Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 03:53
-0,60 %
8.733,63
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 28.02
-6,24 %
1.299,69
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 47900... najdena v temi Ni dodane vrednosti

Seznam forumov  >  Periskop  RSS    >  Ni dodane vrednosti

Blog - Sandi Kodrič

Sandi Kodrič

V tem blogu se avtor pretežno čudi in sprašuje o raznih temah - ki so ali pa niso povezane s financami.

Vse zapisano je osebno mnenje, ki nima nobene povezave z družbo, lastnico teh spletnih strani.

Rubrike
·banke (36)
·borza (35)
·certifikati (13)
·davki (9)
·ekonomija (36)
·hec (7)
·jezik (17)
·kekec (20)
·knjige (2)
·mediji (21)
·nadzorniki (20)
·nakupovanje (11)
·nepremičnine (52)
·oglaševanje (25)
·pokojnina (55)
·politika (50)
·potrošnik (15)
·psihologija (3)
·razno (8)
·skladi (93)
·sodstvo (5)
·svoboda (6)
·zakonodaja (19)
·zavarovanje (31)
·zdravstvo (11)
Arhiv
·nov 2015 (1)
·maj 2015 (1)
·feb 2015 (1)
·dec 2012 (1)
·nov 2012 (1)
·okt 2012 (4)
·jul 2012 (6)
·jun 2012 (1)
·maj 2012 (1)
·apr 2012 (5)
·mar 2012 (2)
·feb 2012 (3)
·jan 2012 (4)
·dec 2011 (3)
·nov 2011 (4)
·okt 2011 (7)
·sep 2011 (2)
·avg 2011 (6)
·jul 2011 (1)
·jun 2011 (4)
·maj 2011 (13)
·apr 2011 (8)
·mar 2011 (15)
·feb 2011 (4)
·jan 2011 (11)
·dec 2010 (9)
·nov 2010 (12)
·okt 2010 (10)
·sep 2010 (10)
·avg 2010 (11)
·jul 2010 (8)
·jun 2010 (9)
·maj 2010 (11)
·apr 2010 (11)
·mar 2010 (17)
·feb 2010 (6)
·jan 2010 (5)
·dec 2009 (7)
·nov 2009 (6)
·okt 2009 (9)
·sep 2009 (3)
·avg 2009 (8)
·jul 2009 (3)
·jun 2009 (2)
·maj 2009 (7)
·apr 2009 (5)
·mar 2009 (12)
·feb 2009 (7)
·jan 2009 (11)
·dec 2008 (6)
·nov 2008 (11)
·okt 2008 (10)
·sep 2008 (5)
·avg 2008 (8)
·jul 2008 (4)
·jun 2008 (12)
·maj 2008 (8)
·apr 2008 (7)
·mar 2008 (9)
·feb 2008 (6)
·jan 2008 (7)
·dec 2007 (5)
·nov 2007 (8)
·okt 2007 (6)
·sep 2007 (8)
·avg 2007 (8)
·jul 2007 (1)
·jun 2007 (8)
·maj 2007 (11)
·apr 2007 (12)
·mar 2007 (11)
·feb 2007 (6)

Ni dodane vrednosti
Rubrika: skladi, banke
<  |  >  |  seznam
 21.10.08 11:03  sandi (admin) (DS) shramba  

V sosednji temi smo govorili o neobdavčenem prehajanju med podskladi, kar bo zakonsko omogočeno od 25.10. 2008 dalje, in o tem, kdaj bodo banke-distributerji tujih skladov to uvedle. Od banke SKB, ki je distributer podskladov krovnega sklada SGAM Fund, smo o tej temi dobili tale odgovor (naveden je v celoti):

"Pravilnik o sledljivosti prehodov med podskladi istega krovnega sklada" omogoča družbam za upravljanje oz. distributerjem krovnega sklada uvedbo dodatne možnosti: t.i. 'sledljivosti med podskladi'.

Vlagateljem je na ta način omogočena možnost odloga plačila davka na kapitalski dobiček v okviru prehodov med posameznimi podskladi krovnega sklada in ne izogib plačilu davka oz. neplačilo davka v primeru prehodov.

V banki SKB smo takoj po objavi "Pravilnika" pripravili poglobljeno analizo dosedanjih prestopnih transakcij v okviru krovnega sklada SGAM Fund za obdobje zadnjih treh let. Rezultati so pokazali, da je za SKB ciljna skupina vlagateljev, ki bi jim bila tovrstna dodana vrednost zanimiva, premajhna; na drugi strani pa je uvedba te nadgradnje povezana z relativno previsokimi stroški. Tako smo se v SKB odločili, da zaenkrat t.i. 'sledljivosti med podskladi' ne uvedemo.
SKB torej pravi:

- da je bilo prestopov med podskladi doslej (v razmerah obdavčenosti) pri njih malo

- da je ciljna skupina potencialnih vlagateljev, ki bi jim bili neobdavčeni prehodi zanimivi, premajhna

- da bi jih uvedba sledljivosti stala več denarja, kot ga je banka pripravljena za to nameniti

Ob taki obravnavi potencialnih vlagateljev v podsklade SGAM verjetno posebnega navala v SKB banko ne bo. Če bi mene osebno kdaj prijelo, da moram nujno vložiti kaj v SGAM, bi to storil preko brokerjeta, brez vstopnih provizij (tako SKB-jevih kot katerihkoli drugih).

Potemtakem se bo tudi pri tem vzpostavila konkurenčna prednost tistih ponudnikov, ki se jim bo to "dodano vrednost" splačalo zagotoviti svojim strankam pred onimi ponudniki, ki se jim za to dodano vrednost fučka.

* zadnji popravek: 21.10.08 11:03

Komentarji uporabnikov
Replika? Pripomba? Še kaj manjka?  (vseh: 20; zadnji: 22.10.08 11:43)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

21.10.08 10:58  _deaistoodgovori / citiraj

Ali katera DZU že ima krovne sklade, da bi enkrat na leto lahko prestopal brezplačno in brez davka...

ps: ce prestopas veckrat, ali ti nabijejo samo vstopne / izstopne stroske ali tudi davke od dobicka...

lp
 21.10.08 10:59  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj

stevilo prestopov nima nobene zveze z davkom od dobicka.
 21.10.08 11:06  Tomaz26odgovori / citiraj

Da je bilo st. prestopov do zdaj pri njih malo????? Logicno ce pa je bilo to do sedaj obdavceno. Kaka idiotska izjava res. Analize so se res lotili na pravi nacin, s primerjanjem preteklih podatkov, ki s to novo uvedbo nimajo nobene zveze. Edini nacin bi bil kaksen vprasalnik svojih obstojecih strank, ali bodo v primeru neobdavcenosti vec prestopali oz. ce se jim zdi to pomembno itd....

Ko jih j.. ,upam da izgubijo vse stranke, pa naj si potem izraucnajo ali bi se jim splacalo ali ne,.. Sicer sam ne vlagam v sklade ampak me taksna nepriladogljivost in brezvezni izgovori res motijo,.
 21.10.08 11:06  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[deaisto]

Ali katera DZU že ima krovne sklade,
--tuje. eurizon, pioneer luxemburg, sgam

21.10.08 11:06  MSTANK1odgovori / citiraj

Je pa iz/sledljivost :) davčne osnove (ob velikem številu prestopov) tisto kar skrbi davkarijo, da se s tem tako zavlačuje?
 21.10.08 11:10  mflek2odgovori / citiraj

Še tisto zanimanje ki je bilo so ga pa ubili s tem ko so zaprli možnost vplačila v EUR in USD money market (denarni sklad)....v zadnjem letu mislim da bi veliko ljudi prešlo iz delniških/mešanih v denarnega.
 21.10.08 11:12  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[MSTANK1]

Je pa iz/sledljivost :) davčne osnove (ob velikem številu prestopov) tisto kar skrbi davkarijo, da se s tem tako zavlačuje?
Glede na število transakcij, s katerimi operira davkarija, število skupno prestopov ni veliko.

21.10.08 11:58  KlemenK (admin) odgovori / citiraj
[Tomaz26]

Da je bilo st. prestopov do zdaj pri njih malo????? Logicno ce pa je bilo to do sedaj obdavceno. Kaka idiotska izjava res.
Malo me spominja, ko sem bral za neko državo, da se ni odločila ljudem napeljevat telefonske linije, ker so za začetek uvedli javne govorilnice, pa jih ni skoraj nihče uporabljal. :-) Jasno, da jih ni, koga naj pa kličejo, če nihče nima telefona doma. :-)
 21.10.08 12:01  Tomaz26odgovori / citiraj
[Mojster]

:: [Tomaz26]

:: Da je bilo st. prestopov do zdaj pri njih malo????? Logicno ce pa je bilo to do sedaj obdavceno. Kaka idiotska izjava res.

Malo me spominja, ko sem bral za neko državo, da se ni odločila ljudem napeljevat telefonske linije, ker so za začetek uvedli javne govorilnice, pa jih ni skoraj nihče uporabljal. :-) Jasno, da jih ni, koga naj pa kličejo, če nihče nima telefona doma. :-)
Hehe tako nekako ja. Novost uvedes ravno zato, ker prej ocitno ni bilo zanimanja za prestope in so ljudje enostavno jemali ven, sedaj jim pa ponudis moznost da prestopijo v casu tezav v denarni sklad. Ne vem kako bi naj novost ocenjeval na podlagi starih podatkov. Edina primerjava bi lahko bila s kako tujo drzavo, ki podoben sistem ze ima in potem primerjalno kako se je to obneslo. V glavnem skregano z logiko,.. Slovenija pac,.
 21.10.08 12:45  MSTANK1odgovori / citiraj
[Tomaz26]

V glavnem skregano z logiko,.. Slovenija pac,.
Ja itak :( , edini problem je da zadevo vodijo in odločajo o vsem Francozi.

Vsam ne bi delu iz vsega skup take panike, ko bo končno kdorkol drugi :) zadevo spravil v obratovanje, se lahko oni na podlagi koristnosti uvedbe pri drugih, še vedno premislijo.

21.10.08 13:15  BSEodgovori / citiraj
Če bi mene osebno kdaj prijelo, da moram nujno vložiti kaj v SGAM, bi to storil preko brokerjeta, brez vstopnih provizij (tako SKB-jevih kot katerihkoli drugih).::
Ker iz citirane izjave razumem, da obstaja nacin, da se v sklade vlaga brez provizije, me zanima kako. LP
 21.10.08 13:26  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[Mojster]

:: [Tomaz26]

:: Da je bilo st. prestopov do zdaj pri njih malo????? Logicno ce pa je bilo to do sedaj obdavceno. Kaka idiotska izjava res.

:)))

to me spomni na eno karikaturo -- bell postavi nek kao prototip telefona, dvigne slusalko in rece: ej zgleda da dela, ena pupa pravi, da naj vstavim 10 centov za naslednjih 10 min :)
 21.10.08 13:38  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[BSE]

::Če bi mene osebno kdaj prijelo, da moram nujno vložiti kaj v SGAM, bi to storil preko brokerjeta, brez vstopnih provizij (tako SKB-jevih kot katerihkoli drugih).::

Ker iz citirane izjave razumem, da obstaja nacin, da se v sklade vlaga brez provizije, me zanima kako. LP
Kupiš na nemških borzah. Na voljo je vse živo, je pa treba biti nekoliko previden pri spreadih. Ampak za dovolj velike sklade, pri katerih so vstopne provizije od 5% navzgor, prideta nakup/prodaja preko borze cenejša (odvisno seveda tudi, koliko ti vzame tvoja platforma).

http://www.fondsboersedeutschland.de/

* zadnji popravek: 21.10.08 13:38
 21.10.08 14:24  ventoodgovori / citiraj
[mflek2]

Še tisto zanimanje ki je bilo so ga pa ubili s tem ko so zaprli možnost vplačila v EUR in USD money market (denarni sklad)....v zadnjem letu mislim da bi veliko ljudi prešlo iz delniških/mešanih v denarnega.
Ali prav razumem, da bi pa tisti, ki ne bi prešli v denarnega, precej bolj nasankali (glede vrednosti točke, zmanjšanja velikosti sklada...). Domnevam, da bi moral potem upravljalec prodati dovolj delnic in jih pretvoriti v keš. Ali pa ne poznam dobro kako naj bi vse skupaj delovalo in gre v bistvu za en velik žakelj v katerem se različne skupine naložb vodijo ločeno...
 21.10.08 15:41  sdspecyodgovori / citiraj
[sandi]

:: [BSE]

:: ::Če bi mene osebno kdaj prijelo, da moram nujno vložiti kaj v SGAM, bi to storil preko brokerjeta, brez vstopnih provizij (tako SKB-jevih kot katerihkoli drugih).::

::

:: Ker iz citirane izjave razumem, da obstaja nacin, da se v sklade vlaga brez provizije, me zanima kako. LP

Kupiš na nemških borzah. Na voljo je vse živo, je pa treba biti nekoliko previden pri spreadih. Ampak za dovolj velike sklade, pri katerih so vstopne provizije od 5% navzgor, prideta nakup/prodaja preko borze cenejša (odvisno seveda tudi, koliko ti vzame tvoja platforma).

http://www.fondsboersedeutschland.de/

Zdravo,

Tole je tudi meni interesantno (tak, na bolj dolgi rok) :)

Imam pa nekaj pomislekov glede platforme; lahko vpraša, kaj menite o ILIRIKA-ON-SVET? Ponuja dovolj za svoj namen, dovolj učinkovita, funkcionalna, transparentna...?

Ni mi ravno, da bi njih spraševal o tem (opis je tudi bolj skop); pa bi mogoče raje, če že kdo uporablja, pa da nam iz prakse kaj pove.

Do sedaj sem uporabljal ilirika-on.net, pa je sorazmerno zadovoljiva in ugodna zadeva.

Hvala!

lp,

D

PS: Pa tista Ilirika E-skladi, že tud kdo uporablja?

* zadnji popravek: 21.10.08 15:41
 22.10.08 08:54  _nanixodgovori / citiraj

Ne vem, meni pa se zdijo provizije večji problem kot davek. Davek itak enkrat plačaš (razen če si 5+ let), provizije pa so po svoje ubijalske.

Seveda pa je davčni pogled zanimiv za res dolgoročne platforme, kar so v načelu itak vse. ker jaz nek denar skoz obračam, občasno si pa odtrgam za razne priboljške. V bistvu je to denar za tako opevano penzijo.

Vsekakor ostaja dejstvo zasoljenih provizij za prehode.

Tu bi omenil še eno mojo že precej staro zamisel: veliko se govori o dodatnem varčevanju za penzijo. Po drugi strani ugotavljam, da so dodatni penzijski skladi čista natega. Ves (minimalen) dobiček ti poberejo za stroške. Poznam par ljudi, ki imajo po 10 letih varčevanja komaj malo več od nominalno nabrane vsote.

Torej - človek bi moral imeti možnost dati na nek račun skrbnika denar in potem iz tega računa vstopati v vse vrste naložb, tudi v bančne depozite in nazaj. Dokler bi denar krožil samo med naložbami in skrbnikom, zadeva nebi smela biti obdavčena. Obdavčen bi bil samo del sredstev, ki bi ga človek dvignil nazaj od skrbnika (prej kot v 20 letih). Tako bi bil človek motiviran za dolgoročno varčevanje in obenem nebi bil omejen z neprimernimi in bedastimi produkti.

* zadnji popravek: 22.10.08 08:54
 22.10.08 08:56  Tomaz26odgovori / citiraj

Davek je tudi za 5+ let, ni ga komaj po 20 letih.

To kar pa omenjas spodaj pa ima dobro narejeno USA. Tam dodatno varcujes v 401k shemi, kjer s tistim denarjem lahko sam kupujes sklade, ETF-je itd in ni obdavceno. Oz. imajo vec razlicnih oblik od katerih nekatere niso, druge pa so obdavcene. To se mi zdi dalec najboljsi nacin.
 22.10.08 09:01  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[nanix]

Tu bi omenil še eno mojo že precej staro zamisel: veliko se govori o dodatnem varčevanju za penzijo. Po drugi strani ugotavljam, da so dodatni penzijski skladi čista natega. Ves (minimalen) dobiček ti poberejo za stroške. Poznam par ljudi, ki imajo po 10 letih varčevanja komaj malo več od nominalno nabrane vsote.

Torej - človek bi moral imeti možnost dati na nek račun skrbnika denar in potem iz tega računa vstopati v vse vrste naložb, tudi v bančne depozite in nazaj. Dokler bi denar krožil samo med naložbami in skrbnikom, zadeva nebi smela biti obdavčena. Obdavčen bi bil samo del sredstev, ki bi ga človek dvignil nazaj od skrbnika (prej kot v 20 letih). Tako bi bil človek motiviran za dolgoročno varčevanje in obenem nebi bil omejen z neprimernimi in bedastimi produkti.
to je bilo en cas v igri kot pokojninski nalozbeni racun kaksno leto-dve nazaj (ales ahcan z ef je mislim da bil kljucno ime), pa se potem v uradnisko-politicnih krogih ni prijelo.
 22.10.08 09:19  sandi (admin) (DS) odgovori / citiraj
[nanix]

Torej - človek bi moral imeti možnost dati na nek račun skrbnika denar in potem iz tega računa vstopati v vse vrste naložb, tudi v bančne depozite in nazaj. Dokler bi denar krožil samo med naložbami in skrbnikom, zadeva nebi smela biti obdavčena.
To je bila ideja "individualnih pokojninskih računov" (IPRA) v Berk-Pogačarjevem osnutku sprememb pokojninskega zakona. Ministrstvo za finance je ta zakon naročilo, dobilo, a ga ni nikoli javno objavilo.

Minirali so ga pretežno sedanji ponudniki PDPZ, ki bi jim morebitni novi ponudniki in IPRA skakali v zelje.
 22.10.08 11:43  uncleodgovori / citiraj

O Iliriki-on-svet...enkrat je bilo napisano da je baje identična Potezinemu tradeportu...js jo uporabljam in za "advanced začetnika" ti zagotovo ponuja več kot potrebuješ. Pred časom so platformi dodali tudi možnost trgovanja na Forexu in nekoliko znižali provizije (za 0,06%) Spremljanje cen v živo za NYSE, AMEX in Nasdaq je 1$ na mesec, ostale borze nekaj več...

lp

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>