Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 17:12
0,43 %
9.310,51
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:10
-0,75 %
1.236,35
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 46069... najdena v temi Nakupi in prodaje - oktober 2008

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - oktober 2008

Posamične konkretne naložbe na svetovnih borzah - kaj uporabniki kupujemo in prodajamo, kaj si ogledujemo...

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 46069... najdena na strani 25

Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 2.261   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | > | zadnja
#45989 (odg: #45936 Tomaz26)  10.10.08 08:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Crt, prosim posodi zeno :)))
ma ja, brez veze, saj sem povedal, kolko to nuca :)

#45990 (odg: #45952 )  10.10.08 08:29  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Wiley]

Za jutri me mika EWZ. Izgleda je ze utrujen od razprodaj, ker se danes izredno dobro drzi, glede na prejsnje seloffe.
ewz je primer zelo bednega etfja (s stalisca vsebine, tecaj pac kud koji mili moji), ker ga v bistvu sestavljata 50% dve firmi.

#45992 (odg: #45882 Tomaz26)  10.10.08 08:31  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Jaz sem od prejsnjega tedna 20 % investiran in me ze boli glava, kaj sele ce bi bil 100 % oz. 100 % od lani oktobra :). Ampak ze to kar se dogaja mi ni vsec.
ha cuj... mogoce si pa pac penzionist kot jaz. saj ni nic slabega v tem. samo najdi si kaksno dopolnilno dejavnost.
#45997 (odg: #45992 crt)  10.10.08 08:38  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [Tomaz26]

:: Jaz sem od prejsnjega tedna 20 % investiran in me ze boli glava, kaj sele ce bi bil 100 % oz. 100 % od lani oktobra :). Ampak ze to kar se dogaja mi ni vsec.

ha cuj... mogoce si pa pac penzionist kot jaz. saj ni nic slabega v tem. samo najdi si kaksno dopolnilno dejavnost.
Sej to je pri meni problem. Nestrpnost. Zdaj sem doma in mam celi dan cas spremljat tecaje in kaj se dogaja ,.. Malo sem popustil se pri disciplini in evo, to je to. Zdaj se pa nikakor ne morem odlocit, ce bi tisto prodal in realiziral izgubo, ker mam obcutek da bom ravno kje na dnu prodajal. Druga moznost pa je ob vsaki taksni panicni razprodaji se nekaj investirat in se pocasi spravit 100 % v pozicije. Ampak pol nekih moznosti vec ni. Res je, da bi si s tem mocno zacel nizat tocko vstopa ampak ce se pol dalje pada sem pecen:)

Zaenkrat se nimam cisto jasne predstave, kaj bom naredil :)
#46003 (odg: #45997 Tomaz26)  10.10.08 09:14  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

:: [crt]

:: :: [Tomaz26]

:: :: Jaz sem od prejsnjega tedna 20 % investiran in me ze boli glava, kaj sele ce bi bil 100 % oz. 100 % od lani oktobra :). Ampak ze to kar se dogaja mi ni vsec.

::

:: ha cuj... mogoce si pa pac penzionist kot jaz. saj ni nic slabega v tem. samo najdi si kaksno dopolnilno dejavnost.

Sej to je pri meni problem. Nestrpnost. Zdaj sem doma in mam celi dan cas spremljat tecaje in kaj se dogaja ,.. Malo sem popustil se pri disciplini in evo, to je to. Zdaj se pa nikakor ne morem odlocit, ce bi tisto prodal in realiziral izgubo, ker mam obcutek da bom ravno kje na dnu prodajal. Druga moznost pa je ob vsaki taksni panicni razprodaji se nekaj investirat in se pocasi spravit 100 % v pozicije. Ampak pol nekih moznosti vec ni. Res je, da bi si s tem mocno zacel nizat tocko vstopa ampak ce se pol dalje pada sem pecen:)

Zaenkrat se nimam cisto jasne predstave, kaj bom naredil :)
Jah.. počasi dodajaj pozicijo.. na primer za 10% padca dodaj za 10% vložka ... za 90% pa verjatno tud ne bo padlo, ko je že 60%.. Ko začne padati tudi navzdol preko pričakovanj je težko zadet dno. Enako kot pri pretiravanju...

Že več kot 2 leti je bil trg precenjen. Sedaj pa kar ne moremo verjet, da je podcenjen. Resno.. sem takrat resno razmišljal da bi prodal.. pa bi še vedno prodal 20% pod današnjo ceno (KRKG). Pa sem se odločil da držim.. Ja.. res bi lahko "zaslužil" kar nekaj... Samo če ne veš ne veš.. in je ugibanje v prazno. Pač se učimo kako trg odreagira v ekstremnih razmerah.. upam da bomo za časa našega življenja to lahko resnično izkoristili.

Samo jaz sem z 20% letnega donosa povsem zadovoljen.

* zadnji popravek: 10.10.08 09:14
#46006 (odg: #45997 Tomaz26)  10.10.08 09:15  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Res je, da bi si s tem mocno zacel nizat tocko vstopa
to z "nizanjem nabavne cene" mi nikoli (tko ene 15+ let :) ni bilo jasno. torej - jasno to, kaj naj bi clovek s tem dosegel, razen da je svinjsko povecal izpostavljenost posamezni nalozbi in s tem tveganje. na prve nakupe imas se vedno isti rezultat, ce ti not ostanejo, ne glede na to, kaksne nadaljne si potem se dodajal.
#46008 (odg: #46006 crt)  10.10.08 09:23  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

::Res je, da bi si s tem mocno zacel nizat tocko vstopa

to z "nizanjem nabavne cene" mi nikoli (tko ene 15+ let :) ni bilo jasno. torej - jasno to, kaj naj bi clovek s tem dosegel, razen da je svinjsko povecal izpostavljenost posamezni nalozbi in s tem tveganje. na prve nakupe imas se vedno isti rezultat, ce ti not ostanejo, ne glede na to, kaksne nadaljne si potem se dodajal.
To je definitivno res, ampak ce oblikujes dolgorocni portfelj in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat, potem se mi zdi to dober nacin. Ce bi prejsnji teden kupil za ves denar, bi bil zdaj v piz.. Ce sploh ne bi kupil nic bi bilo pametno, ampak to vemo zdaj. Jaz sem racunal, da bo bailout plan sprejet in se bo stanje normaliziralo, zato sem malo namocil prste, potem pa namesto da bi prodal sem zmrzno pri 10 % padcih:)).

Dax sem kupil prvic pri 6000, nato pri 4800 in si nabavno ceno znizal na 5450. Logicno da je se boljse ce bi vse skupaj nabavil zdaj po 4500 ampak v trenutku nakupa nikoli ne ves ce bomo pa od zdaj sli samo se gor. Po drugi strani pa bo tisti drugi, ki bo cakal na potrditev bull-a ravno tako kupoval okoli teh nivojev, ker bo cakal na nekajdnevno zaporedno rast itd. Tudi ce DAX pade na 3500 bo tisti, ki se ne gre bottom fishing cakal na rast in ceno, da precka Ma50,ma200 ali karkoli ze pac in to bo spet pomenilo vstop veliko visje. Tako da pomoje se ena in druga taktika srecata nekje na sredi.

Se najboljsa taktika je seveda iti kr 100 % notri na dnu, ampak tega pa res ne bo nihce zadel, niti ne bo upal nihce iti 100 % notri po taksni paniki in to v enem kosu. Tako da meni se taktika postopnega vstopanja ob razprodajah ne zdi tako slaba. Ce pa pademo na DAX 1500 pa pac bog pomagaj. Ni resitve za nestrpne :)
#46012 (odg: #46008 Tomaz26)  10.10.08 09:26  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]
To je definitivno res, ampak ce oblikujes dolgorocni portfelj in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat,
nikol nad 80%... razen v ekstremih ekstremov...

((če se greš matematika))
#46016 (odg: #46008 Tomaz26)  10.10.08 09:33  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

:: ::Res je, da bi si s tem mocno zacel nizat tocko vstopa

:: to z "nizanjem nabavne cene" mi nikoli (tko ene 15+ let :) ni bilo jasno. torej - jasno to, kaj naj bi clovek s tem dosegel, razen da je svinjsko povecal izpostavljenost posamezni nalozbi in s tem tveganje. na prve nakupe imas se vedno isti rezultat, ce ti not ostanejo, ne glede na to, kaksne nadaljne si potem se dodajal.

To je definitivno res, ampak ce oblikujes dolgorocni portfelj in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat, potem se mi zdi to dober nacin. Ce bi prejsnji teden kupil za ves denar, bi bil zdaj v piz.. Ce sploh ne bi kupil nic bi bilo pametno, ampak to vemo zdaj. Jaz sem racunal, da bo bailout plan sprejet in se bo stanje normaliziralo, zato sem malo namocil prste, potem pa namesto da bi prodal sem zmrzno pri 10 % padcih:)).

Dax sem kupil prvic pri 6000, nato pri 4800 in si nabavno ceno znizal na 5450. Logicno da je se boljse ce bi vse skupaj nabavil zdaj po 4500 ampak v trenutku nakupa nikoli ne ves ce bomo pa od zdaj sli samo se gor. Po drugi strani pa bo tisti drugi, ki bo cakal na potrditev bull-a ravno tako kupoval okoli teh nivojev, ker bo cakal na nekajdnevno zaporedno rast itd. Tudi ce DAX pade na 3500 bo tisti, ki se ne gre bottom fishing cakal na rast in ceno, da precka Ma50,ma200 ali karkoli ze pac in to bo spet pomenilo vstop veliko visje. Tako da pomoje se ena in druga taktika srecata nekje na sredi.

Se najboljsa taktika je seveda iti kr 100 % notri na dnu, ampak tega pa res ne bo nihce zadel, niti ne bo upal nihce iti 100 % notri po taksni paniki in to v enem kosu. Tako da meni se taktika postopnega vstopanja ob razprodajah ne zdi tako slaba. Ce pa pademo na DAX 1500 pa pac bog pomagaj. Ni resitve za nestrpne :)
joj.. če bi vsi vedeli dno bi služil ++1000% na leto.. Gdo bi pa delal? Tko bolj širše/politično; nam je zadost da približno zadanemo precenjeno/podcenjeno (in kaj bo in v naslednjem obdobju) pa imamo +20(40)%. To je zadosti za lagodno življenje.
#46020 (odg: #46012 )  10.10.08 09:37  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[ewileye]

:: To je definitivno res, ampak ce oblikujes dolgorocni portfelj in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat,

nikol nad 80%... razen v ekstremih ekstremov...

((če se greš matematika))
Odvisno od portfelja. Tistih 20 % ki jih mislis ti imeti v denarju imas lahko v obveznicah. Letos bi se to odlicno obrestovalo. +20 %... Jaz imam namen si narediti taksen portfelj, je pa res za zaenkrat kupujem samo delnice, obveznice bom pa kupoval, ko bodo le-te podcenjene, ce sploh kdaj. Zdaj po 20 % rasti jih sigurno ne bom dodajal.
#46022 (odg: #46016 )  10.10.08 09:41  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[ewileye]

:: :: [crt]

:: :: :: [Tomaz26]

:: :: ::Res je, da bi si s tem mocno zacel nizat tocko vstopa

:: ::

:: :: to z "nizanjem nabavne cene" mi nikoli (tko ene 15+ let :) ni bilo jasno. torej - jasno to, kaj naj bi clovek s tem dosegel, razen da je svinjsko povecal izpostavljenost posamezni nalozbi in s tem tveganje. na prve nakupe imas se vedno isti rezultat, ce ti not ostanejo, ne glede na to, kaksne nadaljne si potem se dodajal.

:: To je definitivno res, ampak ce oblikujes dolgorocni portfelj in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat, potem se mi zdi to dober nacin. Ce bi prejsnji teden kupil za ves denar, bi bil zdaj v piz.. Ce sploh ne bi kupil nic bi bilo pametno, ampak to vemo zdaj. Jaz sem racunal, da bo bailout plan sprejet in se bo stanje normaliziralo, zato sem malo namocil prste, potem pa namesto da bi prodal sem zmrzno pri 10 % padcih:)).

:: Dax sem kupil prvic pri 6000, nato pri 4800 in si nabavno ceno znizal na 5450. Logicno da je se boljse ce bi vse skupaj nabavil zdaj po 4500 ampak v trenutku nakupa nikoli ne ves ce bomo pa od zdaj sli samo se gor. Po drugi strani pa bo tisti drugi, ki bo cakal na potrditev bull-a ravno tako kupoval okoli teh nivojev, ker bo cakal na nekajdnevno zaporedno rast itd. Tudi ce DAX pade na 3500 bo tisti, ki se ne gre bottom fishing cakal na rast in ceno, da precka Ma50,ma200 ali karkoli ze pac in to bo spet pomenilo vstop veliko visje. Tako da pomoje se ena in druga taktika srecata nekje na sredi.

:: Se najboljsa taktika je seveda iti kr 100 % notri na dnu, ampak tega pa res ne bo nihce zadel, niti ne bo upal nihce iti 100 % notri po taksni paniki in to v enem kosu. Tako da meni se taktika postopnega vstopanja ob razprodajah ne zdi tako slaba. Ce pa pademo na DAX 1500 pa pac bog pomagaj. Ni resitve za nestrpne :)

joj.. če bi vsi vedeli dno bi služil ++1000% na leto.. Gdo bi pa delal? Tko bolj širše/politično; nam je zadost da približno zadanemo precenjeno/podcenjeno (in kaj bo in v naslednjem obdobju) pa imamo +20(40)%. To je zadosti za lagodno življenje.

Sej kaj sem pa jaz drugega povedal? S tem da je veliko lazje biti 100 % investiran, ce vstopas pocasi in z nekim planom, kot ce cakas v nedogled. Poguma, da bi 100 % kupil itak ni nikoli, ce pa cakas na trend following in potrditev bull-a bos pa imel vstopno tocko nekje na istem kot nekdo, ki se je sel lovljenje padajocih nozev in nizanje vstopne cene. Ravno zato ker nimam pojma kje je dno pa ze postopoma kupujem. Ce misli se padat bom 100 % investiranost dosegel pri 30-40 % nizjih nivojih od sedanjih in to mi zadostuje. Definitivno bom v tem primeru 70 % na boljsem od tistih, ki so denar pustili notri od lani. Ce pa pade se za 20 % pa jebat ga. Jasnovidec nisem, tako da enkat se je treba spravit nazaj notri. Govorim za dolgorocni portfelj. Da bi pa ves denar imel za trgovanje me pa ne mika.
#46036 (odg: #46022 Tomaz26)  10.10.08 10:07  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

:: [ewileye]

:: :: :: [crt]

:: :: :: :: [Tomaz26]

:: :: :: ::Res je, da bi si s tem mocno zacel nizat tocko vstopa

:: :: ::

:: :: :: to z "nizanjem nabavne cene" mi nikoli (tko ene 15+ let :) ni bilo jasno. torej - jasno to, kaj naj bi clovek s tem dosegel, razen da je svinjsko povecal izpostavljenost posamezni nalozbi in s tem tveganje. na prve nakupe imas se vedno isti rezultat, ce ti not ostanejo, ne glede na to, kaksne nadaljne si potem se dodajal.

:: ::

:: :: To je definitivno res, ampak ce oblikujes dolgorocni portfelj in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat, potem se mi zdi to dober nacin. Ce bi prejsnji teden kupil za ves denar, bi bil zdaj v piz.. Ce sploh ne bi kupil nic bi bilo pametno, ampak to vemo zdaj. Jaz sem racunal, da bo bailout plan sprejet in se bo stanje normaliziralo, zato sem malo namocil prste, potem pa namesto da bi prodal sem zmrzno pri 10 % padcih:)).

:: :: Dax sem kupil prvic pri 6000, nato pri 4800 in si nabavno ceno znizal na 5450. Logicno da je se boljse ce bi vse skupaj nabavil zdaj po 4500 ampak v trenutku nakupa nikoli ne ves ce bomo pa od zdaj sli samo se gor. Po drugi strani pa bo tisti drugi, ki bo cakal na potrditev bull-a ravno tako kupoval okoli teh nivojev, ker bo cakal na nekajdnevno zaporedno rast itd. Tudi ce DAX pade na 3500 bo tisti, ki se ne gre bottom fishing cakal na rast in ceno, da precka Ma50,ma200 ali karkoli ze pac in to bo spet pomenilo vstop veliko visje. Tako da pomoje se ena in druga taktika srecata nekje na sredi.

:: :: Se najboljsa taktika je seveda iti kr 100 % notri na dnu, ampak tega pa res ne bo nihce zadel, niti ne bo upal nihce iti 100 % notri po taksni paniki in to v enem kosu. Tako da meni se taktika postopnega vstopanja ob razprodajah ne zdi tako slaba. Ce pa pademo na DAX 1500 pa pac bog pomagaj. Ni resitve za nestrpne :)

:: joj.. če bi vsi vedeli dno bi služil ++1000% na leto.. Gdo bi pa delal? Tko bolj širše/politično; nam je zadost da približno zadanemo precenjeno/podcenjeno (in kaj bo in v naslednjem obdobju) pa imamo +20(40)%. To je zadosti za lagodno življenje.

Sej kaj sem pa jaz drugega povedal? S tem da je veliko lazje biti 100 % investiran, ce vstopas pocasi in z nekim planom, kot ce cakas v nedogled. Poguma, da bi 100 % kupil itak ni nikoli, ce pa cakas na trend following in potrditev bull-a bos pa imel vstopno tocko nekje na istem kot nekdo, ki se je sel lovljenje padajocih nozev in nizanje vstopne cene. Ravno zato ker nimam pojma kje je dno pa ze postopoma kupujem. Ce misli se padat bom 100 % investiranost dosegel pri 30-40 % nizjih nivojih od sedanjih in to mi zadostuje. Definitivno bom v tem primeru 70 % na boljsem od tistih, ki so denar pustili notri od lani. Ce pa pade se za 20 % pa jebat ga. Jasnovidec nisem, tako da enkat se je treba spravit nazaj notri. Govorim za dolgorocni portfelj. Da bi pa ves denar imel za trgovanje me pa ne mika.
Ja.. jaz sem tud vsak dan tega tedna vložil nekaj... pa če bo treba bo tako še nekaj tednov.... :)

Zanimivo pa mi je da mi američani pravijo.... stock market: not now & McCain forever.. :)))

P.S. maš pojma kje je.. (sedaj je podcenjeno; čez neklaj let bo lepo v +) sedaj se kupuje.. počasi.....

(kako se mi da)

* zadnji popravek: 10.10.08 10:07
#46039 (odg: #46003 )  10.10.08 10:09  BSEodgovori / citiraj  |  shramba  
... za 90% pa verjatno tud ne bo padlo, ko je že 60%.. ::
RTSI pred 10 leti 38,53.

#46041 (odg: #46036 )  10.10.08 10:11  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  

aja.. dons ponoč je nuko na japonskem razduval.. have fun*
#46049 (odg: #46008 Tomaz26)  10.10.08 10:33  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat
tudi ta del mi ni bil nikoli jasen :)

#46064 (odg: #46039 BSE)  10.10.08 10:53  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  
[BSE]

::... za 90% pa verjatno tud ne bo padlo, ko je že 60%.. ::

RTSI pred 10 leti 38,53.

ya.. call Lehman Brothers now.....

i called NUKE few hours ago... :P

http://www.youtube.com/watch?v=q5a0OAtzr...
..go in easy and slow..

* zadnji popravek: 10.10.08 10:53
#46069 (odg: #46049 crt)  10.10.08 11:05  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat

tudi ta del mi ni bil nikoli jasen :)

Hehe zakaj ne? Glede na moja leta in varcevanje se mi zdi povsem logicno, da si v nekem trenutku 100 % investiran in vmes varcujes ter ko nasparas dodatnih 10 % spet vlozis v tisto, kar je najbolj padlo. Rebalancing. Ce so to delnice pac dokupis te, ce so obveznice pa pac v obveznice. Real estate, commodities. Denar ki je namenjen investiranju naj bo tam. Denarno rezervo pa imas na banki. Je pa pametno imeti nekaj denarja za dokupovanje ob korekcijah ampak tega imam namen nasparati od dohodkov,. Sicer pa ker je to bolj trejderski forum je logicno da te ideje ravno nimajo nekega odobravanja. Ce gres pa na Bogleheads forum se pa s taksnimi idejami pocutis kot doma ampak bog ne daj, da omenis kaksen trading :))). Pac vsakemu svoj stil.

#46070  10.10.08 11:06  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Ce koga zanimajo trusti: PWE

25 % dividenda, mesecno izplacilo
#46075 (odg: #46070 Tomaz26)  10.10.08 11:09  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Ce koga zanimajo trusti: PWE

25 % dividenda, mesecno izplacilo
tega smo meli ze parkrat na tapeti. ves kaj je problem... zadeva ima zelo visok ratio izplacila (mislim, da vec kot 100% cashflowa). in ce je imela tako stanje tudi takrat, ko je bila nafta na tralala (beri cca 100% visje kot danes) ... kdaj misli potem sploh met bolj vzdrznega. kar pomeni, da je v bistvu posojilno odprta, ker denar pac mora od nekje dobit. kar pomeni - najmanj - da ta visina dividende ni ravno z betonom zalita.
#46078 (odg: #46069 Tomaz26)  10.10.08 11:20  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

:: :: in se enkrat pac mores 100 % zainvestirat

:: tudi ta del mi ni bil nikoli jasen :)

Hehe zakaj ne? Glede na moja leta in varcevanje se mi zdi povsem logicno, da si v nekem trenutku 100 % investiran in vmes varcujes ter ko nasparas dodatnih 10 % spet vlozis v tisto, kar je najbolj padlo. Rebalancing. Ce so to delnice pac dokupis te, ce so obveznice pa pac v obveznice. Real estate, commodities. Denar ki je namenjen investiranju naj bo tam. Denarno rezervo pa imas na banki. Je pa pametno imeti nekaj denarja za dokupovanje ob korekcijah ampak tega imam namen nasparati od dohodkov,. Sicer pa ker je to bolj trejderski forum je logicno da te ideje ravno nimajo nekega odobravanja. Ce gres pa na Bogleheads forum se pa s taksnimi idejami pocutis kot doma ampak bog ne daj, da omenis kaksen trading :))). Pac vsakemu svoj stil.

jap.. ker če si 25 pa izgubiš 30% in to pomeni 150€ se ti bolj al man j... Sam čez 10 let bomo kot crt govoril kako smo kao penzionisti in bomo služil 10% na leto, kar bo takrat 70000€ na leto; in bo perspektiva čist drugačna...

P.S. Zakaj bi odgovarjal samo na poste s katrimi se ne strnjam?
#46079  10.10.08 11:21  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

posebna ponudba!! :)

http://www.finance.si/forumi/?m=338829
#46080 (odg: #46075 crt)  10.10.08 11:22  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: Ce koga zanimajo trusti: PWE
jap.. to pa mene zanima :)
#46082 (odg: #46075 crt)  10.10.08 11:24  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: Ce koga zanimajo trusti: PWE

:: 25 % dividenda, mesecno izplacilo

tega smo meli ze parkrat na tapeti. ves kaj je problem... zadeva ima zelo visok ratio izplacila (mislim, da vec kot 100% cashflowa). in ce je imela tako stanje tudi takrat, ko je bila nafta na tralala (beri cca 100% visje kot danes) ... kdaj misli potem sploh met bolj vzdrznega. kar pomeni, da je v bistvu posojilno odprta, ker denar pac mora od nekje dobit. kar pomeni - najmanj - da ta visina dividende ni ravno z betonom zalita.
... tako da v luci tega je mogoce bolj stabilno gledat MLPje (je pa %div nizji, ja)
#46083 (odg: #46079 crt)  10.10.08 11:28  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

posebna ponudba!! :)

http://www.finance.si/forumi/?m=338829
A se tole da dobit?
#46084 (odg: #46079 crt)  10.10.08 11:29  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Čez 10 let vse prou pride :)

Čeprav dvomim da nošenje enakih majic kej pomaga? Stvar že itak deluje na osnovi take kolektivne psihe :)
#46085 (odg: #46083 kobos)  10.10.08 11:38  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[kobos]

A se tole da dobit?
se da... 34 XL, 14 XXL. cena zaenkrat se neznana, prav tako morebitne omejitve na osebo. :)
#46086  10.10.08 11:40  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

ima kdo narocnino na wsj.com?

Seth Glickenhaus, one of the few still on Wall Street who worked there during the Depression, thinks the stock market may be bottoming -- temporarily.

Mr. Glickenhaus first worked for a Wall Street firm in the summer of 1929, and founded his own money-management firm in 1938. He thinks battered stocks are due to rebound, but he worries they could fall again later.

He is keeping 20% of his clients' money in cash, the highest level he remembers having.

Now 94 years old, Mr. Glickenhaus still serves as chief investment officer of Glickenhaus & Co.

http://online.wsj.com/article/SB12232559...
#46088 (odg: #46082 crt)  10.10.08 11:43  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

... tako da v luci tega je mogoce bolj stabilno gledat MLPje (je pa %div nizji, ja)
recimo zacnemo tako

yahoo industry center za oil & gas pipelines

pa sortiramo po financial strength

http://biz.yahoo.com/ic/ll/125tbe.html
#46090 (odg: #46085 crt)  10.10.08 11:44  kobosodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

:: [kobos]

:: A se tole da dobit?

se da... 34 XL, 14 XXL. cena zaenkrat se neznana, prav tako morebitne omejitve na osebo. :)
Škoda, preveliko. Sem bolj short :)
#46092 (odg: #46090 kobos)  10.10.08 11:46  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

zasijes rokave pa mas spalno vreco, se punco das not :)
Ta tema je zaklenjena.  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 2.261   stran:  prva | < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza - svetovni trgi  >  Nakupi in prodaje - oktober 2008

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>