Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 14:02
2,10 %
6.982,42
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 12:00
2,50 %
1.059,92
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 461... najdena v temi All Time High

Seznam forumov  >  Skladi  >  All Time High

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 461... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 27
#313  29.03.06 19:19  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

ATH je en tak fin izraz, pri katerem vlagatelju postane toplo pri srcu, posebej ce je to ATH njegovih skladov.

ATH je dogodek minljivega znacaja in kakor se ga razveselimo, moramo vedeti, da iz nase ATH konice, osti, vodi pot samo se navzdol. Obicajno. Kajti na spicah se ne da sedeti, stati, vedriti. Se je dalo pred stoletji, ko so še Turki natikali vlagatelje na konice oziroma spice. Zdaj temu ni vec tako.

Moj ATH (pisem samo in izkljucno o skladih in o sebi hehe) se je dogodil 28.2.06. Zelo sem ga bil vesel. Zvecer kar nisem hotel zaspati, da bi moj dan ATH izkoristil do konca. Dan je minil.

Naslednji dan ni bilo sklada v mojem portfelju, da ne bi bil negativen. Tovaris Admin mi je prica. Padec je bil hud in globok.

Potem je tekel cas. S casom se rane zacelijo, luknje se zravnajo in krivluja se obrne navzgor. Tako navzgor, da se nevarno pribliza tocki ATH in da tovaris Admin napise mail v katerem omeni, da zdaj bi pa morali biti pa ja vsi skladi na FT na moj user name pozitivni. Skoraj so bili. Skoraj so prisli na ATH. Skoraj. In zopet zgrmeli v globino.

Zdej sem spet na cakanju. Najbrz ne edini ;)

#314 (odg: #313 Jadralec)  29.03.06 20:45  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
Moj ATH (pisem samo in izkljucno o skladih in o sebi hehe) se je dogodil 28.2.06. Zelo sem ga bil vesel. Zvecer kar nisem hotel zaspati, da bi moj dan ATH izkoristil do konca. Dan je minil.
to je bil tvoj dan ljubezni :)

zlato je tudi imelo lokalni high v februarju. danes je nekje 1,5% pod njim. imam podobne obcutke (podprte s 25% portfelja).

FT na moj user name pozitivni. Skoraj so bili. Skoraj so prisli na ATH. Skoraj. In zopet zgrmeli v globino.
a ni pizdarija, kako pogosti so dnevi, ko je velika masa v bistvu precej razlicnih nalozb hkrati zelena ali rdeca? dejansko si je tezko v taksnem okolju izmisliti neko resno diverzifikacijo razen tega, da se sploh ne gres (tj. denar na racunu).

#326 (odg: #314 crt)  29.03.06 23:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

evo ga, all-time high na GLD.
#357 (odg: #326 crt)  31.03.06 10:34  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  
[crt]

evo ga, all-time high na GLD.

Se eden ?
#359 (odg: #357 Jadralec)  31.03.06 13:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

tako ja...
#361  31.03.06 20:07  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Here we go again. Konc mesca je, kaj ces.

Se prav moj portfelj skladov je dosegel novo najvisjo tocko in presegel tisto iz konca februarja. Vmes je bila pa cela stala. Gori doli naokoli.

Razlika med ALH iz februarja in temu iz marca je minimalna. Ampak ok, pozitivna.

Kaj ces, vsak portfelj ma tendenco da raste. To ma tut ze vsak posamezni sklad.

Kolikor vem, celo ni bil nikoli ustanovljen noben sklad brez vgrajene tendence rasti, razen parih denranih in obvezniskih, pa se zdej ne spomnem kerih.

Aja, pa tale ATH je fino na petek, tko de pred nami je res lep vikend.

#369 (odg: #361 Jadralec)  02.04.06 18:52  _hudicek7odgovori / citiraj  |  shramba  

Moj ATH je bil tudi v petek.Bomo videli, kaj bo prinesel jutrišnji dan. Sicer pa sem imel letos že veliko ATH-jev.
#406  04.04.06 19:59  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Evo nas (me) spet na vrhu. Mocan preboj in resen popravek glede na konec februarja 2006.

V bistvu me se najbolj zanima cas potreben za nov ATH.

Je lahko daljsi od hm...90 dni ?
#459 (odg: #406 Jadralec)  07.04.06 18:36  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Vsak dan se moj portfelj skladov pomakne malo vise. ALH bo spet ostal cel vikend, ce le admin ne bo premikal tecajev. Moj excel namrec hodi redno po tecaje na FT.

Portfelj skladov je visoko, tako, da preracunani donosi na letni ravni zgledajo noro visoki (zgledali so ze vceraj in dan prej) in s tem tudi dajejo znak popravka navzdol, ne vem samo kdaj in koliko. Lahko pa ugibam. 95% da v ponedeljek ali v torek. A je 95% vedenje se ugibanje ;) ?

Med opazovanjem mojega porfelja skladov me vcasih prime, da bi ker sklad tudi prodal.

Danes me grabi da bi prodal NFD delniski...pa Konverc rent...pa kaksnega slovenskega mesanega iz prvih nakupov.

Če bi vedel kaj pol kupit. A ma kdo kaksen nasvet ?

#461 (odg: #459 Jadralec)  07.04.06 21:19  Jakobodgovori / citiraj  |  shramba  
Če bi vedel kaj pol kupit. A ma kdo kaksen nasvet ?
Hm. Se kar bojim povedati svoje mnenje, ker vem, da odzadaj gledajo oči najmanj dveh strokovnjakov, ki lahko pometeta z mojimi nasveti kot za šalo. Pa vseeno - najprej ne vem ali sprašuješ Sandija, Črta ali forumaše.

Jaz bi ti odgovoril, da odvisno od cilja. Bom napisal moje razmišljanje in naš cilj - če ti bo kaj pomagalo o.k., če ne pa pač ne.

Jaz sem že večkrat napisal, da je moj cilj hiša v (zdaj že) štirih letih in mi je Črt preko drugega mnenja povedal, da imam preagresivne cilje (glede na to koliko vlagam), hkrati pa preagresiven portfelj. Obenem mi je priporočal, da naj cilj (če lahko) malo odmaknem v letih.

Ker mi to zadnje najmanj diši, smo se doma vsedli dol in odločili, da povečamo mesečne vložke (za cca.80%), ampak reveža tveganega portfelja pa smo pustili na miru (začetniki pač, ki nikakor ne morejo vložiti denarja nekam kjer je trenutna rast manjša od tega kar imamo izbrano). Zdaj že skoraj vem, da nas bo teplo v prihodnosti (in smo za ta primer naredili plan b).

Prodajamo pa ne. Mesečne zneske imamo razporejene tako - polovico dajemo v globalnega (Beto), drugo polovico pa v dva visoko tvegana (ker jih imamo noter namen pustiti dolgo, dolgo časa - ti so namreč za otroke). Potem imamo še enega tveganega v Evropi, vse bolj pa razmišljamo o delnicah (3 do 5 kot povprečni Japonci:) iz današnejga članka. Bi prilepil link, pa...

O.k. Toliko. Dobre donose še naprej.

* zadnji popravek: 07.04.06 21:19
#462 (odg: #461 Jakob)  07.04.06 21:53  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
iz današnejga članka. Bi prilepil link, pa...
ti jih kar lepi, ker ko se bom lotil preverjanja, kaj jih matra, se bodo cudezno vsi za nazaj aktivirali.

za tekste obstaja pa se bliznjica: txt(stevilkateksta) ... stevilko vidis na vrhu v svojem programu, ko odpres tekst (text.php?id=stevilka)
#463 (odg: #462 crt)  07.04.06 22:23  Jakobodgovori / citiraj  |  shramba  
za tekste obstaja pa se bliznjica: txt(stevilkateksta) ... stevilko vidis na vrhu v svojem programu, ko odpres tekst (text.php?id=stevilka)
No, da vidim

Današnji članek o Japoncih se da videti tukaj [ne najdem članka: 4000]

E, super. Dela.

* zadnji popravek: 07.04.06 22:23
#464  08.04.06 08:56  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Ne boj se napisati mnenja, nihce se ti ne bo posmehoval, se najmanj strokovnjaka, ki bereta forum. Eh, pa tudi ce, ravno na tak nacin lahko zves, da je mnenje napacno. Napacno za nekoga. Ki misli da je vecji strokovnjak ;).

O strokovnjakih pa tako:

Ta dva strokovnjaka, ali x strokovnjakov, ki tole bere, ne more prav nic boljse svetovati kot ti, jaz, ali kdorkoli drug. Ce bi strokovnjaki vedeli, kaj kupiti, se ne bi ukvarjali s tem kar se, ampak bi fino vsake par dni poklicali svojega brokerja in mu narekovali nakup in prodaje. Narekovali iz nove hise, jadrnice ali iz hisice na Karibih. Ali s Kajmanskih otokov, sej res.

Pri nalozbah v sklade imas vec vrst strokovnjakov. Eni so tisti, ki vlagajo in skusajo iz tega potegniti nek donos, drugi pa so tisti, ki z infrastrukturo to omogocajo prvim in potem mas se take, ki o tem pisejo :)

Ce sva midva (z Jakobom, ali nama podobni) strokovnjaka za vlaganje v sklade, potem o najini ali kogarsnji strokovnosti govori edino in zvelicano podatek o portfelju:

Zacetek 13.1.03, letni donos 28,84%. Kdor ima boljse stevilke, je boljsi strokovnjak :)))

Imeti za cilj nalozb, hiso ali konkreten znesek v konkretnem casu je nevarno. Skor nikol ne rata. Meni v vseh letih ni. Zkozi nalozbe ne.

Portflej, ki ima ta trenutek 28,84% letne donosnosti, bo imel v ponedeljek ustrezno manj, v torek pa se manj. Po mojih izkusnjah se take stvari rade zdrekajo.

Ampak kot receno ze v prejsnih postih, portfelj skladov, ima tendenco rasti. Lahko omahne za dan, dva, mesec, malce visje sem se spraseval ce lahko celo za 60 dni ;)

Torej upam da imate plan B trden. Tudi sam sem prisel do vecine dobrin z planom B :)))

Toplo mi je postalo pri srcu, ko si napisal, da dolgorocno vlagate v sklade za otroke. Ni lepsega za otroka, oziroma v tistem casu ze mladostnika, ko dobi zajeten, dolgo varcevani znesek.

Tudi meni se je to dogodilo, ne sicer z skladi ampak z dediscino. Kupil sem si tak res lep rumen sportni avto.

V zadnjih casih kot starejsi obcan opzujem mlade druzine, kako entuziasticni so v zvezi s svojim otroci. Prakticno imajo nek nivo medsebojnega komuniciranja, ki bi bil bolj primeren za prijateljico ali prijatelja. Mati se s hcerko pogovarja kot bi bile enako stare. No jaz to gledam in se nesmrtno zabavam ko jo hcerka prijateljica, poslje potem k vragu ali celo kam drugam.

Ampak to je ze izven konteksta.

Osebno mislim, da bom vrgel ven konvergencrent, ker se zanj res ne spomnim vec zakaj sem ga kupil...in bom denar zamenjal za RCM pacific pa helt care :)

Dobre donose tudi tebi in ostalim :)

(13.1.03/28,84%)

* zadnji popravek: 08.04.06 08:56
#466 (odg: #464 Jadralec)  08.04.06 09:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Jadralec]

O strokovnjakih pa tako:

Ta dva strokovnjaka, ali x strokovnjakov, ki tole bere, ne more prav nic boljse svetovati kot ti, jaz, ali kdorkoli drug. Ce bi strokovnjaki vedeli, kaj kupiti, se ne bi ukvarjali s tem kar se, ampak bi fino vsake par dni poklicali svojega brokerja in mu narekovali nakup in prodaje. Narekovali iz nove hise, jadrnice ali iz hisice na Karibih. Ali s Kajmanskih otokov, sej res.
tako ja. s prakso in ucenjem vsega zivega ne bos nic bolj jasnoviden; bos pa imel scasoma vec stvari, na katere pomislis pri nalozbi. ceprav je vcasih vprasanje, a je to dobro ali slabo :) pa malo bolj razlikovati med ne/sreco in nes/pametjo. pa vprasanje na prvo zogo se ti pocasi premika od "kolko lahko zasluzim" v "kaksno je tveganje".

btw linki zdaj delajo ... CE so zapisani tako, kot je navodilo na vrhu polja, ko pises novo objavo v forum.

* zadnji popravek: 08.04.06 09:34
#469 (odg: #464 Jadralec)  08.04.06 20:35  Jakobodgovori / citiraj  |  shramba  

Najprej hvala za odgovor. Še posebej me zanima:

Imeti za cilj nalozb, hiso ali konkreten znesek v konkretnem casu je nevarno. Skor nikol ne rata. Meni v vseh letih ni. Zkozi nalozbe ne.
Tu bi prosil za dodatno razlago. Ne vem namreč točno zakaj ni pametno imeti za cilj skozi naložbe priti do hiše. In, ker je to moj cilj, bi res bil zelo vesel dodatnega pojasnila.

Torej upam da imate plan B trden. Tudi sam sem prisel do vecine dobrin z planom B :)))
Hmm, vem, da nimam. Bolj so ideje okrog možnosti kreditov, hipoteke in podobno. Nekako se niti ne želim preveč spuščati v plan B, ker bi to pomenilo, da vedno manj verjamem v plan A.

Mati se s hcerko pogovarja kot bi bile enako stare. No jaz to gledam in se nesmrtno zabavam ko jo hcerka prijateljica, poslje potem k vragu ali celo kam drugam.
Sicer res ni tema, ampak, ker so otroci v zadnjih dveh letih pri nas res popularna reč, vseeno. Težko je biti pameten za naprej, tako, da ja, razumem, da na tem področju res ne morem nikomur soliti pameti (morda kvečjemu tistim, ki jih še nimajo), vem pa zagotovo eno - za otroke varčujemo, kar pa ne pomeni, da bodo denar dobili podarjen. Sam mislim, da vseeno morajo najprej izkusiti kakšno neumnost, začeti se zanimati za finance in prevzemati odgovornost. Niti pod razno ne bo ta denar priromal do njih pri 18., ampak takrat, ko bova starša ocenila, da so za to zreli. Res ne bi rad, da lep del življenja varčevana sredstva potem hitro splahnijo na zabavah in dobrinah, ki od nakupa naprej izgubljajo vrednost. Sicer se zavedam, da je do takrat še dolga pot - zato bom raje tiho in poskušal vztrajati na disciplini varčevanja za njih.

Zacetek 13.1.03, letni donos 28,84%.
Hmmm, mnogo Črtovih člankov se nanaša na nas, ki smo pristopili po 2003. Tako, da prav vidim njegov pogled, ko se "mi zelenci" pogovarjamo o strokovnosti. Sicer pa, da ne bo pomote, tu mu dam kar čisto prav. Ne nameravam razpredati o tem kako in sploh obvladam zadevo (ker vem, da jo ne), kljub podobnim donosom kot jih imaš ti. Pravijo - čas bo pokazal - čas torej naj bo. Sam sebe precej dobro poznam in (iz dela z ljudmi) vem, da večina ljudi govori kaj vse BO nekoč v prihodnosti, uspešni pa govorijo kaj SO. Dokler na področju skladov in investiranja ne pridem do stopnje, ko bom začutil, da lahko mirne vesti rečem: to in to SEM, mi je jasno "kaj je moje delo". V zvezi s tem molčati - in hkrati učiti se od drugih.

Osebno mislim, da bom vrgel ven konvergencrent, ker se zanj res ne spomnim vec zakaj sem ga kupil...in bom denar zamenjal za RCM pacific pa helt care :)
Všečno. Ta iskrenost. Tudi sam sem okrog teh skladov planiral že vse živo (in seveda plan stokrat spremenil), tako, da včasih prav ne vem od katerega (družinskega člana) je kaj in sploh zakaj.

LP

#471 (odg: #469 Jakob)  08.04.06 20:50  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
Hmmm, mnogo Črtovih člankov se nanaša na nas, ki smo pristopili po 2003. Tako, da prav vidim njegov pogled, ko se "mi zelenci" pogovarjamo o strokovnosti.
Lej, to je relativno. To, da si dolgo casa na trgu in si videl in dozivel velike pizdarije, povsem drugacne od danasnje situacije, seveda dejansko lahko pomeni boljso pripravljenost in boljso reakcijo takrat, ko do njih spet pride. Hkrati pa je tudi res, da imas lahko zaradi tega stalno ze malo zategnjeno zavoro oziroma imas nek splosno bolj konservativen bias. Zame to vsekakor velja; in se dodatno zato, ker sem doslej vecino casa upravljal taksen druzinski denar, ki mu je bilo predvsem do tega, da ga ne bi bilo manj.

Ker sva, kakor vidim, s Sandijem oba taka, je tudi na primer Drugo mnenje lepo oblozeno z omembami, da je mnenje (ne pa ena edina resnica) in da je drugo (ne pa nekaj, po cemer se obvezno ravnaj). Pogled konservativca in/ali izkusene osebe po moje vsekakor spada v mozaik, ko se odlocas, ni pa to alfa in omega; v vsakem primeru je mozaik tvoj. To ni, da se samo tako rece - to je treba 100% razumeti.

To ne pomeni, da je tisto, kar se napise, brez veze. Pomeni pa, da moras znati, kar preberes, tako razumeti kot tudi uporabiti svojem kontekstu primerno. Avtorji tekstov tu do neke mere sami pomagamo (vedno seveda skusas biti odprt cim vecjemu krogu bralcev, uspesnost pa niha), vendar je nemogoce biti tako zelo v kozi nekoga drugega, da ne bi bilo kratkih stikov in nesporazumov. Tu pa potem vskocijo tako izmenjave po emailu kot tudi forum - da se kaksna zadeva pretrese se na kaksen mogoce za avtorja cisto nepricakovan nacin.

* zadnji popravek: 08.04.06 20:50
#479  09.04.06 10:37  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Z lahkoto pojasnim, preden grem v merkator na jutranjo kavo. Upam, da ne bodo ukinili bifejev, ce bodo lastniki srbi...hm...pri njih nikol ne ves..

Tam okol leta 1999-2001, sem kupoval novo jadrnico. Takrat enkrat, ne spomenm se prevec tocn kdaj, ker sem str in tolk je ze blo tega, de ne vem vec tocn, vendar vem, da sem ze na stari jadrnici racunal razkorak med trenutno vrednosjo

TG1N in njemu podobnimi ter vrednosjo njegove vsebine. Planiral sem v kolikem času naj bi se ti vrednosti zblizali in to bi bilo to.

Zraven sem imel tudi plan B, ki ni bil z borzo in vrednostnimi papirji v nobeni zvezi.

No in kot pri hudicu tisto leto ali bolje tisto nalozbeno obdobje se ti papirji, niti kateri drugi niso ne vem kaj premaknili v plus.

Moje mnenje je, da je treba imeti res sreco, da se gibanje nalozb ujame z nasimi cilji oziroma potrebami. Prav tako je potrebno imeti sreco, da na podlagi trenutnega 28% donosa realiziramo nekaj v prihodnosti.

Mislim, da je veliko bolje cilje prilagajat trenutnim donosom.

Kar se otrok tice pa vsak po svoje. Moje mnenje je, da ima moj sin pred mano veliko prednost v tem da je star 25 let. Mislim, da je ze to veliko vredno, po moje vec, kot da mu dam se en kup miljonov, ki sem jih prihranil zase. Sej me bi imel se za osla ce to naredim :))))

13.1.03/28,84% je donos na cas, portfelj skladov. Upam, da bo admin iz tega naredil nek bolj preprost faktor, kateri bo z stevilcno vrednostjo kazal za vsakega posameznika, koliko velik strokovnjak za nalozbe je :)))

Tako bo lahko vsak pri svojem prispevku v forum zapisal svoj faktor in izkristaliziralo se bo, kdo je najvecji strokovnjak za nalozbe v VS.

#480 (odg: #479 Jadralec)  09.04.06 13:30  Jakobodgovori / citiraj  |  shramba  
Moje mnenje je, da je treba imeti res sreco, da se gibanje nalozb ujame z nasimi cilji oziroma potrebami. Prav tako je potrebno imeti sreco, da na podlagi trenutnega 28% donosa realiziramo nekaj v prihodnosti.

Hmm. Po eni strani,res. Samo potem se lahko zgodi, da ostane presneto dosti neuresničenih želja. Ali pa le te odstopajo ogromno od prvih zamisli. Seveda, mi bi lahko spremenili cilj - in namesto hiše iskali varianto blok, podnajemniško stanovanje, nekaj tretjega. Ampak, če bi pri vseh stvareh gledali tako - ne vem, če bi sploh imeli katero izmed želja uresničeno tako kot smo si jo najprej zamislili.

Zato se mi tu na ft zdijo dobre te simulacije, koliko boš imel v prihodnosti ob različnih donosih. Svoje cilje postavljamo po koloni manjših donosov (za katere menimo, da bodo realizirani), če pa bo več, pa toliko bolje.

Hkrati razumem, da ne gradimo ciljev na podlagi trenutnih donosov (o bi bilo božansko, če bi bili res takšni ob koncu varčevanja).

Kar se tiče strokovnjaka na podlagi doseženih donosov. Isto menim, da bi bilo potrebno upoštevati tudi čas vlaganja (ker nekdo, ki pristopi pred kratkim, lahko na ta način krepko zmaga). Bi bilo res dobro, če bi se naredilo eno simple merilo za vse. Da vidimo kdo se s kom pogovarja in, da nas hkrati malo spodbudi k tekmovalnosti (izboljšanju rezultatov).

Začetek vlaganja sept.04, donos = 28,75%

P.S. Lahko bi na primer bila tabela: recimo vlagatelji, ki vlagajo do 1 leta in njihovi donosi, vlagatelji, ki vlagajo do dveh let, vlagatelji, ki vlagajo že tri leta, itn...

[ne najdem članka: 4000] . Podobno bi lahko bila tudi anketa FT o varčevalnih navadah Slovencev. Sicer pa precej podatkov bi se po moje dalo dobiti že iz podatkov na ft.

* zadnji popravek: 09.04.06 13:30
#503  11.04.06 19:23  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Up we (I) go :)

#581 (odg: #503 Jadralec)  19.04.06 17:41  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  
[Jadralec]

9 dni in eno veliko noc smo porabil za novo konico (ost)
#591 (odg: #503 Jadralec)  20.04.06 18:03  lojzekodgovori / citiraj  |  shramba  
[Jadralec]

#725  10.05.06 12:46  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Zelo visok smo spet....
#726  10.05.06 12:51  Jadralecodgovori / citiraj  |  shramba  

Nekak sem prisel do prepricanja, da NFD delniski ni dal vseh sil od sebe pri poganjanju mojega portfelja skladov.

Zato sem se mu s pomocjo PE FT Kranj zahvalil za sodelovanje.

Upam de se ne bom spet komu zameril :)

Lp

Jadralec

#732  12.05.06 10:09  _saber1odgovori / citiraj  |  shramba  

... v ozadju pa veliki samo brezskrbno usmerjajo trg ter opazujejo plen ... in od časa do časa z realizacijo dobička poberejo smetano pričakovanj številnih malih lotarjev ... = finančnih amaterjev ... ni High in ni Low ... je samo priložnost obvladljivo požrešne realizacije dobička ali jajca za realizacijo izgube ... vse vmes je svet oportunitetnih izgub in dobičkov, ki so nepomembni ... amaterjem prav ta oportuniteta ne da spati ... in če ne moreš spati in imaš zaradi tega slab vikend sta razloga dva: a. napačna struktura naložb, b. prevelik obseg investiranih sredstev ... amen
#733 (odg: #732 )  12.05.06 10:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

sell to the sleeping point.

imajo pa tudi veliki ali profiji ali kakorkoli jim ze kdo rece, svoje naravne sovraznike - pac druge igralce istega kalibra, tako da jim ni vse z rozicami postlano v zivljenju.

#827  25.05.06 19:25  lojzekodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim da je zdaj čas da se tale tema preimenuje v ATL-All time Low.

:)

No sej bomo pa lahko pocen kupovol še mal počakmo pol pa,...
#828 (odg: #503 Jadralec)  25.05.06 22:00  bibiodgovori / citiraj  |  shramba  

Pocasi se bos lahko spet javu jadralec:))

Down we (you) go :))

* zadnji popravek: 25.05.06 22:00
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 27

Seznam forumov  >  Skladi  >  All Time High

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>