Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 22:38
-1,49 %
8.917,45
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 08.05
0,88 %
1.136,34
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 45244... najdena v temi CHINA--

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  CHINA--

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 45244... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 29
#45186  07.10.08 21:47  _DZANIodgovori / citiraj  |  shramba  

CHINA-----------

sam sem vlozil kar lep denarja, v china , padlo mi je za 44 procentov,

mocno me ze skrbi ........

nevem ali naj vzignem kar je se ostalo ali naj cakam nasledje pol leta

lp.
#45188  07.10.08 21:49  Skullodgovori / citiraj  |  shramba  

No ene 3x si zdej tole napisal v forum.. (spet)
#45233  08.10.08 07:49  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  

Mism, ste pa sami "strokovnjaki". Napletate po teh forumuh kot, da ste vso učenost pojedli, prestrašenemu in obupanemu človeku, pa ne znate pametno svetovati. Rajši se delate norca iz njega, ker je očitno novinec na i-netu. Če človek 3x sprašuje ima mogoče močan razlog. Tudi sicer sem opazil, da se o vstopnih in izstopnih točkah nikoli ne govori. Vem, da jih je nemogoče določiti, se da pa ravno z pregledom več mnenj priti do nekih zaključkov. Po drugi strani je vsa umetnost v pravem trenutku vsopa in v pravem trenutku izstopa tako da, sploh ne vem kaj česnate po teh forumih.

Evo: bom jaz povedal kaj mislim. Tudi sam sem precej prekmalu, že v spirali padanja kupil po 84 (Eurizon China). Sedaj je že 56. Ves čas nisem mislil prodati - sja takooo pa spet ne more pasti. Sploh se je ogromno časa držalo med 70 in 80. Je pa pred kratkim prodala moja kolegica (po 62 in nekaj) in sedaj resno razmišljam, da bi ob prvem pozitivnem dnevu prodal tudi svoje pozicije. Najhujše nas očitno še čaka. Seveda pa ne vem zagotovo - je pa to eno mnenje.

Če bi še kdo kaj takole konkretnega, brez nebuloz, kratic in dokazov o poznavanju I-netnega slenga napisal, zato pa s konkretnimi številkami, bi mu bilo precej ljudi hvaležnih.

Lahko pa se še naprej važite.

LP
#45234 (odg: #45233 )  08.10.08 07:53  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

kaj pa si po tvoje konkretnega povedal, kar se tice postavljenega vprasanja?

med "ucenost" spada med drugim to, da ti je jasno, da NE mores zanesljivo govoriti o tem, kdaj not in kdaj ven in a bo se padlo in koliko.

in pa to, da se ne lotevas podrocij, o katerih ves samo to, da kao raste ali da naj bi raslo.

po moje so, ce ze ravno silis v pogumno-neumno gledanje v kristalno kroglo, dobre sanse za pristanek med 1500 in 2000 na indeksu (trenutno spet blizu 2000). ob cemer je treba zelo dobro upostevati odstavek.zgoraj glede ucenosti.
#45235 (odg: #45233 )  08.10.08 07:58  Redstripeodgovori / citiraj  |  shramba  

Verjetno se danes tukaj gor noben nima za kaj važiti. Razen redkih izjem, ki se niso obešali na dolgoročnost in ki niso slepo skakali s kupa na kup smo v glavnem vsi v minusu.

Pa kaj pol, to smo sprejeli z pravili igre. V kolikor nam ta pravila niso všeč nam še vedno ostanejo štumfi. Banke so tako v q...

Recept je enostaven, če te žuli prodaj in v štumf z njimi.
#45237  08.10.08 08:15  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  

Kristalna krogla? Evo, najprej je vprašanje ali bo še naprej padalo ali smo pri dnu. Odgovor je nemogoč, ima pa vsak kakšno mnenje, občutek.

Moja meditacija:

Glede na to, da je folk čisto spsihiran, da v medijih o tem neprestano govorijo in da bodo začeli prihahjat slabi poslovni rezultati, bi skoraj pričakoval nov val padcev (kar sicer glede na količino že padenega, izgleda skoraj nemogoče). Ker - spomnimo se, ko je obratna situacija in stvari rastejo. Takrat je folk čist spsihiran (poštar začne med raznašanjem pošte govoriti o delnicah) in v medijih poročajo o novih in novih rekordih. Vendar takrat ni težko slišati tudi glas razuma, nekoga, ki pravi, da so stvari precenjene in da se balon napihuje. V času padcev pa ni nikogar, ki bi lahko trdil, da so cene podcenjene in da bo balom "implodiral". Zato je situacija še malo bolj zajebana.

Še kakšna meditacija?

Me pa res zanima, kaj bi o tem povedal A. Grahek, ki je lani poleti objavil legendarni članek REŠI SE KDOR SE MORE. Članek je bil objavljen v zadnjih zdihlajih rast borze, ko je bila eurazija po 240 in china po 130 (ali takrat enkrat). On, naprimer, je točno napovedal točko izstopa.
#45238 (odg: #45234 crt)  08.10.08 08:22  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

kaj pa si po tvoje konkretnega povedal, kar se tice postavljenega vprasanja?

med "ucenost" spada med drugim to, da ti je jasno, da NE mores zanesljivo govoriti o tem, kdaj not in kdaj ven in a bo se padlo in koliko.

in pa to, da se ne lotevas podrocij, o katerih ves samo to, da kao raste ali da naj bi raslo.

po moje so, ce ze ravno silis v pogumno-neumno gledanje v kristalno kroglo, dobre sanse za pristanek med 1500 in 2000 na indeksu (trenutno spet blizu 2000). ob cemer je treba zelo dobro upostevati odstavek.zgoraj glede ucenosti.
A govoriš o Šanghaju ali honghongu?

#45239 (odg: #45237 )  08.10.08 08:24  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

Me pa res zanima, kaj bi o tem povedal A. Grahek, ki je lani poleti objavil legendarni članek REŠI SE KDOR SE MORE. Članek je bil objavljen v zadnjih zdihlajih rast borze, ko je bila eurazija po 240 in china po 130 (ali takrat enkrat). On, naprimer, je točno napovedal točko izstopa.
clanek je bil objavljen sredi oktobra 07, najdes ga tu

http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

splosno si lahko na ft dobil precej namigov (v clankih, v forumu, v drugem mnenju...), da se mogoce ni za zajebavat. ampak bistvo je v tem, da ce pricakujes, da bos dobival konsistentne in tocne napovedi vrhov in lukenj, pricakujes prevec.

sprasujes po se kaksni meditaciji, evo -

ja, psiho slika se je skoraj povsem zasukala, eno leto driblanja je pocasi zdriblalo mnozico (koncno) in prihajamo v nasprotni ekstrem od prejsnje runde. vendar pa je oblikovanje dna tako kot oblikovanje vrha. lahko ti je jasno, da stanje postaja odpuljeno, vendar je razlika med to jasnostjo in pa tem, da ji das stevilko, kje tocno. glavna lastnost zblojenih stanj je, da lahko v treh sekundah postavijo nov rekord zblojenosti.

"motnja" je tudi to, da se dogajajo precejsnji premiki take vrste, na katero samo borzna psiha nima ravno nekega vpliva. ker ce si bankrotiral, se bos zlikvidiral, pa psiha gor dol in ti valovi se morajo poleci.

skratka da ne bom spet vsega napisal, evo http://www.finance.si/225561

* zadnji popravek: 08.10.08 08:24
#45240 (odg: #45238 )  08.10.08 08:25  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

A govoriš o Šanghaju ali honghongu?
sanghaju :)

v kolikor pa bi na kitajskem prislo do recesije (kar se morda zdajle slisi kot povsem bizarno, pa mogoce niti ni), potem varianta nasdaq 2000 - rusija 1998 - azija 1997, torej 80-90% z vrha, izracunaj sam.

* zadnji popravek: 08.10.08 08:25
#45243  08.10.08 08:35  matjazodgovori / citiraj  |  shramba  

nikakor zdej prodajat! ce mate sredstva zdej vse pokupit kar je možno. Sredi meseca bojo indexi zacel rast od 7 do 10% na dan in tko bo trajal vse do lanskega najvišjega vrha in potem še okoli 20% šele potem se bo počasi umiril. vem iz zanesljivih virov
#45244  08.10.08 08:36  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Najbrz se vse skupaj sprovede na vprasanje kako ravnati v osebnem primeru.

Prvo je treba vedeti, da upravljalec dela dobro. Skusa razporejati ostanke najbolje kar more. V prvem tednu 100 postane v naslednjem tednu 50 in v naslednjem 25 :) Vendar razporejeno je dobro, skoraj optimalno.

Aja, kdaj izstopiti. Najbolj primeren trenutek je zdajle, manj primeren je naslednji teden in se manj primeren je cez 14 dni.

Lp

Jadralec

* zadnji popravek: 08.10.08 08:36
#45246 (odg: #45240 crt)  08.10.08 08:37  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  

No, tole je kar konkretno in vidim, da ti vidiš možen potop še za 1/4, če bi bila recesija (na kitajskem) pa še več.

Je seveda samo mnenje, mislim pa, da ima možakar zgoraj neka izhodišča.

#45248 (odg: #45239 crt)  08.10.08 08:42  Attractionodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

clanek je bil objavljen sredi oktobra 07, najdes ga tu

http://www.financna-tocka.si/text.php?id...

A bo tale Grahek se kaj napisal kdaj za FT?
#45252 (odg: #45186 )  08.10.08 09:00  5er2odgovori / citiraj  |  shramba  

Poglej si tole. Pogled z kančkom upanja na koncu

http://www.ft.com/cms/bfba2c48-5588-11dc...

#45257 (odg: #45248 Attraction)  08.10.08 09:26  Odzinodgovori / citiraj  |  shramba  
[Attraction]

:: A bo tale Grahek se kaj napisal kdaj za FT?
Zgolj kot zanimivost, Grahek, kot sem ga jaz spoznal :) :

http://www.metal-archives.com/band.php?i...

Tule pa je nekaj njihovih komadov (spodaj, v tistem vijoličnem playerju, zadnji štirje):

http://profile.myspace.com/index.cfm?fus...

* zadnji popravek: 08.10.08 09:26
#45268 (odg: #45248 Attraction)  08.10.08 09:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Attraction]

:: [crt]

::

:: clanek je bil objavljen sredi oktobra 07, najdes ga tu

:: http://www.financna-tocka.si/text.php?id...
::

A bo tale Grahek se kaj napisal kdaj za FT?
--redno povprasujem (bi bilo zelo dobrodoslo) pa zaenkrat ne gre skozi
#45311 (odg: #45237 )  08.10.08 10:52  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

V času padcev pa ni nikogar, ki bi lahko trdil, da so cene podcenjene in da bo balom "implodiral". Zato je situacija še malo bolj zajebana.
Ja maš seveda prou.

V bistvu vsaj folk (kot tudi jaz sam) vlaga cash na borze v želji po večjem zaslužku kot v banki. V tej situaciji tudi teh zaslužkov seveda ni in potem pustiš raj cash kr v banki. Zdej pa tle dodaj še večje igralce, ki so se našli v likvidnostnih težavah in so zato prisiljeni prodajat in maš verižno reakcijo, ki jo gledamo zadnje tedne...
#45340 (odg: #45311 MSTANK1)  08.10.08 11:29  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Sam če se dnar umika iz borze, potem verjamem da se ga precej vrne v banke, a ne? Kako pa do so potem nelikvidne? A ga potem one vračajo na borzo in kupujejo padajoče delnice? To je tudi logika, saj ne kupujejo s svojim denarjem ampak z tujim, obenem pa si lahko obetajo lepih zaslužkov, ko se stvar obrne.

Mi kot davkoplačevalci saniramo banke, čez leto ali dve se bomo pa po glavi tolkl, ko bomo zgube sešteval, banke pa extra visoke dobičke.
#45344 (odg: #45340 gorazdreba)  08.10.08 11:43  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[gorazdreba]

A ga potem one vračajo na borzo in kupujejo padajoče delnice?
Drugače pa naj bi banke bolj posojale denar naprej kot pa se šle neke rizične investicije...To da so se v preteklosti nategnile? na taistih investicijah in sedaj ne upajo več posojat denarja naprej, je eden od večjih razlogov za sedanjo krizo.

Denar se je poskril v varne naložbe in se mu nič ne mudi ven na dež. Bolj ko se bo zadeva spucala, bolj mu je prihodnji zaslužek zagotovljen...

#45462 (odg: #45239 crt)  08.10.08 16:52  roaddoggodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

splosno si lahko na ft dobil precej namigov (v clankih, v forumu, v drugem mnenju...), da se mogoce ni za zajebavat. ampak bistvo je v tem, da ce pricakujes, da bos dobival konsistentne in tocne napovedi vrhov in lukenj, pricakujes prevec.

Zelo res.. Sam se brazbral precej opozoril z vaše strani (admini) in sem jih tudi upošteval.. Izteklo se je super..

ŠE 10X hvala..

Je pa res, da je 90% analitikov zatrjevalo, da se nam ne obeta nič hudega ampak da bo vse samo raslo... No zdej je razmerje že nekje 50:50..

PS: DZANI ČE si investiral svoje presežke, potem lahko mirno spiš... v kolikor je pa v igri najeti kredit, potem ti ne zavidam situacije...
#45476 (odg: #45462 roaddogg)  08.10.08 17:53  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[roaddogg]

Je pa res, da je 90% analitikov zatrjevalo, da se nam ne obeta nič hudega ampak da bo vse samo raslo... No zdej je razmerje že nekje 50:50..
Analitik ti je služba kot vsaka druga : župnik, policaj, itd.

Res pa ko bo razmerje nekje 10:90 za nič hudega, takrat se bodo že obetali boljši časi :)
#45479  08.10.08 18:09  _dejan75odgovori / citiraj  |  shramba  

Jaz sem ta teden kupil nekaj na novo; tudi v Rusiji.

Meni se zdi dober trenutek. za druge mi je pa ravno:) do Kosova, ali bodo vlagali ali ne.

Sicer sem kar razmišljal, preden sem se za to odločil, a je na koncu prevladal "nakupna odločitev".
#45480 (odg: #45479 )  08.10.08 18:15  matejosodgovori / citiraj  |  shramba  
[dejan75]

Jaz sem ta teden kupil nekaj na novo; tudi v Rusiji.

Meni se zdi dober trenutek. za druge mi je pa ravno:) do Kosova, ali bodo vlagali ali ne.

Sicer sem kar razmišljal, preden sem se za to odločil, a je na koncu prevladal "nakupna odločitev".
Ajej, pa ravno od teh "drugih" je odvisna usoda tvojega vložka... Nazaj za knjige!
#45483 (odg: #45480 matejos)  08.10.08 18:27  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[matejos]

Ajej, pa ravno od teh "drugih" je odvisna usoda tvojega vložka... Nazaj za knjige!
:)

Hej kako že rečejo: tako kot pridobljeno, tako tudi zgubljeno :)

Zdej pomaga moja trotl-taktika: ostal cash mam nedostopen (v bunkerju :) do konc leta, do takrat pa bomo že boljš videl, kam se bo stvar obrnila/potonila?

* zadnji popravek: 08.10.08 18:27
#45576 (odg: #45246 )  09.10.08 00:26  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[nanix]

No, tole je kar konkretno in vidim, da ti vidiš možen potop še za 1/4, če bi bila recesija (na kitajskem) pa še več.
tu racunaj, da je recesija na kitajskem nekaj takega kot razpad evra... trenutno ideja nekje na robu galaksije. bi pa en kup stvari slo po hirem postopku v 3pm, ce bi se zacela blizati.

#45599 (odg: #45233 )  09.10.08 07:58  motomirkoodgovori / citiraj  |  shramba  

sem podobnega mnenja. Na tem forumu moraš prebrat gore in gore špeha, da izluščiš kaj koristnega. Ne rečem, da bi moral gdo napovedovat, koliko bo šlo jutri gor ali dol, lahko pa da gdo kakšno informacijo, ki jo je kje zasledil..., npr. kitajska centralna banka je včeraj znižala medbančno obrestno mero in še mogoče kakšne pomisleke, kako bi to lahko vplivalo na tečaje...itd. Pa še ostale dogodke, ki bi lahko vplivali na bančna dogajanja, potem pa si bo že vsak pri sebi ustvaril pričakovanja. Pri vas pa od kar berem ta forum berem samo kako se delate norca, da ne morete nekomu napovedat točnega premika za tri dni naprej, pišete pa brezvezna čvekanja. Tukaj bi malo izvzel administratorja, ki nam včasih privošči kako koristno novico. Ne mi zamerit, ampak za neko brezvezno natolcevanje si odprite temo natolcevanje, pa si tam dopisujte.
#45601 (odg: #45599 motomirko)  09.10.08 08:17  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[motomirko]

lahko pa da gdo kakšno informacijo, ki jo je kje zasledil..., npr. kitajska centralna banka je včeraj znižala medbančno obrestno mero in še mogoče kakšne pomisleke, kako bi to lahko vplivalo na tečaje...itd. Pa še ostale dogodke, ki bi lahko vplivali na bančna dogajanja, potem pa si bo že vsak pri sebi ustvaril pričakovanja. Pri vas pa od kar berem ta forum berem samo kako se delate norca, da ne morete nekomu napovedat točnega premika za tri dni naprej, pišete pa brezvezna čvekanja. Tukaj bi malo izvzel administratorja, ki nam včasih privošči kako koristno novico. Ne mi zamerit, ampak za neko brezvezno natolcevanje si odprite temo natolcevanje, pa si tam dopisujte.
a beres recimo teme nakupi in prodaje?

ce ja, a si preprican, da jih beres natancno?

#45604 (odg: #45599 motomirko)  09.10.08 08:23  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--kar se ti vcasih zdi delanje norca je vec kot koristna informacija. vse je del trga, ekstremi ipd. v trenutnih okoliscinah je iskanje novice, ki ti bo podprla lastno razmisljanje jalovo pocetje. vedno bos nasel novice ki govorijo v prid enega ali drugega. tudi stetje enih ali drugih ni koristno oz mogoce je kot kontraindikator.

o dnevnih novicah pa je linkov v jutranjih pregledih se in se, pa tudi vmes med drugimi posti se marsikaksen najde. vse ostalo je pa potem na posameznem vlagatelju, koliko se bo posvecal in iskal novih informacij. ce mu do tega ni, ne more pricakovati, da mu bo vse servirano na pladnju.

po drugi strani pa bi na primer tudi ti lahko kdaj kaksen link posredoval. verjamem, da je najlazje samo prejemati ampak tudi dati kaj od sebe ne skodi.
#45616 (odg: #45599 motomirko)  09.10.08 08:57  matevzsodgovori / citiraj  |  shramba  

Res je, da je veliko brezveznih stvari tu gor, ampak tvoja pričakovanja so vseeno nerealna. To je pač forum, kar pomeni, da vsak gor napiše bolj kot ne kar mu paše, admini pač skrbijo za en minimalni nivo načina komunikacije - niso pa cenzorji.

Pričakovati, da boš pa tule dobil nasvet Guruja in Uglednega strokovnjaka za vsako vprašanje, ki se ti pojavi, pa ni realno.

Kar pa se komentiranja raznih dogodkov in implikacij na trg tiče, pa je tega precej na tem forumu, res pa večinoma ni lepo zbrano v enem članku oz. postu. Ampak da bi to imeli, bi to moral nekdo narediti. Verjetno ne bo nihče imel nič proti, če kar začneš.
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 29

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  CHINA--

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>