.si/BIN/vstopna.seam
#44322 (odg: #44316 )  02.10.08 16:08  emkeyodgovori / citiraj  |  shramba  

Diba je trenutno brezplačna.

BankaIN zaračuna letno članarino. Free je za študente in 'piramidarje' :)

#44327  02.10.08 18:31  Skullodgovori / citiraj  |  shramba  

To bi si kar rad zrihtal, ampak fajn bi mi bilo če bi vse to lahko delal preko spleta z mojim obstoječim računom pri banki koper, ne bi rad čisto novega, ločenega odpiral.. A kdo ve kako je s tem?
#44394  03.10.08 12:48  _emsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Če imaš že račun na Banki Koper potem, bi ti pa res morali obdržati obstoječega. Ne vem zakaj bi moral odpirati novega ali boš potem starega ukinil (gotovo ne boš plačeval dvojnih stroškov)?

Moja dilema je ta, ker imam sedaj račun na NLB pa se mi ne vseh trajnikov prenašat če odprem nov račun na banki Koper.
#44400 (odg: #44394 )  03.10.08 13:27  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[emso]

Moja dilema je ta, ker imam sedaj račun na NLB pa se mi ne vseh trajnikov prenašat če odprem nov račun na banki Koper.
Baje po novem banka, h kateri prihajaš, skoraj vse pri tem naredi sama:

http://www.zbs-giz.si/system/file.asp?Fi...

* zadnji popravek: 03.10.08 13:27
#44630 (odg: #44299 )  05.10.08 22:04  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--vidim, da banka koper zacenja pot prehoda pod mater (previdno in pocasi, kot pri skb :))
#44664 (odg: #44630 andrejcc)  06.10.08 08:58  _emsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Evo danes v Žurnalu piše, da tudi Voklsbank oktobra štarta z e-obresti in obljubljajo 4% obresti za varčevalni račun.

Bravo, konkurenca se pojavlja, če bo šlo tako naprej bomo kmalu dobili 5% obresti samo na navadnem TRR ;)
#44690 (odg: #44299 )  06.10.08 11:03  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[emso]

Je že kdo član, so kakšni komentarji?
rocni citalec? ewww
#44696 (odg: #44690 crt)  06.10.08 11:07  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [emso]

:: Je že kdo član, so kakšni komentarji?

rocni citalec? ewww
Iz doslej objavljenih informacij ni jasno, ali gre za običajni smart card reader ali kaj drugega. Če zadeva zahteva SVOJ čitalec in še posebej, če to čudo zahteva še inštalacijo kakega posebnega SW, potem je to lost case v primerjavi z DIBO.
#44698 (odg: #44696 sandi)  06.10.08 11:12  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

:: [crt]

:: :: [emso]

:: :: Je že kdo član, so kakšni komentarji?

::

:: rocni citalec? ewww

Iz doslej objavljenih informacij ni jasno, ali gre za običajni smart card reader ali kaj drugega. Če zadeva zahteva SVOJ čitalec in še posebej, če to čudo zahteva še inštalacijo kakega posebnega SW, potem je to lost case v primerjavi z DIBO.
Gre za tole (druga slikica - OTP čitalec), ki ne zahteva nobene inštalacije česarkoli. Ga je pa treba imeti, kar pa ni tako hudo.

http://online.volksbank.si/defaultFO.htm

* zadnji popravek: 06.10.08 11:12
#44726 (odg: #44698 ZZZ)  06.10.08 11:55  _emsoodgovori / citiraj  |  shramba  
[ZZZ]

:: [sandi]

:: :: [crt]

:: :: :: [emso]

:: :: :: Je že kdo član, so kakšni komentarji?

:: ::

:: :: rocni citalec? ewww

::

:: Iz doslej objavljenih informacij ni jasno, ali gre za običajni smart card reader ali kaj drugega. Če zadeva zahteva SVOJ čitalec in še posebej, če to čudo zahteva še inštalacijo kakega posebnega SW, potem je to lost case v primerjavi z DIBO.

Gre za tole (druga slikica - OTP čitalec), ki ne zahteva nobene inštalacije česarkoli. Ga je pa treba imeti, kar pa ni tako hudo.

To je tudi mene matralo, kaj hudiča je to. Skratka gre za prenosni ročni čitalec (lahko je velik kot obesek na ključih), ki ga dobiš skupaj s kartico (moral bi biti brezplačno). Prednost je v tem da se lahko prijaviš na banko iz katerega koli računalnika, ki ima dostop do interneta, torej ne potrebuješ klasičnega certifikata na mašini. Jaz sem na NLB imel težave, ko je doma crknil računalnik, ker sem samo tam imel cerifikat nisem mogel dostopati do klika, CD s certikatom pa nekam založil. Je blo treba vse jono na novo pa še certifikat sem moral plačat.

Diba namesto ročnega čitalca pošlje SMS na mobitel, kjer ti sporoči enkratni žeton za vstop.

Z ročnim čitalcem, pa je to ista funkcija (gre za pametne kartice s čipom), vstaviš kartico v čitalec vneseš PIN in dobiš ekratno kodo za vstop. Tako deluje tudi pri nakupu preko i-neta. Prednost je kot sem že omenil da nisi omejen na samo nekaj računalnikov, ki imajo naložen certifikat.

Če sem napisal kaj narobe, se opravičujem ampak tako sem jaz razumel.

#44731 (odg: #44726 )  06.10.08 12:03  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  

Vse si razumel pravilno, z izjemo tistega, da je čitalec brezplačen (ene 15 eur, a ne drži me za besedo).

Pa dodaj še strošek aktivacije računa (spet ene 15 eur, a spet velja zgornje).

#44738 (odg: #44698 ZZZ)  06.10.08 12:29  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[ZZZ]

Možna je samo opcija 2 od teh treh, navedenih na strani Volksbanke?
#44743 (odg: #44726 )  06.10.08 12:35  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[emso]

Z ročnim čitalcem, pa je to ista funkcija (gre za pametne kartice s čipom), vstaviš kartico v čitalec vneseš PIN in dobiš ekratno kodo za vstop.
se pravi to se ne priklaplja na racunalnik, temvec je neka standalone kista, noter kartica, ven koda, konec?
#44752 (odg: #44743 crt)  06.10.08 13:03  _emsoodgovori / citiraj  |  shramba  

evo spletna stran o ročnih čitalcih

http://www.activa.si/otp/

Activa dela za Volksbank in za Banko koper in druge slo. banke.

Če že imaš pametno kartico, kar mislim da imajo sedaj že vse banke tudi NLB (mi smo jo zadnji dobili) lahko kupiš sam čitalec, registriraš svojo kartico za nakupe preko spleta in to je to.

Čitalec se ne priklaplja na računalnik ampak ga imaš v 'žepu'. Obstaja pa tudi fiksni čitalec priklopljen na računalnik če ga kdo hoče

Pri banki koper piše, da dobiš čitalec brezplačno če odpreš e-TRR račun.
#44753 (odg: #44743 crt)  06.10.08 13:03  matevzsodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [emso]

:: Z ročnim čitalcem, pa je to ista funkcija (gre za pametne kartice s čipom), vstaviš kartico v čitalec vneseš PIN in dobiš ekratno kodo za vstop.

se pravi to se ne priklaplja na racunalnik, temvec je neka standalone kista, noter kartica, ven koda, konec?
Exactly, tako imata že sedaj dostop do e-banke urejen SKB in Banka Koper, pa očitno tudi Volksbank.

Moram pa reči, da ne vem, kaj naj bi jaz imel od te "In banke" (sicer imam račun tudi pri Banki Koper). Kar je za naredit po netu, že sedaj tako naredim, če pa rabim kaj več keša grem pa v poslovalnico (in bi moral tudi v primeru "In banke"). Tako da ne vem kaj naj bi bila dodana vrednost. Po mojem gre še za en technology driven projekt, katerega dodana vrednost je vprašljiva, stroški pa najverjetneje ne zanemarljivi.
#44755 (odg: #44753 matevzs)  06.10.08 13:06  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[matevzs]

Exactly, tako imata že sedaj dostop do e-banke urejen SKB in Banka Koper, pa očitno tudi Volksbank.
za skb imam samo kodirno kartico, vtipkam solato in dobim solato, ne da bi potreboval se nek dodaten kos; enako nkbm, probanka. taka resitev mi je najbolj vsec.
#44761 (odg: #44738 sandi)  06.10.08 13:11  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  
[sandi]

:: [ZZZ]

:: Gre za tole (druga slikica - OTP čitalec), ki ne zahteva nobene inštalacije česarkoli. Ga je pa treba imeti, kar pa ni tako hudo.

:: http://online.volksbank.si/defaultFO.htm

Možna je samo opcija 2 od teh treh, navedenih na strani Volksbanke?
Huh, za 1 na vidim razlogov, da ne bi bila mogoča.

Za 3 pa....ne vem.
#44762 (odg: #44755 crt)  06.10.08 13:15  Attractionodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

za skb imam samo kodirno kartico, vtipkam solato in dobim solato, ne da bi potreboval se nek dodaten kos; enako nkbm, probanka. taka resitev mi je najbolj vsec.
glede tele kartice smo ze veckrat razglabljal, pa nikol za sigurno ugotovil, kako to deluje.

a mogoce tukaj kdo ve?
#44764 (odg: #44762 Attraction)  06.10.08 13:19  uncleodgovori / citiraj  |  shramba  

Od nove kbm?

Kartica ti generira vsake tolko časa (ne vem ali minuta ali 30 sekund) enkratno 6 mestno geslo in "klon" te kartice je tudi nekje na računalniku na banki...če se šifri ujemata (tudi časovno) si noter...
#44766 (odg: #44755 crt)  06.10.08 13:28  matevzsodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [matevzs]

:: Exactly, tako imata že sedaj dostop do e-banke urejen SKB in Banka Koper, pa očitno tudi Volksbank.

Sem bil prepričan, da je ista zadeva kot pri Banki Koper tudi pri SKB (kartico SKB sem na hitro videl pri očetu). Kodirna kartica pa pri Banki Koper izgleda enako, le da postopek pred prvo solato zahteva, da daš v "kalkulator" še svojo bančno kartico, ki "pomaga" zgenerirat ta drugo solato.
#45125 (odg: #44766 matevzs)  07.10.08 15:55  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

Simpatična lastnost Maestro kartice pri Banki Koper je, da lahko služi tudi kot nosilec za še dodatne certifikate, npr. SIGENovega.
#45346 (odg: #45125 sandi)  08.10.08 11:47  _emsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Eko sem odprl račun na Banki Koper in sedaj lahko poročam.

Sem se moral zglasiti v njihovi poslovalnici za podpis in identifikacijo, pravijo da zaradi zakona o pranju denarja. (Pri dibi sem moral iti na pošto)

V bankoIN (spletna banka) se prijavim na sledeč način:

1. grem na vhodno spletno stran in vnesem uporabniško geslo

2. na naslednji strani dobim številko poziva, ki jo vnesem v čitalec (pred tem dam kartico v čitalec).

3. ko vnesem št. poziva moram vnesti še moj PIN

4. ročni čitalec izračuna vstopno geslo, ki uporabno samo enkrat in časovno omejeno. (če se zmotiš oz. traja predolgo moraš ponoviti postopek z drugo pozivno št.)

5. Večina transakcije in naročila za posle, ki sem jih storil moram zopet potrditi preko ročnega čitalca (sam določiš mejni znesek za katerega hočeš ponovno potrditev preko čitalca).

To je to glede prijave in ročnega čitalca (čitalec sem dobil brezplačno)

Kot je že zgoraj nekdo pisal so rekli da bodo sami preneseli moje trajnike iz NLB.

Vse variante spletne banke še nisem raziskal (do sedaj sem samo izvedel plačilni nalog), ko bom, bom poročal.
#45395  08.10.08 14:11  Skullodgovori / citiraj  |  shramba  

Sam imam tale prenosni generator kode za vstop v on-line banko koper že od začetka ko so to uvedli, moram rečt, da je precej enostavno in vredu če si doma.. Ko sem bil pa enkrat v lj (študent) in sem začutil veliko potrebo po vplačilu v nek sklad, nisem mogel.. Prenosnik sem sicer imel, ampak čitalca ne=) Tako, da mi je potem ata mal pomagal, čeprav preko mojega računa ni šlo, ker kartico sem imel pa v lj =D

To zna biti malo tečno, drugače pa dela vredu.
#45727 (odg: #45395 Skull)  09.10.08 13:07  _emsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Evo sem sklenil prvi depozit za 31 dni.

Sem zahateval da mi dajo višjo obrestno mero kot jo dobim na DIBI, da se mi sploh splača vezat, tako da sem dobil 3.89%, Ni veliko ampak bolje kot nič.

Sem gledal še malo druge stvari, enostavne posle, lahko sklepaš sam in se izvedejo takoj, za zahtevnejše (npr. kredit) pa oddaš ponudbno in potem se dogovarjaš.

Za dogovor imaš na voljo svojega skrbnika, ki ga lahko kontaktiraš tudi preko video klepeta, tel., ali pa preko sporočil (neke vrste mail).

Video klepet sem probal, pa ženska ni tako lepa kot na sliki ;)

V vrednostne papirje in sklade se še nisem vrgel (problem je v tem da nimam trgovalnega računa pri banki koper), vendar dvomim da imajo tako izpopolnjeno kot npr. pri GBD kjer že imam on-line račun.

#45751 (odg: #45727 )  09.10.08 14:02  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[emso]

V vrednostne papirje in sklade se še nisem vrgel (problem je v tem da nimam trgovalnega računa pri banki koper), vendar dvomim da imajo tako izpopolnjeno kot npr. pri GBD kjer že imam on-line račun.
--ne odpiraj trgovalnega racuna pri bankah, kjer jim je ze oddaja borznih narocil skoraj spanska vas, saj je to v ponudbi ravno toliko, da jim kdo ne rece kako pa da tega nimate, saj ste vendar velika banka.

videl konkretno take primere izvrsitve poslov, da me je primlo srat
#45767 (odg: #45727 )  09.10.08 15:00  pgregorcodgovori / citiraj  |  shramba  
[emso]

Evo sem sklenil prvi depozit za 31 dni.

Sem zahateval da mi dajo višjo obrestno mero kot jo dobim na DIBI, da se mi sploh splača vezat, tako da sem dobil 3.89%,
In ravno danes gre diba dvignit OM na 4,3%. Ti pa naslednjih 31 dni nelikviden - ti sment :)
#45774  09.10.08 15:39  djurisodgovori / citiraj  |  shramba  

Pravkar prišu z banke koper dobu sem čitalec in kartico zdej samo počakam par ur da me aktivirajo zadeva se mi zid zelo preprosta prve izkušnje super zadeva
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 52   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Banke  >  Nova spletna banka v SLO

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>