Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 04:55
-0,60 %
7.067,13
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 13.12
0,30 %
1.501,42
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 47382... najdena v temi ČISTO FRIŠKA

Seznam forumov  >  Borza  >  ČISTO FRIŠKA

Borza - osnove, Slovenija, Balkan

Iščem prvo neprebrano sporočilo v tej temi... najdeno na strani 1

Iskali ste objavo št. 47382... najdena na strani 1

Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 42   stran:  1 | 2 | > | zadnja
#47339  16.10.08 21:59  MEDICOodgovori / citiraj  |  shramba  

Ja bi potrebovala prvo pomoč. Ne vem kaj mi je blo, ampak očitno euforija okolice je pripomogla nakupu delnic krke prejšnji četrtek. Kaj pa sedaj ? Še nikol nisem tega počela. Zdi se mi, da se ne bi smela odločiti za nakup delnic preko borznega na banki, ampak morda nenako čim bliže sami borzi, pa ne vem skom priti v kontakt. Zanima me špekulacija, ko takole gledam kako se na borzi kupuje in prodaja praktično v sekundi in moraš najti taprav trenutek. Meni je tečaj kupil z zamikom 20 minut in evo sem pa imela porcijo-sem draž plačala. Me bodo spekli kot mačka, imam kaj upanja da preživim ? dadka
#47340 (odg: #47339 MEDICO)  16.10.08 22:01  alexxodgovori / citiraj  |  shramba  
[MEDICO]

Ja bi potrebovala prvo pomoč. Ne vem kaj mi je blo, ampak očitno euforija okolice je pripomogla nakupu delnic krke prejšnji četrtek. Kaj pa sedaj ? Še nikol nisem tega počela. Zdi se mi, da se ne bi smela odločiti za nakup delnic preko borznega na banki, ampak morda nenako čim bliže sami borzi, pa ne vem skom priti v kontakt. Zanima me špekulacija, ko takole gledam kako se na borzi kupuje in prodaja praktično v sekundi in moraš najti taprav trenutek. Meni je tečaj kupil z zamikom 20 minut in evo sem pa imela porcijo-sem draž plačala. Me bodo spekli kot mačka, imam kaj upanja da preživim ? dadka
just sit back and enjoy the ride, v bodoče se pa borzi izogibaj pa šparaj živce za druge stvari !
#47341 (odg: #47339 MEDICO)  16.10.08 22:03  uncleodgovori / citiraj  |  shramba  

Morem priznat, da ne razumem točno kaj te zanima? Oz. kaj sprašuješ...

Nikogar še na borzi niso spekli :) Mogoče se je sam...
#47343 (odg: #47341 uncle)  16.10.08 22:13  MEDICOodgovori / citiraj  |  shramba  

Zanima me , na koga se lahko obrnem za svetovanje vlaganj na borzi, oz. komu lahko zaupam svojo vsoto za špekulacijo, sam to. dadka
#47348  16.10.08 22:21  Skullodgovori / citiraj  |  shramba  

Možnost, da morda raje pustiš borzo si že popolnoma odpisala? =) Če ja, priporočam, da začneš z branjem člankov na finančni točki, ki so namenjeni začetnikom, da vsaj približno veš za kaj se gre..
#47349 (odg: #47343 MEDICO)  16.10.08 22:30  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[MEDICO]

Zanima me , na koga se lahko obrnem za svetovanje vlaganj na borzi, oz. komu lahko zaupam svojo vsoto za špekulacijo, sam to. dadka
Predvsem ne razumem, kako bi nekdo, ki se z borzo sploh še ni ukvarjal začel kar s špekulacijami. Mogoce opcije? CFD-ji?

A nebi sla raje lepo od začetka in vložila v kakšen sklad, se malo pozanimala o borzi in potem naprej? Se ti zdi da študentje na medicinski fakulteti začnejo z operacijami na odprtem srcu, potem po 4 letih pa nadaljujejo z učbeniki in vajami?

Guess not, so ,..
#47353 (odg: #47343 MEDICO)  16.10.08 23:12  _ewileyeodgovori / citiraj  |  shramba  

Pa mogoče GBD Online..?
#47365 (odg: #47343 MEDICO)  17.10.08 08:37  ZZZodgovori / citiraj  |  shramba  

Mislim, da smo v idealnih časih, ko je najbolje, da v zvezi z borzo ne delaš NIČ. Če si začetnica pa to velja še toliko bolj. Raje kako literaturo v roke, da ne bo treba po forumu spraševat po osnovah.

Počakaj da se stvari zbistrijo, verjemi da bo priložnosti še dovolj. Tudi če bo kakšen vlak odpeljal, nič hudega. Novi pridejo prej ali slej.
#47367 (odg: #47349 Tomaz26)  17.10.08 08:45  MEDICOodgovori / citiraj  |  shramba  

Predvsem ne razumem, kako bi nekdo, ki se z borzo sploh še ni ukvarjal začel kar s špekulacijami. Mogoce opcije? CFD-ji?

Glej, kot rečeno prebiram literaturo, ampak imam preveč nabito operacijsko, da bi se SAMA posvečala temu, POTREBUJEM OSEBO, ki bo to počela zame.
#47368 (odg: #47367 MEDICO)  17.10.08 08:50  KlemenK (admin) odgovori / citiraj  |  shramba  
[MEDICO]

Glej, kot rečeno prebiram literaturo, ampak imam preveč nabito operacijsko, da bi se SAMA posvečala temu, POTREBUJEM OSEBO, ki bo to počela zame.
V tem primeru priporočam vzajemne sklade. Pošlji opis svoje situacije v rubriko drugo mnenje tukaj na FT, da ti predlagajo približno sestavo portfelja, potem pa začni z vplačili in se ne ukvarjaj kaj dosti s tem.

Obstaja seveda tudi možnost individualnega upravljanja, kar očitno iščeš ti, ampak moj vtis je, da v Sloveniji to večina počne precej slabo in če nimaš res velike vsote, prednosti individualnega upravljanja premoženja ne odtehtajo slabosti in si na koncu na slabšem kot pri VS.
#47370 (odg: #47367 MEDICO)  17.10.08 09:03  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  
[MEDICO]

Zato pa sem ti predlagal sklade. Tukaj imas moznost, da ti pomagajo sestaviti alokacijo glede na to, ali zelis izrecno tvegati(100 % delniske nalozbe), ali zelis manj tvegati itd. Glede na to kaksen pogled imas si nakupis malo EM, malo balkana, malo evrope itd, za vse ostalo pa poskrbijo "strokovnjaki", ki s tem skladom upravljajo in za njega kupujejo in prodajajo delnice.

naslednja moznost je nakup ETF-jev, ce imas dovolj denarja, pa ga lahko das v osebno upravljanje. Mislim da je min. 50.000 EUR oz. odvisno od upravljalca. Se pa prej pozanimaj kaksni so riziki, letos so nekateri upravljalci naredili po 50 % minusa, tako da to vzami v zakup,.. To da zelis spekulirati namrec ne pomeni, da zelis letno pridelati vsaj 30 % plusa, ampak da lahko pridelas tudi 60 % minusa. Kako se bos ob tem pocutila si pa probaj zamislit ze preden se zgodi,..
#47375 (odg: #47368 KlemenK)  17.10.08 09:29  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[Mojster]

V tem primeru priporočam vzajemne sklade. Pošlji opis svoje situacije v rubriko drugo mnenje tukaj na FT, da ti predlagajo približno sestavo portfelja, potem pa začni z vplačili in se ne ukvarjaj kaj dosti s tem.
--glede na to, da se nima izoblikovanega portfelja so dobra osnova ze vzorcni portfelji
#47379 (odg: #47343 MEDICO)  17.10.08 10:08  _nanixodgovori / citiraj  |  shramba  
[MEDICO]

a)Ni ga junaka na katerega se lahko obrneš in b)ne vem za nikogar, ki bi mu lahko prepustu svojo vsoto za špekulacijo.

Pod a: nihče ti ne bo nikoli postregel z konkretnim nasvetom: kupi ali prodaj in sicer iz razloga, ker niče točno ne ve in nihče si ne upa prevzet te odgovornosti konkretno.

pod b: kolikor mi je do sedaj znano edino sklad berkshire hathaway (alikakože) upravlja s sredstvi tako, kot si človek predstavlja, da izgleda aktivno upravljanje (da kupujejo, ko je poceni, prodajajo, ko je drago in včasih po par let držijo sredstva v trezorju, ker se jim zdi npr. drago, ko pa pade in brokerji skačejo skozi okna, potem ta denar lepo vlagajo). Zakaj drugi tega, kljub izdatni informiranosti in znanju ne delajo, ne vem. Isto velja tudi za osebno upravljanje, kjer portfelj ob (pravzaprav pričakovanih) padcih borze izgublja z istim tempom, kot je prej dobival. Za ukaz: "prodaj vse in čakaj, da cene padejo" so vsi po vrsti gluhi.

Tako ostaneš samo sama sebi.
#47381 (odg: #47339 MEDICO)  17.10.08 10:24  5er2odgovori / citiraj  |  shramba  

Evo, danes imaš še priliko, da požreš tole z minimalno izgubo. Prodaj, potem pa za nekaj časa dnar u štumf, medtem se pa izobražuj. Ko misliš, da znaš vse, pa se še malo izobražuj. Čez nekaj časa se pa poizkušaj na kakšnem demotu... in potem se še malo izobražuj... potem pa ponovi demo... potem pa če te bo še imela volja za trgovati, pripravi neko manjšo vsoto, ki si jo lahko privoščiš izgubiti... Ko jo boš zapravila, pa se boš sama odločila kako in kaj.

Srečno
#47382 (odg: #47381 5er2)  17.10.08 10:32  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--tako ekstremno pa spet ni. ce zeli zaceti vlagati so splosno usmerjeni globalni skladi lahko zacetek. se boljse narediti mesanico iz vzorcnih.

za aktivno upravljanje (kako se bo res izkazalo bo pokazal cas) se lahko obrne na borzno hiso

seveda pa se na trg vlaga sredstva, ki jih nujno ne potrebujemo v kratkem
#47383 (odg: #47382 andrejcc)  17.10.08 10:47  5er2odgovori / citiraj  |  shramba  
[andrejcc]

--tako ekstremno pa spet ni. ce zeli zaceti vlagati so splosno usmerjeni globalni skladi lahko zacetek. se boljse narediti mesanico iz vzorcnih.

za aktivno upravljanje (kako se bo res izkazalo bo pokazal cas) se lahko obrne na borzno hiso

seveda pa se na trg vlaga sredstva, ki jih nujno ne potrebujemo v kratkem
Na tem turbolentnem trgu polnem črnih napovedi? Večina špeklativnih vlagateljev je trenutno v kešu (ali pa short). Misliš da je nepoučen vlagatelj kaj bolj poučen kot špekulant? Dnar u štumf.

* zadnji popravek: 17.10.08 10:47
#47384 (odg: #47383 5er2)  17.10.08 11:01  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--s tvojimi napovedmi si fejst sekal mimo celo leto (ko smo te opozarjali pa si zraven se marsikaj povedal). ce si se ti opekel to ne pomeni, da od zdaj naprej pa se bodo vsi.

spekulativni vlagatelji spremenijo mnenje in pozicijo lahko v 5 minutah
#47387 (odg: #47384 andrejcc)  17.10.08 11:32  5er2odgovori / citiraj  |  shramba  

He he... vsaka šola nekaj stane. No kakorkoli. Moj minus je hvalabogu minimalen. V času na katerega pa se nanašaš, sem pač še premalo prebiral oziroma morda samo na napačnem koncu prebiral.

Če prav razumem gospo, bi se rada izognila "kvazi" brokerjem, ki gledajo samo na to, da izpeljejo posel in poberejo provizijo, pa ne glede na to ali je to za stranko dobro ali ne. Takšnih je pa žal zelo malo. Kar se pa tiče skladov, so žal vsote prevelike in pravila pretoga, da bi se lahko dovolj dinamično prilagajaa situacijam na trgu. Najboljši delniški sklad letos pa je naredil 12% minusa. Pa še stoprvič link na Črtov članek http://www.financna-tocka.si/text.php?id...
#47389 (odg: #47387 5er2)  17.10.08 11:43  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  
[peterzagar]

He he... vsaka šola nekaj stane. No kakorkoli.
--no in ravno zaradi tega bi clovek pricakoval, da se bos nekih kategoricnih izjav vzdrzal pa si se samo obrnil plosco. ce je bilo zate za novo leto za bit polno investiran pa je zdaj zate za bit 0. vmes pa skoraj armagedon.

Če prav razumem gospo, bi se rada izognila "kvazi" brokerjem, ki gledajo samo na to, da izpeljejo posel in poberejo provizijo, pa ne glede na to ali je to za stranko dobro ali ne. Takšnih je pa žal zelo malo.
--kot pri vseh stvareh je treba poiskat in poskusiti najti najboljso varianto za svoj okus

Kar se pa tiče skladov, so žal vsote prevelike in pravila pretoga, da bi se lahko dovolj dinamično prilagajaa situacijam na trgu.
--kakor kateri. spet posplosujes

Najboljši delniški sklad letos pa je naredil 12% minusa. Pa še stoprvič link na Črtov članek http://www.financna-tocka.si/text.php?id...
--ja preberi si ga veckrat pa se kaksnega tudi, da ne bos samo na podlagi enega celo teorijo izpeljal. ne bo skodilo.
#47397 (odg: #47389 andrejcc)  17.10.08 13:11  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Eno off the topic oz. FRIŠKO vprašanje:

če se mi v vrstici izpisuje jajc tipa: "DB Error: unknown error in query: insert into ad_log ...The table 'ad_log' is full]" potem je napaka pri vas na serverju? in ne pri meni :)

#47398 (odg: #47397 MSTANK1)  17.10.08 13:12  _Wileyodgovori / citiraj  |  shramba  

Tudi meni se izpisuje isto. Izgleda je ena napaka na serverju...
#47401 (odg: #47398 )  17.10.08 13:21  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Po moje je zadeva vsaj za uporabnike :) lahko bolj resna:

ker me pod firefox ni hotlo verjetno zarad te napake prijavit, se zdej neki zafrkavam z explorerjem :( česar nisem počel sigurno že 2 leti...

* zadnji popravek: 17.10.08 13:21
#47403 (odg: #47397 MSTANK1)  17.10.08 13:28  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--ja nek problem je (vec opcij kaj je razlog). samo po strezniku sraufa crt, ki pa ni zaenkrat ni dostopen. tako, da ce kaj pocasi dela ipd je to zaradi tega
#47405 (odg: #47403 andrejcc)  17.10.08 13:45  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Po moje se bo slej ko prej :) moral tja spokat in pritisnit en gumb...tipo RESET :)

Men se zdi bolj zabavno to, da sem najprej mislil, da je napaka pri men, ker je na moji stari škatli :) CMOS kao crknu in pol mi pa bo defaultu vedno meče na sistemski datum 1.1.2001 :( kar povzroča cel kup enih hecev, ki jih raje :) ne bom preveč opisoval...

Očitno dobra stara škatla ne sam da ne uboga več :) mi hoče po novem dajat še neke borzne nasvete oz. prognoze?
#47407 (odg: #47405 MSTANK1)  17.10.08 13:56  andrejcc (DS) odgovori / citiraj  |  shramba  

--ne ne. ne bo samo reset. je ze enkrat blo nekaj podobnega. mora pobrisat neke stvari
#47409 (odg: #47407 andrejcc)  17.10.08 14:12  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  

Ja sej se tud sam neki spomnim :) sam takrat def. ni bla taka panika, ker mi je CMOS še kao delal in se ni blo treba na vsaki strani (ki zahteva neko logiranje) na nov logirat, če se je sistemski datum spremenu.

Ali povedano drugače: neki sitnarim :( ker sem se odvadu uporabljat nesrečni explorer...
#47410  17.10.08 14:37  Tomaz26odgovori / citiraj  |  shramba  

Neka napaka v mysql bazi. Bo ze. Glavno da ostalo dela. Btw nevem zakaj imas zato z firefox probleme. Meni dela bp.

A danes bomo testirali dno? Podatki iz housing sektorja so za kozlat. Vprasanje ce se sploh kdo se ozira na to,..
#47412 (odg: #47410 Tomaz26)  17.10.08 14:41  5er2odgovori / citiraj  |  shramba  

zato bo pa bush pravkar imel govor

na CNBC

http://www.cnbc.com/id/24596546
#47413 (odg: #47405 MSTANK1)  17.10.08 14:54  seamusodgovori / citiraj  |  shramba  
[MSTANK1]

Men se zdi bolj zabavno to, da sem najprej mislil, da je napaka pri men, ker je na moji stari škatli :) CMOS kao crknu in pol mi pa bo defaultu vedno meče na sistemski datum 1.1.2001 :( kar povzroča cel kup enih hecev, ki jih raje :) ne bom preveč opisoval...
Verjetn so tudi ostale BIOS nastavitve vedno znova na začetnem stanju -> zamenjaj baterijo za CMOS na matični plošči (okrogla ploščata srebrna zadeva) ;)

* zadnji popravek: 17.10.08 14:54
#47420 (odg: #47413 seamus)  17.10.08 16:14  MSTANK1odgovori / citiraj  |  shramba  
[seamus]

Verjetn so tudi ostale BIOS nastavitve vedno znova na začetnem stanju -> zamenjaj baterijo za CMOS na matični plošči (okrogla ploščata srebrna zadeva) ;)
Ko bi znal :) Sam se ne pritaknem zadeve niti v rokavicah...

Po moje je finta tud v tem, ker se ta windows jajc niti pod razno noče ugasnit softwarsko :( beri s kakšnimi ukazi, moram potem ponavadi zvečer zadevo po sinclairjevsko trotl ziher :) potegnit iz vtičnice, da se sploh ugasne...(in jo priključim na elektriko nazaj šele zjutraj)

Če pa se slučajno ugasne na normalen način (tako kot npr. včeraj) potem deluje normalno beri CMOS štarta s pravim časom npr. 2008. Beri ne vem če bi zamenjava baterije ob takih problemih s škatlo :( pri tem kaj pomagala?
Nova objava v tej temi  |  Nova tema v forumu
vseh objav v tej temi: 42   stran:  1 | 2 | > | zadnja

Seznam forumov  >  Borza  >  ČISTO FRIŠKA

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>