Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 20:15
-0,41 %
9.218,56
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 15:51
0,91 %
1.245,65
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 46172... najdena v temi Dolgoročni?!

Seznam forumov  >  Skladi  >  Dolgoročni?!

Vzajemni skladi, investicijske družbe, ETF... - osnove in razglabljanja o posameznih konkretnih primerih

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 46172... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 17
#46114  10.10.08 12:45  ventoodgovori / citiraj  |  shramba  

Bi pa še jaz postavil eno (ne)umestno vprašanje: Kako smo kaj dolgoročni v teh časih? Večkrat smo brali (tudi na FT), da je pri dolgoročnih bistveno periodično vlaganje enakih zneskov. Zanima me, koliko se tega v teh časih sploh držite (ko je recimo za 2x znesek vplačila izgube samo čez noč)? Ali smo nekateri samo "ovce primerne za šišanje"? Da ne bo nesporazuma, vedeli smo v kaj gremo, sprašujem samo, če je še na mestu nasvet o periodičnem vplačevanju (beremo celo, da so eni skladi celo ustavili vplačila in izplačila?!). Pa še vprašanji: Koliko so VS v teh časih dejansko drugačni od delnic (dol gredo kot indeksi, naraščali pa so recimo za ½ - a so upravljavci sploh sposobni)? Bo potrebno v prihodnje tudi dejansko dolgoročnim iskati luknje in vrhove ter ustrezno ukrepati?! Pa lep dan želim.
#46122 (odg: #46114 vento)  10.10.08 13:43  alonsoodgovori / citiraj  |  shramba  

Evo še kar tolčem 100 eur mesečno, po dežju vedno pride sonce.

Tolažim se s tem da zmanjšujem povprečni račun za točko VS.

Zdaj pa razumem Črta, ki pravi da ne bi vlagal v Rusijo (se ne ve kdo pije in kdo plača, ali pač), sicer pa se mi zdi, da psihologija dela svoje.

Ko izgubljaš pač greš na dobro kosilo in pozabiš na borzo, sem nekje prebral.

Lp
#46124 (odg: #46122 alonso)  10.10.08 13:52  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Dvomim, da ti po tem tekne kosilo, pa naj bo še tako dobro.
#46125 (odg: #46114 vento)  10.10.08 13:56  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  
[vento]

Bi pa še jaz postavil eno (ne)umestno vprašanje: Kako smo kaj dolgoročni v teh časih? Večkrat smo brali (tudi na FT), da je pri dolgoročnih bistveno periodično vlaganje enakih zneskov. Zanima me, koliko se tega v teh časih sploh držite (ko je recimo za 2x znesek vplačila izgube samo čez noč)? Ali smo nekateri samo "ovce primerne za šišanje"? Da ne bo nesporazuma, vedeli smo v kaj gremo, sprašujem samo, če je še na mestu nasvet o periodičnem vplačevanju (beremo celo, da so eni skladi celo ustavili vplačila in izplačila?!). Pa še vprašanji: Koliko so VS v teh časih dejansko drugačni od delnic (dol gredo kot indeksi, naraščali pa so recimo za ½ - a so upravljavci sploh sposobni)? Bo potrebno v prihodnje tudi dejansko dolgoročnim iskati luknje in vrhove ter ustrezno ukrepati?! Pa lep dan želim.
Dow Jones vsakih 20 let zraste za približno 500%... prav zanimivo kako lepo in skorajda sorazmerno raste od zadnje recesije... trenutno je bil naj vrh na 14500 točk... to je bilo po moje pretirano... realno bi moral biti na kakšnih 10.000 točkah... če gledaš index okrog leta 1988 (2000 pik) in dodaš x5... Torej dolgoročno neglede na vse naj bi šlo... Sicer pa... Če si na koncu varčevalne poti, imaš nesrečo da je naj naj kriza sedaj... če si na polovici je tako tako (15 let dobičkov boš verjetno izgubil) ampak boš prišel v nekaj letih nazaj na tirnico... Če pa si na začetku varčevanja... Si pa dejansko lahko zelo srečen, saj kopuješ z abnormalnimi diskonti (recimo da DOW pade na okrog 6000 točk) boš deležen zatem TURBO donosov... samo STICK WITH IT!!!

#46127 (odg: #46124 gorazdreba)  10.10.08 13:59  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Po moje je bolj mišljeno, da se je škoda obremenjevat s stvarmi na katera sam nimaš nobenega vpliva, zato jih probaš pozabiti s čim :) bolj prijetnim...
#46128 (odg: #46125 )  10.10.08 14:06  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Dow Jones vsakih 20 let zraste za približno 500%... prav zanimivo kako lepo in skorajda sorazmerno raste od zadnje recesije... trenutno je bil naj vrh na 14500 točk... to je bilo po moje pretirano... realno bi moral biti na kakšnih 10.000 točkah... če gledaš index okrog leta 1988 (2000 pik) in dodaš x5... Torej dolgoročno neglede na vse naj bi šlo... Sicer pa... Če si na koncu varčevalne poti, imaš nesrečo da je naj naj kriza sedaj... če si na polovici je tako tako (15 let dobičkov boš verjetno izgubil) ampak boš prišel v nekaj letih nazaj na tirnico... Če pa si na začetku varčevanja... Si pa dejansko lahko zelo srečen, saj kopuješ z abnormalnimi diskonti (recimo da DOW pade na okrog 6000 točk) boš deležen zatem TURBO donosov... samo STICK WITH IT!!!

torej realno dno (po moje) 10.000 -30% - 6-7.000 točk

Lahko bi dejal celo, da če pogledaš dovolj deleč v preteklost, vidiš tudi del prihodnosti!

* zadnji popravek: 10.10.08 14:06
#46130 (odg: #46127 MSTANK1)  10.10.08 14:17  gorazdrebaodgovori / citiraj  |  shramba  

Vem kaj je blo mišljeno, sam počnem podobno in po mal not dajem, sem samo tolk zinil, da mal monotonost razbijem. Lahko bi si začel kake vice govort, da se mal vzdušje popravi.
#46133 (odg: #46130 gorazdreba)  10.10.08 14:23  _Wileyodgovori / citiraj  |  shramba  
[gorazdreba]

Lahko bi si začel kake vice govort, da se mal vzdušje popravi.
Evo enega aktualnega, ki sem ga malo prej zasledil... :)

US banks' balance sheets: "on the left side there is nothing right, on the right side there is nothing left"
#46134 (odg: #46133 )  10.10.08 14:26  _deaistoodgovori / citiraj  |  shramba  

Ali pa enega ki se začne tako... Ruska borza je odprta vsak delovni dano od 9h - 12h...
#46138  10.10.08 15:14  urkostarodgovori / citiraj  |  shramba  

Pa še enga političnega...

Nekega zimskega jutra se Janša zbudi, pogleda skozi okno in vidi pred svojo bajto velik napis, napisan z uriniranjem po snegu: Janša je budala! Pokliče tajno službo in odredi preiskavo. Prepričan je, da je to Pahorjavo maslo. Čez en teden pridejo preiskovalci z rezultati.

Preiskovalci: imamo eno dobro in eno slabo novico

JJ: Najprej hočem slišat dobro!

P: Urin je od Pahorja, imate prav!

JJ: Pa slaba?

P: Pisava je pa od Urške!!!
#46154  10.10.08 16:21  Partizanodgovori / citiraj  |  shramba  

Če se hočeš it dolgoročnega investitorja, potem imej najmanj 50% v obveznicah..
#46155 (odg: #46114 vento)  10.10.08 16:25  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[vento]

Bi pa še jaz postavil eno (ne)umestno vprašanje: Kako smo kaj dolgoročni v teh časih? Večkrat smo brali (tudi na FT), da je pri dolgoročnih bistveno periodično vlaganje enakih zneskov. Zanima me, koliko se tega v teh časih sploh držite (ko je recimo za 2x znesek vplačila izgube samo čez noč)? Ali smo nekateri samo "ovce primerne za šišanje"? Da ne bo nesporazuma, vedeli smo v kaj gremo, sprašujem samo, če je še na mestu nasvet o periodičnem vplačevanju (beremo celo, da so eni skladi celo ustavili vplačila in izplačila?!).
--je, ce to redno pocnes in se v bistvu sploh ne obremenjujes z borzo. pac denar redno vlagas v izbrano kosarico in to pocnes dosti let in na koncu bi rezultat moral biti vec kot zadovoljiv.

seveda pa ce trge spremljas in zelis bolj aktiven vlagatelj potem malo drugace postopas.

bistvo je se odlociti kaksen tip vlagatelja mislis biti in se tega kolikor toliko drzat. je pa to kar tezko. tudi sam si veckrat recem da bo dolocen del dolgorocen pa potem ne zdrzim. spet drugic hocem nekaj na kratko pa se na primer sfizi pa se mal prevec okrog tuhtam pa postanem dolgorocni :)

Pa še vprašanji: Koliko so VS v teh časih dejansko drugačni od delnic (dol gredo kot indeksi, naraščali pa so recimo za ½ - a so upravljavci sploh sposobni)?
--skladi se gibajo priblizno kot indeksi. delnice pa tako kot so nekatere krepko bolj rastle kot indeksi tako nekatere krepko bolj padajo kot indeksi. o upravljavcih je bilo ze veliko povedanega tako, da naj se sam odloci kdo in koliko je sposoben

Bo potrebno v prihodnje tudi dejansko dolgoročnim iskati luknje in vrhove ter ustrezno ukrepati?! Pa lep dan želim.
--ja tudi lahko. sam potem ze prestopas iz kategorije redno mesecno vplacujem in me sploh ne zanima kaj se dogaja (in bom zacel preverjati stanje nekaj let pred izplacili).

seveda pa ne gre neopazeno kricanje mnozice kako je vse za kupit in posledicno misli, da je morda cas za nekoliko zmanjsati izpostavljenost, tako kot ne nmozice ki vpije da bo konec sveta in morda povecati izpostavljenost.

ti dve obdobji sta medijsko najbolje pokriti in zaradi tega jih obcuti vsak vlagatelj. ce je racionalen ravna obratno
#46156 (odg: #46154 Partizan)  10.10.08 16:43  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Partizan]

Če se hočeš it dolgoročnega investitorja, potem imej najmanj 50% v obveznicah..
Še bolj če zadevo mal variraš od vrednosti (hot, subzero :) delniških index-ov...
#46159 (odg: #46155 andrejcc)  10.10.08 17:09  skeptikodgovori / citiraj  |  shramba  

Zelo podobno gledam na zadevo tudi sam. Kar je morem investiram in kot sem že napisal drugje, bom to delal najmanj še naslednje leto. Potem pa revizija stanja. Še do pred kratkim sem mislil, da se bodo tele razprodaje dogajale še naslednje leto, sedaj pa v to nisem več tako zelo prepričan.

Pada zelo in sedaj ne vem, ali ta je finančna nevihta tisti vihar viharjev naše generacije investitorjev, ali pa se bo vse tole že kmalu (naslednje leto) spremenilo v dežek in počasno prenehanje padanja.

Nisem pa rekel, da posebej uživam v borznih poročilih letošnjega leta. Edino kar me tolaži je pogled na število kupljenih enot VP, ki je ob istem znesku vsak mesec večje :)
#46172  10.10.08 18:00  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

AndrejCC vidim da sma tu nekje. Jaz tudi ze skoz delam plane, kako bom z vecino portfelja dolgorocen in bo samo en majen del za trgovanje oz. igrackanje oz. tolko da mi ni dolgcas. Pol pa nekaj kupim z dolgorocnim portfeljem in hitro zraste in kr prodam, dnar je dnar. Spet naslednjic kupim in pade in recem eh bom pa dolgorocni, sej to je bil namen :))). Psiha dela svoje ja. Sem pa zdaj res trdno odlocen da si sestavim en portfelj oz. ga ze imam ala Harvard Endowment oz. Yale Endowment in se tega drzim. Sicer sem zacel prezgodaj, to je prejsnji teden in so izgube ze kr lepe ampak se tolazim da market timing ne deluje in da tako ali tako nikoli ne ves kdaj bo dno. Pri EM mi manjka se ena pikica do -30 % od vstopa prejsnji teden in rebalancing. Pri daxu sem ze rebalanciral in bom zgleda kmalu spet :)). Zaenkrat sem ze skoraj 30 % investiran in ocitno bo to kmalu 100 %. Potem pa zimsko spanje. Portfelj pa bo vseboval vsega po malem, EU, USA, EM, commodities, reits, private equity, timber in bonds. IN ja vem da vse ostalo razen bonds je vec al manj isti kurac ko leti dol.. Korelacija je blizu 1 ampak se vseeno boljse pocutim ker mam kao razprsen portfelj :))

Tolko iz moje strani o postopnem vlaganju. Jaz se ga grem, mam pa obcutek da mi bo zal ali ipak. Have a plan and stick to it :)
#46180 (odg: #46172 Tomaz26)  10.10.08 18:20  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

Portfelj pa bo vseboval vsega po malem, EU, USA, EM, commodities, reits, private equity, timber in bonds. IN ja vem da vse ostalo razen bonds je vec al manj isti kurac ko leti dol.. Korelacija je blizu 1 ampak se vseeno boljse pocutim ker mam kao razprsen portfelj :))
Ko leti dol itak da je vseen , je pa pol ko raste fino prodajat po delih...

Tko ko so nazadnje imele vrh commodities, pa prej EM,itd se ti balončki napihujejo/počijo ob različnih časih...
#46183 (odg: #46172 Tomaz26)  10.10.08 18:27  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Tomaz26]

timber
kako mislis izvest ta del?

IN ja vem da vse ostalo razen bonds je vec al manj isti kurac ko leti dol
ja :)

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 17

Seznam forumov  >  Skladi  >  Dolgoročni?!

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>