Če imate pomisleke o piškotkih,
tega lepo prosim
ne prezrite pred nadaljevanjem.
BITCOIN 16:36
0,55 %
9.320,84
CN 13.07
0,37 %
3.060,69
HK 01.11
1,23 %
28.594,06
JP 01.11
1,86 %
22.420,08
RU 14:35
-0,60 %
1.238,14
SI 06.12
0,12 %
905,61
DE 01.11
1,78 %
13.465,51
UK 01.11
-0,07 %
7.487,96
BR 01.11
-0,26 %
74.115,48
GLD 01.11
0,46 %
121,22
US 01.11
0,15 %
2.579,11

Forum

|  sveže  ·  forumi  ·  iskanje  ·  shramba  ·  sporočila  ·  obveščanje  ·  pravila & objave  ·  vabila

Iskali ste objavo št. 48997... najdena v temi Jutranji pregled - svet, 27.10.08

Seznam forumov  >  DS (prej: FT)  RSS    >  Jutranji pregled - svet, 27.10.08

Rubrike
·ETF (2)
·FT (9)
·Slovenija (21)
·balkan (8)
·garantirani (2)
·novitrgi (17)
·preglednovic (1282)
·razno (21)
·skladi (32)
·svet (2)
·zavarovanja (1)
Arhiv
·nov 2010 (10)
·okt 2010 (21)
·sep 2010 (22)
·avg 2010 (22)
·jul 2010 (22)
·jun 2010 (21)
·maj 2010 (21)
·apr 2010 (20)
·mar 2010 (23)
·feb 2010 (19)
·jan 2010 (20)
·dec 2009 (18)
·nov 2009 (21)
·okt 2009 (22)
·sep 2009 (22)
·avg 2009 (21)
·jul 2009 (23)
·jun 2009 (22)
·maj 2009 (40)
·apr 2009 (40)
·mar 2009 (44)
·feb 2009 (40)
·jan 2009 (40)
·dec 2008 (43)
·nov 2008 (40)
·okt 2008 (44)
·sep 2008 (44)
·avg 2008 (21)
·jul 2008 (25)
·jun 2008 (39)
·maj 2008 (40)
·apr 2008 (44)
·mar 2008 (42)
·feb 2008 (42)
·jan 2008 (42)
·dec 2007 (41)
·nov 2007 (51)
·okt 2007 (58)
·sep 2007 (43)
·avg 2007 (24)
·jul 2007 (28)
·jun 2007 (36)
·maj 2007 (51)
·apr 2007 (14)

Jutranji pregled - svet, 27.10.08
Rubrika: preglednovic
<  |  >  |  seznam
 27.10.08 08:26  sandi (admin) (DS) shramba  

* zadnji popravek: 27.10.08 08:26

Komentarji uporabnikov  (vseh: 31; zadnji: 28.10.08 09:32)  · 
Kot neprijavljen uporabnik - gost - ne morete vpisovati komentarjev.

27.10.08 11:25  gorazdrebaodgovori / citiraj

Enostavno ne vem več komu bi še kaj verjel, glede na videno. Če poslušaš te analitike, kako čedalje bolj pesimistično in katastrofično govorijo bi rekel, da smo blizu dna, po drugi strani pa me tečaji danes čist nič ne prepričajo v nasprotno.
 27.10.08 11:27  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[gorazdreba]

Enostavno ne vem več komu bi še kaj verjel
--sam sebi je vedno najboljse. sam v poplavi info rado povlece kam
 27.10.08 16:59  _poldeodgovori / citiraj
[andrejcc]

:: [gorazdreba]

:: Enostavno ne vem več komu bi še kaj verjel

--sam sebi je vedno najboljse. sam v poplavi info rado povlece kam
Kako naj sam sebi verjame, če nima pojma kaj se sploh dogaja. Tudi ti mi ne verjameš da bo zelo verjetno padlo še za 50 % (govorim za DAX, ko je bil na 5000 točk). Evo, za 20 % je že. Pa da vidimo kako bo v letu 2009.

Ti verjameš sam sebi? Ali mi verjameš če rečem, da so vzroki za to krizo neprimerno hujši kot leta 1929 in da če ne bomo pravilno ukrepali, da bo totalna pizdarija?

Se sploh zavedate, da poka svetovni nepremičninski in z njim kreditni balon, ki je največji v zgodovini človeštva. na svetu še nikoli ni bilo toliko kreditov kot jih je zdaj. Da bi se ti lahko servisirali naprej, je predpogoj X % gospodarska rast. Zdaj te ni več in brez pravilnih intervencij bi se (se bo) sistem sesul po dolgem in počez.

Edina rešitev je tiskanje denarja brez kritja in razvrednotenje vseh tistih, ki ga imajo v višku.

Gospodarska rast zadnjih let je bila narejena s krediti in ti sedaj udarjajo nazaj. Vse kar se je ustvarilo so ustvarili delavci, ki so dobili v obliki plače recimo 50 % tega kar so ustvarili. Potrošiti pa je bilo treba vse in da se je potrošilo, so se jim dali krediti. Če hočemo nadaljno zdravo gospodarstvo, je potrebno ohraniti potrošnjo. Torej izbrisati je treba lep del teh bednih kreditov. To se pa ne da drugače storiti kot da se natiska denar in dopusti inflacijo, obrestne mere pa ostanejo nizke. Pa seveda je treba še plače povišat, drugače je đabe vse skupaj.

V nasprotnem primeru nas čaka deflacija in gospodarska stagnacija do nadaljnega, s tem pa zelo slabi časi za delničarje. Leta in leta in leta. Dokler se pač ne zamenja generacija in pridejo novi potrošniki brez kreditov.
 27.10.08 17:24  andrejcc (DS) odgovori / citiraj
[polde]

:: [andrejcc]

:: :: [gorazdreba]

:: :: Enostavno ne vem več komu bi še kaj verjel

::

:: --sam sebi je vedno najboljse. sam v poplavi info rado povlece kam

Kako naj sam sebi verjame, če nima pojma kaj se sploh dogaja.
--ja to mora prvo pri sebi razcistit

Tudi ti mi ne verjameš da bo zelo verjetno padlo še za 50 % (govorim za DAX, ko je bil na 5000 točk). Evo, za 20 % je že. Pa da vidimo kako bo v letu 2009.
--ne gre za verjeti ali ne. dopuscam vse moznosti, ne bi se upal reci tolko in tolko bo padel ali zrastel ta in ta trg

Ti verjameš sam sebi?
--trudim se, da na podlagi vseh podatkov informacij ipd reagiram temu primerno in da se cimmanj oziram kaj pravi en ali drugi. zal pa sem zadnja leta nekoliko nehal verjeti v lastna razmisljanja

Ali mi verjameš če rečem, da so vzroki za to krizo neprimerno hujši kot leta 1929 in da če ne bomo pravilno ukrepali, da bo totalna pizdarija?
--to mi je ze dolgo jasno, da ali se vsi druzno nekaj zmenijo in uredijo ali bodo nastopile okoliscine, ki jih vecina niti ne pozna.

27.10.08 17:25  MSTANK1odgovori / citiraj
[polde]

V nasprotnem primeru nas čaka deflacija in gospodarska stagnacija do nadaljnega, s tem pa zelo slabi časi za delničarje. Leta in leta in leta. Dokler se pač ne zamenja generacija in pridejo novi potrošniki brez kreditov.
A boš še kej kumentiru, kje na tej sliki trenutno smo?

Drugač se strinjam s tabo: da je situacija gospodarske rasti v k..., ker cel kup folka in inštitucij ne more (oz. še tega ne zmore :) počet drugega, kot pa vračat te čedalje dražje kredite.

graf ban-kriza
 27.10.08 17:26  bibiodgovori / citiraj

kaj se dogaja z indexi DAX,FTSE100... al je napaka pri yahoo-ju

http://finance.yahoo.com/
 27.10.08 17:34  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[bibi]

kaj se dogaja z indexi DAX,FTSE100... al je napaka pri yahoo-ju

http://finance.yahoo.com/
kaj tocno te cudi?
 27.10.08 17:48  _poldeodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [polde]

:: V nasprotnem primeru nas čaka deflacija in gospodarska stagnacija do nadaljnega, s tem pa zelo slabi časi za delničarje. Leta in leta in leta. Dokler se pač ne zamenja generacija in pridejo novi potrošniki brez kreditov.

A boš še kej kumentiru, kje na tej sliki trenutno smo?

Drugač se strinjam s tabo: da je situacija gospodarske rasti v k..., ker cel kup folka in inštitucij ne more (oz. še tega ne zmore :) počet drugega, kot pa vračat te čedalje dražje kredite.

graf ban-kriza
Če bo dovolj velika kreditna kriza in bodo morali tiskati na tisoče milijard in podržavljati vse povprek, smo na tem grafu nekje na tretjini.

Če kriza ne bo tako huda in bodo ljudje in podjetja dovolj finančno močni za odplačevanje kreditov, potem bo deflacija dolga leta ob hkratni manjši kupni moči potrošnikov in manjšimi dobički podjetij. V tem primeru smo komaj na desetini in bi bil bolj primeren tale graf:

http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EN2...

To je sicer samo moje mnenje, v katerega sem zelo trdno prepričan.

katera od teh dveh možnosti se bo uresničila, zaenkrat še ne vem. Lahko da bo nekaj vmes.
 27.10.08 17:48  andrejcc (DS) odgovori / citiraj

--zajem na vrhu strani je bil za ta dva malo cuden (ura datum)
 27.10.08 17:51  crt (admin) (DS) odgovori / citiraj
[crt]

:: [bibi]

:: kaj se dogaja z indexi DAX,FTSE100... al je napaka pri yahoo-ju

:: http://finance.yahoo.com/

kaj tocno te cudi?
aha vidim... ako su lagali mene i ja lazem vas :) pac yahooju se obcasno malo sfuzla, bomo videli, kako bo jutri.

27.10.08 18:04  urkostarodgovori / citiraj
[polde]

Ti verjameš sam sebi? Ali mi verjameš če rečem, da so vzroki za to krizo neprimerno hujši kot leta 1929 in da če ne bomo pravilno ukrepali, da bo totalna pizdarij
Ena od bistvenih razlik med krizo l.1929 in danes je v tem, da takrat niso dodajali likvidnosti v bančni sistem, v tej krizi pa so zelo aktivni. Po drugi strani pa so izgube na nepremičninskem trgu takih dimenzij, da ne vem od kod bi lahko privlekli tolko keša, da bi zadevo rešili. Lahko ga natisnejo brez kritja, nabijejo inflacijo in razvrednotijo vse živo, ampak to ni neka organska rešitev.

Tudi če se kreditiranje 'odmrzne', kaj to pomaga do vratu zapufanemu potrošniku? Do ful pizdarije pa lahko pride tudi v primeru, da se vsem obstoječim težavam pridruži še kaka 'eksotična', taka, ki je danes še ni na meniju (npr. večje motnje pri dobavi nafte).
 27.10.08 18:18  _poldeodgovori / citiraj
[urkostar]

:: Ti verjameš sam sebi? Ali mi verjameš če rečem, da so vzroki za to krizo neprimerno hujši kot leta 1929 in da če ne bomo pravilno ukrepali, da bo totalna pizdarij

Ena od bistvenih razlik med krizo l.1929 in danes je v tem, da takrat niso dodajali likvidnosti v bančni sistem, v tej krizi pa so zelo aktivni. Po drugi strani pa so izgube na nepremičninskem trgu takih dimenzij, da ne vem od kod bi lahko privlekli tolko keša, da bi zadevo rešili. Lahko ga natisnejo brez kritja, nabijejo inflacijo in razvrednotijo vse živo, ampak to ni neka organska rešitev.

Tudi če se kreditiranje 'odmrzne', kaj to pomaga do vratu zapufanemu potrošniku? Do ful pizdarije pa lahko pride tudi v primeru, da se vsem obstoječim težavam pridruži še kaka 'eksotična', taka, ki je danes še ni na meniju (npr. večje motnje pri dobavi nafte).
Nobene organske rešitve ne rabiš, ker gospodarstvo je dobro razvito, firme so postavljene in laufajo, infrastruktura je super...

Problem je samo v tem, da so potrošniki zapufani, na drugi strani pa imamo multimilijarderje, ki ne vedo kam z denarjem. Te je treba malo razvrednotiti in olajšati potrošnike, pa bo spet vse v redu. To se lahko naredi samo s tiskanjem denarja, ker nihče ne bo rekel kar odkrito, da bi se krediti kar črtali.
 27.10.08 18:35  urkostarodgovori / citiraj
[polde]

Problem je samo v tem, da so potrošniki zapufani, na drugi strani pa imamo multimilijarderje, ki ne vedo kam z denarjem. Te je treba malo razvrednotiti in olajšati potrošnike, pa bo spet vse v redu. To se lahko naredi samo s tiskanjem denarja, ker nihče ne bo rekel kar odkrito, da bi se krediti kar črtali.
S tiskanjem denarja in visoko inflacijo bi se razvrednotila tudi kupna moč nižjega in srednjega sloja, če se nebi istočasno in sorazmerno dvigale plače, tako da ne vem, kako bi razvrednotil multimilijarderje ne da bi ob tem trpeli tudi 'navadni' ljudje, ki nimajo kreditov.
 27.10.08 18:52  _poldeodgovori / citiraj

Sem napisal, da se moralo sorazmerno dvigniti tudi plače.
 27.10.08 18:57  kolegaodgovori / citiraj

Bi tile megabogatuni to samo mirno gledali in nic ne bi poskusali vplivati na razne politicne/bancne sefe?

* zadnji popravek: 27.10.08 18:57
 27.10.08 19:04  _poldeodgovori / citiraj
[alexd]

Bi tile megabogatuni to samo mirno gledali in nic ne bi poskusali vplivati na razne politicne/bancne sefe?
Lahko vplivajo kolikor hočejo, samo če se krediti ne bodo vsaj delno popucali, potem bo potrošnja slabša in posledično bodo spet bogatuni izgubili, ker so pač lastniki podjetij, ki bodo imela manjši dobiček. Tako da izgubijo v vsakem primeru. Tako ali tako.
 27.10.08 19:32  gorazdrebaodgovori / citiraj
[urkostar]

:: Problem je samo v tem, da so potrošniki zapufani, na drugi strani pa imamo multimilijarderje, ki ne vedo kam z denarjem. Te je treba malo razvrednotiti in olajšati potrošnike, pa bo spet vse v redu. To se lahko naredi samo s tiskanjem denarja, ker nihče ne bo rekel kar odkrito, da bi se krediti kar črtali.

S tiskanjem denarja in visoko inflacijo bi se razvrednotila tudi kupna moč nižjega in srednjega sloja, če se nebi istočasno in sorazmerno dvigale plače, tako da ne vem, kako bi razvrednotil multimilijarderje ne da bi ob tem trpeli tudi 'navadni' ljudje, ki nimajo kreditov.

Včas so temu zdravilu rekli nacionalizacija oziroma nekaj kontra privatizaciji. Mogoče pa ni želja jugonostalgikov tko neuresničljiva, mogoče se jim zgodi še več kot so si kdajkoli upali pomisliti
 27.10.08 20:20  urkostarodgovori / citiraj
[gorazdreba]

Mogoče pa ni želja jugonostalgikov tko neuresničljiva, mogoče se jim zgodi še več kot so si kdajkoli upali pomisliti
... in časi visokih donosov se bodo vrnili... namesto borze bomo švercali kavbojke in kavo čez mejo :)))

* zadnji popravek: 27.10.08 20:20
 27.10.08 20:48  gorazdrebaodgovori / citiraj

A ni blo lušno takrat? Si se bolj obremenjeval kako bi denar zapravil, ker ga je blo dost, kot danes ko je robe preveč in so oči velikeee denarja pa ni, da bi oči nahranili.
 27.10.08 20:59  roaddoggodgovori / citiraj

Nouriel Roubini for president!!! :) ODkar ga poslušam moram rečt da je model zadel žebelj na glavico...
 27.10.08 21:05  Tomaz26odgovori / citiraj

Ti si pa cisto navdusen nad tem gospodom :))). Sej je kr dobro zadel ja. Pa Faber in ostali perma beari :)). Bolj zanimivo bo videt kako se bodo obnesli ko/ce pride do novega bull-a ker sem zadnjic na enem forumu bral da so ti ljudje vecni pesimisti. No trenutno imajo razlogov vec kot dovolj :)

27.10.08 21:12  roaddoggodgovori / citiraj

Se strinjam, slej ko prej bo prišel novi bull in vprašanje kako se bodo takrat obnesli.. Ali bodo SPLOH kdaj označili DNO al bodo v nedogled trobili nenativizem..

No zaenkrat jim gre super.. Lahko pa še kdo drug tukaj pove, kako so se na daljši rok obnesli???

27.10.08 21:18  mta900odgovori / citiraj
[roaddogg]

Nouriel Roubini for president!!! :) ODkar ga poslušam moram rečt da je model zadel žebelj na glavico...
Tu je bistvo koliko časa ga poslušaš:), predzadnji odstavek teksta v pregledu je kar pomember.

Se pa strinjam,da je roubini kar vredu:)

"“I might be right or wrong, but I have never traded, bought or sold a single security in my life"

he, he:)
 27.10.08 21:20  Tomaz26odgovori / citiraj

Kdo je to napisal? A on? :)
 27.10.08 21:58  urkostarodgovori / citiraj

En majhen problem je pri temu Roubiniju, to mu tudi kritiki najbolj očitajo. Velik pesimist je bil že kaki dve leti pred vrhom cikla. Res pa je, da so se današnji problemi kopičili že takrat.
 27.10.08 22:01  urkostarodgovori / citiraj
[gorazdreba]

A ni blo lušno takrat? Si se bolj obremenjeval kako bi denar zapravil, ker ga je blo dost, kot danes ko je robe preveč in so oči velikeee denarja pa ni, da bi oči nahranili.
Jebat ga, v obeh primerih ostaneš brez robe.
 27.10.08 22:08  Tomaz26odgovori / citiraj
[urkostar]

En majhen problem je pri temu Roubiniju, to mu tudi kritiki najbolj očitajo. Velik pesimist je bil že kaki dve leti pred vrhom cikla. Res pa je, da so se današnji problemi kopičili že takrat.
No sej to sem omenil ja. To da ves da bo enkrat X let naprej pizdarija ti ponavadi nic ne pomaga, ker ravno pred njo ponavadi pride do tiste ekstremne rasti. Ok po tokratnem padcu bi tudi z odhodom na zacetku 2007 lepo profitiral, ni pa vedno tako. Zato me zanima kako bodo gospodje reagirali po koncu krize, ker se mi zdi da znajo taksni tudi po 50 % rasti pol tumbat ah to je samo bear market rally,... pol pa nikoli ne ves al bi jim verjel, al si pa zamudil novega bika :))
 27.10.08 22:26  urkostarodgovori / citiraj
[Tomaz26]

:: [urkostar]

:: En majhen problem je pri temu Roubiniju, to mu tudi kritiki najbolj očitajo. Velik pesimist je bil že kaki dve leti pred vrhom cikla. Res pa je, da so se današnji problemi kopičili že takrat.

No sej to sem omenil ja. To da ves da bo enkrat X let naprej pizdarija ti ponavadi nic ne pomaga, ker ravno pred njo ponavadi pride do tiste ekstremne rasti. Ok po tokratnem padcu bi tudi z odhodom na zacetku 2007 lepo profitiral, ni pa vedno tako. Zato me zanima kako bodo gospodje reagirali po koncu krize, ker se mi zdi da znajo taksni tudi po 50 % rasti pol tumbat ah to je samo bear market rally,... pol pa nikoli ne ves al bi jim verjel, al si pa zamudil novega bika :))
Ja to je pa problem, ja :) Saj ne da bi lovil dno, ampak če zamudimo 50%, potem se lahko resno vprašamo, wtf, kaj sploh se s to borzo tolk ukvarjamo :)

Če pa pogledaš Roubinija ... je lažje biti, glede na dolgoročne grafe (pa ne Japonske), kontraroubini - večni bull. Večkrat zadeneš :)

P.S. Pa drugače mi je tip kul (ko bo bull trend pa ne vem)
 27.10.08 23:01  MSTANK1odgovori / citiraj
[urkostar]

P.S. Pa drugače mi je tip kul (ko bo bull trend pa ne vem)
Ta ti je mal hecna, al je cool al pa ni? Če rečeš da ga spoštuješ takrat, ko ima prav, v vseh ostalih primerih boš pa še vidu, je to nekako preveč populistično- tam na ravni nekih Financ :)

Po moje z izjavami teh tipov (iztrganih iz nekega njihovega celotnega razmišljanja) itak na veliko manipulirajo dnevni mediji. Slabe novice se pač v medijih vedno bolje prodajajo kot dobre oz. če to parafriziram: dobre novice so reklama in jih je zato treba posebaj plačat...

Če nisi bil preveč pohlepen oz. se nisi igral s kakšnimi krediti, itak zaenkrat nisi izgubil drugega kot svoj cash. (beri ko/če se gospodarstvo izvleče iz recesije ga boš itak počasi dobil nazaj oz. boš komot zaslužil še več drugega :) itd.
 27.10.08 23:04  Tomaz26odgovori / citiraj

Tudi meni se zdi OK ja. Verjetno je se najboljse poslusat/brat nekoga, ki zna spremeniti svoje mnenje oz. ki je pravilno napovedal tako bull-e kot bear-e. Ne mislim na leto natancno pravilno ampak da je imel obcutek kdaj je vse skupaj OK in kdaj se blizamo pizdariji. Nekdo ki se je znal izogniti tehnoloskemu baloncku in lani temu baloncku itd.

Ker drugace bo vedno isto, v bearu bo izstopalo 5 permabearov, ki so pravilno napovedovali recesijo ze 5 let, v bullu pa bo izstopalo 5 permabullov, ki trdijo da je to novi bull ze od januarja itd. Glede na to da so moznosti ponavadi 50:50 bo cisto vedno veliko zmagovalcev. Bo pa malo taksnih imen, ki se bodo pojavljala na obeh listah. I want those !!!
 28.10.08 09:32  urkostarodgovori / citiraj
[MSTANK1]

:: [urkostar]

:: P.S. Pa drugače mi je tip kul (ko bo bull trend pa ne vem)

Ta ti je mal hecna, al je cool al pa ni? Če rečeš da ga spoštuješ takrat, ko ima prav, v vseh ostalih primerih boš pa še vidu, je to nekako preveč populistično- tam na ravni nekih Financ :)
Gre za to, da imam tudi neko kritično distanco do lastnega razmišljanja. Nihče ne more z gotovostjo trditi, kako bo razmišljal, če se razmere korenito spremenijo. Ne razmišljam enako v bull trendu in v bear (kratka dvoletna kilometrina). Spoštovanje pa lahko oseba pridobi, izgubi, obdrži... To ni neka zacementirana kategorija.

Moj portfelj - potrebna registracija

Na strani Denarnisupermarket.com lahko odprete svoj online portfelj, spremljate razvoj premoženja in opravljate davčne izračune.

Kako začeti?

• Prijavi se za pregled stanja premoženja v portfelju.
  • Registriraj se in postani uporabnik Denarnisupermarket.com in spremljaj razvoj premoženja.

HYPO Depozit
Obrestna mera:
0,10%

Obresti:
0,86 €
BKS Depozit (bonus)
Obrestna mera:
0,09%

Obresti:
0,78 €
Abanka Depozit (online)
Obrestna mera:
0,07%

Obresti:
0,59 €
Sberbank Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,43 €
Gorenjska Banka Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €
LON Depozit
Obrestna mera:
0,05%

Obresti:
0,42 €

Povejte svoje mnenje

Kako so bile vaše naložbe pozicionirane pred zadnjo korekcijo?

• Večinoma v delnicah.
  • Večinoma v obveznicah.
  • Večinoma v denarju.
  • Nimam naložb.

Glasuj rezultati >>